Új katasztrófavédelmi törvénycsomag

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
tűzoltó77
lángterelgető

Re: Új katasztrófavédelmi törvénycsomag

Hozzászólás Szerző: tűzoltó77 » 2010. szept. 05. 11:10

Üdv kollégák.
A fizetésekkel kapcsolatban tud valaki valamit ? Olyasmit hallani hogy a tűzoltó nem dolgozhat mellékállásban. Mit tudtok ?
lapidus
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: lapidus » 2010. szept. 03. 15:52

[quote="kerdezo84"]
Tűzoltóságnál már nincs parancsuralmi rendszer, mivel már parancs sincs...Parancs akkor van amikor a kezedbe veszed a kinevezésed, vagy az előresorolásod!
Te miről beszélsz?Mi az,hogy nincs parancs? :csodalkozo:
Frank J. Lapidus
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2010. szept. 03. 10:49

Csögi!

Előző hozzászólásomban nem írtam olyat, amit Te állítasz, mármint hogy katasztrófás= hülye. Olyat ne írj le amit a hozzászólásaimból esetleg Te "ki akarsz érteni". Elárulom Neked, hogy sok barátom, "tanítványom" és volt beosztottam is van az igazgatóságon, nem beszélve azon személyekről akiktől a szakmát is tanulhattam anno. Ne szeretem, ha szavaimat kiforgatják és nem megfelelő értelemet nyer az. Abban igazad van, hogy a vita meddő és felesleges. De én nem is akartam senkivel vitatkozni, csak felvetettem, és kérdeztem, hogy HÖT pk. van-e a testületben. Én csak attól félek azonban, hogy a kocka már el van vetve, és ez csak egy látszat.
Ezt csak azért írom mert az eddigi intézkedések (új rendőri szervezetek megalakulása, elbocsátások, stb.) a centralizálás felé mutatnak, és diktatórikus vezetési módszereket láthatunk, a törvénytervezetek tartalmát tekintve is. Csak ajánlom figyelmetekbe a megbízhatósági vizsgálatról szóló észrevételt. Én legalábbis ezt szűrtem le az eddigi intézkedésekből. De ez is csak egy vélemény.
Tisztelettel mindenkinek.
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. szept. 03. 9:01

fotik írta:Ez a motorola nagyon elszállt magától! Röviden, a mki-kra tűzoltó szempontból semmi szükség ebben a formában. Szakmai segítséget még soha nem tudtak adni, hatáskörük meg annyi, mint a telefonközpontos kisasszonynak, aki közvetíti a hívásokat, vagy egy levélkihirdónak, aki közvetíti a leveleket oda-vissza. Létjogosultságukat csak a jelenlegi törvény indokolja. Semmi olyant nem csinálnak, amit nem ők találtak ki maguknak, amire egyébként valós igény van, és más meglevő szervezet nem látna el, akinek van hozzá embere és eszköze is, nameg hozzáértése. Ha egy mesebeli manó egy pillanat alatt eltüntetné, nem tudom nagyon sokáig keresné e valaki.
Persze az más dolog, hogy igenis lenne szüksége a tűzoltóságnak saját szakmai képviseletre.De jól képzett, nagy tűzoltó tapasztalattal, esetleg nemzetközi tapasztalattal rendelkezőkből álló, és lehetőleg alulról építkező kiválasztással. És korrekt jogi környezetet gyárthatnának. Ez nem lehet politikai kérdés.
Hát ez meg vajon mi?
Tűzvédelmi Tanácsadó Testület alakult
Megalakult a Polgári Védelmi Tanácsadó Testület
Remélhetőleg társadalmi munkában végzik a "tanácsadást"! Kik a tagjai és ki javasolta a tagokat a testületbe? Tud róla valaki valamit?
Az okf-en és a megyéken nem a legjobb szakembereket foglalkoztatják szép állami fizetéssel, hogy tanácsadókra van szükségük? Öngól. Valaki(k)re itt tényleg semmi szükség nincs.

