* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06. 12:04 
hamutipró

Petikeeeee írta:
Már elnézést,de ha a demokráciánál tartunk,akkor:
"a bíróság jogerős ítéletéig senki sem bűnös".

Petikeeeee

Látszatra igazad van. Ez az ártatlanság vélelme amit írsz. És ha már idézel tedd pontosan. "Mindenki ártatlannak tekintendő...stb" De:

1, Itthon demokráciánál tartunk? Kösz a hét viccét...

2, Született az ügyben már egy jogerős ítélet. És nem az a bűnős akit elítéltek. Illetve bűnős, de nem ebben az ügyben. Ezért amire hivatkozol itt egy picit vicces.

3, Az illető vallomása, jelen esetben aki majdnem tűzoltó lett illetve az is lett mert felszerelt csak nem állt szoliba, alapján lehet ténynek venni, hogy ott volt. Hogy mit tett vagy nem az már más tészta. Tehát részt vett benne. Innen kezdve meg miről is van szó?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 06. 11:57 
hamutipró

Danka János írta:
Az én emlékeim szerint Tatabányán, de nem ez a lényeg, akár Veszprém is lehetett volna.
Jómagam nem tudom, hogy a felvételi előtti orvosi vizsgálat pszichológiai része alkalmas lenne-e az ilyen szűrésre, de a példa azt mutatja, hogy valószínűleg nem. Tegyem hozzá rögtön, hogy azért itt nem egy szemmel látható valamiről van szó, hiszen mind a családja, mind a közvetlen környezete előtt jól tudta titkolni a dolgot elég hosszú időn keresztül.
Isten igazából annak kellene itt nyilatkozni, aki ismeri a vizsgálat elemeit, no meg ért is hozzá, hogy az mire alkalmas.

Igen igazad van. Bocsánat pontatlan voltam!

Elvileg ki kell/kellene szűrnie olyan személyiség jegyeket amik károsak. Pl. aggresszív viselkedés, személyiség zavar stb. Szerintem aki ilyenben résztvesz és utána még nem emészti fel a lelkiismeretfurdalás azzal nagy baj van. Biztosan nem egészséges.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 22:15 
Szent Tömlő őrzője

Már elnézést,de ha a demokráciánál tartunk,akkor:
"a bíróság jogerős ítéletéig senki sem bűnös".

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 21:23 
Szent Tömlő őrzője

Persze!
Csak náluk sokkal hamarabb érződik és több embert érint.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 20:59 
Szent Tömlő őrzője

Nem csak a vezetők között lehet keresni a pszichés okokból alkalmatlanokat ugye?...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 20:15 
Szent Tömlő őrzője

Az igazi kérdés, hogy hányan csúsztak át a rostán és nem derült ki még az alkalmatlanságuk. :shock:
Kiskirályok topic csak a jéghegy csúcsa?

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 19:32 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Faramir írta:
Üdv!

Nem tudtam igazából hova dobjam be a témát. Nyissak neki egy új topicot? Vagy a felveteli közé? Talán itt helye van...Szóljatok ha nem.

Igazából nagyon érdekelne valami. Hogyan lehet az, hogy a Móri mészárlás egyik gyanúsítottját felvették tűzoltónak? Ha jól emlékszem Fehérváron állt volna szoliba. Gróf úr?

Elég macerás a felvételi. Hogyan lehet, hogy átcsúszott a rostán? Miért nem szúrták ki a pszichológusok, hogy gáz van vele? Mert abban szerintem megegyezhetünk, hogy azzal aki ilyenben részt vesz egyáltalán és főleg utána éli az életét nagy baj van.

Lehet, hogy azért akarta a világ egyik legszebb hívatását űzni, hogy tompítsa az "számla egyenlegét" a végső elszámolásnál Szent Péter elött? Na de akkor is...

Na erről mit gondoltok?

