Rendvédelmi életpálya

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Re: Rendvédelmi életpálya

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2015. jan. 19. 16:51

A beosztott rendvédelmiseknek ígéri a legtöbbet Bakondi

2015.01.19.

A rendszeres jövedelmek biztosan legalább harminc százalékkal nőnek majd júliustól a rendvédelemben – legalábbis az alapfeladatot ellátó beosztottaknak ezt ígéri az új életpályamodell kidolgozásáért felelős miniszteri biztos. A vezetők feleennyi emelésre számíthatnak, de ők már ma is viszonylag jól keresnek.

Valamivel rosszabbul járnak azok, akik nem a rendészeti szerv alapfeladataival közvetlenül összefüggő tevékenységet végeznek – ide tartozhatnak egyebek mellett a pénzügyi, számviteli, személyzeti területen dolgozók –, mert nekik 25 százalék jár. A vezetői állomány – például egy városi rendőrkapitány vagy tűzoltóparancsnok, illetve ennél magasabb beosztású személy – viszont kevesebbre, csupán 15 százalékra számíthat. Bakondi szerint ez teljesen méltányos, hiszen ők a beosztottakhoz képest lényegesen többet keresnek, és ha harminc százalékot kapnának, a bérek közötti szakadék tovább nőne.

A miniszteri biztos hangsúlyozta: a fizetésemelés – amelynek mértéke 2019-ig eléri az ötven százalékot – az életpályamodellnek csak az egyik része. A hivatásos állomány szolgálati viszonyát szabályozó új törvény tervezete tartalmaz más elemeket is, amelyek célja, hogy színvonalasabb munkára ösztönözzenek, illetve tegyék vonzóbbá a hivatásos pályát. Az előbbit szolgálja, hogy az egyének és a szervezetek teljesítményét is rendszeresen értékelni fogják, s a jobban teljesítők évente kétszer, akár a havi fizetéssel összemérhető jutalmat kaphatnak.

Az előmeneteli rendszer ugyancsak változni fog, s aki megfelelő iskolai végzettséget szerez, szabályozott keretek között magasabb beosztásba kerül. Ha azonban valaki nem kíván előrelépni, de rendszeresen képezi magát, ugyancsak magasabb jövedelemhez juthat. Bakondi György hozzátette: orvosolják azt a problémát is, hogy ma a tiszthelyettesek nyolc-tíz év alatt elérhetik a rendfokozati maximumot, és utána már alig kaphatnak béremelést: a mai három helyett hat fizetési besorolási osztály lesz.

Növelni kívánják a korpótlék mértékét is – ami 25 év szolgálat után az illetményalap másfélszerese, 35 évnél pedig már több mint kétszerese –, ezzel ösztönözve az idősebb korosztályokat, hogy minél tovább a pályán maradjanak. Ez az illetményalap a közszolgálatban ma körülbelül 38 és fél ezer forint, de a rendvédelemben ennél magasabb lesz, egyelőre azonban nem tudni, hogy pontosan mekkora összegről lehet szó.

A hivatásos állomány esetében az adott beosztással együtt járó veszélyeket szintén el kívánják ismerni. A miniszteri biztos elmondta, hogy ez a hivatásos pótlék az illetményalap ötventől négyszáz százalékáig terjedhet, és az adott munkakörben jelentkező konkrét kockázatoktól függ. Vagyis: ha valaki irodai munkát végez, annak ötven százalék jár, míg egy vonulós tűzoltó vagy egy kommandós jóval többet kaphat, ám a részletszabályok kidolgozása még tart.

A rendvédelmi szolgálatot más eszközökkel is igyekeznek vonzóbbá tenni. A fiatalok kedvező feltételekkel lakásvásárlási kölcsönt vehetnek fel, és annak futamideje akár a nyugdíjig tarthat. Emellett a hivatásosok olyan biztosítást köthetnek, amely tartalmaz élet-, baleset- és általános felelősségbiztosítást, ugyanakkor előtakarékossági elemet is.

