Speciális mentők

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
Válasz küldése
tűzzománc
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. aug. 09. 23:02

T. Fire& rescue
Már régebben olvastam írásaid, új beszálló révén csak most tudok választ formálni legutóbbi kirohanásodra. Hangsúlyozom nem bántani szeretnélek, hanem élve az ősi kinai mondással miszerint ha több oldalról világítjuk meg a tárgyat nem is lesz olyan nagy az árnyéka.
Szóval utánna szagoltam a Magy., Mentő., Szövetségének is így hát képes vagyok felelősen véleményt formálni. Az MMsz csak annyira tüntethető fel mindenki szövetségének, mint amennyire a te egyesületed MSM.,tekinthető országosnak és egyedülállónak.
A simulékonyságról nem tudok nyilatkozni (esetedben), az erős egyéniség, hát az egy kicsit erős, szerintem.
Nem mindenkit te tettél naggyá, hogy kivitted külföldre, beszéltem három vezetőségi taggal is. Akivel kint voltál az sem attól az egy - két esettől lett országosan elismert szakember. Az elnököt sem te találtad ki.
A szövetség szakmaiságról beszél, én úgy tudom te a szóvivő iskolát végezted el, vagy nem ? Amennyiben a barátaid, kollégáid nem tartottak igényt a munkádra annak lehet más oka is, nem?
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. jún. 03. 12:54

nemá!

Nem kell, hogy mindenről tájékoztassanak, ha engem nem érint. Ha viszont érint, akkor vegyék a fáradtságot és informáljanak. A lent leírtakból egyáltalán nem derült ki, hogy ez a szerveződés, a szövetség 6 szervezetet tömörít és képvisel. A lent leírtak az én olvasatomban minden hazai szervezet gyűjtőszerveként tünteti fel magát, ehhez viszont az összes szervezet támogatását élveznie kéne. A legszebb az az egészben, hogy olyan személyek alapították, akik velem jutottak el valahová, és mivel én egy nem éppen simulékony ember vagyok, és vállalom a konfrontációt is, ezért nem is szóltak. Az erős egyéniségektől kímélik a szövetséget, hogy így biztos elfogadja őket az OKF. Sok sikert kívánok!

Ezért nem kellett volna új nicen bejelentkezned, én vállalom a nevem!!!

Pavelcze László
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. jún. 02. 22:15

gondolom rövidesen megtudjuk a részleteket is.
nemá
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: nemá » 2004. jún. 02. 22:03

hadd kérdem, h ki vagy te, h téged mindenkinek tájékoztatni kell, ha létre hoznak valakik valamit?
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. jún. 02. 16:22

Mi van? Kikkel tárgyalnak? Rólunk? Ez érdekes, mert speciel én sekivel nem beszéltem, senki nem kérdezett és senkit nem hatalmaztam fel, hogy képviseljen!!!
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

OKF honlapjáról

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. máj. 27. 19:27

Újabb fordulójához érkezett az önkéntes mentőszervezetek tevékenységét, védekezésbe történő bevonását szabályozó kormányrendelet előkészítő munkája. A BM OKF vezetői május 26-án a Magyarországi Mentőcsoportok Szövetségének képviselőivel találkoztak

Tatár Attila tű. vezérőrnagy, főigazgató előjáróban elmondta, a vállalások időarányosan teljesültek, az év második felében megtörténhet a különleges mentőszervezetek felkészítése az Insarag elveknek megfelelően. A főigazgató azt kérte az önkéntesek képviselőitől, hogy a szervezetek legyenek minél előbb készen a nemzetközi vizsgára, az akkreditációjukhoz szükséges adatokat bocsássák az OKF rendelkezésére. Tatár Attila a kormányrendelethez kapcsolódó finanszírozási módszer kidolgozásához is kérte a mentőszervezetek segítségét. Mint mondta, olyan rendszert kell megalkotni, amely nem okoz feszültséget az önkéntes tűzoltóságok már működő ellátási rendszerével, és elnyeri a mentőszervezetek tetszését is.

