* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. ápr. 24. 0:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 571 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Orvost a tűzoltóautókra?
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 03. 15:39 
lángterelgető

Sziasztok!

"Egyben javasolnám azoknak a hölgyeknek akik tűzoltók is szeretnének lenni, vegyék fontolóra ezt a lehetőséget! Terepen is vannak, segítenek, kiképzettek. A kollégák még szívesebben "dolgoznának" a kezeik alá!"

Milyen végzettségű embereket kerestek, vártok? Legalább oxyológus szakorvos legyen, vagy lehet mentőtiszt, esetleg mentőápoló is? Mennyi gyakorlatra van szükség a felszereléshez? A szervezet anyagi helyzetével kapcsolatban: van-e lehetőség az egyik hazai mentőszervezethez hasonlóan felajánlásból, társadalmi munkában vonulni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 03. 11:38 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Köszönjük a jó kívánságokat! Sokat fejlődtünk (? ;-) ?), alakultunk az elmúlt években. Azt gondolom, mind tűzoltói, mind orvosi szempontból igazoltuk létünket. Bár ahogy most a gazdasági dolgok alakulnak az FTP háza táján, a mi hosszú távú létünk is kissé bizonytalan... :-(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01. 22:35 
tűzkakas-idomár

Gratulálunk! és boldog szülinapot! a Bp. KESZ-nek.

Kedves BP. KESZ itt jeleznénk felétek, hogy segítségetekkel mi is tipegünk megtanultunk járni. Igaz nekünk még az iskoláskor messze van. De tűzoltóink biztonságérzetén komoly változások álltak be. A MENTÖK-vel nagyon jó a kapcsolatunk.
Itt megnézhetőek vagyunk.

http://www.youtube.com/watch?v=aIhYhTsqbxc

Bocs kedves fajó, de nálunk ez is férfias munka lett.
Kell egy megszállott DOKI aki szeretne segíteni a tűzoltóknak. :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01. 21:55 
Szent Tömlő őrzője

:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Egyben javasolnám azoknak a hölgyeknek akik tűzoltók is szeretnének lenni, vegyék fontolóra ezt a lehetőséget! Terepen is vannak, segítenek, kiképzettek. A kollégák még szívesebben "dolgoznának" a kezeik alá! :-D
Tiszteletem a Doktor Szolgálatnak :tapsolo:
Jó lenne, ha egyre több helyen lenne :-D , de a mai helyzetben? :-(
Üdv! Minél kevesebb bevetést!
Fajó

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 01. 7:03 
Szerkesztő

8 éves a KESZ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 21. 10:48 

Na azért elmondom neked, hogy hogy is került ide ez a téma.
Úgy írom ahogy hallottam, olvastam:

Először is történt ez az eset, aztán kiértek a mentők, aztán letakarták, majd jön az aki miatt nyílt ez a fórum és újraélesztette a gyereket.

Nekem ez rohadt furcsa volt, hogy ilyen megeshet, ellenben örülök a tűódoki munkájának.
Na és ebből adódóan jött a kérdésem ill. kérésem, hogy valaki magyarázza már el mi történt!
Többen nekem estek, hogy mi a f@szt pofázok mikor ott sem voltam, de mint kiderült közületek sem volt ott egy két ember.Aki meg kinn volt válaszolt a kérdésemre és nem verte hanyatt magát mert valami buzeráns laikus megmerte kérdezni, hogy mi is történt.
Továbbá hozzáteszem, hogy ha nem is vehető ki a szavaimból, nem kicsit érdekelt, hogy mi lesz a gyerekkel.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 20. 21:11 
vízpocsékoló

Az az igazság hogy kezd kicsit gyerekessé válni itt a dolog!
Elemigolyo, se te se mi nem voltunk ott, a nagyon hitelels cikk amit belinkeltél....igen ezek a hibák, hogy ilyen helyeken irnak ilyen dolgokról!! Szerintem lelehet szállni erről a témáról! És nem azért mert megsértődnénk, csak egészen egyszerűen értelmetlen a dolog!! Mert ami itt megy már egyáltalán nem arról szól ami ennek a topiknak a címe! Közes sincs hozzá! Amit még nem értek hogy ha van mentő ismerősöd miért ne kéred meg hogy magyarázza el amit nem értesz ha nekün nem sikerül úgy megirni hogy megértsd(amit egy laikusnak hozzáteszem nem nagyon lehet véleményem szerint)

A kedves mentőtiszthallgató, leendő bajtárs, sok mindent megtanul ha éles bevetéseken lesz majd, főleg ha egyszer eljut odáig, hogy Ő lesz majd a "varázsló"!

