Rendvédelmi életpálya

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
fajó
Szent Tömlő őrzője

Re: Rendvédelmi életpálya

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. feb. 04. 7:09

Milyen lesz a rendvédelmi életpálya hogyha létszámstop van, s a hiányzó státuszokat nem lehet feltölteni? Az állománytábla meg q.rvára titkos! Papírtologató részleg lesz talán megerősítve?
Megint csak kérdeztem, érdeklődtem!
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
fajó
Szent Tömlő őrzője

Re: Tűzoltós hírek a médiában

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. jan. 25. 20:53

Tűzoltó1234
hamutipró

Hozzászólás Szerző: Tűzoltó1234 » 2012. jan. 25. 11:12

http://www.metropol.hu/itthon/cikk/836730" onclick="window.open(this.href);return false; életpálya!
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. jan. 23. 20:51

fajó
kerdezo84 írta:Az a szomorú, hogy ez a tanulás egyedül a tűzoltóságokon van meg, ott is csak a vonulós állománytól várják el.
A megelőzősöket békén hagyják ezzel.
De más rendvédelmi szervnél sem hallottak ilyen butaságról mint ami itt folyik.
Ez a tavalyi demonstrációk retorziója, ugye tudni vélik az illetékesek?

Hozzászólás témája: Re: Váltás az OKF-en
HozzászólásElküldve: 2012. jan. 07. 19:12
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Tiszteletem!
A mai napon belátogattam "egykori" /még ma is ennek érzem/ tűzoltóságomra, illetve találkoztam régi és új kollégákkal, az új /kinevezése óta nem volt módom beszélgetni vele/ megyei igazgatóval, kivel korábban "sokat dolgoztunk" együtt.
RÉSZEMRŐL TUDOMÁSUL VÉVE.
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2012. jan. 23. 18:53

Az a szomorú, hogy ez a tanulás egyedül a tűzoltóságokon van meg, ott is csak a vonulós állománytól várják el.
A megelőzősöket békén hagyják ezzel.
De más rendvédelmi szervnél sem hallottak ilyen butaságról mint ami itt folyik.
Ez a tavalyi demonstrációk retorziója, ugye tudni vélik az illetékesek?
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2012. jan. 23. 17:58

A Rendvédelmi életpálya lényege,hogy ösztönözze a vonuós állományt a tanulásra.
De nem így!
Az eredménye az lett,hogy most minden tiszthelyettes intenzíven tanulja a Német és Angol nyelvet és számolnak lefele mennek ki külföldre!
Ha nem kapcsol az OKF majd a tisztekkel kell megtölteni a szereket!
Áprilisig több tűzoltóságon lesz elrendelve a 24/24 mint eddig az összesen árvizi védekezéskor.Nem baj legalább kifizetik a túlórát.

http://www.metropol.hu/gazdasag/cikk/834791" onclick="window.open(this.href);return false;
Bombero
kapocspárkulcs tekergető

Hozzászólás Szerző: Bombero » 2012. jan. 22. 19:13

Megéget-Ő írta:Hát Tisztelt becsületesen szolgáló kollégák!
Csak azért sírok, mert maradtam és 34 szolgálati viszony és húszon valahány év tényleges szolgálat után megbecsülésük jeléül kaptam 42 e bruttó illetménycsökkentést !!!
Az illetményed melyik része csökkent ennyivel?
Már csak azért kérdezem - mert ugyan a héten bent voltam a kollégáimnál - de arra elfelejtettem rákérdezni, hogy csökkent-e a fizetésük.
Az viszont biztos, hogy akiknek megvolt a 25 évük és nem mentek el, azok most verik a fejüket a falba. Azt mondják bolondokháza ami a tűzoltóság(ok)on van.
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2012. jan. 22. 18:30

Hát Tisztelt becsületesen szolgáló kollégák!
Emlékeztek még erre??

A Kormány vállalja, hogy 2011. december 31-ig az szolgálati nyugdíj rendszerének megváltozásával összefüggésben a Hszt. és a Hjt. hatálya alá tartozó szolgálati viszonyban állók vonatkozásában alábbiak megvalósításához szükséges intézkedéseket megteszi, az azokhoz szükséges jogszabályok előkészítéséről gondoskodik.

