* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. okt. 23. 2:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Cafeteria
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 05. 10:21 
vízpocsékoló

kerdezo84 írta:
Volna egy kérdésem:

A katasztrófavédelemnél miét nem fordul elő ilyen s ehhez hasonló?

Ott miért tudnak az ilyenre figyelni? Talán mert nem az önkormányzat kapcás rongya, azért!
(én kérek elnézést)

Szevasztok!
Én a Katasztrófovédelemnél vagyok vonulósként nyílvántartva, és csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy még azt sem tudom mekkora összegű a 2011-es évi cafetéria keretem, de azt már bejelentették, hogy az éves bkv bérletet abból fogják levonni.
Bár hogy a 8-órásokra ebből mi vonatkozik, az már egy másik kérdés, amire nem tudom a választ.
Hiába vagyok az okf szárnya alatt , a fizetés, és az egyéb juttatások nem haladják meg az önkormányzati tűzoltókét, sőt, se jutalomkeretünk, se pulykapénz :)
További sok sikert, és jó egészséget mindannyiotoknak!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 21:02 
kapacsmester

csömi írta:
Na mi van " tesók " ( katasztrófa) ?
Mikor a az alatt való tűzoltót szívatja az önkormányzat és parancsnoka, akkor azt szó nélkül hagyjátok !
Van a pofátokon bőr ?
Önös érdeketeken felül mikor tudtok kerekedni ?
Úgy látom ti egy állatorvosi eset vagytok.

nem ezt a hozzászólást hiányoltad?

Amúgy eléggé fura, hogy szinte bármely témában előjönnek az ellentétek. Már nagyon nagyon ritka, hogy akár szakmai, akár nem szkmai (csak a tűzoltókat egyébként érintő vagy pusztán csak érdeklő) témák ne menjenek át adok-kapokba.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 13. 20:28 
hamutipró

Itt eltűnt egy nagyon kedves hozzászólás! :-(

Ettől függetlenül ÉN elnézést kérek mindazért ami itt történt, sajnos nagyon off lett, arról nem is beszélve, hogy nagyon értelmetlen is. Tehát mégegyszer elnézést kérek mindenkitől aki olvasta vagy olvassa de elsősorban azoktól a szerencsétlen kollégáinktól, akik ilyen helyzetbe kerültek! :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 19:52 
hamutipró

Figyusz!
Én elhiszem hogy utálsz ezt meg azt, de az hogy általánosítasz az szerintem felháborító, és a magam részéről ki is kérem. Amíg vonultam, és mióta íróasztalom van mindig azért dolgoztam, hogy az embereknek segítsek, hogy a tűzoltóság(úgy állami mint önkormányzati) elismertségét fokozzam. Ezek után is így fogok tenni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 17:40 
lángterelgető

Tisztelt tar21 !
Ha én az ujjamat nyújtanám nektek, ti a karomat is leszakítanátok. Ennyi közünk van egymáshoz.
Egyébként a tűzoltókból éltek, az általuk elvégzett munkákkal szerepeltek a médiákban, s ami szomorú a belügyminiszter is megeszi.
Ő sincs tisztába nagyszerű " árnyék munkátokkal" .
Visszatérve a szakmai felügyeletre, akkor miért "zaklatjátok" gazdasági ellenőrzésekkel a tűzoltóságokat ( pl.: hogyan használták fel az állami támogatást) ?
A ki nem fizetett cafeteria járandóságot , az az állomány jogainak csorbítását hagyjátok szó nélkül ??? Az már nemszakmai felügyelet ? Akkor legközelebb mit írtok le az ellenőrzési jkv.-ben ?

