* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 22. 23:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 08. 11:27 
Szerkesztő

Feltupírozott hír:
Katasztrófavédelmi gyakorlat magyarokkal is

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 07. 19:54 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

És a gyakorlat kezdetét vette. :-D :shock:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 29. 21:02 
Szerkesztő

OKF honlapjáról:

2005. november 7-10. között, Lenti-Zajda volt honvédségi laktanya területén, kerül megrendezésre az ENSZ INSARAG minõsítõ, komplex városi kutató-mentõ gyakorlata. A gyakorlaton azok a hazai mentõszervezetek vesznek részt, akik a II. fázist elvégezték.

Az elméleti foglalkozásokon elsajátított ismeretek konkrét szituációkon keresztül történõ alkalmazása, illetve komplex kutató-mentõ gyakorlat keretében elsajátíttatni és bemutatni az ENSZ OCHA (ENSZ Humanitárius Ügyek Koordinációs Hivatala) INSARAG által kidolgozott és a kutatási és mentési feladatok során betartandó egységes feladat-, és követelményrendszert. A gyakorlat célja, hogy bemutassa és gyakoroltassa az ENSZ INSARAG földrengés reagálás módszertanát, amely az INSARAG Irányelveken alapul.
A gyakorlat elgondolása egy földrengést követõ helyzetre alapul, mely a forgatókönyv szerinti feltételezett országban az infrastruktúra, a vezetés és az épületek összeomlását okozza, a katasztrófa hatásainak kezelése a nemzeti és helyi képességeket meghaladja. Ennek eredményeképp az érintett ország nemzetközi segítségért folyamodik.
A gyakorlat törzsvezetési és komplex városi kutató-mentõ (USAR) gyakorlat formájában kerül végrehajtásra az USAR csoportok állományával és egy kis létszámú nemzetközi ENSZ megfigyelõvel. Gyakorlat célja az USAR csapatok gyakoroltatása, szakmai tevékenységük szintjének felmérése.

A gyakorlat menetrendje

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 19. 7:16 
csizmás kandúr

November 4-én lesz, azt hiszem Lentiben.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 03. 18:17 

Esetleg tud e valaki pontos infót az elmaradt vizsga pótlásáról?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: insarag vizsga
HozzászólásElküldve: 2005. júl. 26. 23:59 
pernyekergető

Mikor lesz legközelebb?Érdekelne...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 19. 18:04 
parázspörgető

Pedig vannak itt olyanok akiknek van ilyen :sad:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 16. 22:42 
parázspörgető

Hű, ha jól emlékszem akkor az utolsó előtti volt a két lezárt után... :-D
És valóban, érdemes lenne foglalkozni ezzel egy kicsit

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 16. 22:21 

alopisz

Honnan a bánatból szedted elő ezt a 2 éves topicot? :-),
Bár aktuális...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 16. 21:17 
parázspörgető

Ezek az ellenérvek... De érvelne mellette is valaki? Bár ha jól értettem a legutóbbi katasztrófánál sem volt sok haszna :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 11. 21:21 
kapacsmester

Senki nem kívánok megsérteni, de aki a feladatát komolyan gondolja az nem 48 órás tanfolyamon képzi magát. Van aki egy életen keresztül sem képes alapgondolatok elsajátitására.
Az ÖTE vezetőjének minek ilyen végzetség, specmentéssel akar az ÖTE foglalkozni? Minek?? Nincs feladata?? A baj nem itt keresendő!!
Ha még is, akkor nem ÖTE, hanem Speciális mentő legyen.

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 11. 9:34 
tűzkakas-idomár

Tehát ez etikai vizsga? Azt lehet elsajátítani, hogy hogyan illik viselkedni? Ha igen, akkor ez nálunk biztosan felesleges. Hiába teszi le valaki, ha genetikailag alkalmatlan a betartására. Márpedig ahogyan itt olvasom, jópár ilyen ember van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 10. 21:19 
pernyekergető

Ez a vizsga ha hivatalos volna azt a nevet viselné hogy /nemzetközi mentő csoport tagjainak etikai alapismeretek/ de nálunk mindenki aki sikeresen letette, nemzetközi mentésvezetői alapismeretekkel ruházta fel. Szerintem a mi kis hazánkban kb: 20-fő ilyen képesítésű szakemberre volna szükség és az alkalmasság is ilyen arányú lehet. de nem 3 napi oktatás után és pláne nem katasztrófát csak a televizióban látott személyektől hanem ehhez képzettséggel, gyakorlattal rendelkező külföldi vagy magyar oktatóktól szerzett ismeretekkel és tudással már lehetne kezdeni valamit.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 10. 20:41 
tűzkakas-idomár

Végül is mi célt szolgálna ez a vizsga? A gyakorlatban mivel tud többet az, aki ezt letszi?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 10. 14:26 
pernyekergető

Látom sok embernek van ilyen papírja!!! :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 10. 0:09 
pernyekergető

Nem kell budipapírt vennie :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 09. 23:53 
szikracsapkodó

voltam én is insarag tanfolyamon, szerintem az egész nem ér semmit, ezzel csak az OKF takarózik a nemzetközi vízek felé.
nálunk is feltünt, hogy baranya úr és csapata a profi, továbbá nem értettem, hogy a felsőröcsögi öte vezetőjének minek ez a papír?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: INSARAG vizsga
HozzászólásElküldve: 2003. márc. 09. 23:10 
pernyekergető