10. A Kormány megbízásából a belügyminiszter a szakszervezetek bevonásával munkabizottságot hoz létre a rendészeti hivatásos életpályamodell tartalmának egyeztetésére. A bizottság legkésőbb 2011. szeptember 15-ig előterjeszti javaslatait.

11. A Kormány a hivatásos életpályamodell kialakítása során olyan illetmény- és előmeneteli rendszert kialakítását tervezi, amely a hivatásos életpálya Úgy gondoltam ilyen még nem volt, hogy valaki kiváncsiteljes egészére folyamatos illetménynövekedést biztosít, preferálva a hosszabb szolgálatvállalást.
A hivatásos életpálya modell kialakítása során a hosszabb szolgálati idő elismeréséül az 15 év szolgálat után az illetményrendszer progresszíven emelkedő lesz a hivatásos életpálya végéig. Ennek figyelembe vételével kell kialakítani a nyugdíjszámítást is.
Jelentős szerepet szán a munkateljesítménynek és a folyamatos tudásbővítésnek is. Az új illetményrendszerre való átállás időpontjának meghatározása további egyeztetést igényel.

Csak azért sírok, mert maradtam és 34 szolgálati viszony és húszon valahány év tényleges szolgálat után megbecsülésük jeléül kaptam 42 e bruttó illetménycsökkentést !!!
Hát azt mondom köszönöm!! Igazán megérdemeltem, így akarjon valaki itt valaki tenni a dolgát dolgozni becsülettel! Ha teszem azt elmegyek nyugdíjba akkor nem csökkentik ennyivel a nyugdíjamat! Egyenlőre nálam ez progresszíven csökkenő bérezést jelent!
Áhh majd meglátjuk, most még teszem a dolgom ahogy eddig..
Megéget-Ő
fajó
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fajó » 2012. jan. 21. 20:14

http://szoli.eu/ime-hat-megleltem/

Aki megfelel és "noormáális" az menjen fegyvertelen járőrnek :radobbent:
"Tartsatok lépést a fejlődéssel, és amit elvállaltatok, azt tisztességgel végezzétek is el, mert csak ez által tudtok megbecsülést szerezni. " Idézet: Farkas József ny. tű. alezredes úrtól a Tűzoltó Iskola Műszaki Tanszék volt Főtanárától.
Bíboros

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2012. jan. 20. 21:54

pukk3 írta:Nemsokára a munkaügyiből és közmunkásokból fog állni a tűzoltóság mindenhol.Én pedig kimegyek közmunkásnak Ausztriába inkább.Nálunk 3-an mondtak fel fél év alatt és 6-an tervezzük a biztos jövőnket a családjainkkal együtt.
Nem érdekel a nyugdíj,engem csak az érdekel,hogy ma,hogy fogok megélni.

Életpálya modell:
Beo.tűo:180.000 Nettó

És akkor nem is mondtam sokat.
Minek foglalkoznánk a nyugdíjjal, amikor esélytelen, hogy megéljük...
dreszi
kapacsmester

Hozzászólás Szerző: dreszi » 2012. jan. 20. 21:16

Igenis szükség van az ilyen tökös parancsnokokra! Jutalmuk a kirendeltségvezetői szék is!
HÖT92
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: HÖT92 » 2012. jan. 20. 20:59

A kávéfőzős sztorihoz! :radobbent: :fal:

Egy csomag kávé 600-700Ft! Nem hiszem hogy saját magának főzött le egyszerre 40 dkg -t!
És nem hiszem hogy lopni akart!Én anno abban a világban szolgáltam amikor a pk velünk kávézott a mi kávénkból és ő is meghívott az irodájába minket! Na nem mindennap! Először volt ember aztán parancsnok és mégis működött minden!
A hatvani vezető lenne az aki össze kovácsolja az embereket???Hogyan? Így?Hát nem tudom!
De soha ne legyen nagyobb öröme az életben!
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2012. jan. 20. 18:44

Remélem a kávéfőzőt, a kávét a törzs vásárolta. Továbbá ők fizetik az áram és vízdíjat is.
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2012. jan. 20. 15:49

Az eszem megáll!!!!!!!

