Merre tovább Magyar Tűzoltó Szövetség?

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 13. 20:21

P/20 !
Romlásba döntesz, mert válaszolnom kell!
Valakivel keversz. Nem voltam Szentedrén!
Nincs kék ruhám.
De azt az igéretem tartom, hogy melleted fogok menetelni.
Személy szerint nagyra becsülöm a munkád és a hited.

Üdv: kormosorrú
P/20
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. okt. 13. 19:00

nov.20.
backdraft
slagmester

Hozzászólás Szerző: backdraft » 2004. okt. 13. 18:56

Had ne kelljen végigolvasnom sok sok hozzászólást!

Mikor lesz a vezetőségi választás az MTSZ-nél? :?:
Üdv: Backdraft
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. okt. 13. 18:12

Kedves Kormosorrú! Úgyan írtad, hogy nem írsz többet, de olvasni talán olvasod. Megerősítem, hogy jó tűzoltónak tartalak, sőt mondhatnám a környéketeken meghatározó egyénisége vagy a tűzvédelemnek. Elfogadnak hivatásosok, önkéntesek egyaránt. (Ezek nem bókok, ténymegállapítások). Az hogy a jelenlegi beosztásodba sodort az élet, az is elismerése az eddigi munkádnak. A szakmai felügyeleti oldalon kiválóan megállod a helyed, de nem szerencsés, ha az érdekképviseletnek is vezető embere vagy. Nem lehetünk sosem biztosak, hogy a szavazatod belső, vagy fölső sugallatra adod-e le. MOst biztosan azt mondod, hogy mindíg belsőre. De mi van akkor, ha erre kimondott parancsot kapsz, hogy hova szavazz?
Tudásoddal, tapasztalatoddal nagyszerűen tudod tolni a szekeret, sőt befolyást is tudsz gyakorolni azokon, akik szavaznak, de ne te szavazz. Ez téged is megvéd.
A lerágott csonthoz visszatérve. A szürke vagy kék. Most nézegetem a fotókat, amiket Szentendrén csináltam. Bizony barátom, ott kék vagy, mint ahogy kék az összes többi hasonló beosztást ellátó is, gondolom lejött utsaításba, hogy mit kell fölvenni. Az is igaz, hogy rajtad nem volt sapka, ellentétben a többiekkel. Akkor vegyük úgy, hogy így menetelünk egymás mellett?
Barátsággal: Leidinger István
föti
hamutipró

Hozzászólás Szerző: föti » 2004. okt. 13. 8:03

Tisztelt Uraim! A MTSZ-el kapcsolatban sokminden másról is fontos lenne gondolatot cserélni. Ezt le kellene zárni. Bármilyen témát előveszünk az elmúlt öt évből, csak arra következtethetünk, hogy a kat.véd. ám blokk a tűzoltóságokkal ellenkező oldalon áll. Ne áltassa magát senki, egy-két fecske(fiókácska) nem csinál nyarat. A nagyfőnök is hiába tűzoltó, egyenlőre talán annyit erénye lehet, hogy legalább nem ártott. De az érdekei toronyellentétesek, és annak érvényesítésére szükség eseténe meg fogja találni a megfelelő kvázi beépített személyét, még ha nem is számít rá, vagy ha annak nem is tetszik. Félre viszi a gondolatcserét, ha személyes sértődés irányába tolódik el.
föti
Rebi
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Rebi » 2004. okt. 13. 7:20

Üdvözlet az uraknak!

Nem akartam a témához hozzászólni (lehet, hogy sokan azt fogják mondani, hogy jobb is), hiszen nem vagyok sem kat.védes, sem hivatásos tűzoltó, tehát ne nagyon kövezzetek meg!
Tudomásom szerint jó darabig nem lehet a kat.védet mellőzni, ezért kérdezem: miért jó szél ellen...? Nem csak a káresetek után akarunk ...ak lenni?!
Jelen esetben a kat.védes ha olyan pozícióban van, hogy tudd akármilyen szinten is tenni a tűzoltóságokért, miért ne tegye meg? Azért, mert mi tűzoltók sértődöttek vagyunk és nekünk nem kell a segítség??? (Én is tudom, hogy a legtöbb eset nem ezt támasztja alá, de azért ilyen elutasítónak sem kellene lenni).

