* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 22:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A tűzoltókról kialakított társadalmi megítélés
HozzászólásElküldve: 2014. okt. 22. 20:03 
Szent Tömlő őrzője

fajó írta:
A facebook-on leltem:

"Olvasói levél: A tűzoltók helyzete ma
2014. október 19. - 09:12
Rovatok:
Kárpát-medence
|

Már őket is tönkretette az ország!
Pedig Ők aztán tényleg értünk vannak!
Vannak Emberek akikről nagyon kevés szó esik,és szinte alig olvashatunk róluk bárhol is,de látjuk őket minden nap,hallatják a szirénáikat,mert minket embereket mentenek,és kockáztatják értünk az életüket.
A nap 24 órájában készen állnak hogy életeket mentsenek.
Egy Tűzoltó leveléből idézet,amit érdemes elolvasni!

" Tudtam, hogy sok emberen kell segítenem. Hogy sok halottat kell látnom, megérintenem és tekintettel a kegyeleti normákra adott esetben letakarnom egy fekete zsákkal. Tudtam, hogy rám robbanhat a gázpalack, és hogy rám omolhat a kémény. Tudtam, hogy minden évben bizonyítanom kell, hogy le tudom futni időre a 2000 métert és ki tudom nyomni legalább 20-szor a 60 kilót. Tudtam, hogy elvárják tőlem, hogy sosem késsek a munkahelyemről és akármilyen katasztrófa, vagy veszélyhelyzet estén fogjam a kis táskám benne egy rossz pokróccal és vonuljak le az árvízhez vagy a vörös iszaphoz. Meg is tettem. Elvállaltam a jogaim korlátozását, és tudomásul vettem hogy a parancs az parancs.A valóság azonban mást tartogatott. A biztosnak látszó munkahelyen ahol minden elvárás évről évre több lett vagy kiegészült valamivel érdekes módosítások kerültek bevezetésre. Nem a kollégák változtak… Nem a vezetők… Mi tűzoltók ugyan olyan őszinte kézfogással köszöntöttük egymást minden szolgálat reggelén. De mégis úgy tűnt valamit nem csinálunk jól. Kevesebb lett a fizetés… Az élelmiszerjegy… Eltűnt a 13. havi illetmény. Minden hónapban jöttek a hírek a megszorításokról, amik be is igazolódtak. Mi mégis itt vagyunk. Mégis 2 percen belül ott hagyunk mindent akár gyakorlatozunk akár tanulunk reggel az új tűzoltótechnikákról, akár a laktanyarend érdekében takarítjuk tisztára a körlet minden szegletét. Mindezt tesszük annak biztos tudatában, hogy már nem lesz nyugdíj...Ugyan már…Mutassanak nekem 65 éves kort megélt jelenlegi nyugdíjas tűzoltót….Mert bizony ez a munka nem arról híres, hogy nem megterhelő…Hogy nem rokkanunk bele testileg szellemileg…A korkedvezményről is már csak álmodozhatunk. Mi, akik tisztességesen dolgozunk. Különösen veszélyes munkát végzünk… Az életünket kockáztatjuk, higgyék el rendszeresen."

Egy válaszlevél!

"Elragadott az indulat. Jogosan. Pedig én még válthatok. 24 éves vagyok. Emellett van kollégám, aki több mint két évtizedes szolgálat után jelenleg nem tud elmenni nyugdíjba úgy hogy az egészsége a szolgálat okán romlott meg igen nagy mértékben…Már a családja is elhagyta mert bizony egy tűzoltófeleségnek sem könnyű ha belegondolunk 24 órát várni hogy reggel megjelenik e a kedvese. Közben az jutott eszembe hogy bárhová is jut el ez a levél ha elolvasná egy kormánytisztviselő, valószínűleg azt mondaná hogy mindegy nekünk gyerekek ha nem tetszik valami akkor el lehet menni…Úgyis munkanélküliség van és többszörös túljelentkezés a szakmátokban…Milyen szép is ez nem? Megalapozza hivatástudatot…Nem remélek jót. Lassan azt kell fontolgatnom, hogy szeretett hivatásom otthagyom szeretett hazámmal egyetemben, ha otthont akarok teremteni. Nem remélem, hogy e levél nyomán az illetékesek megvilágosodnak és Széchenyi buzgalmával felvértezve, kiállnak mellettünk, mint ahogy mi kiállunk minden állampolgár mellett.
Csak annyit remélek, hogy elolvasván ezt az emberek egy percre elgondolkodnak, és azt mondják igaza van…Tudják kézfogással tele a padlás…Köszönőlevelekkel is...Rajzokkal is a szép tűzoltóautóról…"

