* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2018. ápr. 26. 15:24

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 571 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Orvost a tűzoltóautókra?
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 16:47 
vízpocsékoló

Sajnos meg mento berkeken belul is vannak teveszmek! Voltam mar olyan karhelyen(tomeges), ahol tevedesben eltek a kedves bajtarsak! A MOK-mindenki felett van..ez azt hiszem nem vitatema! De sajnos vannak olyanok akik szerintem nem, es vitaba szalltak velunkmasodiknak kierkezo ROKO-val,( miutan a korhazba osszetalalkoztunk veluk) hogy ott akkor is ok voltak a karhelyparancsnok mert a MOK utanuk ert ki....Nem ertettuk miert olyan jo KHPnak lenni?! MIert ragaszkodtak foggal korommel a dologhoz, mikor napnal is vilagosabb hogy ahogy kierkezik a MOK(akin amugy oxyologus szakorvos volt, nem kis tapasztalattal!!) O lesz a KHP!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 10. 14:03 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

idomtalan írta:
...Amugy a kárhelyparancsnok a helyszínen lévő legmagasabb szinten lévő mindenkori OMSZ-os bajtárs. Lehet hogy ott van a Traumatológus Főorvos XY doktor, de ha ő nem OMSZ alkalmazott, akkor a ő ott khp nem lehet. Ha elsőként egy MGK ér ki, egy ápolóval, akkor addig ő a khp amíg magasabb szintű mentőegység helyszínre nem ér. Szabály.

A nem idézett dolgokkal egyetértek. Az idézetnek CSAK tapasztalati úton mondanék ellent: volt már olyan kárhely, ahol a nem OMSZ alkalmazott IX. Doktor orvosa volt a khp, mert ő volt a legmagasabb végzettségű. Aztán ment be a Markóba tömegest írni. Bár lehet, hogy tévesek az infoim, akkor bocs. De tény, hogy szabály szerint a legmagasabb végzettségű OMSZ dolgozó - és mindegy, hogy Roko-n van vagy Eset-en - a khp. Régen, mentő koromban volt úgy, hogy - bár nem oxyológus - szakorvosként én voltam a Rohamon, de egy oxyológus szakorvos volt a másik állomás Eset kocsiján, a KICS pedi rádión közölte, hogy XY doktor az NM hívójelű egységről a khp. És mindenki elfogadta, értelem szerűen...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 09. 23:55 
pernyekergető

elemigolyo írta:
hm.... lehet hogy én megértem de egy tömeges balesetnél az én gyerekem lenne ilyen helyzetben lehet, hogy odarángatnám a mentőst, ha tetszik ha nem.És nem igazán érdekelne a protokoll.Nem bántásnak írom, de véleményem szerint így cselekednék.
Persze az is hülyén néz ki, hogy a lakástűznél lehet, hogy célszerű előbb a még nem égő tárgyakat kimenteni, mint az égő tárgyat eloltani.

Csak ez nem aza helyzet. Ez aza helyzet ha azt kezdenéd el oltani ami már leégett ahelyett hogy azt oltanád ami még csak elkezdett égni de nem égett el teljesen.
Nem tudod ilyen kis példában ezt megérteni sajnos, lehet ha nem 2 gyerek lett volna ott hanem 12, könnyebben menne. Ha valaki reanimatio-ra szorul egy kárhelyen, azzal nem foglalkozunk, mert egy reanimatio LEGALÁBB 3 emberes, viszont rajta kívül még van 11 potenciálisan menthető (vagy még felméretlen) sérült személy. Ha olyan lenne a mentőszolgálat hogy legalább annyi kocsival kitudna menni egy TB-hez amennyi a sérült, ezt meg lehetne csinálni. Ez nem csak protokoll szerint van így, hanem józan paraszti ésszel. Azt mondod ha te gyereked feküdt volna ott akkor oda rángatod. Akkor abba gondolj bele inkább, ha a TE gyereke(i)d a többi 11ben lettek volna, és mivel az a reanimatio LEGALÁBB 1 mentőegységet (3 embert) lefoglal, nem tudnának foglalkozni velük és ezért halnának meg. Akkor meg még több reanimatio stb stb... Nem véletlenül van így a Protokoll. Ez egy nehéz döntési helyzet, de meg kell tudni hozni.
Amugy a kárhelyparancsnok a helyszínen lévő legmagasabb szinten lévő mindenkori OMSZ-os bajtárs. Lehet hogy ott van a Traumatológus Főorvos XY doktor, de ha ő nem OMSZ alkalmazott, akkor a ő ott khp nem lehet. Ha elsőként egy MGK ér ki, egy ápolóval, akkor addig ő a khp amíg magasabb szintű mentőegység helyszínre nem ér. Szabály.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 09. 18:22 

