* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 17:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 23:59 
vízpocsékoló

A Máriapócsi Bódi Gyuszika megtalálásának története a szemszögömből

2007. február 6.-án kedden 22 óra 10 perckor jött a felkérés a MRFK ügyeletesétől. Tájékoztatott, hogy Máriapócsról, a Petőfi u. xx szám alól egy öt éves kisfiú 16 óra magasságában eltűnt. Előtte a szomszédos Pócspetriben voltak rokonoknál. Miután megérkezett a papával a kisfiú bement a lakásba, majd nem tudni pontosan mikor ment ki. A szülők miután észrevették, azt hitték a szomszédba ment. Miután ott nem találták, elkezdték keresni. A család, a rokonok ill. a szomszédok is segítettek. 17óra 15 perc körül, miután a keresés eredménytelen volt, hívták a rendőrséget. Elmondta még a gyerek ruházatát, hogy szemtanúk látták a faluban, és azt is, hogy előző hét szombatján költöztek ide. Ezen kívül megadta még a keresést irányító rendőr telefonszámát.
Gyors telefonálás, indulás otthonról, gyülekező, tovább Máriapócsra, 18 fő és 2 kutya, közben esik az eső.
A többiek a rendőrségre, én előbb a családhoz megyek. Vadonatúj kerítés, az udvaron rend, a lakás belül – konyha- felújítva, új bútor, stb. Egy szóval rendezett körülmények. Az anyuka szintén elmondja, hogy keresték, stb. A kérdéseimre kút: lefedve, emésztő: lefedve rajta egy B30-as tégla, kerti WC: bezárva, padlás: nincs létra, pince: nincs. Egyébként már mindent megnéztek ők is, a szomszédok is többször, és a rendőrök is, akik az emésztőt egy pálcával is megszurkálták.
A rendőrségen egyeztetéskor elmondták ki hova menjen, milyen területeket kutasson át (közel 100 fő: rendőrök, határőrök, polgárőrök, civilek, és mi). Kihallgatták a szemtanúkat, akik a víztorony környékén látták É-i irányba haladni a gyermeket. -Innen 50 m-re a főút mely a város központjába, ill. Pócspetribe vezet. Az út túloldalán régi temető, focipálya, mező és kicsit odébb az új temető található. Ők a település D-Ny-i szélén laktak. A lakástól D-re mg terület, felhagyott szőlős és erdő, D-K-re egy utca, erdő és a tó van.- Hajnali kettő után a rendőrség felfüggesztette a kutatást. Mi három órakor értünk a kijelölt területünk végére. Ennyi idő alatt az előbb leírt helyeken történt kutatás. Az utcákat is folyamatosan járták és ellenőrizték a lakatlan épületeket. Ahol a kertből nem zárta el utunkat kerítés, ott benéztünk a melléképületekbe is. Többször visszamentünk mi is, és a rendőrök is a lakóházukhoz.
Szerdán kora reggel folytattuk a keresést, visszamentünk oda is, ahol már előbb is jártunk, hiszen ha a gyerek mozgásban van akár el is kerülhettük. A rendőrök és a tűzoltók házról – házra járva bementek minden udvarra, és épületbe. Leszívták az udvaron lévő kutat, és az emésztőt csáklyával megturkálták. Közben újabb szemtanú jelentkezett, aki a település legnyugatibb utcájában látta, azt hitte a sötétben, hogy lopni akar, ezért elzavarta. A kisfiú beszaladt a fasorba, ami Pócspetri irányában húzódik. A rendőrség nyomkövető kutyáját nyom hiánya miatt nem lehetett indítani. A terület nagyságát bővítettük, kerestük Pócspetriben is, terepjárókkal jártuk a földutakat. Közben érkezett még segítség: határőrök, speciális mentők. Délutánra már több