* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 25. 13:33

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Autótüzek
HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 9:44 
kapocspárkulcs tekergető

old campaigner írta:
Bombero, te nem pévés vagy véletlenül? Mert a könyörtelen ítélethozók ott vannak köztük!

Hála istenek nem! Akkor engedd meg, hogy bemutatkozzam: No, így nyilvánosan azért mégse. :-)
Idézet:
Majd azok verik el a port a szolg.pk-n meg a hírközponton, akik a katasztrófavédelem szép új rendszerében eldöntötték, hogy sok a készenléti szer, meg túlriasztás van a fővárosban. Olyanok döntötték el, akik között lapul jó pár kakukktojás, a törvényben előírt szakmai képesítési követelményeknek nem felelnek meg, élükön ..zdmeg tábornokkal! Lövésük sincs a szakmai kérdésekhez és a politikai elvárásoknak megfelelő, de szakmailag megalapozatlan és felelőtlen döntéseket hoztak, veszélyeztetve ezzel a települések megfelelő tűzbiztonságát!!!
Ilyen döntés volt többek között az is, hogy lebutították a fővárosi riasztási rendszert, túlriasztás indokával felezték, harmadolták, stb. egy adott eseményhez riasztandó fecskendők darabszámát és ezzel a tűzoltók létszámát is.
A jelenlegi csámcsogás alapkérdése tehát nem az hogy a helyszínen ki, mit b@szott el, hanem az, hogy fél évvel ezelőttig, a Nagy Áprilisi Katasztrófavédelmi Forradalom ( a továbbiakban NÁKF) kezdetéig egy szgk tűzhöz 2, azaz KETTŐ DARAB gépjárműfecskendőt kellett riasztania a hírközpontnak. A főváros tűzvédelmi stratégiáját ismerő SZAKEMBEREK annak idején nem véletlenül döntöttek a túlbiztosítás mellett: tízből 9 eset gagyi, de a tizedik az odab@szott, amihez kellett a „túlerő”. Lehet, hogy ez rossz kifejezéssel élve (tűzvédelmi) szegregáció, de társadalmi és politikai elvárás volt mindig (eddig) hogy Budapest tűzoltósága rugalmasabb, hatékonyabb legyen. Lehet hogy ez igazságtalan, de a hőbörgőknek csak annyit tudok mondani: ilyen az élet, Bözsikém drága.
Aztán beköszöntött a NÁKF és lőttek a két fecsinek és a hozzátartozó létszámnak is.

Egyetértek azzal amit írsz. Elhiheted, hogy nekem sem tetszett sokszor, amikor "aláriasztás" volt a szolgálati helyemen. Mindig azt tartottam, hogy "Egy fecskendő nem fecskendő"! Ha két fecskendő közül az egyikkel történik valami, akkor a másik még jó eséllyel kiér a kárhelyre. Egy szernél ugye ez nem mondható el. Ha rajtam múlna én csak párban engedném vonulni őket.
Idézet:
Fele/harmad/stb létszámmal pedig fele/harmad/stb annyi feladatot lehet végrehajtani egyidejűleg! Egy tűzoltó nem tűzoltó, több szem többet lát.

Ezzel is egyetértek! Aláírom, hogy közelebbről és azonnal két gépjárműfecskendőt is elbírt volna ez a tűz. De! Ha hirtelenjében csak annyi erő áll rendelkezésre amennyi a felvételeken látható, akkor azzal próbálom megoldani az esetet ami van. Erre a tűzre vonatkoztatva nem mentség, hogy milyenek most a szabályzók. Az az embermennyiség ami ott téblábol a fecskendő végénél miért nem vett részt azonnal a beavatkozásban. Mire vártak?
Értékeld már reálisan a felvételeket. Ne mondd már, hogy az az egy raj ne tudta volna eloltani azt a két égő kocsit és megakadályozni, hogy még másik x darab lángra kapjon. Amint látom nem vagyok egyedül a véleményemmel, más sem értékeli ötösre ezt a beavatkozást.
Idézet:
Bombero! Felteszem neked gyerekkorom, nagy beugrató kérdését:
Én vagyok én, te vagy te. Ki a hülye? Én vagy Te?

