* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 07. 9:12 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Fireman, föti, BRAVÓ! Örülök a hozzászólásaitoknak!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 07. 7:48 
hamutipró

A jelöltek mérlegelésénél szakmán belül biztosan megvannak a kristályos szempontok. Egyet azonban következetesen kellene képviselni. Ebben a testületben semmi keresnivalója a katasztrófavédelem állományába tartozónak. Sem egyéni sem szekcionális formában. A tűzoltó társadalom már enélkül is túl lojális irányukban, meg kell tudnunk oldani dolgainkat nélkülük.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 07. 7:23 
Szent Tömlő őrzője

Kőszeg20!

A helyi - illet. műk. körzet tűzvédelmi helyzetének része az is amit felsoroltál. Ha a hiv. tüók. nem tesznek benne semmit finoman szólva is gyengén látják el a feladataikat.
Hiszem, hogy a hiv.tüók. feladatainak egyrésze ma is az önkéntes mozgalom segítése. Szerencsére nem alá-fölé rendeltségi viszony van, sajnos így viszont nincs kényszer ott ahol belső indíttatás hiányzik.
Kat.véd tv.-ben van egy megjegyzés, de azt inkább ne firtassuk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 06. 17:41 
tűzkakas-idomár

Örülök annak hogy más Hiv. is úgy gondolkodik, hogy nem csökkenti hanem növeli a helyét és szerepét az önkéntes erő. Több éve dolgozunk eggütt egymásra utalva és soha nem merült fel ez a kérdés. A baj az, hogy még mindig kevesen gondoljuk igy. Ha a hiv.ok a területükön kiépitenék újból és visszanyernék azt az iránymutató, szervező szerepet ami a nyolcvanas évekre volt a jellemző, akkor már jóval elöbbre tarthatnánk. Ma kihez fordul az ÖTE a gondjával bajával kihez fordul a pályázatával, kihez fordul, ha képzést akar, kihez fordul ha versenyezni akar a régi módón, Szóval ahogy irtad csak mentegetőzhetünk....
Pedig ki tudna legjobban segiteni neki abban , hogy milyen eszközökre pályázzanak,ne adj isten ki tudna neki átadni ilyen eszközöket, kinek van meg a szakember gárdája eszköze az alapfokú bármilyen szintű képzéshez, kinek van és volt kialakult rendszere a kistérségi versenyek lebonyolitásához, kik tartották meg évente azokat a jó kis éves vizes gyakorlatokat, kikkel tudnak együtt hathatós gyakorlatokat tartani.... egyszerüen lépni kellene. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 05. 11:34 
hamutipró

Szerintem ez a megyei elnökök verzió nagyon megül. Ront a helyzeten még, ha véletlenül megyei igazgató is az illető, mert ilyen is van. Olyan megye is van, ahol nem is volt tisztújító közgyűlés, nem tudni kit támogatott vagy jelölt a megye(i elnök). Az önkéntes egyesületek érdekérvényesítő képessége szépen lassan elgyengült, mióta megyei felügyelet alatt állnak, pedig indulásnál nagyon erősek voltak. A megyei szövetség gyakorlatilag az elnök repiforrásává vált. Én a HÖT-ök szemszögéből látom az egészet, és szerintem mélyebbre nem süllyedhet a dolog. Nem tagadom saját felelősségünket sem, csak mentegetőzni tudnék.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 02. 9:15 
Szent Tömlő őrzője

Nekem úgy tűnik, hogy 19-20 megyei elnök egyéni döntése alapján működik tovább az MTSZ. Nem kellene a 6000 tűzoltót is megkérdezni? Esetleg szólni nekik, hogy van Magyar Tűzoltó Szövetség?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 14:47 
kapocspárkulcs tekergető

