Speciális mentők

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
Válasz küldése
dunaimentők
kapocspárkulcs tekergető

Re: Speciális mentők

Hozzászólás Szerző: dunaimentők » 2010. ápr. 25. 12:16

Igen, arra gondolok.
Nem tudom, hogy az illető „szakértő” milyen hajóval indult volna neki a 70%-ban jegesedett Dunának?
Előző nap jöttünk le Révkomáromból a Sopronnal, rajtunk kívül senki nem ment. Számoljunk egy kicsit! Egy négyzetméter 10cm vastag jég megközelítőleg 100 l. vizet tartalmaz, tehát nagyjából 100 kg. Egy 200m hosszú, 200m széles, 10 cm vastag tábla kb 4000 tonna ugye? És volt, ahol a jég lényegesen vastagabb és nagyobb táblákban volt. Akkor milyen hajóval kellett volna mennünk?
Mi is lehetett szakszerűtlen?
A kompot mellévett alakzatban felcsatoltuk. Az utasokat átszállítottuk a vontatóra, forró teát, zsíros kenyeret kaptak, egy mentőápoló volt a fedélzeten szükség esetére. Az utasok a kompra csak annak kikötése után szállhattak vissza. A kompot az állomására visszavittük, ott biztonságosan kikötöttük.
Mi volt a szakszerűtlen?????????????????????????
Rajtunk kívül SENKI nem volt, aki kiszedte volna őket, pedíg értesítettek mindenkit.
Én azt gondolom, hogy tettük a dolgunkat és nem akarok foglalkozni a többivel. Kritizálni, nicknév mögé bújva vádaskodni , mások manővereit a partról, mentéseit az íróasztal mögül kritizálni, savazni nekem nem kihívás, ezért nem is teszem.

„Sosem engedtem volna, hogy ilyen "vállalkozási" formában nyilvános bohóckodássá fajuljon a "Specmentés".”

Egyetértek! Talán eljön az idő, mikor valaki megkérdezi a mentést végző állami szerveket, hogy melyik civil szervezet segíti a munkájukat, aztán akikről senki nem tud, oda kimegy a felügyeleti szerv és megkérdezi, hogy mire költötték az adómentesen beszedett pénzüket, minek nekik kék lámpa, stb. stb….
Viszont az is egy vicc, hogy nekünk is KELL vállalkozási tevékenységet folytatni, mert különben nem tudunk eszközt venni, tankolni.
Az én véleményem az, hogy azokat a szervezeteket, amelyek olyan feladatot látnak el, amelyet az államnak kellene normatív támogatásban kellene részesíteni. Vagy valamilyen módon dotálni. Akkor nem kényszerülnénk pénzt koldulni, (a szponzorkeresés sok esetben megalázó helyzeteket eredményez) meg vállalkozási tevékenységre fordítani a drága időt….
umbravir
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: umbravir » 2010. ápr. 22. 6:30

