* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 23. 13:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 569 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 30. 20:22 
kapacsmester

igen. royalnak is igaza van. de hol és hogyan valósítanák meg a mai világban?
egyébként igaz, egy kárhelyen minden másodperc sokat jelent. Így tehát elvileg lenne jövője. De mennyibe kerülne? :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 30. 20:13 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hali!

L_Jani véleményét osztom, mind költségviselés mind egyebbek az mellett szólnának, hogy próbaüzemnek kéne alávetni a dolgot.

NAGYON SOK EMBERÉLET MENGMENTHETŐ LENNE HA EGY KICSIT A TŰÓK IS TANULNÁNAK EÜ-T és most nem a 6 hetes tanfolyamon előadott ásítós témára gondolok.

Otetk20: -akkor látod te is a lényeget...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 24. 19:00 
kapacsmester

Igazán jó megoldás nem nagyon olvastam, de bevallom magam sem tudok igazit. Mindenki járja a maga útját. Közös ügyelet? Közös elhelyezés? Talán ilyen elképzelések az előrevezetők.

Royal: Közelitesz az igazsághoz dolgozom az egészségügyben is
Gratúlálok :D

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: ....
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 24. 16:22 
pernyekergető

Nem tudom, nálatok ilyen gyorsan mennek a dolgok, máris őrmester lettem... :lol:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Orvost a kocsikra
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 24. 16:05 
pernyekergető

Sziasztok. Én mentős / V. orvostanhallgató vagyok. Mint ötlet, nekem nagyon tetszik az orvos a tűzoltókocsira dolog, és nagyon szívesen részt is vennék benne. Ha valahol kisérletileg bevezetik, és tudtok róla, szóljatok, én szívesen megyek félállásban. Zárójeles megjegyzés, ha nagyon borzasztó, bocsájtsátok meg. Szóval van-e mód arra, hogy bármilyen formában, bármikor és nagyjából bárhol mint mentős részt vehessek tűzoltó kivonulásokban? Akár nyáron egy egész hónapig szívesen, vagy évközben amikor lehet. Lehet-e pl. azt, hogy nyáron egy hónapig részt vennék tűzoltó-kiképzésben, még ha orvos is leszek, nem tűzoltó. Kérlek válaszoljon, aki tud megoldást, mert nagyon nagy vágyam ez.. Kösz előre. Péter Ádám

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 22. 22:07 
Szerkesztő

Kalocsal írta:
Orvost a fecskendőre?
szerintem az ötlet alapjában véve nem rossz.
De!
Sajnos az tényleg igaz, hogynagyon nehéz lenne ilyen személyt találni, aki vállalná az orvosi és tűzoltói teendőket is. Vagy legyen csak orvos? Nem jó, mert akkor egyel kevesebb ember fér fel a gépjárműre. vonuljon cak akkor, amikor látzik, hogy kellhet? Nem jó, mert sokba kerülne és komoly szabályozásokkal járna. Ez pedig már majdnem mentősködés.
Bár (ahogy az amerikai filmekben látjuk) vannak olyan helyek külföldön, ahol működik. Igaz, hogy ott többa pénz is rá...
Az ötlet azonban alapjában véve nem rossz. Csak a megvalósíthatóság... Főleg vidéken.

Nem kell feltétlenül orvos! Elég, ha valamelyik tűzoltó elvégez egy komolyabb (!) egészségügyi tanfolyamot - esetleg konkrétan erre a célra kifejlesztett tananyaggal.

Vagy a másik megoldás, hogy egy négyszemélyes terepjáróval vonulna 2 tűzoltó + 1 orvos + 1 betegápoló, természetesen a fecskendő mellett. És a kocsi úgy lenne felmálházva, ahogyan már Kicsi is mondta: "feszítő-vágó is és orvosi eszközök, amik feltétlen szükségesek az életmentéshez." De így viszont már megint annál a problémánál tartunk, hogy nincs ember... :)

Szerintem nem lenne hülyeség összevonni a tűzoltóságot a mentőkkel - már csak az anyagi oldalt nézve is. Néhány városban ki lehetne próbálni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 22. 1:03 
kapacsmester

