Tüntetésen akadályozták a tűzoltók munkáját

Egy hely, ahol a mindennapi munka során felmerült szakmai kérdéseket lehet kitárgyalni.
Bozso
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2006. szept. 19. 14:46

Én azon a fütyi Bánón már meg sem lepődöm... Amikor 2 éve azt mondta, hogy akinek nem elég a havi 110e forint ügyeletekkel, az ne menjen orvosnak?!?! Kivánsi lennék, ő a 3-4 média munkahelyről (Napkelte, Népszabadság(?), stb.) hányszor 110e-et szakít le?
Lángnyelv

Hozzászólás Szerző: Lángnyelv » 2006. szept. 19. 14:25

Háááááááááááááát igen ez a magyar "összetartás", gratulálok annak a sok barom állatnak aki ilyet tett(tisztelet a kivételnek).......de sztem azok akik csak bámészkodni mentek oda(csak úgy) azok miért nem mentek távolabb a vandál részlegtől......talán a rendőrség akkor látta volna hogy kiknél számíthat ellenállásra és így talán akkor még a tűzoltók beavatkozására(és persze életük veszélyeztetésére) sem került volna sor........Úgylátom most aztán jó nagy lett az isten állatkertje és amint látom eldőlt az a kicsi kerítés is.......
Natura homini rationem dedit,qua animi impetus regerentur! - A természet az embernek észt adott,hogy az szabályozza az indulatait!
Audiatur et altera pars.- Hallgatassék meg a másik fél is.
Mazsola
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Mazsola » 2006. szept. 19. 14:12

Csicsi én is láttam, felháborító, amit Bánó úr mondott! :-x Számára úgy látszik nem mond semmit az, hogy életveszély. Vagy csak szimplán az ő kocsija égett és mi az neki, ha ne adj' Isten megsérül néhány tűzoltó.... :???: SZÁNALMAS!
Csicsi
tömlőszállító

Napkelte

Hozzászólás Szerző: Csicsi » 2006. szept. 19. 13:47

Látta valaki a Napkelte adását? Enyhén szólva is felháborító véleménye volt rólatok a műsor vezetőnek. ( "mélységesen csalodtam a tűzoltokban" ) Jó formán csak azt nem mondta ki, hogy gyávák vagytok ,mivel képesek voltatok elvonulni,a saját biztonságotok érdekébe. Hogy mer egy médiapatkány ilyen kijelentést tenni????? :hanyinger:
Egyedül félszárnyú angyalok vagyunk s csak úgy tudunk szárnyalni ha összekapaszkodunk....
Csizmás

Hozzászólás Szerző: Csizmás » 2006. szept. 19. 13:23

A tűzoltóság nem vett és nem vesz részt erőszakos karhatalmi intézkedésekben sem Budapesten, sem vidéken - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője. Dobson Tibor cáfolta azokat a keddre virradó éjszaka elterjedt híreket, hogy a tűzoltóság bocsátott volna vízágyúkat a karhatalmi erők rendelkezésére a tüntetők szétoszlatására.

A szóvivő közölte, hogy a fővárosban csupán három esetben riasztották a tűzoltókat a Magyar Televízió székházához. Először 23 óra után, amikor nem kellett akcióba lépniük, majd éjfélkor, amikor két gépkocsit oltottak el. A harmadik riasztást hajnali 1 óra körül kapták, amikor a tüntetők behatoltak a Magyar Televízió épületébe és a földszinten keletkezett tüzet, valamint további öt gépkocsit kellett eloltaniuk. A tűzesetekben senki sem sebesült meg.

Vidéken nem voltak ilyen esetek az éjszaka folyamán - mondta Dobson Tibor. Ugyanakkor a polgári védelem sebesülteket szállító autóbuszt küldött a Magyar Televízió székházához, és több fordulóval összesen negyvenkét sérültet vittek kórházba - tájékoztatta az MTI-t a katasztrófavédelem szóvivője.

