* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 17:03

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 18. 10:34 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Mi van zománc,retúr volt a jegy? :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 18. 10:14 

Soprano, neszójábe

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 16:39 

tűzzománc

Ha komolyan gondolod,ma a Keletiből 17-kor indul a Tokaj IC,sietsz eléred. :lol:
18:54-kor már Miskolcon is vagy! :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 15:43 
parázspörgető

Háál Istennek
Kezd újraéledni ez a topic is
szuper :D :D :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 15:22 

Ellesnek igazat adok, szerintem pattanjunk le a mancsolásról. Ettől még ő és a gazdája marad a mindent tudó és a leg, -leg, a többinek meg annyi és akkora híre lesz amennyit csinálunk neki. Ez a stílus megy, ezt kajálják minden szinten és nem csak a köznép, azaz a társadalom.
Szakmailag is az a jó, ha odatartozol a miskolciakhoz, nem ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 13:47 

Csak egy megjegyzés....
A Mancs indokolatlanul előtérbe helyezett kutya volt mindig is.
Csakis a hozzá nemértő médiának és gazdája törtető nyomulásának köszönheti a sztárságát.
A köznéppel mindent meglehet etetni,itt igazából a szakma (akik csak egymásközt beszélik) tudja az igazságot,hogy valójában ez az állat "szakmailag" mennyit ér.
Képzett,nála jóval nagyobb tudású kutyák,megalázóan háttérbe maradtak az elmúlt években.

Képzett= vizsgával,vizsgákkal rendelkező kutyák,akik kiváló eredményeket értek el hazai és a nemzetközi versenyeken.

Lehóczkitól számtalanszor kérték már,hogy mutassa meg a Mancs "papírjait",asszem az oltásikönyvön kivül,mást nem nagyon tudna....

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 13:12 
csizmás kandúr

Elles köszi a választ azt hiszem minden benne van és bocs a mancsolásér nem akartam senkit bántani de csak aról halani mindenhol hogy ő megy menteni
Azér én neked és a többieknek is gratulálok a szép eredményekér szia

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 9:56 
tűzkőről pattant

Szia!
Szerintem ne Mancsoljunk :) , kár lenne ezt a topicot személyeskedésre fordítani információ szerzés és beszélgetés helyett. Nem a múlttal foglalkozunk, hanem a jelennel és a jövővel törődünk, hogy minél több jól dolgozó, megbízható mentőkutyánk legyen. Remélem a vizsgák szükségességét egyszer Lehó is -újra- elfogadja, hisz régen Ő is azt vallotta, hogy fontos és szükséges. Hogy mi változott nála nem tudom, de remélem megint változni fog.

Amikor én 11 éve belecsöppentem ebbe a világba, még összejárt minden csapat, voltak közös nemzeti találkozók, tréningek, vizsgák, továbbképzések, ahol ott volt Mikolc, Szolnok, Ajka, Jászberény, Nyíregyháza és Budapest is. Aztán mindez megszünt, az ellenségeskedés, a harc, a szétesés jellemezte az ezredfordulót. Szerencsére ez mára megfordult, sikerült újjáéleszteni a régi hagyományt, elindult újra egy nemzeti kommunikáció a csoportok között, ma már rendszeresen együtt tréningezik Budapest, Jászberény, Zalaegerszeg, Miskolc egyik csapata, emellett egyre többen érdeklődnek, aminek a jövőben reményeim szerint meg lesz az eredménye. .

Mégpedig szakmailag magasabb szintű, és országosan egységes kiképzési színvonal, és a nemzetközi normáknak is! megfelelő mentőkutya állomány. És olyan összhang, ami a káreseteknél is elősegíti majd az együttműködést.

Tavaly már tartottunk egy mentőkutyás edzőtábort, előző év végén pedig a BM Péceli oktatóbázisán egy 4 napos intenzív továbbképzést.
Ha bővebb érdekel az eseményekről a www.pkkm.hu oldalon az események között találsz képes beszámolót

Elnézést, hogy nem teljesen a kérdésedre válaszoltam, de látod, már nem az a kérdés, hogy milyen Mancs, hanem, hogy milyen a többi mentőkutya!

Információ gyanánt elmondom, hogy hozzávetőleg 80-100 kutyát képeznek (vagy mondanak) személykereső munkára Magyarországon, ebből körülbelül 22 tett le eddig mérhető módon eredményt az asztalra, azaz huszonkét kutya tett nemzetközileg elismert mentőkutya vizsgát. Ez a szám évről évre nő, tavaszi vizsgánkon csak a mi csoportunkból 18 kutya fog nekivágni a vizsgának.

