* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Cafeteria
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 18. 11:14 
csizmás kandúr

Tudja valaki meddig kell (lehet) nyilatkozni a cafeteria keret felhasználásáról? Semmit nem hallani sehol.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12. 12:09 
Szent Tömlő őrzője

Pozsár!

Azt mond meg, milyen módon kényszerítenéd ki.

Nagyokat én is tudok mondani.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 12. 12:03 
lángterelgető

Még Midig Nincs konkrét info?
Csak a pletyka megy!
CAFETERIA?? :-?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 07. 9:54 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

De jó.....Akik loptak, most mástól is lopnak :???: Szörnyűűűűűűűűűűű :radobbent: :radobbent: :radobbent:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 22:14 
kapocspárkulcs tekergető

Big Gabi Köszönöm válaszod.

Pozsár írta:
anno... Ha ha valakinek iskolás korú gyermeke volt, akkor kapott utána beiskolázási támogatást. Ha valakinek három iskolás korú gyermeket nevelt, akkor három beiskolázási támogatást kapott. Meg bérletet, meg étkezési utalványt, mint minden más kollégája. Mondom, anno...

Ha jól értem mostantól mindenki pontosan ugyanakkora keretből kérheti vagy ezt, vagy azt amíg a reretet ki nem meríti.
Nesze neked nagycsaládos! Nesze neked társadalmi igazságosság!
Eddig sem volt dúskálás tűzoltóéknál, mostmeg csak nőni fog a csóróság... Valakinél kevésbé, valakinél jobban... :roll:

Most Pozsárhoz kapcsolódva a teljesség igénye nélkül.

2009 évben kaptunk BKV bérletet kb 98.000 ft
12 havi étkezési utalványt 72.000 ft
nagycsaládos lévén beiskolázásiutalványt 3 gyerek után 51.000 ft.
és cafetéria csomagot ki mit kért kb 125.000 ft
---------------
össz. 346.000 ft.
Ez nem bruttó, a 200.000 ft bruttó az cirka 160.000 ft . A külömbség 180.000 ft.
Ne haragudj ,de én ennek most nem tudok örülni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 19:16 
Szent Tömlő őrzője

anno... Ha ha valakinek iskolás korú gyermeke volt, akkor kapott utána beiskolázási támogatást. Ha valakinek három iskolás korú gyermeket nevelt, akkor három beiskolázási támogatást kapott. Meg bérletet, meg étkezési utalványt, mint minden más kollégája. Mondom, anno...

Ha jól értem mostantól mindenki pontosan ugyanakkora keretből kérheti vagy ezt, vagy azt amíg a reretet ki nem meríti.
Nesze neked nagycsaládos! Nesze neked társadalmi igazságosság!
Eddig sem volt dúskálás tűzoltóéknál, mostmeg csak nőni fog a csóróság... Valakinél kevésbé, valakinél jobban... :roll:

Vagy rosszul látom?

Itt az ideje kemény bérharcot vívni!!! Nem pótlékolni, nem különjuttatni...

Kemény, kökemény bérharcot vívni!

Első lépésben a rendvédelmen belül töröljék el a hátrányokat az egy szinten lévő beosztások között. Zárkozztassák föl a lemaradottakat a rendőrök javadalmazása mellé.
Második lépésben új besorolásokat és szorzószámokat a társadalmi hassznosságnak megfelelően.

Uff, beszéltem.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Re: Fővárosi tűzoltóság
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 16:13 
csizmás kandúr

Big Gabi írta:
Zoli12345!

Nem, nem lett + pénz a rendszerben!