dunaimentők írta: Sokszor azért csapnak hírverést, mert csak akkor van remény szponzort találni, ha megjelennek a médiában. Ez a jobbik eset, sajna gyakori az önreklám is.
Nekünk több olyan munkánk is volt, mikor a legkisebb hír sem lett a dologból, mert mi nem hívtuk oda a médiát.
Azért jegyezzük meg, sajnos tudok olyan csillivilli egyesületet, ahol messze nem a mások segítése, neadjisten életmentés a fő cél. Döbbenten álltam, amikor beszélgetésbe keveredtünk egy ilyen önjelölt pkval, és szóba került, hogy van pofájuk felvenni olyan mentési tevékenységet, amire se képesítésük, se gyakorlatuk, se cuccuk. Azt válaszolta, kb: "Lesz@rom, ez most menő, majd csinálunk valamit, és dől a lé"
Természetesen akik szívből csinálják, azokban mindig lesz gerinc, nem lesznek annyira rámenősek, nagypofájúak, médiafüggők, nem csinálnak nagy hírverést a semmiért, mert nem ilyen a természetük. És épp ezért sokkal kevésbé támogatottak, kisebb forrásokból gazdálkodnak, teszik a dolgukat. Minden tiszteletem az övék.
dunaimentők írta: A legszebb az volt, mikor kihalásztuk a jégből a sodródó kompot, másnap minden csatornán hír volt, de egy szó sem esett az egyesületünk szerepéről.
Arra gondolsz, amikor még támadtak is titeket a sikeres mentés után, hogy miért kellett a Sopron-nal nekimenni, sokkal kisebb elég lett volna, meg szakszerűtlen volt, stb?
Azt főleg utálom, hogy valaki egyszercsak utólag okoskodik, szép kényelmes környezetben ráérősen kitalál valamit, miért nem volt jó az a döntés, amit "akciólázban" pillanatok alatt hoztál. - És ez nemcsak specmentő vonatkozásban...-
A másik amit utálok: eljutottunk odáig, hogy nem az a baj, h a szomszéd füve zöldebb, hanem, egyáltalán mit képzel, hogy füve van?
dunaimentők írta: Így megy ez. Nem tudom, hogy lehetne-e, kell –e ezen változtatni….
Sosem engedtem volna, hogy ilyen "vállalkozási" formában nyilvános bohóckodássá fajuljon a "Specmentés". Azt tény, hogy a civil résztvevőkre szükség van a tényleges szakértelem és gyakorlat, felszerelés miatt. De biztos, hogy ebben a formában így jó irányba megyünk?
Szokásos pártoskodás, egymás lenézése, utálata, alávágások, stb.
Hallottam olyanról, hogy "kölcsönkért" emberekkel toltak végig gyakorlatot, és kaptak "OKF minősítést", mert a saját tagságuk messze nem tudta volna a követelményeket teljesíteni. Ami valljuk be azért erős egy kicsit. Pláne egy előre konfigurált gyakszin.
Szerintem sürgősen változtatni kéne itt sok mindenen. Talán a megfelelő szinten szakmai vezetéssel még lehetne is.
dunaimentők
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: dunaimentők » 2010. ápr. 21. 22:25

Umbravir!
"Most képzeld el, ha valamelyik csillivilli egyesület csinálta volna, mekkora médiahírverés lenne..."
Én egy „civil” csapatot vezetek és sajnos el kell ismernem, hogy igazad van!
Sokszor azért csapnak hírverést, mert csak akkor van remény szponzort találni, ha megjelennek a médiában. Ez a jobbik eset, sajna gyakori az önreklám is.
Nekünk több olyan munkánk is volt, mikor a legkisebb hír sem lett a dologból, mert mi nem hívtuk oda a médiát. A legszebb az volt, mikor kihalásztuk a jégből a sodródó kompot, másnap minden csatornán hír volt, de egy szó sem esett az egyesületünk szerepéről. Így megy ez. Nem tudom, hogy lehetne-e, kell –e ezen változtatni….
LP foto
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2010. ápr. 20. 14:02

Nem ismerem a jogszabályi hátteret, sem az önkormányzattal kötött (riasztási) megállapodást.
Azt viszont tudom, hogy a Magyar Barlangi Mentőszolgálat tagjai vérprofik. Dobogókőre kinek is kellett volna vonulnia területileg? Pomáznak? Van nekik alpintechnikai képzettségük (főleg inkább gyakorlatuk)? Vagy ment volna a budai roham Dobogókőre?
A Magyar Barlangi Mentőszolgálat a Pálvölgyi Barlangtól azonnal elindult a riasztáskor. Nem volt semmiféle késlekedés. Hamar helyszínen is voltak.
50 méteres függőleges sziklafalon az alpinmentést megoldotta volna a helyi tűzoltóság?
Mert ugyebár a túlélő ott kapaszkodott a falon szerencsétlen pókember módjára.

Tényleg ez a legfontosabb most? :radobbent:

Nem a jó szándékot vitatom, hanem a speciális körülményekhez szükséges speciális képzettséget és GYAKORLATOT.

Tegyük fel az OMSZ kiér, majd riasztja a helyi tűzoltóságot. Kivonulnak, felmérik a helyzetet, megértik, hogy ehhez bizony spéci cucc kell, és ekkor riasztják csak a barlangi mentőket. Elveszett vagy 20-30 perc a folyamatban. Az ember a sziklán még fél órát nem bír ki, leesik vége.
Ez lenne a jobb választás?? :!: :ideges:
PRESS 184

Csak egészség legyen, meg fényerő!
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. ápr. 18. 10:05