mint 130 fővel kerestük a kisfiút. A tavat két búvár kutatta, a csónakban ülők, pedig szonárt használtak. Újra ellenőriztük tacsi ruhában a kanálisokat. Ezen kívül kiterjesztettük a keresést D-K-i irányba is ( ez már a város másik oldala). Estére a város, és tőle É-ra, Ny-ra, D-re több kilométeres körzetben minden át lett vizsgálva (tó, erdő, szántás, csatornák, nádasok, épületek, kutak szemrevételezéssel, a nyitott emésztők csáklyával, stb). Estig Pócspetri minden házát végigjárták a rendőrök, és határőrök. Az eső 13 órakor állt el!
Csütörtök reggel újabb spec mentő csapatok érkeztek. Irány az eddig még nem kutatott területek. Terepjárókkal tovább jártuk a földutakat itt besegített a katasztrófavédelem is. Mivel már kicsinek tartottam annak az esélyét, hogy a gyerek élve kerül elő, a kutakat beereszkedve ellenőriztük. A rendőrség adatgyűjtést folytatott és további helyeket ellenőrzött. Délután az egyik kútnál Dokival beszéltük, hogy már a környéken nincs olyan hely, ahol még nem kerestük. Ő úgy gondolja, hogy szippantassuk le a környék emésztő gödreit. A rendőrőrsön a keresés vezetőjének ezt elmondtuk, és annak ellenére, hogy már többször át volt nézve (csáklyázva) és le is volt fedve, mégis tett lépést ez irányba. Másnap reggel 9 órára megbeszélte a szippantást. Este egy hullakereső kutya a tó partján jelzett. Ezt tacsiruhában ellenőriztük, de nem találtunk semmit. Éjszaka a hullakereső kutya a tó több pontján egy vonalban, ezen kívül a család házánál, az udvari WC-nél és az emésztőgödörnél is jelzett.
Péntek reggel búvárainkkal megkezdtük a merülést. Az MMSZ egy halradart hozott de ezt már nem kellett használni Negyed tízkor kaptam egy jelzést a rendőrségtől, hogy meglett a gyerek, de a civilekkel még ne közöljük. A szippantós autó előtt a tűzoltók újra átvizsgálták a csáklyával, és így került elő a kisfiú.
Összegzés: - A gyereket a „szemtanúk” alapján élőnek gondoltuk szinte végig.
- A gödröt a rendőrség lefedve találta, ennek ellenére többször is átvizsgálták.
- Az elsők, akik keresték, mindenki az állította, hogy le volt fedve az emésztő.
- 45 órán keresztül esett az eső.
- Igyekeztünk minél nagyobb területet bejárni.
- Végig a rendőrséggel egyeztetve és irányítása alatt dolgoztunk.
- Péntek este az MRFK egyik osztályvezetőjével már történt egy előzetes kiértékelés. A héten újabb megbeszélést fogunk tartani.
- A kapcsolat a kutatásban részt vevők között szerintem jó volt, tudtunk együtt dolgozni, mindenki tette a dolgát. Nem volt rivalizálás mindenki előtt egy cél lebegett.
A kutatásban részt vettek: MRFK, nyírbátori rendőrkapitányság, máriapócsi rendőrőrs, polgárőrség, katasztrófavédelem nyírbátori kirendeltsége, határőrség, speciális mentők.
Köszönjük a segítséget a: Jászberényi mentőkutyásoknak, a RESCUE 24-nek, a SPIDER tagjainak, a Pannon mentőkutyásoknak, a nyíregyházi mentőkutyásoknak, a Közép-Budai Önkéntes PV-seknek, a KECS-nek, az MMSZ technikai segítségét, a mi csoportunk tagjainak illetve a polgármesteri hivatal dolgozóinak a meleg teát és a szendvicset.
Ezek a tények, remélem sok kérdésre tudtam így választ adni a teljesség igénye nélkül. Mindenhol én sem voltam ott, és így az információk egy részét nem első kézből olvashatjátok.