Gondolom, hogy szép számmal vagyunk akik annak idején nem adtuk voksunkat Pintér úrra, mégis egy erős lobbizás eredményeként évekig figyelhettük tehetetlenül "áldásos" tevékenységét. Bár szép és elméletileg fedi a valóságot az Alméra által vázolt alulról szerveződő választási mechanizmus, a gyakorlatban ismét egy lobbizási folyamat eredményével állunk szemben. Sajnos igazatok van: olyan a testület amilyet megérdemlünk, erről azonban legalább a véleményt hagy lehessen elmondani. Vagy ha nem akkor nem kell róla vitát nyitni.
Egyébként az aspiránsoknak sem árt- ha egyáltalán látogatják ezeket az oldalakat - ha tudják, hogy milyen jellegű elvárásoknak kellene megfelelniük.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 10:36 
slagmester

Köszönöm szépen Almera!

Jómagam inkább laikus még mint hozzáértő, hasonlóan ezt akartam kérdezni.

Miért itt vitatkoztok? Időben, és a jó helyen ugyanezt vajon elmondtátok?(nem vádaskodás!!)
Az nagyon jó, ha megosztjátok véleményetek, gondolataitok egymással, mindenkivel.
De ez a politikai duma, meg a sárdobálás sajnos mivel mindennapos, azért zavaró is!
Tehát beszéljük meg, és ne vitázzunk durván.
A választást pedig ami illeti, előre gondoljátok, gondoltassátok meg vezetőitekkel.

Mindenkinek úgysem lehet kedvére tenni.
Viszont!! Annyiban egyezik mindenki véleménye, hogy egy kemény és hathatós érdekérvényesítő szervre van mostantól szükség.
Tehát akinek tudjátok ajánljátok az itteni vélemények olvasását is, továbbá a kollegák hangjára való odafigyelést!

Baráti üdvözlettel:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 10:11 
lángterelgető

Tisztelt bajtársak!
Bár az alant felsoroltak nem kértek fel "védőjüknek" pár dolgot említenék ami a lényeghez tartozik:
Elnöknek és alelnöknek stb. nem lehet "jelentkezni", őket a megyei szövetségek kérik fel és jelölik a posztokra!
Mindenkinek olyan vezetősége van amilyet magának jelöl, ill. választ.
A jelölés határideje tudtommal rég lejárt, s az alapszabály szerint nincs lehetőség további jelölésre.
/Egyébként az ország is így van!/
Tehát az MTSZ-nek így nektek, nekünk is olyan vezetősége lesz AMILYET MEGÉRDEMEL! Aki asszisztál hozzá annak azért, aki nem szól bele annak meg azért!
Utólag könnyű okosnak lenni! Cselekedni ezerszer nehezebb.
Barátsággal:
Almera

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 10:04 
kapocspárkulcs tekergető

Egy országos szövetség elnökségébem azért többre van szükség annál, hogy valakiben emberileg meg szakmailag megbízunk ha azt szeretnénk ,hogy tenni legyen képes az évek óta vajúdási állapotban lévő kérdésekben. Persze lehet nagyon sok rendes tűzoltó széles e határban ám az még nem biztos, hogy nagyágyú. Ahhoz kicsit több kell.Pld.
-Önálló elképzelés a tűzoltóságot érintő kérdésekben.
-Ezen kérdések kapcsán megnyilvánuló befogadási és empátia képesség.
-Kommunikációs készség.
-Emberi tartás és szakmai köztisztelet.
-Kapcsolati tőke és érdekérvényesítő képesség (nem egyéni érdekérvényesítés mert az eddig is volt és jól működött)

Mindezek nélkül nem lehet megoldani a jelenleg létező problémákat, akkor sem ha egyébként szakmailag és emberileg csupa rendes emberrel töltjük fel a grémiumot. Hiába látja jól valaki a problémákat ha nincs elképzelése a megoldásra. Hiába van elképzelése ha nem tudja lekommunikálni azt. Hiába tudja kommunikálni ha nincs akinek továbbíthatná, aki érdemben tud segíteni. Vagy van ugyan kapcsolati tőke de az súlytalan. És még sorolhatnám! ugye nem is olyan könnyű igazi nagyágyút megnevezni mert valami mindig hibádzik. Egyet sem könnyű nemhogy hatot-hetet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 9:40 
pernyekergető

