* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 1:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Tűzoltó köztest. mük. tap.
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 06. 11:08 
csizmás kandúr

Véleményem szerint a Magyar Tűzoltó Szövetség jövőjéről csak úgy érdemes bármit mondani, ha tisztázzuk a viszonyát a magyar tűzvédelem rendszeréhez.
És ez sajnos nehéz, nagyon nehéz. Egyrészt azért mert egy jó ideje nem érzékelhető bármilyen „viszony”. A tagszervezetek – mondhatjuk bátran - túlnyomó többsége nem tapasztalja hogy az MTSZ mit, mikor, tett , tesz az érdekükben.
Másrészt azért mert az alapszabály néhány általános megfogalmazásán kívül nem tudni, hogy egyáltalán akarja e , és képes is meghatározni a rendszer egyes alkotóihoz való viszonyát.
Pedig másként nem megy, csak ha képes és akar is szembe nézni a valós helyzettel.
Mert hát kié is ez a szövetség? Az egyesületi tűzoltóké? A köztestületi tűzoltóké? Netán a hivatásos tűzoltóké?
Akiknek eddig feltettem ezeket a kérdéseket, legtöbbször azzal kezdték – egyáltalán - hogy lehet ilyet kérdezni? Hogy nem látom, hogy mindenkié.
Nos , szerintem itt a baj.
Ugyan is azt nem észre venni, hogy a magyar tűzvédelemben szereplő szervezetek tagozódása három – a katasztrófavédelemmel talán ( ! ) négy - pólusúvá vált, és ebből következően érdekkülönbözőségek keletkeztek, több mint hiba. (Az hogy mi eredményezte az egyesületi, köztestületi, hivatásos tagozódást, és az út hová vezethet , úgymond külön megérne egy misét. Más topicon rágjuk is néha ezt a gumicsontot rendesen.)
De a helyzetet valahol, valamilyen szinten kezelni kell. Erre a BM OKF mint szakmai felügyelet nem alkalmas, és ne is akarjuk hogy alkalmassá nyilvánítva önmagát az „igazság osztással” megpróbálkozzon. Bár már lehet hogy késő !?
Ezt nekünk , együtt kell(ene) korrekt keretek között megtenni. Az asztalnál már két pólus – LÖTOSZ, HÖTOSZ - ott ül régen. Kellene a harmadik az egyesületektől. Ha meg van , akkor talán könnyebb lesz együtt a Magyar Tűzoltó(k) Szövetség(e), egyáltalán a nemzeti tűzvédelem jövőjéről elgondolkodni.
Ez úton is szeretnék kérni minden egyesületi kollégát, hogy szedjék össze magukat. Szerveződjenek már végre meg az egyesületi tűzoltók közös érdek irányultsága mentén. Próbálják meg érteni, hogy akarata ellenére senkit nem lehet boldogítani.
Ha az MTSZ elnökségében nincs ott a valós ( nem a hivatásosként, katasztrófavédelmisként egyesületben feladatot vállaló, vagy egyszerűen leigazolt !!! ) képviseletük akkor ne várjanak csodát.
Be kel látni , hogy az MTSZ vezetésében ciklusonként , vagy kényszerűségből végbe menő változások semmit nem javítottak a helyzeten.
Pedig mindenki tervekkel, különösen az egyesületekre vonatkozóan nagy ígéretekkel ambícióval vágott neki.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 8:02 
tűzkőről pattant

Boxer!

A szivemből szóltál!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 05. 8:01 
tűzkőről pattant

Boxer!

A szivemből szóltál!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 21:21 
tűzkakas-idomár

Kaptam(tunk) hideget meleget mert szerintünk igy nem fog változni a dolog alá is probáltuk támasztani, hol sikerült hol nem, de irja le már valaki:

Kikért :?: Miért fogjunk össze :?: mi fog változni :?: miben kell változtatni, és ezt kikkel képzelitek :?: milyen célokért :?:

Azt, hogy tűzoltók itt az ideje fogjunk össze, már jó páran leirtátok meg azt is, hogy az utolsó percben vagyunk.
Elfogadom többször észre is veszem magamon, hogy nem látok a szervezetünkön túl, ezért örülök én is a civil kontrolnak a testületünknél. De akkor Ti látjátok az alagut végét, mert aki bizakodik az valami jobbat gondol a jövőről.
Még egy én nem tapasztaltam, pedig régóta dolgozom a szakmában hogy ellenségeink lennének Boxer.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Merre tovább MTSZ..
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 16:26 
kapacsmester

Tisztelt Urak, és P/20!