Vincellér Tibor
Kelet-magyarországi Speciális Mentő Egyesület

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 21:35 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Papp István!

Köszönöm a partneri hozzáállást!
Igen, így jobban érthető, hogy melyek voltak azok a kezdeti információk és körülmények amelyeket gyorsan értékelni kellett. Mivel az idő sürgetett, a főbb hangsúlyt az addigi infók szerinti legvalószínűbb történésre kellett fektetni és ahhoz a cselekvési sorrendet meghatározni, ill. végrehajtani. Így, hogy megerősítetted ezt az aknafedél elhelyzkedési kérdést, nyilvánvaló, hogy miért kapott kisebb jelentőséget a kezdeti időszakban a szennyakna.

A rendőrség mennyire volt irányítói, koordináló szerepkörben? (A "katasztrófális" kollega hozzászólására gondolok.)

Állítólag minden esetnek vannak tapasztalatai. Részedről? Társszervekkel való együttműködésre, azokkal való kapcsolattartásra is gondolnék.

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 20:46 
lángterelgető

A risztást kedd este 22 órakor kaptuk. Kiérkezve a rendőrség azt közölte, hogy a lakóházat átvizsgálták, az emésztő gödör fedele a helyén volt. Ennek ellenére a tűzoltók csákjával megkotorták a gödröt, de eredménytelenül. Szemtanúk a lakóházuktól több száz méterre látták állítólag a gyermeket.
Így az elkövetkező napokban elkóborlást illetve eltévedést feltételezve a környék átkutatására helyeztük a fő hangsúlyt. A rendőrség persze közben végezte a saját dolgát. Mivel csütörtök estig nem volt eredmény, ekkor merült fel az emésztő ismételt megvizsgálása, amire pénteken délelőtt került sor. Hogy hogyan került a gyermek a gödörbe, illetve hogyan került a fedél vissza a nyílásra, ezt majd talán kideríti a nyomozás. Megismétlem: ilyen adatok birtokában szerintem más sem járt volna el máshogy. Utólag persze...
Tisztelettel Papp István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 17:36 
Szent Tömlő őrzője

Kedves nem hivatásos tűzoltók!

Talán nem tudjátok, hogy a hivatásos tűzoltóknál továbbképzési szükségesség (és megjegyzem, hogy alapvető érdeke is az állománynak), hogy a bonyolultabb és/vagy egyedi esetek felszámolási tapasztalatait ki kell értékelni. Amelynek egyik célja az, hogy az ott elkövetett hibák a jövőben ne ismétlődjenek meg, valamint az ott tapasztalt nehézségekre a későbbiekben, időben fel lehessen készülni.

Ez a topik talán lehetőséget biztosítana arra, hogy ki-ki (a civil, a specmentő, a mentő, a rendőr, az önkéntes/hivatásos tűzoltó, stb.) a saját kis hasznosítható tapasztalatát bedobja a „közösbe” azért, mert a valóságban a beavatkozás után úgysem ülnek le egy asztalhoz az eseményt a fenti céllal kiértékelni.
Hibákat feltárni csak önkritikusan érdemes, bár nehéz dolog, mert azonnal párosul, akarva akaratlanul a felelősség kérdésével is. Ha a felelősség kérdéskörétől és a személyeskedéstől el tudunk/tudnánk vonatkoztatni, akkor talán kisülhetne valami jó is a dologból.
Ha ezen (esetleg kiegészítésekkel) gondolatmenet szerint tudunk véleményt cserélni, akkor van értelme a továbbiaknak, ha nem, akkor hagyjuk.

Egy gondolat még a szippantásos szennyvízakna ellenőrzéshez, mivel furcsa reakciókat váltott ki. A legkisebb hiba %-al ez az ellenőrzési módszer jár az ismereteim szerint, ezért nekem ez a kézenfekvő az első beavatkozásnál. Mivel nem egy ördögi furfangról van szó, talán joggal feltételezhetem, hogy a többségnek is hasonlóan természetes. Ezért nem értem, hogy miért nem lett az ominózus „szerdai” napon már alkalmazva. Találgatni tudnék én is az okokra nézve, lehet, hogy nagyon nem is lőnék mellé, de szerencsésebb lenne a választ olyantól megkapni, aki ott volt. (hátha olvassa!)

