* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 13:07

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Méhek , darazsak
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20. 10:34 
lángterelgető

:shock: Nálunk már most volt ilyen jellegű vonulás , pedig még nincs itt az "ideje" . Kis változatosság az avartüzes időszakban - "darazsas-méhes időszak " 8-)

Szerintem a legtöbb forgalomban kapható spray-vegyszer hatásos a darazsak , méhek ellen , ha nem járt le a szavatossága . Igaz mi a füstölős mődszert nem alkalmazzuk(tuk még ) . Kivétel talán a lódarázs , mert rendkívül aggresszív s ha megpróbálod lefújni akkor még támad is , nem száll el , mint a darázs vagy méh . Ellenük mi is az alábbi módszert alkalmaztuk : permetező , BI 58 vegyszer , védőfelszerelésben , és még is sem estek le egyből , pedig ez a vegyszer idegméreg , s hosszabb idő alatt fejtette ki náluk a hatását , mint más rovaroknál . :chain: :tfrag:

Egyébként ha nem "buzerálják " az emberek a fészküket akkor nem bántanak ,az igaz ha valaki allergiás a csípésre akkor elég 1 is...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20. 15:21 
szikracsapkodó

Ez igen, nem semmi, nekem ilyennel még nem volt gondom. Leggyakrabban a tető alól vagy a csatornából kell kiüldözni, ott meg elég egy szimpla seprűnyél és villámgyors iszkiri a házba, de sikerült már kisebb fészket porszívóval is legyakni. A benzint még én sem próbáltam ki, de majd legközelebb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: darázs
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 20. 15:11 
vízpocsékoló

DarkTemplar! Az általad említett szerek csak kevésbé kényes helyeken alkalmazhatók. Ablakkávában szúnyoghálóval, már nem annyira.
http://www.cziniel.iriszfoto.hu/darazs000.jpg

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 12:54 
szikracsapkodó

Állítólag a benzin meg a szappanos víz ami mindegyikkel elbánik. Nem tudnak repülni tőle és egy idő után elpusztulnak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 12:45 
vízpocsékoló

Kiirtottuk a darázsfészket!
Tűzoltóságtól telefonáltak, hogy nehogy hozzányúljak a fészekhez, mert baj lesz. Hanem hívjam föl ezt-meg-ezt a méhészt, és majd azok elintézik. Jött a méhész: rövidujjú, rövidnaci, szandál. Fölvette a hálós kalapot, fogta a rendes méhész füstölőt (újságpapírt tömött bele), odafüstölt a fészeknek. A darazsak megszédültek, állítólag megszelidültek. Volt neki egy lepkeháló-szerű, átlátszó nejlonzacskós egyszerű eszköze. Aláakasztott vele a fészeknek és levette, az meg belepottyant a zacsiba. Marhagyorsan csavart egyet rajta, hogy ne tudjanak kirepülni. Aztán letette a padlóra és egy spakli lapjával módszeresen szétnyomogatta a zacskóban zümmögőket, úgy 20-30-at. Szétnyomta a fészket is, és látszott benne sok száz pete, pár tucat lárva és néhány báb. Ha azok mind-mind kikeltek volna!
Senki nem lett megcsípve.
Azt mondta, ezek német darazsak, eredetileg földbe szoktak fészkelni. Hát egy kicsit eltévedtek!
Azt mondta, még sokáig vissza fognak térni a darazsak, keresik majd a fészket, lehet, hogy újat is akarnak építeni. Akkor megint el kell intézni őket, ha nem értenek a szép szóból.
Sokféle darázs van, erre a fajtára nem hatásos a chemotox, inkább csak bevadulnak tőle. A füstölés viszont mindegyiknek jó.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 19. 10:01 
szikracsapkodó

Észrevettem, rendesen megvadultak tőle, de akkor már biztos távolban voltam. A másik ötlet egyébként az volt, h benzint öntök a lyukba és beledobok egy gyufát.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18. 18:42 
Szent Tömlő őrzője

DarkTemplar írta:
Tavaly nálam is hasonlóképp próbálkoztak az ablakom alatt, látom, h már ottfigyel egy kisebb fészek és ott mászkálnak benne. Szúnyogháló volt ( nyitható) és az ablaknál a sarokba költöztek. Lefújtam jó vastagon Cemotoxal a fészket ( szúnyoghálón keresztül) majd miután 10 percig nem láttam semmi mozgást fogtam egy seprűnyelet és levertem. Párszor még próbáloztak a dögök, először a másik sarokba aztán a redőny oldalára, de hasonló módszerekkel sikerült megértetni velük ,h ide aztán nem építetek semit, mert nem kaptátok meg a zengedélyt a tanáccs részirül. :D

Viszont annak a cuccnak érdkelene a neve és a beszerezhetősége, amelyik 5 méterről fújva is kinyírja a darazsakat, mert a farakások közé is befészkelték magukat és minden hírtelen mozdulatra ugranak.