mentorpe írta:
Ez egy nehez dolog! Ez az, amit nem tud es talan nem is kell laikus embernek megertenie! Szabaly!! Protokoll....tomeges karhelyen nem kezdheted meg rogton a reanimaciot, elobb meg kell nezned, fel kell merned, a tobbi serult allapotat! Szerintem ezt nem kell megerteni, elfogadni senkinek, mert talan nem is lehet, a legjobb ha nem is nagyon melyulnek bele! A legjobb ha ilyen helyzetben elfogadjak az emberek, hogy a kierkezo mentoegysegek mit, miert csinaltak es nem megerteni szeretnek! Nem bantaskent irom ezt, felre ne erts!!!! csak en igy gondolom!
mentorpe

hm.... lehet hogy én megértem de egy tömeges balesetnél az én gyerekem lenne ilyen helyzetben lehet, hogy odarángatnám a mentőst, ha tetszik ha nem.És nem igazán érdekelne a protokoll.Nem bántásnak írom, de véleményem szerint így cselekednék.
Persze az is hülyén néz ki, hogy a lakástűznél lehet, hogy célszerű előbb a még nem égő tárgyakat kimenteni, mint az égő tárgyat eloltani.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 08. 14:47 
vízpocsékoló

Ez egy nehez dolog! Ez az, amit nem tud es talan nem is kell laikus embernek megertenie! Szabaly!! Protokoll....tomeges karhelyen nem kezdheted meg rogton a reanimaciot, elobb meg kell nezned, fel kell merned, a tobbi serult allapotat! Szerintem ezt nem kell megerteni, elfogadni senkinek, mert talan nem is lehet, a legjobb ha nem is nagyon melyulnek bele! A legjobb ha ilyen helyzetben elfogadjak az emberek, hogy a kierkezo mentoegysegek mit, miert csinaltak es nem megerteni szeretnek! Nem bantaskent irom ezt, felre ne erts!!!! csak en igy gondolom!
mentorpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 06. 21:54 

mentorpe írta:
Szerintem talan azt nem erted(de bocsanat ha tevedek), hogy ha valakire azt mondjak hogy halott, az meg nem azt jelenti hogy halott a hetlkoznapi szohasznalatban! Exit.let. mikor mar visszafordithatatlan a halal! Viszont ha valaki meghal akkor vannak ugye bizonyos idointervallunok, mikor meg eselyesen ujralehet eleszteni! A kisgyerek az adott pillanatban halott volt, de meg azon idon belul elkezdtek az ujraeleszteset, ami meg sikeres kimenetelu volt! Nem tudom ez magyarazat-e a kerdesre?! ha nem akkor bocsanat!
mentorpe

Ez teljesen jó magyarázat csak akkor azt mondd meg nekem légyszíves még, hogy ha Én kiérek elsőnek egy ilyen helyszínre megállapítom, hogy halott akkor nem kezdem újraéleszteni hanem inkább megyek tovább és otthagyom?Nem tudhatta a mentő orvos sem milyen státuszban volt a sérült nem?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 05. 11:34 
vízpocsékoló