Itt most nem a barlangi mentőkről van szó, hanem egy törvényről. Ha az OMSZ riasztotta volna a tűzoltókat, akkor ők vonulnak. De ez nem történt meg már nem az első esetben. Ezért kérdezem, ki hogy értelmezi a jogszabályt.
umbravir
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: umbravir » 2010. ápr. 18. 9:54

valamilyen szinten jogos a felvetésed. de pont a barlangi mentőket ne bántsd.
Tudtommal a gyakorlatban úgy működik, hogy az OMSZ automatikusan a tűzoltóságot és a BAMESZ-t is riasztja ilyen esetre. Bárki bármit mond, a BAMESZ azért igencsak hatékonyabban tud kötéltechnikával menteni. Igaz, kicsit lassabb a helyszínre érés, de sokszor megéri kivárni.
Szinte ők az egyetlen "specmentő" csoport, akiknek elismerem a munkáját. Igaz itt is ráférne egy kevés optimalizálás, de ez mindenhol elmondható. Csendben, ingyen teszik a dolgukat. Most képzeld el, ha valamelyik csillivilli egyesület csinálta volna, mekkora médiahírverés lenne...
Harley
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Harley » 2010. ápr. 18. 9:41

Dobogókői szakadékba zuhant, meghalt

Ebben a térségben rendszeresen előfordul, hogy az ilyen típusú eseményekről a tűzoltóságnak nincs tudomása. Érdeklődnék, hogy jogszabályilag az ilyen mentéseket a tűzoltóságnak kell-e végeznie, illetőleg mi a határ, mi az, aminél a mentők törvénysértés nélkül riaszthatnak csak egy speciális mentőszervezetet.
dunaimentők
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: dunaimentők » 2010. ápr. 16. 21:09

Szia Bence!
A bázis a Noé étteremhajó Horányban (1668,5fkm jobb part) de a hajóinkkal Bp-Vác között bárhol találkozhattál mult nyáron. Többek között miénk a Vadas Jenő vontató is.
BenceKékFényes

Hozzászólás Szerző: BenceKékFényes » 2010. ápr. 16. 7:05

Kedves Dunaimentők!

Ti merre vagytok a Dunán?
Csak mert én "dunai gyerek" vagyok, nagyon sok helyen szoktunk lenni a Duna partján, de pl mentőcsónakot még az életben nem láttunk.

Rendőrcsónak is naponta összesen egyszer megy el, és ennyi.
(jó esetben)

Csak merő kíváncsiság, semmi több ....
Köszi szépen!
Bence

(még a Bp előtti vadregényes szakasz a "mienk", de kietlen, pont annyira, mint maga a part)
Minden jót: Bence
Vigyázat! Hazudok!
Ha pedig nem, akkor sok esetben az általam leírtak a képzelet szüleménye!
dunaimentők
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: dunaimentők » 2010. ápr. 15. 20:35

Sziasztok!
pár éve nem jártam erre...
azért nem, mert nem volt érdemi beszélgetés, csak vita,veszekedés.
Úgy látom a helyzet nem változott....
buvar4
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: buvar4 » 2010. ápr. 14. 20:05

Tisztelt fórumozók:

"...A csalás vétsége és más bűncselekmények miatt Sztojka András vádlott ellen indított büntetőügyben a bíróság hivatalos helyiségébe idézem..."

Bővebbet a tárgyalás után!

"Mindenki elnyeri méltó büntetését, Isten malmai lassan őrölnek!" Ámen!
LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2010. feb. 22. 9:41

yogi írta:Fájlnév: http://www.lakatosp2.extra.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vírusneve: JS:Illredir-E [Trj]
Vírus típus: Trójai program
VPS verzió: 100221-1, 2010.02.21
Nem tudtam megnézni :eek:
Úgyis csak fotók vannak/voltak rajta.
Készül a normál is, majd cserélem.
Az extra ilyen jó kis webtárhely. 8-)
PRESS 184

yogi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: yogi » 2010. feb. 22. 7:21

Fájlnév: http://www.lakatosp2.extra.hu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vírusneve: JS:Illredir-E [Trj]
Vírus típus: Trójai program
VPS verzió: 100221-1, 2010.02.21
Nem tudtam megnézni :eek:
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2010. feb. 21. 20:45

sandor írta: Na, ja! Én az utcán nőttem fel. Nem valami puccos iskolában tanultam, mint egyesek.
Igen, ez sajnos látszik. Azonban mindenki tanulhat akár autodidakta módon is, még csak "puccos" iskola sem szükséges.
sandor írta: Amire viszont a "néhai" utalt: "árthat, bánthat, ölhet" voltak, amik feltételes módban vannak, vagy nem?
De igen. Csak ezzel van egy pici gond. Az, hogy ezt a hozzászólást Kata69-nek cimezted, tehát esetünkben irreleváns.
sandor írta:Nyilván nem véletlen, hogy vannak itt olyanok többen is, akik egyoldalúan olvasnak és értelmeznek.
Igen, ez igy van, ugyanis az ominózus hozzászólásodat csak egyféleképpen lehetett érteni. Ime:
sandor írta:Néha Bekukkantó!