Tisztelt borostás !
Az államosítás sok mindenbe hatalmas visszalépés lenne a jelenlegi helyzethez képest.Például megyei javító műhelyek már csak mutatóban vannak az országban. A Heros rt. pedig zsebmetsző árakkal dolgozik, már aki megkeresi őket.
Jól látod az önálló felelősségteljesen gazdálkodó tűzoltóságok egytől-egyig működnek.
Jelen esetben egy rosszul működő önkormányzat mérgezi a légkört, a tűzoltók bizalmával játszanak felelőtlen emberek.
A néhai állami tűzoltóság egy erősen felduzzasztott létszámmal csak a bürokráciát növelte,körülményessé tette a javításokat,beszerzéseket. Akadékoskodásokkal, hozzá nemértéssel fűszerezve az erő pozíciójából (feljebbvaló, elöljáró) irányíthatták a városi tűzoltókat.
Ilyen még rémálmainkban se jöjjön elő!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 16:50 
hamutipró

Én mint pofátlan szemforgató továbbra is azon a véleményen vagyok, hogy ez és az ilyen jellegű ügyek az önkormányzat és az önkormányzati intézmény között rendezhetők el, itt nincs és nem is lehet semmilyen szerepe a szakmai felügyeletet ellátó szervezetnek.

Tisztelettel

Csömi, én csak azt kérem tőled, ha legközelebb véletlenül elvágod az ujjad legalább ne hangosan szidd miatta a trófeásokat, mert ahhoz is annyi közük lesz mint ehhez!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 11. 12:51 
csizmás kandúr

Lustár írta!

"De ezt az Önkormányzati anomáliát TALÁN az államosítás oldaná meg. Más kérdés,hogy mennyi finanszírozást kapna az OKFről,megyéről a tűzoltóság... Valszeg ua lenne, mint eddig, csak annyi kivétellel, hogy az önálló gazdálkodás elvételével az éves megtakarítás a megyéken, vagy feljebb kötne ki... Nem ott, ahol megtakarították."

Ugyanúgy mint 95 előtt! Akkor sem volt jobb a tűzoltóságoknak, a megtakarítást valóban fentebb lévő szinteken használták fel. Ráadásul a fecskendőket, szereket is könnyebben elvihették más helyre, oda, ahol probléma adódott. Akkor is pontosan ugyanolyan problémák voltak mint most, de bizonyos szempontból nehézkesebben oldódtak meg. (anyagbeszerzés, javítás, mert pénz nehezebben jutott oda ahová kellett stb.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 21:56 
pernyekergető

Üdv!
Csömi:

"Ha a fizetést, a laktanya rezsit, járművek fenntartását, WC papírt belehet szerezni akkor pont miért a jogos járandóságra nem futja ????"
- A fizetést a mák számfejti, ha azt nem fizetik, az gáz.
- rezsi, szolgáltatási számlák: 2-3-4 havi tartozások vannak felhalmozódva
- a cafetériaszolgáltatók nem adnak szállítóra semmit (bár van kivétel)
- gondolom minimális dologi finanszírozást kaphat a tűzoltóság, abból talán még wc papírra telik

"A szakmai felügyelet miért nem kér egy ÁSZ. vizsgálatot és szólítja fel az önkormányzatot az azonnali kifizetésre ???"
A finanszírozás visszatartása nem jogszerűtlen, legfeljebb etikátlan. Ennyit állapítana meg egy ász ellenőrzés... VAgy még annyit, hogy egy csomó jogszerűtlen dolgot feltárnának a Tűzoltóságon a cafetériával kapcsolatban = Öngól

"Ez már nem kompetenciájuk, csak a fax fordultával kért tömeges jelentéseket tudják közvetíteni a tűzoltóságok felé,amit két hónap múlva újra kérnek mert elfelejtették feldolgozni az anyaghalmazt." Ebben igazad van :)

"Te is itt bölcselkedsz az államosításoddal de a probléma lényegét azt nem látod, nem hogy a megoldást." Nem értelek, szerintem egyről beszéltek. De ezt az Önkormányzati anomáliát TALÁN az államosítás oldaná meg. Más kérdés,hogy mennyi finanszírozást kapna az OKFről,megyéről a tűzoltóság... Valszeg ua lenne, mint eddig, csak annyi kivétellel, hogy az önálló gazdálkodás elvételével az éves megtakarítás a megyéken, vagy feljebb kötne ki... Nem ott, ahol megtakarították.