Szerintem talan azt nem erted(de bocsanat ha tevedek), hogy ha valakire azt mondjak hogy halott, az meg nem azt jelenti hogy halott a hetlkoznapi szohasznalatban! Exit.let. mikor mar visszafordithatatlan a halal! Viszont ha valaki meghal akkor vannak ugye bizonyos idointervallunok, mikor meg eselyesen ujralehet eleszteni! A kisgyerek az adott pillanatban halott volt, de meg azon idon belul elkezdtek az ujraeleszteset, ami meg sikeres kimenetelu volt! Nem tudom ez magyarazat-e a kerdesre?! ha nem akkor bocsanat!
mentorpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 04. 10:46 

Nem mondtam, hogy nem szolgálatvezető, sőt azt sem, hogy Ő mondta volna, hogy nem hibázik.Látom gyengén érintett ez titeket.
Nos, arról van szó, hogy letakartak egy kis gyereket ugye?Aki tudomásunkra jutott, hogy élt.Persze természetes ha halott és van további sérült akkor nekiállok és ellátom.De nekem nem is ezzel van bajom, ill nem is bajom, csak az foglalkoztat, hogy: Nem igaz, hogy nem lehet ezt 100%-kal megállapítani ki a halott meg ki nem?!
Senkit nem akarok megsérteni félreértés ne essék, nagyon becsülök minden mentőst.
Csak egy szimpla kérdés volt amit nem értek!
Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 03. 3:38 
Szent Tömlő őrzője

Nagyon el van szallva magatol, ha o sosem hibazik. De ha sosem hibazik, nem ertem miert nem lett belole minimum egy szolgalatvezeto foorvos.

Egy dolog meg, amit egy nyugdijas szolgalatvezeto mondott: "Ha barmilyen modon bajba keveredsz, soha nem lehet problema abbol, ha igazat mondasz: amit tapasztaltal, es amit tettel. Az orvostudomanyban mindenre lehet magyarazatot talalni, csak igaz legyen."

Lehet h hulyen irtam le, a lenyeg az, hogy ha olyat mondasz, ami tortent, abbol nem lehet problema. Abbol lehet, ha nem megfeleloen cselekedtel, es ezt a nem igazzal ellnsulyozod. Mindenre lehet magyarazatot adni, csak tudni kell indokolni.

Asszem itt minden adott volt, teljesen jol cselekedett a KHPk. Te 1 gyereket tartottal volna eletben, es hagytad volna az osszes tobbit ugy ahogy van? Es ha egy masiknak sulyosabb az allapota?

GOLD PRIDE SENIORS '09
SHS VARSITY TENNIS SQUAD CAPTAIN
SHS VARSITY BOWLING SQUAD CAPTAIN - STATE FINALIST
SHS VARSITY TRACK AND FIELD SQUAD - ACADEMIC ALL CONFERENCE

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 02. 21:24 

Nem akarlak tévedésben hagyni, de a kárhely parancsnoknak nem jár magasabb fizetés. Ez nem egy beosztás, mint pld. a szolgálatvezetői, hanem ún. "ad hoc". A seregben ezt úgy hívják, hogy szolgálati előljáró, ami nem feltétlenül jelet magasabb rendfokozatot. Pld. a IX. Doktor orvosa is volt már kárhely parancsnok, mert az OMSZ részéről nem volt a helyszínen magasabb végzettségű személy. Az mt. ismerősödről csak annyit: aki azt hiszi magáról, hogy nem tud hibázni, az vagy "buta", vagy hazudik, önmagának is. Mindenki hibázik. Csak van aki a saját hibájából tanul, van aki nem... Nem voltam a helyszínen, tehát nem tudom, elhangzott-e ilyen, hogy "ÉN vagyok a főnök." De az OMSZ-ot valamikor úgy "jellemezték", hogy félkatonai szervezet. Tehát a parancsokat - bizonyos, értelmes határokon belül - nem kérdőjelezzük meg, és főleg nem "ellenséges tűz alatt". Többször beszéltem azóta az érintett kollégával, és soha nem dobta le magáról a felelősséget.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 02. 18:21 

