* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 13:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 18:00 
Szent Tömlő őrzője

Azt hiszem eljutottunk oda, hogy szeretjük az állatokat :-D , általában szívesen meg is mentjük őket, ami által roppant népszerűek leszünk. ;-)
Ahogyan visszaolvastam az elmúlt néhány nap hozzászólásait, láttam, hogy felmerült, egy állatmentésnél (és itt vegyünk példának megint "csak" egy macskamentést) végzett munkálat közben érkezett jelzésnél mi is a teendő és ki döntsön.
Én azt a szabályozást ismerem, miszerint ha jelzés jön, akkor azt valakinek értékelnie kell (vidéken a szolgpk.), oszt onnan rá van bízva a dolog. Józan gondolkodású ember egy fajsúlyos eset - és most ebben ne legyen életveszély - jelzése után (ha nincs elegendő más erő a beavatkozáshoz avagy sokára érne a helyszínre stb.) azonnal visszaszerel (ha nem ő van kint az esetnél akkor visszaszereltet) és uzsgyi!
Az a felvetés, miszerint ha mi elmegyünk balra állatot menteni, oszt jobbra meg hirtelen kellene pl. a Létra egy lakástűzhöz - tehát ne menjünk állatmentéshez, hát ez fals egy kicsit. Ennyi erővel a szerkezelési gyakorlat (ha nem a laktanya udvarában van), a begyakorló gyakorlat, az ellenőrző gyakorlat (a megyei ellenörző gyakorlatról már nem is beszélve, amikor a fél megye egy helyen tartózkodik) is felesleges és veszélyezteti az állampolgárok biztonságát. Ebben persze van valami kis igazság, de a másik oldalon meg kellenek.
Tűzzománcnak abban tökéletesen igaza van, hogy ami le van szabályozva, azt is tudjuk másként értelmezni, ami viszont még le sincs - hát ott tényleg embere válogatja a döntést. Azt csak megjegyzem, hogy minden hibája ellenére sokkal szimpatikusabb a mostani TMMSZ (ami nagyobb mozgásteret ad a TV-nek), mint a régi, ahol még majdnem az is le volt szabályozva, hogy hány légzőt kell cserélni egy 2. emeleti tűznél (kicsit sarkítottam...).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 14:50 
tűzkakas-idomár

Elnézést betüt tévesztettem az a T "SZ".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 14:35 
tűzkakas-idomár

Kedves Tűzzománc én ebben a kérdésben nem akarok megegyezni, elmondtam szerény véleményem. Mi nem szoktunk fát megmenteni a macskától, kerteket a méhektől. Nincs kedvem olyan jobb eseteben bal.jegyzökönyvet felvenni, hogy a kollega mielött beakasztja nagy karabinert a kandúr úgy, gondolja, hogy mint máskor most is támadjuk a fejet és hopp kollega és hopp macs. Macs elfut még kihallgatni sem tudom és ott marad a.... A méheknél ugyanez a helyzet, azok elszállnak a feldagadt kollega meg... jobb esetben a gázvédőt meg kiszabná a rózsbokor. Szerinted a 30-as években, amikor még a nagy faluban is egy-két kézi meghajtású lajtorja volt nem mászták meg a fákat a macskok, és nem nyivákoltak. Ebben a kérdésben mint irtam nem kell megegyezni még szerintem szabályozni sem és a macska kérdés nem kérdés ha van időtök és mint irod uncsi benn és még népszerüek is vagytok tőle és biztositott a tűzvédelem, akkor hajrá létramászási gyakorlat. Mert attól azért nem félek, hogy a TMMT és RST állatneveket fog tartalmazni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 14:31 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tömeges méretben meg halászatnak! 8-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 12:24 
Szent Tömlő őrzője

A halak vízből mentését pedig horgászatnak hívják. :lol:

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 12:23 
Szent Tömlő őrzője

nazda írta:
- Akkor az elhullott állat pl. vízből mentése: állatmentés(?), halott kiemelés(?), vízből mentés(?), életmentés(?) vagy mi? ;-)

Ha elhullott, akkor csak halott kiemelés. Ha élete van veszélyben, életmentés, mindez a vízzel kombinálva, vízből mentés. Tűzből mentés nincs, statisztikailag nem létezik.
Azért nem ártana megkérdezni a mentendőt, hogy szeretné-e, ha megmentenénk. :-P :-P Az híd tetjén ülő galamb nem feltétlenül öngyilkossági szándákkal tartózkodik ott. :lol: :lol:

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 9:49 
Szent Tömlő őrzője

fireman írta:
Amióta van állatok védelméről szóló tv. az állati élet is élet. A Tütv. pedig nem részletezi az életmentést. :-) A budhista vallásúak felvételnél előnyt élvezhetnek.