A szakszervezetek egyik legfontosabb követelése a korkedvezményes nyugdíj visszaállítása. A miniszteri biztos szerint ezt a rendvédelemben semmi nem indokolja, hiszen aki a hatvanadik életévének betöltése után válik alkalmatlanná a szolgálatra, rendelkezési állományba kerülhet, és legfeljebb öt évig – tehát az általános nyugdíjkorhatár eléréséig – gyakorlatilag a teljes fizetését meg fogja kapni.

Amennyiben valakinek az egészségi állapota ennél fiatalabb korban romlik olyan mértékben, hogy az eredeti beosztásában – például járőrként vagy vonulós tűzoltóként – nem dolgozhat tovább, átképzés után más munkakört kaphat – állítja Bakondi György. De ha az érintett személy a hivatásos rendvédelmi vagy más államigazgatási szervnél sem foglalkoztatható tovább, és távozni kényszerül a közszolgálatból, a biztosítása alapján jelentős összegű készpénzhez jut.

A hivatásosok fizetése ma 112 ezertől indul

A jelenlegi szabályozás szerint egy helyi szervnél – városi rendőrkapitányságnál vagy tűzoltó-parancsnokságnál – dolgozó tiszthelyettes illetménye a pótlékok nélkül bruttó 112 ezertől 202 ezer forintig terjedhet. (A legkisebb fizetés tehát nem éri el az idei évre a szakképesítést igénylő munkakörökben foglalkoztatottak garantált bérminimumát.) Egy főosztályvezető besorolású vezető helyi szinten 456 ezret kereshet, míg ugyanilyen beosztás esetén a minisztériumban százezerrel több a fizetés.

Jövőre jönnek a kormánytisztviselők

A költségvetési törvényben csaknem ötvenmilliárd forintot különítettek el a rendvédelemben dolgozó 64 ezer hivatásos és a 18 ezer katona fizetésének harmincszázalékos emelésére (igaz, ebből tízmilliárdot az adók és járulékok tesznek ki). Az új szolgálati törvény tervezetét várhatóan márciusban nyújtják be a parlamentnek, és arról áprilisban szavaznak majd a képviselők, s a jogszabály július 1-jén léphet hatályba.

A jövő esztendőben a 78 ezer kormánytisztviselő számíthat hasonló mértékű fizetésemelésre, ami több mint százmilliárdos többletkiadást jelent. A 2019-ben befejeződő bérfejlesztések forrásigénye addig csaknem 330 milliárd forintot tesz ki. Az intézkedés egyébként összességében 160 ezer főt érint, akiknek a javadalmazására négy esztendő múlva csaknem ezermilliárdot költenek majd évente.

Forrás: http://nol.hu/belfold/fizetesemeles-a-b ... an-1510685" onclick="window.open(this.href);return false;
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. nov. 28. 9:30

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. nov. 26. 10:49

Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. nov. 26. 8:24

fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. nov. 06. 18:38

Elhangzott valami érdemleges?
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. nov. 06. 9:50

fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. nov. 03. 0:36

Big Gabi írta:Kérdés: http://www.parlament.hu/irom40/01583/01583.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Válasz: http://www.parlament.hu/irom40/01583/01583-0001.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Nesze semmi fogd meg jól?!
Azért a kérdést feltevő is pofátlan NEM?
7 esztendeje (vagyis a szoci kormány alatt is 3 éven át) van befagyasztva.
Miért fagyasztották be? A saját közszolgák illetményalapját?
Befagyasztották a "honatyák" juttatását is???
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. nov. 02. 20:30

Kérdés: http://www.parlament.hu/irom40/01583/01583.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Válasz: http://www.parlament.hu/irom40/01583/01583-0001.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. okt. 29. 13:22

Megéget-Ő írta:Igazad van!
Megkövetem őket és várom a jövő évet!!! :elvarazsolt:
fajó írta:
Megéget-Ő írta:Lassan csúszik ez az egész..... az új végső, végső határidő 2016-tól...... :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Kafa, de tényleg.... :hazudos: :hazudos:
http://www.origo.hu/itthon/20141027-neg ... enyet.html
A 2016-ot - olvasatomban - a köztisztviselőkre vonatkoztatják nem?
De ugye csak ebben követed meg őket?
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2014. okt. 29. 13:13