Egy kárhely parancsnok feladata mindig nehéz, de ugye ezért van az a magas fizetés, hogy abban a helyzetben biztosan és felelősséggel végezze a tanult munkát.Van mentős tiszt ismerősöm.Nem tud hibázni!Ezt nem azért írom, nehogy félreérts.
Mindig az van a Mi esetünkben is, hogy "én vagyok a főnök" aztán amikor meg ilyen van ,akkor meg levenné a válláról a terhet.Vajon miért?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 02. 0:46 

Hangsúlyozom, hogy nem voltam ott a helyszínen, csk különböző forrásból kaptam az infokat, amelyek egymásnak sokszor ellentmondtak. Ugyanazokat a tényeket máskép értékelték a résztvevők, és más maradt meg bennük, ezt máskép adták tovább. És ha a lánc elindul, akkor minél több emberen megy keresztül, annál nagyobb az "elhajlás". És itt nem a szándékos ferdítésről beszélek, mert azt - jelenleg - nem tételezem fel senkiről.
Azt kell, hogy mondjam, a szakma szabályait figyelembe véve a kárhelyparancsnoknak nem volt más választása. Lehet beszélni arról, hogy ez a döntés jó volt-e vagy rossz, de nem volt választás. Itt nem arról volt szó, hogy van egy tömeges kárhely, ahol 8-10 sérültből - ebből 2 gyerek - kell rangsorolni. ITT MINDEGYIK GYEREK VOLT!l Itt 2 sérült volt a helyszínen, a többieket a laikusok elvitték a helyszínről. (Mellesleg megjegyzem, ez sem volt okos döntés, mert így el kellet aprózni a felszámolásban résztvevő erőket, még ha csak időlegesen is.) Nem lehetett tudni, hogy az elvittek közül hányan vannak milyen állapotban. (Laikus állapot felmérés nem lehet döntő tényező, sem ott, sem később!) Ha ellátják a 2 - ismerten - súlyosat, és közben a többi közül lesz valaki kritikus, vagy letalis állapotban, akkor azt kérné(n)k számon - jogosan-, hogy khp-ként miért állt neki beteget ellátni és miért nem mérte fel a többit.
Sokszor gondoltam arra, hogy jó lett volna a szajoli vagy most a monori vonatbalesetnél dolgozni. De mindig azért imádkozom, hogy egy ilyen helyszínen ne én legyek az első beavatkozó...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 01. 18:11 
vízpocsékoló

Sziasztok!
Olvasgatom a forumot mar nagyon reg ota....
Az ami most a sajtoban megy es igy itt is, kicsit elszomorit!
Minden szakmanak megavnnak a maga szabalyai! A mentesben is vannak szabalyok amiket be kell tartani! Ezek sokszor laikus emberek szamara felfoglhatatlanok, erthetetlenek! Ezt nem kellett volna a sajtoban nagydobra verni, mert csak felesleges ellensegeket es feszultseget kelt a mentok irant!
Nem az orvosokat kell mindig terrorizalni es hogy ki tudja es ki nem megallapitani a halal bealltat! Megtudjak allapitani!! Az hogy a sajto ezt hogyan irja le, es mit ir arrol Ok nem tehetnek! Talan mindenkinek kicsit a sajat haza tajan kene soporgetnie es nem olyanokkal foglalkozni amikhet nem ert!
Az ujsagok persze mindig is ilyeneket fognak irni, mert ez kell?!, mert sajnos manapsag a "nepnek" erre van igenye?! es mert igy fogy sok szenylap....az hogy ezzel emberek eletet keseritik meg mit sem erdekli oket! :???:
Mentorpe

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 01. 17:35 

Most akkor azt is írd le, hogy mi a véleményed ezzel a nem halott kisgyerek megállapításával kapcsolatban.
Köszönöm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 29. 0:01 