Ha további konkrét kérdésed van szívesen válaszolok.
Üdvözlettel:
Leczki Sarolta

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 9:17 
csizmás kandúr

És szerintetek a mancs az milyen mennire jó kutya?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 17. 0:11 

.
Köszönöm!!! :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 23:20 
tűzkőről pattant

Ez a kutyától és a képzésétől függ. Egy megfelelően szocializált, nyitott kutya számára, ha szereti a keresőmunkát akkor szinte mindegy, ki áll mögötte. A differencia abban van, hogy hogyan tudod értékelni a kutya viselkedését. Sokféle olyan szaggal találkozhat a romon vagy területen keresés közben, ami megváltoztathatja a viselkedését, ez egy összeszokott páros esetén nem okozhat problémát. Pl. megválotzhat a viselkedés egy elhullot állat miatt, sok viseltes ruhával teli romon, vagy pl. öreg kutyám Kevin a személy szagának észlelésétől kezdve "büfög" de ugatni csak akkor kezd, ha sikerült lokalizálnia a keresett szagot. Mégis, számomra már a büfögés is info, hogy van itt valami.
Nálunk a tréningek során igyekszünk erre az esetre is felkészíteni a kutyákat. A reális elvárás az, hogy a csapaton belül legyenek olyan emebrek, akik néha-néha átveszik a kutyát tréningen, és velük a kutya megfelelően dolgozik.
A 2004-es évben Quaigon kutyám első lett Svájcban a Mentőkutyák Mesterbajnokságán - a barátnőm felveztésében. :O))) Merthogy nem engedtek két kutyával indulni, így én a másik kutyámmal indultam, két ponttal lemaradva a 4. helyen végeztünk. :) A kutya számára a verseny és a bevetés ugyanaz, ez az eset is bizonyította, hogy működhet a dolog.

Összefoglalva: helyesen felkészített kutya számára nem jelent problémát, hogy mondjuk gazdája sérülése miatt más veszi át a vezetését. A probléma esetleg abból lehet, ha a kutyavezető nem ismeri fel, vagy értelmezi helyesen a kutya viselkedését.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 22:12 

Saci!

A kutya számára idegen személy is tud adni vezényszavakat?
Magyarul,én mint számára idegen,betudnám fogni a kutyát "munkára"?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 20:39 
tűzkőről pattant

Változó, hogy hogy fogják fel a kutyák a személykeresést, leginkább játéknak, ez a legjellemzőbb. Ismerek egy-két kutyát, akiben óriási keresőkedv dúl, és valóban szemvedélyből dolgoznak, de őket sem a karitativitás :D vezeti, hanem egyfajta vadász szenvedély.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 20:36 
tűzkőről pattant

Szia!
Megpróbálok mindenre válaszolni, remélem nem felejtek ki semmit.

BH vizsga- városi kísérőkutya vizsga. Nálunk ez az első megmérettetés, aminek meg kell felelni a kutyáknak. Fegyelmező munkából és városi körülmények közötti viselkedésből, feladatokból áll. (utóbbi az utcán való nyugodt séta, helybenmaradás pl. aluljáróban vagy egy piacnál, közömbösség idegen kutyára, viselkedés ha idegennel találkoznak az utcán ill. viselkedés forgalomban - lényege, hogy a körülményekre közömbösnek kell lennie a kutyának, az agresszió kifejezetten tiltott) Nálunk csak sikeresen megszerzett BH vizsga után indulhat valaki mentőkutya vizsgán.

Mikortól lehet mentőkutyát képezni? Mi 8 hetesen kezdjük el a felkészítést. Szocializáció, kommunikáció és koncentrációfejlesztés a feladat.
-szoktatjuk őket a zajokhoz, a különböző szituációkhoz, nagyon jó tréning a BKVzás, amikor egyszerre mozog alatta és körülötte mindenki, ezer szag, ezer zaj, sok ember, és mindezt meg kell tanulnia feldolgozni, remek gyakorlat, emellett megszokja első lépésben az utazást
-szoknia kell az idegen emberek érintését, más állatok jelenlétét, ekkor még könyen le lehet nyomni az esetleges agressziót.
-már ekkor elkezdjük az apportjátékokat és a kutya játékos motivációs gyakorlatait, de ezt inkább élőben mutatnám meg, leírni elég nehézkes.

Természetesen felnőtt kutyával is el lehet kezdeni ezt a munkát, akkor kicsit más a tematika. Van csapatunkban menhelyi ill. felnőttként hozzánk került kutya is, megfelelő adottságok, motiválhatóság esetén tökéletesen működnek.

Átlagosa 2-3 év a kiképzési ideje egy kutyának, de maga az első vizsga megszerzése még nem feltétlenül egyenlő az érettséggel, egy kis szerencse is kell hozzá. De a kutya tudásának objektív felmérése a kutya és a csoportvezető feladata. Ezt a vizsgaeredmények mellett a tréningeken bemutatott teljesítmény is mutatja.
Megfelelőnek tartom azt a gyakorlatot, amit mi is elfogadunk, hogy a vizsgát évente meg kell újítani. Két egymást követő évben megszerzett vizsga azért már elég jó viszzajelzés.

Körfűrész: sztem NBK csak ironikus akart lenni, nincs vele gond. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 18:31 
parázspörgető

Elles!