Szerintem motorola nem szállt el magától, ő az egyik szélsőség , te kedves fotik te meg vagy a másik szélsőség. Én azt mondom, úgy ahogy a politikában, úgy a tűzoltó társadalomban sincs szükség a szélsőségekre! Már bocs! :bamba:
Ez egy következmények nélküli ország! Ezt ki is mondta és melyik oldalról?
nl
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. szept. 03. 7:59

A kis és középvállalkozók bevonása, aggodalomra adhat okot.
Jó volna tudni kik a tagok.
fotik
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: fotik » 2010. szept. 03. 7:15

Ez a motorola nagyon elszállt magától! Röviden, a mki-kra tűzoltó szempontból semmi szükség ebben a formában. Szakmai segítséget még soha nem tudtak adni, hatáskörük meg annyi, mint a telefonközpontos kisasszonynak, aki közvetíti a hívásokat, vagy egy levélkihirdónak, aki közvetíti a leveleket oda-vissza. Létjogosultságukat csak a jelenlegi törvény indokolja. Semmi olyant nem csinálnak, amit nem ők találtak ki maguknak, amire egyébként valós igény van, és más meglevő szervezet nem látna el, akinek van hozzá embere és eszköze is, nameg hozzáértése. Ha egy mesebeli manó egy pillanat alatt eltüntetné, nem tudom nagyon sokáig keresné e valaki.
Persze az más dolog, hogy igenis lenne szüksége a tűzoltóságnak saját szakmai képviseletre.De jól képzett, nagy tűzoltó tapasztalattal, esetleg nemzetközi tapasztalattal rendelkezőkből álló, és lehetőleg alulról építkező kiválasztással. És korrekt jogi környezetet gyárthatnának. Ez nem lehet politikai kérdés.
Hát ez meg vajon mi?
Tűzvédelmi Tanácsadó Testület alakult
Megalakult a Polgári Védelmi Tanácsadó Testület
Remélhetőleg társadalmi munkában végzik a "tanácsadást"! Kik a tagjai és ki javasolta a tagokat a testületbe? Tud róla valaki valamit?
Az okf-en és a megyéken nem a legjobb szakembereket foglalkoztatják szép állami fizetéssel, hogy tanácsadókra van szükségük? Öngól. Valaki(k)re itt tényleg semmi szükség nincs.
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. szept. 03. 0:34

Motorola írta:
A Pozsár és a Boxer urakkal is szivesen leülnék egy kis eszmecserére, sok állításuk nagy csusztatás.
Kedves Barátom!
A részemről állok elébe. Szivesen teszem. :-)
Nevem ismered, a szolgálati helyem és beosztásom a profilomban megtalálod.

Ezt a "nagy csúsztatás" dolgot tényszerűen és konkrétan is kifejthetnéd... :toprengo:

Motorola írta:
Pozsár irta: Bizony mondom nektek, nem tudjátok miről beszéltek
Ne sértődj meg, de talán ez rád vall, te nem tudod:)) :!: :!: Nem látod a mai tűzoltósági rendszer hibáit ?
Már hogyne látnám :csendesen:

Motorola írta:
... annyira ragaszkodtok a "kiskirálysághoz", illetve féltitek az önállóságotokat? (Gondolok itt akár a gazdasági, személyügyi, szolgálati önállóságra)
Mond csak: az eddigi 750 hozzászólásomban hol olvastál ilyesmit?
Hát kollégám, nehogy ilyen légy: :hazudos: :hazudos: :hazudos:

Motorola írta:
Egy-egy példát kiragadva úgy akarja lefesteni a dolgot, hogy a megyén dolgozók nem értenek semmihez. Nem kellene, mert visszafelé is lehetne ám felsorolni érdekes történeteket
:csodalkozo:
Ezt meg egyenesen visszautasítom! :csendesen:
Már az általam (is) tisztelt Kat.véd.-es kollégáim és barátaim miatt is... :-x

Hát kollégám! Légy oly kedves és legyél tényszerű, konkrét, és igazságos! :csendesen:
Handbauer Péter
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. szept. 02. 21:13

borostás írta:Örvendetes a kezdeményezés. Talán elindul valami! Bár az összetétel aránya úgy látszik megint a katasztrófavédelem felé hajlik! Nyugdíjas megyei igazgatók mellett miért nincs nyugdíjas tapasztalt HÖT pk. is a testületben? Vagy van, csak nem tudjuk? Mindenesetre a kezdeményezés jó, és talán átgondolt, több oldalról is körbejárt a tűzvédelmet elősegítő javaslatok értékelések születnek.
Már ne haragudj, de szerinted a katasztrófavédelem miből alakult meg? Voltak és vannak benne azért korábbi tűzoltók, még akkor is, ha mostanság felhigult az állomány. Sokan azóta nyugdíjasok már. Ők kerültek be ebbe a körbe. Az a baj nálad (és egy-két tűzoltó kollégánál), hogy a kiindulási pont: Katasztrófás=hülye. Okos, ügyes, rátermett, tapasztalt, bátor, rettenthetetlen csakis az a tűzoltó, aki fröcsögve szapulja korábbi társait, akik azóta feljebb léptek!!! Ők nyilván azonnal elfelejtettek mindent, amit tűzoltó múltukban tapasztaltak! Full amnézia ahogy felment a lépcsőn! De mindegy a vita meddő és felesleges!

