Orvost a tűzoltóautókra?

Kutyás mentőktől a búvárszolgálatokon át a barlangi mentőkig.
Válasz küldése
elemigolyo
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Orvost a tűzoltóautókra?

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 15. 9:56

Ezzel mit akartál mondani?Hogy a mentő orvos vagy az ügyeletes orvos nem tudta volna megállapítani?Gyalog a létrán?hogy lehet másképp létrán?
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
maestro

Hozzászólás Szerző: maestro » 2008. nov. 14. 18:10

elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 07. 16:42

szergejj írta:Tisztelt Elemigolyó!

Úgylátom, akkor egy a nézetünk, hiszen seholsem állítottam azt, hogy kötelező legyen egy fecskendőn egy doktornak űlni! Csak azt írtam, hogy ha van, az nem baj!! És nem hiszem, hogy vidéken nem lehet egy pkságon összehozni a mentősök segítségével egy ilyen tanfolyamot! Nem hinném, hogy bármely pk. ezt elutasítaná, de ha mégis akkor még lehet a pk. úr hozzáállását a médiában megszellőztetni.
Nem lenne ellene szerintem, csak nekem az volt a furcsa, hogy pesten már van 5 éve itt meg még se híre se hamva.Engem ez egy kicsit bosszant. :???:
De úgy látszik ezt a dolgot nekem kellene kézbe vennem aztán indulna valami.
Ha haragszol is rá, de bajban van, akkor is segíteni fogsz rajta. by:elemigolyo...
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2008. nov. 06. 16:31

Tisztelt Elemigolyó!

Úgylátom, akkor egy a nézetünk, hiszen seholsem állítottam azt, hogy kötelező legyen egy fecskendőn egy doktornak űlni! Csak azt írtam, hogy ha van, az nem baj!! És nem hiszem, hogy vidéken nem lehet egy pkságon összehozni a mentősök segítségével egy ilyen tanfolyamot! Nem hinném, hogy bármely pk. ezt elutasítaná, de ha mégis akkor még lehet a pk. úr hozzáállását a médiában megszellőztetni.
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 04. 15:50

szergejj írta:
elemigolyo írta: Hát kedves Szergejj ezt elég rosszul látod!Nem tudom konkrétan melyik megyéről vagy épp városról vagy régióról beszélsz, de hogy a veszprémi az nem az 100% biztos.
Van egy jó pár mentős ismerősöm, bátran merem ajánlani mindenkinek, tanultak tapasztaltak, hozzáértők.Nem értem miért kell külön venni mindig, hogy vidék?????Nem szeretnék olyan dolgot írni amiből vita lenne, de van egy pár...
Ja és ha már annyira jó akkor nálunk miért nincs még se híre se hamva?pedig állításod szerint ide jobban el kellene.
Kedves Elemigolyó!

Mozdulj el a Duna partjától kelet felé. Konkrét eset Pest megye keleti felében több is előfordult. És ahogy ismerőseimtől hallom, kelet fele egyre többször (ez nem a mentősök hibája és nem is nekik rovom fel azt, hogy kevés a kocsi, sok a munka!) Ugylátom a Dunántúl még mindig a "gazdagabb rokon"! Fővárosban hiv.tűó vagyok, de vidéken szabadnapból önkéntes tűó.-kal vonulok, ahol van velünk mentőorvos (ugyancsak szabadnapból), és bizony sokszor hasznát látja a sérült!!!

A SÉRÜLT ÉS NEM A TŰZOLTÓ VAGY A MENTŐS!!

