Három fővárosi tűzoltó halt meg egy tűzesetnél

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Válasz küldése
ledipipiAndrea
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ledipipiAndrea » 2006. aug. 10. 21:47

Regisztráltam magam az oldalra,hogy elmondjam nektek, hogy HŐSÖK vagytok!Borzasztó volt látni a TV-ben azokat a képsorokat...
Az ember azt hinné hogy Veletek ez sohasem történhet meg hiszen Ti sebezhetetlenek vagytok.
Aztán történik egy ilyen szörnyűség.

Jobbulást a sérültekenek!!!

Őszinte részvétem!

VIGYÁZZATOK EGYMÁSRA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Andrea /ápolónő/
hunor
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: hunor » 2006. aug. 10. 21:44

Tisztelt Kollégák,hozzátartozók!
Szeretném kifejezni,őszinte részvétemet,és mély
megrendülésemet ezen a tragikus esmény kapcsán,
mely 3 fiatal tüzoltó kolléga életébe került.
A sérült kollégáknak pedig jobbulást kivánok!
Tisztelegve : Fehérvári Ákos ny.tüó.f.törm.
fszk69
vízpocsékoló

HŐSÖK

Hozzászólás Szerző: fszk69 » 2006. aug. 10. 21:40

Szomorú vagyok , pedig nem ismertem őket-tűzoltót sem ismerek-!
Nem tudom miért van az,hogy 2. napja,ha "Róluk" van szó rögtön zokogok :(
Nem értem ,hogy hogy történhetett meg.Miért kellett 3 fiatal embernek meghalnia ...
Nagyon sajnálom a családokat és őszinte részvétem nekik-bár tudom ,hogy ezek légbe kiáltott szavak!
Az ő történetük tele van MIÉRTEKKEL .... :-(
Cincinke
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Cincinke » 2006. aug. 10. 21:39

http://www.tuzoltosagbp.hu/florband/mp3/
06_Florian_Band_Szep_almokat_Budapest.mp3
kismormota
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: kismormota » 2006. aug. 10. 21:39

Őszinte részvétünk az elhunytak családjainak, barátainak, hozzátartozóinak és közvetlen kollégáinak a repülőtéri tűzoltók 'A' szolgálati csoportjának nevében. Bajtársként együtt érzünk mindazokkal, akik most fájdalommal teli időket élnek át eme szörnyű tragédia miatt. Mindannyiunkat mélyen megrendített, ami történt és büszkén gondolunk a HŐSÖKRE!

Nyugodjatok békében!

r.z.
fszk69
vízpocsékoló

HŐSÖK

Hozzászólás Szerző: fszk69 » 2006. aug. 10. 21:38

Szomorú vagyok , pedig nem ismertem őket-tűzoltót sem ismerek-!
Nem tudom miért van az,hogy 2. napja,ha "Róluk" van szó rögtön zokogok :(
Nem értem ,hogy hogy történhetett meg.Miért kellett 3 fiatal embernek meghalnia ...
Nagyon sajnálom a családokat és őszinte részvétem nekik-bár tudom ,hogy ezek légbe kiáltott szavak!
Az ő történetük tele van MIÉRTEKKEL .... :-(
P.Ági
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: P.Ági » 2006. aug. 10. 21:32

Szép álmokat Budapest

Égig érő szenvedély, égig érő lángok,
Sikító szirénák, összetört álmok.
Égig érő szenvedéllyel, lélekkel és szívvel,
Éjjel-nappal tettre készen harcolunk a tűzzel.

Néhány ember azért küzd, hogy ne égjen egy élet,
S mi akkor vagyunk nyugodtak, ha ti semmitől sem féltek.
Éjjel-nappal őrködünk, nem fog rajtatok átok,
Szép álmokat Budapest, mi vigyázunk rátok.