Elnök: dr Bende Péter, az FTP parancsnoka (belőle lehet választani, mert más elnökjelölt nincs)
Alelnökök: db Bleszity János BM KOK igazagtója, Gombor István a LÖTOSZ elnöke, Halász Jenő Komlói pk, Igaz Sándor úgy tudom valamilyen tanár ember, Lévai Kálmán Karcagi pk, Köteles Jánosvolt szendrői pk, Mihály János Fejér m-i KVI igazgatóhelyettes, Müller Ernő ny. Tolna megyei TP. osztályvezetője, Pernyák Sándor Szabolcs M KVI igazgatóhelyettese, Pintér János Zalaegerszegi pk, Sisák Imre polgármester, dr Takács Imre ny.hajdúböszörményi pk, Tóth Ferenc hiv.tü. tűzmegelőzési főelőadó,

A FB elnöknek:: Borbély István polgármester Polgárdi, Farksa László polgármester Vörs, Győri András polgármester Szakoly.

Fb Tag: Czibere Sándor Hajdú-Bihati KVI oszt. vezteője, Farkas László ld. fönt, Győri András ld. fönt, Horváth József Répcevis polgármestere, Seper András Kőszegi pk.

Erről ennyit.

A tűzoltóság nagyágyúi? Szerintem a ti környezetetkben is van olyan tűzoltó, akit szívesen látnátok, hogy képviseljen benneteket az országos szinten. Akiben emberileg és azkmailag is megbíztok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 8:48 
kapocspárkulcs tekergető

A jelölt lista valóban azt sejteti, hogy itt nincs szó valódi tenniakarásról csak egy házon belüli hatalmi átrendeződésről.

Lévai Kálmán neve mellé nyugodt szívvel tehető az X. Akár testületen belül akár kívül volt található, a realista elkötelezett szakmaisága sosem volt vitatható.

A tűzoltóság igazi nagyágyúi alatt viszont nem tudom kiket kellene érteni. Komolyan felsorolhatnátok néhányat aki valóban annak számít. Mert az hogy inteligens és jól képzett valaki még nem garancia arra, hogy egy országos szövetség vezető testületében megfelelő szakmai munkát tudjon végezni vagy érdekérvényesítő szerepet betölteni.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. okt. 01. 7:15 
slagmester

Akkor most kik a jelöltek?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 30. 23:41 
pernyekergető

A MTSZ Választási Bizottsága nyilvánosságra hozta a jelölteket. Örömhír, hogy a Pintér-Csereklei dr páros úgy tűnik örökre kivész a magyar tűzvédelemből. Sok kárt okoztak.
Az viszont roppanttul meglepett, hogy a MTSZ Csereklei dr által fémjelzett csapat tagjai úgy érezték, hogy ők még tudják áldásos tevékenységüket folytatni - gondolom mindenki megelégedésére: Bleszity, Igaz Sándor, Pintér János, Sisák Imre. Mi változott meg az elmúlt néhány napban, hogy úgy érezzék, hogy ők bizony jó irányba tolták a szekeret?
Feltűnik a színen Gombor Pista is, mint LÖTOSZ-e, azt nem tudom, de elég skrizofén helyzetnek tűnik, ha megválasztjuk. Takács Imre? Dr? Ejnye Imre, azért ennél okosabbnak gondoltalak. Néhány kékruhás, vigyázó szemüket az OKF azért rajtatartja a MTSZ-en.
Ebben a csapatban egyedül Lévai Kálmán mellé húznák igent, mivel eddigi parancsnoki és HÖTOSZ tevékenysége alapján rászolgált. A többiek ...
Sajnálom, hogy nem látom a magyar tűzvédelem nagyágyúit, akik már letettek valamint az asztalra. Viszont megértem őket. Ebben a csapatban focizni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 03. 20:34 
lángterelgető