Kedves Almera!
Ha az a pincér orvos, akkor az azt jelenti, hogy ha az éttermében rosszul van valaki, akkor átlép rajta???!
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 13. 6:49

Kedves Kollegáim !

Hosszas töprengés után úgy döntöttem, hogy nem szólok hozzá többet ehhez a tárgykörhöz.
Úgy búcsúzóul annyit, hogy öszintén remélem, hogy annak ellenére, hogy a kat. véd-nél szolgálok, az érdekeim azonosak valamennyi tűzoltóéval, sőt ezt az érdeket képviselni is tudom.
Azt is remélem, hogy vagyunk jónéhányan akik velem hasonlóan gondolkodnak és szerintem, szerintünk nem a szolgálati hely, hanem az ember számit.
Meggyőződésem, hogy egymás piszkálása helyett összefogás kellene és igy sokkal könnyebben oldhatnánk meg a közös gondjainkat.
Igy legyen!
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. okt. 08. 12:39

Uraim!
Kérem elfogadni, hogy ha egy orvos felszolgál akkor:pincér,
ha egy könyvelő divatáruüzletet visz, akkor boltos,
ha egy tűzoltó a katasztrófavédelemnél dolgozik az katasztrófa , akarom mondani akkor ő egy katasztrófavédő!!!!
A törvény nem összevonta a szervezeteket -mint sokan tévesen említik- hanem megszüntette, őket, majd létrehozta a Kat.védelmi Főigazgatóságot!
barátsággal:
Almera
koszeg20
tűzkakas-idomár
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: koszeg20 » 2004. okt. 08. 10:12

Tegnap épp vizsgáztam, de kedves kormosorrú barátom, ezt az álruhás kérdést, már egyszer eröltetted és akkor sem fogadtad el tölem - a hatályos RUSZT, hogy nem erőltetik mert, pénz kérdése - ugyan úgy, mint fireman barátomtól. A reagálásaidat egyik mondatod magyarázza csak én egy szót még oda tennék és ettől félünk mi nagyon:

Az MTSZ pedig olyan és olyan lesz, ahogy magunknak alakitjuk.

Jobb lett volna ha igy irod:

Az MTSZ pedig olyan és olyan lesz ahogy a kat.véd maguknak alakitja.
föti
hamutipró

Hozzászólás Szerző: föti » 2004. okt. 08. 9:28

Kormosorrú! Rövid véleményemet nem tudom változtatni. De ezzel nem a kat.véd.-nél ragadt régi tűzoltókat minősítettem személyükben, bár már ott sem csak "kormosorru"-ak vannak.Csupán szeretem a tiszta beszédet, és két dolgot mindenképp meg kell fontolni.
Eltelt öt év, és hiába lett tűzoltó főigazgató, semmi változás nincs a módszerekben (most pl. a spec.mentők ügye). A rendszerből fakad, hogy folyamatosan a létjogosultsága bizonyítására, a hatalma erőszakos növelésére kényszerül. Ebben a rendszerben kevés egy lojális tűzoltó, de még egy lojális igazgató is. (Néha a HÖT pk-k óvatosságát is meg lehet érteni.) Aki maradni akar, azt teszi, amit tőle elvár a vezér. Önkéntes tűzoltóként és kat.véd. egzisztenciával milyen álláspontot képviselhetsz? Hisz a MTSZ-en belül is min. 3 érdekcsoport van. Ha van közös érdek a MTSZ-ben, annak képviseletében az egzisztenciád akadályozna a legjobban. Az árnyékát senki nem tudja átlépni.
A másik. Én sem kívánkozok a magyar polg. véd. szöv.-be, vagy hivatásosként az önkéntes szekcióba. Nagyon fontos a "kaptafa". És szerintem egyértelműen az egység rontása, a befolyás növelése lett az eredménye az eddigi kat.védes beszivárgásnak is.
A balsorsról. Személyeskedés nélkül. Még nem hallottam (lehet, hogy van) olyan kat.véd-ist, aki kérte áthelyezését egy HÖT-be. Fordítva, vagy nyugdíjba inkább.
föti
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 08. 7:35

Kedves Barátom Fireman!

Igaz,hogy tűzoltóságok és tűzoltó egyesületek a szövetség tagjai. De a szervezeteket emberek képviselik.
Hiába, ilyen a demokrácia.

