* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 22:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Állatmentés
HozzászólásElküldve: 2017. aug. 15. 18:23 
Szerkesztő

Mi a teendő, ha macska van a fán?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Zoom
HozzászólásElküldve: 2017. aug. 11. 7:18 
Szerkesztő

Ha a tűzoltókat kérdezik, ezekkel az állatokkal van a legtöbb gond

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2015. aug. 04. 22:23 
Szerkesztő

Kapuba szorult egy őz Ráckevén

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. okt. 18. 10:27 
vörös kakas réme

Szerintem nem szabad tűzoltóautó, hanem üzemanyag nem volt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014. okt. 18. 9:45 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

A hülyeség határtalan.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Feol.hu
HozzászólásElküldve: 2014. okt. 18. 7:56 
Szerkesztő

Cica mentő akció a Budai úti forgalomban

A Fehérvári Állatmentő Egyesület azonnal a tűzoltósághoz fordult, ahol azonban nem volt szabad autó, így önjáró emelőkosarával egy fehérvári vállalkozó siietett a segítségükre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. ápr. 29. 23:05 
szikracsapkodó

http://index.hu/mindekozben/poszt/2014/ ... skamentes/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. ápr. 16. 11:44 
szikracsapkodó

Egy gyors kérdés:
Látott már bárki fa tetején éhenhalt macskát? Szerintem a macska nem hülye ha felment oda le is tud jönni ha akar, csak sokan kétségbeesnek és pánikolva hívják a tűzoltókat.

De hallottam olyan esetről is, mikor két verekedő gólyához mentek ki a tűzoltók, két gólya egy fészek, gondolom a tulajdoni lappal nem értettek egyet. : Jöttek a tűzoltók feltettek egy másik tányért a szomszédos villanyoszlopra és happy end, két gólya immár barátságban élt egymás szomszédjaként.

Annyiban jó ilyet olvasni ,hogy ha ráérnek ezzel foglalkozni a tűzoltók akkor nem volt semmi komoly baj a környéken.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 09. 13:40 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt Barna!
Természetesen az első az ember élete!!!
Azt állatért nem szabad veszélyeztetni, a hsz-em ezen része "általános" jellegű volt, legalábbis annak szántam.
Amire viszont rávilágítani akartam, az arra vonatkozna, hogy "fel tudjuk találni" magunkat, az adott szituációt és a lehetőségeket számba véve, a lehető legjobb megoldást megtalálni a bekövetkezett esemény elhárítására.
Régen rossz lenne, ha a kárhely pk-ja veszélybe sodorná az embereinek testi épségét ilyen esetben, de aki önként ezt vállalja, annak a lehetőséget meg kell adni! Ez is benne van a HSZT-ben, illetve az íratlan emberi etikai kódexben! De ez csupán az Én magánvéleményem.
Hü....tek már le engemet is amikor egy kismacskát próbáltam a vízelvezető csatornából kiszabadítaní :???: Van aki így áll hozzá, van aki meg amúgy. Én speciel szeretem az állatokat /kivéve egyes emberi "állatokat" :lenezo: /, nem szeretm szenvedni látni, s hagyni őket. Amennyiben módom, s lehetőségem van segítek a bajba jutottakon, s ezzel sokan vagyunk így hál Istennek :-D
S ez nem belemagyarázása egyéb dolgoknak. Valaki ilyen, más meg amolyan. Ez van.

Maradok Tisztelettel: Fajó

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 09. 10:08 
lángterelgető

Sössznek
Így értsd: Nyugattól Keletig és Északtól Délig, vagyis az egész ország...

Fajónak
Hát persze. Minden tűzoltó segít azzal, amilye van.
Csakhogy a vízből-, méginkább a jégrőlmentés veszélyes (kifejezetten veszélyes) dolog :csendesen:
A tűzoltó élete közvetlen kockáztatásával életet ment. Egészen pontosan emberi életet!
Állatmentéskor a bevavatkó életét nincs miért kockáztatni és nem is szabad!

A hsz-em kritikai éle mindössze ennyi és nem több.

Akinek van profi felszerelése, az használja. Persze csak a reális kockázatok és veszélyek beszámítása után.