Velem nem!
Csúcselőadó Takács Imre, és Csereklei L!!
Almera

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Merre továvább MTSZ
HozzászólásElküldve: 2004. szept. 03. 12:07 
csizmás kandúr

Úgy tűnik hogy a hajdúszoboszlói konferencia pusztán bevételszerzési lehetőség valakiknek és nem más. A 12000 ft részvételi díjból ezt lehet kikövetkeztetni.
Plussz jó lenne tudni hogy ha esetleg az MTSZ beszáll, akkor mennyivel?
A komolyságáról csak annyit , hogy az illetékes megyei szövetség elnöke sem kapott rá meghívást 09.01 napjáig, pedig az ő neve szerepel a meghívón.. Mármint egyik meghívó félként. Az már hab a tortán hogy még meg is fogja nyitni a tanácskozást
Arra külön kíváncsi vagyok hogy a Pál T és Tatár A elfog – e menni, pedig van egy kis vákuum. Kérdés az , ha igen akkor kikkel is fognak találkozni?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 16. 12:02 
tűzkőről pattant

Sorry! Elirtam! 08.12. a pontos dátum!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 13:25 
tűzkakas-idomár

De nem úgy irod a cimeket, ahogy a dátumokat. Mert 2004. 08. 20 az még odébb van. :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 9:46 
tűzkőről pattant

Kedves P/20 !

Meggyőződésem, hogy a világnak nincs az a birósága, amelyik ebben az ügyben nem nekünk ad igazat!
Én a már idézett számú MTSZ levélben meghatározottak szerint jártam el - a mandátumigazolást 2004. 08. 20-ig megküldtem, a levélben meghatározott módon - az átvétel nem a mi hibánkból hiúsult meg, tehát érvényesnek kell lennie.
Ha ezt az MTSZ nem fogadja el, akkor a birósággal mondatom ki.
Akkor is, ha ez ez első (?) lépés az MTSZ kisgazdásodása felé!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 9:16 

Kedves Kormosorrú!
Ettől a pillanattól a ti jelölésetek semmis, mert nem ért be a megadott határideig. Nos ezeket a belső szabályozásból adódó anomáliákat emlegettük Kőszeg/20, Tűzőr, otetk20 társaságában. Ezek a belső szabályozások nem demokratikusak és nem az ügyez szolgálják, hanem az ügy szereplőinek érdekeit.
A reformok véghezviteléhez nem az a megoldás, hogy a menedzsmentet lecseréljük, kanem az lett volna, hogy a belső szabályozókat helyretesszük és utánna cseréljük a menedzsmentet.
Vajon hány ilyent fogunk még hallani?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 13. 8:24 
tűzkőről pattant

Jó reggelt Kedves Kollegák!

Ma reggel eldurrant a fejem, és az okát meg kell, hogy osszam veletek!

A tisztújitáshoz szükséges mandátumigazolást az MTSZ 125/1/2004. sz. átiratának megfelelően július 27-én elsőbbségi tértivevényes küldeményként postáztam az MTSZ cimére. ( Bp. Visegrádi u. 116. )

Ma reggel visszajött a boriték az alábbi felülbélyegzéssel:
Tisztelt Ügyfelünk!
E küldemény kézbesitését megkiséreltük, azt a cimzett - értesitésünk ellenére - a postán nem vette át.

Ezt a módszert alattomosnak és kicsinyesnek tartom, annak előrebocsátásával, hogy az iroda egyik alkalmazottjáról sem tételezem fel, hogy saját elhatározásból nem veszi át a tértivevényes küldeményt.

Fel vagyok háborodva és végtelenül szomorú vagyok: eddig sülyedtünk?

