* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 1:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Új katasztrófavédelmi törvénycsomag
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 14:03 
hamutipró

A megyei ügyeletesekről meg annyit "Tisztelet a nagyon sok kivételnek" hogy milyen megyei ügyeletes az,aki egy riasztásnál,ill fokozat emelésnél felhív,és megkérdezi hogy mit csináljon,ill milyen szert riasszon.
6,Végezetül,lehet hogy egyszerűnek tűnik az írásom,de hát én egy egyszerű Tűzoltó vagyok sok munkatársammal együtt,és aki lehordja a másik munkáját,mivel szerinte erre nincs szükség,na azt olyan ember mondja akinek nincs veszélyben a helye,hisz mint tudjuk "A kibicnek semmi sem drága"

Most ezután mit mondjak, egyik mondatban lehordod más munkáját a másikban kikéred magadnak, hogy a tiédet lehordják!

Ez korrekt volt!
Na vegyük már észre magunkat, és kezdjünk el valódi dolgokkal foglalkozni, mert most olyanok vagyunk mint a rossz házasok, akik azon veszekszenek, hogy ki dolgozik többet!
Mindenki végezze el a saját munkáját és utána közösen próbáljuk meg a tűzoltók érdekeit képviselni! [-X

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 13:35 
vízpocsékoló

Tiszteletem a kolegáknak!
1,Egy pár szót hozzáfűznék,ha megengeditek.Teljesen egyetértek "lapidus"nevű kolegám azon vélemény nyilvánításával,hogy a "Katasztrófavédelem" némely részegysége mit nevez munkának.
2,Némely "kolega" itt,kifejezte fantasztikus véleményét azzal kapcsolatban hogy milyen "embereket" alkalmaznak a Höt-ök,mármint arra a szövegre értem hogy olyanokat,aki semmi másra nem jó,ill akire a káreseteknél is figyel a többi tűzoltó nehogy baja legyen stb..stb.
3,"Pozsár"kolegát már régóta ismerem,és ő nagyon is jól megfogalmazta hogy mit jelent egy jó Híradós,értem ezalatt hogy a szpk jobb keze.
4,Tudjátok,én nem szoktam ide sokat írni,"csak olvasni",viszont azt kikérem magamnak,és az összes Tűzoltó Híradós nevében azt,hogy minket,ill a munkánkat bárki is lekicsinyítse,és majdhogynem lehülyézzen,és gyengeelméjűnek tituláljon.
5,Írásomból kiderült hogy én is híradós vagyok,és igen én is vonultam,de nem azért kerültem a híradóba mert nem értettem a dolgomhoz. A megyei ügyeletesekről meg annyit "Tisztelet a nagyon sok kivételnek" hogy milyen megyei ügyeletes az,aki egy riasztásnál,ill fokozat emelésnél felhív,és megkérdezi hogy mit csináljon,ill milyen szert riasszon.
6,Végezetül,lehet hogy egyszerűnek tűnik az írásom,de hát én egy egyszerű Tűzoltó vagyok sok munkatársammal együtt,és aki lehordja a másik munkáját,mivel szerinte erre nincs szükség,na azt olyan ember mondja akinek nincs veszélyben a helye,hisz mint tudjuk "A kibicnek semmi sem drága"

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 13:26 
tűzkőről pattant

http://www.parlament.hu/irom39/01013/01013-0001.pdf

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 10:55 
kapacsmester

Csögi írta:
Még egy dolog eszembe jutott.

Nem biztos, hogy ez a tevékenység vagy bevetés irányítás szerencsés elnevezése az ügyeleteknek! De mindegy minek hívjuk! A feladatát kell először meghatározni, utána lenne célszerű egy ráillő nevet kitalálni. A megyei hírközpont (vagy valami hasonló) szerencsésebb lenne talán!

Még 1x Üdv.

