* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 7:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1023 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 9:05 
vízpocsékoló

Szavakkal nem lehet kifejezni azt a bánatot, fájdalmat, amit most a családtagok, barátok éreznek. Mindig abban bízunk, mi, feleségek, családtagok, hogy "ez egyszerűen nem történhet meg!". Minden harmadik nap azzal engedjük el a munkába a fiúkat: "vigyázz magadra, hazavárunk!"
Ismeretlenül is erőt, hitet kívánok minden családtagnak, barátnak, hogy el tudják viselni ezt a hatalmas terhet. Tűzoltó-feleségként érintettnek érzem magam, láttam a férjem arcán tegnap a "feldolgozhatatlan, elfogadhatatlan, értelmetlen ez a helyzet" állapotot.

Mindannyian hősök, akik mások megmentése érdekében feláldozzák a saját életüket, mindenki számára intő példa legyen a tegnapi tragédia.
Őket semmi nem hozza vissza. Abban azonban sokan bízunk, hogy az arra illetékesek megteszik a szükséges lépéseket, hogy az ilyen tragédia ne ismétlődhessen meg.

Osztozva a gyászban:
Horvát Evelin

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Tegnaptól hárommal több csillag ragyog az égen!
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 8:54 
vízpocsékoló

Megrendültem értesültem a hírekből a fiatal hősök haláláról. Mindig is csodáltam azokat az embereket, akik képesek önfeláldozóan küzdeni mások életéért és javaiért. Igaz nem vagyok tűzoltó, de én is tudom mit jelent úgy elmenni otthonról, hogy nem tudom hazaérek-e. Mindannyian, akik a sziréna hangjának árnyékában dolgozunk tudjuk, hogy egyszer elhallgathat a sziréna, de úgy gondoljuk ez velünk soha nem történhet meg. Tegnap sajnos mégis megtörtént.... Ebben a játszmában a családok vesztették a legtöbbet.

A hősök köztünk élnek, hiába a gyász és a csönd!

Őszinte részvéttel osztozom a gyászoló Családok, és a Tűzoltó Bajtársak fájdalmában!

Tisztelettel: Oravecz Nándor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 8:27 
vízpocsékoló

Tisztelt Bajtársak!
A veszprémi mentőállomás minden munkatársa nevében,őszinte részvétünk az elhunytak családtagjainak és kollegáinak.
Mentés-vezetés Veszprém

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 7:15 
szikracsapkodó

A tudatunk mélyén mindíg ettő félünk... Bekövetkezett...
Ettől rettegtek a hozzátartozók... Bekövetkezett...
Szeretem a hivatásom! Szeretem a BAJTÁRSAIMAT! Hiányoznak a BAJTÁRSAIM!
A body-guard-ok valóban akkor jeleznek ha a tűzoltó bizonyos ideig nem mozdul. DE!!! A rendszer része egy "pánik riasztó", melyet a bajba jutott saját maga tud működésbe hozni!
Megalázónak érzem a Katasztrófavédelem magyarázkodását ebben a kérdésben (is)! Száz szónak is egy a vége: ennek a készüléknek ott a helye valamennyi bajtársamon. NEM LEHET PÉNZKÉRDÉS!!
FELHÁBORÍTÓ!!! Mi az, hogy hiába jeleztek volna.?.?.?.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 7:13 
csizmás kandúr

Tűzoltóhalál a Műszaki Egyetemen...

http://napkelte.wildom.hu/naptv/naptv.v ... =20060810#

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Népszabadság
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 7:10 
Szerkesztő

Kérdések sora a tűzoltók tragédiája után

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 6:58 
kapocspárkulcs tekergető

CSak azok haknak meg igazán, kiket elfelednek. Ők hárman soha!

Tisztelettel
Dunaújváros

Elgondolkodtató! A média bármely formájában a hírek úgy kezdődnek, hogy a katasztrófavédelem szakemberei, stb.., meg a tűzoltók. Hmm most egyszer sem hallottam ezt a szót miért? Uraim, nem csak akkor kell szerepelni, ha nem lesz koszos a kezük, vagy ha látványmunkálatok vannak, a mélyvíz az, amit a TŰZOLTÓK bevállalnak és nem önök! Talán fontossági sorrendet kellene tartani a megemlítésünkkor, és jó lenne, ha nem a sor végén szerepelnénk, ha egyáltalán megemlítenek minket! Talán a mostani esetből is látszik, hogy akik ezt a szakmát választották, nem csupán a szépruhát vállalták magukra, hanem sokkal nagyobb feladatot is megoldanak, még életük árán is. Az eskü, amit tettek „még életünk árán is” bevállalták, észre kellene már venni ezt a kis közösséget, akik jóban, rosszban együtt vannak, és akikben ilyen erős összetartás van. Nem hiszem, hogy sok olyam munkahely létezik a világon, ahol az ország másik végéből származó kollegáért is ugyan úgy tűzbe megy valaki, mint mi.
Tisztelettel adózok kollegáim emléke előtt! Remélem emléküket nem csak szívünkben, hanem egy emléktábla keretében is megőrizzük. Van egy ország, ahol él egy szokás, miszerint az elhunytak emlékhelyére az odalátogatók egy számukra kedves aprócska tárgyat helyezhetnek el így tisztelegnek emlékük előtt. Talán itt az ideje, hogy ezt ŐK hárman is megkapjál.