Igazad van!
Megkövetem őket és várom a jövő évet!!! :elvarazsolt:
Megéget-Ő
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. okt. 29. 12:41

Megéget-Ő írta:Lassan csúszik ez az egész..... az új végső, végső határidő 2016-tól...... :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
A 2016-ot - olvasatomban - a köztisztviselőkre vonatkoztatják nem?
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. okt. 29. 12:37

Megéget-Ő írta:Bocsánat, csak egy kicsit elkapott az indulat!!!!
Tényleg, meddig lehet ezt még fokozni??
Pár éve a Főigazgató ÚR ezt nyilatkozta:
http://vehir.hu/cikk/2012-04-27/eletpal ... ofavedelem

Akkor vettek el mindent kedvezményt, nem is értem, hogy mer valaki valós életpályáról nyilatkozni!!!!

Az akkor megjelent cikk és az elhangzott beszéd is valós új életpályáról beszél......nem megvalósítandó, hanem jelenlegi életpályáról :ideges: :ideges:
Akkor is berágtam. Csak azt nem értem, ha ezt már két éve bevezették akkor most min munkálkodnak???
Az akkori kirohanásom:
Megéget-Ő írta:Tisztelt Kollégák!!!
Ezt én már tényleg nem értem:

A katasztrófavédelem megújult rendszere tovább erősíti az ország tűzvédelmét, tervezhetőbbé és kiszámíthatóbbá teszi baj esetén a szükséges beavatkozásokat, az állománynak pedig valós életpályamodellt kínál - összegezte a szervezet életében az elmúlt fél évben végbement változásokat Bakondi György.

A tűzoltók által sokszor kritizált, európai viszonylatban alacsony bérezéséről szólva azt mondta: januárban minden tűzoltó 14 ezer forintos béremelést kapott az adórendszer változása miatti bérkompenzáció mellett, és jelentős technikai fejlesztések történnek. Megjegyezte: az új rendszerben a fizetési fokozat nemcsak a beosztástól, hanem a teljesítménytől, szakképzettségi szinttől is függ.

Én nem is tudom, hol dolgozom!! Eddig azt hittem, hogy az egységes KATASZTRÓFAVÉDELEMBEN!!
Én nem látok semmiféle változást a régi életpálya modellhez képest, legfeljebb annyit,hogy:

-nem kapok 13.havi fizetést
-Akár 35 év szolgálati viszonnyal a hátam mögött, ha megsérülök egy tűznél, mehetek az utcára, nincs esély a nyugdíjra!!
-ha szerencsém lesz és elérem a nyugdíjas éveket, mint megbecsült rendvédelmi nyugdíjas
tengődhetek még abból is kevesebből, mint amit ti fizetésnek hívtok!
-stb. negatívumok..nem is sorolom...
Viszont most már tényleg mondja el valaki, hogy hol van ez az új életpálya modell!!

-Tudtommal a beosztásokhoz tartozó szorzó szám nem változott!!
-Beosztásokhoz tartozó képesítési rendszer nem változott!!
-A köztisztviselői illetmény alap már lassan 10 éve nem változott!!
-Nem tudok olyan beosztást ahol teljesítmény bármilyen módon befolyásolná a fizetést, hacsak nem negatív irányba!
-Nem tudok olyanról, hogy valakinek azonos beosztásban, több iskoláért,vagy több képesítésért többet fizetnének!!
Látok diplomás tiszthelyetteseket, ugyanannyi pénzért, mint aki mondjuk középiskolát végzett!

Szóval én nem értem hol van az új életpálya modell???
Arról volt szó, hogy most lesz majd kidolgozás alatt, most meg már kiderül, hogy ez már az új, csak nem változott semmi!!!