Márpedig számukra egyértelmű és fájdalmasan közeli,milyen kicsi a határ élet és a halál között.Nincsenek megbecsülve,pedig ha mentő,rendőr,és tűzoltó közül kell választani,szinte minden ember a tűzoltókat teszi első helyre.Tragédia amit ezekkel az emberekkel csinálnak.Száz lábon kell állniuk ahhoz hogy megéljenek.Na és valóban...lassan elveszik a nevüket is,ami 143 éve az Övék.TŰZOLTÓ!

Ez olyan mintha az egyik alapítójukat Gróf Széchenyi Ödönt elkeresztelnénk Tivadarrá!

...miért nem tanulják meg tisztelni Őket?

...miért nem érdemelnek meg többet amikor riasztás után két perccel mindent otthagyva rohannak életet menteni,rosszabb esetben kivágni egy embert az autójából és már csak letakarni?!

Nem volt célom ezzel az írással kritikát alkotni,pusztán megmutatni azokat a hiányosságokat amiket kikerül ez az ország,és még azokat sem becsüli akiket kellene.

A lelkükről még nem is beszéltem.A mindennapos teher,tragédia amit fel kell dolgozniuk.A nem mindennapi kapcsolatuk a családjaikkal,ami nem mindig zökkenőmentes egy olyan káreset után ahol épp gyermeket vagy felnőtt embertársaikat látják holtan.....és a feleség,a társ aki remegve figyeli az ajtót reggel hogy hazaér-e a szeretett párja.Olvastam egy cikket amiben egy nyugdíjas tűzoltó szavai nagyon megérintettek.

"Fiúk, ha civilben, szabadnapon is vagytok, és megláttok egy szirénázó tűzoltóautót, álljatok meg vigyázzban egy pillanatra, mert nem lehet tudni, hogy visszajönnek-e."

Érzékenyen érintett ez a mondat miután közelebbről ismerek egy olyan embert aki nagyon kedves nekem,és bizony bárhol vagyok is és szirénázó tűzoltóautót látok....már én is megállok egy pillanatra értük, és kívánom hogy minden tűzoltó arról az autóról kinyithassa reggel a lakása ajtaját ,és ölelő karok várják.
"

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2014. okt. 22. 20:00 
Szent Tömlő őrzője

A facebook-on leltem:

"Olvasói levél: A tűzoltók helyzete ma
2014. október 19. - 09:12
Rovatok:
Kárpát-medence
|

Már őket is tönkretette az ország!
Pedig Ők aztán tényleg értünk vannak!
Vannak Emberek akikről nagyon kevés szó esik,és szinte alig olvashatunk róluk bárhol is,de látjuk őket minden nap,hallatják a szirénáikat,mert minket embereket mentenek,és kockáztatják értünk az életüket.
A nap 24 órájában készen állnak hogy életeket mentsenek.
Egy Tűzoltó leveléből idézet,amit érdemes elolvasni!