2009. december 31-ig a jogszabályok alapján a munkáltató kötelezve volt a bérlet és a kajajegy megvételére, ez ebben a formában megszűnt, helyette 2010. január 01-től szintén a munkáltató kötelezett a mindenkori köztisztviselői illetményalap háromszorosa és tizenötszöröse között választható juttatásként az általad meghatározottat biztosítani.
A háromszoros és tizenötszörös közötti összeget és a választható juttatás fajtáit miniszteri rendelet határozza meg ( Te meghatározhatod, hogy bérletet kérsz ha azt a miniszteri rendelet sorolja, a munkáltató meg köteles azt számodra megvásárolni), ez az összeg várhatóan 200 000 Ft/fő.( Bruttó!)
Az alkotók arra büszkék, hogy most az állomány határozhatja meg, mit kér és a kereten belül mennyiért. Arról hallani sem akarnak vagy szelektív a hallásuk, hogy ez az új rendelkezés elvont az állománytól!
Ennek a 200 000 Ft x 9032 fő adótartama 361 280 000 Ft, ezt a személyi juttatás terhére kell befizetni, azaz ennyivel kevesebb osztható ( és akkor ez csak a cafatéria!)
A Főváros vonatkozásában az adó 67 680 000 Ft.( ezt eddig nem kellett fizetni!!)

Köszönöm a tájékoztatást.
Akkor ennyi, ugyanúgy az FTP költségvetése állja (bánja) mint eddig. Ezzel kellett volna mindjárt ez elején kiállni és nem lenne annyi félreértés az állomány körében, mint amennyi van. (mert van, csak az nem látja aki nem akarja)
Miért érzem hogy ez az írás is indulatból jött, pedig (én) nem kötekedni, hanem tájékoztatásért járok ide.

Mégegyszer köszönöm a válaszod :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 15:39 
Szent Tömlő őrzője

Zoli12345!

Nem, nem lett + pénz a rendszerben!

2009. december 31-ig a jogszabályok alapján a munkáltató kötelezve volt a bérlet és a kajajegy megvételére, ez ebben a formában megszűnt, helyette 2010. január 01-től szintén a munkáltató kötelezett a mindenkori köztisztviselői illetményalap háromszorosa és tizenötszöröse között választható juttatásként az általad meghatározottat biztosítani.
A háromszoros és tizenötszörös közötti összeget és a választható juttatás fajtáit miniszteri rendelet határozza meg ( Te meghatározhatod, hogy bérletet kérsz ha azt a miniszteri rendelet sorolja, a munkáltató meg köteles azt számodra megvásárolni), ez az összeg várhatóan 200 000 Ft/fő.( Bruttó!)
Az alkotók arra büszkék, hogy most az állomány határozhatja meg, mit kér és a kereten belül mennyiért. Arról hallani sem akarnak vagy szelektív a hallásuk, hogy ez az új rendelkezés elvont az állománytól!
Ennek a 200 000 Ft x 9032 fő adótartama 361 280 000 Ft, ezt a személyi juttatás terhére kell befizetni, azaz ennyivel kevesebb osztható ( és akkor ez csak a cafatéria!)
A Főváros vonatkozásában az adó 67 680 000 Ft.( ezt eddig nem kellett fizetni!!)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 13:45 
csizmás kandúr

Big Gabi írta:
Gyaur írta:
Unalmamba én is átnéztem ezt a tájékoztatót. :tapsolo: 2009 januárban 138.496.000 ft-t költött az FTP BKV bérletre,cirka 120.000.000 ft-t étkezési jegyekre. Ha jól sejtem,mivel idén nekünk kell ezt a cafetéria keretből megvenni, akkor ezek a tétel az FTP-nél marad. Vagy tévedek? :twisted:

Megfelelő időben azt fogod olvasni ugyanott, hogy 2010. évben az általad írtakra az FTP
338 400 000 Ft-ot költött, és nem TE!

Gábor ez azt jelenti, hogy a tűzoltó visszakapja a bérlete árát? Mert jelenleg ő megvette saját magának a cafeteria keretéből. A cafeteria keretet meg az állam finanszírozza. Vagy nem? Vagy hogy is van ez? Elkelne már egy őszinte, mindent elmondó, mindenre kitérő magyarázat. Mert úgy érzem, gyaurnak ezt a választ is csak úgy odadobtad..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 11:41 
Szent Tömlő őrzője

Szervusztok!

Tudja valaki, hogy a többi rendvédelmis mit kaphat?

