* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 13:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 07. 21:51 
lángterelgető

Teljes mértékben igazad van.
De nem egy tűzolóság van ahol nincs hozzá értő méhész az állományban. S mikor továbbítod a szakembernek /méhésznek/ ő kapásból mondja:
-Most nincs időm. -Nincs ez nincs az.
Akkor kimész felveszed a méhészálarcot és rovarírtóval megoldod a problémát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 07. 21:29 
tömlőszállító

A méhraj befogás adott esetben lehet életmentés.

Egy szép tavaszi napon az allergiás állampolgár arra ér haza este 10-kor, hogy napközben egy méhcsalád a lakása bejárati ajtaja fölé költözött, és ott képzeli el a jövőjét. Az allergia nála olyan heves reakciót vált ki, ami akár a halálát is okozhatja. Hallotta a híradásokban, hogy a tűzoltók képesek a problémáját megoldani és már hívja is a 105-öt. Jogos?

Az óvoda udvarán egy fára méhek költöztek. Az óvónők nem tudják van-e allergiás a lurkók között. Alapvetően az ő felelősségük, hogy ugyanolyan egészségi állapotban tudják este hazavinni a szülők a gyerekeket ahogy reggel beavitték. A tűzoltóktól a segítségkérés jogos?

Mindkettő megtörtént eset, az óvodás többször is. Nálunk a kettes a méhésszel, ilyenkor tavasszal, nyár elején, reggeltől késő estig szedi a méheket olykor 10-12-14 címen.
Persze nem ritka, hogy darazsakat találunk. Gyakran talán a helyszínen nem is látszik indokoltnak a beavatkozás, vagyis a méhek befogása.
De hát alapvetően azért vagyunk, hogy az embereket segítsük, szolgáljuk, ha képesek vagyunk miért ne tennénk? Sok szeren ott van: "Ha baj van, segítünk!" Neki ez probléma, baj.
Lehet, hogy rosszul, de én így gondolom.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 06. 12:15 
vízpocsékoló

Kedves P/20!

Örülök a válaszodnak, igazából ezt szerettem volna tőletek hallani, ezért írtam így provakatívan egy kissé cinikusra sikeredett üzenetet.

A méheket szerintem is szakembereknek kell menteni, mert mi van ha az egyik tűzoltó pl.allergiás a méhcsípésre, csak nem tud róla?

A macskákat fáról menteni nem igazán szükségszerű, ez igaz, viszont ők is be, ill. fel tudnak szőrnyű helyekre mászni, főleg ha kicsik.

Én bevallom őszintén nagyon szeretem az álatokat, és remélem hamarosan nálunk is lehetőség lesz egy spec. állatmentő szervezet megalapítására, még ha önkéntes is a dolog (hasonló mint NYC, v. Miami-ban), mert a törvény már -végre valami minimálisat- tett is azokért a kiszolgálatott élőlényekért akikkel megosztjuk a Föld nevű űrhajónkat!

További sok nyugodt szolgálatot, sikeres mentést (állatost is) és magasabb fizetést kívánok minden tűzoltónak!

Üdvözlettel: egy hasonló szervnél dolgozó ember asszonya.

Ui: Azért vigyázzatok magatokra is! :-P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 05. 10:52 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nincs igazad skywalker!
Az állatmentés a tűzoltóság feladata. Hogy mit nevezünk állatmentésnek, arról folyik a vita. Az én megítélésem szerint, ha az állat olyan helyzetbe kerül, hogy onnan nem tud menekülni, az állatmentés. Vettünk már ki kutyát kútból, mert onnan nem tudott volna kimászni. Macskát nem szedünk le a fáról, mert le tud jönni, (másrészt talpra esik). A cikkben említett macskamentés, nekem belefér az állatmentés kategóriájába, azaz tűzoltói feladat. De a méhraj befogás, a kanári megfogása az nem állatmentés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 05. 8:17 
vízpocsékoló