Jelentem, ennyit szerettem volna még elmondani! ;-)

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 11:23 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Az eltűnt személy keresése tudtommal rendőrségi feladat. A többi szervezet csak közreműködik, segítséget nyújt a feladat elvégzéséhez.
Normális esetben szerintem valamilyen szintű rendőri vezetőnek kell ilyenkor a résztvevő szervezetek tevékenységét koordinálni, részükre feladatot meghatározni.
Ezek alapján kimondható, hogy tűzoltó, vagy spec. mentő nem hibázott ebben az esetben.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 10:45 

az én véleményem, hogy "DANDI" Vincellér Tibor megfelelően járt el! aki tudja hogy zajlik egy keresés menete, az nem beszél hülyeségeket!
De legközelebb el lehet menni segíteni s a nagy szakmai tanácsokkal erősíteni a keresést!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 9:18 
Szent Tömlő őrzője

Egy másik hírből...
Idézet:
Vincellér Tibor, a KMSE vezetője akkor még úgy nyilatkozott: egyértelműen élő ember után kutatnak. Elképzelhető, hogy valahová behúzódott a kicsi, és legyengülve már nem tud életjelet adni magáról. Szerdán a tűzoltók több kutat, szennyvízaknát is átvizsgáltak, köztük a Bódiék udvarán lévő emésztőt is, eredménytelenül. ...

Idézet:
Fülöp Gergely, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főkapitányság sajtószóvivője elmondta:
– Többször átkutattuk a környéket, minden portát ellenőriztünk, de nem vezetett eredményre. Bódiék udvarán is kiszivattyúztuk a kutat, megnéztük az emésztőt. Pénteken újra átvizsgáltuk a veszélyes helyeket, így az ülepítőt is. Csáklyázással kezdtünk, majd jött a szippantás. Ekkor fedeztük fel a gyerek holttestét. A rendőrség államigazgatási eljárás keretében vizsgálja, hogyan kerülhetett Gyuszika a szennyvízaknába, baleset vagy bűncselekmény történt-e, s kit terhel felelősség a tragédiáért. Hozzátette: a többnapos keresés költségvonzatáról még nincs információja a hatóságnak....

Az én kérdésem továbbra is az, (hátha így világosabb!), hogy amit meg lehetett csinálni pénteken, azt miért nem lehetett megcsinálni szerdán!?

Üdv!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 9:04 
tömlőszállító

Grófúr írta:
Talán egy ével kisebb volt, a kisfiú!

10en évvel ezelött!

Mi, is kerestük, hajnalig!
Én "A"as voltam, . . . . .én, átkutattam az első pillanatban csáklyával, azt a pöcét!
A rendőrök szerint alapossan. . . . . . . , de mégse!!!
Mert, amikor a "C"seknél kiszívatatták, (48) óra, ott volt!!

Még mindig, bánt a dolog!
Bár az életét, nem ment hettem volna meg, ha a csáklya az elsőre, megtalálta volna, de a Szűlőknek tudtam volna segíteni, egy korábbi ténnyel!!!
És, nem reménykedtek volna! (A kétségtől, jobb a fájdalmas igazság is.)

Nagyon megrázott, ez a hír!!

Nyugodj békében!

Eggyütt érzek veled, de amig a rndőrségi nyomozás nem zárúlle, nem mondhatod biztosra, hogy mikór te átnézted a pöcét, ott vol már a gyerek! Elég gyanus nekem az apuka viselkedése!+ Pont aznap csinált képet a gyerekről, mikór eltünt?! Ne bánkodj! Te nem tehetsz semmiröl!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 8:55 
Szent Tömlő őrzője

Részemről befejeztem a témát,a meglátásom változatlan.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11. 1:45 
vízpocsékoló

Petikeeeee

Az a kissrác nem akart megszületni, ahogy meghalni sem. És lényegtelen a faji hova tartozása.
Neked ugye nincs gyereked? GYERMEK tudod mit jelent ez a szó?!!
Nem hiszem, mert akkor nem írtál volna le ilyen vérlázító szöveget.
Pláne ha még az idegenkezűség is felmerül.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10. 23:18 
slagmester

Azért remélem nem alakul sem a topik, sem a fórum vagy a weboldal rasszista, vagy "rasszista-szerű" viták helyszínévé..
Mindenkinek van magánvélemyénye, addig oké.
Az enyém pl. az, hogy ez egy tűzoltóportál.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10. 20:30 
Szent Tömlő őrzője

30-40 év múlva szégyellni fogjátok magatokat,majd amikor már többen lesznek,mint mi. De lehet,hogy nem is kell olyan sok idő.