Csögi

Na itt a probléma gyökere. Ha egy szervezetnek vagy egy szervezeti egységnek meg kell határozni a feladatát, akkor arra már rég nincs szükség! Ott hibázta el eddig minden kormány , hogy a meglévő struktúrákban gondolkodott. Az adott állami szervezetrendszer szinte minden elemét megtartva feladatokat pakolgatott ide-oda. A reform nem ez, hanem az, hogyha végigtekintjük mely feladatokat kell állami (azaz közpénzből) a jelen gazdasági helyzetben az államnak valóban szükségszerűen ellátni, s ezt követően a feladatellátást a jelenleg is ellátó szervnél hagyni, vagy szükség esetén a legmegfelelőbb szervhez telepíteni (vagy ha nincs ilyen szerv, akkor létrehozni). Ha ezt egyszer a teljes közpénzből tengődő szférában átvizsgálnák , akkor feltehetőleg kiderülne, hogy 30-35% -ban teljesen felesleges funkciók működnek idehaza, melyeket baromi drága kölcsönökből próbál fenntartani teljesen feleslegesen (vagy luxusként) az állam.
Amely szervezet egy ilyen vizsgálatot követően feladat nélkül marad, azt nyugodtan negligálni lehet.

Az a helyzet, hogy a mentő tűzvédelem jelenleg az egyik legkevésbé problémás (mondhatni leghatékonyabb) "szolgáltatás" (már ha nevezhetjük így) Magyarországon. (Valóban történik néha egy-egy problémásabb esemény, de a többtízezres vonulásszámhoz képest nagyon csekély a számuk). Ugyanez a hatékonyság viszont nem mondható el más állami pénzből nyújtott szolgáltatásra (bűnüldözés, közoktatás, egészségügy stb.) A reformra nem a tűzvédelem területén van szükség ez teljesen nyilvánvaló!

A megyei szintű hírközpontok kapcsán: Az esetek 99,99%-ában helyben kezelhetőek a problémák (akár tűzesetekről, akár más tűzoltók által megoldandó mentési munkákról beszélünk), még akkor is, hogyha RST alapján segítségnyújtó erőket kell hívni (ezt is le tudjuk zongorázni - volt amikor így ment). Az adminisztrációs teher az önmagát gerjesztő bürokrácia okán nőtt ekkorára, emellett tovább fokozza a problémát az az informatikai nonszensz, amit KAP-KÜIR néven elvárnak. (külön topicot érdemelne...). A kárhelyparancsnok számára a saját helyi ügyeletes a köldökzsinórt jelenti, nem szabad elvágni. Egy megyei ügyeletes soha nem fog olyan helyismerettel bírni a teljes megyére vonatkozóan, mint egy helyi ügyeletes a HÖT működési körzete tekintetében (s a helyismeret alatt ne csak a földrajzi viszonyokra gondoljatok). Ezen felül a területi szinten ténykedő ügyeletesek többsége nem tudja beleélni magát abba, hogy mi van a kárhelyen, mert nagyrészük nem volt tűzoltó, s ez pedig roppant káros hiányosság. Ha funkcionál is majd területi ügyelet, annak semmi esetre sem szabadna döntési kompetenciát kapnia, maximum döntéstámogatói, információgyűjtő és továbbító szerepkört.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 10:41 
hamutipró

Én szégyenlem magam sokmindenért, többek közt azért is ami ott folyik, de azért is ami itt folyik!!! :bamba:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 9:46 
csizmás kandúr

"Hallgatnak és becsülettel végzik a feladatukat. Ezt hívják elhivatottságnak! Tüzet oltanak, mentenek, segítenek, hiszen erre esküdtek fel!"
Én is elhivatott vagyok,de már meguntam a jó 10 évnyi hallgatást!!!! :-x
"...tudatlanul ömlengve, gyalázkodják a katasztrófavédelemben dolgozókat."
Talán tudatlan vagyok,szerinted,de én nem gyalázkodtam soha!Viszont a véleményemet a kat.véd. "dolgozókról" személyes tapasztalat alapján tudom elmondani!
Azokkal a katasztrófásokkal nincs is baj,akik igazi csizmás tűzoltók voltak;ők ismerik a szakmát,tudják mi a dörgés!Nem is okoskodnak,pedig fiatalnak mondhatók!
Viszont ott vannak az önmagukat "tűzoltónak" valló "szakemberek",akik az iskolapadban és szimulált gyakorlatokon sajátították el a "tudást"!Ezzel sem lenne baj,de úgy adják el magukat,mintha mindenek felett állnának és arrogánsak,lenézőek velünk szemben! :lenezo:
Lehet,hogy elcsépelt már de igenis,megalázó dolog;kat.véd.-es nyilatkozik:
-eloltottuk
-felszámoltuk
-elhárítottuk
-kipakoltuk stb.
Tudod,pici dolog ez,de nagyon fáj! :sad:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 9:08 
lángterelgető