Akinek nincs profi cucca, annak ezek a kockázatot és veszélyek arányosan nagyobbak :csendesen:
Márpedig ma csak közel tíz tűzoltóságnak van. A többi száznak meg nincsen... Na, ezért veszélyes a TV2 hiradójában bíztatni a honpolgárt, hogy bátran hívják a tűzoltóságot (így, általánosságban).

Nem szeretnék jégből végzett állatmentés miatt tűzoltó temetésre járni...

Ennyi, és nem több... :cry:
...és most lehet újra minden mást idecitálni és belemagyarázni... :lenezo:
Na, csá

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08. 20:31 
lángterelgető

BociBarna írta:
Én meg azt teszem hozzá:
Hívja a szombathelyi tűzoltóságot! Szentgotthárdtól Nyíregyházáig, meg Balassagyarmattól Kelebiáig. :dilis:

Most biztos értetlen vagyok, de hogyan jön ide pont Balassagyarmat? :elvarazsolt:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08. 17:59 
Szent Tömlő őrzője

BociBarna! Légyszi-légyszi olvasd el az eskünk szövegét!, Osztán a HSZT-t, s ha még ez sem elég kérdezd meg a lelkiismeretedet, emberiességedet légyszi! [gondolom van]
Mindenhol azzal segítenek ami van, vagy hozzáférhető rövid időn belül {jó értelemben véve!}
Csak egy-két példa: a "régi" CsD-744.23 Műszaki mentőre VOLT málházva jégről mentő, 50 méter kötéllel..., állatmentő heveder, de kitaláltál ( azt hiszem az egerszegiek, ha nem akkor javítsatok kérlek) a dugólétrán átbújtatott B -azaz 75-ös nyomótömlőt egyik végén sima záró csonkkapoccsal, a másik végén ugyanilyen, csak beleszerelve vagy AGA sűrített levegős palackról illetve kompresszorról levegővel feltölthető gyorcsatlakozóval. Ahol meg a nagyértékű műszaki mentőeszköz pályázaton meg "gyorsstéget" igényeltek, s azt elnyerték, ott meg az van!!! Nem ezeken kellene lovagolni talán nem? :radobbent:
A lényeg hogy a bajba jutott állatokon a lehetőségükhöz mérten mihamarabb segítettek!!
Te nem ezt tennéd hasonló esetben??

Tisztelettel: Farkas József nyá. tűzoltó
Nyugodt, eseménymentes szolgálatot!

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08. 17:02 
vízpocsékoló

BociBarna írta:
Azért ennek a dicső állatmentésnek van némi szépséghibája :???:

A TV2 esti híradója több percet is szentelt a dolognak. Helyes, nagyon helyes. :tapsolo:
A nyilatkozó tűzoltó szépen és jól beszélt. Kétségtelenül jogos a dicsfény :csendesen:
A gondom csak a végével van... :-x ... melegen ajánlotta minden állampolgárnak, hogy ha ilyen esetet lát, bátran hívja a tűzoltóságot, hogy segítsen. :radobbent:

Én meg azt teszem hozzá:
Hívja a szombathelyi tűzoltóságot! Szentgotthárdtól Nyíregyházáig, meg Balassagyarmattól Kelebiáig. :dilis:
Azért a szombathelyit, mert nekik van fölfújható mentőstégük :twisted:
Megjegyzem: más tűzoltóságnak meg más, adott esetben fontosabb, többször hasznosabb életmentéshez szükséges felszerelése van. Más másra költötte a milliót a helyi adottságok okán...

Nem tudom, mire gondolt a kolléga! Szerintem fogalma sincs, hogy hány ilyen eszköz van összesen az országban! :radobbent:

Az biztos, hogy megdicsőülése közepette nem mérte föl bíztató felajánlásának lehetséges súlyos közetkezményeit...

Szóval ilyen esetben tessenek bátran Szombathelyre telefolnálni :-x

nahát :satani:

Tisztelt BociBarna!