Tömeges kárhelyen, amikor az ellátandó sérültek és az ellátó kapacitás között jelentős különbség van, be kell sorolni a betegeket. Akinél a tünetek/sérülések/fizikai paraméterek alapján súlyos - gyakorlatilag halálos kimenetelű - állapot van, ott a kapacitást át kell csoportosítani azokra, akiknél az azonnali ellátás elmaradása halálhoz vezet. Ezek az ún. "fekete" és "piros" kategóriák. A feneség a dologban, hogy a protokollokat felnőtt ellátás alapján dolgozzák ki, mert ott van nagyszámú esetből leszűrhető tapasztalat. (Szerencsére. Sajnos.) A gyerekellátás egészen más. Ezért küzdünk, hogy a gyereket NE tessék "kis felnőttnek" tekinteni. Semmilyen szempontból.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28. 19:40 

Most erre mit is mondjak?Éppen ezt kérdőjeleztem meg a múltkor!Nem lehet megállapítani ki a halott és ki nem?Röhej!Most akkor én is benn hagyjam a lángok között a gápalackot??? Szép volt tü.doki! :tapsolo:

Ellenbe gratulálok a mentő dokinak is!!!! :???: :???:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 28. 18:59 
Szerkesztő

Óvodásbaleset: lélegzett a halottnak hitt és letakart kisgyerek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 27. 11:51 
lángterelgető

A Tegnapi napon, bebizonyosodott a létjogosultsága!
Köszönet érte, hogy van és a tegnapi napon szolgálatot orvosnak KÜLÖN köszönet a lelkiismeretes munkájáért!

ui: azt hiszem, nem kell megmagyaráznom! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Hozzászólás jelentése

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 18. 13:31 

maestro írta:
Nem az lett mondva hogy erre csak a tuo doki az alkalmas...
Azt mondod nem nagy dolog a halál beálltát megállapitani? Végülis igazad van tök mindegy hogy még élő esetleg kómában lévő embert visznek a hullakamrába vagy a boncasztalra... Ha van kis időd meg kedved szerezd meg a Boncasztal c. filmet nézd végig érdemes.... (nem a krimire gondolok aminek szintén ez a cime). Ebbe láthatsz pár meglepő esetet mikor a doki tévesen állapitotta meg a dolgokat... valós eseményeket dolgoz fel. A másik, tudod nem mindenki képes felmászni 40 méter magadba valami létrán meg hasonlón... azért kell oda fizikai telljesitmény is.. amit nem biztos hogy minden doki (nem csak doki) tud produkálni hiszen onnét le is kell jönni...

Kíváncsi vagyok a filmre ha tudom megnézem.De nekem akkor se mondd, hogy nem tudja egy orvos megállapítani a halál beálltát.Lehet, hogy tudatlan vagyok de a kóma meg a halál az nem ugyanaz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 17. 10:31 

Különítsünk el két dolgot:
1: szakmai, a halál megállapítása: csak orvos / mentőtiszt végezheti el, még abban az esetben is, ha élettel összeegyeztethetetlen / vagy annak tűnő sérülés, állapot áll fenn. Csatlakozom maestrohoz, tessék megnézni a filmet. Vagy ajánlom a Gyötrelem éve című könyvet.
2: munkajogi / biztonsági: nem arról van szó, hogy más orvos oda nem tud felmenni. De fel tud. Ha akar, mert erre - a IX. Doktorral szemben - nem kötelezhető. Sőt, ha valami baj éri, akkor saját felelősség, min. táppénz, stb. És miután a kimentésig a helyi "tv" felelőssége a
kárhelyen tartózkodók épsége, nem is biztos, hogy felengedték volna. Vidéken vagy felment volna a mentő/körzeti orvos, vagy megvárta volna, amíg lehozzák. Ebben az esetben ez mindegy volt, de ez nem mindig van így.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16. 16:05 

