Cafeteria

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
nl
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Cafeteria

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. feb. 11. 9:16

Jól írta Pozsár.
Valamit másként kellene csinálni, nem?
Jedlik
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Jedlik » 2010. feb. 10. 21:35

Köszönöm szépen, akkor nincs több kérdésem..:)
sceptic24
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: sceptic24 » 2010. feb. 10. 20:51

Igen jól hallottad 38e ft az alapbér ezt szorozzák fel a beosztás,képzettség ,az eltöltött évek...stb alapján kapott szorzószámmal és erre jönnek a különböző pótlékok.

Anno merészeltem megkérdezni egy szakszervezeti vezetőtől, hogy nem lehetne inkább normális bérért kalapolni, mert senkit nem zavar, hogy mennyit dolgozik ha megfizetik a szabadnapokkal úgyis csak pénzt vesznek ki a zsebünkből. Abban a pillanatban sok minden voltam csak rendes ember nem, teljesen kiakadt mert én sehogy nem akartam megérteni milyen jó lesz nekem a sok szabadidő!

Amióta küzdenek a túlmunkaperekkel azóta nem volt érdemi béremelés!
Jedlik
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Jedlik » 2010. feb. 10. 15:32

A szakszervezeti vezetők nagyrészt nyugdíjasok?

Ez lehet előny is és hátrány is.

-Előny, mert oda koppinthatnak az asztalra (ha nem lusták)

-Hátrány, mert lehet, érdektelenség bizonyos foka alakul ki.

Amit Pozsár mondott, abban igazság lakozik! Mivel a tűzoltók szakszervezetei egyfolytában munkaidő csökkentést szeretnének elsődlegesen elérni. Most el kéne dönteni, hogy többet dolgoznának több pénzért (ami inkább reálisabb), vagy "alig" dolgoznak aprópénzért.
Ismerek pár tűzoltót, s kérdeztem őket ezzel a témával kapcsolatban. A válasz egyöntetű volt: Feleslegesnek tartják a munkaidő csökkentésére kihegyezett küzdelmet, a bér rovására.
Kérdezem én: Akkor munkavállaló szakszervezete, nem a munkavállaló érdekeit képviseli?

Régóta olvasom ezt a fórumot (igaz nem régóta írok), viszont olyan témát illetve hivatkozást még nem láttam, ahol a BÉRRENDEZÉS témakörét feszegették volna az illetékesek.

Erősítsetek meg: Igaz az, hogy egy hivatásos tűzoltó mindennemű pótlékok nélküli bére 38,000 forint? Ha nem így van, akkor félreinformáltak.
Ha így van, akkor viszont nem csak a kormányzati oldal a birka...hanem a jogaitok képviselői is.
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. feb. 10. 12:31

Zoli12345 írta:
Pozsár írta: Szépen nézünk ki, ha ezt még a szakszervezet (vezetősége) sem látja :radobbent:
A szakszervezeti vezetők többségének oda kellene koppintani, ahonnan enni kap. Szerinted felvállalja egyik is? Dehogy teszi, enni neki és a családjának is kell.
De nem ám! A szakszervezeti vezetők nagyrészt nyugdíjasok...
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. feb. 10. 10:51

Pozsár írta: Szépen nézünk ki, ha ezt még a szakszervezet (vezetősége) sem látja :radobbent:
A szakszervezeti vezetők többségének oda kellene koppintani, ahonnan enni kap. Szerinted felvállalja egyik is? Dehogy teszi, enni neki és a családjának is kell.
A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. feb. 10. 8:23

Volt idő, amikor a még közös miniszter már-már kínosan ügyelt arra, hogy a rendvédelmen belül a közel azonos szinten lévő beosztások azonos bérszinten álljanak.
Ügyelt az egyéb juttatások arányosítására is.
Aztán... épp a mi szakszervezetünk piszkált ebbe bele és szerzett némi előnyt nekünk, tűzoltóknak a pótlékolásokkal.
Emlékeztek. Az akkori rendőrből lett miniszter cserébe éveken át "ütött-vágott" is ezért minket s vett el más pótlékot...