Végtelenül elszomorít egyesek hangvétele, valamint az a tény hogy lám egyeseknek most hirtelen milyen fontos lett a változtatás kényszere és a hozzászólás a topic-ban!
P/20 írja július 30.-án: Úgy gondoltam leporolom...
Könyörgöm, ha olyan tájékozott /és ismeri az egyetlen igazságot /, miért most ébred fel, és beszél úgy a Szövetségről mint egy kivülálló, mintha Ő nem is lenne Egyesületén keresztül e "pöcegödör" része?
Kérem nézzetek a topic aljára, én 2003. július 23.-án kifejtettem rövid véleményem, de a kutya sem reagált rá! Mitől lett ez olyan fontos most, amikor a mai nap volt a jelöltállítás végső határideje, ha eddig nem volt olyan fontos? Csak nem azért hogy előre károgjunk ha már tenni nem tudunk..?
P/20 azt írod: jót mulattam egyik megye.. aztán egyes megyék javasolnak stb. Nem gondolod hogy mert más a véleményük azért ők nevetségesek , vagy kevésbé jó emberek lennének mint Te vagy más?
Felsorolsz több nevet, és az érdemeikről teszel fel költői kérdést. Talán az őket jelölő megyei szövetségek elnökeitől kérdezz!
Dr. Bende Pétert ismereteim szerint legalább 15 megyei szövetség támogatja, és nem "jobb híján"! Vélhetően tudod hogy ő önkormányzati tűzoltóparancsnok s mint ilyen neki nem kell bokáznia az államtitkár előtt, mint némi rosszindulattal ezt írod!!
Írod még az értelmes " civil" embert akit szerinted vagy behazudjuk, vagy hamisítunk..stb
Könyörgöm ha volna ilyen jelöltetek akkor Ő már rég simán lehetne az Egyesületetek, vagy a Pest Megyei Szövetség tagja ill. küldötte, de ha nincs akkor ez a pár sor olcsó hangulatkeltés...
Kormosorrúnak írja Kőszeg 20-as : le kéne szállni a magas lóról, ill. több alázat..
Ezt tanácsolom én is Neked P/20, azzal együtt hogy tisztelem az Egyesületedben végzett munkádat, Kőszeg 20-asét szintúgy!
Szerencsétlen tűzoltótársadalmunk ennél megosztottabb és tanácstalanabb már nem lehetne, ellenfeleink /ellenségeink / így nem örültek még, s ekkor jöttök az okos, vagy kevésbé okos hozzászólásokkal..
Távol áll tőlem a kioktatás szándéka, de ha tetszik Neked ha nem, a demokrácia a többség akaratáról szól, s ha a kisebbségnek ez nem tetszik, akkor DEMOKRATIKUS módszerekkel küzd a megváltoztatásáért!
Ezzel együtt ha meglepő is fenntartom az egy évvel ezelőtt írtakat, és nagyon sok dologban egyetértek Veled!!!!!!
Tényleg fogjunk össze
Barátsággal: Boxer

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 15:05 
tűzkakas-idomár

Jobb a ..., érdemes volt irnom, de ha azt olvastad ki, hogy nagyobb értékű vagyok mint más, akkor kár volt.
Az összefogásra buzditást is olvasom több helyen, nem .., tűzőr irja kik a jelöltek.
Az országos jelöltek mellett pedig P/20 leirta, milyen idilli a megyei helyzet.
Miért fogjunk össze? mi fog változni ? kikkel ? milyen célokért. :?: :?: :?:
Én már irtam eleget és Te továbbra is irod, hogy nincs javaslatunk hát lássuk a Te javaslatodat. :shock:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 14:43 
tűzkőről pattant