:lenezo: :lenezo: :lenezo: :lenezo: :lenezo:
Kötelező az igazmondás???
Be kell tartani az ígérvényeket???
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2014. okt. 29. 11:39

Bocsánat, csak egy kicsit elkapott az indulat!!!!
Tényleg, meddig lehet ezt még fokozni??
Pár éve a Főigazgató ÚR ezt nyilatkozta:
http://vehir.hu/cikk/2012-04-27/eletpal ... ofavedelem

Akkor vettek el mindent kedvezményt, nem is értem, hogy mer valaki valós életpályáról nyilatkozni!!!!

Az akkor megjelent cikk és az elhangzott beszéd is valós új életpályáról beszél......nem megvalósítandó, hanem jelenlegi életpályáról :ideges: :ideges:
Akkor is berágtam. Csak azt nem értem, ha ezt már két éve bevezették akkor most min munkálkodnak???
Az akkori kirohanásom:
Megéget-Ő írta:Tisztelt Kollégák!!!
Ezt én már tényleg nem értem:

A katasztrófavédelem megújult rendszere tovább erősíti az ország tűzvédelmét, tervezhetőbbé és kiszámíthatóbbá teszi baj esetén a szükséges beavatkozásokat, az állománynak pedig valós életpályamodellt kínál - összegezte a szervezet életében az elmúlt fél évben végbement változásokat Bakondi György.

A tűzoltók által sokszor kritizált, európai viszonylatban alacsony bérezéséről szólva azt mondta: januárban minden tűzoltó 14 ezer forintos béremelést kapott az adórendszer változása miatti bérkompenzáció mellett, és jelentős technikai fejlesztések történnek. Megjegyezte: az új rendszerben a fizetési fokozat nemcsak a beosztástól, hanem a teljesítménytől, szakképzettségi szinttől is függ.

Én nem is tudom, hol dolgozom!! Eddig azt hittem, hogy az egységes KATASZTRÓFAVÉDELEMBEN!!
Én nem látok semmiféle változást a régi életpálya modellhez képest, legfeljebb annyit,hogy:

-nem kapok 13.havi fizetést
-Akár 35 év szolgálati viszonnyal a hátam mögött, ha megsérülök egy tűznél, mehetek az utcára, nincs esély a nyugdíjra!!
-ha szerencsém lesz és elérem a nyugdíjas éveket, mint megbecsült rendvédelmi nyugdíjas
tengődhetek még abból is kevesebből, mint amit ti fizetésnek hívtok!
-stb. negatívumok..nem is sorolom...
Viszont most már tényleg mondja el valaki, hogy hol van ez az új életpálya modell!!

-Tudtommal a beosztásokhoz tartozó szorzó szám nem változott!!
-Beosztásokhoz tartozó képesítési rendszer nem változott!!
-A köztisztviselői illetmény alap már lassan 10 éve nem változott!!
-Nem tudok olyan beosztást ahol teljesítmény bármilyen módon befolyásolná a fizetést, hacsak nem negatív irányba!
-Nem tudok olyanról, hogy valakinek azonos beosztásban, több iskoláért,vagy több képesítésért többet fizetnének!!
Látok diplomás tiszthelyetteseket, ugyanannyi pénzért, mint aki mondjuk középiskolát végzett!

Szóval én nem értem hol van az új életpálya modell???
Arról volt szó, hogy most lesz majd kidolgozás alatt, most meg már kiderül, hogy ez már az új, csak nem változott semmi!!!

:lenezo: :lenezo: :lenezo: :lenezo: :lenezo:
Megéget-Ő
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2014. okt. 29. 11:11

Lassan csúszik ez az egész..... az új végső, végső határidő 2016-tól...... :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:
Megéget-Ő
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. okt. 28. 8:36

Megéget-Ő írta:Szép Napot!
Pár hír.....:
http://hvg.hu/itthon/20141024_mehesz_fo ... asz_rendor
http://hvg.hu/itthon/20141022_Durvan_me ... onak_tuzol
Nagyon gyanítom, hogy a Durván kifejezés, jövőre idézőjel közé kerül!!! :hazudos:

Üdv!
Mit emelnek és mit vesznek el?
Végeredményben milyen pozitív változás lesz?
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2014. okt. 25. 9:38

