Új katasztrófavédelmi törvénycsomag

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
kerdezo84
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Re: Új katasztrófavédelmi törvénycsomag

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. szept. 02. 11:44

"De abban viszont nincs, hogy a tűzoltók nem tudják elviselni a parancs, utasítás és felügyeletei rendszert. Hiszen eddig is egyenruhás, „katonás” rendszerben működött, működik a tűzoltóság. Szerintem ez ellen senkinek sincs kifogása. "

Na...ez egyre kevésbé igaz! Valljuk azért be!!
nl

Hozzászólás Szerző: nl » 2010. szept. 02. 8:46

Igaza van Boxer-nak, a csapkodásod nem vezet sehova, főleg előre nem.
Talán külön kellene kezelni, értelmezni a szakterületeket, úgy mint tűzoltóság, nem véletlenül az első helyen írtam, úgymint polgári védelem, a katasztrófavédelem meg számomra egy teljesen más fogalom. Lehet hogy elfogultnak ítélsz engem is, de a tűzoltóságnak is megvan a saját területe, munkája, az egy másik dolog hogy ez egyre sokrétűbb, hiszen ez a szervezet az amelyik azonnal mozgósítható mindenre ahol valami baj történik. Igen, mi vagyunk, akik 2 percen belül el tudunk indulni a kárhelyre, és elsőként általában mi érünk oda.
Mutass még egy olyan szervezetet, aki ezt tudja?
Mutass még egy olyan szervezetet, akinek megvannak a saját emberei, és nem a másik szervezet embereivel kérkedik?
Abban igazad van, hogy csak egy nagyon jól össze fogott és irányított szervezet képes hatékonyan működni, s érdemben beavatkozni.
De abban viszont nincs, hogy a tűzoltók nem tudják elviselni a parancs, utasítás és felügyeletei rendszert. Hiszen eddig is egyenruhás, „katonás” rendszerben működött, működik a tűzoltóság. Szerintem ez ellen senkinek sincs kifogása.
De az hogy menet közben kicsit átrendeződött az egész rendszer, kicsit módosultak, bővültek a tűzoltók munkái, amit már leírtam, hogy nagyon sokrétű feladatot kell végeznünk, ami ellen nincs is kifogás. Hiszen ki más végezné ezeket a feladatokat, amik többségében azonnali, halaszthatatlan beavatkozást, kárelhárítást igényelnek. Vagy szerinted ki, talán a PV, vagy a katasztrófavédelem?
Mielőtt belemennénk nem ártana tisztáznia a katasztrófavédelem fogalmát. Nem egyszerű az eset.
Továbbá, hogy sajnos ebben a rendszerben, ahol is az a divat, hogy olyanok akarják megmondani a frankót, akiknek gőzük sincs az egészről, hát az gáz. Fel kellene fogni, hogy kijőve az iskolából friss diplomával a zsebben, még nem egyenesen arányos a mindent tudással. A nagyobb százalékban bizony kell a nem kis gyakorlati tapasztalat, amit csak hosszú évek során lehet megszerezni.
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2010. szept. 02. 8:38

Az ellentétes véleményekhez, csak annyit szeretnék tényként közölni, mivel ez tapasztalat! A Katig.-on igenis sokan vannak! Miért? Mert a szakmai osztályokon sokan interneteznek, játszanak a számítógépen, és sokat beszélgetnek! Ritka mikor le vannak terhelve! Kivéve talán a gazdaságin dolgozókat, akik leterheltek a jogszabályoknak, jelentéseknek köszönhetően! A megyei ügyeletes íródeák, aki rögzíti a városi HÖT-ök jelentéseit, mivel az esetek többsége nem is igénylik aktívabb közreműködését. (I.-es fok) Bonyolultabb esetben azonban a tájékoztatást követően az igazgató, vagy döntést hozó utasítását hajtja végre. Elgondolkodott valaki azon, hogy a katig. napi létszáma sok helyen több mint a megyében lévő napi vonulós HÖT tűzoltói létszám? Pedig több! Az építő jellegű hozzászólásról meg annyit! Tehetünk mi akár milyen jó szakmailag megalapozott javaslatot, a pénz és a kormány (tanácsadói érdekének megfelelő) törvények fogják meghatározni a jövőt. Így meddő vita ami itt folyik!
Korábban valaki írta, hogy a tűzoltóságokat nem fogja érinteni az átalakítás! A főigazgató nyilatkozatok azonban azt mondják, hogy komoly átalakítás lesz. Üdv.
Motorola
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motorola » 2010. szept. 02. 5:53