És itt a lényeg! Aki nem így gondolja, annak csak munkája van és nem hivatása!
És az, hogy nálatok még nincs ilyen, az vmit elárul. A fővárosban már több mint 5évvel ezelőtt lehetett jelentkezni, kvázi mentőápolói tanfolyamra. És sokan közülünk el is végezték, és hasznát is vesszük ennek a tudásnak!
Nyugodtan elmondhatod mi az amit elárul!Talán itt nem kell, vagy nincs rá ember?Pontosan az van amit leírsz 5 éve!!!De az mindennel így van.Egyetértek vele, sőt örülök, hogy volt ilyen mentőápolós tanfolyam, amire talán én is szívesen elmennék.De itt mi orvosról beszéltünk ahhoz pedig nem elég egy mentőápolói végzettség.Továbbra sem értem miért nincs itt nálunk ilyen?! :!:
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2008. nov. 04. 11:25

elemigolyo írta: Hát kedves Szergejj ezt elég rosszul látod!Nem tudom konkrétan melyik megyéről vagy épp városról vagy régióról beszélsz, de hogy a veszprémi az nem az 100% biztos.
Van egy jó pár mentős ismerősöm, bátran merem ajánlani mindenkinek, tanultak tapasztaltak, hozzáértők.Nem értem miért kell külön venni mindig, hogy vidék?????Nem szeretnék olyan dolgot írni amiből vita lenne, de van egy pár...
Ja és ha már annyira jó akkor nálunk miért nincs még se híre se hamva?pedig állításod szerint ide jobban el kellene.
Kedves Elemigolyó!

Mozdulj el a Duna partjától kelet felé. Konkrét eset Pest megye keleti felében több is előfordult. És ahogy ismerőseimtől hallom, kelet fele egyre többször (ez nem a mentősök hibája és nem is nekik rovom fel azt, hogy kevés a kocsi, sok a munka!) Ugylátom a Dunántúl még mindig a "gazdagabb rokon"! Fővárosban hiv.tűó vagyok, de vidéken szabadnapból önkéntes tűó.-kal vonulok, ahol van velünk mentőorvos (ugyancsak szabadnapból), és bizony sokszor hasznát látja a sérült!!!

A SÉRÜLT ÉS NEM A TŰZOLTÓ VAGY A MENTŐS!!

És itt a lényeg! Aki nem így gondolja, annak csak munkája van és nem hivatása!
És az, hogy nálatok még nincs ilyen, az vmit elárul. A fővárosban már több mint 5évvel ezelőtt lehetett jelentkezni, kvázi mentőápolói tanfolyamra. És sokan közülünk el is végezték, és hasznát is vesszük ennek a tudásnak!
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 02. 20:24

tűzember írta:A tanulmány összességében korrekt megállapításokat fogamaz meg. Kérdezed, hol üljön az orvos, azt mondom a doktor autón, mert ott a helye, szerintem az amerikai példára, vagy a régi Magyar modellre hivatkozva, igenis jó lenne, ha egy helyen lennének. A tűzoltólaktanyában lenne a mentőautó és elkülönülne a mentés és a betegszállítás. A mentés a tűzoltókhoz van a legközelebb, csinálják ők, a rohammentősök legyenek tűzoltók, a szállítók legyenek az OMSZ.
Az jó, ha egy helyen van a két szervezet, de akkor most mindenki csinál miindent amerikai módra?
tűzember
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: tűzember » 2008. nov. 02. 20:21

A tanulmány összességében korrekt megállapításokat fogamaz meg. Kérdezed, hol üljön az orvos, azt mondom a doktor autón, mert ott a helye, szerintem az amerikai példára, vagy a régi Magyar modellre hivatkozva, igenis jó lenne, ha egy helyen lennének. A tűzoltólaktanyában lenne a mentőautó és elkülönülne a mentés és a betegszállítás. A mentés a tűzoltókhoz van a legközelebb, csinálják ők, a rohammentősök legyenek tűzoltók, a szállítók legyenek az OMSZ.
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 02. 18:58

homlesz írta:érzem a hangodból a kétségbe esést.
Igen és akkor nem kell rendőr se mentös se semmi, csak mekmester ki mindenhez ért.

Remélyük ez az idő ne jön el. És Tűzolto icsak a szakmájánál marad meg a mentős is.
Nem esem kétségbe, bár nem szeretném ha tényleg ez lenne.Így is elég szar a helyzet nálatok, legalábbis innen nálunkról tudom.Jártam benn az állomáson.Megszólalni nem tudtam, milyen körülmények voltak ott.Borzasztó....és onnan járnak menteni...
:???: :???:
homlesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: homlesz » 2008. nov. 02. 17:13

érzem a hangodból a kétségbe esést.
Igen és akkor nem kell rendőr se mentös se semmi, csak mekmester ki mindenhez ért.