" Tudtam, hogy sok emberen kell segítenem. Hogy sok halottat kell látnom, megérintenem és tekintettel a kegyeleti normákra adott esetben letakarnom egy fekete zsákkal. Tudtam, hogy rám robbanhat a gázpalack, és hogy rám omolhat a kémény. Tudtam, hogy minden évben bizonyítanom kell, hogy le tudom futni időre a 2000 métert és ki tudom nyomni legalább 20-szor a 60 kilót. Tudtam, hogy elvárják tőlem, hogy sosem késsek a munkahelyemről és akármilyen katasztrófa, vagy veszélyhelyzet estén fogjam a kis táskám benne egy rossz pokróccal és vonuljak le az árvízhez vagy a vörös iszaphoz. Meg is tettem. Elvállaltam a jogaim korlátozását, és tudomásul vettem hogy a parancs az parancs.A valóság azonban mást tartogatott. A biztosnak látszó munkahelyen ahol minden elvárás évről évre több lett vagy kiegészült valamivel érdekes módosítások kerültek bevezetésre. Nem a kollégák változtak… Nem a vezetők… Mi tűzoltók ugyan olyan őszinte kézfogással köszöntöttük egymást minden szolgálat reggelén. De mégis úgy tűnt valamit nem csinálunk jól. Kevesebb lett a fizetés… Az élelmiszerjegy… Eltűnt a 13. havi illetmény. Minden hónapban jöttek a hírek a megszorításokról, amik be is igazolódtak. Mi mégis itt vagyunk. Mégis 2 percen belül ott hagyunk mindent akár gyakorlatozunk akár tanulunk reggel az új tűzoltótechnikákról, akár a laktanyarend érdekében takarítjuk tisztára a körlet minden szegletét. Mindezt tesszük annak biztos tudatában, hogy már nem lesz nyugdíj...Ugyan már…Mutassanak nekem 65 éves kort megélt jelenlegi nyugdíjas tűzoltót….Mert bizony ez a munka nem arról híres, hogy nem megterhelő…Hogy nem rokkanunk bele testileg szellemileg…A korkedvezményről is már csak álmodozhatunk. Mi, akik tisztességesen dolgozunk. Különösen veszélyes munkát végzünk… Az életünket kockáztatjuk, higgyék el rendszeresen."

Egy válaszlevél!

"Elragadott az indulat. Jogosan. Pedig én még válthatok. 24 éves vagyok. Emellett van kollégám, aki több mint két évtizedes szolgálat után jelenleg nem tud elmenni nyugdíjba úgy hogy az egészsége a szolgálat okán romlott meg igen nagy mértékben…Már a családja is elhagyta mert bizony egy tűzoltófeleségnek sem könnyű ha belegondolunk 24 órát várni hogy reggel megjelenik e a kedvese. Közben az jutott eszembe hogy bárhová is jut el ez a levél ha elolvasná egy kormánytisztviselő, valószínűleg azt mondaná hogy mindegy nekünk gyerekek ha nem tetszik valami akkor el lehet menni…Úgyis munkanélküliség van és többszörös túljelentkezés a szakmátokban…Milyen szép is ez nem? Megalapozza hivatástudatot…Nem remélek jót. Lassan azt kell fontolgatnom, hogy szeretett hivatásom otthagyom szeretett hazámmal egyetemben, ha otthont akarok teremteni. Nem remélem, hogy e levél nyomán az illetékesek megvilágosodnak és Széchenyi buzgalmával felvértezve, kiállnak mellettünk, mint ahogy mi kiállunk minden állampolgár mellett.
Csak annyit remélek, hogy elolvasván ezt az emberek egy percre elgondolkodnak, és azt mondják igaza van…Tudják kézfogással tele a padlás…Köszönőlevelekkel is...Rajzokkal is a szép tűzoltóautóról…"

Márpedig számukra egyértelmű és fájdalmasan közeli,milyen kicsi a határ élet és a halál között.Nincsenek megbecsülve,pedig ha mentő,rendőr,és tűzoltó közül kell választani,szinte minden ember a tűzoltókat teszi első helyre.Tragédia amit ezekkel az emberekkel csinálnak.Száz lábon kell állniuk ahhoz hogy megéljenek.Na és valóban...lassan elveszik a nevüket is,ami 143 éve az Övék.TŰZOLTÓ!

Ez olyan mintha az egyik alapítójukat Gróf Széchenyi Ödönt elkeresztelnénk Tivadarrá!

...miért nem tanulják meg tisztelni Őket?

...miért nem érdemelnek meg többet amikor riasztás után két perccel mindent otthagyva rohannak életet menteni,rosszabb esetben kivágni egy embert az autójából és már csak letakarni?!

Nem volt célom ezzel az írással kritikát alkotni,pusztán megmutatni azokat a hiányosságokat amiket kikerül ez az ország,és még azokat sem becsüli akiket kellene.

A lelkükről még nem is beszéltem.A mindennapos teher,tragédia amit fel kell dolgozniuk.A nem mindennapi kapcsolatuk a családjaikkal,ami nem mindig zökkenőmentes egy olyan káreset után ahol épp gyermeket vagy felnőtt embertársaikat látják holtan.....és a feleség,a társ aki remegve figyeli az ajtót reggel hogy hazaér-e a szeretett párja.Olvastam egy cikket amiben egy nyugdíjas tűzoltó szavai nagyon megérintettek.