Még egy dolog eszembe jutott.

Nem biztos, hogy ez a tevékenység vagy bevetés irányítás szerencsés elnevezése az ügyeleteknek! De mindegy minek hívjuk! A feladatát kell először meghatározni, utána lenne célszerű egy ráillő nevet kitalálni. A megyei hírközpont (vagy valami hasonló) szerencsésebb lenne talán!

Még 1x Üdv.

Csögi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 9:06 
tűzkőről pattant

Tar21! Szegény HÖT92-t miért mellőzöd? Vagy vele egyetértesz? Lehet, hogy ők ismerik a megyeiek "munkáját"? Sztünk még elég konszolidáltak voltak, még nem is voltak sértőek, mint mondjuk Motorola a továbbképzésével, vagy fenyegatőek, mint Drakula a csodálkoztatással. Motorola egy kicsit mintha belegabajodott volna ebbe a nagy "összegyúrásba". Apropopó, hol vagy Drakula, nyugtasd már meg légyszí a fórumozókat némi konkrétummal a munkaanyagból! Tényleg! Miért dugdossák a munkaanyagot? Hogy tudjunk nagyokat csodálkozni? Azért ez így nagyon gennyes dolog. Nem?
(Valaki belekókányolt -már másodszor- a profilba, azért változott a nick, de talán így jellenzőbbé is vált.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 31. 9:04 
lángterelgető

HÖT92 írta:
És azt kell mondanom hogy igazad van mindenben tisztelt kolléga!Anno 1996 os Hszt bevezetése előtt széleskörű egyeztetésen ment át a törvény.Akkor adtak átmeneti időszakot.Ma a kötségvetési kiadásokat nézik elsősorban!Szakmáról már régen nincsen szó!Parancsnoki pozíciókat is a politka hátsó fertályát öles nyelvvel nyalók foglalják el.Igaz az előírt képesítés megvan nekik csak két dolgot nem tudnak.Állományt összekovácsolni és magát a szakmát.Ez van!Olyan mint az elmúlt 20 esztendő az országban.Mindenben leadtuk aí minőséget.De nagyon........[/color]

Ezt hozta a nagy önkormányzatiság. Ezen kell most változtatni. A katasztrófavédelmet szakemberekkel kell feltölteni. Akkor lesz rendes irányítás, szakfelügyelet, képzés és működik a rendszer. Az előző időszakból visszamaradt minden területen alkalmatlan "szakik" lassan kikopnak. Sajnos velük együtt a jó szakemberek is. Sokszor ezeket elüldözik! Marad a fiatalság. Ami nem baj, csak egy darabig akkor ne beszéljünk szakmáról és rutinról. Fel kell nőni egy irányító-vezető generációnak, ezt szolgálná a hivatásos életpálya. A szolgálatparancsnokok tekinthessék kihívásnak, hogy a megyén a tűzvédelmi irányítást ők végezhetik. A szakma csúcsának kellene lenni ezeknek a beosztásoknak, nem papíripari kft-nek! Jelenleg ez nem működik, mert többnyire nem olyanok vannak ezekben a beosztásokban, akik alkalmasak a feladatra. Tisztelet a kivételnek persze, hiszen vannak azért jó tűzoltók a megyéken. Ezért nem értem, hogy sok tűzoltó mitől veszi a bátorságot az általánosításra, hogy minden katasztrófás hülye! Ezekről az emberekről megvan a véleményem! Ami a két szervezet közti rossz viszonyt illeti: Nem tudom, hogy egyes "tűzoltóknak" mitől jobb, ha feszültséget szítanak és tudatlanul ömlengve, gyalázkodják a katasztrófavédelemben dolgozókat. Ráadásul maximálisan elfogultan. Biztos kitűnő tűzoltók, vagy annak hiszik magukat. Érdemes lenne megkérdezni a csoporttársaikat vagy vezetőiket! Mindenesetre sok tűzoltó nem feszegeti ezt a témát, mert okosabb attól és rájött, hogy erről nem a katvéd állomány tehet, felesleges lázadni, attól neki nem lesz jobb. Hallgatnak és becsülettel végzik a feladatukat. Ezt hívják elhivatottságnak! Tüzet oltanak, mentenek, segítenek, hiszen erre esküdtek fel! A többi nem számít! Az élet minden terültén vannak olyan főnökök, akik nem éppen oda valók. Itt is vannak. De nem mindenki olyan! Kérlek benneteket tűzoltó társakat, hogy hagyjunk már fel ezekkel a mocskolódásokkal, mert erre nincs szükség! Koncentráljunk a témákra és érdemben próbálunk hozzászólni valamihez. Nem árt, ha arra a témára rálátásunk is van!!! Persze véleménye mindenkinek lehet. Igaza már nem biztos!