Psycho

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 6:42 
pernyekergető

Pintér Gábor 15+ éve jóbarátom volt, nagyon megrázott a hír. A feleségemet is neki köszönhetem, rokonok. Nem tudom elhinni! Önkéntes tűzoltó vagyok (http://www.willowparkvfd.com) aminek csakugyan ô volt az inspirációja!

Még mindig nem tudom elhinni, hogy nincs többé köztünk. Amikor az Indexen olvastam a hírt, nagyon megrázott, hogy 3 tűzoltótársunkat vesztettük el, de a korokat elírták, egy 23 és két 25 évest említettek. Gondoltam ma felhívom, hogy mit tud az esetrôl. De már nem tudtam. Ma délben hívott apósom, és közölte, hogy Gábor is a 3 szerencsétlen sorsu bajtársunk között volt. Nem hittem neki, azt mondtam, hogy az Index 23 és 25 éveseket írt. Azt mondta, nem jól irták.

Erre megnéztem a Lánglovagok fôoldalát és addigra már ott volt a fényképe és neve. Összeroppantam teljesen, nem hittem a szememnek.

Csak abban bízom, hogy haláluk nem volt hiábavaló és sok másik életet mentenek áldozatukkal, tanulunk ebbôl a tragédiából! Nem tudom elhinni, hogy nem volt életvonaluk és PASS device-uk! Értelmetlen az egész!

Zárásul itt van két kép rólam és Gáborról bô 12 évvel ezelôttrôl, amikor még a Honvédség soraiban töltötte kötelezô 1 évét.

http://takacs.net/browsable/pinyo/pinyo1.jpg
http://takacs.net/browsable/pinyo/pinyo2.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 6:32 
csizmás kandúr

Firemannak tökéletesen igaza van, én ott voltam!
A mozdulatlanság jelző működése esetén nagyobb eséllyel indulhattunk volna a fiúk keresésére és az már biztos, lehet, hogy ha csak egy perccel előbb találják meg...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 0:53 
kapocspárkulcs tekergető

Egy, szerinte sokunk számára ismerős dalnak szövegével búcsúznék bajtársainktól:

Szép álmokat Budapest

Égig érő szenvedély, égig érő lángok,
Sikító szirénák, összetört álmok.
Égig érő szenvedéllyel, lélekkel és szívvel,
Éjjel-nappal tettre készen harcolunk a tűzzel.

Néhány ember azért küzd, hogy ne égjen egy élet,
S mi akkor vagyunk nyugodtak, ha ti semmitől sem féltek.
Éjjel-nappal őrködünk, nem fog rajtatok átok,
Szép álmokat Budapest, mi vigyázunk rátok.

Hé’ ember, te ki felmásztál a hídra,
Azokra is gondolj, akik ölelnének újra.
Most fent vagy, de ha lenézel, meglátod,
Idelent van még néhány jó barátod.
Halljátok barátaim, újra szól a csengő,
A szívünk dobban, a vérnyomásunk megnő.
Mindenki éber, nem baj, hogy hajnal van,
Villanjon kéklámpa, valaki bajban van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 10. 0:18 
vízpocsékoló

Ezen a napon minden más,
mélyen érint meg a gyász.
Nincs már velünk együtt,
Kit ismertünk vagy szerett ,
de lélekben újra együtt lehetünk veletek.

Eszünkbe jutnak az együtt töltött napok,
Fülünkben újra megcsendül hangotok,
Szinte látjuk minden mozdulatotok,
Nem is tudhatjátok, mennyire fáj hiányotok.