Volt már lódarázsfészek is a földben ( ástak egy lyukat a földbe aztán oda költöztek be). Először petárdát dobtam a lyukba, de ez nem hatott utána a slagot és nyomattam nekik a vizet, ez már hatásos volt.

Egyébként a legjobb még akkor leverni a fészket mikor még kevesen vannak és még épp, h csak elkezdik. Sokszor csaptam le már eresz alól, kis gyufásdoboznyi fészket, és csak 1-2 darázs volt még a környéken,annyit meg még lehet kezelni.

A petárdás ötlet elég elvetemült :mrgreen: de nekem tetszik :grin: :lol: (csak kár hogy nem hatásos)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 18. 18:01 
szikracsapkodó

Tavaly nálam is hasonlóképp próbálkoztak az ablakom alatt, látom, h már ottfigyel egy kisebb fészek és ott mászkálnak benne. Szúnyogháló volt ( nyitható) és az ablaknál a sarokba költöztek. Lefújtam jó vastagon Cemotoxal a fészket ( szúnyoghálón keresztül) majd miután 10 percig nem láttam semmi mozgást fogtam egy seprűnyelet és levertem. Párszor még próbáloztak a dögök, először a másik sarokba aztán a redőny oldalára, de hasonló módszerekkel sikerült megértetni velük ,h ide aztán nem építetek semit, mert nem kaptátok meg a zengedélyt a tanáccs részirül. :D

Viszont annak a cuccnak érdkelene a neve és a beszerezhetősége, amelyik 5 méterről fújva is kinyírja a darazsakat, mert a farakások közé is befészkelték magukat és minden hírtelen mozdulatra ugranak.

Volt már lódarázsfészek is a földben ( ástak egy lyukat a földbe aztán oda költöztek be). Először petárdát dobtam a lyukba, de ez nem hatott utána a slagot és nyomattam nekik a vizet, ez már hatásos volt.

Egyébként a legjobb még akkor leverni a fészket mikor még kevesen vannak és még épp, h csak elkezdik. Sokszor csaptam le már eresz alól, kis gyufásdoboznyi fészket, és csak 1-2 darázs volt még a környéken,annyit meg még lehet kezelni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15. 9:42 
vízpocsékoló

Royal: 62 darázs/méh esetetek volt!? Ez már igen komoly tapasztalat.
Ismerem azt az ötméteres darázselhárító sprayt. Az tényleg úgy fecskendezik mint egy slag.
Najó nézzük: természetesen nincs speciális védőruhám meg rostélyom. Mondjuk van munkáskesztyűm, meg zárt védőszemüveg mint a köszörűsnek. Mondjuk kibisztosítom a sprayt és finoman kinyitom az ablakspalettát. Várhatóan hogyan fognak viselkedni a jószágok? Mire számítsak? Behülyülnek?
A röpködő darazsakat nem tudom lefújni. Csak a fészket lőjem? Vagy mindent ami mozog? Honnét fogom tudni, hogy már megfoghatom a fészket (csurom-csöpögősen)? Mit csináljak vele? Dobjam bele a Dunába? Melyik napszak inkább a megfelelő? Te, ezek még este tízkor is hemzsegnek az ablak körül, lámpafényre meg pláne.
Mondd hogyan zajlik egy profi akció? Vagy ne hősködjek és hívjam a Tűzoltókat? Ez honnéttól minősül veszélyhelyzetnek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 15. 9:06 
kapocspárkulcs tekergető

Sziasztok!
Nálunk 3éve jártak tűzoltók, mert "megtámadtak" minket a méhek. Pontosabban a kertben ültünk és egyszer csak egy hatalmas nagy raj telepedett az egyik díszbokorra. Kicsit bepánikolt a család apraja-nagyja, a két kaukázusi kerti kutyáinkat is bemenekítettük a házba. Azon a nyáron megtanultuk, hogy ilyen esetben a tűzoltókat kell hívni-mindíg tanul az ember.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14. 13:30 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Legjobb tudomásom szerint a méheknél van csak királynő. :-)

A darazsaknál hímek és nőstények vannak, ha nem magányosan élnek, hanem társaságban, akkor ott vannak még a dolgozók. Tájékozódni lehet többek között itt: darazsak

Eltávolításhoz tippeket itt találtam:Tippek

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14. 12:37 

Meg kell találni a királynőt, ő eltávolítani. Elméletileg ennyi, mondjuk nekünk ebben az évben már volt egy jópár ilyen típusu vonulás. Ezt mindenféle képpen biztonságosan, vastagon felöltözve lehet végrehajtani.
Szóval, jön majd a kiegészítés... :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 14. 10:18 
vízpocsékoló