Mindenkinek csendeset mára, aki dolgozik, aki szabadnapos, annak jó pihenést (már aki teheti és nem éppen dolgoznik a szabadnapján a családért!)

Jók legyetek!

Üdv.

Csögi

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 21:16 
hamutipró

CSÖMI LAPIDUS!

Ez szerintem nem méltó, ütköztessünk érveket, ami itt legutóbb történt, az szerintem gáz! Próbáljunk valami más hangnemet! Nagyon kérlek benneteket!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 19:17 
csizmás kandúr

"A semmit tevés lázas munkáját imitálni jól megtanultátok."
:-D :-D :-D :-D :-D
MÉG IGAZABB!!! :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 19:16 
tömlőszállító

Komoly reform ????
Szívatás a köbön !!!!!!!!!
A nagy fidesz demokrácia = szoci demokrácia = szemét kapitalista mindkettő !!!!!

Dugdossák a programot , információt nem adnak senkinek. Lehet találgatni tisztelt szavazók!
A tűzoltóság átalakításáról senkit nem kérdeznek (HÖTOSZ., LÖTOSZ, Tűzoltó Szakszervezetek, stb....) .Rémhíreket terjesztenek csak fórumokon.
Hol van a demokráciára jellemző érdekegyeztetés, információ átadás, vélemény csere.
Itt kérem oltári nagy királyság van ! A szakmaiság mögé bújva párt katonák (főigazgató,stb.)
a saját kényük kedvük szerint törvényeket,rendeleteket változtatnak meg az ő jó kedvük szerint.
A lényeg a kis ember (tűzoltó) maradjon a "szívó" oldalon !
Ezek erre tettek köztársasági esküt ?????????
Mi pedig essünk nekik hasra ?????
Komoly reform ????
A nagy fidesz demokrácia = szoci demokrácia = szemét kapitalista mindkettő !!!!!

Dugdossák a programot , információt nem adnak senkinek. Lehet találgatni tisztelt szavazók!
A tűzoltóság átalakításáról senkit nem kérdeznek (HÖTOSZ., LÖTOSZ, Tűzoltó Szakszervezetek, stb....) .Rémhíreket terjesztenek csak fórumokon.
Hol van a demokráciára jellemző érdekegyeztetés, információ átadás, vélemény csere.
Itt kérem oltári nagy királyság van ! A szakmaiság mögé bújva párt katonák (főigazgató,stb.)
a saját kényük kedvük szerint törvényeket,rendeleteket változtatnak meg az ő jó kedvük szerint.

