Tüntetésen akadályozták a tűzoltók munkáját

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
nl
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: nl » 2007. márc. 16. 21:42

Gratulálunk. ismét kimutatkozott a hozzáértés és a szakértelem.
Csak halkan megkérdezném, hogy a tegnapi összecsapáskor keletkezett - barikádos, rendbontós, kődobálós - kukatűzek egyesek szerint miért nem tartoznak a veszélyes kategóriába.
Emlékezeteim szerint a Biztonsági Tisztiszolgáltatot azért hozták létre, hogy a veszélyes helyeken, veszélyes beavatkozásoknál SEGÍTSE a tűzoltók munkáját és óvja az állomány testi épségét a tőle telhető módon.
A rendbontás nem volt veszélyes? Akkor a rendőrők miért voltak ott?
Gerzson
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2007. márc. 16. 15:56

A Március 15.-i zavargásokkal kapcsolatban van valakinek testközeli élménye?
Úgy hallottam, volt most is némi atrocitás.
Külön élmény lehet egy ilyen gyújtogatás tűzvizsgálata:) ( tanuk felkutatása, meghallgatás:)
Persze tudom, bűncselekmény esetén...
De azért elöttem kép: tűzoltó mappával a kezében, "elnézést a zavarásért T. Demonstráló Úr, de látott valamit? ":)

Hagytak titeket dolgozni? Dobálás? Hazaárulózás?

Volt most valami szóra érdemes ?:)
Gerzson Habnagy
Gerzson
tömlőszállító

Oltás felvétele...

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2007. feb. 19. 18:23

http://www.videa.hu/main.php?page=play& ... o9BxYzh913

Végre sikerült egy felvételt szerezni a székház oltásáról.

Sajnos az oltás eleje nincs meg, pedig az volt az igazán izgalmas, de a lényeg látszik : A tűzoltók kiérkezését taps, és újjongás fogadta ( persze ettől még az első kiérkezésénél elvettek tőlük mindent )

Szakmailag érdekes pillanat, az autó égő alumínium alkatrészeinek oltása közben tapasztalható fehér villanások, apró pukkanások. Ekkor kb 1/2 - 1 órája égtek már az autók.

Ezúton is elnézést kérek a szolgálatban lévő kollegáktól, hogy nem sok tüzet hagytunk nekik. Én kérek elnézést :)
Gerzson Habnagy
foti
slagmester

Hozzászólás Szerző: foti » 2006. okt. 20. 13:51

Jóságos felügyeletünk hál'istennek gondoskodva rólunk ellátott bennünket mindenféle jótanáccsal az ünnepséges helyzetekből adódó és várható közrendvédelmi aspektus szakszerű értelmezése érdekében. Mindezt egy Állásfoglalásnak szánt jogszabálygyűjteményeskivonattal oldotta meg, vastagbetűsen levonva belőle a saját következtetéseit. Tuladonképpen semmi segítséget nem adott olyan helyzetekben követendő magatartásra, amelyek a probléma lényegét jelenhetik, igaz, nem is tartunk rá igényt. Mindazonáltal, ha már jótanácsot sem tudnak adni, vegyék már végre tudomásul, hogy nem feladatuk(joguk) a jogszabályokat értelmezni, állásfoglalásokat adni kéretlenül is, a munkavégzés látszatát keltve ezzel. Alkalmatlanok voltak erre a tüzijáték, a székház ostroma előtt is, a tűzoltók mégis megoldották jogszerűen a helyzeteket mindkét esetben.
föti
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2006. szept. 29. 16:53

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Nemesis
pernyekergető

Kérdés

Hozzászólás Szerző: Nemesis » 2006. szept. 26. 8:55

Sziasztok!

Nem ide tartozik, de nem tudom, hogy hol kérdezhetek. Tegnap éjfél körül, hatalmas zajt csaptak a XIII. kerületben (Dózsa György út, Lehel utca, Váci út környéke) a szirénázó autók. Mi történt?
A segítséget előre is köszönöm.
Gerzson
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2006. szept. 25. 10:24

King: Nem vagyok elkeseredett :) Megoldottuk így is. Csak egy kicsit groteszk hatást keltett bennem a bor nyitása egy égő autó oldalán. Pláne kollegától :)

Egyébként hallottam, hogy felismertek egy ( azóta ex) rendőrt az ostromnál. Azon gondolkodtam, hogy nem elég, hogy én is bementem a székházba, még ki is hoztam onnan dolgokat. Egészen pontosan 2 db C tömlőt és egy sukár csövet. :) Remélem azért nem kell féltenem a hivatásomat. :)

Csak egy gondolat : Minden bizonnyal a nagy számok törvénye alapján be lettek szállítva olyanok is, akik nem szolgáltak rá, de azért bizom abban, hogyha nem tapadt a kezükhöz kő és vér, akkor ezt nem is lehet rájuk bizonyítani, és elnyerik méltó szabadságukat. A felvételeket látva azonban vannak olyan "egyedek", akikkel bizonyára elbeszélgetnek a kollegák odabent. Innen küldenék én is pár cviki puszit a kobakukra.