Szeretettel Haitiról.
Tudod, hogy miért vagy veszélyes? Mert intelligenciád mögé elbújtatva ugyan, de gonosz vagy. Aki még arra is képes, hogy kárt okozzon másoknak és másokban. Cinizmusból. Hogy fájjon. Szórakozásból. Mert utálattá lett az életed. Gyűlölni zsigerből, neked sport.
Szeretetre képtelen vagy. Jelenleg. Tényleg! Neked is meg kellene térned! Szeretnél?

áldást és békességet,
sándor
Ez nagyon durva. Ez volt az inditás. Utána próbáltad elvenni az élét, de az már eső után köpönyeg.
sandor írta: Bizonyára vannak mások, akik meg pontosan tudják/értik, hogy mit miért írtam...
Szerintem mindenki tudja/érti, hogy mit irtál. A miért már rázósabb. Visszaolvastam ujra és ujra, de nem találom a motivációt. 'Néha bekukkantok' nem bántott, nem kötekedett, semmit nem tett, hogy igy neki kellett rontani. Érthetetlen.
sandor írta: Tetszik nekem az, hogy mennyire járatos a hit dolgában itt mindenki (mint a magyar fociban). Hogy nekem hogyan kellene viselkednem, szólnom, beszélnem, és prédikálnom.

Áldást,
sándor
Azt nem tudom, hogy kellene, de azt igen, hogy hogyan nem. Azt a hozzászólást nem lett volna szabad megirni. Privátban megkereshetted volna, és elmondhattad volna, hol fáj.

És még van egy dolog, amire mindenképpen kitérnék. Ez az értelmezési gondod. A "becsületes hitetlenekkel" kapcsolatban. Nem hinném, hogy létezik ember, aki "hitetlen". (Az egészen biztos, hogy nem a te feladatod ezt megitélni.) Mindenki hisz valamiben. Csak talán nem mindenki abban, amit te elfogadsz. De mindenkinek joga van abban hinni, amiben akar, ami a meggyőződése, etc. Te nem tehetsz különbséget ember és ember között pusztán azért, mert nem vallásos.
Végül ugy gondolom, hogy azért mert lelkész vagy, még nem jogosit fel arra, hogy a hit zászlaját lengetve ilyen gorombán megsérts másokat.
LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2010. feb. 21. 1:25

És igen. Én egy ordas nagy tahó vagyok.
Hála a nagy Manitunak.
PRESS 184

LP foto
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LP foto » 2010. feb. 21. 1:21

sandor írta:A stílusért bocsánatot kérek, tényleg kimerült és érzékenyebb vagyok.
Na, ja! Én az utcán nőttem fel. Nem valami puccos iskolában tanultam, mint egyesek.
Puccos iskola... meg utcán felnövés...
Sándorka drága, jó a dumád csak rossz hallgatni.

És ott a nagy büdös utcán nem basztak még nyakon a magas lóról előadott szövegedért,
baptista Barbie?
PRESS 184

néha bekukkantok
slagmester

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2010. feb. 20. 13:35

Én magam megbocsátom a bántó és sértő stílust.
Megbocsátom és elfogadom.
sandor! Ha te így és ilyen stílusban írsz, azt így fogadom el!
Nem vitatkozok, hanem ahogy te írtad "elbújok intelligenciám mögé"!

Le style, c'est l'homme!
A stílus maga az ember!