És azt kell mondanom hogy igazad van mindenben tisztelt kolléga!Anno 1996 os Hszt bevezetése előtt széleskörű egyeztetésen ment át a törvény.Akkor adtak átmeneti időszakot.Ma a kötségvetési kiadásokat nézik elsősorban!Szakmáról már régen nincsen szó!Parancsnoki pozíciókat is a politka hátsó fertályát öles nyelvvel nyalók foglalják el.Igaz az előírt képesítés megvan nekik csak két dolgot nem tudnak.Állományt összekovácsolni és magát a szakmát.Ez van!Olyan mint az elmúlt 20 esztendő az országban.Mindenben leadtuk aí minőséget.De nagyon........

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 19:15 
csizmás kandúr

"Van a pofátokon bőr az általatok el nem végzett munkát folyamatosan a sajtóban magatoknak vallani !!!"
:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
IGAZ MONDAT!!! 8-) 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 18:18 
lángterelgető

Motorola írta:
maximafi írta:
Ezek szerint nemkell a tűzoltóságokon adminisztrálni az eseményeket azt megteszik majd a kat.véd.-en. Igaz erre újabb 600 főt kell majd felvenni a nehéz munkára 24/72 -ben.
Rajta lehet jelentkezni az új munkakörökbe.
maximafi

Az adminisztráljon, aki végreghajtja a kárfelszámolást. Mindenki a saját intézkedéséért felelős.
Nem kell létszám bővítés, csak átcsoportosítás. A jól képzett megyei ügyeletesek (csak a feladatra alkalmas) és a már meglévő híradó ügyeletesek (csak a feladatra alkalmas)képesek a tevékenységirányítási központ munkáját ellátni. A feladatra nem alkalmas személyek helyére KELLene újakat felvenni, vagy más beosztásból átvenni. . Itt a lehetőség neked is maximafi, jelentkezz. !!!!
:mrgreen: :tapsolo:
De nagyon zavar a 24/72, és a katasztrófavédelem !!! Ismételten neked is felajánlom, mint korábba egy másik fórumozónak, szivesen tartok továbbképzést a megyei ügyelet feladatrendszeréről.Eléggé vakon látod a dolgokat, a hozzászólásod nem egy tájékozott emberre vall. Nincs már 24/72 és 24/48 sem, csak éves munkaidő keret van. Egy kicsit tájékozódhatnál, mielőtt megszólalsz. Nagyon sajnálom, hogy a vitában sok hozzászólóból a nagy negatívum jön ki!
Szép napot mindenkinek! :-D

Tisztelt barátom !
Már nekem is kínálgattad a tovább képzésedet. A véleményem:
Nekem Te ne mutasd be a "tevékenység" imitáló munkátokat !!!!!!!!
A semmit tevés lázas munkáját imitálni jól megtanultátok.
Van a pofátokon bőr az általatok el nem végzett munkát folyamatosan a sajtóban magatoknak vallani !!!
Te 24/72 ben többet keresel,mint a HÖT-ön hasonló beosztásban lévő 24/ 48- ban, mivel részére csak a munka időkeretben engedélyezett összeget lehet kifizetni, ezen felül adhoc szabdnapra küldik. Ráadásul te akár egész évre tervezheted szabadnapjaidat, melyet az ugyan úgy a HSZT. alá tartozó tűzoltó nem tehet meg .
Idézek tőled :" Egy kicsit tájékozódhatnál, mielőtt megszólalsz."
Továbbá mivel pozitívumról nem tudok beszámolni így marad a negatív megítélés irányotokba.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 30. 17:59 
lángterelgető

Komoly reform ????

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29. 20:03 
csizmás kandúr

Tisztelt fórumozók!

A Hír TV-ben jelent meg az alábbi hír.Komoly reformra szorul a tűzoltóság egész rendszere. Mindezt a hírportál szerint a Katasztrófavédelmi Főigazgató mondta. A komoly szó aggodalommal tölthet el, minden tűzoltót, mely témák itt a fórumon is napirenden vannak. Állami tűzoltóság kontra Önkormányzati tü.o., megelőzősök közalkalmazottak helyzete státusza, híradó ügyeletek sorsa bevetésirányítás bevezetése stb. És ez a létszámokat is érintheti.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29. 13:54 
csizmás kandúr

Úgy látszik előző hozzászólásomban rátapintottam a lényegre, mert kitörölték. Ha pedig igaz, amit írtam, bizonyos értelemben nagyon nagy meglepetés lesz!
üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29. 7:24 
kapacsmester

nah úgy látom itt hosszas eszmecsere következik :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29. 7:22 
szikracsapkodó

Pozsár írta:
Hogyan is mondod: "rugaszkodjatok már el a csak tűzoltás és műszaki mentéstől"
Nekünk ez az alapfeladatunk, ezért vagyunk...