Nehéz, és összetett probléma ez, és csak egyik barátomat tudom idézni: "MInden mögött keresd a Pénzt"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 17:46 
lángterelgető

kerdezo84 írta:
Volna egy kérdésem:

Ott miért tudnak az ilyenre figyelni? Talán mert nem az önkormányzat kapcás rongya, azért!
(én kérek elnézést)

Azért barátom mert ti közelebb vagytok a "tűzhőz" .
A sok főtiszt és tiszt hogy nézne ki (az OKF-en és a megyéken ) a cafeteria nélkül ???
Az, hogy a beosztott tiszthelyettesnek a tűzoltóságon nem jut az nekik már mókás, nem pedig a megoldáson törik a fejüket. Te is itt bölcselkedsz az államosításoddal de a probléma lényegét azt nem látod, nem hogy a megoldást.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 17:17 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Volna egy kérdésem:

(én kérek elnézést)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 16:16 
lángterelgető

lustár írta:
"Az állam szépen leutalja a pénzt az önkormányzatnak, aki utána odaadja a tűzoltóságnak (vagy nem?)."

Vagy nem....

A gazdálkodásunk lényege, hogy az állam 1/13-ad bontásban utalja a támogatást az Önkormányzatnak(éves költségvetés 130milla, akkor havi 10-et. Ebből kb 7-8 elmegy bérre, marad 2-3, amit dologira, egyéb személyi kifizetésekre kellene költeni, ezt kellene utalni a tűzoltóságnak, finanszírozásként.).
Azonban jogszabály hiányában az Önkormányzat nem köteles azt tovább is utalni. Egyetlen megkötés, hogy minden év dec 31-ig a teljes állami támogatást át kell utalniuk. Ezért év közben az iskolák, egészségügy, egyéb alulfinanszírozott intézmény által hagyott lyukakat foltozzák belőle.
Decemberben aztán iparűzési adó feltöltési kötelezettség van, ilyenkor kapnak egy vagon pénzt, és az addig visszatartott 10-20-30-40 millió forintot jó esetben két ünnep közt átutalják.
A tűzoltóságnak pedig el kell költenie, mert amire nem vállal kötelezettséget abban a pár napban, azt vissza kell utalni.

Szvsz Kiskunfélegyházán is hasonló a szitu, az Önkormányzatnak nincs pénze, és az 1/13-okat is szépen feléli, éppen a fizetést elutalja. Ezért nem hiszem, hogy a parancsnokot kell hibáztatni, ezt a szükséges jogszabáylmódosításokkal (vagy államosítással) lehetne kivédeni. Elég lenne, ha a cafetériát a MÁK rendezné...

Üdv: Lustár

Köszi a tájékoztatást: De további kérdések merülnek fel bennem.
Ha a fizetést, a laktanya rezsit, járművek fenntartását, WC papírt belehet szerezni akkor pont miért a jogos járandóságra nem futja ????
Kíváncsi lennék a polgármester és hivatala saját maga felé ,hogyan takarékoskodik, mennyi költségtérítéssel tartoznak vajon a polgármester úrnak ?????????
Mindezen felül roppant elkeserít, ahogy a tűzoltókkal lehet bánni !!!!!!!!
A szakmai felügyelet miért nem kér egy ÁSZ. vizsgálatot és szólítja fel az önkormányzatot az azonnali kifizetésre ???
Ez már nem kompetenciájuk, csak a fax fordultával kért tömeges jelentéseket tudják közvetíteni a tűzoltóságok felé,amit két hónap múlva újra kérnek mert elfelejtették feldolgozni az anyaghalmazt.
Szerintem ez az egész nagyon sántít minden fóbia nélkül, ugye Tar21 ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 11:31 
pernyekergető

"Az állam szépen leutalja a pénzt az önkormányzatnak, aki utána odaadja a tűzoltóságnak (vagy nem?)."

Vagy nem....