Engem nem az igazgatók zavarnak, bár nem is mondhatnám, hogy zavar, csak egy kérdés: Kis és középvállalkozók. Nekik mi a szerepük ebben a testületben?
Ma este egy kicsit mulatunk!!!
kiscsávó
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: kiscsávó » 2010. szept. 02. 20:13

Drakula írta:
kiscsávó írta:
Drakula írta:Bakondi György(Babák László) által összeállított csapat az OKF-en jó irány?
Kiket állítottak össze, mondjatok már valamit. Mit tudtok?
http://www.katasztrofavedelem.hu/index2 ... et_vezetok" onclick="window.open(this.href);return false;
Ezen összeállított csapatból melyiket ismered?
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2010. szept. 02. 20:04

Örvendetes a kezdeményezés. Talán elindul valami! Bár az összetétel aránya úgy látszik megint a katasztrófavédelem felé hajlik! Nyugdíjas megyei igazgatók mellett miért nincs nyugdíjas tapasztalt HÖT pk. is a testületben? Vagy van, csak nem tudjuk? Mindenesetre a kezdeményezés jó, és talán átgondolt, több oldalról is körbejárt a tűzvédelmet elősegítő javaslatok értékelések születnek.
dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2010. szept. 02. 16:27

Ez csak úgy jutott eszembe, hogy láttam amint egy új rendvédelmi szerv első számú, hivatásos állományú vezetője, kezét a füle előtti/fölötti részre helyezte a feje mellett, sapka/sisak nélkül ha jól emlékszem a Himnusz alatt.
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. szept. 02. 16:24

kerdezo84 írta:Hát igen.. Az állományba semmi alakiasság nincs. De miért is volna, ha egyszer nem tanítják se alapfokún sem sehol! Akkor ne várjuk el, hogy a tűzoltók alakiasak legyenek.
Elég szomorú, hogy egy egyenruhás, rendvédelmi szervnél nem követelmény az alakiasság!
Tűzoltóságnál már nincs parancsuralmi rendszer, mivel már parancs sincs...Parancs akkor van amikor a kezedbe veszed a kinevezésed, vagy az előresorolásod! Maximum...

Nézzétek meg demón mi volt! A bv-sek alakzatban mentek, a tűzoltók meg úgy mint egy csürhe. Ezen lehet hőzöngeni, köpködni, de sajnos ez az igazság!
S úgy ahogy ezt meg kell változtatni, úgy AZ EGÉSZ OKTATÁSI rendszert! Mert ez már mindenről szól csak épp arról nem amiről kéne!
Ezért örültem annak, hogy a tűzoltás és műszaki mentés mellett a kiképzés is szóba jött már OKF szinten. Reméljük legyűrűzik a megyékhez is. Kiképzési előadó? Hmm.. Lehet ilyen (újra)? Vagy KOK-on marad minden oktatás? Mindig ezek a kérdések! Jó lenne már konkrétumot hallani!
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. szept. 02. 13:40

Hát igen.. Az állományba semmi alakiasság nincs. De miért is volna, ha egyszer nem tanítják se alapfokún sem sehol! Akkor ne várjuk el, hogy a tűzoltók alakiasak legyenek.
Elég szomorú, hogy egy egyenruhás, rendvédelmi szervnél nem követelmény az alakiasság!
Tűzoltóságnál már nincs parancsuralmi rendszer, mivel már parancs sincs...Parancs akkor van amikor a kezedbe veszed a kinevezésed, vagy az előresorolásod! Maximum...

Nézzétek meg demón mi volt! A bv-sek alakzatban mentek, a tűzoltók meg úgy mint egy csürhe. Ezen lehet hőzöngeni, köpködni, de sajnos ez az igazság!
S úgy ahogy ezt meg kell változtatni, úgy AZ EGÉSZ OKTATÁSI rendszert! Mert ez már mindenről szól csak épp arról nem amiről kéne!
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. szept. 02. 12:59

BOXER írta: Közben látom tar21 újra írt, de öngólt lőtt, mert munkaidőben internetezik...
(ha a Zala Megyei Tar vagy, ígérem többször nem bántalak.. írj privátban!)
Boxer
Jelentem szabadságon vagyok a héten, sajnos a munkahelyemen nem jut időm a lánglovagokra, de ha szabin vagyok és ilyen borús az idő nincs is jobb elfoglaltság!
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. szept. 02. 12:52

tar21
Igen!
Boxer
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. szept. 02. 12:50