Orvost a fecskendőre?
szerintem az ötlet alapjában véve nem rossz.
De!
Sajnos az tényleg igaz, hogynagyon nehéz lenne ilyen személyt találni, aki vállalná az orvosi és tűzoltói teendőket is. Vagy legyen csak orvos? Nem jó, mert akkor egyel kevesebb ember fér fel a gépjárműre. vonuljon cak akkor, amikor látzik, hogy kellhet? Nem jó, mert sokba kerülne és komoly szabályozásokkal járna. Ez pedig már majdnem mentősködés.
Bár (ahogy az amerikai filmekben látjuk) vannak olyan helyek külföldön, ahol működik. Igaz, hogy ott többa pénz is rá...
Az ötlet azonban alapjában véve nem rossz. Csak a megvalósíthatóság... Főleg vidéken.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 19. 22:20 
pernyekergető

Autónk az van, csak ember nincs rajtuk. Nem tudom ez a két új szer is hogy fog működni, de majd meglátjuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 19. 12:18 

HI Kicsi! -Jó a dumád, bejön... :D

Nektek van is kis kocsitok, s balesethez bőven elég is lenne...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 19. 0:25 
pernyekergető

Nos a következő a véleményem: Jó ötletnek tartom, hogy valahogyan tűzoltó és mentőorvos, egy autóval, szerrel vonul a kárhelyre, főleg balesethez ill. műszaki mentéshez. Ez ahogy Royal barátom írta nyugaton működik. Az USA-ban olyan szinten, hogy van egy ún. gyorsbeavatkozó kocsi, mint egy pick-up, ami viszonylag gyors, van rajt egy feszítő-vágó is és orvosi eszközök, amik feltétlen szükségesek az életmentéshez. A személyzet két tűzoltó és két mentőorvos. Ők kiérnek előbb, rengeteg időt spórolnak és szerintem egy-két emberélet ilyen dolgon múlik. Mondjuk az amcsiknál túlzásba viszik, mert egy macskához, ami felment egy fára is kimennek öt autóval. De működik. Itt nálunk a rohamra hasonlít ez a dolog, de mégsem az. Aztán akkor nem annyira gond, hogy lassabban érnek ki akár a távolság, akár mi miatt a szervek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 17. 21:05 

Az összevont ügyeletnek is lenne értelme /112?/, ha valaki összehangolná a tevékenységeket, nyugaton miért müködik??? Persze, ha megcsörgeted csörög 112-t is csak nem biztos hogy felveszik!

otetk20:
Egy kicsit nem a mentőkhöz húz a szived?

Van olyan település ahol van a társ szervek között egy csatorna, amelyiken áramlik az infó, s tökéletesen müködik!
A mentők "diszlókációja" azt feltételezi, hogy 15 percen belől kiérkeznek?!, nos itt a Bakonyban nem nevetséges, hanem egyenesen RÖHEJES a helyzett, nagyon sok esetben már rég hazament mindenki mikor a mentő kiér! Előfordult olyan is amikor a mentők kapták a riasztást, s adták tovább a tűzoltóknak, akik továbbadták nekünk is, ennek 6 perc volt az átfutása, s még nem volt úton a mentő amikor Mi indultunk. De lehetne ezt nagyon ragozni! Ebben a régióban nagyon hatásos lenne, egy mentő ami azonnal indulna a tűó szerrel /riasztástól függöen :D /.
Bár az OMSZ munkája nemcsak az eset mentésben van, s lehet, hogy ezt nem akarják összezavarni? /ennél jobban!/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 16. 22:21 
tűzkakas-idomár

Nem összevont ügyeletre gondoltam, hanem a tűzoltóság állományába tartozó mentőorvosi képesítéssel rendelkező személyzettel vonuló különlegesen felszerelt autóra. Természetesen csak olyan parancsnokságokon érdemes ilyet fenntartani, ahol a vonulási statisztikai adatok ezt indokolják.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 16. 20:26 
kapacsmester

Alapvetően én ugy gondolom, hogy mindenki végezze a saját munkáját. Ha valaki pusz munkát és feladatot vállal tudnia kell, hogy miért teszi.