Más kollégák hívták fel a figyelmemet a hozzászólásodra, és gondoltam pár sorban azért reagálnék az általad leírtakra.
Pontosan tisztában vagyok azzal, hogy ilyen stég nincs mindenhol (hét darabról van tudomásom Budapest, Vác, Szigetszentmiklós, Siófok, Marcali, Baja, Szombathely), de sajnos ezt nem kérdezték és így nem állt módomban közkincsé tenni ezt a hasznos információt.
A végén elhangzó mondat, ami ugye a narrációban hallható, nem tőlem származik. Pontosan tudom, hogy ez milyen problémákat okozhat, ezért soha nem mondanék ilyesmit, természetesen ettől még elhangzott a dolog, de ezt már utólag nem lehet korrigálni.
Megjegyzem: nem kívántunk kérkedni ezzel a felszereléssel, egész egyszerűen használtuk, és a feltett kérdésekre válaszoltunk. Remélem ez volt az egyetlen éles bevetése, és többet nem kell használnunk, mert akkor senki sem került bajba. De ha mégis megtörténne a baj, akkor megint használni fogjuk.
Egyébiránt ha nem lett volna mentőstégünk, akkor is megpróbáltuk volna megmenteni a szerencsétlenül járt állatokat.
Gondolom ezzel nem vagyunk egyedül az országban!

A dicsőségről csak annyit, hogy nem tudom kinek mit jelentenek ezek a szavak, de nem hiszem, hogy ezt dicsőségnek lehetne nevezni. A kollégák, akik a mentésben részt vettek, őket illeti a dicséret. Én csak beszámoltam a történtekről. Amennyiben az dicséretet érdemel, hogy ilyen kollégákkal dolgozhatok együtt, akkor pedig köszönöm az elismerő szavakat!

Dehát, nem lehetünk egyformák......... :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08. 14:25 
lángterelgető

Azért ennek a dicső állatmentésnek van némi szépséghibája :???:

A TV2 esti híradója több percet is szentelt a dolognak. Helyes, nagyon helyes. :tapsolo:
A nyilatkozó tűzoltó szépen és jól beszélt. Kétségtelenül jogos a dicsfény :csendesen:
A gondom csak a végével van... :-x ... melegen ajánlotta minden állampolgárnak, hogy ha ilyen esetet lát, bátran hívja a tűzoltóságot, hogy segítsen. :radobbent:

Én meg azt teszem hozzá:
Azért a szombathelyit, mert nekik van fölfújható mentőstégük :twisted:
Megjegyzem: más tűzoltóságnak meg más, adott esetben fontosabb, többször hasznosabb életmentéshez szükséges felszerelése van. Más másra költötte a milliót a helyi adottságok okán...

Nem tudom, mire gondolt a kolléga! Szerintem fogalma sincs, hogy hány ilyen eszköz van összesen az országban! :radobbent:

Az biztos, hogy megdicsőülése közepette nem mérte föl bíztató felajánlásának lehetséges súlyos közetkezményeit...

Szóval ilyen esetben tessenek bátran Szombathelyre telefolnálni :-x

nahát :satani:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: média...
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 07. 20:17 
kapocspárkulcs tekergető

Őzeket mentettek a tűzoltók a lukácsházi víztározóból

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Index.hu
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 27. 8:13 
Szerkesztő

Megint vaddisznót láttak a fővárosi Duna-parton

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12. 15:42 
vízpocsékoló

S.O.S! Macska a fán! Egy ismerősöm azt mondta nekem, hogy a vecsési lakótelepen él évek óta egy félszemű amolyan mindenki macskája. A cica állítólag már két napja fenn van egy magas fán és nem tud(?) lejönni. Kellene egy létrás ember aki lehozná ha megoldható. Köszönet érte.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 29. 20:50 
tömlőszállító

:-) :-) :-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 28. 17:02 
vízpocsékoló

Kedves Mentőkutyás Szolgálat, kedves Lánglovagok!