Cziva Oszkár, a Szövetség elnöke hangsúlyozta, alulról építkező szerveződésük egyfajta kontroll-szerepet is szánna magának, kidolgozás alatt áll az a követelményrendszer, amely alapján valaki a tagjaik közé léphet. Az elnök elmondta, a finanszírozásban nem támogatják a létszámarányos juttatásokat, hiszen előfordulhat, hogy egyes emberek több mentőszervezetnek is tagjai. Hozzátette, azt mindenképpen szeretnék elérni, hogy a felmerülő költségeket a szervezetek visszakapják, és emellett még valamilyen normatív támogatáshoz is jussanak. A Szövetség vezetője úgy véli, az általuk az alapszabályukban lefektetett szakmai minimum válhat a normatív finanszírozás alapjává. Ennek részleteit ígéretük szerint rövid határidővel kidolgozzák.
A megbeszélésen a résztvevők arra is választ kerestek, hogy a kormányrende munkáját, felkészültségét. let hatályba lépéséig hogyan, kinek kellene ellenőriznie az önkéntes mentőszervezetek.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. ápr. 11. 13:29

korrekt.
Antal József
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Antal József » 2004. ápr. 11. 12:18

Sziasztok!

Először is nem, a spec mentőknek, hanem KalocsaL-nek szólt a hozzászólásom.

Másodszor: szeretném leszögezni, hogy kedvelem az Önkénteseket és ha jól tudom, akkor a mi csoportunk szokta a legtöbbször igénybe venni az ÖTE segítségét káresetnél, és mi hívjuk be Őket legtöbbszőr másodlagosra is. Ez nem egyszer elérte a 8 órás időtartamot is, ezért megérdemlik azt, hogy elismerően szóljunk róluk.
Ezt általában meg is teszem, mindíg amikor csak módomban áll, ezért sajnálom, hogy mégis bepöccentem a Lakocsától. Itt a híradósok és a 24-ek szapulására tett kísérletére gondolok. Bár tudom, hogy ez régi téma mégis megharagudtam egy kicsit rá, azért írtam a fórumba, hogy felhívjam a fórumot ólvasók figyelmét arra, hogy nem kell bántani egyeik HÖT-öt sem.
Nos szerintem ez a KalocsaL részéről többet nem fordul elő, ezt már régebben is, és most 04.08-án is megbeszéltül, és még beszélünk is róla mível írt egy e-mailt is, amirről majd még biztosan beszélünk, mi személyesen.

Végezetül T. Barni, Royal, masodperc!
Azért írtam ezt
"és vannak a többiek akiket nem szivesen vonna be senki a tárgymentésbe"
mert én személyesen ismerem a szóban fórgó egyesületet, és tudom hogy éles esetben ki az az öt-hat személy akik már akkor itt vannak, amikor még csak az első visszajelzést adja a szolg. pk. Közöttük vannak mindíg azok az idősebb kollégák, akik mindíg itt vannak ha kell, de már pusztán csak a személyük iránt érzett tiszteletből adódóan sem vonná be őket senki akár a második emeletről való lecipekedésbe sem. Bár már nem egyszer bizonyították, hogy a koruk ellenére megbírkóznak minden feladattal. Remélem érthető voltam és értitek, hogy mit akartam mondani? Nem szívesen bántanám meg sem ezeket az embereket sem másokat! És itt kérnék meg mindenkit aki ezeket a sorokat olvassa, hogy mindenképpen vegyék figyelembe azt, hogy ez az én személyes véleményem és tapasztalatom, mint híradóügyeletes. Tapasztalatom szerint sajnos sokkal kevesebben támogatják az ÖTÉ-t, mint amennyien igen.

Nyugodalmas szolgálatot mindenkinek ezzel be is fejezem.