Mára már komoly a bérhátrányunk a rendőrökhöz képest minden szinten.

S a mi szakszervezetünk bérharc helyett még mindig pótlékharcot folytat, meg munkaidő csökkentésért küzd. Bár valóban, a túlmunka-pénz is valami, ha van.
A külömbség meg egyre nő... a bérben is, s lám, már az egyéb juttatásokban is... a rendőrök javára.

Talán valamit másként kéne csinálni :csendesen:

Olyan mélyre süllyedtünk, hogy ma már erőteljes bérrendezésre van szükség, s nem kis stílű aprópénzes tódozásra!

Szépen nézünk ki, ha ezt még a szakszervezet (vezetősége) sem látja :radobbent:
Handbauer Péter
szergejj

Hozzászólás Szerző: szergejj » 2010. feb. 09. 21:07

Zoli12345 írta:
Jedlik írta:http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=307942

A rendőrség ismét jobban járt mint a tűzoltóság.

Fura is lett volna, hogy ha valamiben kevesebbet kapnak vagy egyformán...(eddigi tapasztalat alapján)
Ebből a cikkből idézek:
"A tárca emellett a szakszervezetek nyomására..."
Ennyi. Lehet itt beszélni erről-arról, ott van szava a szakszervezeteknek. Valószínűleg tettek azért hogy eljussanak arra a szintre hogy őket komolyan vették.
Nem csak egy szakszervezetről beszélek, hisz ott is többesszám van.
Jah, meg a rendőrség létszáma kicsit nagyobb mint a tűzoltóságé! Választási fogás! Ki állja el a "csőcsele" útját majd... :!:
:C: Mindenkinek nyugodt szolgálatot :C:
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. feb. 08. 18:27

Jedlik írta:http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=307942

Fura is lett volna, hogy ha valamiben kevesebbet kapnak vagy egyformán...(eddigi tapasztalat alapján)
Ebből a cikkből idézek:
"A tárca emellett a szakszervezetek nyomására..."
Ennyi. Lehet itt beszélni erről-arról, ott van szava a szakszervezeteknek. Valószínűleg tettek azért hogy eljussanak arra a szintre hogy őket komolyan vették.
Nem csak egy szakszervezetről beszélek, hisz ott is többesszám van.
A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!
Jedlik
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Jedlik » 2010. feb. 08. 14:39

http://www.hirtv.hu/gazdasag/?article_hid=307942" onclick="window.open(this.href);return false;

Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. feb. 08. 10:11

"A munkáltató által vásárolt Üdülési Csekkek címletezése

Támogató az alábbi címletezési lehetőségek közül választhat:
• Csak 10 eFt, vagy csak 20 eFt
Forgalmazó a megjelölt érték szerint gyárt le minden Üdülési Csekket, tömbösítés és reklámhordozók nélkül.
• Egyedi egy csekk
Forgalmazó a Támogató által meghatározott értékű 1 db csekket gyárt le, tömbösítés és reklámhordozók nélkül. A Felhasználónként rendelhető legkisebb érték 5 eFt, maximum 99 eFt, ezer forinttal osztható összegben. A kedvezményes 25% adóval adható Üdülési Csekk törvényben meghatározott értékmaximumával azonos (73.500 Ft), egy főre jutó Üdülési Csekk rendelés esetén az értékmaximummal azonos érték egy darab csekk kerül legyártásra.
• Automatikus
Forgalmazó az Üdülési Csekkeket saját rendszerében kialakított biztonsági algoritmus alapján, 80.000 Ft tömbérték alatt 1 eFt, 2 eFt, 5 eFt, 10 eFt címletértékek alkalmazásával, ezer forinttal osztható értékben gyártja le. 80.000 Ft tömbérték felett 20 eFt-os címleteket is alkalmaz. Amennyiben a rendelés átlagos tömbértéke meghaladja a 10 eFt-ot, akkor tömbösítve, reklámhordozókkal kerül átadásra a Támogatónak. A Felhasználónként rendelhető legkisebb érték 5 eFt. A kedvezményes 25% adóval adható Üdülési Csekk törvényben meghatározott értékmaximumával azonos (73.500
Ft), egy főre jutó Üdülési Csekk rendelés esetén az ezerrel osztható rész automatikus címletezés algoritmusa szerint összeállított csekkeken felül 1 db 500 Ft címletértékű Üdülési Csekk kerül befűzésre a csekktömbbe."