Tájékoztatást kérek, hogy darázsfészek lakóházból történő eltávolításával kapcsolatban kihez fordulhatunk Mosonmagyaróvár és Dunasziget vonzáskörzetében.
Tanácsot kérek, mi a helyes, illetve mi a kerülendő magatartás a rovarok közelében? Felvegyem-e magam a küzdelmet ellenük, ha nem vagyok (lennék) betoji?
A darázsfészek üvegablak-szúnyogháló-spaletta szerkezetű ablak felső kávában, a szúnyogháló és spaletta közötti térben helyezkedik el, az üvegablak felől látható. Mérete meghaladja egy zsemlye nagyságát. A rovarok a spaletta hézagain keresztül közelítik meg. Percenként 20-30 darázs érkezése és ugyanennyi távozása figyelhető meg nappal. A spaletta kinyitását még nem kockáztattuk meg. Darázscsípés szerencsére ezidáig nem történt.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 17. 6:06 
Szent Tömlő őrzője

Nem tudom, milyen irányból nézted a monitort, hogy írásomat gúnyolódásnak vetted, az viszont tény, a pezsgőtabletta persze, hogy jó ha van, de akkor sem fogja helyettesíteni azokat a gyógyszereket, amiket injekcióval ilyenkor be kell adni (ami nem csak kalcium, s mint tudjuk, nem a gyomorba megy), és az infúziót sem pótolja. Súlyos allergiás reakciónál azonnal orvosi segítségre van szükség.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: méhek
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 16. 23:23 
Szent Tömlő őrzője

Bocsi kedves Harley.de eddig dolgoztam!Nem kéne röhögés tárgyává tenni a kalcium tablettát,mert igenis eddig jól szolgált!Nem szolgálati cuccról van szó,én a "túlélő"csomagomban mindig tartok'Életet is mentettem vele.Csak azt szerettem volna motiválni:nem árt ,ha van!Első segély gyanánt,Most gúnyolódj.....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 16. 19:00 
lángterelgető

Szerintem, semmi közünk hozzá.
Oldják meg, rovarirtó vállalkozóval/ méhésszel vagy más bogaras emberrel.
(Szabályzat) Állatmentés???? kit mentesz meg a méheket???!!! A közveszélyt elkerítéssel is megoldhatod.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 16. 18:19 
parázspörgető

Csizmás írta:
Betti!

Te aztán tényleg jól eltűzoltósodtál... :-P :tapsolo:

Nem hittél nekem, mi?... :-(
Látnád a kisfiam, most kapott egy hiper szuper tüzoltóautót, ugy szirénázik, mint az igazi, van benne kivehető csákány, tömlő, oxigénpalack, a söfőr nevét kitalálod? Na mondjuk ennek most semmi köze nincs a méhekhez.
Csak hogy ide illjen, kérek abból a begyűjtött mézből... :-P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 16. 10:27 

Betti!

Te aztán tényleg jól eltűzoltósodtál... :-P :tapsolo:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 16. 0:18 
parázspörgető

Egyébként meg a TŰZOLTÓ mozaikszó akarna lenni, csak nem helyesen irták le a kezdőbetűket: T, mint Tüzoltás; Ű, mint méhbegyŰjtés; Z, mint müsZaki mentés; O, mint öngyilkOsjelölt leimádkozása magasból; L, mint beLviz szivattyúzás; T, mint gáTépités; és Ó, mint mit is hagytam ki? leszakadÓ hirdetés leszedése 10 emelet magasból?és még pár, amit a szó alkotói már nem vettek figyelembe, nehogy túl hosszu legyen. Mi meg (nem tüzoltók) még hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy a szónak önálló jelentése van, miszerint egy ember, aki eloltja a tüzet. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 16:55 

Hát nazda igazad is van.
De nem ecsettel hanem permetezővel kell vagy kéne vsinálni. Én se szivesen megyek ki ilyen esethez. Macska méh darázs ....
Sajnos az emberek egyre szegényebbek és a kiszálsát a rovarirtóknak kifizetni nem tudja.
Igaz volt olyan, hogy a méhek bekölöztek egy lakásba, és szoltak nekünk, telefonon mondtuk szegénynek, hogy hivja a méhészt, erre ő: hogy találja meg a méhek tulajdonosát?
Nehéz volt elmagyarázni neki, hogy mindegy melyik méhészt keresi meg....
Üdv.