Videók:
MTV OSTROMA/tűzoltók

Álruhás tűzoltók oltása:) ->A videóknál "az MTV ostroma" és az "ostrom összefoglaló-harmadik része" Itt megnézhető a civilruhás tűzoltók beavatkozásáról pár villanás.:) Egy ekkora tüzet a fővárosi szabadnapos kollegák fél kézzel , telefonálás közben is eloltanak:) Kár, hogy nincs az elejéről felvétel, amikor még szép nagyok voltak a lángok:)
Ha van még valakinek felvétele/képe az ostromról és az oltásról, az megírná nekem? :)
Ezer köszönet !
Gerzson Habnagy
King
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: King » 2006. szept. 25. 9:08

Kedves Gerzson!
Megértem elkeseredettségedet, amiért szinte egyedül maradtál a TV előtt, utána meg részeg kollegákkal találkoztál. Magamról csak annyit, hogy nem a tűzoltóságnál vagyok tűzvizsgáló, de szívemben hozzátok tartozom. Ezért is kicsit rosszul esett, hogy az írásomból nem derült ki számodra egyértelműen, hogy nem én kerestem a dugóhúzót, de egyébként is írtam, hogy kellő távolságban maradtam. A távolságot nem elsősorban a félelem motiválta (habár az is eszembe jutott), hanem az a józan belátás, hogy az ott történtekkel nem vállalok közösséget, ahhoz nem adom a nevem, arcom. Ha érdekel, hogy tényleg nem én vagyok-e a dugóhúzós embered, küldj egy privát e-mailt, válaszolok. Egyébként úgy gondolom, hogy sok jószándékú, máskor békés tüntető is beállt, csak később jött rá, hogy egy aljas provokáció része lett. Sajnálom őket, most várhatják a kihallgatást vagy az értük érkező rendőröket (akik szintén csak a dolgukat végzik), ill. elgondolkodhatnak azon, vajon ezt akarták-e.
Jó szolit, vigyázzatok magatokra és egymásra!
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2006. szept. 24. 19:39

Nem, én általában a hónap első péntekjén és harmadik szombatján vagyok szlgálatban. Ennyire tudok elszabadulni a kórházból... :???:
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2006. szept. 24. 9:58

Bozso,pénteken reggel néztem,nem-e kint vagy Te is az öngyilkos-jelöltnél.Azt hiszem,a II. kerületben voltunk.Fiatal pasi 3 órát gubbasztott a villanykaró tetején...
Az M928-al voltam kint.
spizza
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: spizza » 2006. szept. 24. 9:56

szuper a technikája :-D :-D ilyen tudás mellett már a létszámhiány sem lehet probléma :-D :-D
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2006. szept. 24. 9:53

Aranyos, ez egy svéd filmből való részlet: az egyik helyi zsaru ilyeneket fantáziálgat(?) magáról. Maga a film elég gyenguska volt...
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2006. szept. 24. 8:36

Tetszett :-D
Dr.Szabó Cecilia
slagmester

Hozzászólás Szerző: Dr.Szabó Cecilia » 2006. szept. 24. 0:59

Sziasztok! Találtam én is egy kis mosolyognivalót, közkinccsé tenném, remélem nektek is fog tetszeni Benny, a szuperzsaru!!

http://www.compfused.com/directlink/4001/

Üdv SzCili
spizza
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: spizza » 2006. szept. 23. 11:59

ez jóóó! akár a "forradalom" fenegyerekei is lehetnének. mint az a 4 szerencsétlen, akik a Magyar Nagykövetség ellen indultak néhány kaviccsal, utána megdöntötték 100-on az olimpiai rekordot.
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 23. 9:32

Köszi Jani!

Nagyon jót nevettem rajta! :-D :-D :-D
michael.S
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: michael.S » 2006. szept. 22. 23:25

Danka János írta:Ha tényleg csitul a helyzet, akkor akár nevethetünk is egyet. ;-)
Egy kollégától kaptam emailen, amit rögtön tovább is postáztam, miután láttam a könnyeimtől. Aztán arra gondoltam, hogy ezt többeknek is látnia kell.
Talán közülük kerültek ki a rendzavarók... :-D
Katt ide!
Fantasztikus volt! :-D A feleségem felébredt, hogy mi az amin annyira röhögök! Nagy tévedés, nem közülük kerülttek ki a rendzavarók, ezt a filmet a rendőrminisztérium készitette és ebből fogják oktatni a rendőrséget. :-D
"vöröskakas"
miric
parázspörgető