Tedd fel!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 7:40 
slagmester

Lánglovagok írta:
Felkerült az új videó az autótűzről. Ezen már jobban látható a tűzoltói beavatkozás:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... res&ID=275

Megnéztem és siralmas amit látok!!!!!!!!!! :radobbent:
Így még rosszabb a véleményem, még hogy háttér és táplálás! A szivattyútérnél megy a tanácstalan rácsodálkozás, légzőfelvétel, és ott marad az autó mellett, 3 főből egynek van ingere segíteni a tömlő hosszabbítást. A sugár vezető bizony magára maradt többszörösen is! Legalább a sok csodálkozó közül valakinek eszébe juthatott volna egy 12kg porral oltó használata is! Ha már habot nem használtak! Már a 80-as években használtunk ilyenkor porral oltót is pedig azok nem a mai színvonalon voltak és csak AP 100 volt bennük!

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 10. 0:00 
tömlőszállító

Bombero, te nem pévés vagy véletlenül? Mert a könyörtelen ítélethozók ott vannak köztük!

Majd azok verik el a port a szolg.pk-n meg a hírközponton, akik a katasztrófavédelem szép új rendszerében eldöntötték, hogy sok a készenléti szer, meg túlriasztás van a fővárosban. Olyanok döntötték el, akik között lapul jó pár kakukktojás, a törvényben előírt szakmai képesítési követelményeknek nem felelnek meg, élükön ..zdmeg tábornokkal! Lövésük sincs a szakmai kérdésekhez és a politikai elvárásoknak megfelelő, de szakmailag megalapozatlan és felelőtlen döntéseket hoztak, veszélyeztetve ezzel a települések megfelelő tűzbiztonságát!!!

Ilyen döntés volt többek között az is, hogy lebutították a fővárosi riasztási rendszert, túlriasztás indokával felezték, harmadolták, stb. egy adott eseményhez riasztandó fecskendők darabszámát és ezzel a tűzoltók létszámát is.

A jelenlegi csámcsogás alapkérdése tehát nem az hogy a helyszínen ki, mit b@szott el, hanem az, hogy fél évvel ezelőttig, a Nagy Áprilisi Katasztrófavédelmi Forradalom ( a továbbiakban NÁKF) kezdetéig egy szgk tűzhöz 2, azaz KETTŐ DARAB gépjárműfecskendőt kellett riasztania a hírközpontnak. A főváros tűzvédelmi stratégiáját ismerő SZAKEMBEREK annak idején nem véletlenül döntöttek a túlbiztosítás mellett: tízből 9 eset gagyi, de a tizedik az odab@szott, amihez kellett a „túlerő”. Lehet, hogy ez rossz kifejezéssel élve (tűzvédelmi) szegregáció, de társadalmi és politikai elvárás volt mindig (eddig) hogy Budapest tűzoltósága rugalmasabb, hatékonyabb legyen. Lehet hogy ez igazságtalan, de a hőbörgőknek csak annyit tudok mondani: ilyen az élet, Bözsikém drága.
Aztán beköszöntött a NÁKF és lőttek a két fecsinek és a hozzátartozó létszámnak is. Fele/harmad/stb létszámmal pedig fele/harmad/stb annyi feladatot lehet végrehajtani egyidejűleg! Egy tűzoltó nem tűzoltó, több szem többet lát.

Bombero! Felteszem neked gyerekkorom, nagy beugrató kérdését:
Én vagyok én, te vagy te. Ki a hülye? Én vagy Te?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 20:56 
kapocspárkulcs tekergető

old campaigner írta:
Nem veszitek észre a sok fától az erdőt! Elvesztek a részletekben, amikor lépésről lépésre beleköt mindenki valamibe, amikor egyikőtök sem volt ott! Ez egy inkvizíciószerű utólagos okoskodás, amiben elveszik a lényeg.
Lehet hogy a szándék nemes, a módszer és a hely q.va sz.r.
Alkalmatlan mindennemű okulásra: túl sok a szubjektív vélemény, félreérthető, nem a lényeget érinti, nem egységes, nincs összegezve és nem jut el az érintettek többségéhez! A hibákra lehet hogy rámutat, de nem tanul belőle senki. Ez a csámcsogás. Elkezdtetek felfújni egy hólyagot, ami most már medence nagyságú, mert felkapta a mocskos média. Az igazi nyertes az okájef, van megint mivel elterelni a figyelmet az igazán égető problémákról, arról hogy nincs aki átadja a tudást a fiatal generációnak, amely tapasztalatlan, fegyelmezetlen, nyámnyila. Arról, hogy egy múlttalan, semmirekellő, mihaszna, bürokrata szervezet, a pévé hogyan veri szét a másfél évszázados tudással, hagyományokkal, tekintéllyel rendelkező Tűzoltóságot!