Sziasztok!
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. ápr. 08. 22:11

ez a hozzászólás most kalocsalnak, vagy a specmentőknek szólt?
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. ápr. 08. 15:01

:shock:
Antal József
szikracsapkodó

Sziasztok!

Hozzászólás Szerző: Antal József » 2004. ápr. 08. 10:55

Most írok előszőr a forumba ezért minden felhasználót köszöntök!

Írásra a KalocsaL hozzászólása késztetett először is, de majd csak belelendülök, és megpróbálok hozzászólni a "komolyabb" tagok írásaihoz is.

Te Laci!
Remélem még olvasod ezt a fórumot így eljut hozzád a reagálásom!
Csak egyszerűen annyit mondanék, hogy szégyeld magad!!!
A HÖT riaszt titeket ha kell! Ha meg nem kell a segítségetek kinnt káresetnél, akkor meg behívunk a laktanyába azért, hogy készenlétbe legyetek akkor amikor úgy jön a jelzés , hogy nincsenek bennt a Hivatásosok. De ezt már nagyon sokszor elmondtam neked! Most csupán azért írom le ide is, hogy lássák a fórum olvasói, hogy nincs igazából baj a híradósokkal, nem kell őket megneveni.
OK? Laci!

Egyébként majd mond el nekem is melyik az a II. k. lakástűz, ahol eredményesen betudnátok avatkozni. Ne nevetess Laci vagytok hárman akik nagy valószínüség szerint biztosan ráérnétek és erősek, fiatalok vagytok, és vannak a többiek akiket nem szivesen vonna be senki a tárgymentésbe. Másra meg nem alkalmas a felszerelésetek szerintem!!! Nem?

Anti
DÖTE
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: DÖTE » 2004. ápr. 05. 9:32

Laci!

Ha csökkentenéd a beérkezett privát üzenet mappádban található leveleid számát akkor talán odaérne az általam küldött üzi is! Hidd el megéri elolvasni!
Együtt a sárba, együtt a sírba!
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. ápr. 04. 22:27

Köszönöm szépen! :oops:
Ízi Rájder
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Ízi Rájder » 2004. ápr. 04. 18:14

Tisztaletem Pavelce úr (vagy szia Laci?)!

Nem hiszem hogy emlékeznél rám, de én igen. Amikor eljöttél a RESCUE kft.-től (Bogyai Robi csapat) én akkor mentem oda. Talán 1-2 szer találkozhattunk. Sokat hallottam rólad azután, rádióban, tévében és csak röhögtem amikor az a sz...t Bogyai majd megpukkadt az irigységtől, mert láttam hogy amiket mondott rólad annak a negyede sem igaz.
Gratulálok az eddig elért sikereidhez,(csak a fejedbe ne szálljon a dicsőség :lol: ) s további jó munkát!
masodperc
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: masodperc » 2004. márc. 22. 18:42

:) :D :lol: :P :wink:
néha bekukkantok
slagmester

Csonti

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2004. márc. 22. 17:27

Érdekes és kicsit megmosolyogtató a téma: Ki az a Pavelcze László? Kedves Csonti! A kérdést felteheted különböző hangsúllyal. Az hogy ezen a fórumon teszed fel a kérdést, azt sugalja, hogy valamit már hallotál erről az emberről. Abban az esetben, ha tényleg a kíváncsi vagy arra hogy ki akkor javaslom írd be egy keresőbe ezt a nevet. Ha ezt megteszed akkor 0.36 mp alatt 1122 eléggé heterogán és 70%ban róla szóló találat tudhatsz magadénak. Itt megtalálhatod az elérhetőségeit és szerintem felesleges ezek után egy topicot nyitni.

Próbáltam hívni Lacit ma délután de csak az üzenetrögzítője válaszolt. Szerettem volna megkérdezni, mielőtt új topicot nyitok, ki is az a "Csonti". Első gondolatom az volt mint az előbbi probléma megválaszolásánál is tanácsoltam: Kereső, Csonti. Háááát????? Az eredmény alapján dupla annyi mindent tudhatnék meg Csontiról hoszen majd 2000 bejegyzés szól "róla", de ember legyen a talpán aki ebből kigoboz valamit.
Tehát lehet hogy kicsit off a téma de a kérdésem:
Ki az a Csonti?

