Mentőkutyás Szolgálat

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
Válasz küldése
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 21. 22:49

Hát, mindennek megvan az előnye és a hátránya.
Egy kennelben tartott kutya mindig pihent, kiképzésre és munkára egyaránt. Ugyanakkor teljesen másfajta kapcsolatot alakítasz ki azzal a kutyával, akivel együtt is élsz. Éjjel-nappal észlelitek egymás megnyílvánulásait, sokkal differenciáltabb jelzéseket tudtok adni és észlelni egymás felé és felől. :D Hozzám ez áll közelebb, velem élnek a kutyáim, illetve 3-4 belőlük. Öreg labim Sammy állandóan a laktanyában él (hivatásos tázoltó vagyok, mentőkutyás) , Ő vonul a kollégáimmal is. Fia Tonic is sokat van bent, de itthon is. Ami egy 43 nm-es lakást jelent, ahol a két juhász és a foxim is állandó lakos. Szóval ilyen a mi állatkertünk. :lol:
ŐK a kutyáim:
http://free.srv.hu/e/l/elles/albums/use ... da%7E0.JPG
Sz.G.
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Sz.G. » 2005. jan. 21. 22:45

Sz.G.
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Sz.G. » 2005. jan. 21. 22:37

Szia Alopisz!
Kedves Tőled amit írsz, köszönöm. Bocs az előbbi név elírásért. :oops: A honlapunk: www.mke.atw.hu. Ott látod majd, hogy nem csak egy társam van, de ha a Mentőkutyás Világbajnokságra gondolsz, akkor igaz a hír. Szívesen venném, ha írnál magadról, terveidről, hol laksz, meg ilyenek. Ha itt nem akarsz, a honlapon találsz e-mail címet. Egyszer eljöhetnétek Önkéntessel egy kiképzést megnézni, ha érdekel, de Elleséknél, vagy Gombavadászéknál is találkozhatunk. Biztos ök se bánnák. Náluk a romokon még többet láthatnátok ebből a szakmából.
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 21. 21:27

Elles!

Olvastam valahol, hogy vannak akik otthon, vannak akik máshol tarják kutyájukat... mire jó ez a válsztási lehetőség?
Te otthon tartod Őket?
Jaaa és egyébként Te főállásban foglalkozol ezzel, ugye?

(végül is, ennyi kutyára már családipótlék kellene hogy járjon.)
"Mi dolgunk a világon? küzdeni / Erőnk szerint a legnemesbekért"
(W.M.)
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 21. 21:21

Juhúúúúúúú!

Szia, Gábor!

Hát az úgy történt... :wink:
Szóval, azt hallottam, hogy Te is igen nagy tapasztalattal rendelkezel ilyen kutyás téren és hogy Neked is van egy társad aki már igen sokat bizonyított nemzetközi vizeken. Igaz ez? :D
Valahol a neten rátok lehet találni??? Mert nekem eddig nem sikerült. Deeee még rajtam kívül itt van Önkéntes is aki nagyon örülne neked (szerintem) mert kapcsolatokat keres ezen a területen és Ő is Jászsági.
Szóval...
majd kérdeznék, csak először ha van valami azt elolvasnám

Csao!
(W.M.)
Sz.G.
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Sz.G. » 2005. jan. 21. 18:41

alopisz írta:All!

Ismeri közületek valaki Szabó Gábort (Jászberény)?
Utól lehet Őt érni itt a fórumon?
Szia Alolopisz! Megtaláltál.
Eüs
pernyekergető

mentőkutyás szolgálat

Hozzászólás Szerző: Eüs » 2005. jan. 21. 0:18

értem :)-tuti én értettem félre!! adok a véleményedre és szívesen megyek tréningre....bárhova.
Most viszont az ágyamba...Jó éjszakát mindenkinek!
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 20. 23:48

Alopisz: ritkán jár erre, de néha benéz. A másik fórumon könnyebb elcsípni Gabit.

S.K.- rájöttem közben. :) Olvasd figyelmesen a PÜ-imet, nem visszautasítottalak, hanem nem mentünk romra, amire Te jelezted, hogy ki szeretnél jönni. Amióta megbeszéltük ez a hétvégi lesz az első rendes tréingünk kint. De ha mégis szeretnél jönni (azt mondtad ezt otthon is tudod gyakorolni) fegyelmező ill. nyom tréningre, ahol pl. a múlt hétvégén voltunk, akkor szívesen látunk, majd szólunk.
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 20. 22:10

All!

Ismeri közületek valaki Szabó Gábort (Jászberény)?
Utól lehet Őt érni itt a fórumon?

Elles!

:oops: :oops: :oops: Ja látszik, hogy a múltkor csak ráklikkeltem.
(W.M.)
Eüs
pernyekergető

mentőkutyás szolgálat

Hozzászólás Szerző: Eüs » 2005. jan. 20. 21:44

sziasztok!