Bár azt írtam, hogy ezen a fórumon nem vitázok a HÖT-MKI ellentétről, de KEDVES Boxer!
Igen elfogult vagy , túlságosan okosnak tartod magad. Kb. 30 hozzászólásod olvastam el, de majdnem mindegyikben csak fikázol valakit. Itt majdnem mindenki hülye? Csak te, a csömi, pozsár és egy-két szemellenzős nem az?
Építő jellegű véleményt várna el egy ezredestől ez a fórum.
Tedd meg, és írd le az elképzelésed a tűzoltóság, polgári védelem, katasztrófavédelem rendszeréről. :!: :!:
Írd le pl. véleményed a szervező által leírt vitaanyagról :!: :!:
Írd le, milyen feladatkörrel látnád el az általad 5 fős megyei igazgatóság dolgozóit. :!: :!:

Írd le, miként működtetnéd az általad elképzelt tűzoltóságot és annak a felügyeletét.

Örömmel várom a POZITÍV hozzászólásaidat.
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. szept. 02. 0:27

Motorola
Szánalmas a csapkodásod, érveket nem írsz, játszod a jólértesültet, fogalmad nincs a Tűzoltóságok munkájáról, a tűzoltók hivatásszeretetéről stb stb.
Valóban kevés vagy ahhoz hogy vitatkozz velünk,..
Boxer
Motorola
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motorola » 2010. szept. 01. 23:23

Tisztelt Csömi!
Az általad megnevezett államtitkár és csapata 4+8 éves rombolást hajtott végre ebben az országban, többek között a tűzoltóság életében is. Köszönöm,abból nem kérek többet. :mrgreen:
De hol is van már a szadesz és a világosi? Megetetett téged a parancsnokságon . A Világosi kampányolt, és azt mondta amit hallani akartatok.( de az nem a 90-es évek végén volt:))) , rosszul emlékszel a dátumra. Met ugyanis a napnál is világosabb, a tűzoltók (kisebbik)egyrésze (hasonló gondolkodásuak mint te) nem tudják elviselni a parancs, utasítás és felügyeleti rendszert. Pedig anélkül csak gittegyletről beszélhetünk, nem szervezett tűzvédelemről. Szervezett irányítási rendszer nélkül mit tennének a tűzoltók?
Futkosnátok, mint kiscsibe a baromfiudvarban.

Tedd a dolgod tisztességgel, alázattal, és mellőzd a mások megalázását.
"Híradósnak jó leszek"? Köszönöm, megtisztelő.

És ki az a Boxer Úr, akinek az árnyékéba nem érhet valaki? Nem is akarok, mert a hozzászólása elárul mindent, elkeseredett ember, csak személyeskedik :tilos:

Részemről a HÖT-MKI vita lezárva, ez a fórum téma nem erről szól! :tapsolo:
csömi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: csömi » 2010. szept. 01. 21:24

Tisztelt Motorola !
Bizonyosan unhatod magad megyei híradós székedben .
Egyébként mindenkinek nem ajánlgatnád a feladatodat. Ha nem tudsz megbirkózni vele gyere tűzoltónak, híradósnak még jó leszel.
Képzeld el a ma belépő ifjú tűzoltó tudja, hogy hova tartozik !!!!!!!!
Büszke rá , hogy az ország legnépszerűbb csapatához csatlakozott, veled ellentétben.
Egyébként Boxer úrnak(nyugdíjas) az árnyékában sem érhetsz, Pozsár úrnak (aktív) köszönet a hiteles hozzászólásokért a fórumon.
Barátom képzeld el , hogy a 90-es évek végén Világosi Gábor BM. államtitkár azt mondta tűzoltó-parancsnokságunkon : A megyei tűzoltóságokra (kb 35 fő) nincs szükség, 5-6 fős megyék maradnak szakmai felügyeletnek.Erre fel ma ( Hál isten a Fidesz-nek - 2002. OKF. megalakítás/Bakondi módra/ - 50 fős igazgatóságok vezénylik megyénként a vészelhárítást.
Ja , a vész számukra a T Ú Z O L T Ó S Á G ! ! !
Egyenlőre ennyit. Jó lesz ha a múltadat is megismered, hogy a jövőddel tisztában légy.
Motorola
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: Motorola » 2010. szept. 01. 20:24

fotik írta:....még nem is voltak sértőek, mint mondjuk Motorola a továbbképzésével, vagy fenyegatőek.......
Kedves foti!