Kérdésem: Hogyan lesz ebből 4 egyenlő részre bontott ÜCS nagyfaluban?
GW-n azt írták 4 egyenlő részletben
kukucs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: kukucs » 2010. feb. 05. 17:51

http://www.hirtv.hu/belfold/?article_hid=307613" onclick="window.open(this.href);return false;
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. feb. 02. 21:00

Zoli12345!

A szabályzat tervezet elkészült, tudomásom szerint a héten köröztetik. A szándék szerint e hónap végéig minden járulékos feladat végrehajtását el kell végezni.
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. feb. 02. 20:10

Gábor!

Lehet tudni valamit arról, hogy mikor kell nyilatkozni nagyfaluban a cafeteria igényekről?
Választ köszönöm.
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. feb. 02. 19:20

Gerzson írta:Tisztelt Kollegák!

A tavaly kapott üdülési csekkek Februárban lejárnak. ( nekem Febr 17, valószínűleg a többi is )
Ha még nem használtátok el, akkor a még nem lejárt csekkeket 10 % felárért meghosszabbítják! Utána már csak popsit lehet vele törölni, azt meg nehezen, mert kicsi is, és kemény.

Üdv: Gerzson
Amit idén vásárolunk a keretünkből(nem kapjuk, vesszük!) majd március 17-én, június 17-én, szeptember 17-én, meg december 17-én fog lejárni. :radobbent: :tapsolo: Nagy okosság ez!
Gerzson
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: Gerzson » 2010. feb. 02. 12:15

Tisztelt Kollegák!

A tavaly kapott üdülési csekkek Februárban lejárnak. ( nekem Febr 17, valószínűleg a többi is )
Ha még nem használtátok el, akkor a még nem lejárt csekkeket 10 % felárért meghosszabbítják! Utána már csak popsit lehet vele törölni, azt meg nehezen, mert kicsi is, és kemény.

Üdv: Gerzson
Gerzson Habnagy
lustár
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: lustár » 2010. jan. 31. 19:07

Üdv, Mindenkinek!

Valaki világosítson fel, legyen szíves:
A lakhatási támogatás/albérleti hozzájárulás 2010. jan. 1-től jövedelemként adózik?
Jogszabályi hivatkozás van rá valahol?
Mértékéről, illetve hogy adható jutatási forma-e?

Nem kóser, hogy a tavalyi 100Ft albérleti hozzásjárulásból majd a felét kapja csak meg a munkavállaló, ráadásul a cégnek is 127Ftba kerül.

Ha valaki tud valamit, légyszi írjon!
Olvastam, hogy a Honvédségnél még mindig adómentes (ha számlát hoz). Nálunk is így van?

Előre is köszönöm: Lustár
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. jan. 30. 20:06

„Honnan vettem a 18375 ft-os csekket? 73500/4 az annyira jön ki.”

Zoli12345!
Bocs!

„Igaz, hogy nem a cafeteriához tartozik de eddig senki nem tudta megmondani, hogy a 6000ft havi kajajegy és a 9ft/km utiköltség marad-e?”

kukucs!
A 6000 ft. hideg kajajegy, nincs.
A 9 ft/km (utazási költség) nem változik.
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
kukucs
hamutipró

Hozzászólás Szerző: kukucs » 2010. jan. 30. 18:53

Big Gabi!
Igaz, hogy nem a cafeteriához tartozik de eddig senki nem tudta megmondani, hogy a 6000ft havi kajajegy és a 9ft/km utiköltség marad-e?
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. jan. 30. 12:14

Tudom dolgoznak keményen, hálás is vagyok :-)
Honnan vettem a 18375 ft-os csekket? 73500/4 az annyira jön ki.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2010. jan. 30. 11:58

Zoli12345!