Szép Napot!
Pár hír.....:
http://hvg.hu/itthon/20141024_mehesz_fo ... asz_rendor
http://hvg.hu/itthon/20141022_Durvan_me ... onak_tuzol
Nagyon gyanítom, hogy a Durván kifejezés, jövőre idézőjel közé kerül!!! :hazudos:

Üdv!
Megéget-Ő
angel911
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: angel911 » 2014. okt. 21. 17:55

http://www.origo.hu/gazdasag/20141021-t ... leset.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Fél lelkünk maradt, úgy összeforrtunk. Félhomály csak delelő napunk. De akárhogy kínoz is a sorsunk, már mi nem változhatunk. Goethe, Johann Wolfgang von
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2014. szept. 12. 19:09

Üdv!
Sajnos én is ezt tapasztalom a környezetemben és meg is értem a kollégákat!
http://hvg.hu/itthon/20140912_rendor_ku ... izetes_TEK
:-(
Megéget-Ő
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. aug. 14. 23:06

Egy szösszenet:
"Bárcsak tudhatnád, milyen érzés hajnali 3-kor bent ragadt gyerekeket keresni egy égő házban, ahogy lángok cikáznak a fejed felett és égetik a tenyeredet, miközben mászol a rogyadozó padlón és alattad ég a konyha.
Bárcsak átéreznéd a feleségnek a fájdalmát, mikor a férjének próbálom megkeresni a pulzusát - de már nincs neki. Elkezdem az újraélesztést azért - remélvén, hogy sikerül visszahozni, miközben legbelül tudom, hogy túl késő.
Bárcsak ismernéd az égő szigetelés jellegzetes szagát, és a füsttől keserű nyál ízét a szádban, a kifordult csizmádban érződő átható forróságot, a lángok ropogását és azt a hátborzongató érzést, mikor semmit nem látsz a sűrű füstben.
... Érzések, amelyeket én már rég ismerek.
Bárcsak olvashatnál a gondolataimban, amikor hallom a riasztást és átfutnak az agyamon a kérdések: vaklárma vagy igazi tűz? Vannak-e bent áldozatok? Milyen az épület szerkezete? Milyen veszélyek várnak rám?
Bárcsak érezhetnéd azt a szorongást amit a fecskendőben ülve érzek társaimmal összepréselődve, miközben a gépkocsivezető lába keményen nyomja a gázpedált, és újra meg újra nyomom a légkürtöt mikor nem adják meg az elsőbbséget a kereszteződésekben. Mégis, mikor szükséged van ránk és megérkezünk, az első reakciód az lesz:
-Azt hittem, már sosem érkeztek meg!

Bárcsak ismerhetnéd a gondolataimat amelyek átfutnak az agyamon, miközben egy tinilányt mentek ki egy autóroncsból:
-Mi lenne, ha ez az én lányom, testvérem, barátnőm vagy családtagom volna? És hogyan reagálnak majd a szülei arra, mikor egy rendőr ott áll az ajtóban a sapkájával a kezében?
Bárcsak tudnád milyen érzés a hátsó ajtón beosonni otthon, és úgy üdvözölni a szüleidet és a családodat, hogy nem mered elmondani, hogy majdnem soha többé nem érkeztél haza.
Bárcsak érezhetnéd milyen amikor az emberek szavakkal, vagy akár fizikailag is neked esnek, vagy leszólják amit csinálok, vagy amikor kijelentik: - Ez velem soha nem fog megtörténni!
Bárcsak átérezhetnéd a fizikális és mentális nyomást, a félbeszakított vagy elmaradt étkezéseket, az ébren töltött órákat, és az elmulasztott társadalmi eseményeket, plusz még azt a rengeteg tragédiát amelyet látok nap mint nap.
Bárcsak tudnád micsoda érzés megmenteni valaki életét, vagy megóvni a tulajdonát, vagy ott lenni mikor szükség van rád és rendet teremteni a káoszban.
Bárcsak tudnád, milyen érzés átkarolni egy kisfiút aki azt kérdi:
-Anya jól van? - miközben nem tudsz anélkül a szemébe nézni, hogy magad is ne sírnál és közben nem tudod mit is mondhatnál. Vagy visszatartani valakit, aki végignézi ahogy a barátját próbálják kimenteni a roncsból és újraéleszteni, majd a mentő elszáguld vele.