Motorola
Roppant következetes vagy,mint írtad részedről a vita lezárva, alig 5 óra hosszat bírtad..
Én fenntartom véleményem miszerint kevés vagy ahhoz hogy velünk vitatkozz, nem is teszem, de próbállak nyugtatni, néhány tippet adni.
Ha már kb. 30 hozzászólásomat olvastad, vedd a fáradságot, s keress még párat, melyekben választ kapsz kérdéseidre. Látom szeretsz "nyomozni" sok szabadidőd lehet...
Még annyit hogy a Tűzoltóság működését én nem elképzelem, hanem a valóságban "mutattam meg" 1986.jan-2007 dec végéig, váltakozó sikerrel, de hogy nem túl rosszul, azt az mutatja hogy Tűzoltóságunk Zalaegerszegért kitüntető díjat kapott a város közgyűlésétől, rengeteg más kisebb nagyobb elismeréssel együtt!
Közben látom tar21 újra írt, de öngólt lőtt, mert munkaidőben internetezik...
(ha a Zala Megyei Tar vagy, ígérem többször nem bántalak.. írj privátban!)
Boxer
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. szept. 02. 12:43

BOXER írta:kérdezőke!
vagy "DE", vagy "VISZONT"

ennyi..
Boxer

Ugye ez inkább nl-nek szólt!
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. szept. 02. 12:36

borostás írta:Az ellentétes véleményekhez, csak annyit szeretnék tényként közölni, mivel ez tapasztalat! A Katig.-on igenis sokan vannak! Miért? Mert a szakmai osztályokon sokan interneteznek, játszanak a számítógépen, és sokat beszélgetnek! Ritka mikor le vannak terhelve! Kivéve talán a gazdaságin dolgozókat, akik leterheltek a jogszabályoknak, jelentéseknek köszönhetően!

Hát tisztelt kolléga ezen hozzászólásodról a következő kis történet jut eszembe:

Hajdanában danában mikor még én is vonultam (sicc egy megyés sose vonulhatott, azok ott nőnek) épp egy szombati nap voltunk szolgálatban - biztos mindenki tudja akkor kisgép és laktanya karbantartás volt (aki nem az túl fiatal, vagy megyés) - aztán levezetés képpen kicsit röpiztünk (focizni nem engedtek akkoriban bennünket úgy központilag). Egyszer csak jött a szomszéd rettentő dühösen, a főnököt kereste, küldték is hozzám (képzeljétek el alig jöttem ki a főiskoláról, meg az átképzőről- tudjátok TOKI - és én voltam a főnök, hogy ez hogy lehet, ez most csak a megyére jellemző, a tűzoltóságokon ez elő sem fordulhat, szerencsére ott mostanában vannak tapasztalt bajtársak). Az úriember felháborodottan közölte, hogy minden fillér kár az ÖSSZES tűzoltóra, mert délelőtt a gépeket bőgetjük, délután meg munka helyett szórakozunk. Udvariasan megköszöntem az észrevételét, kértem nyújtsa be írásban is a parancsnoknak, majd utasítottam a csoportot a sportfoglalkozás folytatására!

Konklúzióként annyit, hogy ítélkezni lehet, csak szerintem felesleges! Tisztelettel!!!
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. szept. 02. 12:29

kérdezőke!
vagy "DE", vagy "VISZONT"

ennyi..
Boxer
dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2010. szept. 02. 12:28

Nehéz lehet megtanulni az új alaki szabályzatot.
Nekem nem fér bele a "sapka nélkül" nem tisztelgünk elv!
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. szept. 02. 12:19

Még egy dolog. A jelenleg felszerelő újoncok katonák sem voltak már. Mitől lennének alakiasak?

Kap egy feladatot, vág hozzá egy pofát és többé-kevésbé végrehajtja. Esetleg okos véleményt is mond hozzá. Bemegy elöljáróhoz és az orra alatt mormol valamit (jelentkem lehet talán?), kifelé már elfelejti. Nem tud egy jutalmat átvenni, nem tud egy egyszerű balra át-ot végrehajtani. De ez már másik téma lenne. A régiek tudták (tudják ezt).

Ezt nevezed Te parancs, utasítás és felügyeletei rendszernek?
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. szept. 02. 12:13

kerdezo84 írta:"De abban viszont nincs, hogy a tűzoltók nem tudják elviselni a parancs, utasítás és felügyeletei rendszert. Hiszen eddig is egyenruhás, „katonás” rendszerben működött, működik a tűzoltóság. Szerintem ez ellen senkinek sincs kifogása. "

Na...ez egyre kevésbé igaz! Valljuk azért be!!
Ebben egyetértek. Messze nincs így! Pedig nem ártana!!!!!
Válasz küldése