Ha elárulnám milyen kutyám van,akkor rájönnél ki vagyok :)
Ahova Pestre járnék...ott egyedül gyaksizok,v. max.2-3 fő aki komolyan gondolja ezt a munkát.Sajna a rom szinte használhatatlan....kicsi.VB rom meg nem épületes -mint ahol a vizsga lesz,amit pedig megkaphatnánk laktanya az folyamatban..és mire berendezzük...el fog tartani egy ideig.Én viszont gyakorolni szeretnék(nem "vasárnapi kutyás" vagyok)
A másik fórumon pedig egy párszor elutasitó jellegü választ kaptam a veletek való tréningezés lehetőségéről.-Pedig Pártsemleges vagyok! :)
S.K. :wink:
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 20. 20:50

Alopisz: tűzfészek kutató kutyák: http://www.pkkm.hu/egesz_cikk_tuzfeszek.htm
Tudod, a honlapunkon Érdekességek rovat. :D
soprano
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: soprano » 2005. jan. 20. 19:41

alopisz

Na figyelj IQhuszár!

tűzzománccal folytattunk párbeszédet, te ugattál bele, részemről itt se voltál.
Tanuld meg,hogy felnőttek dolgába nem szólsz bele!

Szállj le rólam kisfiam,mert lehet,hogy azt is megbánod,hogy megszülettél.

Ja,és vegyél magadnak egy Magyar helyesírás könyvet, mert hányni való ahogy írsz!

Részemről lezárva a dolog!
˝Magyar az, akinek fáj Trianon˝- a többi csak állampolgár!
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 20. 17:42

Elles!

Végül is ezek szerint csak jól szocializálódott állatra van szükség, és már nevezetjük terápiásnak. Végül is, mi másra volna szükség, bááár ahogy láttam neked is két kutyád ami terápiás a többi nem... Szóval most akkor mégis van valami plusz bennük? Vagy inkább ez csak azért van mert csak őket szoktad hordani ehhez kapcsolódó munkára.

És a Sam nevű kutyádnál láttam azt a kifejezést hogy "aktívan dolgozó tűzfészekkutató kutya" ez mit takar? Nem sok ilyenről hallottam még! :roll:

(az előzőért meg bocs /mindenkinek/, tényleg nem idevaló)
:(
(W.M.)
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 20. 14:58

Hallo Urak!!!
Plíz ne itt, inkább privátban öljétek egymást. :?

Eü: Te milyen kutyával dolgozol? Ha egyszer kevesebb lesz a benzin pénzed Pesten is szívesen látunk!
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 20. 8:05

Pofád lapos puttana!

Látom, kezded elveszteni az önkontrolodat
Jaaaaa, bocs nem tudtam, hogy nállad ez az alapműveltség.
Ha mentálisan ennyire sérült vagy, szerzek neked egy terápiás teknőst (abban kevésbé tucc kárt tenni) aki hátha rendet rak a padláson.

amúgymeg: nem tartottam beszámolót arról, hogy hogyan állok anyagilag, meg nem is neked szántam ezeket a kijelentéseket.

Ha meg ennyire lekötnek a kérdéseim akkor meg ne olvasd el, csak akkor nem nagyon értem hogy mit keresel itt.
(W.M.)
soprano
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: soprano » 2005. jan. 20. 1:05

alopisz

"Addig remélem Sopranóba és Tűzzománcba is felvillan az értelem halovány szikrája és ők is érdemben fognak valami érdekeset írni "

Kérhetek valamit?!- szeparáld már el magad az e fajta beszólástól,ha még nem jöttél rá,ez nem a Pető Intézet fóruma.
Gondolod írok én neked érdekeset ...
A másik meg,ki a faxt érdekel,hogy te elvoltál havazva,meg hogy állsz anyagilag....,hát ez tényleg érdekes,annyira de annyira lekötnek az írásaid.... :cry:

Az oltásra meg bejelentkezhetsz!
˝Magyar az, akinek fáj Trianon˝- a többi csak állampolgár!
önkéntes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: önkéntes » 2005. jan. 19. 23:56

Most látom, szikracsapkodó lettem. :D
Reméljük a legjobbakat és
felkészülünk a legrosszabbra!
önkéntes
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: önkéntes » 2005. jan. 19. 23:53

Sziasztok!
Hát igen.Ez már hivatás!Egy nem olcsó hivatás, de szerintem megéri.
Reméljük a legjobbakat és
felkészülünk a legrosszabbra!
Eüs
pernyekergető

Mentőkutyás szolgálat

Hozzászólás Szerző: Eüs » 2005. jan. 19. 23:48

bizony-bizony....nem olcsó! Én Fehérvárról Miskolcra utazom le tréningezni .....nemsokára hetente.Három munkahelyem van és emellett aktívan sportolok.viszont aki aktívan kutyázik...az már csak ilyen....nem műkörmöshöz ,fodrászhoz,kocsmába...stb-re költekezik hanem túrabakancs,vízálló ruházat ,és KUTYA felszerelésre :)
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 19. 22:48

Ahha!
Szóval nem kis pénz! (de persze ez relatív)
Ígérem ha sikerül utolérni magam elmegyek hozzátok látogatóba (előtte majd kereslek külön).
Az oldal pedig valahogy elkerülte a figyelmem, DE BEPÓTOLOM!!! :roll:

megint Köszi
:wink:
(W.M.)
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 19. 22:35

A terápiás kutyák hosszú téma, ajánlom figyelmedbe honlapunk Érdekességek című oldalát, rengeteg kutyás témájú cikk van fent.
a terápiás kutyákról szól a
http://www.pkkm.hu/egesz_cikk_terapias.htm
írás is. Ha ez alapján van kérdésed arra szívesen válaszolok!