A gazdálkodásunk lényege, hogy az állam 1/13-ad bontásban utalja a támogatást az Önkormányzatnak(éves költségvetés 130milla, akkor havi 10-et. Ebből kb 7-8 elmegy bérre, marad 2-3, amit dologira, egyéb személyi kifizetésekre kellene költeni, ezt kellene utalni a tűzoltóságnak, finanszírozásként.).
Azonban jogszabály hiányában az Önkormányzat nem köteles azt tovább is utalni. Egyetlen megkötés, hogy minden év dec 31-ig a teljes állami támogatást át kell utalniuk. Ezért év közben az iskolák, egészségügy, egyéb alulfinanszírozott intézmény által hagyott lyukakat foltozzák belőle.
Decemberben aztán iparűzési adó feltöltési kötelezettség van, ilyenkor kapnak egy vagon pénzt, és az addig visszatartott 10-20-30-40 millió forintot jó esetben két ünnep közt átutalják.
A tűzoltóságnak pedig el kell költenie, mert amire nem vállal kötelezettséget abban a pár napban, azt vissza kell utalni.

Szvsz Kiskunfélegyházán is hasonló a szitu, az Önkormányzatnak nincs pénze, és az 1/13-okat is szépen feléli, éppen a fizetést elutalja. Ezért nem hiszem, hogy a parancsnokot kell hibáztatni, ezt a szükséges jogszabáylmódosításokkal (vagy államosítással) lehetne kivédeni. Elég lenne, ha a cafetériát a MÁK rendezné...

Üdv: Lustár

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 10. 10:36 
tűzkőről pattant

Tar21! Ezt a pofátlan szemforgatást! "nem fér bele a szakmai felügyeletbe"! Meg tudnánd valami alapján egyáltalán mondani, úgy tételesen, szerinteted mi fér bele a szakmai felügyeletbe? Mert, ha ez nem fér bele, akkor innentől kezdve lesztek szívesek a tűzoltás műszaki mentésen és a tűzmegelőzésen kívül mást nem ellenőrizni. Ugyanis ez konkrétan a szakma.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 20:52 
lángterelgető

csömi írta:
Mikor a az alatt való tűzoltót szívatja az önkormányzat és parancsnoka, akkor azt szó nélkül hagyjátok !
Van a pofátokon bőr ?

Ez igen! Gratulálok kolléga Úr! Megint képben van!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 20:29 
hamutipró

csömi írta:
Van a pofátokon bőr ?

:-&

Nem pontosan értelek, megvilágíthatnád, hogy mit tehetne ebben az esetben OKF, MKI! Én azt hiszem ez nem fér bele a szakmai felügyeletbe, ami ugye most rossz, viszont egyéb esetekben nagyon is jó (vagy nem jól gondolom? :radobbent: )

Az állam szépen leutalja a pénzt az önkormányzatnak, aki utána odaadja a tűzoltóságnak (vagy nem?).

Szerintem - már bocs - de neked van némi fóbiád! Én azt hiszem nem biztos hogy minden esetben jó helyen találod meg a hibást!

Már elnézést!

Tisztelettel!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 19:33 
lángterelgető

Van a pofátokon bőr ?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 09. 8:16 
pernyekergető

A leveléből szerintem látszik, hogy nem a fizetési hajlandóság, hanem a pénzhiány az oka. Hogy ez kinek a hibája?
Az tény, hogy a tűzoltóságok költségvetése csökkent ugyanakkor a kiadásai növekedtek (pl.: cafetéria). Persze a pk.-k ezt hiába jelezték. Akkor csodálkoztam volna, ha ez nem okoz gondot sehol.
Nem mellékesen, ha október végéig nem igazolják számlával a tűzoltók, hogy mire fordították a ruhapénzt, akkor a jelentős részét kezdhetik adóban visszafizetni. Olyan sok idő már nincs. Ez így már mindenkép nagy szí :???: s !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 20:46 
csizmás kandúr