Jééézusom...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 19:31 
Szent Tömlő őrzője

Az én emlékeim szerint Tatabányán, de nem ez a lényeg, akár Veszprém is lehetett volna.
Jómagam nem tudom, hogy a felvételi előtti orvosi vizsgálat pszichológiai része alkalmas lenne-e az ilyen szűrésre, de a példa azt mutatja, hogy valószínűleg nem. Tegyem hozzá rögtön, hogy azért itt nem egy szemmel látható valamiről van szó, hiszen mind a családja, mind a közvetlen környezete előtt jól tudta titkolni a dolgot elég hosszú időn keresztül.
Isten igazából annak kellene itt nyilatkozni, aki ismeri a vizsgálat elemeit, no meg ért is hozzá, hogy az mire alkalmas.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05. 14:08 
hamutipró

Üdv!

Nem tudtam igazából hova dobjam be a témát. Nyissak neki egy új topicot? Vagy a felveteli közé? Talán itt helye van...Szóljatok ha nem.

Igazából nagyon érdekelne valami. Hogyan lehet az, hogy a Móri mészárlás egyik gyanúsítottját felvették tűzoltónak? Ha jól emlékszem Fehérváron állt volna szoliba. Gróf úr?

Elég macerás a felvételi. Hogyan lehet, hogy átcsúszott a rostán? Miért nem szúrták ki a pszichológusok, hogy gáz van vele? Mert abban szerintem megegyezhetünk, hogy azzal aki ilyenben részt vesz egyáltalán és főleg utána éli az életét nagy baj van.

Lehet, hogy azért akarta a világ egyik legszebb hívatását űzni, hogy tompítsa az "számla egyenlegét" a végső elszámolásnál Szent Péter elött? Na de akkor is...

Na erről mit gondoltok?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 23. 12:41 
hamutipró

Kedves Imi !

Ja hát igen, feltételezem vagyunk még jó páran ezzel ugyanígy, te legalább ki merted mondani, én csak egyetérteni tudok veled maximálisan, a mai magyar igazságszolgáltatásnak sajnos köze nincs az igazsághoz, és ilyen szép alapelveket, hogy az ügyészség felügyli a rendőrséget és stb ...meg nyugodtan felejtsünk csak el, mert papíron így van, aztán a gyakorlatban meg fogalmazzunk úgy, hogy az ügyészség leginkább igyekszik legalizálni valahogy a rendőrség disznóságait .....
Tényleg nem merek komolyabb dolgot beírni, mert aztán azon kapom magam, hogy IP alapján lenyomoztak, és megjelennek nálam (ezt se alaptalanul mondom ám, ez a szomorú ....!), úgyhogy itt magyarországon kár keresni az igazat az igazságszogáltatás útján meg nyugodtan le lehetne szednia rendőrautókról is azt a akis matricát, hogy "szolgálunk és védünk", mert szó nincs ilyesmiről. Én még segítőkész rendőrrel nem találkoztam, olyannal viszont gyakran aki csak szórakozásból is beleköt mindenbe, és nem érdekli adott esetben milyen bizonyíték van meg mi nincs, egyszerűen sportot űznek belőle, hogy minél több mindent rá lehessen húzni valakire. És a legszomorúbb pedig az, hogy nem is igen várhatunk javulást ezen a téren, mert ez egyszerűen emberi mentalitás kérédése, szóval nem tudom mikor fogjuk mi azt a szintet elérni, amit én Spanyolországban tapasztaltam, hogy lerobbanok a kocsival éjjel az országúton, és mint turista, ugye idegen vagyok ott, na rájuk valóban el lehet mondani, hogy "szolgálunk és védünk", ez kint is van nekik is a kocsikon, na de a lényeg, hogy egy fillérembe nem került az, hogy a lerobbanás után 10 percre már 3 rendőrautó jött segíteni, utána az éjszaka közepén odahívták a rendőrség saját műhelykocsiját 2 szerelővel, segítségből megcsináltak nekem mindent, aztán jó utat kívántak, és ennyi volt. Nem kérte a papíromat, nem kérte az ízzókészletemet ...stb, hanem valóban csak segíteni akart !!! Na ti el tudtok ilyen helyzetet képzeléni magyarországon ??