Nem az lett mondva hogy erre csak a tuo doki az alkalmas...
Azt mondod nem nagy dolog a halál beálltát megállapitani? Végülis igazad van tök mindegy hogy még élő esetleg kómában lévő embert visznek a hullakamrába vagy a boncasztalra... Ha van kis időd meg kedved szerezd meg a Boncasztal c. filmet nézd végig érdemes.... (nem a krimire gondolok aminek szintén ez a cime). Ebbe láthatsz pár meglepő esetet mikor a doki tévesen állapitotta meg a dolgokat... valós eseményeket dolgoz fel. A másik, tudod nem mindenki képes felmászni 40 méter magadba valami létrán meg hasonlón... azért kell oda fizikai telljesitmény is.. amit nem biztos hogy minden doki (nem csak doki) tud produkálni hiszen onnét le is kell jönni...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 16. 12:45 

maestro írta:
elemigolyo meg tudta volna állapitani. Csak! Igaza van Bozsonak, vannak olyan helyzetek, ahova a legjobb szándékkal sem tud "normál" doki eljutni felszerelés, és egyebek nélkül. Gondolj bele, az ügyeletes orvos nem egy esetben nő. Az szted hogy mászna fel x méter magasba? Szerintem kevés mentőorvos, avgy ügyeletes orvos vállalta volna be a mászást és ez érthető maximálisan. Bozsóék kapnak megfelelő képzést hogy ilyen esetekben is tudjanak segiteni.

Azt hogy vidéken mi lenne ha ilyen lenne és nemvan doktor szolgálat? Passz. Ezt talán az illetékes tudná elmondani, ilyen esetben mi a teendő.

Nehogy már azt mondjátok, hogy ha nem lett volna tűzoltódoki, akkor az a szerencsétlen még mindig fenn ülne, mert semmilyen ügyeletes doki nem menne fel hozzá?
Megállapítani valaki halálát szerintem nem olyan nehéz dolog.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 15. 23:25 

elemigolyo meg tudta volna állapitani. Csak! Igaza van Bozsonak, vannak olyan helyzetek, ahova a legjobb szándékkal sem tud "normál" doki eljutni felszerelés, és egyebek nélkül. Gondolj bele, az ügyeletes orvos nem egy esetben nő. Az szted hogy mászna fel x méter magasba? Szerintem kevés mentőorvos, avgy ügyeletes orvos vállalta volna be a mászást és ez érthető maximálisan. Bozsóék kapnak megfelelő képzést hogy ilyen esetekben is tudjanak segiteni.

Azt hogy vidéken mi lenne ha ilyen lenne és nemvan doktor szolgálat? Passz. Ezt talán az illetékes tudná elmondani, ilyen esetben mi a teendő.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 15. 22:01 

Idézet:
De megtudta volna állapítani. Csak kiképzés és felszerelés híján, valamint a munkáltatója által megfogalmazott munkaköri leírás alapján NEM MEHETETT volna fel a daruba.

Ha jól értem az OMSZ alkalmazottja nem mehet föl a toronydaru kezelőfülkéjébe?
Vajon a darukezelők tudják ezt?
Oszt vidéken mi lett volna? Eldöntik a darut?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 15. 14:25 

elemigolyo írta:
maestro írta:

Ezzel mit akartál mondani?Hogy a mentő orvos vagy az ügyeletes orvos nem tudta volna megállapítani?Gyalog a létrán?hogy lehet másképp létrán?

De megtudta volna állapítani. Csak kiképzés és felszerelés híján, valamint a munkáltatója által megfogalmazott munkaköri leírás alapján NEM MEHETETT volna fel a daruba. Megállapítani nem nagy dolog, akkor is lehet, amikor a raj leereszti a néhait. De ha esetleg dolgozni kellett volna rajta odafent, na az lett volna érdekes. Csak egy ambu ballon meg a maszk volt nálam... A táska nem fért el a létrát védő korlát miatt...

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 571 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]