Utólag és távolról mindenki nagyon okos tud lenni!!

mentörpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 20. 15:45 

"A helyszínre elsőként kiérkező mentőorvos halottnak minősítette és letakartatta az élettelennek látszó kisgyermeket"
Ezt kérlek olvasd el, mert ezt sem én írtam csak rákérdeztem!!!

Itt a link:
http://www.stop.hu/articles/article.php?id=417731

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 20. 15:35 

idomtalan írta:
elemigolyo írta:
Te ott voltál?Mert ha igen, akkor beszélgess azzal aki kíváncsi rád.Mert én, nem rád vagyok kíváncsi.Ez a lényeg.
Kösz.

Vicces hogy te oktatsz ki, aki nem ért ehhez a szakmához, és bevallottan "nem vagy mentős". De biztos igazad lehet. Én nem mondtam soha hogy ott voltam, tanulj meg olvasni és mondatot értelmezni, idézet magamtól: "Én nem tudom mi volt ott így nem nyilatkozom erről..." Csak te mondasz "tényeket" úgy hogy nem voltál ott. Gratulálok.
És ezt a hangnemet használd otthon, velem ne. Köszi.

Hangnem változtatásra neked is szükséged lenne.Senki nem oktat ki senkit,de ha nem lehet egy adott dologról beszélni- mert mint Te például felháborodsz rajta- akkor teljesen fölösleges ez a fórum.Sőt mutatok neked valamit:

Ezt figyeld és nem én írtam!!!:
Idézet:
Jajj még annyit, hogy nem arra gondoltam, hogy a töbi gyereket ne nézze meg,sőt...Ez szabály és logikus is, a mentőnek először fel kell mérnie a helyzetet, DE nem takarom le a gyereket eldobva az utolsó esélyt is, egy ekg lehúzása azért a minimumés hát ugye mint utólag megtudtuk mutatott aktivitást az ekg még ha tapintható pulszusa(minusz 10 fokban én sem érezném senkiét...) nem is volt.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Orvost a tűzoltóautókra?
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 19. 22:56 
pernyekergető

elemigolyo írta:
Te ott voltál?Mert ha igen, akkor beszélgess azzal aki kíváncsi rád.Mert én, nem rád vagyok kíváncsi.Ez a lényeg.
Kösz.

Vicces hogy te oktatsz ki, aki nem ért ehhez a szakmához, és bevallottan "nem vagy mentős". De biztos igazad lehet. Én nem mondtam soha hogy ott voltam, tanulj meg olvasni és mondatot értelmezni, idézet magamtól: "Én nem tudom mi volt ott így nem nyilatkozom erről..." Csak te mondasz "tényeket" úgy hogy nem voltál ott. Gratulálok.
És ezt a hangnemet használd otthon, velem ne. Köszi.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 19. 22:22 

idomtalan írta:
elemigolyo írta:
Kicsit olvassatok visszább.Valaki azt írja le lett takarva.Ez itt a lényeg!

Ott voltál? Nem!
Ez itt a lényeg!

Kösz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 19. 0:31 
pernyekergető

elemigolyo írta:

Ott voltál? Nem!
Ez itt a lényeg!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 18. 23:26 

idomtalan írta:
mentorpe írta:
Amúgy nem Ő volt a MOK-on..ROKOval érkezett Nóra!! De abban hogy kiváló szakember egyetértünk!!

Jah, bocsi. Én tévedtem. Csak azt tudtam hogy ő is kint volt és szokott MOK-on is vonulni (legalábbis amikor én ott dolgoztam, akkor azon is volt). Áldott jó lélek.
mentorpe írta:
A letakarásról meg annyit, hogy egésszen biztos, hogy nem lett letakarva mert akkor most a kismanó nem ott lenne, ahol van és remény se lenne felgyógyulására!

