Méhek, darazsak

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Re: Méhek

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2008. jún. 08. 13:11

Javasolnám a budapesti Állatkert honlapját;azon belül is a rovarházat,üzenetet is lehet küldeni.Elképzelhető,hogy segítenek valamilyen tanáccsal.Üdvi Pubá
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
DarkTemplar
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: DarkTemplar » 2008. jún. 07. 22:02

Védekezésnek mit javasolnál? A házi módszer alkalmazható lenne itt is, ami nálam a fészek leverésénél megy? Bukósisak a fejre ( motros havertól szoktam elkérni, nagyon pöpec került vagy 20 ezerbe), egyébként meg több retegű ruha, pl. 2-3 pulcsi hosszú nyakú is, meg vastag szárú nadrág. Tiszta Michelin baba stílus, de eddig bevált csípés nélkül megúsztam. A lódarazsak kiöntése vagy megmérgezése szerintem ilyen módszerrel működhetne.
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2008. jún. 04. 20:08

Szerintem az általam javasoltakhoz nem kell hú de bátornak lenni. A víz mindent elrendez. Kopoltyújuk gondolom nincs. A fészek kiásását csak azért javasoltam, hogy a bábokat széttaposhasd.
Ha az üregüket feltöltöd vízzel, megfulladnak. Ezt saját kezüleg megtudod csinálni. Ha nagyon tartasz tőlük, akkor csináld hajnali 4-kor.
Andris csopvez.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. jún. 04. 20:04

Deecember :shock: :-? Nem lesz az kicsit későn :-? kkor írj a Mikulásnak :-D

De tényleg próbáld meg valamelyik megoldást , mi mondjuk a vizeset még nem alkalmaztuk , de a semminél az is több lehet mert tényleg jó ötletnek tűnik . Tibiék biztos alkalmazták már , én ebben érdemben nem nyilatkozom ,de a decembert csak nem várnám meg az írtással sőt addig kikelnek az újak is .
a_balazs
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: a_balazs » 2008. jún. 04. 19:38

Köszönöm a válaszokat,

Kolléga úr valami hipererős mikrokapszulás Jóisten csapásával kezelte őket, katonai vegyvédelmi ruhában, gondolom biztosra ment. Azóta Asszonyt meg a gyereket 1x már megkergette egy szép darab, engem ma este 2x. Nem tudom mennyire hatott a dolog. Kiásáshoz beszari vagyok megvallom férfiasan, bár december környékén elképzelhetőnek tartom. Azért gondolom, hogy 2-3 fészek, mert a lukak egymástól kb 10 méterre vannak. A telkem végén egy ún erdészeti tűzvédelmi domb aljában-oldalában.
Mindenesetre ha pár napon belül nem szűnik a jelenség, várom vállalkozó szelleműek jelentkezését.
Addig is a továbi tippeket.

nagyon köszönöm,
Balázs
üdv,
B
a_balazs
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: a_balazs » 2008. jún. 04. 19:28

Köszönöm a válaszokat,

Kolléga úr valami hipererős mikrokapszulás Jóisten csapásával kezelte őket, katonai vegyvédelmi ruhában, gondolom biztosra ment. Azóta Asszonyt meg a gyereket 1x már megkergette egy szép darab, engem ma este 2x. Nem tudom mennyire hatott a dolog. Kiásáshoz beszari vagyok megvallom férfiasan, bár december környékén elképzelhetőnek tartom. Azért gondolom, hogy 2-3 fészek, mert a lukak egymástól kb 10 méterre vannak. A telkem végén egy ún erdészeti tűzvédelmi domb aljában-oldalában.
Mindenesetre ha pár napon belül nem szűnik a jelenség, várom vállalkozó szelleműek jelentkezését.
Addig is a továbi tippeket.

nagyon köszönöm,
Balázs
üdv,
B
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2008. jún. 04. 16:31

Biztos, hogy 2-3 fészek? Nem egy fészek 2-3 kijárata?

Én nem gázolajoznék, vegyszereznék. 2-2,5 literes kólás üvegek megtöltve vízzel. 1 lyuk kivételével az összesbe beállítani szájával, a maradék 1-be pedig kerti slagot. Oszt hadd nyelje. A víz mindenhova eljut. A fejjel lefelé tett üvegek miatt kimenekülni nem tudnak, csak az üvegbe. A vizen keresztül. Vizes hártyásszárnyú rovar röpképessége közelít a nullához. Én mindezt nagyon hajnalban tenném, hogy a kis mocskok tutira aludjanak. Utána kiásnám a fészküket, hogy tuti elpusztuljanak még a bábok is.
Andris csopvez.
lángterelgető

Méhek ? -darazsak

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. jún. 04. 13:48

a_balázs!