Börtönőrök
Rendőrök
Katonák
stb

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 05. 10:46 
Szent Tömlő őrzője

Gyaur írta:
Unalmamba én is átnéztem ezt a tájékoztatót. :tapsolo: 2009 januárban 138.496.000 ft-t költött az FTP BKV bérletre,cirka 120.000.000 ft-t étkezési jegyekre. Ha jól sejtem,mivel idén nekünk kell ezt a cafetéria keretből megvenni, akkor ezek a tétel az FTP-nél marad. Vagy tévedek? :twisted:

Megfelelő időben azt fogod olvasni ugyanott, hogy 2010. évben az általad írtakra az FTP
338 400 000 Ft-ot költött, és nem TE!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 04. 21:46 
kapocspárkulcs tekergető

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 04. 14:56 
Szent Tömlő őrzője

Ja, és mindehhez nekem személyesen összesen ennyi a hozzáfűznivalóm:

http://www.youtube.com/watch?v=7U7lsfYX ... re=related

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 04. 7:25 
Szent Tömlő őrzője

http://www.origo.hu/itthon/20091230-fej ... ehben.html

:-D :-D :-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 22:27 
slagmester

Sziasztok.

Én nem vagyok Lánglovag viszont az én munkahelyem amit Január 7-én kellett volna kiosztani Cafetéria juttatást az egészet oda adták December hónapba, hogy ne tudja az állam megadoztatni.( Bérletpénz, kajajegy, stb. )

Hát számomra elszomorító, hogy a tűzoltók fizetése meg az egyéb természetben járó juttatás a béka feneke alatt van amikor nap mint nap az életüket kockáztatják.:satani: :satani: :satani:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 20:28 
Szent Tömlő őrzője

pk.ordittató írta:
Ez a Miniszteri Rendelet!

Ez nem rendelet, mint olvasható utasítás és a Katasztrófavédelemre vonatkozik!
A HÖT-re vonatkozót rendeletben kell szabályozni, és a Magyar Közlönyben történik a kihirdetése.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 19:17 
csizmás kandúr

Ez a Miniszteri Rendelet!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 19:12 
vörös kakas réme

Üdv.
December 29.én személyesen tárgyaltam az ÖM-ben a tűzoltóknak járó cafetéria mértékéről.
Mindhárom szakszervezet ragaszkodott a 10 szeres juttatáshoz ami 386 000 Ft.

A HÖTOSZ hívatalos javaslata 3 szoros ami 115 800 Ft

Nem merték beválalni, hogy többet adjanak, azt kérték, a miniszter mondja ki az összeget.

A HTFSZ, FTSZ, BRDSZ, javasolta, hogy legalább annyit adjanak mint eddig.
Pl: Bérlet, étkezés, iskolakezdési támogatás,
ezek Kb. összesen 230 000 Ft nettó.
Tehát 8 szoros cafetériát el tudnánk fogadni, igy nem csökkene az eddig kapott összeg.
Ami 308 800 Ft. Bruttó

Az államtitkár azt mondta 200 000 Ft alatti összeget nem javasol a miniszternek.
Tehát amit itt alant olvastok az még nem a tűzoltókat érintő összeg.
Várjuk a miniszteri rendeletet ami hamarosan megjelenik.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Cafeteria
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03. 18:12 
csizmás kandúr

Sziasztok.

Kiadták a cafeteriaval kapcsolatos Öm utasításokat a tűzoltóságokra vonatkozóan.
200 ezer forint lesz/fő bruttó.Ha valaki 30 napnál többet lesz betegen nem jár!

http://www.kozszolga.hu/hirek/cafet%C3% ... ekn%C3%A9l

A hivatalos értesítő a lap alján található pdf.formátumban.
A 147-154 oldalig található a tűzoltóságok.

Csemegézzetek!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 13:30 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Ha szabad kérnem, Big Gabi, légyszíves pontosítani, talán úgy egyértelműbb, és mindenki számára érthetőbb lesz ez az egész.
Ha jól olvastam, akkor dercember 18 -án adott ki a pénzügyi főosztály egy levelet, amiben kérték az állományt, hogy 21 vagy 22-ig nyilatkozzanak, mit szeretnének, a bérlet és egyéb dolgokban. A bérletet még januárban is meg lehet igényelni, csak nem tudom akkor esetleg drágább lesz? (+ÁFA) A többi, internet hozzájárulás, meleg ételutalvány, azok egyértelműbbek, szerintem.
Azért ez kicsit kevés idő ehhez, nem? Mi van azokkal akik szabin, betegen, stb. vannak?
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24. 9:32 
csizmás kandúr

Big Gabi írta:
A Fővárosi Tűzoltóság Parancsnoka igenis intézkedett ebben az ügyben, és a bérletet igénylők részére ( az igények felmérése megtörtént) az még az idei évben megvásárlásra kerül. Ugye tudod, hogy ez csak egyszeri kutyavásár Budán!!