Szerintem értelmesebb lenne, ha hagynánk őket ott ahol vannak! Hiszen úgyis elüti majd őket valaki, és akkor lehet felmosni, felvakarni őket, vagy otthagyni bomlani, fertőző veszélyes hulladékként, és még a becses autókban is kárt tennének. Ugye ez sokkal jobb megoldás? :-?
A legjobb az lenne ha más állat nem élne az emberen kívül a Földön? :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 04. 21:27 
vízpocsékoló

http://www.nyugat.hu/cgi-nyugat/cikksql.cgi?cikk=16801

általában fölösleges pénzkidobásnak tartom a cica-kutya mentéseket, de ez olyan aranyos :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 01. 13:27 
Szent Tömlő őrzője

No igen, ha nincsenek szabályok akkor nem lehet szabálytalankodni! ;-)

Kedves Köszeg20!
Szerintem azok akik valamiféle szabályozottságra gondoltak (köztük én is) azért tették, hogy valamilyen joga is legyen a kötelezettsége mellett a beavatkozónak és ne legyen kitéve a sajtó, netán az előljáró "úri jókedvének"! (Nem a macskát melyik kézzel fogjuk meg, szintűre gondoltam....)
Tudod, volt nem is olyan rég egy másik topicban olyan kődobálós, huncut kiscsapat akik az ominózus eset előtt is, és utána is, meg-meg szórták/ják a tüzi kocsikat... és mi hajcihő lett belőle a sajtócikk során!
Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jún. 01. 12:04 
tűzkakas-idomár

Kedves kollégák szerintem P/20 -as s jómagam probáljuk képviselni az ország lakott területének azon részét Kb.10 %-át, ahol igaz, s lehet, hogy ugyan úgy a bevetésre érkezőknek sem lesz kevesebb se több a pénze mint a bennt lévő állománynak, de azért nem, mert önkéntesen csinálják. De az is igaz, hogy a fizetésük ha munkaidő alatt eljönnek, akkor lehet kevesebb. De minden esetben ott kell hagyniuk családjaikat,vagy ha hajnali háromkor történik, akkor az ágyat stb.,és másnap munkába kell állniuk. Mivel Ők is a TMMSz szerint vonulnak ki, ezért nem lenne szerencsés onnan megközeliteni a kérdést, hogy "mi akik, ezért fizetést kapunk" - vannak az országban önkéntesek önnáló müködési területtel -igyis-ugyis megkapjuk a fizunkat, és menjünk népszerüsitsük magunkat. Azzal lehet egytérteni, ezt is irta valaki, hogy jó a mai szabályozás és elég felnöttek és magasan képzettek a riasztást elrendelők, szolg pk. stb. és az Őket irányitók akik gondolom értékelik az érkező riasztásokat, legalább jellegük, havi stb bontásban, hogy a jelzés alapján el tudják dönteni, hogy kell tűzoltói erő vagy sem. Ment ez eddig szépen. Mert hát erről irtok, hogy ki milyen jól oldotta meg, ki népszerüsités cimén, ki azért mert...Ki azért nem vonult ki mert jobban vigyáz azadófizetők pénzére amivel én si egyetértek... nem volt olyan lakossági panasz stb. ami miatt szabályozni kellene. Csak szabályok alapján lehet dolgozni, élni ? A tűzoltói munka is egy szakma hagyjuk a tűzoltóink szakmai tudását érvényesülni, és ne egy irodában űldögélő jogászra bizzuk a kivonulásaink rendjét.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 21:42 
lángterelgető

Nálun már bika is van a sorban. De szerencsétlen állat addig bírta míg az állaorvos be nem nyugtatózta. Majd távozott az "örök legelőre".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 21:26 

P/20
Igazad van, sztem is lehetne azt a lovet ertelmesebb dolgokra koteni, es nem erre.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 21:08 

Ez így igaz csizmás a pénzünk nem lesz se több se kevesebb még szerencse hogy nem riasztásonként kapjuk a fizetést(de ez már megint egy másik téma....)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 20:38 

Valamelyik rádió mondta napközben.Itt a képek alatt valóban csak annyi van,hogy a tűzoltók a kereséssükre indultak.