Itt a jó idő, rengeteg a munka de azért igyekszem ls "Néha bekukkantok".
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2004. feb. 03. 11:00

fire&rescue:
Úgy tűnik föl, hogy azt hiszed, én valamilyen elkötelezettségtől vezérelve védem ezt a rendelettervezetet. Ez nem igaz.
Nem arról van szó, hogy tartom magam az elveimhez, amit leírtam az a VÉLEMÉNYEM. Úgy gondolom, ez egy szabályozatlan terület és ez a rendelet alkalmas lehet szabályozni ezt.
A véleményem kialakításában az a tény, hogy nincsen speciális mentő ismerősöm nem befolyásol, mert ha lenne, az sem változtatna a véleményemen.
Arról nem tudok, hogy a BM visszadobta volna a tervezetet.
A rendelettervezet szerintem nem „államosítja” a civil szervezeteket, hanem bizonyos személyi és tárgyi feltételekhez köti az igénybevételüket. Ami cseppet sem mellékes: ha az adott szervezet a követelményeknek megfelel, normatív támogatást kap. Ismerek olyan szervezeteket (tűzoltó egyesületek), amelyek örülnének egy ilyen lehetőségnek.
Szerintem a rendelet megalkotóinak nem kell feltétlenül jártasnak lenni a nemzetközi katasztrófaelhárításban. Ez a rendelet ugyanis nem egy szabályzat, hanem személyi és tárgyi feltételeket határoz meg.
Azt nem értem, miért lenne jobb egy BM rendelet, mint egy Korm. rendelet??
Az önkéntes tűzoltóságokra vonatkozó részletes szabályokat a 119/1996. (VII. 24.) Korm. rendelet írja le.
Nincsen adatlapotok, mert a tűzeseti/műszaki mentési jelentést csak a tűzoltóságoknak kell kitölteni. Amennyiben tűzoltói beavatkozásban vettetek részt, mint közreműködők, akkor az adatlap II.c. pontban kell szerepeltetni benneteket.
Amennyiben katasztrófavédelmi beavatkozásnál működtetek közre az adott megyei ügyelet rögzíti az adataitokat.
A többi beavatkozásotokat ki és hogyan tartja számon, nem tudom.
Nem akartam a megkülönböztető jelzések használatával foglakozni, de most már másodszor hivatkozol rá. A speciális mentőknek a vonatkozó jogszabály alapján nincsen jogosultsága a megkülönböztető jelzéseket felszerelni, használni. (A vonatkozó jogszabály szerintem nem kellően kidolgozott, kapkodva elkészített fércmű. A legszebb az egészben, hogy több mint 3 éve hatályos és senki nem érezte még úgy, hogy módosítani kellene.)
A megyei ügyeletnek egyetlen esetben kell a megkülönböztető jelzések használatát regisztrálnia: ha azt a megyei igazgatóság járművén használták.
Annak személy szerint nagyon örülök, ha a megyével és tűzoltóságokkal jó a kapcsolatotok, és a tevékenységeteket megállapodás alapján végzitek, hiszen vannak olyan helyzetek, amikor a munkátok, segítségetek nélkül nem oldható meg a feladat.
Az esetleges találkozót majd megbeszéljük privátban. Sör legyen, az a lényeg, mert a benne oldott vitaminok jótékony hatással vannak a problémamegoldó képességemre.
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. feb. 02. 0:00

Kedves Katasztrófális!