Hé’ ember, te ki felmásztál a hídra,
Azokra is gondolj, akik ölelnének újra.
Most fent vagy, de ha lenézel, meglátod,
Idelent van még néhány jó barátod.
Halljátok barátaim, újra szól a csengő,
A szívünk dobban, a vérnyomásunk megnő.
Mindenki éber, nem baj, hogy hajnal van,
Villanjon kéklámpa, valaki bajban van

Hallgassátok, szívbe markol....
Cincinke
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Cincinke » 2006. aug. 10. 21:25

Tegnap este Motorosok elmentünk gyertyátgyújtani. Nem térek magamhoz még mindig.
http://www.tuzoltosagbp.hu/florband/mp3 ... n_Band_Sze p_almokat_Budapest.mp3
bananaman
vízpocsékoló

Köszönet

Hozzászólás Szerző: bananaman » 2006. aug. 10. 21:15

Elöljáróban a Roham 2 B szolgálati csoport nevében szeretném megköszönni az aggódó hozzászólásokat és jókívánságokat, mint túlélő!
Átéltem a borzalmakat, és leginkább a tehetetlenségem ébresztett bennem lelki furdalást. Mivel én is mentésre szorultam, nem tudtam megmenteni a Társaim életét. Próbálom az utolsó pillanataikat átgondolni: "nincs nagy baj, ha elfogy a levegőm....a kintlévő tűzoltók közel vannak, és ha elveszteném az eszméletem, akkor is kimentenek". De sajnos, mikor a XI 24-es segítségével kijutottam, azt kellett látnom, hogy nincs elég tűzoltó, aki kimentse Őket megfelelő időhatáron belül!!!
Mentősöket, orvosokat láttam, akik a már kimentett Társaimat ápolják. Ezúton szeretném megköszönni a mentősök odaadó és emberfeletti munkáját!
Tűzoltó laktanyánk falára kifüggesztettük hősi halált halt bajtársaink fényképét, melyek alá reggel óta tömérdek mennyiségű virágot, mécsest helyeztek el az együttérző civilek, mentősök és tűzoltó kollegák.
Köszönettel: Tégla
Tégla Roham2
81Marcsi
vízpocsékoló

Búcsú az igazi HŐSÖKTŐL...

Hozzászólás Szerző: 81Marcsi » 2006. aug. 10. 20:57

Még mindig nem tudom elhinni, hogy ez megtörténhetett! Tűzoltófeleségként és hivatásos katonaként tudom mit jelent az elhivatottság, mégis ismeretlenül megszakad az ember szíve, hogy 3 életerős fiatalembernek távoznia kellett. Joggal tehetjük fel a kérdést, MIÉRT?!?!?
Mint hallottam a férjemtől mást sem tettek tegnap szolgálatban, csak azon töprengtek hogy mi vezethetett idáig.

Őszinte részvétünket szertném kifejezni a gyászoló családnak és kollégáknak, magam és az MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis tűzoltói nevében!

Ha már itt ezen a világon nem valósíthattátok meg minden álmotok, sikerüljön ez odafent és vigyázzátok az itt maradt szeretteitek minden lépését.
Ne feledjétek mi gondolunk rátok és mindig emlékezni fogunk, hogy életeteket áldoztátok!!

Nyugodjatok békében....

Ne feledkezzünk meg azokr5ól sem, akik megsérültek..Mielőbbi gyógyulást kívánunk nektek is!
:cry:
önkéntes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: önkéntes » 2006. aug. 10. 20:56

Őszinte részvétem a családnak,barátoknak,kollégáknak!

önkéntes
Reméljük a legjobbakat és
felkészülünk a legrosszabbra!
Krinicsár
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Krinicsár » 2006. aug. 10. 20:33

Öszínte részvétemet szeretném kifejezni az elhunyt tűzoltók gyászoló családjának, barátainak és kollegáinak!

Szolgálatom során és a civil életben is találkoztam néhányszor veletek "Lánglovagokkal". Ha baj van, megkönnyebbűl az ember, amikor meghallja az eltéveszthetetlen szírénáitok hangját.

Talán meg sem érdemeljük bátorságotokat, hiszen nap, mint nap a legdrágábbat teszitek kockára értünk, javainkért: az életeteket.

Nem tudok mást mondani: Köszönjük nektek!