Remélyük ez az idő ne jön el. És Tűzolto icsak a szakmájánál marad meg a mentős is.
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 01. 20:49

homlesz írta:Inkább sok legyen mint kevés.

A tűzoltó autó vonuló orvos nem veszel munkát vagy miatta nem fog kevesebb ESET vagy ROKO menni a városban általában a tűzoltóknál szabadnapos doki dolgozik, aki lehet hogy fő állásban OMSZ-os vonuló orvos. 40h dolgozik hetente az omsz-nál és 20h-at szerkocsin mert nálunk az omsz-nal heti 40h a kötelező és másodállással együtt nem haladhatja meg a heti 60h-át.
De kérdem én akkor miért nem állítunk ki az OMSz-nél több vonuló Orvosos kocsit vagy motorost ha már úgyis létezik?

Ugye milyen furcsa?Erre én is kíváncsi lennék.
Valami okosnak majd nemsokára kipattan a fejéből, úgy 2010-re: tűzoltó az lehet akinek van:
-érettségije
-c kat. jogsija
-fegyvervizsgája
-szakorvos végzettsége
azt akkor mindenhova bevethető lesz.
(tüö.r.dok. ftörm.) :!:
homlesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: homlesz » 2008. nov. 01. 20:39

Inkább sok legyen mint kevés.

A tűzoltó autó vonuló orvos nem veszel munkát vagy miatta nem fog kevesebb ESET vagy ROKO menni a városban általában a tűzoltóknál szabadnapos doki dolgozik, aki lehet hogy fő állásban OMSZ-os vonuló orvos. 40h dolgozik hetente az omsz-nál és 20h-at szerkocsin mert nálunk az omsz-nal heti 40h a kötelező és másodállással együtt nem haladhatja meg a heti 60h-át.
De kérdem én akkor miért nem állítunk ki az OMSz-nél több vonuló Orvosos kocsit vagy motorost ha már úgyis létezik?
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. nov. 01. 19:49

szergejj írta:Kedves Juci!

Azt azért szerintem Te is elismered, hogy vidéken a mentők később érnek ki nagyrészt, mint a tűzoltók. Ha már 1embernek (nem orvosi) van legalább szakápolói végzettsége, egy balesetnél életet menthet. Én se látom értelmét, hogy kötelezően egy 1-es fecsin egy doktornak kelljen ülnie, de ha van az sosem baj! Ez az én privát véleményem. A bicskanyitogató dolgoknak ez már csak tényleg a csúcsa. (olvass bele a Tűzoltógépjárművek, a Felszerelések vagy a Szakszervezetis fórumba, na ott a jéghegy :( )
Hát kedves Szergejj ezt elég rosszul látod!Nem tudom konkrétan melyik megyéről vagy épp városról vagy régióról beszélsz, de hogy a veszprémi az nem az 100% biztos.
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2008. okt. 31. 16:55

Kedves Juci!

Azt azért szerintem Te is elismered, hogy vidéken a mentők később érnek ki nagyrészt, mint a tűzoltók. Ha már 1embernek (nem orvosi) van legalább szakápolói végzettsége, egy balesetnél életet menthet. Én se látom értelmét, hogy kötelezően egy 1-es fecsin egy doktornak kelljen ülnie, de ha van az sosem baj! Ez az én privát véleményem. A bicskanyitogató dolgoknak ez már csak tényleg a csúcsa. (olvass bele a Tűzoltógépjárművek, a Felszerelések vagy a Szakszervezetis fórumba, na ott a jéghegy :( )
juci
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: juci » 2008. okt. 31. 16:04