Célozgatás és minden cinizmus nélkül:
Civilizáltabb vagy hagyományokkal rendelkező országokban a hit, a vallás egy bensőséges dolog. Ott van a mindennapokban, de legtöbben a helyén tudják a kérdést kezelni. Itthon Magyarországon még éveknek kell szerintem eltelni.
Amikor először voltam templomban, még gyerekként, nem értettem nagymamámat, miért nem az első padsorba ülünk, hiszen onnan jobban látni mindent. Nagymamám akkor próbált mesélni, az orosz "felszabadításról", a dédszülők meghurcolásáról, kényszermunkáról, a pártrendszer egyházgyűlölő magatartásáról stb. Akkor nem sokat értettem az egészből. Valami olyat mondott nagymamám, hogy akik ott elöl hajbókolnak, azok pár éve még délután a templomkert előtt jegyzetelték, kik azok akik a gyerekeiket hittanra járatják. A rendszerváltás után trendi lett vallásosnak lenni. A legnagyobb funkcionárusok, hirtelen "megtértek" és amolyan divathívővé, érdekvallásossá váltak.
Lehet hogy nagymamám a hibás, lehet hogy én, de ez még mindig itt van bennem.
Itt van bennem és erre asszociálok amikor valaki számomra már zavaró módon bizonygatja a hitét, tüntet azzal hogy ő mennyire nagyon vallásos. Bizonygatja lépten- nyomon.
Pl. sajátosan kezelem amikor az utcán megállítanak és azzal a dumával gyűjtögetnek, hogy támogassam a Balaton felvidéken megépíteni tervezett több hektáros létesítményt ahol majd én is boldog lehetek. Vagy becsöngetnek napközben a lakásba és a királyuk termének bővítését remélik az én pénztárcámból. Az ilyeneknek fel szoktam ajánlani, hogy ha rendelkeznek alkalmi munkavállalói könyvvel, akkor szívesen látom őket metszőollóval, kapával, szüretelővödörrel a kézben az én "létesítményemben" és elvezetem őket a szőlőhegyre ahol megtalálhatják a boldogságot! Természetesen népszerűtlen vagyok innentől kezdve!

De a továbbiakban én is javaslom Kata69 által felvetett ötletet! Kérem a moderátorokat, hozzanak létre egy önálló topicot, ahol teret biztosítanak azoknak akik hitéleti kérdéseket kívánnak megvitatni!
--o00o----'(_)'----o00o--
SzikraTáviró
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: SzikraTáviró » 2010. feb. 20. 6:57

20100124

Nem kell Sándorral vitatkozni. Mindenki hallgassa meg és mindent megért!

Aztán döntse el, lehet-e a hittel élni vagy visszaélni...
sandor
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: sandor » 2010. feb. 20. 6:20

H.Péternek is, szeretettel,

te kiemeltél több nem feltételes módú szót, és csak ezt emlegeted, kizárólagosan...
Én jeleztem azokat a lényegi szavakat is, amik "visszaköszöntek", és feltételes módúak...

Persze, nagyon szeretném megmenteni a "lelkedet", de nem tudom. Már megvan. Pontosabban, Jézus, mint Megváltó, már elvégezte. Neked csak el kellene fogadni ezt, ha még nem tetted meg. Nem emberi cselekedetektől függ ez. Még jó. Éppen ezért nem annyira értelmezhető a "tisztességes, becsületes" hitetlen.
A "lelki szegények" témában meg már könyvtárak születtek...Az én véleményem: a tudatlanság idejét elnézi az Isten...

áldást,
sándor
firekoko
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: firekoko » 2010. feb. 19. 22:38

Pozsár, ez korrekt válasz, de még mindig nem értem miért szállt el áldásos Sándor agya? Nem bántotta senki!:tapsolo: :tapsolo:
Cruise
slagmester

Hozzászólás Szerző: Cruise » 2010. feb. 19. 22:33

Pozsár írta:
A hitbéli dolgokhoz meg valóban nem értek, én nem.
De Te annál jobban :csendesen: Érezd kötelességednek, hogy megmented a lelkem.
Ezt mint speciális mentés gondoltad kedves Pozsár :-?

Azt hiszem le vagyok maradva, ugyanis ezzel a szakággal én még nem találkoztam ezidáig.

De sebaj te is ismered a mondást:
A jó pap is holtig tanul!
A leírtak az én véleményemet tükrözik, nem kapcsolhatóak és nem tükrözik sem a langlovagok.hu sem más szervezet vagy személy véleményét! További közlésükhöz nem járulok hozzá!