Látod kedves kollega!
Ez az amit irtam! Miért vagy nagyobb értékű mint én?
Mert korábban léptél be? Vagy mert önkéntes vagy?
Egyébként nem vagyok alelnökjelölt, simán tenni akarok valamit az állóviz ellen.
Vigye kánya, marjuk egymást, de később. Előbb essünk túl a reformokon, tegyük működőképessé a szövetséget, utána jöhet a marakodás.
Túl sok az itélet, túl kevés a javaslat.
Ha november 20 után is minden változatlan marad, akkor megérdemeljük.
Ja , egyet majdnem elfelejtettem: önkéntes tűzoltó is vagyok. Önkéntesként is vonulok. A magam köré gyűjtött emberekkel.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 14:19 
tűzkakas-idomár

Kedves Alelnök jelölt.
Le kéne jönni a magas lóról, ilyen alelnökökből már volt elég, ahhoz képest, hogy julius 30.-án regisztráltattad magad elég jól kioktattál bennünket, hogy miről is irunk mi itt, nincs koncepciónk, pletykálunk ecetera.
Idézet:
Utolsó pillanatban vagyunk ébresztő
ez tetszik a Feri barátom áprilisban nyitotta a topicot, te 5 nappal ezelött belépsz és ébresztőt fújsz neki :P ...több alázat kollega.
Utána meg sajnáljuk meg Őkelmét mert hát kék ruhába kell járnia, de aki azt hiszi hogy Ő nem szürkébe szeret, azt megint csak eligazitja egy másik topicon.
Kedves Alelnök jelölt, mint már irtam, több alázat, a szervezethez és a tisztséghez az kell. Ezt felejtjük el mi és még sokan mások.
A topic az meg hasonlit az önkéntes tűzoltósághoz, önként vagyunk itten fenn és mi fizetjük a tagdijat.(lehet hogy többen untok, szabin vagyok és nem akar kisütni a nap)
Talán ha te is magad köré vennél néhány nem fizetett embert, munkáltatói jogkör nélkül és megpróbálnád, ezt úgy igazából önként. Ha van nálatok ilyen szálj be, ha nincs gyerünk itt az ideje. Azt ha ilyen stilusba oda szólsz valakinek és elküld a melegebb... és majd nem tudod kirugni, nem tudsz fegyelmit adni neki bért megvonni stb. Csak alázattal türni és gondolkodni, hogy nem biztos hogy ő benne van a hiba és ha elküldöm, akkor kimegy ki tüzetoltani, ki jön el taggyülésre,ki megy el alapfokura stb...több alázat kollega

Idézet:
Sokáig azért nem regisztráltam magam, mert gondoltam vannak tapasztaltab, okosabb emberek és elég odafigyelni rájuk.

De nincsenek.... több alázat kollega.

Nekem mindegy kinek tüntetsz névtelenül a kékruha helyett, vagy alatt szürkében, de a szervezet úgy működne helyesen, hogy a szervezet határozatai kötelezőek a szervezet tagságára. A tetteidet tiszteletben tartva csak elvi alapon:
A kékruhás (milyet vesz fel szürkét, vagy kekit tüntetőleg ettől vonatkoztassunk el) állami akaratot képvisel a munkahelyén, a szervezet nem mindig ért egyet az állami akarattal - érdekképviselet ezért hozzuk létre - és ez ellen kellenne képviselni a szervezetet a vezetőségének. Ezt kékruhában lehet? Vagy ilyenkor felhuzzuk a szürkét ?
Igy egyszerű lenne, de ez nem ruha kérdése, ezért nem müködik a szövetség sem, mert a határozatokat elfogadjuk, de azt senki nem tartja [b]magára nézve kötelező érvényünek[/b], főleg a vezetőink.
Kollega nem tudom, lehet hogy nem értem csak rosszul csinálom...de alázatosan :wink: .

