Orvost a tűzoltóautókra?

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
Válasz küldése
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. márc. 06. 0:02

Nem olvastam vissza, de emlékeim szerint itt vitáztam Royallal a bevetési ruhárol.
Valaki meg tudná mondani, nyáron rekkenő melegben miért kell nektek teljes ruházatban áramtalanítani egy kocsit? Nekünk a könnyü göncben is vizipolóznak a megfelelő szerveink :P
Beszorult nincs, csak mezei áramtalanitás.
Bozso
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. feb. 18. 14:07

Royal írta:szerintem a Doki nem az egyszerü balesetekhez lett kitalálva, hanem a tényleg nehezen megközelithető helyeken lévő sérültekhez...
még nagyon kiforás alat van a DOKI, hagyjunk neki időt s munkát, hogy lássuk/láthassák mire lesz alkalmas.
Egyrészt az ilyen esetekre, másrészt a nagy létszám igényű, kiemelten veszélyes tűzeseteknél mozgóőrséget ad a helyszínen lévő rajok részére. Az OMSZ (saját korábbi tapasztalat) nem szívesen ücsörög 1/2-1 órát a helyszínen - pláne fagyos téli hajnalon. Nem a rajok iránti érzéketlenség miatt, hanem mert az OMSZ viszont NEM erre van kitalálva.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. feb. 18. 10:02

szerintem a Doki nem az egyszerü balesetekhez lett kitalálva, hanem a tényleg nehezen megközelithető helyeken lévő sérültekhez...
az hogy riasztják most mindenhova, csak azt a célt szolgálja, hogy rutint szerezen és kompatibilitást egy-két szervezethez. idővel laktanya lakó lesz, s a kiemelteb káreseteknél lát el felügyelett ill ellátást ad.

mentő: :D nem akartalak megbántani... 93-óta csinálom... :D rengeteg OMSZ-os ismerősöm van, s kárhelyen is jól együtt dolgozunk, s este is ha kell együttműködünk...

még nagyon kiforás alat van a DOKI, hagyjunk neki időt s munkát, hogy lássuk/láthassák mire lesz alkalmas.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 17. 22:26

Keleti front írta:Elvileg mindenki egy oldalon áll, nem? A bajba jutottakon szeretnénk segíteni ki-ki szakterülete, szaktudása szerint. Valahogy ebben a topikban nem érzem az egy oldalon állást...biztos a front miatt...a keleti front.. :lol:
Én végülis kedvelem Royalt (magamat látom 20 évvel ezelött) csak néha kihoz a sodromból. :D
Keleti front
slagmester

Hozzászólás Szerző: Keleti front » 2004. feb. 17. 21:56

Elvileg mindenki egy oldalon áll, nem? A bajba jutottakon szeretnénk segíteni ki-ki szakterülete, szaktudása szerint. Valahogy ebben a topikban nem érzem az egy oldalon állást...biztos a front miatt...a keleti front.. :lol:
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 17. 20:24

Hogy az előzőnek elvegyem az élét:

Valamikor én is és itt a fórumom sok más öreg kollega, mind ilyenek voltunk, különben nem választottuk volna ezt a hivatást.
De közben eltelt 15-20 év és öreg rókák lettünk akik tudják mikor mit KELL csinálni és feleslegesen nem szinezzük magunkat.
Ti még a kiskutya kategóriába tartoztok, lelkesen futkostok, rengeteg energia van a munkátokban, csak az eredmény arányban áll vele?
A Mentőnél az ilyeneket nem nagyon szeretjük, mert komoly tömeges esetnél FELTARTJA a munkát, láb alatt van, nyüzsög, de vajmi kevés eredménnyel.
Hidd el eszemben sincs savban tocsogni, mindenkinek megvan a feladata és hozzá a felszerelése. Hasonló extrém esetek 20 évenként vannak, a hidak se 2 évente omlanak össze, ha erre számolunk 100* ennyi erő se lenne elég a készenlétre.
Na jól elvettem az élét :shock:
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 17. 20:06

Royal írta:mentő:

egy kicsit megnézném az arcod amint csont bokán totyognál a savban mert nincs felszerelésed mint a dokinak... mivel nem a hétköznapi esetekre lett létrehozva.
Te tényleg egy lelkes önkéntes vagy.
NEM ÉN HOZOM KI. Mire a Doki odaér már rég kintvan és MI látjuk el.
Nem kéne felesleges problémákat kitalálnod.
Tűzoltóság Pilisvörösvár
csizmás kandúr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tűzoltóság Pilisvörösvár » 2004. feb. 17. 19:14

Sziasztok ! Én csak azt nem értem miért vonul a IX doki olyan káresethez ahová a mentők kérik a tűzoltók segitségét ? pl: tulsúlyos beteg lehozatala az emeletröl !
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. feb. 17. 17:47

mentő:

egy kicsit megnézném az arcod amint csont bokán totyognál a savban mert nincs felszerelésed mint a dokinak... mivel nem a hétköznapi esetekre lett létrehozva.
Bozso