Hozzászólás Szerző: miric » 2006. szept. 22. 23:24

Ez nagggyon jóóó :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: !
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2006. szept. 22. 22:49

Ha tényleg csitul a helyzet, akkor akár nevethetünk is egyet. ;-)
Egy kollégától kaptam emailen, amit rögtön tovább is postáztam, miután láttam a könnyeimtől. Aztán arra gondoltam, hogy ezt többeknek is látnia kell.
Talán közülük kerültek ki a rendzavarók... :-D
Katt ide!
michael.S
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: michael.S » 2006. szept. 22. 22:43

King írta:Sziasztok! Én is ott voltam a TV előtt, igaz, csak biztos távolságból. Döbbentem láttam, ahogy kigyulladnak a fények, csak utána jöttem rá, hogy azok autók. Ekkor találkoztam össze egy szabadnapos tűzoltóval. Őszinte leszek: se nekem, se neki nem jutott eszébe, hogy minden felszerelés nélkül oda menjünk oltani egy feldühödött garázda csőcselék közé. Első az ember biztonsága, ha az arra hivatottak se tudják megfékezni a csőcseléket, akkor mi erre nem vállalkoztunk. Minden elismerésem Gerzsoné!!!! Azóta egy kicsit szégyellem is magam, talán gyáva voltam, de ott és akkor az tűnt a megoldásnak, hogy nem avatkozom be (pedig már többször oltottam teljesen egyedül tüzet, azt ismerem, a hulligánokat nem). Talán az illetékesek is olvassák ezt a fórumot, és az éppen leköszönt rendőrminiszter majd talán Őt is meghívja egy kézfogásra (de talán helyesebb lenne, ha maga menne hozzá!). Akiknek a feladatuk volt a rend helyreállításának szervezése, irányítása, azok ugyanúgy alul maradtak, mind aug. 20-án. Ezt csak a kormányzati szervekre értem, a mentősök és a tűzoltók tették a dolgukat, a kisrendőrök is HŐSKÉNT helytálltak. Igenis lehetett tudni, hogy balhé lesz! A Partlamentet akkor is rendőrszázadok védték, amikor senki nem akarta azt megtámadni. Ugyanott, ahol a rendőröket a Nádor utca felé az épületből kimentették, ugyanott az erősítést is megkaphatták volna. Ez politika, méghozzá annak igen aljas változata (akárcsak a tüntetést kiváltó előzmények). Ezt demokrataként és nem jobb vagy baloldaliként mondom. Annak a kislétszámú rendőri csapatnak azért kellett ezt elszenvednie, hogy utána RENDET lehessen tenni. Ellenünk. Nézzétek csak meg a tegnapi nyugati téri demonstrációt. Már rég össze lehetett volna gyűjteni az összes hulligánt, ehelyett a bámészkodók, riporterek ellen ment a rendőri attack. Utána meg gránátokkal lőtték az arra haladó autókat az Oktogonon! A köveket gyűjtő gazembereket meg hagyták támadó-vonalba várakozni. Hol élünk?
Tűzoltók! Nagyon vigyázzatok magatokra, a rendcsinálást hagyjátok a rendőrségre, a tüntetők és az otthon maradottak is értetek aggódnak, amikor ott kell helyt állnotok, ahonnan más menekül.
Csak egy használható ötlet: én megkértem a több, mint 100 házat kezelő képviselőnket, hogy a kukákat csak reggel tegyék ki az utcára, egy eséllyel kevesebb, hogy azokat is felgyújtják. Mivel a Kossuth térről jövők és oda tartók egy jó része az ablakom alatt közlekedik, amíg a zavargások tartanak, nem tudok aludni, komplett védőruha, oltókészülékek, telefon van nálam készenlétben, ha mégis a közelben valami fellángolna. A kocsimban sem hagytam semmit, főleg nem a tűzvizsgáló cuccot. Remélem, mihamarabb levonják az egyetlen helyes következtetést az illetékesek és akkor kezdhetünk egy szebb életet (direkt nem írtam, hogy jobb, mert még azt is félremagyarázná valaki). Addig meg vigyázzunk egymásra.
Bocsánat, hogy beleszólok a dolgokba. Olvasva írásodat, nem kell szégyenkezned, amiért nem mentél oda. Ez nem gyávaság vagy bátorság kérdése. Aki ezt a HIVATÁS-t válassza, az tisztában van a kötelezettségekkel. Az egy józan döntés volt, hogy távol maradtál. Az is egy józan döntés volt, hogy a pk. nem engedte az embereit a helyszínre, az sem gyávaság, egy helyes döntés volt, mert első a személybiztonság. / bár lehet, hogy a biztonságban remegő vezetők később elitélik / A helyzetet látva, nem a tűz volt a veszélyes. A csőcselék és szervezetlenűl hadakozó rendőrök / nem bántás, mert ők is magukra lettek hagyva a vezetőik sz... rájuk / közé bemenni nagy bátorság kell. Ahol kövek és más tárgyak repkednek az egyik oldalról, könnygázfelhő a másikról, én sem mentem volna oda, pedig a több mint 20 év alatt voltam már kemény helyzetben.
Egy ilyen megvadult magából kivetkőzött csőcseléknek egy a lényeg, a botrány, verekedés, vandalizmus. Ahogy az az írásban is szerepelt, nem biztos, hogy a tűzoltó ruha megvéd. Ők csak azt látják egyenruha és ez már elég nekik.
Röviden összefoglalva, nagyszerűen és ésszerűen viselkedtetek, elismerésem és tiszteletem a tiétek. Teljen a szolgálatotok nyugodtan és eseménymentesen. Kitartás fiúk, bár milyen nehéz is a dolgotok!
"vöröskakas"
szemangabesz0630
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: szemangabesz0630 » 2006. szept. 22. 16:52