Küldje tovább
hirado.hu
TOFI
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: TOFI » 2006. szept. 19. 13:18

Én végignéztem - igaz csak a televízióban - a tegnapi, hajnali eseményeket. Feletébb visszataszító volt az egész tüntetésnek álcázott vandalizmus. Soha nem gondoltam, hogy Magyarországon ez megtörténhet. "Kitűnő" minősítést állítottunk ki magunkról. Remélem nem ez lesz a jövőben a demokrácia néven futó közélet. A látottakra nincs mentség, mégha valakik erre is gondolnának.
Kisúj 21
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Kisúj 21 » 2006. szept. 19. 13:11

Nagyon meg vagyok döbbenve az emberek magatartásán!
Ezek szerint, ezen emberek közül még senkin nem kellett tűzoltónak segítenie? De még lehet, hogy kell! Hogy néz a rajta segítők szemébe? Hogy mer segítséget kérni tőlük? Lehet, hogy ugyanazok a tűzoltók bontják ki autója roncsai közül, mentik ki égő lakása ablakából, akikkel szemben ő így viselkedett. El meri mondani, hogy a tüntetés során a tűzoltók ellen fordult? Akkor lesz bátorsága? Nem! Nem hiszem! De sebaj! A Mi mindennapi hőseink akkor is segítenek az ilyen névtelen olcsójánosokon. Ez az emberi elmétől elzárkóztatott pusztítás hová vezet? A tűzoltók munkája akkor is veszélyes, ha egy"átlagos"bevetésen vannak. Nem kellene ezt emberi gyarlósággal fokozni!
Kollégák!
Minden tiszteletem a tietek! Nagyon vigyázzatok magatokra és egymásra!
csiribi

Hozzászólás Szerző: csiribi » 2006. szept. 19. 12:54

Sőt Grófúr, még annyival kiegészíteném: intelligens(!!) ember nem gyújtogat, nem fosztogat. Lehet tüntetni csendesen, békésen, de ahhoz kell egy bizonyos fokú intelligencia is. A képeket és videókat nézve, ott sok fejben szalmán kívül nem nagyon volt más.

Azon meg főleg fel lennék háborodva, ha a végén az jönne ki, hogy: "vörös szőnyeget terítettek a tűzoltók elé, de a galádok nem jöttek oltani". Remélem, érződik a keserű cinizmus...

Köszönöm a megerősítést, hogy igenis voltak veszélyben tűzoltók!!
megérzés
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: megérzés » 2006. szept. 19. 12:40

Az első helyszínre érkezés után nem sokkal (mikor még csak 2 gépkocsi égett) a Csoport1 azt jelentette a KUN-nak, hogy a tűzoltók közvetlen életveszélyben vannak, az oltást megszakítják, a felszerelést hátrahagyva azonnal visszavonulnak a Nádor utcába. "

De ezt hősünk nem látta! :shock: :shock:
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2006. szept. 19. 12:37

csiribi írta:Több helyen azt olvastam és többektől is úgy hallottam:

a tömeg megdobálta kővel a tűzoltókat és nem engedték, hogy a munkájukat végezzék, elvették tőlük a tömlőt. :-? :-? :-?

Ennyit a "tapsoló" primitív, ostoba csürhéről, gratulálok!
Az egész eseményről a rövid, tömör véleményem: SZÉGYEN! :-(
Teljessen eggyetértek Veled!!

Szerintem ez nem is tüntetés volt!!
MERT? A MAGYAR EMBER, NEM FOSZTOGAT, NEM RONGÁL, NEM GYÚJTOGAT!!!

Ezt csak az alja csinálja, a CSŐCSELÉK!!!!
Csak az ÉL igazán, aki másoknak is ÉL! /xakmondas/
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2006. szept. 19. 12:31

A petícióban egyedül a Ferencváros NB I -be történő visszavétele nem szerepelt, pedig...
L_Jani
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: L_Jani » 2006. szept. 19. 12:30

Az első helyszínre érkezés után nem sokkal (mikor még csak 2 gépkocsi égett) a Csoport1 azt jelentette a KUN-nak, hogy a tűzoltók közvetlen életveszélyben vannak, az oltást megszakítják, a felszerelést hátrahagyva azonnal visszavonulnak a Nádor utcába. Később elhangzott, hogy a helyszínen lecsatolt C, illetve D tömlők maradtak, egy készenléti szerből folyik az üzemanyag.
csibe
vízpocsékoló

üzenet Gerzsonnak

Hozzászólás Szerző: csibe » 2006. szept. 19. 12:25

Ez igen! Rendkívüli elhivatottságodat is bizonyítottad a lázongáson.
Remélem, hogy nem sérültél meg, és továbbra is vigyázz magadra!
Nem tudom, meddig megy még ez az őrület, de nagyon remélem, hogy hamarosan véget ér, és senki nem lesz már veszélyben. Se tűzoltó, se rendőr, se civil.
Nagyon vigyázzatok magatokra! :-(
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2006. szept. 19. 12:03

A vízágyúval inkább a tüzet kellett volna oltani.
csiribi

Hozzászólás Szerző: csiribi » 2006. szept. 19. 11:51

Több helyen azt olvastam és többektől is úgy hallottam:

a tömeg megdobálta kővel a tűzoltókat és nem engedték, hogy a munkájukat végezzék, elvették tőlük a tömlőt. :-? :-? :-?