Olvassátok a kommenteket is!

http://www.heol.hu/heves/kek-hirek-bulv ... sContainer" onclick="window.open(this.href);return false;

Fegyelmi eljárás indult a kávézó tűzoltó ellen

2012. január 20. 06:03

hatvan | Információink szerint egy ki nem fizetett kávé miatt indítottak eljárást még tavaly októberben a hatvani tűzoltóságon.

A lapunkhoz most eljuttatott dokumentum szerint az egység vezetése fegyelmi vizsgálat lefolytatását kezdeményezte M. T. tű. főtörzsőrmester ellen, mert a nevezett személy „a teakonyhában elhelyezett kávégépből engedély nélkül, saját részre, ellenszolgáltatás nélkül fogyasztott kávét, csekély mértékű (mintegy 100-500 forint.) kárt okozva a törzs állományának. Ebből alapos okkal lehet következtetni a szabálysértés megalapozott gyanújára."

A határozatban – a szabálysértési törvényre hivatkozva – az is olvasható, hogy aki 20 ezer forint alatti értékre követ el lopást, pénzbírsággal sújtható.

Lapunk megkereste az egység vezetőjét, aki nem kívánt nyilatkozni az ügyről.
pukk3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: pukk3 » 2012. jan. 20. 14:13

Nemsokára a munkaügyiből és közmunkásokból fog állni a tűzoltóság mindenhol.Én pedig kimegyek közmunkásnak Ausztriába inkább.Nálunk 3-an mondtak fel fél év alatt és 6-an tervezzük a biztos jövőnket a családjainkkal együtt.
Nem érdekel a nyugdíj,engem csak az érdekel,hogy ma,hogy fogok megélni.

Életpálya modell:
Beo.tűo:180.000 Nettó

És akkor nem is mondtam sokat.
pukk3
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: pukk3 » 2012. jan. 20. 13:34

Úgy hallottam több forrásból is,hogy Tatabányán 22-en mondtak fel a TŰZOLTÓSÁGON.
Szerintem jobb lenne valami normálisabb életpálya,ahol élni lehet!!! ;-)
ujsagos
tömlőszállító

Hozzászólás Szerző: ujsagos » 2012. jan. 20. 11:35

Leszerelési hullám jöhet a tűzoltóknál. :-?

http://www.metropol.hu/gazdasag/cikk/834791" onclick="window.open(this.href);return false;
kerdezo84

Hozzászólás Szerző: kerdezo84 » 2012. jan. 15. 11:42

Úgy tudom Tatabányán.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2012. jan. 15. 11:22

pk.ordittató írta:Tud valaki arról,hogy Sopron környékén leszerelt egy egész csoport és most 24/24 van elrendelve?
Lehet, hogy ez az új pálya?
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2012. jan. 15. 9:30

Tud valaki arról,hogy Sopron környékén leszerelt egy egész csoport és most 24/24 van elrendelve?
pk.ordittató
csizmás kandúr

Hozzászólás Szerző: pk.ordittató » 2012. jan. 13. 23:30

Ha már ilyen nagy a csend!

Megkérdezném,hogy hányan szereltek le December 1-től?
Ha tudtok írjatok város nélkül!Országrész!

Nálunk 4 fő!

Középmagyarország!

Látom megy a megfélemlítés!!!!!!!!!!
Bíboros

Hozzászólás Szerző: Bíboros » 2012. jan. 10. 5:44

keszeg01 írta:És milyen területen dolgozik ?
Festés, gipszkarton...
Megéget-Ő
pernyekergető