Szeretném nektek megköszönni a mai segítségeteket, amikor is egy betongödörbe esett ijedt kutyáért jöttetek és mentettétek ki. Ezt nekünk, mezei állatvédőknek két okból sem sikerült volna: egyrészt nincs hozzá semmiféle felszerelésünk, hogy leereszkedjünk és felhúzzunk nagytestű kutyákat 8kicsit ölben még csak-csak meg lehetne próbálni), de ami a lényeges: mindegyikünk egy teljesen másféle munkahelyen rágja a körmét ilyenkor, hogy mit is csináljunk, hiszen az állatvédelemért nem fizet senki, így kénytelenek vagyunk szabadidőben menteni, munkaidőben meg aggódni... :(
De szerencsére Ti vagytok és megteszitek, hogy míg mi csak a távolból drukkolunk, addig Ti odamentek (perceken belül), és kimentitek az állatot (szintén perceken belül), ami hiába, valljuk be, nekünk aligha ment volna ilyen simán...

Szóval, csak meg szerettem volna köszönni mindannyiónk nevében, akik érintettek voltak: a hölgy, aki felfedezte és kétségbeesve próbált egyesületünk egyik tagjától segítséget kérni, az önkéntesünk, aki nyugdíjas hölgy lévén szintén csak kétségbeesve továbbította nekem, hogy most aztán mit csináljunk, kinek szóljunk, én, aki ugyan kevésbé kétségbeesve, ám egy ideig szintén tanácstalanul csak néztem magam elé (ugyan másztam már sziklát meg ereszkedtem le barlangba, de hogy most kitől kértem vola hirtelen meg kit hívtam volna munkaidőben segíteni, pláne én magam hogyan tudok elmenni a munkahelyemről, ami ráadásul messze is van onnan - és a magassarkú sem ideális öltözet egy hasonló akcióhoz ugye... :D - szóval ekkor jutott eszembe egyik régi ismerősöm, aki hála istennek veletek dolgozik, csak éppen nem volt szolgálatban. De ő mondta, hogy csak szóljak nyugodtan, biztos lesz, akit kiküldenek majd. És így is lett, nem telt bele negyed óra, már hívott az önkéntesünk, hogy ott is vagytok és a kutya kint van a gödörből.

Lehet, hogy ez valakinek nem nagy dolog és nem nagy szó. De nekünk és főként az ijedt, elmondás szerint pánikban lévő kutyának igenis sokat jelentett. Neki talán az élete múlott rajta, bár igaz, nekünk "csak" sok-sok idegeskedés, aggodalom és önvád, hogy nem tudunk segíteni, amikor kéne... Szóval, nekünk ez igenis nagy dolog.

És köszönjük, hogy jöttetek és segítettetek!
Remélem, minél kevesebbszer kerül majd sor azért erre a jövőben! :-D

Üdvözlette:

Kardos Szilvia
Zöld Zebra Állat- és Természetvédő Egyesület

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20. 10:10 
lángterelgető

A " aljas macska " ....

M is jártunk már így :-D :-D :-D

-De még mi sem láttunk macskát fán száradni - :-D :-D :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 06. 20:28 
Szent Tömlő őrzője

Jó volt,tényleg! :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: re
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 06. 17:22 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

sziasztok!
ekkorát rég röhögtem mint az utsó néhány hozzászóláson!! :-P

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 05. 21:23 
Szent Tömlő őrzője

DJ!

Szerintem más lehet az összefüggés... ;-)
Ha, mint írtad az "állatkerttel nagyon jó a kapcsolatunk", akkor ne csodálkozz azon, hogy minden eszközzel szeretnék a létszám gondjaitokat megoldani!
Ezért jelentkezett/jelentkezhetett Áron...
Idézet:
Az elmúlt napokban tovább folytatódott a bőséges gyermekáldás a Veszprémi Állatkertben. Április másodikán megszületett a harmadik Dávid-szarvas-borjú (Elaphurus davidianus) is. Az újabb jövevénnyel - aki az Áron nevet kapta - nyolc fősre gyarapodott a szarvasok száma.

... vagy, mert kicsi lett a korábbi lakás! ;-)

De mint írtad őt is elhurcolták! :-( :-( :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 05. 20:08 
tűzkakas-idomár

Na most már én is tudom hogy van Dávid-szarvas!
eddig csak Dávid Józsit ismertem... van is egy nálunk a szertárban...
majd megmutatom! olyan mint egy gumimaci!! :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006. máj. 05. 7:22 
Szent Tömlő őrzője

Nálatok a tigrisek etetése nem az őrszolgálatos feladata??? :-? :-P

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]