Van amiben igazad van, van amiben nincs!
De ettől függetlenül ezt a beavatkozást úgy elqrták ahogy kell. Annak a mintapéldája, hogy miként NE kezdjük el és VÉGEZZÜK egy tűz oltását. Attól, hogy esetleg tapasztalatlan 1-5-ig mindenki még a szerparancsnoknak nem kéne annak lennie.
Lehet, hogy most belekötünk mindenbe, de elhiheted, hogy más(ok) is ugyanennek a vonalnak a mentén fog(nak) végig menni.

Azon meg már késő sopánkodni, hogy a felvételek bekerültek a híradókba. Biztos lehetsz abban, hogy az OKF nem az itt leírt dolgok alapján kezd majd el vizsgálódni (ha elkezd) egyáltalán, hanem az elérhető videofelvételek alapján.

Ez a második felvétel se semmi. Ez is megérne egy kommentárt, de nem akarom tovább feszíteni a húrt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 19:33 
tömlőszállító

Nem veszitek észre a sok fától az erdőt! Elvesztek a részletekben, amikor lépésről lépésre beleköt mindenki valamibe, amikor egyikőtök sem volt ott! Ez egy inkvizíciószerű utólagos okoskodás, amiben elveszik a lényeg.
Lehet hogy a szándék nemes, a módszer és a hely q.va sz.r.
Alkalmatlan mindennemű okulásra:
túl sok a szubjektív vélemény, félreérthető, nem a lényeget érinti, nem egységes, nincs összegezve és nem jut el az érintettek többségéhez! A hibákra lehet hogy rámutat, de nem tanul belőle senki. Ez a csámcsogás. Elkezdtetek felfújni egy hólyagot, ami most már medence nagyságú, mert felkapta a mocskos média. Az igazi nyertes az okájef, van megint mivel elterelni a figyelmet az igazán égető problémákról, arról hogy nincs aki átadja a tudást a fiatal generációnak, amely tapasztalatlan, fegyelmezetlen, nyámnyila. Arról, hogy egy múlttalan, semmirekellő, mihaszna, bürokrata szervezet, a pévé hogyan veri szét a másfél évszázados tudással, hagyományokkal, tekintéllyel rendelkező Tűzoltóságot!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 15:41 
Szerkesztő

Felkerült az új videó az autótűzről. Ezen már jobban látható a tűzoltói beavatkozás:
http://www.langlovagok.hu/cgi-bin/lang/ ... res&ID=275

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 15:17 
kapocspárkulcs tekergető

helmy írta:
meg méltoak voltak az uj elnevezéshez mert megvédték a katasztrofát.

Ez biztos! :satani:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy mit szólnának ehhez azok az autótulajdonosok, akiknek a kocsija megmenthető lett volna.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 15:07 
szikracsapkodó

meg méltoak voltak az uj elnevezéshez mert megvédték a katasztrofát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 14:59 
szikracsapkodó

nemhogy fél raj de ez egy dilettáns beavatkozás aminek lesz következménye az biztos. habképzö drága elvitte talán az uj sün-nadrág?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 14:52 
kapocspárkulcs tekergető

Big Gabi írta:
Bombero!

" Sajnos nekem is volt olyan tapasztalatom - igaz nagy kiterjedésű nádastűznél - hogy a fiatalok nem érték fel ésszel azt, hogy először a lángokat kell lecsapatni (a továbbterjedést megakadályozandó) utána pedig majd ráérünk "pocskolni". "

Biztos, hogy jól mondtad ezt a fiataloknak?
Én úgy tanultam és próbáltam átadni a fiataloknak, hogy a tűzet először körül kell határolni, és utána a lángoló égést megszüntetni!