Szürke ruha - kék ruha.
A kérdéskört többen, többször csontig lerágtuk. Egyebek között itt, a fórumon is.
Hidd el, a kat. véd-nél szolgáló tűzoltók JOGOSULTAK a szürke viselésére.
Ne itélj, hogy ne itéltessél !

Egyébként fenntartom, hogy nem vagyok/unk rosszabb/ak mint bármely más szervezetnél szolgáló tüzoltó.

Az MTSZ pedig olyan és olyan lesz, ahogy magunknak alakitjuk.
Ez már megint a demokrácia kérdése: a többség dönt!
Őszintén remélem, hogy nem fogunk olyan mélyre sülyedni, mint a nagypolitika!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 18:07

Tényleg olvassd el előbb, mint ahogy a hangoztatod a véleményed.
Én megtettem és nem is égek.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 18:05

Az, hogy a rendelet 98 évi még egy 2003-as módosítással bőven vonatkozik rád. Ugye nem felügyeleti területen dolgozol?

A jogászkodás, a törvények, jogszabályok ismerete, betartaása, betartatása pedig az esküdből fakad, ha felidézed magadban megérted.

A szavazásról annyit, hogy az szavazhat aki a szervezet tagja. Ma a MTSZ-nek nem a tűzoltók a tagjai. A tűzoltóság minden évben befizeti a tagdíjat és a tűzoltó találja ki mi is az MTSZ.
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 07. 16:45

Fireman!

Ne jogászkodjunk. De 98-ban hol volt a kat. véd?
A kék ruhára vonatkozó rendeletet keresd.

A megyénk tűzoltói már többször döntöttek úgy, hogy kat. véd-es létemre képviselhetem őket. Inenntől kezdve a Te véleményed finoman fogalmazva sem kompetens.

Egyébként ez volt az utolsó személyeskedő hozzászólásom, mert hitem szerint egymás piszkálása nem viszi előre az ügyünket. Sőt!
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 15:00

Ha "rossz embernek titulálnánk", megkérdeztem volna, hogy még melyik jogszabályt nem ismered.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 14:58

Kormosorrú!

Ajánlom - még mielött a fönök olvassa a hozzászólásod -, hogy a 21/1998. (IV.22.) BM. rendeletet olvasd el. A mellékletben a E/2 vagy a F/2 besorolás vonatkozik rád, vagyis bakondi ruha.

Biztos, hogy kat.véd. képviselet kell a jövőben a tűzoltóknak az MTSZ-ben?
Nem bántunk, de a korlátokat, összeférhetetlenséget feltárjuk és hitet teszünk, hogy a jövőben nem fogadjuk el azokat.
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 07. 13:42

Kedves Kollegák!

Egyet elfelejtettem!
Nagyon rosszul esik, ha a hierarchiában elfoglalt helyem miatt eleve rossz embernek vagyok titulálva!
Én is látom a hibákat, én is szeretnék változtatni rajta.
Nem biztos, hogy minden kat. véd-nél rekedt tűzoltó gonosz, sőt többségünk nem is vált azzá!
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. okt. 07. 13:29

akkor ezt megbeszéltük. :hazudos:
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 07. 13:23

Fireman!

Én már akkor szövetségi tag és önkéntes tűzoltó voltam amikor a kat. véd. még gondolatkisérlet sem volt!
Nem fogok kilépni, már azért sem, mert tartozom azoknak a TŰZOLTÓKNAK akik megválasztottak.

P/20!

A következő tüntetésen melleted fogok menni!
A főnököm tűzoltó, nem fogja előirni a kék ruhát, már csak azért sem, mert nem tudná megindokolni.
Ezt már egyszer leirtam: nincs érvényes öltözködési szabályzatunk.
P/20
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: P/20 » 2004. okt. 07. 12:50