Valóban, csak a megyei ügyelet (később tevlékenységirányító közpon) nem csak a tűzoltóság legmagasabb szintű megyei ügyelete. A Pv. és a pv. szervezetek ügyelete is, ami nem csak a tűzoltásról szól. 2000-ben a pv. ügyelet feladatát is átvette a megyei ügyelet.

Miért tevékenységirányítás? Olvasd vissza a régebbi hozzászólásokat. Ugyanis a munkaanyagba így szerepel. Nevében is bennt van "tevékenységet" irányt.

Köszi Pozsár a jogszabályi felvilágosítást, de az 1/2006 az okmányrednszert szabályozza, a feladatrendszerrét az 1/2003 BM rendeletbe olvashatod.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 29. 3:31 
Szent Tömlő őrzője

Motorola írta:
Rugaszkodjatok már el a "csak" tűzoltás és műszaki mentéstől!.

Miért is?
Bátorkodom fölhívni a figyelmed egy aprócska tényre:
A tűzoltóságokat azért hozták létre, azért tartják el az adófizetők, hogy legyen aki tüzet olt és műszaki mentést végez...
Hogyan is mondod: "rugaszkodjatok már el a csak tűzoltás és műszaki mentéstől" :radobbent:
Nekünk ez az alapfeladatunk, ezért vagyunk...
...ezt Neked is megkellene értened...

Motorola írta:
A híradó ügyelet alapfeladatával ezek szerint nem vagy tisztába.

Huh... Távol áll tőlem, hogy zavarba hozzalak :tilos: , de ezt már többeknek is írtad... és szerintem másként van...
Szerintem az a helyzet, hogy Te vagy az akinek nem mély és alapos ismerete van a HÖT híradók működéséről - már megbocsáss :neutral: - , és erős a gyanúm, hogy a híradó ügyelet mibenlétének és működésének kereteit meghatározó jogszabályokra is szelektíven emlékszel :csendesen: :-(

Én most csak az 1/2006 ÖTM rendelet 1. melléklet IV. és V. pontjaira hívnám föl a figyelmed...

Még valami!
Lejjebb valaki megkérdezte már tőled, de nem válaszoltál [-X . Hátha most:
Mitől lesz egy megyei ügyelet "tevékenységirányító" ? :toprengo:

Jó lenne, ha megírnád. Mert lehet, félreértjük a fogalmat és már megint akadékoskodunk csak... Mit is? :elvarazsolt:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28. 18:38 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Motorola írta:
Az mind a kárheklyparancsnok dolga marad. A tevékenységirányítás lényegében nem más , mint megyei szintű híradó ügyelet, amly maximun a riasztási fokozatok meghatározásáig irányítja a kárfelszámolást, és a káreset felszámolása során a kárhelyparancsnok utasításáait hajtja végre.

Most maximul elrendel fokozatot vagy a tűzoltásvezető/mentésvezető utasítását követi?
Mert ha a tűzoltásvezető/mentésvezető utasítását követi, akkor a riasztási fokozat szerinti erőket max. leriasztja, de nem határozza meg az "ügyelet".
Amúgy szerintem veszélyes gyakorlat lenne, ha a tűzoltásvezetőtől függetlenül történne a fokozat meghatározása, mert ugye nem biztos, hogy egy fokozatra gondol a két ember.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28. 18:03 
szikracsapkodó

pumpa írta:
He...he... Amiről meg ítt írsz, az egy egyszerű hiradóügyeleti feladat egy egyszerű híradóügyeletes által...