Ezt mondtam én is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 17. 8:51 
pernyekergető

mentorpe írta:
Amúgy nem Ő volt a MOK-on..ROKOval érkezett Nóra!! De abban hogy kiváló szakember egyetértünk!!

Jah, bocsi. Én tévedtem. Csak azt tudtam hogy ő is kint volt és szokott MOK-on is vonulni (legalábbis amikor én ott dolgoztam, akkor azon is volt). Áldott jó lélek.
mentorpe írta:
A letakarásról meg annyit, hogy egésszen biztos, hogy nem lett letakarva mert akkor most a kismanó nem ott lenne, ahol van és remény se lenne felgyógyulására!

Ezt mondtam én is.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 17. 0:42 
vízpocsékoló

A letakarásról meg annyit, hogy egésszen biztos, hogy nem lett letakarva mert akkor most a kismanó nem ott lenne, ahol van és remény se lenne felgyógyulására!!
Mentőtiszt hallgató bajtársnak sok sikert a felkészüléshez es soha ilyen tömegest Neki!!
mentörpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 16. 10:05 

idomtalan írta:
Nííínó írta:
Jajj még annyit, hogy nem arra gondoltam, hogy a töbi gyereket ne nézze meg,sőt...Ez szabály és logikus is, a mentőnek először fel kell mérnie a helyzetet, DE nem takarom le a gyereket eldobva az utolsó esélyt is, egy ekg lehúzása azért a minimumés hát ugye mint utólag megtudtuk mutatott aktivitást az ekg még ha tapintható pulszusa ( minusz 10 fokban én sem érezném senkiét...) nem is volt.

Nem kéne szerintem arról nyilatkozni hogy kinek mit kellett volna csinálnia olyannak aki nem volt ott. Tudom ki volt akkor a MOK-on, a Nóra egy igen jó szakember, intenzíves szakorvos. Én nem tudom mi volt ott így nem nyilatkozom erről, és szerintem jobb is lenne ez mindenkinek. Kétlem amúgy hogy bárki letakart vólna bárkit/bármit is, az hogy valamilyen újság vagy média ezt írja/mondja, khm khm. A Blikk aztán hiteles. No comment.

Az a baj, hogy én nem a blikktől tudtam meg és azért kérdeztem erre rá.De szerencsére (még akkor is ha nem volt ott) van valaki aki egyetért velem e szempontból.Ráadásul én nem vagyok mentős...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 14. 23:07 
pernyekergető

Nííínó írta:
Jajj még annyit, hogy nem arra gondoltam, hogy a töbi gyereket ne nézze meg,sőt...Ez szabály és logikus is, a mentőnek először fel kell mérnie a helyzetet, DE nem takarom le a gyereket eldobva az utolsó esélyt is, egy ekg lehúzása azért a minimumés hát ugye mint utólag megtudtuk mutatott aktivitást az ekg még ha tapintható pulszusa ( minusz 10 fokban én sem érezném senkiét...) nem is volt.

Nem kéne szerintem arról nyilatkozni hogy kinek mit kellett volna csinálnia olyannak aki nem volt ott. Tudom ki volt akkor a MOK-on, a Nóra egy igen jó szakember, intenzíves szakorvos. Én nem tudom mi volt ott így nem nyilatkozom erről, és szerintem jobb is lenne ez mindenkinek. Kétlem amúgy hogy bárki letakart vólna bárkit/bármit is, az hogy valamilyen újság vagy média ezt írja/mondja, khm khm. A Blikk aztán hiteles. No comment.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 14. 19:17 
vízpocsékoló

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 14. 2:16 
vízpocsékoló

Helló!