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 14:08 
Szent Tömlő őrzője

tűzoltó24 írta:
Voltunk már egy pár helyen. Általában a méhész megoldotta. Darzsnál is hasznos a tanácsa. Ha gázolajjal vagy benzinnel lelocsolod megdöglenek és még repülni se tud. Tehát meg lehet oldani, de fokozottan tűzveszélyes(benzin). A közelbe ne cigiz mert puff és el is égtek :-)

Viszont van egy hátránya az ilyen beavatkozásnak..., ugyanis ha gazdaságosan akarod megoldani eképpen a problémát, akkor egyenként kellene lekenned a 'családtagokat' ami a mai üzemanyagárak mellett némi elgondolkodásra késztetne egy-két 20-ast, még akkor is ha nektek erre időtök lenne mint a tenger! ;-)

Kedves P/20!
Mi is az a 3. pont? ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 13:44 

Voltunk már egy pár helyen. Általában a méhész megoldotta. Darzsnál is hasznos a tanácsa. Ha gázolajjal vagy benzinnel lelocsolod megdöglenek és még repülni se tud. Tehát meg lehet oldani, de fokozottan tűzveszélyes(benzin). A közelbe ne cigiz mert puff és el is égtek :-)

"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 13:19 

ifj Horváth Iván írta:
föleg a vidéki tűzoltoktól kérdezném miként oldják meg darzsak . méhek eltávolitását. Egyátalán beavatkoznak e ?

Méhek esetében:
1. Fölvesszük a jelzést (bejelentő, cím)
2. Fölvesszük a telefont (haló, méhész úr, adok egy jelzést)
3. Eltesszük a mézet
(ha esetleg a méhész kér egyéb segítséget és van rá erőnk és eszközünk segítünk. Ha nincs, megoldja. Ügyes emberek a méhészek)

Darazsak esetében:
1. Fölvesszük a jelzést (bejelentő, cím)
2. Fölvesszük a telefont (haló, rovar és rágcsálóirtás? Adok egy jelzést)
Általában felveszik a kapcsolatot a bejelentővel, tanáccsal látják el, ritkább esetben kimennek és ledarázsírtják. A kemotox nem ajánlott szer, mert csak mérgesíti a darazsakat.

Nekem egyszer vaddarázs család költözött az eresz alá. Úgy csügtek, mint a csemegeszőlő. Ha hiszitek, ha nem, nem a tűzoltókat hívtam. Kijött a darázsírtó cég lefecskendezte őket, adott egy áfás számlát 2900 Ft-ért és örültünk a szerencsének.

Tudomásul kellene venni, hogy ez is olyan szakma, mint az autómentés, aminek ára van, és aminak szakemberei vannak. Nem jó ez a most folyó tendencia, hogy ide nekem az oroszlánt és megmentelek tőle, még akkor is ha beledöglesz!

3. Eltesszük a mézet

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 11:01 
kapocspárkulcs tekergető

Tisztelt kolegák
föleg a vidéki tűzoltoktól kérdezném miként oldják meg darzsak . méhek eltávolitását. Egyátalán beavatkoznak e ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: méhek
HozzászólásElküldve: 2006. jún. 15. 9:26 
parázspörgető

puska bá' írta:
Ez így szép,de mi a gyakorlat?Hol vannak nyilvántartva az allergiások?Egyébként bármelyikünk kerülhet hasonló helyzetbe,ezért gondoltam a gyakorlati részre és nem a szabályozásra!

A legnagyobb problémát pont ez jelenti: "Hol vannak az allergiások?" Erre csak akkor van válasz, ha egy személlyel már történt konkrét eset, azaz bármilyen súlyossági foku allergiás reakcio. Az összes többi ember, aki nem tud róla, h allergiás, mind potenciálisan veszélyeztetett. Ha a méhekhez riasztás ilyen gyakori(ls. idei fővárosi vonulásszám...), akkor annak a valoszinüsége is megnő, hogy csipés történik, ezáltal pedig hogy súlyos anaphylaxiás reakcio fellépjen, fellépHET. Ami kezeletlenül halálos, jó lenne ha egy kis kálcium pezsgőtbl. elég lenne, de sajnos csak a korrekt protokoll betartása (légutbizt., vénabizt., adrenalin, folyadékpótlás) tarthatja meg a "beteget". Ugyhogy abban dönteni, mikor kell spec. felszereltségü mentö, ennek megitélése nagyon nehéz feladat, mivel ha fennáll a csipés veszélye, akkor mindig kellene... Az meg csak akkor kerülhető el, ha van teljesen "csipésálló" védőruha. Midenképp jobb félni, mint megijedni...(amig a helyzet ilyen, azaz sem mentés, sem védöruha nem áll minden esetben rendelkezésre). Ja, és féltsük már kicsit jobban azok életét is, akik azért "vannak, élnek, születtek", hogy segitsenek. Szerintem...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]