"Fiúk, ha civilben, szabadnapon is vagytok, és megláttok egy szirénázó tűzoltóautót, álljatok meg vigyázzban egy pillanatra, mert nem lehet tudni, hogy visszajönnek-e."

Érzékenyen érintett ez a mondat miután közelebbről ismerek egy olyan embert aki nagyon kedves nekem,és bizony bárhol vagyok is és szirénázó tűzoltóautót látok....már én is megállok egy pillanatra értük, és kívánom hogy minden tűzoltó arról az autóról kinyithassa reggel a lakása ajtaját ,és ölelő karok várják.
"

"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. okt. 11. 19:32 
csizmás kandúr

Sok helyen kapnak bizalmat a tűzoltók.

Itt egy statisztika.
Félreértés ne essék. Nem a katasztrrófásokról van szó, hanem a tűzoltókról- :arrow:

http://sorkoz.blog.hu/2013/10/11/tuzolt ... arlamentbe

Én támogatom az ötletet. :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013. okt. 10. 8:01 
Szerkesztő

Tűzoltók a bizalmi lista élén

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 23. 18:50 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Mégegyszer köszönöm a segítséget!

Ha valakit érdekel a Szonda Ipsos féle közvélemény-kutatás teljes anyaga, akkor a www.kszrh.hu lapon megtalálhatja! (pdf-ben, 28 oldal)

Jó szolit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 16:22 
Szent Tömlő őrzője

http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=157849&DocID=135652#135652 ez az online változat, a táblázatot pedig a február 7-i nyomtatott számban találod meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 10:10 

Köszi!
Már el is olvastam! :)

Esetleg ismer valaki részletesebb közlést?
Előre is köszi...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 9:48 
Szerkesztő

Katasztrófavédelem februári számában van egy cikk róla, ott elég részletesen ismertetik a felmérés eredményét.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 20. 9:12 

Szervusztok!

Nem tudja véletlenül valaki, hogy HOL lehet azt a bizonyos közvélemény kutatást megtalálni?
Annyi hivatkozást és idézetet olvastam már, de az "eredetit" még nem láttam... :cry:
Ha valakinek megvan légyszi küldje el, v. tegye közzé! KÖSZI... :idea:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 19. 18:30 
kapacsmester

Üdvözlet mindenkinek!
Sajnos én is sokat tapasztalom, amit keleti front felvetett, hogy a civilek szerint mi csak tévézgetünk ha nincs tűz. Néha azért találkozok egy két keményebb helyzettel is, általában faluhelyen (nem bántva ezzel senkit aki ott lakik) amikor tűzcsapellenőrzéskor védőruhában, tűzoltóautóval a hátunk mögött megkérdezik tőlünk hogy "Mi vagyunk a szennyvizesek?".
Szerintem parancsnoksága válogatja, hogyan ítélik meg az emberek a testületet. Én csak azért aggódom hogy ne legyen több olyan civil aki a rossz tűzoltó cselekedetét leszűrve, az egész testületről ugyanazt gondolja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 12:29 
tűzkőről pattant

Átlag alattit szavaztam.
Hogy miért :?:

Sokan léhűtőnek tartják a tűzoltókat. :twisted:
A katonáknak pl. sokkal jobb a PR-juk.
Az a javasltom, hogy ha megszűnika a sorállományú szolgálat, minden fiatal legyen 1,5 évig tűzoltó.
Akkor rájönnének a diszkókirályok miként száguldoznak éjszaka beszívva részegen. Főleg ha a saját haverját szedné ki az autóból.
Sok fiatal röhög ha meglát minket vonulni.
Ha mondom neki- gyere barátom próbáld ki-

-ÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ nincs rá időm. :lol:

-Nincs? Tegnap a kocsmába voltál amikor leégett a szomszédod háza.
Láttalak ott nevetgéltél. :(

-És? Eloltottátok nem? :lol:
-De :twisted:

Ezek után ki mit vár?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 10:16 
Szent Tömlő őrzője

Alig 13% tudta megmondani mivel foglalkoznak a tűzoltók! :cry:

Jobban kéne magunkat PR-olni!