A fórum témáját a híradó ügyeletre hegyezitek ki. Szavakon lovagolunk. Igen, híradó ügyeleti feladatokat IS lát el. Meg még sok minden mást, amit most is ellát egy megyei ügyelet, de talán nagyobb felelősséggel. Árvíz, tömeg rendezvények, egyéb katasztrófa helyzetek , stb..
Rugaszkodjatok már el a "csak" tűzoltás és műszaki mentéstől!.

Bocibarna írta: : Hogyan? Hiszen éppen te matematikáztad ki, hogy a HÖT-ök híradói lecsökkentve 25-re (!) 250fő helyett 100 "tevékenységirányító" lesz naponta...

Na, ezt jól kitaláltad. Nincs HÖT híradós, de a munkája jó részét meghagyod a HÖT nyakán...

Elég szomorú, ha a híradó ügyelet végezte eddig a papír munkát. A TMMJ-t korrekt parancsnokságon a kárhely pk. tölti (ugyanis ő volt kint a helyszínen)a szolgálati napló, oktatási napló, szabadság nyilvántartó vezetése , RST, KÜIR KAP ...sem a híradó ügyelet feladata.
A híradó ügyelet alapfeladatával ezek szerint nem vagy tisztába.
Mondd meg, milyen munkát hagyna ott a központosított ügyelet a HÖT-re?
(Súgok: telefonközpont, biztonsági kamera, tűzjelző, napi menű összeírása, kulcsdobozok, statisztika gyártás a TMM ov-nek..., ezt mind a híradó nyakába varrták, de nem kellene.)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28. 17:20 
csizmás kandúr

Motorola írta:

Egy-egy hozzászóló félre próbálja magyarázni a bevetésirányítást.
Senki nem gondolja komolyan, és nem is próbálkozik vele, hogy egy irányító központból történjen a kárhelyi munka irányítása. A tevékenységirányító központban szolgálatot teljesítő "híradós" nem fogja meghatározni a felálllítási helyet, a sugarak számát, a mentési sorrendet.. stb..Az mind a kárheklyparancsnok dolga marad.

Még szép... De mond csak! :csendesen: Akkor mi a túrónak hívod "tevékenységirányító" -nak

Motorola írta:

A tevékenységirányítás lényegében nem más , mint megyei szintű híradó ügyelet, amly maximun a riasztási fokozatok meghatározásáig irányítja a kárfelszámolást, és a káreset felszámolása során a kárhelyparancsnok utasításáait hajtja végre.
Riasztja a rendelkezésre álló adatbázisból a szükséges erőket, tartja a kapcsolatot a társszervek ügyeleteivel, jelentési kötelezettségeket teljesít, fogadja a lakossági bejelentéseket..stb..

He...he... :-) :-D Amiről meg ítt írsz, az egy egyszerű hiradóügyeleti feladat egy egyszerű híradóügyeletes által...

Mi ebben a "tevékenységirányítás" ????
Vagy nagyzási a hóbort, vagy sántakutyaság lappang a háttérben.. :roll:

:hazudos: :hazudos: :hazudos:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28. 17:04 
lángterelgető

Motorola írta:
Az adminisztráljon, aki végreghajtja a kárfelszámolást. Mindenki a saját intézkedéséért felelős.
...
:csodalkozo:

Hogyan? Hiszen éppen te matematikáztad ki, hogy a HÖT-ök híradói lecsökkentve 25-re (!) 250fő helyett 100 "tevékenységirányító" lesz naponta...

Na, ezt jól kitaláltad. Nincs HÖT híradós, de a munkája jó részét meghagyod a HÖT nyakán... :radobbent:

Szépkis ember vagy te :ideges:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2010. aug. 28. 13:36 
hamutipró

Tisztelt MOTOROLA!!!

Azt garantálom neked, hogy a MOST benyújtásra kerülő kat. véd csomag egyetlen egy eleme sem foglalkozik a tűzoltóságokkal!!! :sertodott:
Persze ha akarod, akkor ezt nem hiszed el nekem, ahhoz abszolút jogod van.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 249 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]