:shock:
Mit szólna a parancsnok úr és a polgármester, ha a beosztott tűzoltók holnap reggel nem vennék fel a szolgálatot ?
Egységesen jelentenék, hogy a szolgálati ruházatuk elhasználódottsága oly mértékű ami a munka végzést akadályozza illetve a RUSZ.-nak megfelelően annak pótlását nem tudják bíztosítani, mivel járandóságukat nem kapták meg.
Fizetésékből ön maguk és családjuk fenntartásáról gondoskodnak .
És ez nem minősül sem sztrájknak, sem parancs megtagadásnak , sem enegdetlenségnek csak jelentik hogy szolgálatra alkalmatlan a ruházatuk .
:radobbent: :radobbent: :radobbent: Kíváncsi lennék a képükre ???
8-) maximafi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 19:48 
lángterelgető

Itt pedig az állam által a tűzvédelmi törvényben meghatározott felhasználású pénzről van szó !!!
Te az államiság szerepét miért nem a törvényesség felügyeletében nézed (belügyminiszter és alattvalói , úgy mint OKF) ???
Az állami szerveknél pénzeket nyúltak le keményen, lásd HM. ....
Egyenlőre ennyit.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 19:37 

Ez egy állami szervél nem fordult volna elő!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. szept. 08. 19:23 
lángterelgető

Jog állam !!!
Két héten belül rendet teszünk (P.S. belügyér ) .
Az ilyen önkormányzati " sikkasztás ", és parancsnoki "visszaélés" biztos nem törvénysértő ???
Ha feljelentik őket a rendőrség vajon eljár ???
A tűzoltó mikor kapja meg neki kifizetendő jogos járandóságát, ezek után pedig a kamatokkal emeltet ????
Meddig lehet az állománnyal packázni !!!!!!
Hol van ilyenkor az OKF., mint szakmai felügyelet ????????????
Most Álljanak ki a tűzoltók helyett a kamerák elé !!!!!!!!!!!! Van bátorságuk ????????

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Tömeges elvándorlás a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 07. 21:43 

MAGYAR TŰZOLTÓSÁG! ÉN ÍGY "SZERETLEK"!

"Kiskunfélegyházi HÖT-ön szolgálatot teljesítő hivatásos tűzoltók a mai napig nem kapták meg a jogszabályban rögzített béren kívüli járandóságukat, és a 2010-es évre járó cafetériájukat. A Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetéhez fordult 42 kiskunfélegyházi tűzoltó, segítségünket kérve mivel mind a Nemes Nagy András parancsnok úr, mint a Ficsor József polgármester úr elutasította szolgálati panaszukat.

Parancsnok úr indoklás nélkül tette ezt, míg polgármester úr a következőt írta:

„Szolgálati panaszát jogosnak tartom, az abban kért utánpótlási egyenruházati ellátmány és természetbeni juttatások jogszerűen megilletik, azonban szolgálati panaszának Kiskunfélegyháza Város tűzoltóparancsnoka általi elutasítást helybenhagyom, mivel Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata jelenlegi likviditási helyzetében fizetési kötelezettségeinek nem minden esetben tud eleget tenni. Többek között a tűzoltókat megillető járandóságok kifizetése is ezek között van. A probléma megoldása érdekében sorozatos tárgyalások folynak a számlavezető pénzintézettel. Szolgálati panaszában lévő járandóságok kifizetésére minél előbb sor kerül, de legkésőbb az utánpótlási egyenruházati ellátmány tekintetében szeptember 30-ig, az elmaradt és esedékes természetbeni juttatás tekintetében október 31-ig megtörténik a kifizetés. Fentiek alapján szolgálati panaszának a tűzoltóparancsnok általi elutasítást megalapozottnak tekintem és a döntést helybenhagyom.”

A tűzoltóságok finanszírozását a Költségvetési törvény (2009. évi CXXX. tv.) IX fejezete mellékletében szerepel külön soron: „a helyi önkormányzati hivatásos tűzoltóságok támogatása”. Ez a keretösszeg tartalmazza a ruhapénzt, és a cafetériát is, ráadásul az ilyen normatív, kötött felhasználású támogatást csak az adott intézmény használhatja fel, tehát az adott önkormányzat egyetlen forintot sem vehet(ne) el belőle. Az önkormányzatok, és ezen belül az önkormányzati tűzoltóságok is előfinanszírozottak, tehát a tárgyhavi összeget az állam adott hónap elsején, vagy másodikán az önkormányzatoknak átutalja.