Majd a gyerekeitek,unokáitok megkérdezik,hogy miért hagytátok.
Vannak jó helyek,éljetek közöttük.Kíváncsi vagyok,mondjuk fél év után mit mondanátok... Például mikor minden nap megverik a morék a TE gyereked az iskolából hazafelé (amit MI építettünk a MI adónkból a MI munkánkkal,de azoknak a kölykei is oda járnak,akik SEMMIT nem tettek hozzá,csak mindent visznek és még alkalomadtán agyon is vernek).

Arra azért kíváncsi lennék,hogy a parancsnokomnak miért kéne kitakarítania engem bárhonnan,szívesen várom a magyarázatot PÜ-ben is akár. Még az is lehet,hogy ő járna rosszul a végén.

Na de mindegy,abban igazatok van,hogy ennek nem itt a helye,úgyhogy ezért az egyért bocsánatot kérek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10. 10:41 
Szent Tömlő őrzője

papp istván írta:
Képeket és leírást a www.szon.hu oldalon lehet találni.
...

Így már világosabb a történet!
Köszönöm!

Szégyeld magad Petikeeeee, nem csodálkoznék, ha a modi kitakarítana a Fórumról, a parancsnokod meg a tűzoltóságról!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10. 8:55 

Petikeeeee!
Ekkora PARASZT lennél? Remélem te csak egy belátogató vagy és nem tűzoltó! :-( :-x

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 23:29 
Szent Tömlő őrzője

Talán egy ével kisebb volt, a kisfiú!

10en évvel ezelött!

Mi, is kerestük, hajnalig!
Én "A"as voltam, . . . . .én, átkutattam az első pillanatban csáklyával, azt a pöcét!
A rendőrök szerint alapossan. . . . . . . , de mégse!!!
Mert, amikor a "C"seknél kiszívatatták, (48) óra, ott volt!!

Még mindig, bánt a dolog!
Bár az életét, nem ment hettem volna meg, ha a csáklya az elsőre, megtalálta volna, de a Szűlőknek tudtam volna segíteni, egy korábbi ténnyel!!!
És, nem reménykedtek volna! (A kétségtől, jobb a fájdalmas igazság is.)

Nagyon megrázott, ez a hír!!

Nyugodj békében!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 23:19 
Szent Tömlő őrzője

Petikeeeee írta:
Mínusz egy leendő élősködő,szipolyozó more (és annak minden vonzata,
mint ugye ahogy a dal is mondja: egy more százat csinál...).
Zsír. :-D

Undorító hozzászóllás volt, kár volt ezért beírnod :-x
Az egy kisfiú volt, egy kis élet :-( Sajnálom, hogy tűzoltó létedre ennyire nem értékeled az életet. Ellenben azokkal, akik ott voltak és segítettek.
Az olyan tűzoltókat, rendőröket és spec mentősöket tisztelem, mint mások. Rólad meg van a véleményem :-x

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 22:58 
lángterelgető

Képeket és leírást a www.szon.hu oldalon lehet találni.
Az előző hozzászólásról meg csak annyit: azt hittem a gusztustalanságnak is van határa, tévedtem...
Üdvözlettel Papp István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 22:42 
Szent Tömlő őrzője

Mínusz egy leendő élősködő,szipolyozó more (és annak minden vonzata,
mint ugye ahogy a dal is mondja: egy more százat csinál...).
Zsír. :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 19:51 

Kedves Kollégák!
Eszembe se jutott senki hozzáállását, képességét vitatni.
Csupán egy régi esetem kapcsán én így reagáltam volna.
Bocs ha valakit akaratlanul megbántottam.
dobogofire

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 19:20 
Szent Tömlő őrzője

„Holtan találták meg azt az ötéves máriapócsi kisfiút, aki kedden tűnt el saját otthonából. A gyermekre a családi ház kertben lévő árnyékszék emésztőjében találtak rá - mondta el az InfoRádióban a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei főkapitányság sajtószóvivője.”