Na de ezzel már kicsit elkanyarodtam a témától, csak jól jelzi azért a mentalitásbeli különbséget, szóval itt ugrálhatunk, hogy úniós ország vagyunk, de mire mi azt a mentalitásbeli színvonalat elérjük, az bizony még több generáció, ez biztos.
Vigyázzon mindenki magára, üdv:
gepárd

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 23. 11:13 

Tök igazad van, gepárd, én is hasonlóképpen jártam, 5 évem ment rá, rengeteg idegeskedéssel, sok ősz hajszállal. Nekem azt mondták, hogy független ügyészség és független bíróság Magyarországon NINCS . (De ez látható más ítéletekben is, lsd. Simicska, Joszif Tot, stb.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 23. 10:14 
hamutipró

kedves Harley !

Végül is nyithatnánk egy új topicot, de tudod én már kb. csak röhögök, ugye 5 évvel ezelőtt 100%-ra biztopsak voltak abban, hogy a megfelelő személyeket ítélték el, na most elpkaptak valakit, most meg ebben 100% biztosak, ezt is elítélik, aztán esetlegh 5 év múlva meg ismét lesz egy újabb emberke akiről meg lesznek győződve, hogy márpedig ő követte el....
Egy kicsit undorító ez az egész, nekem már réges-rég elveszett az igazságszolgáltatásba veszett bizalmam, szerintem egy mai bírósági tárgyalás nem sokkal komolyabb mint egy utcai cirkusz (tudom, ezért sokan biztos megtámadnak majd, de ezt én is tapasztaltam), csak az a gond, hogy az ilyen utcai cirkuszok alapján ítélkeznek emberek felett akár életfogytig is ....
Én egyszer nagyon fel voltam hábprpdva és be akartam őket perelni mindenért, mert csak úgy semmi bizonyíték nélkül,. a szabad bírói mérlegelés elve alapján úgy látta, hogy márpedig én követtem el a dolgot (nem volt egy nagy ügy, csak azért idegesítő). Mindenre nekem volt mellettem szóló bizonyítékom, de mégis a bíró úr szerint én voltam a bűnös. .-.Nyilván kellett az évi statisztikához a bíróságnak az én elítélésem is (csak pénzbüntetésről van szó).
Na én ekkor háborogtam össze-vissza, nem akartam lenyelni, hogy tök ártatlanul kimondják, hogy márpedig én követtem el, de erre az ügyvédem csak annyit mondott, hogy próbáljam meg elfelejteni az egészet, és az igazságot meg ne itt keressem, mert itt nem igazságszolgáltatás folyik (!!!!), ezt felejtsem el, hogy kinek van igaza, hanem jogszolgáltatás, és az is meglehetősen szubjektíven ... na erről ennyit. Innentől kezdve nekem megvan a véleményem az egész rendszerről, úgyhogy korántsem vagyok olyan biztos benne, hogy akit most elkaptak, valóban ő a bűnös... Hát pár éve még teljesen biztosan voltak a másik bűnösségében, még bizonyítékokkal is alátámasztották a semmit ezek szerint, na mindegy, lényeg, hogy nekem bizalmam teljesen nulla az igazságszolgáltatásban, és tapasztalatból is mondom meg egyes esetek alapján is.
Úgyhogy ennyit erről, persze meglehet mindenkinek a saját maga véleménye, de azért mindenképpen furcsa megint most ez is ahogy összeáll a kép, hogy "véletlenül" találnak ezt-azt aztán az alapján elkezdenek kutakodni...ááá a nagy frászt, ezek vagy kimondottan utaznak valakire és rá akarják húzni vagy pedig fülest kapnak, mert azt is megtapasztaltam, hogy vannak szép számban még ma is "kedves" besúgóemberek, akik abban lelik örömüket, hogy bemennek, és csak úgy bejelentést tesznek valaki ellen akire valamiért haragszik vagy csak szúrja a szemét. Velem pont egy ilyen történt meg, szóval működik ez ma is, az elmebeteg baromja fogja magát, ha már úgyis van ideje, irigykedni meg tud akármire és mert ki van rám akadva, ezért még egy összeollózott hangfelvételt is vitt bizonyítékképpen, és érdekes módon senki nem vizsgálta annak valódiságát, miért nem rendeltek ki igazságügyi szakértőt ...stb...sorolhatnám.
Mindegy, szóval próbálom elfogadni, hogy magyarországon nincs igazságszolgáltatás, az ilyen rózsaszín felhőkben csak az él, akinek még nem volt semmilyen gondja volt, és fogalma nincs mi megy itt "igazságszolgáltatás" címszó alatt ....
gepárd