Miért volt sértő az számodra, ha felajánlom a "megyei ügyelet feladatkörét " nem ismerők részére a továbbképzés lehetőségét? Csak a tudatlan emberek (vagy a direkt feszültséget akarók) írnak olyan véleményt, amire válaszoltam.
Kérem, tul sok a személyeskedő , megalapozatlan, "csakis a katasztrófát utálom" hozzászólás van ezen a fórumon. Olyanok vagyunk , mint a napi politika. A szegfű nem bírja a narancsot ill. fordítva.
Belép egy ifju tűzoltó a testületbe ( és pár hónap után, még meg sem szárad a pecsét az alaptamfolyamos bizonyítványán), már utálja a katasztrófavédelmet. A Miért? kérdésre csak hüppög. Fogalma sincs a különböző beosztásokhoz tartozó feladatokról, de már "az igazgató" pénztárcájába turkál, a megyei munkavédelmist szídja, fikázza a tűzoltó technikát. Nem beszélve : a szolgálati rendet nem ismeri, nem tiszteli az "őregeket", az elöljáróit;
És mind ezt az előljárok is látják, és nem hogy féket szabnának , inkább szítják a feszültséget.
Számukra is jó, ha nagy a káosz és a nézet különbség? Ti tudjátok.

A Pozsár és a Boxer urakkal is szivesen leülnék egy kis eszmecserére, sok állításuk nagy csusztatás.
pl:
Pozsár írta: Nem tudok másként gondolni a híradósra, mint a tűzoltásvezető jobb kezére. Igen, ez így van, de hidd el, 30 vagy 70 km-re lévő tevékenységitrányító központ is lehet az. Személy szerint a megyénkben lévő 6 híradó ügyeletes munkáját két általam kiválasztott híradó ügyeletssel bármikor jobban és hatékonnyabban ellátnálm egy tevékenységirányító központból.

Pozsár irta: Bizony mondom nektek, nem tudjátok miről beszéltek
Ne sértődj meg, de talán ez rád vall, te nem tudod:)) :!: :!: Nem látod a mai tűzoltósági rendszer hibáit ? Vagy annyira ragaszkodtok a "kiskirálysághoz", illetve féltitek az önállóságotokat? (Gondolok itt akár a gazdasági, személyügyi, szolgálati önállóságra)

Boxer Úr: Nem ismerem Önt, de netalántán nem a 90-es években volt Ön pk? Miként segítette az akkori megyei tűzoltó pk-ságot pl. jól képzett tűzoltókkal, építő jellegű véleménnyel, stb... A 90 évek közepén találták ki a mai rendszert, önnek is lehetet volna lehetősége javaslataival élni. :mrgreen:

Egy-egy példát kiragadva úgy akarja lefesteni a dolgot, hogy a megyén dolgozók nem értenek semmihez. Nem kellene, mert visszafelé is lehetne ám felsorolni érdekes történeteket :csendesen: :csendesen:
maximafi
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: maximafi » 2010. szept. 01. 15:12

:shock: Rólad :!: :!: :!: :!: :!:
8-) maximafi
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2010. szept. 01. 13:25

Tudjátok mi a nehéz?
"Tűzoltóság állományában EMBERNEK maradni"