Valóban nem vagyunk egymás ismeretségi körében, de egyre szimpatikusabb az, hogy tartod magad az elveidhez! Tudod, ez látszik, hogy nincs spec-metős az ismeretségi körödben, mert különben nem ítélted volna jónak azt, amit szerencsére a BM. a múlt héten visszadobott, mert a Jogászai nem ítéltek jónak, sőt ők kimondottan azzal dobták vissza, hogy ez a civil szervezetek államosításával egyenlő és minden jogi alapot nélkülöz, és ha záros határidőn belül nem dolgozzák át mi, a civilek hozzájárulásával és véleményünk figyelembe vételével, akkor nem lesz egyhamar Kormányrendelet! Bizony ennek a minden hozzáértést nélkülöző irománynak a felelőseit előkeresik, első sorban az OKF jogászait és az ostor végig csap, de ezt már biztosan te is ismered! IGEN, nagy szükség van a szabályozásra ezen az általunk végzett területen, de ehhez nem kell kormányrendelet. Elég volna egy BM. szabályozás, mint az önkéntes tűzoltóknál, és nem olyan embereket kellene megkérdezni a nemzetközi mentéssel kapcsolatban, akik katasztrófát csak televízióban láttak, vagy az iskolapadban egy szintén egy ilyen helyszínen soha nem járt tanártól halott róla, hanem azokat, akik ismerik a nemzetközi gyakorlatot, mert már jártak egyszer-kétszer ilyen helyen! Bármikor szívesen találkozom veled, hogy legyen egy ismerősöd, ha nem is mindjárt barátod, innen a mi oldalunkról is! Ezáltal megismerheted a mi érveinket is.
Még egy mondat az adatszolgáltatással kapcsolatban. Nekünk nincs adatlapunk, amin archiválnunk kellene a bevetéseinket, hisz ez szintén nincs rögzítve sehol, semmilyen szabályozásban sem! Nálunk a megyének és a városnak is van elég munkája, de emellett a megállapodásunknak megfelelően regisztrálják, ha dolgozunk. A megkülönböztető jelzés rögzítésére pedig rendelet van, nekünk jelentési kötelezettségünk, nekik rögzítési kötelezettségük van.
Tisztelettel:
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2004. feb. 01. 22:24

Kedves fire&rescue!
Valószínűleg túl naiv vagyok, de elég nehezen tudom elképzelni azt, hogy egy egyszerű halandó azért veszítse el az állását, mert leírja ebben a fórumban a véleményét. Akinek meg ettől kellene félni, az nem írogat ebbe a fórumba. (Lehet nem is olvassa.)
Amit a munkánkkal kapcsolatban leírtál – hozzászólásod első mondata – nyilvánvaló botorság. Ki kell ábrándítsalak, az én munkahelyem nem „ott fent” van.(Vagy én nem veszem észre?)
Amit a jelentések határidejéről írtam, abban nem kevés önirónia lapult. Úgy látszik túl mélyen, mert nem volt érthető. Egy jelentés minőségét alapvetően befolyásolja az elkészítésére adott határidő. Ha az idő kevés, papírpocsékolás az egész.
Én olyat nem mondtam, hogy azonnal ott vagyok bárhol. Azt írtam: azonnal mozdulunk.
Ez a mozdulás lehet képletes és lehet szó szerinti is. Attól függ, hogy az adott esemény milyen jellegű beavatkozást igényel. Egyébként az OKF és a megyék nem beavatkozó szervek, végrehajtó állományuk nincsen. Ha azonban a helyszínről eredményesebben lehet intézkedni, a helyszínre vonulnak.
Abból gondoltam, hogy nem ismersz, mert:
1. Úgy emlékeztem, egyszer írtam neked egy emilt, és a megadott emilcímben szereplő név számomra nem volt ismerős. Bár az arcmemóriám sokkal jobb, mint a névmemóriám, így sajnos elő szokott fordulni, hogy személyes találkozás esetén felismerek egy régi ismerőst, de a neve nem jut eszembe. Ha így van, akkor elnézésedet kérem.
2. Azt gondoltam, ha ismernél, ismernéd a munkámat is, akkor pedig nem írogatnál ilyeneket.
3. Akárhogy is csikorognak a fogaskerekek, nem jut eszembe egyetlenegy ismerős sem, aki speciális mentő lenne.
De ezek itt mellékes dolgok. Miért rossz a rendelettervezet? Ha valaki konkrétumokat írna, azt megköszönném.
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. feb. 01. 16:31

Royal!