Üdv!

DÖTE

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 9:00 
Szent Tömlő őrzője

Viszont ugyanez a felmérés siralmas eredményt mutatott abban a tekintetben, hogy az emberek tudják-e, vajon mit csinálnak a tűzoltók.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. feb. 17. 8:29 
slagmester

A legutolsó felmérés szerint a fogllkozások társadalmi megitélése:
I: Tűzoltók
II: Mentők
a többire nem emlékszem.
Lehet, hogy nem érezzük, de a többség csíp minket :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Vélemény
HozzászólásElküldve: 2003. nov. 23. 1:53 

Sziasztok!

Mint azt már egy másik "üggyel kapcsolatban" leírtam, szerintem fiatal korban kellene elkezdeni a gyermekek nevelését. :o Olvastam, hogy az OKF dolgozik az ügyön. :oops: Mondjuk valóban belehúzhatnának, hisz ebben a mai világban első a közönségkapcsolat a reklám…! :!:

Az is igaz, amiről szintén írtam már egy pár sort, hogy az emberek nagy része valóban nincsen tisztában vele, hogy mit is csinál a tűzoltó :oops: , és tényleg minek neki érettségi…? :?:

Én is tűzoltó szeretnék lenni. :D De legalább társadalmi elismerést kapnánk, még ha nem is vagyunk megfizetve… Azért, ha az ember érezné úton - útfélen, hogy szeretik, becsüli, tisztelik… Ja és mindezt nem csak akkor, ha baj(ban) van!!! :lol:

Én is mindenkinek elmondom, aki a pénztől, hatalomtól… megrészegedve lesz@rja az állami alkalmazásban állókat - és ez a kritika főleg a szemelőtt lévő "melósokra" irányul, - hogy ha ez a "koszos, büdös…" tűzoltó, rendőr, mentős… nem jön ki gyorsan, lelkesen…, akkor neked lehet annyi pénzed, hogy (magán)kórházat vehetsz, de akkor is ott döglesz meg az autódban, házadban… :wink:

Tudom eléggé önérzetesen hangzik, de sok csatát folytattam ebben a témában.

Üdv: KisCsiga 8)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 17. 9:06 
kapocspárkulcs tekergető

Kedves meszler! Azt sejtettem, hogy valaki foglalkozik a témával. Nekem pl. kétkislányom jár iskolába, de az évente egy alkalmas tűzriadón kívül másfajta oktatásban nem részesülnek.Én tudom, hogy ez nem a tűzoltókdolga, de szerintem ennél egy kicsit többre lenne szükségük, persze játékos formában.Nekem ez a véleményem, mint laikusnak.Nem szeretnék a "nagyok" dolgába beleavatkozni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 16. 16:13 
lángterelgető

Uzita, elvileg az OKF "dolgozik rajta", hogy minden iskolában legalább évente egyszer részesüljön minden osztály tűzmegelőzési és tűzvédelmi oktatáson. De a gyakorlatban nem mindenhol működik...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. szept. 16. 10:14 
kapocspárkulcs tekergető

Én csak egy civil vagyok.Nálunk szokott lenni tűzoltónap, ilyenkor elsősorban a gyerekek ismerkedhetnek meg a tűzoltás rejtelmeivel, a füstsátorral, az autókkal. Szerintem a tűzoltóké egy zárt világ, éppen azért, mert ennyire egymásra vannak utalva. Már az iskolákban el kellene kezdeni az ismertetést, én például nem tudom , hogy mit tennék, ha tűz ütne ki a lakásban, azon kívül, hogy megpróbálom eloltani és hívom a tűzoltókat. De ez nem kimondottan a tűzoltók feladata lenne, mármint elmagyarázni, hanem erre ráérő embereknek kellene propagálni. Elnézést, nem akarok okoskodni abban, amihez nem értek. :oops:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 07. 14:22 
lángterelgető

Sziasztok!