Re: orvost a tűzoltóautókra

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. feb. 17. 12:34

one írta:Bozso!
Már többször volt alkalmam megtapasztalni hogy néha a IX.doki ér elsőnek a helyszinre. Nem tudom te mennyire figyeled a rádióforgalmazást de ott is sokszor elhangzik mikor kiérkezik a fecskendő hogy a mentők a helyszinen és a sérülteket MÁR ápolják. Szerintem ez nem"gáz" ha előbb ér ki a doki és ha tud akkor beavatkozik. Ugyan ez a TCS-nél is esetleg előbb oda ér addig mire jönnek a többiek addig felméri/felderít/a helyzetet és az érkezőknek már tudja mondani ki hova és mit csináljon.
Káresetnél ez nem is probléma - ellentétben mondjuk egy tűzesettel-. De ahogy Mentő is jelezte, a forgalmazásban elhangzó "már itt a mentő és az ellátás folyik" kitétel az OMSZ-ra vonatkozik, nem a IX Dokira. (Sajna.. :wink: )
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Re: orvost a tűzoltóautókra

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 17. 8:15

one írta: Nem tudom te mennyire figyeled a rádióforgalmazást de ott is sokszor elhangzik mikor kiérkezik a fecskendő hogy a mentők a helyszinen és a sérülteket MÁR ápolják.
Nem tudom hogy kerül itt a képbe a IX Doki.
A mentő van ott (ami többnyire igaz, lásd lejjebb), nem a IX Doki.
one

orvost a tűzoltóautókra

Hozzászólás Szerző: one » 2004. feb. 16. 20:35

Bozso!
Már többször volt alkalmam megtapasztalni hogy néha a IX.doki ér elsőnek a helyszinre. Nem tudom te mennyire figyeled a rádióforgalmazást de ott is sokszor elhangzik mikor kiérkezik a fecskendő hogy a mentők a helyszinen és a sérülteket MÁR ápolják. Szerintem ez nem"gáz" ha előbb ér ki a doki és ha tud akkor beavatkozik. Ugyan ez a TCS-nél is esetleg előbb oda ér addig mire jönnek a többiek addig felméri/felderít/a helyzetet és az érkezőknek már tudja mondani ki hova és mit csináljon.
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. feb. 16. 9:17

Royal írta:engem azért érdekelne, hogy a doktor által ellátot sérült diagnózisát az OMSZ-ok elfogadják-e vagy bizalmatlanok?!
Elfogadják, hiszen ahogy Mentő írta, szinte mindenki ismeri mindekit, így tudják, hogy IX Doktoron is mentős kolléga dolgozik. Persze, azért aztán vannak megjegyzések, amik vagy visszajutnak az érintetthez vagy nem... :?
Okoskodó: hogy hol van leírva azt nem tudom, de akármelyik sofőrrel vonultunk, mindegyik így tudta. Talá azért, amit a korábbi üzenetben írtam indoklásként.
okoskodó
pernyekergető

előzés

Hozzászólás Szerző: okoskodó » 2004. feb. 16. 1:02

Bozso!

Miért nem előzheted meg a rajt vonulás közben. Ez hol van leírva. Tudomásom szerint a megkülönböztetett jelzésű járművek találkozása esetén az általános szabályok a mérvadók, tehát megelőzhető.
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 15. 23:05

Royal írta:engem azért érdekelne, hogy a doktor által ellátot sérült diagnózisát az OMSZ-ok elfogadják-e vagy bizalmatlanok?!
Elfogadjuk, hiszen ő is mentős vagy volt "civilben" :)
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2004. feb. 15. 19:53

engem azért érdekelne, hogy a doktor által ellátot sérült diagnózisát az OMSZ-ok elfogadják-e vagy bizalmatlanok?!
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. feb. 15. 18:50

Mentő: igen, sajnos a "becsapódási idővel" ( :D ) vannak még gondok. Ez akkor is észlelhető, ha a többi kerületi rajjal együtt vonolunk, mert hivatalosan nem lehet őket megelőzni, hiába gyorsul nehezebben az ő kocsijuk. Persze, ennek is van értelme, hiszen szép is lenne, ha a 9 Doktor érne tzolt.-ént elsőnek a helyszínre!! Az más inkább megoldást jelenten, ha két ilyen szer lenne, mert akkor nem kellene a város másik végéből indulni a riasztáskor. Azt is vegyük figyelembe, hogy egy húzós napon - mivel csak egy ilyen kocsi van - sokkal nagyobb a lehetősége, hogy "menetben" kapjuk a riasztás, valahol a "világ túlfelén".
civil guard

re

Hozzászólás Szerző: civil guard » 2004. feb. 15. 14:36

Sziasztok!