Véleményed szerint mikortól érdemes elkezdeni egy kutyával úgy foglalkozni, hogy célirányosan. Persze gondolom vannak olyan dolgok amelyekre már kiskorától lehet tanítani (zajok, idegen környezetben való viselkedés).
Most tegyük fel hogy vettem egy mondjuk 3 hónapos blökit. Le tudnád írni nagy vonalakba azt hogy mik a fontosabb állomásai a képzésnek már kölyökkortól?
Továbbá van még egy dolog ami furdalja az oldalam...
Mennyi idős korára ér el egy kutya folyamatos képzés mellet addig amíg bevethetővé nem válik. tudom, hogy ez megintcsak teljesen egyéntől függő dolog, de a Te tapasztalataid teljesen megfelelnek válasznak.
Á és még valami, szerinted képesek felfogni a kutyák azt, hogy mit tesznek (vagy illúziórombolóan inkább ők ezt egy játéknak fogják fel ami teljesen érthető). Bár valami nekem azt sugallja, hogy inkább az utóbbi.

Asszem most "csak" ennyi lenne

Jaaj, majdnem elfelejtettem a BH vizsga mi? Csak mert láttam, hogy majdnem minden kutyátoknak van ilyen. Meg szerinted a körfűrész ötlet ilyen rossz volt?

Üdv alopisz

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 18:30 
parázspörgető

Szia Önkéntes!

Akkor nem vagyunk messze egymástól, én heves megyei vagyok

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 18:28 
parázspörgető

Bocs kimaradt:
nem a körfűrészen hanem minteggy minimum 5 méteres távolság volt.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 18:25 
parázspörgető

Keves Néha Bekukkantok!

Képzeld Pontosan ismerem az állatkinzásra vonatkozó hatályos törvényt... mindamellett állatbarát vagyok és képzeld mivel kertes házban lakom és szoktam odakint dolgozni és a kutyámat sem vagyok hajlandó sem láncon sem kenelben tartani Így igen, ki van téve a körfűrész zajos ártalmaink. Ez megszokott volt nálla csak pusztán a kiváncsiság hajtott hogy játék közben figyel e rám vagy inkább fél a zajtól.
Érti? :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 17:39 
kapocspárkulcs tekergető

Szia alopisz!
Megkérdezhetem hogy honnan érdeklődsz?Én JNSz megyei vagyok és engem is érdekel ez a téma.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 13:04 
slagmester

Alopisz! Csak a tisztán látás végett kérdezem: a bekapcsolt körfűrész segtségével játszadoztál a kutyáddal? Igaz erről Elles nem mesélt, én pedig nem nagyon szeretném a kutyás témában az észt osztani, de általánosságban: ugye arról hallottál hogy az állatkínzást a törvény bünteti, még ha kiképzés céljából csinálod is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 12:04 
parázspörgető

önkéntes írta:
azt hiszem hogy az egyik legmegfelelőbb embertől kérdezel.

Szia Önkéntes!
Ez biztos :wink: (mostmár tapasztalatból mondhatom) és nagyon örülök neki! :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 16. 12:01 
parázspörgető

Szia Elles!

Jaaj, hát nagyon kellemeset csalódtam a kutyusomban. :o :shock:
A tanácsaidra a következőket csináltam:
Először is bekapcsoltam a körfűrészt (jó hangos) és mellette kezdem el vele játszani. Első nagy elcsodálkozásom itt történt, nagyon minimálisan figyelt a zajra.
Utána jöhetett a fel, le mászás bujkálás... igaz itt kellett a bíztatás de ezen nem nagyon csodálkozom még mert ezek szinte teljesen új dolgok voltak a számára de a lényeg hogy kivétel nélkül az összes feladatot megcsinálta.
A más állatokhoz viszonyulása szerintem nagyon jó, bár kíváncsi lennék, hogy egy idegen környezetbe más kutyákhoz hogyan viszonyulna. Megpróbálok erre is kitalálni valamit.
Közben és persze a végén jött a jól megérdemelt jutalom. :wink:
Hálás köszönetem a tanácsodért.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 15. 23:39 
kapocspárkulcs tekergető

Szia Alopisz!
Jól teszed hogy kérdezel.Így tudsz meg új dolgokat.És azt hiszem hogy az egyik legmegfelelőbb embertől kérdezel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 15. 23:21 
tűzkőről pattant

A staffok nagyon értelmes, jól képezhető kutyák általában. Még tudnál vele foglalkozni, ha a kritériumoknak megfelel, jó tanuló kutya lehetne Neked. Álunk volt és van is staff a csapatban, nagyon jó fejek, ügyesek.
Várom a kérdéseket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 15. 23:16 
parázspörgető

Szia!

Már alig várom, hogy reggel legyen és kipróbálhassam. (sajons nincs olyan kutyám amit leírtam előzőleg ezt csak a konrkétum miatt tettem remélem nem baj :wink: )
De van egy Statffordshire terrierem igaz, hogy már 7 éves de álldott jó lelkü, (szerintem szinte semmi nem igaz arról amilyen rémhírek terjengenek rólluk)
Szóval, holnap Ő lesz az alanyom, :wink:
Egyre inkább kezd ez a része is foglakoztatni a specmentésnak meg persze minden más.
Olvasgatok, kérdezgetek, próbálkozok... kérdezgetek.
Nagyon köszönöm a válszod!

Mégegyszer köszönöm, tisztelttel: alopisz
Ja majd még kérdeznék egy s mást. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 212 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]