Ez mindent elmond.
fotik
tűzkőről pattant

Hozzászólás Szerző: fotik » 2010. szept. 01. 12:01

Borostás!
Ez nem pontosabb úgy, hogy "öreg" tűzoltósági tűzoltó és "fiatal" katasztrófavédelmis közötti ellentét? A fiatal katasztrófások az iskolában teljesen be lettek oltva, nem látják a fától az erdőt. Nem lehet, hogy teljesen felesleges a vergődés, amikor a szervezeti felállás változatlan, sőt az új vezetők is ismerősek? Újak? Régiek. Tudjuk mit tettek, mit mondtak első alkalommal 2002-ig. Ismerhetjük a véleményüket a tűzoltóságokról, mitől változott volna? Max jóhiszeműek lehetünk, reménykedhetünk, ez volt akkor is. Legfeljebb lesz egy talán még nagyobb pofáraesés. Beleszólásra semmi esély. Nem a szakmai részletkérdésekről szól itt a történet, de csak rugózzatok rajta nyugodtan, ez csak figyelemelterelés. Vitatkozzatok olyanokkal, akik valóban csak akkor láttak tüzet közelről, amikor ők, vagy mellettük cigire gyújtottak. A lényeg, hogy a feladatunkat panaszmentesen elvégezzük.
Imi

Hozzászólás Szerző: Imi » 2010. szept. 01. 9:55

Érdekes, ha Ausztriában, Svácban, Németországban, Svédországban (ahol jártam és láttam) meg tudják oldani "civilek" a segélyhívás fogadást, tudják "értékelni" és ki tudják adni a megfelelő tűzoltóságra, rendőr örsre, mentőknek, akkor nálunk miért nem? (Ugyanazt az adatbázist látja a tűzoltóság is, mint a kp-i diszpécser.)
Biztos, hogy jobb, ha tűzoltó a híradóügyeletes, mert sok egyéb mást is elintéz (pl. hívd meg nekem azonnal xy-t ) lehet, hogy kicsit más támogatást is tud nyújtani, de ezekben az országokban működik és jól működik. Ki kell próbálni, meg kell azokat kérdezni, ahol már van hasonló és meg kell valósítani a legjobb, legoptimálisabb felállást.
„Ha nem sikerül elsőre, akkor az ejtőernyős ugrás nem neked való.”
borostás
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: borostás » 2010. szept. 01. 9:51

Úgy látom, hogy a katasztrófavédelem- tűzoltóság ellentét mellé, még bejön az öreg-fiatal magyarul a tapasztalt-tapasztalatlan személyek közötti vita is. Én csak annyit mondok, hogy az öreg, sokat megért tapasztalt "szakik" véleményén azért el kellene gondolkodni. Miért is mondják azt amit mondanak. A "pozíció" miatti észrevételek torzak is lehetnek, az ember gondolkodásmódját megváltoztatják, és csak egy bizonyos gondolat körül képes mozogni az. Csak tanácsolom, hogy próbáljon meg mindenki egész rendszerben gondolkodni. Én voltam mind a két oldalon, megtapasztaltam mind a két munkát, és szervezetet. Bár mint korábban írtam, abszolút igazság nincs.
Pozsár
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pozsár » 2010. szept. 01. 9:18

Csögi írta:
... Kérdezem, hogy a jelenlegi ügyeleti rendszerben mennyire kell a megyei ügyeletesnek tűzoltónak lennie?
Egy 20 éves informatikus kölyök az RST ismeretével jobban el tudja látni a szolgálatot, mint akármilyen veterán tűzoltó, informatikai fogyatékossággal...
Az első kérdésre: a híradósnak IGEN, a megyés ügyeletesnek… hát ezt nektek kell tudnotok. ;-)
A kijelentésedre: Hatalmas tévedés! :tilos:

A „tevékenységirányítás” (még mindig nem fogalmazta meg senki, hogy mit is kell érteni e fogalom alatt, tehát nem tehetjük meg, hogy ne bevetés-irányítást sejtsünk mögötte), mint ahogy a szóösszetételben szóalakilag egyértelműen következik: IRÁNYÍTÁS.

Ha egy híradós (ha tevékenységirányító: főleg!) nem „látja” a kárhelyet, nem tudja mi is történik éppen, és nem méri föl, hogy mi fog történni a kárhelyen, nem sokat ér a döntéstámogató tevékenysége. :radobbent:

Ez pedig nem is olyan könnyű, hiszen a kárhelytől távol négy fal között kell(ene) „látnia” a fejében a kárhelyet.