A propaganda pedig csak a jóhírünket erősíti. Ez többet ér, mint száz pk cikk.

- Igen, sajna sokan élnek állat módjára... ;-)
- Akkor az elhullott állat pl. vízből mentése: állatmentés(?), halott kiemelés(?), vízből mentés(?), életmentés(?) vagy mi? ;-)
- A budhák nem ücsörögnek túl sokat? ;-) (24/48-ban ez nem feltétlen előny!) Akkor már inkább egy-két puli kutya. (Ruhapénz, 13. havi előnyei is vannak a dolognak és nem pofázik, max. ugathat! Viszont sok állatmentésnél ragyogóan használható!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 9:13 
Szent Tömlő őrzője

Amióta van állatok védelméről szóló tv. az állati élet is élet. A Tütv. pedig nem részletezi az életmentést. :-) A budhista vallásúak felvételnél előnyt élvezhetnek.

A propaganda pedig csak a jóhírünket erősíti. Ez többet ér, mint száz pk cikk.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 8:36 
Szent Tömlő őrzője

Hogy mennyire igaza van az összekötő1-nek (Tiszteletbeli tűzoltónak!), íme egy megtörtént eset!
(Már csak azért is, hogy ne csak a "cicvarekokat" szagosítsuk!)

80-as évek vége, egy állítólag országosan egyediKépúgy döntött, hogy feladja addigi "kötöttségeit" és szabadlábra(szárnyra) helyezi magát. De mivel helyismerettel nem rendelkezett csak a közeli 10-15 m-es fáig valósította meg a kirándulást. A gazdi(tulaj) meg természetesen telefonált: ...ha Istent ismerünk,... meg embert, ...meg szegény a "zord magyar valóságban" elpusztul ha mi nem..., meg amúgyis....! 1-es, Létra uzsgyi! Közben besötétedett. Létra megtelepítve és a "legpapagájtalanítóbb" kollega az XXXL-es ketreccel próbálta "felállítási" helyére tessékelni a "szabadságharcost". De a szárnyas arcátlanul, mondhatni "csőrtelenül" 2-3 m-el odébb szállt. Ezt megcsinálta még párszor mintegy megnyugtatva a kollegát és mindenkit. (A kollega már amúgy is a fűszereken gondolkozott, hogy melyik is a legmegfelelőbb... ;-) ) Amikor tűzeseti riasztás érkezett rádión. A papi annyira megíjedt a rádió felerősített hangjától, hogy azonnal a vad ismeretlent választotta és belevetette magát az éjszakába. A "züllés" valszeg nem tett jót neki mert nem lett meg a későbbiekben sem.

Ja! Persze, a tűzjelzés helyszíne a közelben volt, ezért néhány perc alatt kiérkeztünk az amúgy tüó.-ságtól messze eső területre. Azt a csodálkozást leírni nem lehet, hogy milyen pofit vágtak a segítséget kérők a rövid kiérkezés miatt. Ömlött a dícséret, amit szerénységem okán most nem áll módomban itt részletezni....

Tehát elsülhet relatíve jól is a dolog!

(Bocs a terjedelemért!)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 8:23 
vörös kakas réme

T. tűzzománc!

Ismered a riasztásirendet?
És nem egy macskát leszedtem a fáról.
Kellemesebb elfoglaltság, mint egy roncsból valakit kivágni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 26. 0:02 

Lehet azért menthetitek meg valaki életét mert a lementett macska közelében van egy újabb eset, ami nagyságrenddel hamarabb vonulható le mintha otthonról jönnétek. Itt senki sem lehet annyira okos, hogy megjósolja hol a következő. Megint csak a negatív agyalgás. "Mi van ha a létra kell valahova? Megfordul?" Miért biztos, hogy ellentétes irányba van a következő? Lehet pont jó fele halad! Ja az nem számit…….mert akkor nincs min okoskodni.
Ezzel a hozzáállással nem kell csodálkozni azon, hogy míg ezen vitatkoztok, addig minden héten két-három "eset-ben" ünnepli magát valami nagyon speciális egység. Nekik még nem büdös a macska. És jön a léééééé.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 25. 23:15 

T.Vizsgáló, te azért nem szereted a macskamentést mert nem vagy vonulós és csak okoskodsz, szerintem.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 25. 19:39 
vörös kakas réme

Igen, komolyan kérdezem.
A szabály az szabály. Biztos pontosan tudod idézni a jogszabályi helyet.