Szia!
Elles
tűzkőről pattant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elles » 2005. jan. 19. 22:32

Na, ez jó kérdés. :shock:
Nem tudnék összeget mondani, de mondok néhány dolgot, ami a kiképzéshez kell.

- kutya vásárlása: 100-200 ezer Ft (természetesen vannak véletlen jól sikerült véletlen kutyák, de ha tudatosan készülsz egy munkakutya vételére, akkor célszerű kiemelten ezzel a területtel foglalkozó tenyésztőkhöz fordulni)

-oltása: fél éves korig 20 ezer Ft, utána évente kb 6-8 ezer az ismétlő oltások

-etetés: Én egy viszonyla drága táppal etetek, a kölyök tápja 14 ezer Ft/ 20 kg =egy hónap, egy éves kor után az aktív, munkakutya tápja 16 ezer Ft /hónap= durván évi 200 ezer Ft a kiegészítőkkel

-kiképzés: 2-3 év, heti min. két nagy tréning + napi egyéni gyakorlások (idő + közlekedési költség + felszerelés)

-nevetni fogsz: mivel én a laszti mellett kajával is jutalmazok, ezért egy hónapban durván 15-20 kg!!!! Orsi virslit használok fel, nem két fillér ez sem

- a felszerelés közül a nyakörv, póráz, szájkosár egyszeri beszerzés, de pl. a lasztik, hurkák amortizációja folyamatosan az erős igénybevételtől, én minden hónapban vásárolok újat.

-a kiképzéshez tartoznak a vidéki és külföldi tréningek is: pl. idén már kétszer voltunk fent Miskolcon a Neptunosokkal tréningezni (utanként kb 6000 Ft üzemanyag+autópályadíj), jártunk fel Martinba ( Szlovákia) egy nagyszerű gyárbontásra hosszú hétvégézni (biztos normálisak vagyunk) (hétvége /15-20 ezer forint), de tavaly májusban pl. Lengyelországban voltunk egy tűzoltós mentőkutyás gyakorlaton, annak 100 ezer Ft költsége volt saját zsebből fejenként, de megérte! - Így lehet tanulni, fejlődni

-sajnos átok kíváncsi természetem van, így állandóan hozatok külföldről szakmai videókat, könyveket, ez sem két fillér

- a magyarországon rendezett kutyás tanfolyamokon is igyekszünk részt venni, minden évre jut egy-kettő, ezek költsége átlagosan 10-15 ezer Ft 1-2 nap. De nagyon fontos, hogy ne csak a kutya tanuljon, hanem mi is.

- vizsgáztatás: egy-egy vizsga átlagosan 15-20 ezer Ftból jön ki nevezés+ utazás+szállás+kaja (tavaly 4 komoly szakmai utunk volt, nem csoda, hogy a családom allergiás a kutya szóra. :D )

-és akkor nem számoltuk a sérülések kezelését: törés esetén átlagos műtéti költség szakembernél 50-100 ezer Ft

-de egy influenziához hasonlító kennelköhögés kezelését sem ússzuk meg 20 ezer Ft alatt, pedig azt nem nehéz összeszedni.

-és idő, idő, idő... Akkor, amikor fáradt vagy, amikor strandra vagy biliárdozni mennél inkább, vagy még az ágyban fordulnál a másik oldaladra, na, mi ilyenkor is kint bújdosunk a hideg vagy épp forró beton tömbök között.

Gyere el, nézd meg élőben, úgy hiteles! :)
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 19. 21:09

Elles!

Mennyi forintba kerül hozzávetőlegesen ma egy kutya teljes kiképzése kiképzése.
És ahogy láttam, vannak nálatok terápiás kutyák. Ez az elnevezés mit takar, és mit tudnak Ők?
(W.M.)
alopisz
parázspörgető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alopisz » 2005. jan. 19. 7:59

Elles írta:Hahó! Ha van újabb kérdés szívesen válaszolok! :D
Elleees! Itt vagyok! :wink:

Bocsi, hogy nem írtam eddig... de rendesen elvagyok havazva. Érdeklődésem nem enyhült, csak megint kóros időhiányban szenvedek.
Kérdéseim is vannak ám, majd olyan péntek-szombat beírom őket. :wink:

Addig remélem Sopranóba és Tűzzománcba is felvillan az értelem halovány szikrája és ők is érdemben fognak valami érdekeset írni :evil: :evil: :evil:
(W.M.)
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. jan. 19. 0:10

Nem T.Soprano, elfelejtettem az indulás idejét, mert a jegy árát elfröccsöztem az állomáson, a restiben. :lol:
Válasz küldése