Nem értitek, ugye?
Persze, hogyan is értené az, aki soha sem volt tűzoltásvezető és soha sem volt híradós (igazi)…

Nem tudok másként gondolni a híradósra, mint a tűzoltásvezető jobb kezére. :csendesen:
Ha valamely okból nem tud az lenni, akkor az ember úgy éli meg a kárhelyen, mintha csonkolva lenne valamelyik végtagja… ez súlyos korlátozott állapotot jelent!

A híradós pedig csak akkor képes átlátni a kárhely történéseit, azokat a felmerülő szükségleteket, amelyekre neki kell támogató módon reagálnia, elébe mennie ezeknek, szóval csak akkor képes, ha egyébként egyúttal jó tűzoltó is egyben.
Ehhez pedig alapos kiképzés után számos kárhelyi tapasztalata kell, hogy legyen.

Egy utcáról felvett „20 éves informatikus kölyök”-nek /ezt Csögi írta így/ bármennyire tökös gyerek is, semmi, de semmi esélye sincsen erre. Még akkor sem, ha szándéka szerint tótágast is áll a tettvágytól meg remekül kezeli a számítógépet…

Bizony mondom nektek, nem tudjátok miről beszéltek :csendesen: … minden tiszteletem mellett.

Ha elveszik a támogató híradóst a tűzoltásvezetőtől, cselekvésében korlátozzátok. Megtehetitek, de tudnotok kell, hogy bajt okoztok ezzel.

Üdv:
Handbauer Péter
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. szept. 01. 8:45

Mondjuk azt az utolsó mondatot nehéz volt nem magamra venni! :-x
Ez egy következmények nélküli ország! Ezt ki is mondta és melyik oldalról?
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. szept. 01. 2:38

Kedves Csögi
A megyei ügyelet -mint tevékenységirányító- szerepéről vitáztunk lejjebb, s úgy gondoltam nem általánosságban elmélkedem, hanem példákat is hozok az igazam alátámasztására.
Ami a rálátást illeti.. no de nem ismerjük egymást..

tar21-nek:
Amit írtam lehet hogy nem szép, de igaz! (manapság a fórumon nagyon sokan hazugságokat s féligazságokat próbálnak tényekként feltüntetni. persze régen is!)
Ami a bizalmat illeti: a kivételek erősítik a szabályt, akinek nem inge nem veszi magára!
Boxer
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. aug. 31. 20:36

BOXER írta:Uraim!
A katasztrófavédelem " tevékenységirányításáról", a megyei ügyeletesek rátermettségéről pár történetet hadd írjak le, mindenki levonhatja a megfelelő következtetéseket...
Kb. húsz éve, fiatal parancsnokként első fenyítésemet egy beosztottnak adtam, mivel azt hittem hogy lusta s azért nem tanul s ötödször is megbukott a házi vizsgán a tűzoltókészülék-ellenőrök tudnivalóiból. Igaz később kiderült, hogy nem képes rá.. Hamarosan megyei ügyeletes lett belőle, nem túl rég még nyugdíjasként is "visszafoglalkoztatták! ( H.F.)
A 90-es évek elején két fiatal beo.tüó elém állt, hogy támogatást kérjenek mert főiskolára szeretnének menni. Egyiküknek adtam G.L. - a másiknak nem, mert szerpk.-ként sem tudott helytállni úgy ahogy én elvártam. Aztán dícséretére legyen mondva saját idejéből stb. elvégezte a főiskolát, s hamarosan megyei ügyeletes lett belőle. Onnét pár éve kb. negyven évesen nyugdíjba vonult! P.L.
Az előző fiatalember ma TMOV, pk-h Zalaegerszegen
A 2004 -es hűtőházi tűz hab a tortán.. a tevékenységirányítás tekintetében, a megyei igazgató és "zenekara" kérdezni sem mert nemhogy irányítani. Az ügyelet persze kérdezett, mert fentről őt is nyaggatták..
Hirtelen ennyi, de hosszú pályafutásom alatt napi példák tömkelege bizonyította "hozzáértésüket és szükségességüket"
Mindezt azért írtam monogramokkal is, mert színigaz s ellenőrizhető, bár tudom hogy pár fogalmatlan katasztrófásnak ez sem elég érv a vitákban.
Ha még azt is hozzáteszem hogy az én időmben még volt pár tüzoltó is a megyéken (2007.-ig) akik korábban talán láttak tüzet, de ma már lámpással sem találsz olyat.!
Boxer
Tisztelt Uram. Azt hiszem itt a fórumon felesleges személyeskedni! Felettébb sértők is sorai az érintetteknek.