Az általad leírtakból nekem úgy tűnik ezek lódarazsak :-x , bár lehet , hogy valami afrikai vad darázsfajta . :-k

A méreteit és kinézetét olvasva lódarazsak és tényleg rájuk jellemző a területőrzés , támadás , bár inkább padlásokba odvas fákba szoktak fészkelni . Sima mezei Kemotox nem is nagyon hat rájuk , olyan mintha "tartósított hegyilevegőt " fújnál ki.
Nem tudom az a szakember milyen vegyszert fújt rájuk de a :BI 58 idegméreg tutira :tfrag: :minigun: :gib: elintézi őket , bár nem azonnal ,eltelik pár óra míg megdöglenek . És bizony permetezés közben -mert ebből a vegyszerből oldatot kell csinálni s permetezővel kijuttatni-is támadnak aki feléjük közelít . Bár ez ellen kell védőkalapot , védőruhát felvenni és ha úgy irányzod a permetező szórófejét , hogy ne tudjanak a közeledbe férkőzni akkor sikeresen el lehet őket pusztítani .
Bár csak azok fognak megdögleni akiket lefújsz , ha meg sok van belőlük akkor akár több órába is beletelik míg mindet lefújod , mert visszajönnek a többiek is .

Ezt a vegyszert csak megfelelő mg. végzettséggel rendelkező személynek adják el. -hivatalosan- [-X

Vagy esetleg a másik megoldás ha vagy olyan merész , este ha bent vannak a lyukban-fészekben - bele egy kis gázolajos rongy és "adjad neki" . Vagy önts bele betont vagy gipszet , ilyesmit nem tudank majd kijönni. , bár ez is kockázatos .
a_balazs
vízpocsékoló

földönkívüli rovarok

Hozzászólás Szerző: a_balazs » 2008. jún. 04. 12:30

Tisztelt urak és hölgyek,

Pest megyei településen lakom, van egy szép kertem, ahova beköltözött valamilyen senki által nem ismert darázs féle csapat kb 2-3 fészekkel. Feltűnésük ugrásszerű volt, kb 2 hete kezdődött, és hirtelen csapatostul rontottak minden fűnél magasabb mozgó objektumra, mely fészkük közelébe keveredett. Megkerestem a helyi méhészeket, erre szakosodott vállalkozókat, hogy valahova tegyék el a jószágokat, mert igen zavaró lenne, ha valakit megmarnának, különösen apró fiamra gondolva. Pillanatnyilag ott áll a helyzet, hogy lepermetezte őket egy szakértő valamilyen anyaggal, de egyelőre nem látszik a javulás. Örömöt abban lelnék, ha lenne egy vállalkozó ember/csapat, aki gyakorlatilag sterilizálná ezeket a kolóniákat.
Kétféle egyedtípus van köztük, a dolgozó, és a katona. Jelen megfigyelések szerint valahogy ilyesmik:
-dolgozó
kb 3-4cm hosszú, vaskos törzsű, világossárga darázsmintás, enyhén szőrös háta van, támadásra igen agressziven válaszol, visszarepüla fészekbe és segítséget hoz/küld
-katona
kb 3-6cm hosszú, még vaskosabb törzsű, sötésárga darázsmintás, enyhén szőrös háta van, párban cirkálnak, támadáskor egy szemből, egy hátulról a fejet és a tarkót támadják, rendkívül gyors reptűek -kb 40-60 km/h
Maga a kolónia 2-3 föld alatti fészket üzemeltet, ahogy reggelente a meleggel kelnek, este 8- fél9 körül már nem repülnek. A fészek bejárata 4cm átmérőjű, a fészek körül folyamatosan 3-8 egyed kőröz.
A szakember aki kint volt állítása szerint soha nem látott ilyen jószágokat. Érdekességük, hogy mikor vegyszerrel támadta őket, egy pillanat alatt elbújtak egy közeli fa lombjában, majd mikor oda is permetezett, ismét megtámadták.

Otthoni riportból kiindulva nem biztos, hogy sikeres volt az akció.
Ha lenne valaki jelentkező, kérem keressen meg e-mailben: balazs.kj@freemail.hu

köszönöm,
Balázs
maestro
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: maestro » 2008. máj. 26. 23:26

lehetne már egy újabb eset...
Remélem, valami jó lódarázs fészket fogsz ki.... a mai napért cserébe e jókivánság 8-) 8-)

Na jó tudom hogy cerecc minket :-D
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2008. máj. 26. 19:08

Ezt én is tanúsíthatom!
Fincsi. Vagy egy hete fogyasztódott el az utolsó darab lépes mézem... hmmm... lehetne már egy újabb eset... :mrgreen:
Reszkessetek méhek! :twisted:
Handbauer Péter
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2008. máj. 21. 13:42