Big Gabi!

Részemről köszönöm a választ. Ez azt jelenti, hogy akkor most még adómentesen kapják az FTP-n a bérletet, vagy ennek ellenére levonásra kerül a 25% a cafeteria keretből, mint adó?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23. 15:41 
Szent Tömlő őrzője

Big Gabi írta:
A Fővárosi Tűzoltóság Parancsnoka igenis intézkedett ebben az ügyben, és a bérletet igénylők részére ( az igények felmérése megtörtént) az még az idei évben megvásárlásra kerül.

Ennek fényében érdekes ez:
cafeteria írta:
Nem kell a melléduma, túl átlátszó.

Ki dumál mellé? Na, mindegy...

Azt gondolom az ilyen egynapos hsz-ről, hogy bizony vagy bérírók, vagy egy másik szervezethez tartozó rágalmazók. Pajtás! Ezt elgyurcsányoztad! Elfér itt egy bocsika, vagy visszajössz új néven keverni a sz@rt?

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23. 14:41 
Szent Tömlő őrzője

Cafeteria!

Nem akartam ebben az ügyben megszólalni, de te rákényszerítesz!
Nem a sajtót kell tele üvöltözni valótlan állításokkal, hanem a tényeket kell ismerni!
A Fővárosi Tűzoltóság Parancsnoka igenis intézkedett ebben az ügyben, és a bérletet igénylők részére ( az igények felmérése megtörtént) az még az idei évben megvásárlásra kerül. Ugye tudod, hogy ez csak egyszeri kutyavásár Budán!!
Ellenben szeretném, ha idéznéd azt a miniszteri rendeletet, amely szabályozza a hivatásos önkormányzati tűzoltóságokra vonatkozóan a választható juttatás éves összegét, a választható természetbeni juttatások fajtáit, mértékét, a természetbeni juttatás kifizetésének rendjét és módját.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 22. 15:50 
csizmás kandúr

Sziasztok!
Szerintem itt ne a személyeskedés legyen a lényeg, hanem annak kiderítése, hogy megrendelte-e az FTP a bérletet, és akkor kapják az emberek "cafeteria adó" mentesen vagy nem?
Amennyiben nem, kinek a mulasztása miatt nem lett, vagy esetleg pénzügyi okból lett elodázva, és bérletenként nagyjából 25 ezer kihúzva a melós zsebéből? Legyen ez a lényeg, ne a személyeskedés 8-)

Krampusz ötlete támogatandó, fogadják el a szolgálati igazolványt és nem kell bérlet... Márcsak az a kérdés, hogy lenne-e alkalmas ember az FTP-n aki ezügyben leüljön tárgyalni... :???:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2009. dec. 22. 11:27 
Szent Tömlő őrzője

cafeteria írta:
Ez nem a kormány, hanem az FTP bűne.

Értem. Mivel már túl vagy a vádemelésen, javaslom: tárazz be.

Ez a 25% nagyon érdekes! Mert a BKV bérlet ára is tartalmaz ÁFA-t. Hányszoros adózás lehet ez?

Most már látom igazad: az FTP galádul módosította az adójogszabályokat, mint legfőbb törvényalkotó. Ráadásul, előre megfontolt szándékkal a dolgozók zsebéből kihúz 25 %-ot, hogy visszafolyassa a központi költségvetésbe, mert úgyis keveset kap normatív támogatás címén, és az FTP dolga a kincstár támogatása bármely eszközzel. Igen, ez lehet...

Csak egy helyet ismerek e kerek országban, ahol csak az FTP a bűnös, a kormány nem. Melyik lehet e hely...?

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]