Egy érzés, amelyet én már régóta ismerek.
Hacsak nem éltél te is ebben, akkor nem értheted meg soha teljesen azt, hogy ki vagyok, kik vagyunk, és hogy mit jelent számunkra a hivatásunk!
Bárcsak érthetnéd!!"
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2014. aug. 10. 21:51

Tisztelt - új közszolgálati életpálya kidolgozásáért felelős - miniszteri biztos úr!
Szíves figyelmébe ajánlanám az alábbi felvételt (teljes egészében való megtekintését)! https://www.youtube.com/watch?v=Uo9Qbj940s4
Amennyiben ideje nem engedi az egész megnézését,javasolnám olyan közreműködő igénybevételét aki NEM a lényegét veszi ki, s terjeszti Ön elé kivonatolt változatát! De az egész felvétel megtekintése (szerintem) az Ön által is megkövetelt EGYSÉGES-ségnek!
Eltelt jó pár esztendő amikor ez a felvétel elkészült. Az állapotok összevetve a technikai fejlődésen vehetők észre, de a többi.....
Remélem nem zavartam pihenő idejében!
toportyán
slagmester

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 08. 8:39

Big Gabi írta:„Mint ismeretes a Belügyminiszter miniszteri biztossá nevezte ki Bakondi György tű. altábornagyot, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatóját. A feladat komoly kihívások elé álltja majd a vezetőt, hiszen a közszférában nem parancsuralmi rendszer van, így megkerülhetetlen a széleskörű egyezetés. A tűzoltók szempontjából szerencsés választás az OKF főigazgatója e nemes feladatra, hiszen pontosan tisztában van a tűzoltó állomány bérlemaradásával például a pedagógusokhoz képest. Valamint abban is hatékony lépéseket tehet, hogy végre a munkaidő is egységes legyen az új életpályán. Ne kelljen Magyarországon egyedülálló módon a vonulós tűzoltóknak heti 48 órát dolgozni.”

Sínen van az új egységes közszolgálati életpálya-modell
http://www.htfsz.hu/eletpalyamodell/162 ... lya-modell" onclick="window.open(this.href);return false;

Csak megjegyzésként, a Hszt. ma is egységes munkaidőt határoz meg!

Hszt. „84. § (1) A szolgálatteljesítési idő heti 40 óra.
(2) A részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásokban az (1) bekezdésben meghatározottnál hosszabb, de heti 48 órát meg nem haladó szolgálatteljesítési idő állapítható meg.”

Nem azt fogalmazza a (2) bekezdés, hogy a készenléti jellegű beosztásokban heti 48 óra a szolgálatteljesítési idő, hanem a törvény lehetőséget ad az (1) bekezdéstől az eltérésre, munkáltató él lehetőséggel, de nem minősíti túlórának és így nem fizeti ki a 8 óra különbözetet!
Ez semmi más, mint az Október 12-i helyhatósági választások előtti kampányfogás :-x
Megint idedobnak egy "reménnyel" kecsegtető álhírt, a jelentős létszámú közszféra (egyre csökkenő jóhiszeműségét alapul véve) potenciális szavazóinak, no meg feszültség keltése, az egyéb ágazatokkal, főleg a beetetett nyugdíjasokkal szemben?