„kertben lévő árnyékszék emésztőjében találtak rá”szerencsétlen gyerekre.
(magyarul a kerti budiban, így közölte a szóvivő az élő adásban.)
http://www.inforadio.hu/hir/belfold/hir-103723

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 18:32 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Papp István!

Mint említettem volt, próbálom/próbálnám megérteni.... a történteket, annak a logikai sorrendjéig, hogy miért is kellett helikopterrel keresni az eltüntet.

Azért, hadd ne kelljen már elnézést kérnem, se tőled, se mástól, hogy az alapvető keresési szabályt firtatom, még ha burkoltan is!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 18:14 
hamutipró

Elnézést hogy közbeszólok, de:
Ha rendesen le is fednek egy emésztő gödröt, megeshet, hogy ez az évek folyamán elgyengül, elöregszik, és ha nagyobb teher nehezedik rá, be is szakadhat.
Nem ellenőrzi senki sem az emésztőgödre lefedettségét senki sem havonta vagy hetente.
A nyomkövető kutyáktól sem szabad csodát várni, mint mindnnek, nekikis megvannak a korlátaik, amit nem tudnak kitolni. Elég egy kiadósabb esőzés, és bizony kevés az a kutya, ami tud nyomot fogni ilyenkor. Pláne követni...
A szülői felügyelet?
Talán jogos a dolog, talán nem. Nagyon sok esetben elég fél perc, vagy ennek töredéke, és megtörténhet a baj. Egyszerüen képteléenség egy gyereket (pláne ekkorát) folyamatosa, mindne percben figyelni. Aki ezt állítja, az hazudik.
Nem a szülőket akarom ezzel védeni, ne értsetek félre. Csak nekem is volt 2 gyerekem, voltak ekkorák, és olyanok voltak mint a szemfényvesztés.

AZ meg hogy szabad volt e a nyilás ahol beleesett a csöppség, majd kiderül. Ha meg nem, lés ennek ellenére se vették észre, az más kérdés. Mert visszacsukódni valóban nem tud semmi. Legalábbis ebben a formában...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 17:56 
lángterelgető

Egyetértek Papp Pistával. A keresés előtt a rendőrök gondolom végig nézték s kérdzték ki és hol látta utoljára a gyereket. Bizonyára az eméstőre is gondoltak nem-e esett bele. Na de ott a kutyák se érezték s ráadásul többet a házon kívül látták állítólag utoljára :shock: Azért ,mert egy két " agyas tűzoltó mindenhez ért" még nem kell semmilyen specmentős egységet bas.ogatni. Ha aszülők figyeltek volna a gyerekükre ez nem következik be vagy tényleg nem volt rendesen lefedve,zárva az emésztő gödör. :-(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 17:18 
lángterelgető

Köszönjük a sok szakember segítő szándékú tanácsát. A specmentőket a rendőrség riasztotta, azt közölték a házat és közvetlen környékét már átkutatták. Szemtanúk látták a gyermeket több száz méterre a házuktól. Az eső szakadt. Gondolom más addig nem kezdett volna bele a kutatásba, amíg a fedettnek látszó emésztőgödröt este 22 órakor szárazra nem szippantják!
Mégegyszer köszönjük a jótanácsokat!
Üdvözlettel Papp István

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09. 15:36 

Sajnos ez a második eset a pályafutásom alatt, ami hasonlóan tragikusan végződött (1989). Nekem az első nagyon bevésődött.
Ha rajtam múlik, nem kellett volna szerencsétlen kisgyereket ilyen soká keresni. Igaz, alapvetően nem lett volna más a helyzet.
Ez van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 71 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]