Egyszer volt szerencsém káresetileg egy olyan redőnytokoshoz menni, ahol már ki voltak építve a lépek. Azóta megértem Micimackót, hogy annyira oda van a lépes mézért. Isteni volt. :-)
Andris csopvez.
lángterelgető

Méhek , darazsak

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. máj. 20. 20:19

Ha tényleg a redőnytokozatba költöztek be akkor meg kell próbálni kereskedelmi forgalomban kapható vegyszerrel elintézni őket :tfrag: :minigun:
De az igazi jó megoldás az lenne ha a tokozatban lévő fészket is el lehetne/tudnátok távolítani vegyszerezés után-akár spaklival , simító kanállal stb. - biztos nem költöznének vissza egy jó darabig -már ha az a család túlélte a vegyszerezést :shock: . Bár a rést teljesen nem lehet megszüntetni mert ha akarnak úgyisbefészkelnek , de ha sűrűn van mozgatva a redőny kevésbé lesznek rá fogékonyak , hogy oda próbáljanak befészkelni . 8-)
Kitti
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Kitti » 2008. máj. 20. 18:05

Kopter írta:
Kitti írta:
Kopter írta:
Kitti írta:Sziasztok!

Hozzánk az ablak környékére költöztek a méhek, mert tegnap mikor haza mentünk legalább tíz db brepkedett be a szobába semmi másodperc alatt. Eléggé megilyedtünk, így azt a pár db-ot megölte párom. Én valószínűnek tartom,h a redőnyben vannak vhol, mert reggel a zsinórnál (azon a pici lyukon)jöttek be. Sajna fúlytunk be a résen írtószereket, de nem tudom mennyire hatásos, meg, azért nem akarom őket kiírtani. Úgy tudom védett állatok, mégis csak tőlük van a méz. :)
Tud ebbe vki segíteni, hogy mit tegyünk a továbbiakban???
Nagyon fontos lenne, mert félek tőlük, bár mondták,h nem bántanak csak védekeznek, de én is csak védekezem.
Előre is köszi és S.O.S.

Kitti
Hello!

Próbáljatok felkeresni egy méhészt,hátha segít.Ha ez nem sikerül,akkor kénlapot kéne megpróbálni elégetni,bár nem tudom az lehetséges-e a helyzetetekben,de azt nem szeretik.
Illetve megkeresni hogy pontosan hol vannak.

Szia!

Köszi a segítséget, megoldódott a probléma. Remélem nem csak ideiglenesen. Viszont,ha újra gáz lenne, honnan lehet beszerezni azt a kénlapot?
Mezőgazdasági szakboltokban bárhol beszerezhető,szőlészek használjak.
Viszont ha lakás közelében használjátok,vigyázzatok,mert nagyon büdös!!! :shock:
Ok!
Köszönöm szépen a segítséged!

Üdv,
Kitti
Kopter
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Kopter » 2008. máj. 20. 16:17

Kitti írta:
Kopter írta:

Hozzánk az ablak környékére költöztek a méhek, mert tegnap mikor haza mentünk legalább tíz db brepkedett be a szobába semmi másodperc alatt. Eléggé megilyedtünk, így azt a pár db-ot megölte párom. Én valószínűnek tartom,h a redőnyben vannak vhol, mert reggel a zsinórnál (azon a pici lyukon)jöttek be. Sajna fúlytunk be a résen írtószereket, de nem tudom mennyire hatásos, meg, azért nem akarom őket kiírtani. Úgy tudom védett állatok, mégis csak tőlük van a méz. :)
Nagyon fontos lenne, mert félek tőlük, bár mondták,h nem bántanak csak védekeznek, de én is csak védekezem.
Előre is köszi és S.O.S.

Kitti
Hello!

Próbáljatok felkeresni egy méhészt,hátha segít.Ha ez nem sikerül,akkor kénlapot kéne megpróbálni elégetni,bár nem tudom az lehetséges-e a helyzetetekben,de azt nem szeretik.

Szia!

Köszi a segítséget, megoldódott a probléma. Remélem nem csak ideiglenesen. Viszont,ha újra gáz lenne, honnan lehet beszerezni azt a kénlapot?
Mezőgazdasági szakboltokban bárhol beszerezhető,szőlészek használjak.
Viszont ha lakás közelében használjátok,vigyázzatok,mert nagyon büdös!!! :shock:
Kitti
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: Kitti » 2008. máj. 20. 10:08

Kopter írta:

Előre is köszi és S.O.S.

Kitti
Hello!

Szia!

Kopter
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Kopter » 2008. máj. 19. 19:42

Előre is köszi és S.O.S.

Kitti
Hello!

Kitti
vízpocsékoló

Méhek

Hozzászólás Szerző: Kitti » 2008. máj. 19. 16:44

Sziasztok!

Előre is köszi és S.O.S.