Októberben két nagy gyásznap lesz!
Az elsőn nagyjainkra emlékezünk!
A rá egy hétre követően pedig a regnáló bagázs korlátlan, talán még autokrata (de hamarosan diktatórikus hangnembe átváltó) mindenkiin - ki másként (nem egységesen) gondolkodik - átgázoló "munkálkodását" mélyíti el? :-x :-x :-x
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. aug. 07. 16:06

„Mint ismeretes a Belügyminiszter miniszteri biztossá nevezte ki Bakondi György tű. altábornagyot, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatóját. A feladat komoly kihívások elé álltja majd a vezetőt, hiszen a közszférában nem parancsuralmi rendszer van, így megkerülhetetlen a széleskörű egyezetés. A tűzoltók szempontjából szerencsés választás az OKF főigazgatója e nemes feladatra, hiszen pontosan tisztában van a tűzoltó állomány bérlemaradásával például a pedagógusokhoz képest. Valamint abban is hatékony lépéseket tehet, hogy végre a munkaidő is egységes legyen az új életpályán. Ne kelljen Magyarországon egyedülálló módon a vonulós tűzoltóknak heti 48 órát dolgozni.”

Sínen van az új egységes közszolgálati életpálya-modell
http://www.htfsz.hu/eletpalyamodell/162 ... lya-modell" onclick="window.open(this.href);return false;

Csak megjegyzésként, a Hszt. ma is egységes munkaidőt határoz meg!

Hszt. „84. § (1) A szolgálatteljesítési idő heti 40 óra.
(2) A részben vagy egészben készenléti jellegű beosztásokban az (1) bekezdésben meghatározottnál hosszabb, de heti 48 órát meg nem haladó szolgálatteljesítési idő állapítható meg.”

Nem azt fogalmazza a (2) bekezdés, hogy a készenléti jellegű beosztásokban heti 48 óra a szolgálatteljesítési idő, hanem a törvény lehetőséget ad az (1) bekezdéstől az eltérésre, munkáltató él lehetőséggel, de nem minősíti túlórának és így nem fizeti ki a 8 óra különbözetet!
toportyán
slagmester

Re: Lánchíd Rádió

Hozzászólás Szerző: toportyán » 2014. aug. 06. 8:44

fajó írta:
"Tarthatatlan az az állapot, hogy a fegyveres testületeknél a kezdő végrehajtói állomány illetménye jelenleg a kiegészítő pótlék nélkül nem éri el a szakmunkás minimálbér összegét – vagyis a bérek rendezése feltétlen szükséges.
Éppen ezért kell egy életpályamodell, melyet már kidolgozott a Magyar Rendvédelmi Kar. A részletekről és elképzeléseikről már beszámoltak Orbán Viktor kormányfőnek is

Kérdem Én balga lélek: Tibor, nem a tagsággal kell először ismertetni a "munkátokat" :-? :-? :-? :-? :-?
Most akkor végül-is KI- KIK választottak meg??? "Netán helyeztek ezen pozícióba?????????????"
Big Gabi írta:„Miniszteri biztosként a közszolgálati életpálya kidolgozásának koordinálásáért is felel a jövőben Bakondi György, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának vezetője.”

Miniszteri biztos lett a katasztrófavédelem fejéből

http://www.origo.hu/itthon/20140805-min ... jebol.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bakondi György miniszteri biztosi megbízatása legfeljebb hat hónapra, augusztus elsejétől 2015. január 31-éig szól - olvasható az utasításban."

Remélhetőleg csak azért eddid, mert ez a "mindenhez értő", kíméletlen kitelepítő (egykori "bokorugró") betölti a felső nyugdíjkorhatárt (amennyiben megéri), s eltakarodik a büdös francba?
A felső vezetés a népet ámítja, hogy ők aztán kitisztítják, korruptmentesítík :mrgreen: a közéletet! Egy darabig hittem nekik :radobbent: De semmivel sem különbek az ellenfeleiknél, meghazudtolják önmagukat, sok esetben még rosszabbak :-x
Rákosi rendszert hamar elfeledtétek! S nem a padlássöprésekre gondolok!
Az aranysakál, nádi-farkas más nevén csikasz írtja a kártevőket!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Re: TŰZOLTÓSÁG és katasztrófavédelem

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2014. aug. 06. 7:19

„Miniszteri biztosként a közszolgálati életpálya kidolgozásának koordinálásáért is felel a jövőben Bakondi György, a Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóságának vezetője.”

Miniszteri biztos lett a katasztrófavédelem fejéből

http://www.origo.hu/itthon/20140805-min ... jebol.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Válasz küldése