És pont erről van szó, amikor macskát mentünk, nem tudunk a fontosabb helyen ott lenni.
Emlékszel egy bizonyos esetre, amikor kiugrasztották vaklármával a III-at és egy igen komoly esetet csak hosszú vonulási idővel lehetett elérni?

Ezért nem szeretem a macska mentést.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 25. 19:28 
Szent Tömlő őrzője

Vizsgáló!
Ezt ugye nem komolyan kérdezted!!
A macska a fán marad, mert mindenek elött az emberélet mentése az elsődleges feladat!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 25. 11:09 

T. Kőszeg 20.
Egy dologról vitázunk és megpróbálunk általánosítani, holott szerintem mindketten tudjuk, a sztereotípia nem való ide, sőt..
It nálunk a nagy faluban is más a szitu és ott a csodás városban Kőszegen is más a helyzet, sőt a pécsi barátaink is másképpen élik meg ezeket. A bibi ott van valahol, hogy a tv. az, aminek egységesen kellene szóllnia és azt mindenkinek egyféleképpen is kellene értelmeznie, de kérdem én ha egy ilyen kis/nagy horderejű témában mi sem értünk egyet, hogyan várhatnánk el ezt jóval nagyobb dolgokban...? :shock: :-(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 21:46 

Idézet:
Jól tudom, hogy a megkezdett beavatkozást be kell fejezni?
Najah ez járt nekemis a fejemben.
Mert vagy ottmarad a lesmester ahová felkeveredett, és vár, mig visszamennek érte, vagy leveszik, és megy máshonnét a létra.

De ahogy belegondolok, ez nem lehet kis lóvé az ilyen macsvadászat.
Bár ahogy elmeditálok, van itt nálunk (Pécsett) egy kis maszek multicar járgány, emelőkosárral. Ez is elég magasra tud nyujtózkodni, es kis helyen Lfér. Szerény számitásaim szerint olcsóbban lehetne ezt küldeni, mint a tűzoltókat.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 21:14 
vörös kakas réme

Jól tudom, hogy a megkezdett beavatkozást be kell fejezni?
Mi van akkor, ha a másik helyen emberélet van veszélyben?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 21:07 
vörös kakas réme

maestro írta:
Mi van olankor, ha pl a létrás szer megy macsekvadászatra, de közben hirtelen máshol lenne a szerre szükség? Akkor macs marad ott ahol van, és irány a másik helyszin, vagy jön a létra egy másik tűzoltóságról?

Az is kellemetlen lehet, ha a cicus 10 km-rel a tűzzel ellentétes irányban szórakozik a fán...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 19:48 

Csak ugy Lgondolkodtam magamban ezekena macs mentéseken. Itt nálunk is nem egy esetben kérik a segitséget különböző helyeken fennragadt macsekok levadászásában.
Addig ok, kivonul a szer, levadássza a lesmestert, de mi van olankor, ha az "szabadlábra" kerülés után gondol egyet, és visszakokszol oda ahonnét leszedték? Akkor kezdődik a vadászat előről? Mert el tudom képzelni, hogy cirmos koléga vmi megfontolásból visszamászik a magasba.

A másik, ami furja kis oldalamat, vajon készült vmi költségvetés féle arról, hogy az ilen mentések mennyi lóvét emésztenek fel?

Aztán:
Mi van olankor, ha pl a létrás szer megy macsekvadászatra, de közben hirtelen máshol lenne a szerre szükség? Akkor macs marad ott ahol van, és irány a másik helyszin, vagy jön a létra egy másik tűzoltóságról?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 24. 10:47 
tűzkakas-idomár