A megyei ügyeletek jelenlegi feladatára gondolom nincs rálátása! Csak tapogat! Kérdezem, hogy a jelenlegi ügyeleti rendszerben mennyire kell a megyei ügyeletesnek tűzoltónak lennie? Egy 20 éves informatikus kölyök az RST ismeretével jobban el tudja látni a szolgálatot, mint akármilyen veterán tűzoltó, informatikai fogyatékossággal. A jelenlegi rendszerben az ügyeleten ez kell. Ha irányításról beszélünk, akkor ez kevés!

Abban egyetértünk, hogy a szakmát vissza kellene hozni a katasztrófavédelembe is!
Ma este egy kicsit mulatunk!!!
tar21
hamutipró

Hozzászólás Szerző: tar21 » 2010. aug. 31. 20:21

BOXER írta:Uraim!
A katasztrófavédelem " tevékenységirányításáról", a megyei ügyeletesek rátermettségéről pár történetet hadd írjak le, mindenki levonhatja a megfelelő következtetéseket...
Kb. húsz éve, fiatal parancsnokként első fenyítésemet egy beosztottnak adtam, mivel azt hittem hogy lusta s azért nem tanul s ötödször is megbukott a házi vizsgán a tűzoltókészülék-ellenőrök tudnivalóiból. Igaz később kiderült, hogy nem képes rá.. Hamarosan megyei ügyeletes lett belőle, nem túl rég még nyugdíjasként is "visszafoglalkoztatták! ( H.F.)
A 90-es évek elején két fiatal beo.tüó elém állt, hogy támogatást kérjenek mert főiskolára szeretnének menni. Egyiküknek adtam G.L. - a másiknak nem, mert szerpk.-ként sem tudott helytállni úgy ahogy én elvártam. Aztán dícséretére legyen mondva saját idejéből stb. elvégezte a főiskolát, s hamarosan megyei ügyeletes lett belőle. Onnét pár éve kb. negyven évesen nyugdíjba vonult! P.L.
A 2004 -es hűtőházi tűz hab a tortán.. a tevékenységirányítás tekintetében, a megyei igazgató és "zenekara" kérdezni sem mert nemhogy irányítani. Az ügyelet persze kérdezett, mert fentről őt is nyaggatták..
Hirtelen ennyi, de hosszú pályafutásom alatt napi példák tömkelege bizonyította "hozzáértésüket és szükségességüket"
Mindezt azért írtam monogramokkal is, mert színigaz s ellenőrizhető, bár tudom hogy pár fogalmatlan katasztrófásnak ez sem elég érv a vitákban.
Ha még azt is hozzáteszem hogy az én időmben még volt pár tüzoltó is a megyéken (2007.-ig) akik korábban talán láttak tüzet, de ma már lámpással sem találsz olyat.!
Boxer

Ezredes Úr tisztelettel, de ez nem volt szép!
Köszönöm(jük) a bizalmat!
Ez egy következmények nélküli ország! Ezt ki is mondta és melyik oldalról?
BOXER
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: BOXER » 2010. aug. 31. 19:25

Uraim!
Boxer
Drakula
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Drakula » 2010. aug. 31. 18:47

kiscsávó írta:
Drakula írta:Bakondi György(Babák László) által összeállított csapat az OKF-en jó irány?
Kiket állítottak össze, mondjatok már valamit. Mit tudtok?
http://www.katasztrofavedelem.hu/index2 ... et_vezetok" onclick="window.open(this.href);return false;
Hozzászólásom nem tény, hanem vélemény.
csömi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: csömi » 2010. aug. 31. 18:22