A cafetériát a 2/2010. (I.22.) ÖM rendelet alapján kell kifizetni. A hivatásos önkormányzati tűzoltóságok egyenruha-ellátására jogosult személyi állománynak, ruházati és öltözködési szabályzatáról a 20/2006. (IV.19.) BM rendelet intézkedik. E szerint a munkáltatónak legkésőbb 2010. június 30.-ig ki kellett volna ezt fizetnie.

Mivel a szolgálati út betartásával benyújtott panaszok nem hozták meg a várt eredményt, ezért a mai napon megbíztam szakszervezetünk jogászát, hogy készítse el a megfelelő keresetlevelet, és azt a Kiskunfélegyházi Munkaügyi Bírósághoz nyújtsa be.

Budapest, 2010. szeptember 7."

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 11. 15:59 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Big Gabinak igaza van abban, hogy az Öpt. a "cafeteria" mint fogalom megjelenése előtti. Ahol nincs választható rendszer, ott az Öpt. 12 § (3) alapján egységesen határozzák meg az összeget vagy a bérszázalékot. Ha valaki nem kéri, le KELL mondania róla.
Ha az eddigi 1000 Ft-ról nyilatkozhattatok, hogy bérként kéritek számfejteni vagy önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulásként, akkor az munkáltatói hozzájárulásnak minősül és beleszámít a minimálbér 50%-ba meghatározott kedvezményes adózású összegbe, de ez az FTP-nél irreleváns, mert csak 3000 Ft-ot választhattok.
Az egységes 3000 Ft-os összeg természetesen nem törvénysértő, de nem is igazán munkavállaló-barát. A cafeteriának az lenne a lényege, hogy a lehető legkevesebb korlátozással mindenki a saját életkorának, élethelyzetének legmegfelelőbb juttatást válassza a keret terhére, természetesen az adójogi korlátok figyelembevételével. Az Öpt. 12§ (3) bekezdését úgy oldják fel általában a cégek, ahogyan a közszféra is (a MEH ajánlása szerint), azaz ugyanazon törvény 12§ (8)-ra hivatkoznak.
(8) Amennyiben a tag azt a munkáltatótól írásban kéri, a munkáltató a kérelmező tag javára vállalt munkáltatói hozzájárulás teljes összegének, vagy egy részének teljesítését szüneteltetheti vagy megszüntetheti. Egyebekben a munkáltató a munkáltatói hozzájárulás teljesítését kizárólag valamennyi pénztártag alkalmazottjára kiterjedően szüneteltetheti vagy szüntetheti meg.
Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a munkáltató megállapít egy egységes (magas) összeget, amitől a munkavállaló akár többet, akár kevesebbet kérhet, csak azt írásban kell jeleznie, tehát nyilatkoznia.Aki nem választja ezt az elemet, annak le kell mondania róla. Van lemondó nyilatkozat a kötelezően leadandó nyilatkozatok között? Ha nincs, az komoly hiba...

Bocsánat, hogy hosszú lett, csak szerettem volna minden tudnivalót összefoglalni!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09. 9:24 
Szent Tömlő őrzője

Vizsgáló!

Én is írhatnám, hogy megkérdeztem két adószakértőt és egy nyugdíjpénztári vezetőt, de Ők teljesen más véleményen voltak! Na, de ezt nem teszem!
Légy szíves írásos anyagot mellékelj az adott szakértőktől és én máris viszem tovább.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. márc. 09. 6:39 
vörös kakas réme

Big Gabi!
Utánajártam.
Két adószakértő és egy nyugdíjpénztári vezető szerint is jogszabálysértő a korlátozás.
Ugy gondolom minél előbb korrigálni kellene a hibát.
Minél előbb.
A szakszervezet ugye intézkedik? :tapsolo: :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 205 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]