A tűzet pedig akkor kell körülhatároltnak tekinteni, amikor:
- a több irányból bevetett sugarak az égő felületet, valamint egymást elérték és megakadályozták az égő anyagon a tűz terjedését,
- az égő anyagok környezetében az éghető anyagok meggyulladását meggátolták,
- a robbanásveszélyt megszüntették.

Zoli12345 ráérzett a lényegre.
Egyébként az, hogy egy nádastűznél lecsapatjuk a lángokat az megfelel az általad írt
- az égő anyagok környezetében az éghető anyagok meggyulladását meggátolták -,
helyzetnek.

Egy több hektáros területen te várhatsz arra, hogy majd összeérnek a sugarak. Ott az elsődleges cél, hogy a lánggal égés megszűnjön, egyébként kilométereken keresztül mehetsz a tűz után, ha van egy kis szél is. Amikor már nem ég, akkor meg ráérünk egy kicsit "áztatni" a területet.

Idézet:
A vitatott esettel kapcsolatosan, itt a fóromon is számtalanszor olvasható volt, hogy könnyű az"íróasztal mögül" tűzet oltani, és mi ,akik hozzászóltunk, íróasztal mögül oltunk tűzet ,és utólag csámcsogunk jó hangosan(old campaigner)!

Ezzel nem teljesen értek most egyet. Ha az egészről nem lenne felvétel, akkor OK. De itt speciel van és láthatóan értékes másodpercek mentek veszendőbe, valamint senki rá sem hederít az autók eleje alatt "folyó" lángokra. Ha valaki nem áltűzoltó volt, akkor egy ilyen felvételen elég könnyen észreveszi a szakmai hibákat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 13:21 
slagmester

Barni írta:
szélkakas írta:
A felvétel alapján, a szememnek hiszek! Az első beavatkozó az bizony, FÉL RAJ, minden erre utal.

Én azt is el tudom képzelni, hogy az első sugár beavatkozott, míg a hátsó részleg táplálást után nézett és azt szerelt. Azért nem látni a felvételen. Persze ez csak egy nyugger véleménye.

A Pk. hol volt? Volt hogy én is szereltem és oltottam az elején mert kevesen voltunk, attól nem lesz kisebb a tekintély. Ha meg azt mondod a légző felvételével volt elfoglalva, akkor vonulás közben meg kapaszkodott?

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 12:51 
csizmás kandúr

Big Gabi írta:
Bombero!

" Sajnos nekem is volt olyan tapasztalatom - igaz nagy kiterjedésű nádastűznél - hogy a fiatalok nem érték fel ésszel azt, hogy először a lángokat kell lecsapatni (a továbbterjedést megakadályozandó) utána pedig majd ráérünk "pocskolni". "

Értem hogy mit akar ebből kihozni, nagy kiterjedésű nádastüzeknél 75-80%-ban a terület széle ég. Úgy terjed tovább. Olyan intenzitású az égés , hogy a közepén néha csak egy-egy nádtorzsa, vagy fatörzs izzása marad.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 12:13 
Szent Tömlő őrzője

Bombero!

Én úgy tanultam és próbáltam átadni a fiataloknak, hogy a tűzet először körül kell határolni, és utána a lángoló égést megszüntetni!

A tűzet pedig akkor kell körülhatároltnak tekinteni, amikor:
- a több irányból bevetett sugarak az égő felületet, valamint egymást elérték és megakadályozták az égő anyagon a tűz terjedését,
- az égő anyagok környezetében az éghető anyagok meggyulladását meggátolták,
- a robbanásveszélyt megszüntették.

A vitatott esettel kapcsolatosan, itt a fóromon is számtalanszor olvasható volt, hogy könnyű az"íróasztal mögül" tűzet oltani, és mi ,akik hozzászóltunk, íróasztal mögül oltunk tűzet ,és utólag csámcsogunk jó hangosan(old campaigner)!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 11:50 
vízpocsékoló

Hamarosan (még ma) fent lesz ez a sajnálatos esemény, egy újabb perspektívából. A video már a szerekesztônél van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 11:07 
kapocspárkulcs tekergető

Hát azt kell, hogy mondjam: Töketlenkedés a köbön, szakmai hibák sorozata ez a beavatkozás.