Kedves Szergejj!
Valamit félre értettél szerintem, a dokival nincs semmi baj, max. annyi, hogy - szerintem sajnos - olyan esetekhez is elriasztják őket, amire nem őket kéne, mert más feladatokért lett létrehozva az egység. Az viszont SZERINTEM hülyeség, hogy orvosokat tegyenek a tűzoltó autókra, ez volt a téma! Ennyi erővel lehetne 1-2 rendőr is a tűzoltóságnál, mert van az a szituáció, mikor jól jönnének, de nem abban látom a megoldást, amiről szó van, hanem hogy mindenkii maradjon a helyén és csinálja azt amihez ért.
Lehet hogy nem jól látom a dolgokat, mert ÉN nem vonulok, de a tesóm igen és sok bicskanyitogató dolog működik a "cégnél"... Én csak hangot adtam a véleményemnek!
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2008. okt. 31. 15:51

Juci Te vonulsz ? :ideges:

Mert ha vonulnál sokszor örülnél neki, hogy ott a "IX/doki", mert a mentősök nem tudnak feladni egy KAD (remélem jól írtam) mellényt. Vagy épp ha megégetem piciny habtestem, legyen aki lelkiismeretesen megnézze! (sajnos volt eset, hogy a mentős humorosan annyit mondott: locsold le hideg vízzel - bár nem jellemző) Vagy a magasbólmentővel feljöjjön egy orvos, mert neki nincs téliszonya (és megértem valahol, hogy a mentősnek nem feladata) Ha pedig mentős vagy Juci, akkor ne félj, nem a tűzoltó doktor fogja lenyúlni a munkád.
A Doki elsősorban (ha jól tudom) a tűzoltók azonnali ellátása miatt, illetve olyan helyzetek megoldására jött létre, amik tűzoltói védőfelszerelés használatát igényelhetik. Nem várható el egy mentőorvostól sem, hogy pl. egy hegy szírtjén rekedt sérülthöz alpintechnikával leeresztkedjen! És ugye, a specmentők orvosa nem biztos hogy időben érkezik...
Egy biztos, a mi kerületünkben (sokatvonulós) örülünk, hogy van a "Doki"!
Bozso

Hozzászólás Szerző: Bozso » 2008. okt. 31. 15:27

Na egy pillanat! Nem tudom pontosan, mi zavarta már megint fel a kedélyeket! Én egy rohadt szót nem hallottam arról, hogy a hiányzó beo-k helyére orvost ültetnének a fecskendőre. Mert bár mily meglepő, de sokszor a Doktor szolgálat is nehezen tud felállni. Az itt dolgozó orvosoknak ez 2.-3.-4. állásuk, és inkább csak szívszerelemből csinálják, semmint a lóvé kedvéért.
Igen, lehet az OMSZ-ot riasztani. Csak ha választani kell / lehet, hogy egy oxyológus / sürgősségi szakorvos lásson el, vagy egy 6. éves medikus (mentőtiszt), akkor első menetben én a szakorvosra szavaznék. (Le kell szögeznem azt is, hogy nagyon sok mentőtiszt az elvárható tudásának megfelelően, kellő talpraesettséggel és lelkesedéssel dolgozik, és az ellenkezője is elmondható némely szakorvosról... sajna.)
Szóval azt gondolom, az elmúlt lassan 5 év igazolta a Doktor szolgálat létét. Nem tudom, nem értem, miért lett zavaros megint a pocsolya....
elemigolyo

Hozzászólás Szerző: elemigolyo » 2008. okt. 30. 19:06

Golyóálló mellény is kellene a Bristol alá, meg fegyver hátha tüntetésnél kell valami felgyújtott autóban égő embert újraéleszteni majd lelőni mert ellenáll.Nem kell!!!Ne legyen!Nem tudjuk riasztani a mentősöket?Nehezünkre esik?Megint csak a munkát vennénk el mások elől.

....saját vélemény..... :tilos:
juci
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: juci » 2008. okt. 30. 15:33

Sziasztok!