Én az egyik kis Manóról tudok némi infóval szolgálni, bár nem sokkal, mert ugyebár a titoktartás engem is kötelez. Mint tudjátok, az újraélesztett kisfiu a Heim Pál kórház Intenzív osztályán fekszik. Én nagyobb reményeket fűztem hozzá, mint ahogy jelenleg áll a helyzet. Levették a lélegeztető gépről, jól ébredt, de most artikulálatlan hangokat ad ki, kifordítgatja a kis végtadgjait, görcsösen tartja őket. Évek és hosszú rehab után láthatjuk meg igazán, hogy mit tudunk belőle kihozni. A szülők mindennap vele vannak. Ennél többet nem árulhatok el.
Mindenesetre annyit hozzátennék, hogy a mentőknél vannak bizonyos szabályok de egy gyerekre akkor sem legyintek csak úgy rá..Nekem ez a véleményem.

Üdv: Egy Heim Pál kórházi dolgozó ill.Mentőtiszt hallgató lány

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Orvost a tűzoltóautókra?
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 11. 17:54 
pernyekergető

Majd ha egyszer ebben az életben bevezetésre kerül magyarországon is a paramedic rendszer (reméljük az amerikai példára) akkor majd ez a kérdés is meglesz oldva. Addig ez sem, (mint sok egyéb más sem). Ez van, magyarországon ez a helyzet.

Amúgy meg egy traumás újraélesztés főleg ha polytrauma gyakran egy hozzáértőnek is nagyon nehéz. Ha megnézel egy tanulmányt a traumás keringés leállásról: http://www.reanimatio.com/downloads/mrt_traum.pdf kiderül, hogy 1% alatti az esély arra hogy meglehessen menteni valakit.
"...mentők helyszínre érkezésekor már keringés nélkül talált betegek resuscitatiójának sikere rendkívül minimális... túlélésre a penetráló traumát elszenvedettek esetében valamivel jobb volt az esély (0–4%), mint a tompa sérülést követő keringés-összeomlások esetén (0–2,3%)."
"A cikkben bemutatott 4 ilyen irányú vizsgálat metaanalízise azt mutatja, hogy a 15 percet meghaladó resuscitatiós erőfeszítések esetén a túlélés esélye nulla, függetlenül attól, hogy az ellátás mennyire agresszív eszközökkel folytatódik (pl. thoracotomia)
."
Ez csak nagyon kis rész a tanulmányból, de sok minden levonható belőle.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 11. 16:38 

Pfuu... Nem irigylem azokat az orvosokat, akik ilyen helyzetbe keverednek egy kárhelyen.
Súlyos döntések ezek.
Első gondolatom az olvasottak alapján az volt, hogy amennyiben felmerül a lehetősége annak, hogy újra lehet éleszteni a kicsit, akkor az orvos adjon utasítást egy sérült ellátásban képzettebb tűzoltónak, hogy a gyerek keringését tartsa fenn, amíg a többi sérült állapotáról is információt szerez és/vagy befut a következő mentő egység.
De aztán, mint egy igen szeleburdi másfél éves gyerek apukája, aki tanulmányozta, hogy mi a teendő fulladás, légzés leállás (félrenyelés miatt pl.) esetén, rájöttem, hogy ez azért kemény téma. Bár talán még mindig jobb megoldás, mint, ha csak tehetetlenül állunk a gyerek felett.
Nem tudom.
Nyilván minden szülő a saját gyerekét félti a legjobban, de nem lehet az orvost ide-oda rángatni, hogy most az én gyerekemmel foglalkozzon csak. Egyértelmű, hogy ezt így higgadtan leírom, de neadjisten éles helyzetben én is foggal körömmel menteném a gyerekemet.
Azt gondolom, mint kívülálló, laikus, kibic, hogy a szabályrendszer fontos mankó a (tömeges) sérült ellátás terén. Ha az orvost ez segíti, akkor értékes perceket tud megmenti az ellátás javára, nem utolsó sorban, azért nem vonhatják felelősségre, hogy betartotta a protokollt.
Sajna ugyanis Magyarországon remekül tudják hónapokig vizsgálni a másodpercek alatt kényszerhelyzetben meghozott döntéseket...