Azt hiszem, egyetértek veletek abban, hogy lényegében jó a tűzoltók megítélése - és valóban: ha mi, civilek többet tudnánk a hétköznapjaitokról, hogy milyen feltételek között milyen munkát végeztek, akkor bizonyára még jobb lenne.
Az, hogy valaki vadidgen emberek életéért és vagyontárgyaiért kockáztatja azt, hogy megéghet, megnyomorodhat vagy bele is halhat, és mindezért meg sem fizetik - ezt épeszű ember egyféleképpen ítélheti meg... Lehet előre köszönni a sisakos bácsiknak. :wink:

Minden jót, és vigyázzatok magatokra... meg hát ránk is! :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 02. 16:48 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!
Először is: nem tudok szavazni, mert nem jó az elosztás (ha lenne átlag feletti, akkor arra szavaznék).
Másodszor: az elfogadottságunkat én is jónak tartom, a "lehúzó" esetek száma szerencsére kevés, de egy ekkora szervezetnél ilyennek is kell lennie. Az emberek a mindennapjainkról tényleg keveset tudnak, de ez a mi hibánk. Régóta szorgalmazom, hogy a PR munkánkat ki kellene végre alakítani (fejleszteni csak azt lehet, ami már van és működik).

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: szerintem
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 01. 18:19 
slagmester

A civilek és a tűzoltók közti viszonyról a következő a véleményem: a megítélésünk egész jó (nem rossz, nem panaszkodhatunk stb). Viszont sokszor tapasztaltam, hogy nem sok fogalmuk van, hogy mit csinálunk. Pl. egyértelmű nekik, hogyha nincs tűz, akkor TV nézés, alvás, ilyesmi. Ha mondom hogy kiképzési terv szerinti elméleti és gyakorlati képzés van minden hétköznap, akkor :o . Sokan azt hiszik, a munka annyi, hogy kimegyünk, és a tüzet slaggal lelocsoljuk, ami ettől elalszik, és visszamegyünk. Megkérdezik hogy "olyan csövön csúsztok le tényleg?", akkor azt mondom, hogy két cső van, az egyiken le, a másikon fel. Ha nem nevetem el, elhiszik. Ha említem, hogy egy beosztottnak is mennyi "tudományt" kell elsajátítani, kerekedik a szemük. Sajnos sokszor a vonulós tűzoltó, aki "munkásruhában" van, egyszerű segédmunkás szintnek gondolják. Na, nem panaszkodom többet, az első mondatom a lényeg.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 01. 7:04 
pernyekergető

Sziasztok!

Sajnos manapság minden területen vannak olyan egyének, akik a szakmát, a hivatást lejáratják - így nálunk, tűzoltóknál is ez a helyzet. Pedig pont ez a hivatás az, amit nem szabad(na) besározni, hiszen az IGAZI TŰZOLTÓ szívvel és lélekkel, hivatástudatból dolgozik. Szerintem sajnos nagyon nehéz ez ellen fellépni (mint pl. rendőri korrupció stb, csak a híradót kell nézni). De azért hál' Istennek, nagyrészt becsületes tűzoltó van. Nem egy kárset van, amikor lehetőség meg van arra, hogy ezt-azt elemeljünk, vagy éppen (ha olyan beosztásban vagyunk) "befolyásuljunk" ezt-azt. De szerintem azért a ma tűzoltója (legyen az hivatásos vagy önkéntes), nem azért megy a káresethez, hogy magáévá tegyen valamit, hanem azért, mert valakinek segítségre volt szüksége. És remélem, hogy ez mindig így is marad. Aki a riasztási dallamra arra kapja a fejét, hogy "na, talán itt csurran-cseppen valami..." az nem közénk való és ki vele.
Nekem ez a véleményem....

Vigyázzatok magatokra, egymsára és csendes, nyugodt szolit mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: A tűzoltókról kialakított társadalmi megítélés
HozzászólásElküldve: 2003. aug. 01. 0:03 
pernyekergető

A tűzoltó lopott,letartóztatták xy parancsnokot,eljárás indult xy tűó ellen,érdemei elismerése mellett " nyugállományba " helyezték...

Fel-felröppennek hasonló hírek.Mi tűzoltók csak kapkodjuk a fejünket.
Persze felháborodunk a fentieken,főleg ha az alapos gyanú be is igazolódik.
A civilek vajon ez alapján a kevés " gané tűzoltó" alapján ítélnek?
A folyamatos napi munkánkkal mennyire tudjuk ezeket a szeplőket eltüntetni?
Kiváncsi vagyok a véleményetekre!! :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]