Egy kicsit elemeztem a felvételt. Az első fecskendő szirénájának felhangzása utáni durranáskor kezd a láng "szétfolyni" a padka mellett a többi parkoló gépkocsi irányába. Innen eltelik 8 másodperc, majd a fecskendő szirénájának elhallgatása után 38 másodperccel tűnik fel az első működő sugár. Mi a fenét csinált a fecskendő legénysége 38 másodpercig? A gépjárműfecskendő miért nem hajtott túl az égő kocsikon? Akkor egyszerűen lehúzható a gyorsbeavatkozó és nem kell a fecskendő mellett igazgatni. A kis Mercikkel szinte azonnal lehet vizet adni. Itt legalább fél percet elvesztegettek. Ennyivel hamarabb lehetett volna megkezdeni a tűz oltását.

Amit még nagy hibának tartok az az, hogy nem látom, hogy a szerparancsnok felderítést végezne és "elballagna" balra, be a járdára, hogy szétnézzen. Egyedül az látszik, hogy a sugárvezető a két teljes terjedelmében égő autóval van elfoglalva és nem tűnik fel neki és másnak sem, hogy a többi autó eleje égni kezd. Ha a felderítés megfelelő akkor alapban először a szétfolyó lángokat kellett volna lecsapatni nedves vízzel és utána nekifogni a balszélső égő autónak, majd a mellette lévőnek. Azért ennek utoljára mert e mellől még a tűz elején elállt a gazda a kocsijával.

Azt sem értem, hogy miért nem lehetett egy második sugarat is megszerelni. Az nem lehet indok, hogy esetleg csak félraj volt. Ilyenkor a szerparancsnoknak is kutya kötelessége megfogni a sugárcsövet. Ha meg teljes volt a raj akkor még inkább aktuális a kérdés. Azzal az ezer liter vízzel ami itt elsődlegesen rendelkezésre állt, simán meg kellett volna fékezni ezt a tüzet.

Sajnos nekem is volt olyan tapasztalatom - igaz nagy kiterjedésű nádastűznél - hogy a fiatalok nem érték fel ésszel azt, hogy először a lángokat kell lecsapatni (a továbbterjedést megakadályozandó) utána pedig majd ráérünk "pocskolni". Amikor szerparancsnokként - az oltás közben - ezt emelkedett hangon szóvá tettem, akkor még majdnem nekik állt feljebb.

Ezért kell rájuk nagyon figyelni, hogy ne az ilyen "rossz" fogások rögzüljenek bennük.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 10:47 
vízpocsékoló

Üdv mindenkinek.

A két hozzászólással ezelôtti hírvideóban, (az 51.másodperc) perspektívából én készítettem egy több mint 7 perces felvételt, amin (az elôzményeken túl) a tûzoltó kocsi illetve az összes (azaz 6) fô rajta van, illletve hogy mit csinálnak az is. Még nem töltöttem fel sehova, csak a TV2-nek, de ezt is érdemes lenne megnézni hozzáértôknek. Amúgy jött egy másik ugyanolyan kocsi is, az csak rácsatlakozott vastag tömlôvel az elsô kocsira, gondolom vizet hozott. Habot csak amikor már szinte elaludt a tûz, akkor láttam.

B.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 8:14 
slagmester

Át értékelve az eddigieket. Az V/1, Rosenbauer TLF 1000 6 fővel a belvárosban és csak egyedüli szerként, az bizony kevés és elgondolkodtató. Mi van ha lakástűznél kell beavatkozni ugye, felderítés, életmentés, kiürítés, oltás, táplálás stb, stb.!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 8:02 
slagmester

A szél felkapta és járja a maga útját a HÍR!

old campaigner!