De legfontosabb:
Van-e valami infó a két legsúlyosabban sérült kis manóról? :-(

Csak egészség legyen, meg fényerő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 22:50 

mentorpe írta:
Nem tudom mi a Te foglalkozasod!
Az a heñyzet, hogy amit idomtalan irt nagyon jo....ha a Te gyereked azert halna meg mert egy halott gyereket probalnak ujraeleszteni azt hiszem mashogy allnal a dologhoz!! Ha nem is a protokollra gondolsz, azert jozan paraszti esszel is ez a kezenfekvobb, hogy elobb megnezem ki hogy van es utana kezdek csak bele egy total bizonytalan dologba! De szerintem ne probald megerteni!! Ezzel ne foglalkozz! Ugy latom Te kicsit az vagy akinel az orvos mindig rosszat csinal, mert nem eled ujra mindenki es vannak betegek es neha meg meg is halnak emberek!!!! Te lehet hogy lelkiismeretes lennel, de a vilagot meg nem lehet megvaltani!!
mentorpe

Tévedés amit Te írsz.Lelkiismeretes vagyok,beosztott tűzoltó és sofőr is egyben de én mint nem egyszer írtam,nincs az orvosokkal bajom,egyszerűen azt akarom megérteni,ami abba a hülye szabályzatotokba van.De...nem megy.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 18:35 
pernyekergető

mentorpe írta:
Sajnos meg mento berkeken belul is vannak teveszmek! Voltam mar olyan karhelyen(tomeges), ahol tevedesben eltek a kedves bajtarsak! A MOK-mindenki felett van..ez azt hiszem nem vitatema!!

Azért ez a MOK a legnagyobb is orvos függő föleg Bp-en belül. Van sok nagyon jó és tudásilag is magasabb szinten lévő orvos aki nem a MOK-on dolgozik mégis ha kimegy a MOK miért kéne hogy ő legyen a KHP? Ismerem nagyrészt a MOK-os orvosokat azért mondom (de pl. aki szokott MOK-on lenni szinte kivétel nélkül van roham/eset kocsikon). Példák nélkül...
elemigolyo írta:
Most egy kicsit elkanyarodtunk a témától.Nem a kárhelyparancsnoksággal van a baj,hanem azzal,hogy én akkor sem tudom felfogni,hogy egy ilyen eset miért nem élvez elsőbbséget még akkor is, ha a szabály nem így szól...

Elég sokan elmagyarázták már. ARÁNYTALANSÁG. Ez a kulcsszó. Ez olyan dolog ha tűzoltó szemmel akarod látni, mintha 10 ház égne, először mindig az embereket kell kihozni (gondolom én). Ha az első házból nem hallasz kiabálást de viszont a 3ikból igen, lehet a 3ikba mész be először és utána sorba sorba. És ezt mind úgy, hogy nem tudod ki él-hal az első házba.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 18:33 
vízpocsékoló

Nem tudom mi a Te foglalkozasod!
Az a heñyzet, hogy amit idomtalan irt nagyon jo....ha a Te gyereked azert halna meg mert egy halott gyereket probalnak ujraeleszteni azt hiszem mashogy allnal a dologhoz!! Ha nem is a protokollra gondolsz, azert jozan paraszti esszel is ez a kezenfekvobb, hogy elobb megnezem ki hogy van es utana kezdek csak bele egy total bizonytalan dologba! De szerintem ne probald megerteni!! Ezzel ne foglalkozz! Ugy latom Te kicsit az vagy akinel az orvos mindig rosszat csinal, mert nem eled ujra mindenki es vannak betegek es neha meg meg is halnak emberek!!!! Te lehet hogy lelkiismeretes lennel, de a vilagot meg nem lehet megvaltani!!
mentorpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 17:30 

Most egy kicsit elkanyarodtunk a témától.Nem a kárhelyparancsnoksággal van a baj,hanem azzal,hogy én akkor sem tudom felfogni,hogy egy ilyen eset miért nem élvez elsőbbséget még akkor is, ha a szabály nem így szól.Nem próbálom meg újraéleszteni, hanem azt mondom,hogy halott és kész?Lehet,hogy az az utólsó 1 perce a sérültnek,miután már nem lehet újraéleszteni.Kicsit lelkiismeretes lennék ha tudnám,hogy
-ha ott helybe nem élesztem újra-
meghal pedig segíthettem volna, csak a szabály...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 571 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]