Tudjátok-e hogy új divat van!
Ma mindenki nemzetközi mentésvezető lesz egy 48 órás szeánsz útán, a baj csak az, hogy jelenleg Magyarország tagja az INSARAG-nak /International Search And Rescue Advisiory Group/ de mivel kis hazánk nem fizette ki az 50.000-USD-t, nincs Magyarországon akreditált vizsgáztatásra, oktatatásra Instruktor.
Ehhez képest közel kettőszáz embernek van ma már alapfokú mentésvezetői oklevele, persze hivatalos, pláne nemzetközi sorszám vagy igazoló szám nélküli, és csak a OKF főigazgatója által aláírt, semmi vizsgabizottság elnöke, nemzetközi minősítése stb.
Most sokan mondhatjátok savanyú a szőlő, hisz nekem nincs, mert történt, hogy az első vizsgán még gőgből majd a második vizsgán egyéb elfoglatságom akadályozott meg hogy megszerezzem. Aztán történt, hogy az FTP-t és egyéb karitatív szerveket meghívtak, engem nem, de hát harcedzett az arcom, így én is megjelentem, el meg nem zavartak. A harmadik lehetőségen, hogy meggyőződjem a mende-mondákról, miszerint távollétemben mindig nevemen nevezett /így a Pavelczéék, úgy stb./intő példa vagyok. Az Express Vizsgán -kb. 4 órában olyan emberek tartottak előadást akik maguk soha semmilyen éles mentésben, de főleg katasztrófa helyszínén sem jártak, persze tisztelet a kivételnek, hisz az Obert kommandó oszlopos tagja Baranya Károly pv. alezredes már járt egyszer 5 napig a Török földrengésnél, és rengeteg nemzetközi szimultánt játszottak le irodákban és sátrakban.
Szóval faltuk a tudást mellyel elláttak, már ezalatt többen folyamatosan írtak táblázatokat, színes lapokra rajzoltak, és kész, kidolgozott tételsorokat sokszorosítottak.
Eljött a számadás ideje, kezdtük megérteni, hogy mit is csinált a nagy többség míg mi szomjaztunk a tudásra. Azért kíváncsiak lennénk rá egy páran, hogy a velünk vizsgázók nagy része honnan tudhatta hogy milyen vizsgafeladatok lesznek, s honnan vehették a kidolgozott tételeiket. Hát kidolgozták a tételeket és megoldották a vizsgafeladatokat, de igazságtalan lennék ha azt mondanám, hogy nekünk esélyünk sem volt, hisz az osztályvezető és segédei nagyon segítőkészek voltak ha megszorultunk, sőt kis híjján a puskánkat is felolvasták nekünk, ha saját írásunkkal nem boldogultunk.
A vizsga után közölték, hogy 2 héten belül levélben közlik az eredményt. Múltak a stresszes napok, hírt mégsem kapok! 3 hete volt egy vizsga Békés Megyében és hát kollégáim közül többen szintén szomjaztak a tudásra és szerették volna megszerezni ezt a képesítést, és meglepetésemre felhívtak, hogy ki van rakva az utolsó vizsga eredményünk és milyen égő, hogy megbuktam. Jelzem, ezt már pár nappal a vizsgánk után tudtuk, kiszivárgott valahogy.
Nem az zavart, hogy nem sikerült a vizsga, de az baromira, hogy hivatalosan ezt nem tudták 2 hónap után sem megírni nekem, és mivel elég lett volna a pont egy pótvizsgához, nem írták meg hogy lesz vizsga békésben.
Persze tudjuk miért nem működött a kommunikáció, mert esetleg elmentem volna újra és kellemetlen kérdéseket is feltettem volna /az tuti/
Kivertem telefonon a cirkuszt, 2héttel később jött meg a sikertelen vizsgáról a levél /majd később értesítenek hol tudok pótvizsgázni! :lol:
Jelenleg is van egy-két tűzoltó barátom, akikkel együtt buktunk és egy csapatot alkotunk a közös feladatoknál éppúgy, mint éles mentéseknél is tettük azt már többször. Még mindig nem kapták meg a vizsga eredményüket, mégha tudjuk is milyen az. Ja és pont az í-re hogy a hétfős csapatból 2 főnek sikerült az, amit 7-en közösen csináltunk, tehát vagy mindegyőnknek osztályvezetőnek kellene lennünk, vagy nem lett volna szabad, hogy kiderüljön a delegáló szervezet neve!
Magam több esetben vezettem külföldön mentőcsoportot állami kiküldetésben sikeressen, két éve mindig az INSARAG szabvány dokumentumjaival utaztunk és jók voltunk. Persze tudtuk, hogy szálkák vagyunk egyesek szemében.
Szerintem a vizsga, amiről beszámoltam, az egyik kollégám szóhasználatával egyébként is Titkárnő képzőnek is rossz volna. Nekem más tapasztalatom van a nemzetközi mentéssel kapcsolatba, és a 4 órás tanfolyamon, de még egy egy hetesen sem lehetne leoktatni. Ez már ezért is csúcs, de hogy közel kétszáz emberrel elhitetik, hogy ők most már mentésvezetők -főleg nemzetközi és irány az EU, ja és irány a nagy világ, hisz nagy nemzet a magyar és utazik hívva és hívatlanul! Éljen a Katasztrófa Túrizmus!
Kérdésem, látta már valaki az insarag akreditációs igazolványát és vizsgáztatói papírját az OKF illetékes alkalmazottjainak?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]