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 14:12 
pernyekergető

Kedves Urak!
Úgy tudom, hogy már nincs lehetőségünk arra, hogy valamit is változtatni lehessen a MTSZ-en, mert már nem lehet jelöltet állítani. Maga a jelölt - mint azt többen írták - csak belüről erülhet ki, tehát a megosztottságot, valamint az alárendeltséget (okf-nek, bm-nek) alapjában hordozza.
Az elhangzott - nálunk is elhangzott - nevek, mint potenciális elnök és alelnökjelöltek nem adnak még bizakodást sem arra, hogy ez jobb legyen. Olyan elnökség állhat össze, akik nincsenek beszélő viszonyban egymással, tehát innen nem papolhatunk semmit a szervezet megosztottsága és a különböző tűzoltószervezeteken belüli érdekellentétek elsimtása tárgyaában, mert ez az elnökségben fog legjobban megmutatkozni.
Végezetül egy kérdést szeretnék feltenni, hátha ti tudjátok a választ: Az elmúlt 4 évben működő elnökségből többen jelöltették magukat (jelölték) az új elnökségbe. Milyen elévülhetetlen érdemeket szerzett Pintér József, Bleszity János, Tatár Attila, Sisák Imre, Pintér János, akik eddig pozicióban voltak és ismét jelöltek, valamint a maga területén, de a szövetség (tagjai) érdekében milyen elévülhetetlen dolgott tett le az asztalra Bende Péter, Bukovics István, Nagy Lajos?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Még mindig hogyan tovább
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 13:26 
vízpocsékoló

Kedves koszeg20! Érdekes és igaz amit írsz, de még mindig a panasz szava az erősebb, annál, hogy Te vagy Ti mit tesztek. Kérdésedre a személyi és költségvetési feltételeknél is azt értettem, hogy vessünk fel egy konkrét problémát, adjunk rá konkrét választ.

Évente 200 millió támogatást kap a MTSZ, nem növekszik, de de ha tájékozott vagy tudod, hogy nagyon sok önkéntes tűzoltóság fejlesztette technikáját, laktanyáját a pályázati pénzekből.

Ki vállal ma közérdekért közszereplést? :?: Ez elvárható? :?: Aki vállal azt meg kritizáljuk, lehülyézzük, :!: .... Ezekre gondoltam előzőleg.

Kösz.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 04. 11:23 
tűzkőről pattant

Hölgyeim és Uraim!

Ugyan olvassátok végig a hozzászólásokat!
Kivállóan látszik a tűzoltótársadalom végletes megosztottsága.
Rá kellene jönnünk, hogy csak együtt képviselünk olyan erőt, amit senki sem tud figyelmen kivül hagyni.
Tegyük már félre a marakodást és legyünk egységesek!
Valamelyik hozzászóló irta " kékruhások"-ról. Mit tehet szerencsétlen tűzoltó arról, hogy balsorsa ide tette? Néhány éve még nem kellett a beleegyezés az áthelyezéshez.
Most már nagyon elcsúsztam az alaptémától, de hittel és megyőződéssel vallom, hogy gondjainkat csak az egység oldhatja meg.
Az utolsó pillanatban vagyunk! ÉBRESZTŐ!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 21:50 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kedves Koszeg20!
Kétszer említesz 200 milliót, egyszer az MTSZ-nek, egyszer pedig az ÖTÉK-nek tulajdonítva azt. Szerintem ugyanarról az összegről van szó. A költségvetésben úgy szerepel, mint az önkéntes tűzoltó egyesületek támogatási összege. Ebből az összegből nyúl le minden évben az MTSZ úgy 80-100 milliót. A többi marad az egyesületek "pályázati pénze".
Mit kapnak az egyesületek cserébe? Semmit.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Egy nyaffantás
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 21:03 
tűzkakas-idomár