Majd hívlak és elmondom!

Katasztrófális!

Ez nem személyes, de hidd el, hogy nem vagyok az országban egyedül a véleményemmel. Az más kérdés, hogy nem adnak hangot neki még inkognitóban sem, mert féltik az állásukat. Azt pedig, hogy te mindig azonnal ott vagy, ha kell, ezt azért engedd meg, hogy kétségbe vonjam! Ja, és hogy ismeretlenül ne ítéljek, miből gondolod hogy nem ismerlek?! :D
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2004. jan. 31. 21:30

Kedves Royal!
Annyiban tiportam a téma után, hogy figyelmesen elolvastam a rendelettervezetet. Bizonyára nem leszek népszerű, de az a véleményem, hogy nem rossz ez a szabályozás. A 9.§ (6) bekezdés szerintem nyilvánvalóan ellentétes a közhasznú szervezetekről szóló törvénnyel és a „nemzetközi segítségnyújtásban való részvétel különös szabályai” című fejezet is előír olyan kötelmeket, amelyek szerintem feleslegesek.

fire&rescue:
Addig értem: :) :D :) :D
De mi az a :lol:! ???
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. jan. 31. 18:34

a másik rendezvény kinek a szervezésében bonyolodik? privátban is megirhatod... érdekel.
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. jan. 31. 17:27

Érdekes hogy sehol nem hallani, és nem is írnak arról, hogy a kormányrendeletet tervezetet már vissza is dobták, mert abszolult alkalmatlannak ítélték. Remélem a jó pénzt felvették már az OKF jogászai a rendelet kidolgozásáért, mert ha nem, akkor lehet hogy már nem lesz rá alkalmuk, legalábbis ha én lennék a főnökük, repülnének!!!
Az pedig, hogy a civil szervezetek bevonásával készült a tervezet IGAZ, de egy épkézláb javaslatunk nem szerepelt benne, és az igen is használható és életképes dolokat is mellőzték azok a jogalkotók, akik megalkoták ezt az egész hülyeséget, szintén a tények része!
Érdekes, hogy az OKF-nek most milyen sürgős lett a civileket összerántani 5-én, úgy látszik fülest kaptak, hogy 11-én egy másik szervezet is felkérte a civil szervezeteket, hogy "egységben az erő", lépjünk közösen fel az OKF-ben zajló fejetlenség ellen! Én ezen is, azon is ott leszek, na nem azért, mintha nem tudnék mást csinálni ez idő alatt, de kiváncsi vagyok az újabb kábításra, és az igazat megvallva elegem van ebből az inpotens, döntéshozatalra képtelen OKF-ből.
néha bekukkantok
slagmester