Vigyázzatok magatokra!

Kóródi-Juhász Zsolt ex püőr. ftőrm.
zinyofia
vízpocsékoló

Részvétünk a fájdalmatokban!

Hozzászólás Szerző: zinyofia » 2006. aug. 10. 20:29

Torokszorító érzés volt számunkra a HÍR, amelyet a Tv ben láthattunk.
Közülünk hány embernek kell még meghallnia ahhoz, hogy észrevehető legyen, olcsóbb évente új eszközöket vásárolni, mint több családapát eltemetni.

Őszinte részvétünk fájdalmaitokban.

MH HAVARIA
Köszönöm
Iván
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Iván » 2006. aug. 10. 19:07

Nagyon nagyon sajnálom a három tűzoltót,ennek nem szabad lett volna megtörténnie,és minden tiszteletem a tűzoltóknak hiszen ők életeket mentenek nap mint nap! Civil ember vagyok,és még nem is Budapesti,de csurgott a könnyem amikor néztem a tévében,ahogy próbálták újraéleszteni őket,akik másoknak mentek segiteni,és ők haltak meg,ők tényleg hősök ez a minimum! Ha rajtam múlna akkor mindhármukról tűzoltóságot neveznék el,és csakis azért regisztráltam be,hogy ezt leirjam ide,részvét a családjának,és a bajtársainak!
KisMukk
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: KisMukk » 2006. aug. 10. 19:00

...egy pillanatra álljunk meg, és emlékezzünk ezekre az emberekre, akik HŐSÖK voltak egy gyáva világban, és akik az életüket áldozták azért hogy mások megmeneküljenek...

Kérem a szerencsétlenül járt tűzoltók családját fogadják legmélyebb részvétünket és megdöbbenésünket a történtek miatt...

egy dunaújvárosi mentőápoló
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. aug. 10. 18:48

Be vallom, nagyon nyomorultul érzem magam. Nagyon megviseltek az események. A döbbenet, a tehetetlenség és a düh megbéklyózza testemet. Hárman közülünk! Milyen fiatalon! Más felelőtlensége miatt!
És most, amiért ide írom.
Felsőbb vezetök rögtön azzal kezdik, hogy kivizsgálják nem-e emberi mulasztás történt! Sugallja, hogy biztos valamit nem jól csináltak.
A szabályzatban le van írva, hogyan kell használni a légzőt. Induláskor órát megnézni.....stb. A szabály azzal nem foglalkozik, hogy nézd meg a nyomásmérő órát a hónod alatt, mikor a plexin is épp hogy kilátsz.
Kötél: Miért nem vitték. Ezzel a nyilatkozó is bakot lött! Légzővel kapcsolatban nyilatkozta, hogy eleinte nem volt olyan nagy a füst. Akkor minek a kötél? A kötél csak 30méter! Utána meg már nem érdekes?
Tartok tőle, hogy a vizsgálat eredményeképpen kihozzák az emberi mulasztást. Ők már nem tudnak védekezni sajnos!
Mindíg nagyon megrendít, ha valaki elmegy közülünk. Most ez az érzés háromszoros. Néha borzalmasan a szívig hatoló hozzászólásokat olvastam. A gyászoló családoknak, barátoknak, kollégáknak csak ezt az elcsépelt szót tudom én is mondan: részvétem!
A szerencsésebbeknek mielöbbi teljes testi és lelki felépülést kívánok!
Érezni, hogy az egész "kéklámpás" társadalmat megrendítette a hír. Sőt, nagyon sok civil ember is kifejezte együttérzését.
A tüzik nagy családja most gyászol, de ha megszólal a riasztás, újra mennek és teszik a dolgukat, mint eddig.
Kellly
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Kellly » 2006. aug. 10. 18:41