Ha összeszednénk azokat az állatokat,amiket kimentettünk már, állatkertet lehetne nyitni. :-D
Macska lenne a legnagyobb létszámban, utána jönnének a kutyák, kígyók, siklók, rókák, tehenek, lovak stb..És mostmár malacunk is lenne. 8-)
De én még most is azt mondom:segítsünk a szerencsétlen jószágokon. O:) O:) O:) Nem lesz 1 forinttal sem kevesebb a zsebünkben,ha megtesszük. [-X

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 20:23 
Szent Tömlő őrzője

Csizmás! Ha a képekre gondolsz....
... azon a röfik, ott, békésen "szundikálnak"! ;-) (Azokon mit kell/ett/ menteni?)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 20:10 

Az M1-es autópályán elszabadult malacokat kergettek a tűzoltók...
Lásd a híreket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 13:06 
Szent Tömlő őrzője

tűzzománc írta:
... Össze kell olvasni az állatjóléti tv.-t és a Tűzoltási Műszaki Mentési Szabályzatot és még ki tudja mit, és kész a megoldás :-D

OK, T. Tűzzománc, olvassuk össze és mentsünk! :-D
Azért az szerencsés lenne, ha valamely "ráérő" jogász (a BM-ből, vagy ahol van...) alkotna egy megvalósítható bérmunkás-állatmentéses szentenciát, ami harmonizál a vonatkozó jogszabályokkal!
(És ugyanúgy alkalmazható Nyugaton is.... ;-))

A róka amúgy nem "úszta" meg (hiszen még egészségesen sem védett állat)! Mivel közrend, közbiztonsági hatáskörbe tartozott a dolog, a rend őrei lerendezték/tették őkelmét. (Mert ugye nem mindegy, hogy ki fizeti a "révészt", a kirendelt szakembert/ket.)
Tűzoltói részről csak némi létrás segítséget igényeltek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 12:44 

T. Nazda az egységességet úgy értettem, hogy egyformán legyen érvényes az ország keleti, nyugati és középső fertályán is a Tv.
A veszett róka és a fás macs nyilván nem ua. a téma.
Azt kérded mit csinálnék én, elmondom, ha az adófizető betelefonál, hogy védjem meg a veszett rókától, hát szóllnék az Állatkerti altatópuskás illetékesnek. Azt, hogy ennek a témának mennyi variációja van arra szívem szerint akár egy pályázatot is ki lehetne írni.
Biztosan rosszul fejeztem ki magam csupán azt szerettem volna mondani, hogy a budapesti fecskendő és létrahelyzet megengedi, hogy akár a macs életét is megmentsd néha, főleg ha ritka és védett fajról lévén szó, mondjuk mosómedvéről /volt ilyen is/. Össze kell olvasni az állatjóléti tv.-t és a Tűzoltási Műszaki Mentési Szabályzatot és még ki tudja mit, és kész a megoldás :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 8:30 
Szent Tömlő őrzője

tűzzománc írta:
... Amennyiben visszautalnék magamra azt mondhatnám egységes tv.-re lenne szükség különböző szituációkra. Állatmentés témában nem ragadnék le a macs a fán és/vagy papagály a fán c. sztoryknál.

Ám legyen, Kedves Tűzzománc! ;-)
Szerinted milyen "egységes" jogszabályba lehet(ne) "besorolni" a következő, megtörtént esetet:
- Több ezres lakótelep, X. emeletes sorház egyik lépcsőházi bejáratához épített trapézlemezes un. előtetőn egy róka Kép "figyel"! Ráadásul, alapos volt a gyanú (a külsőségek alapján), hogy veszett is a "lelkem".
(A rendőrségi fegyver használatot az "ügyelet" a lakótelep miatt nem engedélyezte!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 31. 0:13 