Hozzászólás Szerző: néha bekukkantok » 2004. jan. 31. 10:52

Adatszolgáltatás ügyben!
Nekem az tetszett a legjobban amikor az emailben azt olvastam:
- bevetések időtartama.
Hmmm? A levélből egy, a KAP adatokon felnőtt ember személyisége tükröződik. Lehet, hogy butaságot írok, de úgy tudom, az ÖTE sincs kötelezve arra hogy adminisztrálja káreseteit. Van menetlevél, van jegyzőkönyv a közgyűlésekről, van bejelentkezés a megyei vagy városi ügyeletek felé stb. de nincs Tűz és műszaki mentési adatlap mint a HÖT-öknél vagy ÖT-nél. Ahol beikszelgetnénk minden káreset után, hogy használtunk:
kéziszerszám 2db,
zseblámpa 4db,
létra 1db,
gépjárműfecskendő 1db stb.
Ezek után olyat kérdezni hogy bevetések időtartama????
Tudja az a Kék Rodolfó mentőcsoport, hogy tűzoltóéknál hogyan számolják ezt az időtartamot? A riasztásra felhívó jel elhangzásától a bevonulás megkezdéséig eltelt időtartam percben. Mit lehet ezzel a számmal kezdeni egy civil mentőcsoport tekintetében? Érdekes lenne egy sorrend ahol HÖT, ÖTE, ÖT, specmentők bevetési időtartam szerint lennének feltüntetve. Elég 5-6 ember, egy kisebb árvíz, meg egy földrengés valahol jó messzire és több tízezer perc összejöhet. Ezzel párhuzamosan egy egy rajos HÖT egy sovány évben 120 vonulás után ami átlagban egy órát vett el az életükből, 7200 percet töltött bevetés közben.
... na és amikor mindezt már tudjuk!!! akkor kérdezem: most mi van? Mit tudunk ezzel kezdeni? Lehet, butaság amit írok és nem látok rá bizonyos dolgokra, de jó lenne ha azt a kevés szabadidőt nem ilyen butaságokra kellene tölteni. Másrészt! Ha egy ilyen adatszolgáltatásra két napot adnak, akkor azt ennek a szellemében ilyen mélységig belemerülve kell megcsinálni. Én rövid mérlegelés után, egyéb teendőim intézése közben, gyorsan elintéztem az egészet. A jövőre gondolva, ha a tisztelt Főigazgatóság a 2004-es évről szeretne adatokat kérni tőlünk, akkor javaslom küldjenek most egy adatlapot, egy táblázatot amit vezetgetnénk és 2005 január 31-ig visszaküldenénk. Ez szerintem nekik is jobb lenne és nem kellene 20 (19 megye + Bp.) féle anyagból összehozni az egészet. Eme kis adatbekérés gondolom nem véletlen volt. A mi megyénkben az elküldött emailt egy meghívóval jutalmazták:
A meghívó lényege:
A hazai katasztrófák elleni védekezésben, valamint a nemzetközi segítségnyújtásban közreműködő önkéntes mentőszervezetek tevékenységének védekezésbe történő bevonásának szabályairól kormányrendelet-tervezetet készítettünk, melynek kidolgozásában figyelembe vettük a 2003. szeptember 16-án megtartott társadalmi vitán az önkéntes mentőszervezetek által tett javaslatokat is. A BM OKF az Európai Uniós csatlakozási követelményekkel összhangban megkezdte az önkéntes mentőszervezetek külföldi segítségnyújtásához a nemzetközi akkreditáció elvárt feltételei szerinti felkészítés programját, melyről ez alkalommal tájékoztatást tervezünk adni. A fentiek társadalmi egyeztetésére Önt vagy szervezetének képviselőjét tisztelettel m e g h í v o m.
Az egyeztetés időpontja: 2004. február 5-e 13 óra.
Ha tisztelettel meghívnak mi tisztelettel el is megyünk. Gondolom most azért sem társadalmi vita lesz mert tavaly a kutyások nagyon kutyás hangulatban jöttek el és nagyon szó szerint vették azt, hogy társadalmi VITA. Mert vita az vóóót tavaly rendesen. Örülök annak hogy használják az internetet levelezésre így nem a jövő kedden hozza a postás a meghívót. Ha esetleg van aki még nem értesült erről az egészről ne ijedjen meg, mint ahogy én tettem. Nemzetközi akkreditáció elvárt feltételei szerinti felkészítés programja- ha azt vesszük alapul hogy május elseje már itt van a kertek alatt akkor ez is csak olyan lehet mint az idei adatszolgáltatás??!!
De nem ragozom az egészet tovább.
Tiszteletem minden irányba!
fire&rescue
hamutipró
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: fire&rescue » 2004. jan. 30. 15:00

Kedves Katasztrófális!
:) :D :) :D :lol:!
Válasz küldése