Ebben az országban csupa barom ötlettel állnak elő az "okosok"! :) Miért nem a fizetésekkel foglalkoznak vagy a munkaidővel?! Arra készítenének tanulmányt, hogy hogy lehetne javítani ezeken az áldatlan állapotokon. Vagy azzal, hogy kevés az "idős" tűzoltó, aki tapasztalatot adhatna át az ifjaknak és hogy egy diplomával máris szerparancsok lehet valakiből, aki dönt másik 4 ember életéről, de tüzet közelről még nem is látott (enyhe túlzással, de szerintem értitek mire célzok). Az orvosoknak az OMSZnál van a helyük, a DOKTORt is minden szir-szarhoz riasztják...hülye rendszer az is szerintem! De az is lehet hogy a létszámhiányt orvosokkal töltenék fel, király 5let. :tapsolo: Ha tűz van és ott 1 orvos, ki lesz az ápoló? Majd segít a dokinak 1 tűzoltó, aztán a végén nem lesz aki oltsa a tüzet és kell még szert riasztani. Belegondolni sem merek, hogy ezt a gyakorlatban megvalósítsák...ez nem Amerika! ;-)

Lehet, hogy nincs igazam, de ez a véleményem...
homlesz
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: homlesz » 2008. okt. 25. 10:17

"Tűzoltó doktorszolgálat áll készenlétbe Szentendrén"
Mentőskén irigylem a tűzoltókat, tökéletes mentőautó nem sufni tuning mint amik az OMSz -nál futnak Ford áruszálaitokként :P. A cégnél csak 1-2 van ilyen dobozos mentő
Mazsola
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: Mazsola » 2008. júl. 20. 16:19

balkan
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: balkan » 2008. jún. 09. 10:03

Sziasztok!
Szerintem jo ötlet volna csak nincs rá anyagi fedezete a cégnek.Én pl.:mentőápoloként dolgozom mellékállásban.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. máj. 15. 1:35

Igaz!
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2008. máj. 14. 23:06

Szerintem minden városban lenne helye és dolga is, Budapesten minimum egy kellene még Budára is.
Resgate
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Resgate » 2008. máj. 14. 20:55

Oszinten szolva, evvel nem ertek egyet, mert nekem sajnos mar kellet a BP Nissanjanak a csomagtereben es hatso ulesen "gyogyitani", mar 2 eves politraumas gyereket is, tel kozepen, es NAGYON rossz. 80 eves elajult idosebb holgyet akit kihuztunk az ego lakasabol, majd az essobe a hatso ulesen probaltuk gyogyitani amig az OMSz odaert.

Nem jo, nagyon keves a hely mozogni, nagyon nehez futeni vagy huteni a beteget, egeseket ellatni, csonttoreseket bekotni, beteget atvizsgalni, stb... Plusz, mindenki ellot vagjuk le a ruhajat? Hogyan tisztitjuk ki a vert a karpitbol?

Szerintem nagyon alkamlas egy mentoauto, sot, mindenhol a villagon az van. Engem csak az zavar, hogy egy szelhalmos tarsasagot hirdet, ahol a hiruk tobb "jot" tesz mint a tettuk. Penz tunik el a sok kulfoldi "beavatkozason" amikor igazan felfujt turistaskodasokrol van szo, de erre most inkabb nem ternek ki. Csak nem ertem, hogyan engedheti meg a tuzoltosag vagy a varos hogy egy hitkozseget hirdetsen a tuzoltokal vonulo mento? Ennek nincs preszidense az orszagban.

A Szenendreben szolgalo embereknek a munkaja becsuletes, csak 40 oras tanfolyamal, azert remelem, hogy ovatosak a tuzek korul, es ismerik a hatarokat.

Jo munkat mindenkinek.

[/quote]
Ebben a helyzetben pazarlásnak tartom egy komplett mentõgépkocsi vásárlását, mikor tudom, hogy ebbe a kocsiba beteg nem kerül, a kórházak közelébe sem fog járni.
....
Az autót tartom túlzásnak nem a szolgálatot.
Egy pick-up éppen úgy megfelelt volna a célra, persze kevésbé látványos meg talán olcsóbb is.[/quote]
If its gettin' hot, you're headed in the right direction!
Válasz küldése