Mondom én tökéletesen igaza van P/20 nak és Nazdának is. Lényeg, hogy más a helyzet a nagyfaluban és a kisfaluban, más más lehetőségekkel.
Más az állatmentés, más a rágcsálóírtás. Amennyiben visszautalnék magamra azt mondhatnám egységes tv.-re lenne szükség különböző szituációkra. Állatmentés témában nem ragadnék le a macs a fán és/vagy papagály a fán c. sztoryknál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 30. 22:21 
Szent Tömlő őrzője

P/20 írta:
... Ilyenre költeni az adófizetők pénzét... :radobbent:

Hát igen, azóta változott sokminden, tán' még a rendszer is! ;-)

De azért van egy fonákja még a dolognak. Ugyanis egy idő után már nem csak a kezelők unják a laktanyán belüli klgs-szer kezelési gyakorlatokat, és akkor lehet(ne) összekötni a kellemest a "haszontalannal"! ;-) (Bár bérmunkánál a kecske és a káposzta is jól járna!)
És talán még a teljesítmény értékelésre is kihatna a dolog... ;-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 30. 12:51 

Kedves maestro !

Kicsit lejjebb nézd meg az egyik hozzászólást, melyben a kollega pont azt a szituációt írja le, amit el tudsz képzelni. Ilyenre költeni az adófizetők pénzét... :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 29. 23:30 

Hát nem vagyok egy kárörvendő emberke, de el tudom képzelni szegény tűzoltót pl. egy létra tetején amint habzó szájjal tépi a haját, mert fél órás küzdelem után a levadászandó lóri papagály megunva a cirkuszt, odébb száll elegáns tollcsapkodások közepette :-D :-D :-D :-D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 29. 21:24 

Kedves Tűzzománc!
Telefonált a minap egy hölgy, hogy darazsak költöztek a házába. Mi gratuláltunk neki és megadtuk a kártevőirtással foglalkozó cég telefonszámát. Ma ismét telefonált, hogy ott vannak a kártevőirtók, de nem tudnak fölmenni, mert kb. 15-18 méter magason vannak a darazsak. A tűzoltók küldjenek egy emelőkosarat. Mondtuk, hogy a mi kihúzós létránk csak 10 méterig tudja leküzdeni a magasságot, emelőkosarasunk meg nincs. Teljesen fel volt háborodva, hogy amikor ő bent lakott Bp-en, bizony kijöttek a tűzoltók emelőkosárral és ingyé kiirtották a darazsakat. Mi nagy tisztelettel az FTP-re irányítottuk a hölgyet, illetve javasoltuk neki, hogy talán költözzön vissza a plázák mellé, mert ott ingyenben vannak ezek a szolgáltatások. [-X
De ha már nálam a szó. Még sosem engedtem, hogy munkahelyről azért citáljanak el önkéntes tűzoltókat, mert a macska felmászott a fára. Volt ilyen jellegű hívásunk nem egy, de ezeket nem minősítettük állatmentésnek, mert a macska le tud jönni a fáról, ha akar, ha meg nem, talpra esik. Kutyát mentettünk kútból, mert az képtelen lett volna kijönni, sőt a kútból a macskát is kimentenénk. DE fáról macskát, papagájt, kanárit ...? [-o<

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 29. 21:07 

Tisztelt Kőszeg 20, köszönöm igen megtisztelő válaszod, okosabb, rutinosabb lettem, válaszod óta másképpen látom ezt a témát, már nem is akarok állatmentésről firkálni, nemhogy azt végrehajtani.
Ja és éljenek a 30.-as évek, a kézihajtányos lajtorják és macsok

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 21:21 
Szent Tömlő őrzője

Tudom. Az FTP - nagysága révén - másként működik, mint a többi HÖT (persze nem minden esetben jobban, ésszerűbben).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 21:16 
vörös kakas réme

DJ!
Nagyfaluban másképp működnek a dolgok.
Riasztanak, vonulsz, megcsinálod és irány haza.
Kit, mikor, hová, ebben a Hírközpont dönt. (hogy így sarkosítva írjam)

Persze a fővárosban megoldunk mindent. Itt van a legtöbb állatmentés, jégcsapleverés, 2 méteres 5 centis átmérőjű faág ledobása az útról.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]