Nem tudom, hogyan kezdjem pedig az írás a kenyerem, de most nehéz. Teljesen megdöbbentett a hír, de aztán felháborodtam, azon, hogy a XXI. században ez előfordulhat. Tudom a médiából az folyik, hogy nem a felszerelés hiánya okozta a balesetet. Én nem vagyok hozzáértő, de könyörgöm akkor mi? Mi az, hogy nincs jelzőrendszer, hogy csak ennyi időre elég az oxigén? Nem tudom elhinni, hogy erre nincs megfeleő csúcstechnika. Szerintem igenis létezik, csak nem a MAGYAR HŐSÖK számára. Nem érzem magam méltónak, hogy ide írjak, hiszen csak egy kívülálló vagyok, egy bölcsész. De szeretném megköszönni, hogy vannak még emberek akik tűzoltóként, mentőként, rendőrként "szolgálnak" minket, vigyáznak ránk. Mert ez hiavatás és szolgálat, nem munka. Talán ezt fönnt is így gondolják és ezért nem honorálják méltóképpen.
Őszinte részvétem!
Reni
Andris
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Andris » 2006. aug. 10. 18:04

Szóljon hangos autókürt minden elhaladó gépjáműfecskendő mellett!!!!
Szóljon hangos autókürt minden tűzoltó laktanya előtt!!!!!!!
Mi civilek így gyászoljunk, így emlékezzünk!!!!
Kedves tűzoltók, drága emberek NYUGODJATOK BÉKÉBEN !!!
solee79
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: solee79 » 2006. aug. 10. 17:37

őszinte részvétünk az elhunyt kollegák családtagjainak és barátainak! Esztergom HÖT
Electric
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Electric » 2006. aug. 10. 17:09

Őszinte részvétünk az elhuny bajtársak családtagjainak és barátainaknak.

Ibrány ÖT.
Ki segít a segítőkön?
donát
vízpocsékoló

Re: Részvét

Hozzászólás Szerző: donát » 2006. aug. 10. 16:56

donát írta::-( Sajnálattal hallottam a hírekben 3 kolegánk haláláról a híreket. Ez úton szeretnék részvétet kifejezni elhunyt bajtársaim csalátjának és az egész tűzoltó társadalomnak Monor HÖT Nevében ill. Az összes MOTOROS nevében!!!!!! Sajnálom!

Buxi.s Monor HÖT
P.Ági
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: P.Ági » 2006. aug. 10. 16:54

" lelkünkből szól ez a dal, örökre velünk maradsz, őrizzük mosolyodat..."

Ismeretlenül is őszinte részvétem a Hősök családjának, barátainak, és az összes Lánglovagnak!
Nyugodjatok Békében!
donát
vízpocsékoló

Részvét

Hozzászólás Szerző: donát » 2006. aug. 10. 16:40

:-( Sajnálattal hallottam a hírekben 3 kolegánk haláláról a híreket. Ez úton szeretnék részvétet kifejezni elhunyt bajtársaim csalátjának és az egész tűzoltó társadalomnak!!!!!!

Buxi.s Monor HÖT
torzsfonok28
vízpocsékoló
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: torzsfonok28 » 2006. aug. 10. 16:22

Igazi HÕSÖK vagytok -csupa nagybetûkkel!Mindannyian,mert mindennap a halálos veszélyekkel néztek szembe és önzetlenül teszitek,hiszen sem megfizetve nem vagytok,se korszerû felszerelésetek sincs-TI mégis napról-napra teszitek a dolgotokat!
Õszinte részvétem a Három lánglovag családjának és bajtársaiknak.Nagyon nehéz lehet most nekik,de gondoljanak arra,hogy erre a tettre kevesen képesek és legyenek rájuk nagyon büszkék!
Három fiatal lélek távozott itt lenne az ideje elgondolkozni,hogy húszmilliós autók kellenek a képviselõknek,hanem biztonságos felszerelés nektek!!!

Az igazi szeretet,ha képesek vagyunk életünket áldozni mások életéért!

Nyugodjatok békében HÕSÖK!!!
No komment!
florance77
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: florance77 » 2006. aug. 10. 15:58

...szerettem volna én is még írni valamit... de nem megy... nincsenek szavak... így ismeretlenül is nagyon fáj az egész.
Válasz küldése