Jól látod, nyafogunk, azért mert, mi itt alul, el vagyunk azért foglalva rendesen, hogy azért működjenek is a dolgok. Meg bele is fáradtunk abba, hogy kikérték a véleményünket, dolgoztunk a koncepciókon napokat, volt mikor több hetet, aztán elküldtük, és ment minden a maga utján…. Első koncepcióról: az MTSZ, LöTOSZ, HöTOSZ, és az OKF egy-egy szakembere dolgozott több munkacsoportban kb. egy éve, el is készült egy koncepció, teljesen egyetértettet a szakmai érdekképviselet, aláírták az elnökök csindaratta, fogadalom stb.
Kb. egy hétig tartotta magát minden szövetség a leírtakhoz. A politika szerintem meg sem kapta.
Második koncepció, úgy féléve az OKF felkérésére a szövetségek szerintem az MTSZ kivételével - de erről pontosat nem tudok - készítettek egy saját érdekszférából kiinduló koncepciót. Az OKF egyik értekezletén azt nyilatkozták, elkészült ez alapján az új koncepció, ezt sem láttam, de szerintem nem is fogom.
Kedves penna500 ennyit a koncepciókról, ha el akarod olvasni a LöTOSZ-ét, azt megtalálhatod a honlapján http://www.lotosz.hu .
Koncepciót hiába gyártunk, ha az nem jut el a politikához és nem áll mellette ki senki.
Költségvetés és személyi feltétel, nem értem a felvetésedet, ez azt jelenti, hogy ki kapjon milyen íróasztalt :?:
A szövetség nem erről szól, a mai szervezetnek is az a legfájóbb pontja, hogy kevésbé dolgoznak a megyei szervezetek, főleg az országos szintű. De egy jó költségvetésű irodát fenntartanak 35 millióért.
A szervezet költségvetési támogatása az elmúlt 5 évben nem változott, ma is 200 millió. Az MTSZ vezetése szerintem meg se kísérelte azt, hogy a parlament ezen változtasson. Ez nem koncepció kérdése, ez akarat munka és alapszabály szerinti működés: el kell menni, és meg kell keresni a politikát, hogy ezen változtasson.
Ja és amit kedves elnökök, alelnökök elvárnak alul az nem megy fölül, ugyanis a pályázatoknál elvárják, hogy az egyesület amekkora összegre pályázik, akkora összeget tegyen mellé. Országos szinten is ezt kellene követni, meg kellene keresni, azokat a mecénásokat, akik áldoznak a tűzvédelem ügyért, és akkor talán már lenne székháza is az MTSZ-nek. Nem attól függ az elhelyezése, hogy milyen jószívű az OKF, vagy FTP. Arra is kíváncsi lennék, hogy a Szárai Z. által lekötött forintok még megtalálhatók a kasszában, vagy elgurultak.
Az MTSZ vezetése az elmúlt időszakban az alapszabályt úgy módosítgatta, hogy egy szűkebb kör elegendő a döntésekhez. Erről ír a P/20-as.
kormosorrú:
Ezért nem lehet egy nevet mondani, mert a választási metodikát is túlszabályozták. Csak megyei küldött, akinek a nevét jelöltként leadták aug. 4-ig a megyei szövetségek, lehet alelnök, vagy elnök.
A hivatásos tűzoltóknak van már szövetsége az a HöTOSZ igaz itt jobban dominálnak a parancsnokok. Van a létesítményi és önkéntes tűzoltóknak szövetsége ez a LöTOSZ.
Többen ajánlották és van benne ráció, hogy az egyesületek alakítsák meg az egyesületek szövetségét, de:
-az egyesületek az MTSZ-en keresztül kapják meg azt a nem változott 200 milliót
-itt pályázhatnak, ma már kizáró ok, ha nem tagjai a szövetségnek.
-a versenyek, nemzetközi kapcsolatok stb.az az MTSZ keresztül működik.
-ma az MTSZ az az "érdekvédelmi" szervezet, amit a politika és az OKF elfogad érdekképviseletnek.
Mi azért itt lenn, nem csak nyafizunk, csinálgatjuk pénz és segítség nélkül szürkén, most már feketén. A problémánk az, hogy nem kapjuk meg, azokat a támogatásokat, amelyekkel könnyebb lenne, mert országos szintű szakmai érdekképviseletünk nincs. A helyzet miatt más ellensúlyozó dolgokat teszünk. De ha érdekel a véleményem, szívesen elmondom. Már így is hosszú voltam egy topicban nem lehet leírni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 15:09 
Szent Tömlő őrzője

A vonulós tűzoltónak semmilyen információja nincs a szövetségről, ha olvassa a Tűzvonalban 105-öt tudhatja, hogy gondok vannak.