Cruise
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. feb. 19. 22:22

Naaa, Állj már meg és higgadj le egy kicsit :csendesen:
Sándor!
sandor írta:A stílusért bocsánatot kérek, tényleg kimerült és érzékenyebb vagyok.
Na, ja! Én az utcán nőttem fel. Nem valami puccos iskolában tanultam, mint egyesek.
Amire viszont a "néhai" utalt: "árthat, bánthat, ölhet" voltak, amik feltételes módban vannak, vagy nem? Nyilván nem véletlen, hogy vannak itt olyanok többen is, akik egyoldalúan olvasnak és értelmeznek. Bizonyára vannak mások, akik meg pontosan tudják/értik, hogy mit miért írtam (közben lehet, hogy nem értik, hogy minek irkálok ide, miközben másokat sokszor lebeszéltem erről azzal, hogy reménytelen megértetni magát az embernek egy ilyen portálon és helyzetben, mivel a névtelen hozzászólások lehetősége általában kihozza a legrosszabbakat.”
Tetszik nekem az, hogy mennyire járatos a hit dolgában itt mindenki (mint a magyar fociban). Hogy nekem hogyan kellene viselkednem, szólnom, beszélnem, és prédikálnom.
Ha érdekel, pillanatnyilag így teszem: http://www.nyitottkapu.hu" onclick="window.open(this.href);return false; "letöltések" link alatt.

Áldást,
sándor
:-? :-? :-?

Figyelj egy picit!
Lassan írom, hogy megértsd! :-P :-) :-D

Amit alant 12 részletben irtam, az mind idézet Tőed.
Ezeket a nyelvtanilag egyszerű, hiányos és bővített mondatokat mind Te írtad.

Keményen, súlyos jelzőket használva. :toprengo:

Mondom mégegyszer:
Ezeket az idézett mondatokat Te fogalmaztad meg kijelentő módban.
Egyetlen feltételes szó sincs benne.
Állítottál mindent!
Vádlón, már-már sértő és gyalázkodó módon.

Ez uram, TÉNY

Nincs itt semmilyen egyoldalú olvasás és értelmezés.
Szó szerint ezeket írtad.
Te írtad :csendesen:

A nevemet pedíg minden hozzászólásom alá oda írom.
A kedvedért ma kétszeresen is megteszem kivételesen :razz:
A nevem: Handbauer Péter
A pofilomban meg minden más is ott van, a szolgálati helyem meg a beosztásom. Nincs itt semmilyen sanda titok... :tilos:

A hitbéli dolgokhoz meg valóban nem értek, én nem.
De Te annál jobban :csendesen: Érezd kötelességednek, hogy megmented a lelkem.
Lehetőséget adok rá.
Negyhogy fölróják neked a mulasztást a vágelszámolásnál, hogy a posványban hagytál...

Üdv:
Handbauer Péter
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2010. feb. 19. 21:34

sandor írta:Tetszik nekem az, hogy mennyire járatos a hit dolgában itt mindenki (mint a magyar fociban).
Kérlek, értelmezd ezt: "Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa".
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
sandor
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: sandor » 2010. feb. 19. 20:53

A stílusért bocsánatot kérek, tényleg kimerült és érzékenyebb vagyok.
Amire viszont a "néhai" utalt: "árthat, bánthat, ölhet" voltak, amik feltételes módban vannak, vagy nem? Nyilván nem véletlen, hogy vannak itt olyanok többen is, akik egyoldalúan olvasnak és értelmeznek. Bizonyára vannak mások, akik meg pontosan tudják/értik, hogy mit miért írtam (közben lehet, hogy nem értik, hogy minek irkálok ide, miközben másokat sokszor lebeszéltem erről azzal, hogy reménytelen megértetni magát az embernek egy ilyen portálon és helyzetben, mivel a névtelen hozzászólások lehetősége általában kihozza a legrosszabbakat.”
Tetszik nekem az, hogy mennyire járatos a hit dolgában itt mindenki (mint a magyar fociban). Hogy nekem hogyan kellene viselkednem, szólnom, beszélnem, és prédikálnom.
Ha érdekel, pillanatnyilag így teszem: http://www.nyitottkapu.hu" onclick="window.open(this.href);return false; "letöltések" link alatt.

Áldást,
sándor
Gini

Hozzászólás Szerző: Gini » 2010. feb. 19. 11:20

Én is ezen "dolgoztam" de Pozsár megelőzött, tehát egyre gondoltunk. Szintén nem találtam a feltételes módot. Talán más iskolarendszerben tanultunk.

Viszont ami elgondolkodtató, hogy ha egy "hivő" ember, aki - ahogy olvastam - még lelkész is, ilyen ténymegállapitásokat tesz embertársára ugy, hogy talán nem is ismeri, azért elég szomoru. Nem hiszem, hogy egy ember jelleme, szándéka, tette összefügg azzal, hogy vallásos, vagy nem. Nagyon sok jóindulatu, becsületes embert ismerek, aki nem vallásos. Viszont megtapasztaltam már az ellenkezőjét is. Talán bor helyett vizet kellene kortyolgatni, ha már arról prédikálunk.
Válasz küldése