Gyertyákat gyújtunk és mécseseket,
Ezek a fények világítsanak NEKTEK!
Örök világosságban, békességben nyugodjatok,
Soha el nem felejtünk, TI HŐSÖK VAGYTOK!
[/b]

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 23:42 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Miniszterelnöki távirat a tűzoltók családjának

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök táviratot küldött szerdán a – hivatásuk végzése közben – tragikus halált halt tűzoltók családjának, melyben mély megrendülését és részvétét fejezte ki, illetve gyors és teljes felépülést kívánt a tűzoltásban megsérült többi tűzoltónak – értesült az OBJEKTÍV Hírügynökség.

„Nagy ára volt a Műegyetemen történt balesetnek – három emberélet megmentéséért három ember elvesztésével kellett fizetni. Az ehhez fogható súlyos tragédiák emlékeztetnek mindannyiunkat arra, hogy élnek és dolgoznak köztünk olyan ismeretlen, hétköznapi hősök, akik azt választották hivatásul, hogy a testi épségük, vagy akár az életük árán is megvédjenek minket, a szeretteinket, a vagyonunkat. Önzetlenségük, bátorságuk és szolidaritásuk példa a köztársaság minden polgára számára. A három fiatal tűzoltó halálával pótolhatatlan veszteség érte a hozzátartozókat, a barátokat és minden magyar tűzoltót. Fájdalmukban az egész ország osztozik.” – áll a kormányfő táviratában.

Hírforrás: OBJEKTÍV Hírügynökség 2006. augusztus 9.

Gy. Mészáros Ágnes

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 22:39 
vízpocsékoló

Engedjétek meg,hogy ezúton őszinte részvétemet fejezzem ki az elhunyt Tűzoltók családtagjainak és minden Lánglovagnak!Mi örökké Veletek,melletetek leszünk! Egy Veszprémi "mentős".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:40 
Szent Tömlő őrzője

" ...Dal szól,harangok énekelnek,díszlövés
Sírokba zászlót tesznek,gyertya ég
Azt mondják,HŐSÖK vagytok
Vér a vérért
Ébredj napfény,keltsd őket álmukból
Örök álmukból..."

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:33 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem a családtagoknak és kolegáknak.

Nem akartuk elhinni a hirt a kolegákkal mikor meghallotuk.
Ismerőseim és családtagjaim is mélyen megdöbbentek hogy ilyen megtörténhet,a jó emberekkel!
A laktanyába ki lett helyezve a fekete zászló,és minden autóra fekete szallag került.
Csak annyit tudok üzenni a többi kolegának : Vigyázzatok mindenkit haza várnak.
Mély részvét a Nagykanizsai kolegák nevében.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:31 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem mindenkinek!

A körülményeket nem teljesen ismerve mondom ezt, régen én ugy tanultam, hogy a felderítést végző tűzoltók egy kötelet is húzhatnak maguk után (mint a mesében) és ha nem húzzák meg, akkor 2 ember légzőben megy is utánuk.
Tudom utólag könnyű okoskodni... egyáltalán működhetett volna ez.
Lehet hogy máshol esetleg hasznos.

Nagyon sajnálom őket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: l
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:15 
pernyekergető

Őszinte részvétem a családoknak.

Sajnálom hogy ilyen baleset történt a tűzoltókkal de a legnagyobb baj az aki okozta ezt. Nemhiszem el hogy este 9 órakkor kell lövöldözni. Meg azt sem hogy egy lövedék vagy több akkora lángot keltsen hogy egy "rohadt" poroltóval nem lehetet volna még időben megfékezni. Ám a "diplomás"nak készülő embereknek ennyi esze sem volt.
Sajnálom és egész nap ez forog a fejembe hogy majdnem annyi idős tűzoltó vesztette az életét mint én.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:09 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem minden hozzátartozónak!

Megdöbbenve és felháborodva állok az események előtt és közben eszembe jut, hogy mi mindenre költünk közpénzt és ŐK pedig életüket veszélyeztetik és sajnos ÁLDOZTÁK szolgálatukban olyan felszereléssel amilyen....

Mély részvét egy pénzügyőrtől
4

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:05 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Szeretném őszinte részvétemet kifejezni az elhunyt kollégák hozzátartozóinak, valamint erőt és kitartást kívánni valamennyi kollégának ahhoz, hogy egy ilyen szörnyű tragédia után is a legjobb tudásuk szerint tudják végezni a feladataikat.
Én személy szerint mindhárom srácot ismertem és még mindig hihetetlennek tűnik számomra, hogy ŐK már soha többé nem segíthetnek a rászoruló embereken, hogy már soha többé nem beszélhetünk velük.
Nagy József Attila

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 21:03 
vízpocsékoló

Kedves bajtársak, hozzátartozók! Fogadjátok őszinte együttérző részvétemet a Tűzoltó BAJTÁRSAK halála miatt.