A jövő? Alakítsunk másik szövetséget, amelynek alanyi jogon minden tűzoltó és csakis tűzoltó a tagja. Havi 300 F.-os tagdíjjal + állami támogatás. Kötelező havi tájékoztatással és vélemény kikéréssel.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Nyafogás
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 14:46 
vízpocsékoló

[quote="P/20"]Kedves Kollégák!
Sokáig azért nem regisztráltam magam, mert gondoltam vannak tapasztaltab, okosabb emberek és elég odafigyelni rájuk.
Most mégis azért regisztráltam magam, mert nem ezek az emberek írnak a fórumba.
Sok igazság, féligazgság és biztos vádaskodás hangzik el, de sehol nincs az hogy hogyan lenne jó tovább!!! Megszoktuk az üres frázispufogtató kritikát!

Nem csinálnak semmit a kékruhások, jobban is mehetne, egyesek nem dolgoznak,... és ezeknek nincs vége!

Kollégák! Koncepciókat és egyes kérdésekben megoldást írjatok, költségvetéssel és személyi feltételekkel alátámasztva.

Hátha így jobb lesz, de felelősség nélkük dumálni vénasszonyi pletyka!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. aug. 03. 12:45 
tűzkőről pattant

Kedves Kollegák!

A tűzoltószövetség olyan, amilyenné tettük. Lássuk be hibáinkat és változtassuk meg.
Itt az ideje egy ERŐS szövetségnek , ahol egymás mellett DOLGOZIK az önkéntes, a létesitményi és a hivatásos tűzoltó.
Aktuális lenne, ha nem a "hatalom"-ról, hanem róluk szólna a szövetség.
November 20-án tehetünk róla.
Az elnök személye: irjátok le nekem annak a tűzvédelem iránt elkötelezett civil nevét aki pártoktól független ,mindenki által elfogadott, és van tekintélye a szakma és a politika előtt.
Ez a név megérne nekem akár egy láda jobbfajta sört!