Nagyon kiváncsi vagyok a következő lépésre. Én megpróbálom személyesen átadni a boritékot.
Na azt hiszem, hogy kiirtam magamból az első mérgemet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 11. 0:57 

Haj de nagy a baj!
Firemannak volt egy nagyon épkézláb ötlete: a tűzoltó, mint magánszemély legyen tagja a szövetségnek és ne az egyesületen keresztül. Ez azért is épkézláb javaslat, mert az egyén a tagdíjáért követelhet az általa választott testülettől. Másrészt tudnánk, hogy hányan vagyunk, hányan fizetnek tagdíjat. Jelelnelg kicsit ködös. 10 ezer, 20 ezer, 30 ezer? A polgárőrök már ezt a számot meghaladták. Miért egységesek? Mert egy féle szervezetben vannak és egyformák. Egy a cél, egy az érdek.
Mi van tűzoltóéknél? Van egysület, köztestület, létesítményi, intézményi és katasztrófavédelmi (állami). Egy a kalap, csak a szeletek nagysága változik. Csakúgy, mint a finanszírozásnál.
És szerinted én osztom meg a tűzoltótársadalmat, aki arról papól már mióta, hogy minden tűzoltóság legyen az önkormányzat intézménye?
Bizony, része vagyok a pöcegödörnek. Ez azért nagyszerű hasonlat, mert jó ötletek, javaslatok itt is születnek (meg rosszak is). De elmerül, eltűnik, mégcsak nem is csobban.
Majdnem mindenki dolgozik valahol. Ezzel nincs baj. Van aki KVI-nál dolgozik. Ezzel sincs baj. Tisztességes, rendes emberek, tűzoltók. Csak tudod azt nehéz elképzelni, hogy hétfőn együtt visszük a zászlót, kedden átfogó ellenőrzést tartsz nálunk és megállapítod, hogy semmi sem jó, szerdán együtt tüntetünk a belügyminisztérium előtt az érdekeinkért, csütörtökön dörgedelmes levelet írunk a belügyminiszternek így együt, pénteken meg te írod rá a választ.
Újból kellene ezt építeni, mert bizony itt nagy baj van. Nem egy-egy embert kellene pajzsra emelni, hanem csapatokat választani. De már késő. Persze hogy hibás vagyok, volt négy év, hogy kitaláljuk magunkat. De én is mint sokan mások, inkább kivonultunk az egészből, hogy legalább az ember neve ne legyen ott. De egyébként a mi megyénk volt az egyetlen, aki felszólította az elnökséget a lemondásra.
A választásnak vannak szabályai. Nálunk az a szabály, hogy a küldöttet 4 évenete a közgyűlés választja meg. Javasoltuk a pót küldött intézmény bevezetését, de a MTSZ nem fogadta el. Így maradt ez a rendszer. Tehát nálunk nem olyan egyszerű behazudni valakit a küldöttek közé (bár már ilyen is megtörtént) , vagy csak mi vesszük ennyire komolyan az írott szabályokat?
Nem tettem fel költői kérdést, azt Tűzőr barátom tette fel, de lehet, hogy én is megkérdezhettem volna.
Bár Pintér úr még nem döntötte el, hogy indul-e a választásokon (ez izgalmas, mert lejért a jelöltállítás határideje), de ha indul és két jelölt lesz BP és PJ, nem kétséges, hogy hova fogunk szavazni. Bár hozzá teszem, hogy nem tudom Bende úr és Pintér úr mit szeretne elérni a következő 4 évbe, hova fog eljutni a MTSZ, úgyhogy jó magyar szokás szerint nem választani fogunk, hanem szavazni és abban a sorrendben, hogy kit nem akarunk, aki marad, az lesz a befutó (jobb híján)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 10. 21:43 
kapacsmester

koszeg20: ez egyeltelán nem meglepetés, igy nagyobbat lehet kiálltani a farkas ért.

tk20

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 10. 14:37 
tűzkakas-idomár

Demokráciát ! és álneveket használnak azok, akiknek vinni kellene a zászlót na szépen vagyunk.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 08. 17:18 
pernyekergető