Amíg a k...favédelem "uralkodik " ( szó szerint minden szinten : országos ,megyei) a TŰZOLTÓSÁGOK felett addig normális viszony nem várható.
Mikor kérdezik meg a tűzoltókat milyen rendszer irányítás felelne meg legjobban a testületnek ?????????
A gazdasági elnyomásról nem is beszélve !!!!!
A biztosítós %-ot is lenyúlta a favédelem ( pl.: MOLARI), pedig a tűzvédelmi törvény egyértelműen fogalmaz a felhasználhatóságáról !!!!!!
5 éves elnyert gépjármű pályázatok vannak még kielégítetlenül de különböző tűzoltósághoz nem kötődő feladatokra kifizettek ezekből a pénzekből. Milyen alapon ???
Ki a felelős ???
A tűzoltók mikor kapják vissza ezt a pénzt a k...favédelemtől ???
Nem csoda, ha a jelenlegi parancsnokok és beosztottjaik negatívan vélekednek róluk.
kiscsávó
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: kiscsávó » 2010. aug. 31. 18:18

Drakula írta:Bakondi György(Babák László) által összeállított csapat az OKF-en jó irány?
Kiket állítottak össze, mondjatok már valamit. Mit tudtok?
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. aug. 31. 15:54

tar21 írta: Na vegyük már észre magunkat, és kezdjünk el valódi dolgokkal foglalkozni, mert most olyanok vagyunk mint a rossz házasok, akik azon veszekszenek, hogy ki dolgozik többet! Mindenki végezze el a saját munkáját és utána közösen próbáljuk meg a tűzoltók érdekeit képviselni! [-X
Csak jutnánk már el eddig!
Csögi
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Csögi » 2010. aug. 31. 15:51

samy írta:Tiszteletem a kolegáknak!
1,Egy pár szót hozzáfűznék,ha megengeditek.Teljesen egyetértek "lapidus"nevű kolegám azon vélemény nyilvánításával,hogy a "Katasztrófavédelem" némely részegysége mit nevez munkának.
2,Némely "kolega" itt,kifejezte fantasztikus véleményét azzal kapcsolatban hogy milyen "embereket" alkalmaznak a Höt-ök,mármint arra a szövegre értem hogy olyanokat,aki semmi másra nem jó,ill akire a káreseteknél is figyel a többi tűzoltó nehogy baja legyen stb..stb.
3,"Pozsár"kolegát már régóta ismerem,és ő nagyon is jól megfogalmazta hogy mit jelent egy jó Híradós,értem ezalatt hogy a szpk jobb keze.
4,Tudjátok,én nem szoktam ide sokat írni,"csak olvasni",viszont azt kikérem magamnak,és az összes Tűzoltó Híradós nevében azt,hogy minket,ill a munkánkat bárki is lekicsinyítse,és majdhogynem lehülyézzen,és gyengeelméjűnek tituláljon.
5,Írásomból kiderült hogy én is híradós vagyok,és igen én is vonultam,de nem azért kerültem a híradóba mert nem értettem a dolgomhoz. A megyei ügyeletesekről meg annyit "Tisztelet a nagyon sok kivételnek" hogy milyen megyei ügyeletes az,aki egy riasztásnál,ill fokozat emelésnél felhív,és megkérdezi hogy mit csináljon,ill milyen szert riasszon.
6,Végezetül,lehet hogy egyszerűnek tűnik az írásom,de hát én egy egyszerű Tűzoltó vagyok sok munkatársammal együtt,és aki lehordja a másik munkáját,mivel szerinte erre nincs szükség,na azt olyan ember mondja akinek nincs veszélyben a helye,hisz mint tudjuk "A kibicnek semmi sem drága"
Senki nem mondta, hogy minden híradós gyenge. Vannak gyengék, de ezt korábban már kitárgyaltuk, ahogy a megyei ügyeleteseket is. Írod, hogy csak olvasgatni szoktál írni nem nagyon! Olvass visszább picit! És értelmezd is, ne csak olvasd! :-) Ha nem érzed úgy, hogy rád vonatkozik nem is kell kikérned azt! Mindannyian tudjuk miről van szó!
Drakula
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Drakula » 2010. aug. 31. 15:42

Csögi írta:A katasztrófavédelmet szakemberekkel kell feltölteni. Akkor lesz rendes irányítás, szakfelügyelet, képzés és működik a rendszer.
Bakondi György(Babák László) által összeállított csapat az OKF-en jó irány?
Hozzászólásom nem tény, hanem vélemény.
Válasz küldése