Csicsi! Igazad van legyen a tegnapelőtti az utolsó balhés este
HAJRÁ RENDŐRÖK!
Csicsi
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Csicsi » 2006. szept. 22. 15:56

Végre egy "nyugis" éjszaka.....Remélhetőleg a hétvégére nem terveznek semmi törjük össze, gyújtsuk fel,stb. dolgot ! ! ! Szerintem nagyon sokan kifognak menni a Kossuth tér-re........ VIGYÁZZATOK EGYMÁSRA ÉS MAGATOKRA ! ! !
Egyedül félszárnyú angyalok vagyunk s csak úgy tudunk szárnyalni ha összekapaszkodunk....
Gerzson
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2006. szept. 21. 19:39

-King : Veletek találkoztam az kiégett autók mellett? Ha jól láttam egy száraz fehér kíséretében voltatok dugóhúzó nélkül:) ? Ez már akkor volt , amikor kiértek a fővárosi egységek, és nagyjából el volt oltva a tűz.
-Ízi Rájder: Én is örülök, hogy nem esett bajom, de szerintem egyébként jobb is hogy nem volt rám írva, hogy tűzoltó vagyok, mert az egyenruha nem biztos, hogy ott a sötét agyakban előnyt jelentett volna. Mint ahogy a segéd-sugárvezetőmet:) a reptéri tűzoltót a vállán el is találta egy tégla. Bár ő azt gondolta, hogy a plafonról esett le. Én ezt azért kétlem, mert nem mentünk az épület síkja alá.
Szerintem azáltal, hogy azt hitték közülük való vagyok, sok atrocitást megusztam. Ráadásul tényleg fél méterenként fogták a tömlőt, tehát jelentős "társadalmi támogatottságot" élvezett a beavatkozás.
Azóta sokat gondolkodtam azon, hogy vállalható volt-e a kockázat, de úgy vélem az oltás késleltetése felmérhetetlenül nagy károkat okozott volna. ( mivel a plafonon gomolygó füst már be-belobbant , és az épület belseje felé áramlott).

Egyébként úgy hallottam, hogy a VIII/2 esnek egy IFA fecsit málháztak fel:) Nem egy utolsó gondolat :) Égő rendőrautót inkább oltsunk Ifával, mint egy több tízmilliós merkádesszel. Azon a kőnyomok is inkább rusztikus hatást keltenek majd.
Gerzson Habnagy
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2006. szept. 21. 18:18

King!
Nem kell szégyelni magad! A Problémát csak úgy lehet megoldani, ha van rá megoldás. Örülök, hogy Gerzsonéknak nem esett baja, pedig az események történhettek volna másképp is! Mi van ha ellenségnek nézik őket, hisz civilben nem volt rájuk írva hogy tűzoltók.
Először én is azon gondolkoztam, miért nem adtak nekik kötöttel a kollégák, de utána rájöttem, hogy az olaj lett volna a tűzre. Minden elismerésem azoknak, akik a helyszínen helyt álltak a még lehetséges rend fenntartásában és a nagyobb kár megakadályozásában, illetve annak a Tűzoltás Vezetőnek aki visszavonulót fújt! :tapsolo:
Vasárnap megyek Pestre fősulira, remélem nem lesz gond a Népligettől a Tas Vezér utcai laktanyáig este! :shock:
morradin
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: morradin » 2006. szept. 21. 16:23

King írta:
Már rég össze lehetett volna gyűjteni az összes hulligánt, ehelyett a bámészkodók, riporterek ellen ment a rendőri attack. Utána meg gránátokkal lőtték az arra haladó autókat az Oktogonon!
Ezt a gránátos dolgot meg jól elhallgatták a médiák! :twisted:
Válasz küldése