Bár én civil vagyok de úgy látom,hogy a IX Doktor tevékenységére szükség van és jó ötletnek tartom a készenlétben tartását még akkor is ha időnként később érkezik a kárhelyre mint az OMSZ. Nem szabad vitát vagy féltékenységi kérdést csinálni a müködéséből! hisz a IX DOKI is az ért vonul ,hogy embereken segítsen legyen az tüó. vagy civil. Az meg kifejezetten jónak tartom,hogy ha esetleg tűzvonalban kell segíteni bárkin akkor képes behatolni a veszélyes területre is.
civil guard

"aki jót tesz, annak semmi joga nincs hálát követelni"
Mentő
slagmester
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mentő » 2004. feb. 15. 9:57

Féltékenységről szó nincs:)
Tűzesetnél ellátja az eü. felügyeletet a mentő helyett, így nem áll ott feleslegesen autónk (ámbár a kínai V-ös tűznél nem láttam), holott mi 3 kocsival vigyáztunk rátok (és ittuk a teátokat :) )
Az elmúlt lassan 1 év alatt mindig 5-10 perc késéssel esett be a kárhelyre, mikor mi már rég ott voltunk és a raj már kivette a sérültet.
A protokoll szerint ilyenkor a mentő az ellátó egység.
Nem is értem miért riasszák a város másik végére, esélye sincs elöbb odaérni. Legfeljebb elbeszélgetünk, hiszen mindenki ismer mindenkit :wink:
Tartom a véleményem: ezt valahol vidéken kéne csinálni, ahol szarul áll az OMSZ kocsival.
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2004. jan. 31. 20:43

Sziasztok!
Azt hiszem, ennek a szernek a léte nem megosztja az állományt, de minden esetre mindkét végletről lehet véleményeket hallani. (Az, hogy a mentők féltékenyek rá, már szinte természetes.. :wink: ) Van aki teljesen feleslegesnek tartja, pénzkidobásnak, csak mert valakinek az FTP-n eszébe jutott, hogy milyen jó lenne, meg hogy nyugaton is így csínálják. Én csak azt tudom, hogy ez a kocsi vonult majdnem a legtöbbet a múlt évben, bár csak áprilistól szolgál. Hogy mennyi volt az ellátott sérültek száma? Hála az égnek, nem sok. De mindenkinek akkor jó, ha az eü.-nek nem kell dolgoznia. Bár én nem régóta vonulok rajta, (sajna, az első indításból szervezési okoból kimaradtam :cry: ), de úgy gondolom, van létjogosultsága.
cv
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cv » 2003. máj. 10. 8:50

Még egy észrevétel:
Van nálunk pár srác aki másodállásban mentőzik. Véleményük szerint egy ápoló még jól jönne az orvos mellé. A gépkocsivezető segíteni tud a dokinak, de egy ápoló minden tekintetben szerencsésebb lenne, és akkor a gkv figyelhet a szerre (záratlanul vagy őrizetlenűl nem lehet hagyni) tudna forgalmazhat szükség esetén.
cv
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cv » 2003. máj. 10. 8:43

Royal!

Nem kérdés volt ez csak egy megállapítás.
A hírek között olvashatjátok a Paulay Ede utcai tüzet ahol volt három tűzoltó tárunk aki megszívta magát füsttel. A IX/Doktor a helyszínen ellátásban részesítette őket.

Nem tudom olvastál-e róla, hogy az FTP az OMSZ segítségével felállított egy szert amivel egy orvos vonul. A szert és a sofőrt az FTP adja, az orvosok az OMSZ-től vannak. Az elsődleges cél, a közvetlen veszélyzónán belüli sérültek elsődleges ellátásához, védőfelszereléssel rendelkező egészségügyi szakember biztosítása.
Itt ilyen sérült nem volt, de ismerjük a tűzoltókat:
- "Kicsit megszívtam magam, szarul vagyok de nem hagyom itt a többieket."
Csak akkor lehet kicibálni, ha már nagyon rosszul van. Ide a doki be tud menni hozzá. Gondolom itt is valami ilyesmi lehetett.
Mindezt csak azért jegyeztem meg mert sok vélemény elhangzott (men csak ezen a fórumon) ellene és mellette is. Azt gondolom ez az eset és majd az elkövetkező káresetek igazolják a szer felállításának létjogosultságát.
Royal
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Royal » 2003. máj. 07. 11:53

cv: -részletesebben jobban megtudnánk a kijelentésedre a választ! :D :D
cv
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: cv » 2003. máj. 07. 10:06

VI. kerület Pauzlay Ede utca

Ugye, hogy jó a IX/Doktor!!
ambulance
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: ambulance » 2003. márc. 26. 17:53

Amikor beindul...és valaki találkozik vele,ugye a konkrét tapasztalatokat
is leírja,mivel kíváncsi vagyok nagyon rá,hogy fog-e funkcionálni...
Ez most csak próba?Ha igen mennyi ideig "tesztelik"?
Más.A "babakocsinak" a léte nem is volt kérdéses.
Válasz küldése