Tűzzománc a nálunk nyugatabbra lévő társadalmakban egy kicsit másként gondolkodnak ott nem használják fel az adófizetők adóforintjait "mindenki" (vagyis egyének jóléti, ingyenes) kiszolgálására. Egy pl. egyik osztrák partnerünkkel beszélgettünk, hogy Ők hogyan vesznek részt a téli mentésekben: azt válaszolták a feljelentésig sokat aki beszólt ha ott voltunk kihuztunk. Nem értettem a feljelentést visszakérdeztem, milyen feljelentésről beszélsz. Arról mondta, amit az autómentős cég tett, hogy kénytelen bezárni a vállalkozását, mert a tűzoltók az adózók forintjait erre használják. Szerinted ki nyert. Azóta ha nincs meg a feltétel bevonulnak, nem népszerüsitik magukat. A másik oldal Ők önkéntesek és ezért nem is nagyon bánkodnak a dolgon mert ugye az sem mindegy, hogy hányszor hagyják ott szeretteiket feleslegesen jóléti szolgáltatás cimén. Ezért mi sem örülünk a hiradásokban megjelenő méh, macska stb. befogásoknak erre van cimjegyzékünk, de veszélyes fák kivágására is. Macskát meg nem láttunk még éhen pusztulni sem fán sem a fáról leesni végelgyengülésben. A nálunk nyugatabbra lévő tüok. a mentesitő anyagot a gépkocsi elszállitását is leszámlázzák a biztositó felé, vagy a károkozónak. Ennyit a nyugatabbra lévőkről. Ami viszont már sokszor feltünt külföldi hiradásoknál nem nagyon láttam hófuvásoknál autókat tologató, rángató, mentő, didergő tűzoltókat, egyszerüen lezárják az utakat, a tulajdonosok az autókat, és mennek a karitativ szervezetek forró teával takaróval elviszik öket az alvó pihenő helyekre aztán másnap harmadnap amikor enyhül az idő beülnek és folytatják tovább az ekkor már letisztotott utakon és néha a panziósok is jól járhatnak.
A vizszállitásért mi nálunk az a szokás, hogy az országgyülési képviselő is ugyan annyit fizet ugyan azt a számlát és csekket kapja, mint a nem képviselő állampolgár. A képviselő ezek mellett minden május 4-én husz liter vörösborral ki is egésziti.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 21. 20:16 

Tényleg nem vitatkozni szeretnék, de a fejlett társadalmakban nem így működik ez a dolog sem. Az sem biztos, hogy itt ugyanúgy kell működnie, de szerintem meg kell próbálni közelíteni feléjük.
T.Gafz, ami ingyenes azt használják is csak nyugodtan ki, hiszen azért vagyunk szoliban.
Szerintem attól leszünk szinpatikusak, ha mindenben, amiben csak tudunk segítünk és nem azt nézzük hol lehet megkaszálni az állampolgárt, arról nem is beszélve, ha a kisbírónak a telkére viszel egy tartály vizet miért is ne vinnél az állampolgárnak is, hiszen az egyik a főnököd, a másik meg adja a fizetésem és veszi nekem a védőruhát meg a nagy piros autót. Szóval akkor mi is van?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 20. 19:02 
parázspörgető

http://ma.hu/page/hir/ab/0/120627/1

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 19. 10:22 
vörös kakas réme

OFF:
Ami ingyenes, azt szemérmetlenül kihasználják, ha nem sikerül, akkor meg cikk meg feljelentés lesz belőle. Fizetőssé meg nem meri tenni senki, azt sem vállalja fel, hogy miért kell fizetni és miért nem. Az én szakmám is hasonló cipőben jár.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 19. 7:09 
vörös kakas réme

Bizony túl mutat ez az egész probléma a macskákon.
Mindenkinek a problémáját nekünk kell megoldani?
Mikor riasszunk egy szert?
"Jogos" a kérés?
Rohanjunk a mentősöknek segíteni, mert nem akarnak kettesben levinni egy 120 kilós személyt a másodikról?
A családi ház teraszára telepedett darazsakat nekünk kell írtani?
A ferdén nőtt fát feltétlenül nekünk kell kivágni a magán ház udvarán?
A fára felakadt varjút mi mentsük le?
Kizárta magát a lakó a lakásából, segítsünka bejutáshoz?
Lóg a jégcsap az ereszalján, a tulaj egy partfissal letörhetné. Mi tegyük meg?
És lehetne folytatni sokáig.

DJ-nek igaza van. Kevés pénzből kell gazdálkodni. Egy-egy vonulás meg nagyon sokba kerül, és ez a sok-sok ilyen jellegű vonulás borítja az éves költségvetést. Sok helyen az oltóanyag beszerzése is gondot jelent (nem a vízre gondolok).
Szép dolog a lelkesedés, de vegyétek ezt is figyelembe.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. máj. 19. 6:43 
Szent Tömlő őrzője

Természetesen megyünk és segítünk itt is. Viszont meg kell érteni egy vidéki parancsnokot is ha berzenkedik az ilyen vonulásoktól, mert ugye a költségvetés dologi oldala elég szűkösre sikeredik mindenhol. Egy-két be nem tervezett nagyjavítás ezt a keveset is kritikus szintre viheti, ekkor már másként értékelheti a kiscica fáról való leszedésének szükségességét...
Egyébként lassan a 31-es törvényben a tűzoltás/műszaki mentés fogalmát össze kellene kalapálni valahogy úgy, hogy minden olyan dolog a feladata a tűzoltóságnak, amit a mentők és a rendőrség nem tud megcsinálni, illetve amiről az embereknek a tűzoltóság jut eszébe... 8-)
(Ha már ez a gyakorlat...)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 173 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]