A közös hírközpont nem rosz ötlet de a mentők ilyen megoldást sohasem fogadnának el. Tudok olyan ujjonan létesült mentőállomásról, ahol együtt indult volna tűzoltósággal. Ezt a megoldást a mentők elutasították.

Az, hogy kiérkezik az esethez hamarabb nagyon soktól függ. Ki kapot először riasztást, milyen távolságra kell vonulni, /apropó ide vágom be, a mentők "diszlókációja" azt feltételezi, hogy 15 percen belől kiérkeznek./

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 15. 20:19 

Látom, nagy az egyetértés! :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 15. 17:01 

Mint lehetőség nem rossz az ötlet, de szerintem egyszerűbb és lényegesen olcsóbb a dolog, ha a tűzoltót, a mentőt és a rendőrt egy épületbe tesszük, közös hiradóügyelettel és kész. Erről persze megyétő fölfele egyik szervezetnél sem akarnak hallani, így marad a telefonálgatás egymásnak és lehet a felelőséget annak a nyakába varni, akinek legutoljára szólnak, hogy miért nem jött ki előbb.
LI

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 15. 9:12 

HI!

Még nem olvastam el a tanulmányt, de szerintem ha orvos nem is, de egy mentőszakápoló aki kész tűó képzésen átesni és vállalni mind a kettő szak folyamatos képzését az megállná a helyét, és sokkal hasznosabb lenne, mint 20-30 percet várni az esetkocsira, ami sajnos felénk gyakori esett.

Ezért több kollégám is elvégezte a mentőápolói 2 éves sulit, málháztuk ami az Ő munkájukhoz szükséges és az elmúlt időszakban már meghálálta az élet a fejlesztést.

Nagyfaluban, azt hiszem vagy a csoportnál vagy a rohamnál már történtek ilyen irányú lépések, és félautomata defiblirátort már málháztak.

Annak, hogy magán a szeren legyen-e vagy nem, szakmailag kell eldönteni, mert amikor tűz van, akkor tűz van, akkor az a személy oltson vagy ápoljon? EZ ITT A KÉRDÉS? De, ahogy Dánfok-22 írta, külön egy kiskocsi szerként nagyon sirály lenne, mivel úgyis a tűó ér ki elöbb!!!

S általában akkor turja a hiradós az orrát amikor komoly esett van s nem ér rá telefonálni a mentőknek...
Vagy a mentő már csak akkor szól ha Ő kint van és nem jutt semmire a szövetnadrágjával és félcipőjével..., vagy mert "szakmailag nagyon ott vannak", a gerincsérültet kirángatják az ablakon, mert hát "-Nem gyünn a tűzoltó pedig má szótunk nekik..."

Szóval! Jó a téma kiváncsian várom az eredményét! :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 14. 20:41 
kapacsmester

Az Pesten teljesen felesleges, az esetek legtöbbjénél a mentők is odaérnek a rohamkocsival. Abban van orvos. Mi van vidéken ahol csak egy szállító van vasárnap éjjel szolgálatban, és több településen kellene egyszere kiérkezni.? Marad a helyi orvos hívása.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 13. 23:59 
tűzkakas-idomár

Miért ne ? Lehetne egyes parancsnokságokon mint egyfajta külünleges szer.
Próbaüzem után kiderülne, hogy van-e értelme.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Orvost a tűzoltóautókra?
HozzászólásElküldve: 2002. nov. 13. 21:23 
vízpocsékoló

Az FTP honlapján találtam egy tanulmányt, miszerint milyen jó lenne, ha a tűzoltóautókon lenne orvos. Mi a véleményetek róla? Úgy gondolom, a legjobb az lenne, ha mindenki a saját feladatát végezné, de azt jól. Minden kocsira nem lehet orvost rakni, felesleges és költséges. Akkor kivel vonulnának, Csoporttal, Rohammal? Mire ők kiérnek, már a mentők is ott vannak.

A tanulmány itt olvasható:
http://www.tuzoltosagbp.hu/reszlet/cikk ... ulmany.doc

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 569 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]