Kitti
Andris csopvez.
lángterelgető

darászfészek

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. márc. 28. 21:32

WAWK !

Igen azt mi is megtapasztaltuk , hoyg a lódarazsak milyen aggresszívek :tfrag: :minigun: a lódarazsak . Először ( még tavaly ) mi is gázzal oltóval próbáltuk őket "lerendezni " nna nem sokat használt ellenük -szinte kiröhögtek minket - mintha "tartósított hegyi levegőt " adtunk volna nekik .
Gondoltunk mi is a "tüzes " módszerre csak mivel nem volt a közelben tűzcsap sugarat nem tudtunk volna szerelni , vizünk meg nincs a kisműszakiban , a melléképületet meg " nem volt kedvünk felgyújtani :-) :-) ) .Ezután jött a BI 58 -tényleg nem olcsó de a tulaj vette meg - mi csak a permetezőt vittük . :-P Azzal adtam nekik rendesen , bár azonnal nem "pottyant le " az összes de estére megmurdáltak tőle . :-D Ez ráadásul családi háznál volt , utcán más lett volna ,de oda meg a méhek , esetleg darazsak telepszenek meg . De itt is a tetőszerkezet , faszerkezetbe-re költözésük a divat . Azzal én is egyetértek , hogy a méhek hasznosak s ha lehet inkább méhész fogja be őket . 8-)
wawk
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: wawk » 2008. márc. 28. 20:24

nálunk éves szinten 12-15 eset van, főként lódarazsak az egyéb darazsakat elintézik a lakók/ padlásdarázs/, a lódarázs más kategória nagyon agresszív, tapasztaltuk a csípését is,
a méhek is veszélyesek főleg rajzásos időszakban május -június , de a legveszélyesebbek amikor már beköltöznek valahova és építenek, mert így már a saját otthonukat védik.
méhész állarcokat beszereztünk, a nélkül elég gázos lenne, általában elégetjük őket/ darazsakat/ , meggyújtjuk a fészket/ nagyon jól ég/ .
persze sugár készenlétben , még nem volt gond.
a méheket általában begyűjtjük nem pusztítjuk el.

jó még a széndioxiddal oltó a darazsak ellen., ha nem lehet égetni.
a vegyszer draga meg nem áll mindig rendelkezésre,
és tényleg este vagy korán reggel érdemes őket elintézni.

http://www.vamosmikolatuo.eoldal.hu/fot ... _09_13_/19
Firefighter17
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Firefighter17 » 2008. márc. 23. 17:52

Tavalyi évben volt 3-4 riasztásunk méhekhez, találtunk egy elég hatásos vegyszert ami emberi egészségre nem veszélyes ellentétben a méhekre. :-D Majd megnézem mi a neve a vegyszernek, aztán majd leirom... Ilyen pumpálós tartályból lehet a méhekre juttatni, gyakorlatilag olyasmi mint a puttonyfecskendő...
"Minden tűzoltó piromániás különben nem szeretné a munkáját!"
Az eddigi hozzászólásaim a saját veléményemet képezik és semmiféle képpen nem egyeztethető össze a szolgálati helyem álláspontjával!
F.Tibi
kapacsmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: F.Tibi » 2008. márc. 22. 20:49

Darázsfészek ellen a legbiztosabb megoldás, ha amúgy hozzáférsz, a hajnal... Akkor még nem tudnak repülni, mert hideg van nekik. Le lehet piszkálni a fészket egy bottal, és utána papucsban összetaposni a földön... Nem kell semmilyen szer ellenük. Gond akkor van, ha valahova befészkelik magukat (falba, ereszaljba).
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

méhek

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2008. márc. 21. 18:18

A gázolajnál olcsóbb és hatásosabb (kontakt)érintőméreg nincs.Permetezheted,nem robbanásveszélyes,riasztó,mert büci és még annak a csepp állatnak is van ízlése.Nem annyira szintetikus,tehát egy idő múlva a mellément is lebomlik.Az adagolás persze nem ipari mennyiségben,hanem porlasztottan,célzottan.A puding próbája...... :-D
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
Andris csopvez.
lángterelgető

Méhek , darazsak

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. márc. 20. 10:47

:-D :-D :-D
Ja , valamelyik nap az USA-ban egy egész kamionnyi kaptár és "állatka " borult egy pályán.... :twisted: .....ellenük kellett volna egy egész tartálykocsi..... :-s
Andris csopvez.
lángterelgető

Méhek , darazsak

Hozzászólás Szerző: Andris csopvez. » 2008. márc. 20. 10:45

:-( Ha az írtószer árát nézzük nem biztos , hogy az " :üzemanyagos " megoldás az olcsóbb , mint a vegyszeres ...Bár ki tudja mennyi kell melyikből , mennyi ellen ..... :flak:
Válasz küldése