Ennyit a "tapsoló" primitív, ostoba csürhéről, gratulálok!
Az egész eseményről a rövid, tömör véleményem: SZÉGYEN! :-(
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2006. szept. 19. 10:49

Felvételek a székházban:
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=149022
Gerzson
tömlőszállító

Szemtanúként és első beavatkozóként jelentem...

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2006. szept. 19. 9:50

Először is szeretném leszögezni, hogy nem mint lázongó csürhe voltam kint, hanem azért mentem ki, mert a barátom hívott a székházból, hogy mindjárt rájuk törik az ajtót, és már alig van harcképes rendőr odabent.
Mire kiértem a székház mellett álló kocsikat már kezdték gyújtogatni. Ekkor beszéltem a hírközponttal és mondtam, hogy már az épület belseje is ég, mivel a földszinti ablakok betörtek. Mondta, hogy addig nem tudnak odajönni, amíg a rendőrség nem bíztosítja a területet. Ez érthető is a pár órával elöbb történt " velünk vagytok , vagy ellenünk" incidens után. Ekkor beszéltem az egyik hangosbemondóssal és a rendőrség helyi parancsnokával aki közölte, hogy várják a tűzoltókat, és természetesen beengedik őket. Semmilyen tűzoltó ellenes hangulat nem volt már, és mindenki azt várta mikor érkeznek. A hangosbeszélős fószer felszólitotta a népet, hogy engedjék be a tűzoltókat, ami élénk tapsot váltott ki a tömegből. Ezután hívtam újra a hírközpontot, és mondtam ,hogy a Zoltán utcánál meg lehet közelíteni biztonságban a székházat.
A kocsik és a két szoba már teljes terjedelmükben égtek jó fél órája , amikor a tömeg betört a székházba. Mivel az MTV-s barátom mondta, hogy az aulában fali tűzcsapokról szerelt sugarakkal védték magukat, ezért bementem, és az épület elé hosszabítottam egyet. Egy a tömegből kivált reptéri tűzoltó volt a II-esem:) és a tömlőt kb fél méterenként tartotta valaki.
Így sikerült nekiállni az oltásnak. Elsőként a székház mellett álló autók hátulját oltottuk, hogy hozzá lehessen férni az égő szobákhoz. Addigra már a két szoba teljesen égett.
Hírtelen verbuválódott ütőképes csapatunknak sikerült leverni a láng nagy részét, és megakadályozni, hogy a tűz még beljebb terjedjen a székházban.
Azt azért szeretném elmesélni, hogy milyen hatalmas élmény ott állni egy egyszerű sugárcsővel a kézben lángoló autók és egy égő székház elött. Miután nekiálltunk oltani a több ezres tömeg egyszerre skandálta, hogy :TŰZOLTÓ , TŰZOLTÓ na hát az valami leírhatatlan érzés.
Lassan 5 éve vagyok a hívatásom megszállott tagja, de ilyen élmény még nem ért soha.
Ezután megérkeztek a tűzoltók , és átvették a tűz oltását. A pár jó szó mellé kaptam tiszta oxigént is, mivel nem hordok légzőt minden tüntetésen, még akkor se ha székházat kell oltani:)
Sajnálom ami ott történt, és döbenetes volt látni, hogy kerekedik felül a huligán csürhe egy békés demonstráláson, és hogy válik követendő példává a vandalizmus, és a féktelen tombolás.
Bár nem voltam ott amikor az első autókat felgyújtották, mégis azt tapasztaltam , hogy a tűzoltókat "fehér zászlókkal" várták, és nem fenyegette őket a tömeg haragja.
Mi sem bizonyítja jobban ezt a tényt, mint az az óváció és taps ami fogadta őket a kiérkezésükkor. Valaki megkérdezte a tömegben: Ezt ti mennyiért csináljátok? A társadalmi megbecsülés morajlott a tömegben.

Megint egy nap, amikor büszkeséggel tölt el, hogy köztetek lehetek.
Gerzson Habnagy
Csicsi
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Csicsi » 2006. szept. 19. 6:28

Sziasztok! Remélem, hogy egyetlen Tűzoltó sem sérült meg az éjszakai incidens miatt ! ! ! NAGYON VIGYÁZZATOK MAGATOKRA!!! :ideges:
Egyedül félszárnyú angyalok vagyunk s csak úgy tudunk szárnyalni ha összekapaszkodunk....
Válasz küldése