Ezt láttad már?
http://tv2.hu/musoraink/tenyek/116369_n ... egett.html

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 09. 6:14 
Szent Tömlő őrzője

A 3. emeletről hiába óbégattam volna a nagy zajban.A KMSZ nem volt kint,2 kismerci,1 fő vizsgáló,aztán még egy kutyussal....ennyi.A földalatti tűzcsap nem hagyta magát.Lényeg,hogy a távolról érkezés és a kis létszám megbosszulta magát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:58 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

szélkakas írta:
A felvétel alapján, a szememnek hiszek! Az első beavatkozó az bizony, FÉL RAJ, minden erre utal.

Én azt is el tudom képzelni, hogy az első sugár beavatkozott, míg a hátsó részleg táplálást után nézett és azt szerelt. Azért nem látni a felvételen. Persze ez csak egy nyugger véleménye.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:50 
csizmás kandúr

mszjozsef írta:
Valóban kiváló "oktatófilm" készült egy néző jóvoltából, amely látható a Lánglovagokon. Remélem a katasztrófavédelmi vezetők nem veszítik el józanságukat és a helyén kezelik a beavatkozás szakmaiságának megítélését. Akik ott voltak azoknak örök tanulság lesz, a többiekkel meg tanítsák meg az égő folyadékok tüzeinek oltását.( például a méltatlanul elhagyott impulzusoltó?) Itt még nem történt nagyobb baj - bár rendkívül sajnálom a tulajdonosokat - de a tanulságot ők is levonhatják a kézi tűzoltó készülékek szükségességével kapcsolatban.
Nagyon nagy segítséget jelenthetnek a tűzoltók oktatásában az ilyen amatőr felvételek, amelyekből egyre több készül a mobilok fejlődésével. Én is őrzök egy ilyen felvételt, amely 13 évvel ezelőtt készült egy ajkai tízemeletes épület lépcsőházának szilveszter esti kiégéséről. 50(!) percig forgatta(videokamerával) egy szemben lakó szomszéd. Ott alig tudtuk megvédeni a szolgálatparancsnokot, aki létra helyett vízszállítót vitt ki a 20 percen keresztül egyedül(!) tevékenykedő rajával. ( Ezt egyébként azért tette, mert számított rá, hogy a tűzcsapok elfagynak.)

Akkor azok a kockák is megvannak, amikor az emberek a mélybe vetik magukat?? Ott történt..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:41 
slagmester

Z foto írta:
Az előző linkből idézve: "A helyszínre két tűzoltóautót és mintegy 12-14 tűzoltót riasztottak."

Arra azért kíváncsi lennék ez a szám hogyan is jön ki a végére? :-D

2 raj + KMSZ?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:41 
lángterelgető

Valóban kiváló "oktatófilm" készült egy néző jóvoltából, amely látható a Lánglovagokon. Remélem a katasztrófavédelmi vezetők nem veszítik el józanságukat és a helyén kezelik a beavatkozás szakmaiságának megítélését. Akik ott voltak azoknak örök tanulság lesz, a többiekkel meg tanítsák meg az égő folyadékok tüzeinek oltását.( például a méltatlanul elhagyott impulzusoltó?) Itt még nem történt nagyobb baj - bár rendkívül sajnálom a tulajdonosokat - de a tanulságot ők is levonhatják a kézi tűzoltó készülékek szükségességével kapcsolatban.
Nagyon nagy segítséget jelenthetnek a tűzoltók oktatásában az ilyen amatőr felvételek, amelyekből egyre több készül a mobilok fejlődésével. Én is őrzök egy ilyen felvételt, amely 13 évvel ezelőtt készült egy ajkai tízemeletes épület lépcsőházának szilveszter esti kiégéséről. 50(!) percig forgatta(videokamerával) egy szemben lakó szomszéd. Ott alig tudtuk megvédeni a szolgálatparancsnokot, aki létra helyett vízszállítót vitt ki a 20 percen keresztül egyedül(!) tevékenykedő rajával. ( Ezt egyébként azért tette, mert számított rá, hogy a tűzcsapok elfagynak.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:36 
tűzkakas-idomár

Az előző linkből idézve: "A helyszínre két tűzoltóautót és mintegy 12-14 tűzoltót riasztottak."

Arra azért kíváncsi lennék ez a szám hogyan is jön ki a végére? :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. okt. 08. 20:05 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Puska,
Te mindent láttál, nem tudtál segíteni a srácoknak? :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 95 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]