Kormosorrú

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 30. 18:42 
hamutipró

Sajnos - bár csak ne lenne igazam - lehet, hogy egy illúzióval szegényebbek leszünk. Még az is lehet, hogy a mi - talán néha túlfűtött - vitáink olvasása során egyes jelöltek még jót is nevettek rajtunk, mondván mit túráztatjátok magatokat, úgy sem rúg labdába itt senki, aki lépni és nem topogni akar. A bekövetkező személyi változások hasonlítanak arra, mint amikor a lövés hatására a fa ágairól felrebbennek a madarak, majd szép lassan visszajönnek, s leülnek ugyanazok, ugyanarra a fára, legfeljebb nem ugyanarra az ágra.
Mit tehetünk? Nem sokat legfeljebb igyekszünk galambjainkat folyamatosan szembesíteni azzal, ha nem ezen a fán lenne a helyük. Vagy igyekszünk saját galambjainknak helyet szorítani a fán. De van-e olyan madár akit be tudnánk juttatni és vállalná is a harcot nemcsak az egyesületekért, hanem egy világos, átlátható tűzvédelemért? S ha igen, vajon egy fecske tud-e nyarat csinálni?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. júl. 30. 0:26 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Kedves Kollégák!
Leporolom ezt a topkot és megosztom veletek aggályaimat. Augusztus 4-e az utolsó határidő, hogy a MTSZ elnökségébe a megyei szervezetek jelölteket állítsanak. Már keményen megy a lobbizás, hogy kik legyenek a MTSZ vezetőségében. Több megye összeállt, innen már csak matematika és a poziciók el vannak osztva.
A MTSZ egy teljesen belterjes pöcegödör lett. Csak küldöttet lehet választani, ami azt jelenti, hogy ha véletlenül egy értelmes civil ember felvállalná ezt a nem éppen nemes feladtot, vagy behazudjuk valamelyik egyesületbe, vagy hamisítunk egy kicsit, hogy küldött lehessen, különben esélye sincs.
Dobálóznak már a nevekkel is. Sajnos ott tartunk még, hogy egyes megyék az OKF teljes vezérkarát javasolják, mindegy ki csak tábornok legyen alapon. Vagy igen jót mulattam egy egyik megye javaslatán, melyben azt indítványozták, hogy a Nagy Lajos legyen az elnök, a Tatár meg az alelnök.
Úgy tűnik, jobb híján Bende Péternek van nagy esélye, hogy befusson elnöknek. Azt mondta, ha jobbat nem találunk elfogadja a jelölést. Képzeljétek el azt a szitut, hogy meg is választják, a jelenlévő államtitkár gratulál is neki, majd felmegy az emelvényre, hogy székfoglaló beszédét megtartsa és azzal kezdi a MTSZ elnöke:
- Államtitkár úr, kérek engedélyt beszédem magtartásához! - hát ennyit az érdekvédelmeről, melyet a BM-mel szemben kellene képviselni.
Az elnökségben a legpatinásabb nevek merültek fel: Bleszity, Bukovics, Pernyák, Mihály J., Gombor, Sisák, Pintér János, stb. Van benne kék ruha is. Természetesen nem mondom, hogy nem jó tűzoltók, akik most KVI-on dolgoznak, de mi van megint az édekképviselettel, érdekérvényesítéssel? Vagy főigazgatói értekezleten Főigazgató úr megadja a direktívákat, hogy mire kell szavazni?
Az önkéntes tűzoltó egyesületek képviselete ezekben a körökben már nem jelenik meg igényként. De hát kit érdekelnek az egyesületek, az önkéntes tűzoltóságok.
Nem választási programok csapnak össze és a legtöbb szavazatot kapó programot vállalók lesznek a MTSZ vezetői, hanem személyek melyet jószerével nem is ismer az aki szavazni fog rá ( ugye így jártunk 4 éve). Ez a jó, mert nincs mit számonkérni.
Gondoljatok bele egy elnökségi ülésbe, melyen a téma nyiltan vagy burkoltan az elnök és alelnök között tartó munkaügyi per az FTP székéért vagy már véget ért? nem is tudom.
Hát emberek, mit lehet itt tenni? Az ÖTE-k jó lenne, ha összeállnának és megalakítanák a maguk szövetségét, mert a kutya nem törődik velük és úgy tűnik, nem is fog. Aztán majdcsak lesz a MTSZ a szövetségek szövetsége, de addig megmarad ilyen pöcegödörnek, amibe ha beleesik valami, az még nem is csobban, csak elmerül. Hát tessék: Merre tovább Magyar Tűzoltószövetség?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 23. 23:24 
kapacsmester

Kedves szincsfe és többiek /ha vagytok/
Bár a nyár kellős közepén vagyunk, de lám mekkora " érdeklődést" vált ki az MTSZ jelene és jövője....!! Úgy látom pár fős lelkes de gyenge kvalitású ember kisajátította a vezetést és még látszattevékenységet sem nagyon végez. Hol lehet hallani róluk, az érdemi munkájukról????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Merre tovább Magyar Tűzoltó Szövetség?
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 02. 6:06 
pernyekergető

Kedves Almera!
A megoldás keresése még mindíg érvényes, de a május 2-án feltett kérdéseim még mindíg érvényesek.
Pernyetipró azért nem mondja el a véleményét mert "nem ismeri" Ez csak a válasz elodázása, hiszen azt mindenki elismeri, hogy szükséges lenne egy jól működő MTSZ-re. Ha igen, akkor lenni kellene véleménynek arról, hogy miként működjön, mit csináljon stb
Amit Útkereső elmondott, annak nagyobb viszhangott kellett volna kiváltania, de csak hallgatunk róla.
Amit a Pécsi tűzoltó napról elmondtál az sajnos igaznak tűnik, hiszen az ottani visszásságokról a LÖTOSZ is véleményt mondott, s neheztelését fejezte ki a történtekért az OKF felé és az MTSZ felé is. Ennek ellenére azt mondom, hogy fojtassuk a vitát, mert a jelenlegi helyzet katasztrófális.
Várom a véleményeket!
Üdvözlettel:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: MTSZ
HozzászólásElküldve: 2003. júl. 01. 9:32 
lángterelgető