Hozzászólás Szerző: Megéget-Ő » 2012. jan. 09. 23:01

péti írta:
Megéget-Ő írta:Tiszteletem Uraim!
Nem tudom, remélem nem ez lesz a jövő... jönnek a parancsok ilyen, olyan pótlékot megszüntetnek..elvesznek ezt és ezt, hát számoltam egyenlőre kb.bruttó harminc valahány ezerrel csökken a bérem.. :ideges: :ideges:
Mindenhol támogatom,hogy a vonulós állomány kapjon már rendes normális emberi megélhetéshez szükséges bért, de azt nem gondoltam volna, hogy így harminc valahány év szolgálati idő után az én béremet, nem, hogy nem emelik, hanem csökkentik, amire nekem még nem volt példa...
Remélem, hogy csak félre értettem valamit és ez nem így fog folytatódni...
Valami olyan ígéret volt, hogy pontos kiszámítható életpálya!!!!
Vagy úgy lesz ez, hogy majd pontosan tudom, hogy jövőre mennyivel csökken a bérem??
Viszont egyenlőre köszönöm a megbecsülést...ha elmentem volna nyugdíjba, most is többet kapnék, mint a fizetésem...arról meg nem is beszélek mennyi mellékes folyna be!
20 év tényleges szolgálat után valami 7000 bruttó forint jár korpótléként????
Ezzel aztán felvághatok a fiatalok előtt, hogy figyi csak kis gyerek, majd ha te is lenyomsz itt 20 évet egy egész pizzával többet keresel majd másoknál..
Áhhh..
Gondolom, még mindig egy "átnevezhetetlen" "tűzoltóságnál" szolgálsz. Tanácsolom, tájékozódj egy kicsit a katasztrófavédelem illetményeiről. Akár kir., akár ig., akár főig.-sáség. Mondjuk pl. egy " portás", egy személyi sofőr, adminisztrátor fizetéséről. Csak tippelek.

Igen ezt eltaláltad!
Valami tűzoltóságon dolgozom aminek még a neve sem biztos...
Megéget-Ő
péti
slagmester

Hozzászólás Szerző: péti » 2012. jan. 09. 22:56

Megéget-Ő írta:Tiszteletem Uraim!
Nem tudom, remélem nem ez lesz a jövő... jönnek a parancsok ilyen, olyan pótlékot megszüntetnek..elvesznek ezt és ezt, hát számoltam egyenlőre kb.bruttó harminc valahány ezerrel csökken a bérem.. :ideges: :ideges:
Mindenhol támogatom,hogy a vonulós állomány kapjon már rendes normális emberi megélhetéshez szükséges bért, de azt nem gondoltam volna, hogy így harminc valahány év szolgálati idő után az én béremet, nem, hogy nem emelik, hanem csökkentik, amire nekem még nem volt példa...
Remélem, hogy csak félre értettem valamit és ez nem így fog folytatódni...
Valami olyan ígéret volt, hogy pontos kiszámítható életpálya!!!!
Vagy úgy lesz ez, hogy majd pontosan tudom, hogy jövőre mennyivel csökken a bérem??
Viszont egyenlőre köszönöm a megbecsülést...ha elmentem volna nyugdíjba, most is többet kapnék, mint a fizetésem...arról meg nem is beszélek mennyi mellékes folyna be!
20 év tényleges szolgálat után valami 7000 bruttó forint jár korpótléként????
Ezzel aztán felvághatok a fiatalok előtt, hogy figyi csak kis gyerek, majd ha te is lenyomsz itt 20 évet egy egész pizzával többet keresel majd másoknál..
Áhhh..
Gondolom, még mindig egy "átnevezhetetlen" "tűzoltóságnál" szolgálsz. Tanácsolom, tájékozódj egy kicsit a katasztrófavédelem illetményeiről. Akár kir., akár ig., akár főig.-sáség. Mondjuk pl. egy " portás", egy személyi sofőr, adminisztrátor fizetéséről. Csak tippelek.
kvec
hamutipró

Hozzászólás Szerző: kvec » 2012. jan. 09. 22:13

Hát, aki még nem tette, érdemes Moldova Gyuri bácsi egy két régi könyvét elolvasni. Más kor, más világ, mégis, amit akkor írt-igaz egy focicsapatról- itt most kezd igazzá válni katasztrófás vonalon. Szóval egy jó menedzser, mikor átvette a menő focicsapatot, előbb a játékosoktól szépen megvált-pénzé tette őket, majd lenyúlta- majd majmokkal helyettesítette őket. A baj az, hogy egy idő után a majmok viszont otthagyták, mivel még korruptabbak lettek mint az emberek, s mivel nincs pénz, nincs mutatvány. Ezután szia focicsapat, szia foci.
Na most ne sértődjön meg senki, de szerintem már több helyen elkezdték beszerezni a majmokat helyettünk!
Válasz küldése