Kormosorrú. Én tűzoltónak tartalak, bár nem tudom hogy ki vagy, de feltételezem, hogy - érzelmeid alapján - jó tűzoltó vagy. A katasztrófavédelmen belül biztos tudod is képviselni és segíteni is a tűzoltóságokat aazl, hogy egy-egy beavatkozás után, ha nyilatkozol nem a katasztrófavédelem egységeiként aposztrofálod. És ezzel máris segítettél! Szükség van minden munkahelyen tűzoltó érzelműekre, illetve tűzoltó szimpatizánsokra.
Már kifejtettem, hogy baj van akkor, amikor összekeveredik a felügyelet, az irányítás és az érdekvédelem.
Fel tetted a kérdést, hogy miért nem képviselhetnéd a tűzoltók érdekeit. Nos azért, mert a tűzoltók érdekei sok esetben nem azonos a Bm és az OKF érdekeivel. Hétfőn a szövetségi ülésden megbeszéljük, hogy érdekeink védelmében demonstálunk a BM előtt. El mernél jönni? Kedden megbeszéljük, a szövetség ülésén, hogy X tűzoltóság bajba került, mert elfogyott a pénze, vagy mit tudom én mitörtént, szerdán meg kimész hozzá és felügyeleti jogkörödből adódóan ellenőrzést tartasz. Ez fer?
Csütörtökön a megyei szövetségben elhatározzuk, hogy holnaptól úgy demonstrálunk pl. a pv-vel szemben, hogy az összes hivatalos rendzvényre, összejövetelre, értekezletre stb. tűzoltó egyenruhába fogunk elmenni. A te főnököd azt mondja, hogy mátol mindenkinek kötelező a bakondit hordani (aki nem tudná, ez a sötétkék). Melyiket veszed fel? Ha szürkét, pénteken kereshetsz magadnak másik állást, ha a kéket, akkor mit is képviselsz?
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 12:42

kormosorrú írta:Főti!
Miért nem képviselhetem a tüzoltók érdekeit, annál is inkább mert megválasztottak. Demokratikusan. És ne mondd, hogy biztos irányitott volt a szavazás, mert nem volt az.
Szerintem van helyünk a szövetségben.
Még egy gondolat:

Hogy kerül a megyei kat.véd szerv a tűzoltó szövetség tagjai közé?
Kik szavaztak, polgár védelmisek??
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2004. okt. 07. 12:35

A kat.véd ma olyan, mint az a gyerek akinek mindig a másik játéka kell.

Azt pedig nem kellene elfeledni, hogy a kat.véd. vezetője egy volt tűzoltó.
Ő tudna legtöbbet tenni a tűzoltóságért, ha a kat.véd.-nél rekedt tűzoltók gondolatai komolyak és tömegesek lennének. Kormosorrú együtt dolgoztok mondhatni együtt húztatok bőrcsizmát, hassatok rá!
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 07. 12:22

Almera!

Nincs kék egyenruhám. Bordó parolim sincs. Nem is lesz. Maradok a szürkénél.
Viszont önkéntes tüzoltó is vagyok. Vonulok. Legutób tegnap.
Nálunk nincs agymosás, vagy legalábbis eredménytelen.
Szükségünk volna a többi tűzoltó segitségére, hogy változtassunk a szervezeten.
Nem az ott szolgálók tették olyanná amilyen, hanem a magas vezetők.
Hidd el, nekünk jól esne, ha meghallanátok a mi panaszainkat (nem akartam segélykiáltást irni) is.
Nagyon rosszul esik, ha egy kalap alá vesztek minden kat. véd-est.
Vagyunk jónéhányan, akik látjuk a hibákat és változtatni szeretnénk rajta.
Segitsetek, ne bántsatok!
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2004. okt. 07. 11:30

Kormosorrú!
Miért nem veszed észre hogy a szervezeted és Te is már rég nem vagytok tűzoltók, olyan profi agymosásban volt és van részetek hogy az félelmetes.
Az a mód az a "felépítmény" amiben statisztáltok a TŰZOLTÓK számára megalázó megmagyarázhatatlan elfogadhatatlan és felháborító!
Jelentkezz te csak a katasztrófavédelem érdekképviseletébe, főleg ha az egyenruhád is kék, a parolid pedig BORDÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem rád haragszom mert nem tehetsz arról hogy mivé váltatok, de részed van benne!!
Barátsággal:
Almera
kormosorrú
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: kormosorrú » 2004. okt. 07. 10:56

Főti!
Miért vagyok én feketeseggű? Azért mert a balsorsom a kat. véd-hez sodort?
Tartom magam olyan tüzoltónak, mint bármely más testületnél szolgáló kollega.
Miért nem képviselhetem a tüzoltók érdekeit, annál is inkább mert megválasztottak. Demokratikusan. És ne mondd, hogy biztos irányitott volt a szavazás, mert nem volt az.
Szerintem van helyünk a szövetségben.
Válasz küldése