Lobog a fekete zászló,
Tépi a szél,
Messzire viszi fájdalmunk.

E széles országban,
Falvakban-városban
Hirdeti bánatunk.

Lobog a fekete zászló,
Tépi a szél
És könny csordul fáradt szemünkbe.

Hogy itt állunk ma,
Hogy búcsúznunk kell tőled
Örökre.

Hát lobogj, te fekete zászló,
Tépjen a szél!
Messzire vidd fájdalmunk!

Tudja meg mindenki,
Hogy kit gyászolunk,
Téged, drága bajtársunk.

A többi sérült Tűzoltónak mielőbbi gyógyulást és KITARTÁST!!

A Bélapátfalvai Köztestületi Tűzoltók nevében.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 20:54 
Szent Tömlő őrzője

Részlet az index.hu-ról

http://index.hu/politika/bulvar/muegy647362/

Benkének ellentmond Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Parancsnokság szóvivője. Dobson szerint megfelelő a tűzoltók felszerelése, s az Indexnek a szóvivő elmondta. Dupla palackok használata nem volt kezdetben indokolt a műegyetemi oltáskor, hiszen akkor még nem volt akkora füst, mint a tűz terjedése után. Így az elsőként kiérkezett tűzoltók egyetlen palackkal mentek le a pincébe oltani.

A mozgásérzékelők a három áldozat esetében alighanem hiába jeleztek volna - tette hozzá Dobson, minthogy ezek az úgynevezett "body-guardok" akkor hasznosak, ha életben vannak a megakadt, mozdulatlan tűzoltók. (Például valamilyen szűk, mély helyre estek be, és onnan nem tudnak kiszabadulni, de életük nincs közvetlen veszélyben.) Minthogy azonban az orvosszakértői jelentés megállapította, hogy a három tűzoltó fulladás miatt esett össze és vesztette életét, így a mozgásérzékelő sajnos rajtuk már nem segíthetett volna

Ha megfelelő lett volna, nem halnak meg.
Önmagában a pince indokolja az extra mennyiségű levegőt.
A body-guard kézzel is indítható.

Miért kell az OKF-nek a vizsgálatot megelőzően kinyilatkoztatnia???
[/b][/url]

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 20:49 
vízpocsékoló

Őszinte részvétem a családnak a barátoknak , kolegáknak . Legyen áldott az emléketek . Egy bajtárs a reptérről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Részvét
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 20:44 
vízpocsékoló

Sokat gondolkodtam, hogy mit is írhatnék most nektek örök halhatatlonoknak lánglovagoknak , akiknek a munkáját többször látom mint egy egyszerű XVII. kerületi rendőrjárőr. A hír minket is nagyon lesújtott. Nekem például egy érdekes, de annál felemelőbb kép ugrott be a hír hallatán. Amikor egyszer egy szolgálati balesetem során egy piros téglalap alakú tgk. közeledett felém /legalábbis az ütéstől csak ennyit láttam/. Hirtelen a tgk.-ból sok - sok HORVÁT ÁKOST, PINTÉR GÁBORT, REPPMANN KÁROLY ugrott / hozzátartozóktól elnézést, legmélyebb együttérzésem és tiszteletem, de az általánosítást a HŐS Lánglovagokra szeretném érteni/ ki rohanva hozzám és szolgálatom teljesítése során összetört szolg.-i gk.-hoz. Mint kis szorgos méhecskék ki-ki precizen végezte a dolgát, mégis óriásoknak tüntek, akik felülkerekedve lelki és testi félelmükön azért dolgoztak, hogy segítsenek akkor éppen rajtam. Sok-sok alkalom telt már el, hogy dolgoztunk veletek közösen, amely során mindig büszkeség fogott el bennünket, hogy lánglovagokkal dolgozhatunk.

Végezetül szeretném a BRFK. XVII.k. III. sz.-ú váltása nevében legmélyebb együttérzésemet és tiszteletemet nyilvánítani elhunytak hozzátartozóinak,bajtársainak és nektek LÁNGLOVAGOKNAK.

Poór Róbert r. zls.
Molnár István r. ftőrm.
és a többiek, valamint a levél írója Reményi Balázs r. ftőrm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 20:37 
Szent Tömlő őrzője

Egyet nem szabad elfelejteni!
A tüzet nem a fegyver hanem a lövedék okozta.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. aug. 09. 20:31 
vízpocsékoló

A lőtér:
http://www.loter.hu/galeria/start/P1120635.JPG

http://www.loter.hu/

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1023 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]