Boxer!
Azon gondolkodom, hogy miért nem névvel és beosztással írod az irományaidat? Valószínűen azért, amiért én sem és egyetlen önkormányzati tűzoltóparancsnok, akik olvassák a fórumot, de a nevüket nem adhatják hozzá. Ennyit arra a megjegyzésedre, hogy mennyire tud független lenni egy önkormányzati tűzoltóparancsnok, vagy önkormányzati tűzoltó.2003-as hozzászóládodat természetesen sokan elolvastuk, de nem volt érdemi, így nem született rá reakció. Nem is csodálom. Jómagam is abban a tudatban voltam, hogy novemberig van még idő, de Pista hozzászólása döbbentett rá, hogy az a demokrácia, amiről te beszélsz, az itt valahogy nem működik. Ez legfelejebb a demokrácia leplében burkolt hatalom megszerzése. Úgy tudom, hogy a helyszínen már nem is lehet jelöltet állítani, akkor miről beszélgetünk? A MTSZ elnöksége eldölt.
Nem ezen, de itt a fórumon több topicban koncepció számba menő javaslatok születtek a tűzvédelem és a MTSZ jövöjével kapcsolatban. A te, illetve a hozzád hasonlóan gondolkodók koncepcióját még nem olvastam. Azon túlmenően, hogy fogjunk össze, mit kellene tenni? Mi legyen az OKF és a MTSZ viszonya, mi legyen az önkéntesekkel, önkormányzatiakkal, létesítményiekkel stb. Ezekre kellenek a válaszok. De ez az elnökség nem fogja ezt megadni.
Dr. Bende tábornok elnöklete alatt jobban fog működni a MTSZ, mint most, több okból. Nagy apparátusa van, ahol néhány "bujtatott" állásban lévő kollega dolgozni fog szövetségi ügyekben is. Leveleket írnak, iktatnak, stb. A másik ok, hogy ennél rosszabbul nem tud működni a szövetség, innen már nincs lejjebb.
Tűzimi javaslata nagyon helytálló. Legyen ez a szövetség a szövetségek szövetsége valóban. Akkor beszélhetünk összefogsáról, meg ilyenekről. De a belső szabályozók sok minden mellett, ezt sem teszi lehetővé.
Bende úr jelöltségéhez még két adalék. Nem tartom szerencsésnek, hogy olyan legyen az elnök, aki a rendszer fizetett alkalmazottja. (Sőt, nem csak ő, a családja is, hiszen a felesége az OKF-en dolgozik, a lánya azt hiszem az FTP-n. Ez nem bűn, NEM SZERENCSÉS. A másik dolog, hogy jelöltként szerepelt a HÖTOSZ elnökválasztásán is, de nem kapta meg a parancsnokok bizalmát és (jobb híján) mást választottak, Bende úr visszalépett. És egy harmadik. Jelöltként fölmerült valakinek a neve - nem írom le, hogy ki, mert nem válalta a jelöltséget - de ha vállalta volna, leszóltak volna, hogy a Bende ne jelöltesse magát. Tényleg független?
Egyébként én is úgy tudom, hogy azzal vállalta el a jelöltséget Bende úr, hogyha nem találnak nála jobbat. Ezt ő mondta. Ha ez igaz, akkor baj van. Olyan szövetségi elnökkel, aki ilyen üssekő alapon vállal pozíciót, azzal baj lesz.
Abban igazad van, hogy nem szabad kinevetni egyes megyek olyan javaslatait, mely Nagy Lajos elnökről és Tatár Attila alalnökről szólnak. Én se nevettem, hanem elszomorodtam, elkeseredetm. Hát itt tartunk.
A jelöltek közül, hogy ki mit tett, azt én kérdeztem meg és nem a megyei elnököktől szeretnék választ kapni, hanem azoktól, akik itt a fórumon kommunikálnak egymással. Szerintetek a Bende és Bleszity leülne egy asztalhoz?

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]