Kedves kollégák, Szincsfe és a többiek! Új félév van.. Merre tovább MTSZ?? Vége a megoldáskeresésnek?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: MTSZ
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 07. 10:37 
lángterelgető

Egy kollégám résztvett a pécsi Flórián napon. Úgy hallom az MTSZ vezetői, alelnökei szépen kitüntetgették,kitüntetteték egymást és magukat! Biztos ez az előrelépés záloga.A rossznyelvek szerint az ünnepi beszédet mondó alelnök még olvasni is alig tudott! Szánalmas!! :
Állítólag a sok kékruhás alig fért el.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 04. 0:02 
hamutipró

-van-e, illetve lehetséges-e vita az MTSZ-en belül?
Az első részről nincs információm, mivel nem vagyok jelen, a második kapcsán viszont kijelentem, hogy az érdemi vitákat hasznosnak tartom, enélkül nincs fejlődés.
- szükség van-e az MTSZ-re?
Igen, de ennél jobban működőre. Nagyon hasznos lenne áttekinteni a külföldi példákat, még akkor is, ha azok más társadalmi-gazdasági körülmények közöttiek.
Meg kellene vizsgálni célszerű-e jogszabályban számára több, konkrét, kézzelfogható, számonkérhető feladatot meghatározni? Célszerű-e esetleg önként bővíteni a tevékenységét? Ez utóbbira egyetlen lehetőség: A tűzvédelmet nemcsak a tűzoltók csinálják, a gazdálkodó szerveknél tevékenykedő tűzvédelmisekkel ugyanakkor senki sem törődik. Flórián nap kapcsán őket is köszönteni lehetne.
- Ugródeszkás vezetőkről:
Én nem haragszom rájuk. Ma a szakmailag felkészültek jelentős része hajtja a pénzt, nem engedheti meg magának a köz érdekében való cselekvést, így nagyon sok olyan kerülhet be ezen szervezetek vezetésébe, akiknek sem szakmai felkészültsége, sem emberi alkalmassága nincs ezen feladatok ellátására. A feladatunk tehát az, hogy keressük azokat, akik alkalmasak és megengedhetik maguknak a köz érdekében való cselekvést, s ha megtaláltuk őket, akkor biztassuk e feladat elvállalására, s ha elvállalta akkor se hagyjuk őt cserben. A legjobb még az lenne, ha egyetlen szakágazat felé se lenne az illető elkötelezett. Van szerencsém ismerni olyan vezetőket, akik a jogszabályok előkészítésekor főként saját létük bebiztosítására fordították erőfeszítésüket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 02. 13:57 
tűzkakas-idomár

Véleményed csak arról lehet, amit ismersz, vagy legalább azt hiszed, hogy ismered. Az MTSz túl magasan, elvontan működik, hozzám, egyszerű tűzoltóhoz képest. Nem látok bele.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Merre tovább Magyar Tűzoltó Szövetség?
HozzászólásElküldve: 2003. máj. 02. 5:12 
pernyekergető

Pernyetipró: Most még ne szóljunk bele, csak mondjuk el a véleményünket. Tehát: Mi a véleményed az MTSZ jelenlegi működéséről? Egyáltalán el jut-e hozzátok valami az MTSZ működéséről?
Útkereső: Amit leírtál, az nagyon lényeges. Kiemelek néhány gondolatodat, melyet jó lenne, ha a többiek is megszívlelnének. Íme:
1.) Helyét kereső szervezet.
2,) Egymással is vitatkozó szervezetek Szövetsége.
3.) Ugródeszkának használják a szervezetet...
4.) Csak mi tehetjük jobbá ha akarjuk
Akor kérném ezekre a válaszokat
1.) Hol a helye a tűzoltó társadalomban az MTSZ-nek?Szükség van-e rá?
2.) Van-e vita, lehetséges-e a vita az MTSZ-en belül?
3.) Meddig lesznek még vezető funkcióban azok, kik ugródeszka és státusszimbólum miatt tagok?
4.) Hogyan tehetőjobbá véleményetek szerint az MTSZ?
Almera és P/20: Más országokban ez hogy van? Vagy mi jót nem tanulhatunk?
Üdvözlettel:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]