Igen, mindenki tegye a dolgát!
Akikkel neked problémád van azok teszik vagy tették a dolgukat, tűzet oltanak vagy oltottak és mellette vállalták a szakszervezeti munkát is, a Te érdekedben is! Te? ( 2010. február 23.-án 9 óra, FTP Díszterem , le lehet váltani a jelenlegi vezetést.)
Lehet asztalra csapni,de azon kívül, hogy esetleg a kezed megfájdul a helyzet ugyanaz marad!
A jogszabályokat nem én és nem a szakszervezet, és még csak nem is a munkáltató alkotja.
Olvasd el figyelmesen a rendeletet, éves keretet határoz meg havi bontásban!
Az FTP vonatkozásában 392 374 800 ft/év, plusz az egyéb járulékos költségek.

A nincsből nem lehet osztogatni, nem tudom honnan veszed a18375 ft-os csekket.
Meleg étkezési utalvány: max. 18000 ft/hó, esetünkben 15460 ft/hó, ha ebben kéred a teljes összeget.
Iskolakezdési támogatás: max. 22 950 ft/gyermek/év és egyszeri kifizetés, amely július 01 és október 31.-e között lehetséges (valószínűleg augusztus elején kerül kifizetésre)
Üdülési hozzájárulás: max. 73500ft/fő( hozzátartozónak is igényelhető), igen ezt célszerű lenne egyösszegben adni, de miből.
A szükséges előleg kérelem elküldésre került, de mint már írtam negatív a válasz.

Junius 30-áig plusz a ruhapénzt is ki kell fizetni, 153 633 750 ft, erre sincs előleg, ki kell gazdálkodni.

nl!
Mikor is szokták beszerezni a következő évi bérletet?
Év végén, a 13-dik rész leutalását követően.
Ez idáig a hideg kaja utalványt milyen bontásban kaptad, az iskolakezdési támogatást mikor kapták az érintettek? Probléma, ha ez az, akkor csak az üdülési csekkel van.
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. jan. 30. 11:11

Lehet hogy nem figyeltem az elején, az éves bérletet azt megkapjuk, megkaptuk egyben.
De viszont a többit, amit cafateria címszóval adhatnak, azt viszont darabokban?
Vagy csak én látom így?
oooooo
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: oooooo » 2010. jan. 29. 22:57

Mivel az intézmények nem egyben kapják meg egy évre előre a költségvetést, hanem csorgatva, nyilván ne, tudják előre prezentálni az éves járandóságokat, mint ahogy pl. mi sem tudnánk kifizetni előre az egy évnyi villanyszámlát... még ha az asztalra is csapna bárki is.
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. jan. 29. 22:44

Ücs darabolás:
Nem mellékesen azt hiszem itt jöhetne a képbe a szakszervezet mint a "dolgozók érdekeit képviselő szerv" és csapna az asztalra hogy akkor is egyben, és amit kér a munkavállaló azt gyorsan teljesítse a munkáltató.
Sajnos ebben a felállásban lehet ez csak egy hiú ábránd. Cáfolat helyett beérném egy bizonyítékkal is. A tűzoltó azt vállalta tüzet olt, a szakszervezet érdeket képvisel. (lehetőleg a melós érdekét ha szabadna kérni..) Mindenki tegye a dolgát!
Zoli12345
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: Zoli12345 » 2010. jan. 29. 22:34

Big Gabi!

A NÜSZ fel van készülve a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság által rendelt 18375 ft-os csekkek gyártására? :csendesen:
Vagy majd kötelező lesz kerekíteni.
Ahogy olvasom a beiskolázási utalványt egyben adja a tűzoltóság. Az üdülésit nem.. Felettébb érdekes.. :-)
Válasz küldése