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 22. 21:03 
pernyekergető

dzs 105, tűzoltó 105: ti is nagyon jól tudjátok hogy van olyan tiszt aki szerint a tűzoltót mesterséges streszben kell tartani mert akkor nem unatkozik:)))))))
Remélem ő már otthon 24 órában van streszben tartva:))))))
Ha ki próbálta az sem gond mert nem velünk mosatta ki a sz...... gatyáját:)))))
Igaza van tűzoltó 105 nek mert vannak olyan tisztek akik izig vérig tűzoltók és ilyenből kellene nagyon nagyon sok, akitől tanulni lehet és nem a rosszat.
Aki tudja hogy a vonulós állomány az aki kivivta a tiszteletet a testületnek....
Minden tiszteletem a vonulós állományé és nem utolsó sorban az izig vérig tűzoltó tiszteké....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 22. 20:53 
pernyekergető

Sajnos ismét megtörtént és ismét nem a tiszthelyettesek hoztak szégyent a testületre!!!!
Mindent rajtunk vernek el és mindenki nekünk parancsol, de ha a tisztek követnek el valamit az csak botlás!!!
Most rögtön szeretnék elnézést kérni a tiszti kartól mert nem álltalánositani szeretnék de csak ők tudnak tenni hogy maguk közül kirekesszék azokat akik nem méltók a TŰZOLTÓSÁGHOZ!!!
Mindenki nagyon vigyázzon magára mert mindanyiunkat várnak otthon!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 14:05 
vízpocsékoló

nagyon sok minden van a levegöben; az Új parancsnoknak nehéz lesz!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 10:10 
Szent Tömlő őrzője

Nem egészen ebbe a topikba tartozik, de nem érdemes külön témát nyitni érte.

A Színes Bulvár Lap mai cikke szerint W. Róbert, a móri mészárlás új gyanúsítottja kedden állt volna munkába a tatabányai tűzoltóságon.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 21. 8:32 
hamutipró

Tisztelt Michael S.!
Bár nem szeretem, de van megélhetési bűnözés. Kollegáink azonban nem ezért követték el, hiszen a lebukottak legális nettó keresete legalább a duplája annak, amit Te írtál. A főállású jövedelmen felül – természetesen az országban eltérő mértékben - a jó megelőzős szakembereknek van lehetőségük maszekolásra, akár legálisan is. Az így összejött jövedelem a mai magyar valósághoz képest nem rossz megélhetést biztosít.
Arra senki nem hivatkozhat, hogy azért szegi meg az erkölcsi és jogi normákat, mert más is ezt teszi.
Inkább arról van szó, hogy visszaéltek jogaikkal, vérszemet kaptak, s azután megbuktak.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20. 22:57 
lángterelgető

szolg.pk. írta:
MTI
"2007. február 14., szerda 17:20
Két pápai tűzoltótiszt és két cégvezető került előzetes letartóztatásba Pápán. A gyanúsítottak olyan cégeket is ráköttettek a pápai központi tűzjelző berendezésre, amelyek erre egyébként nem lettek volna kötelezhetőek.
Előzetes letartóztatásba helyezett a bíróság szerdán két pápai tűzoltótisztet és két szintén helybeli cégvezetőt hivatali vesztegetés bűntette, okirat-hamisítás vétsége és más bűncselekmények alapos gyanújával, tájékoztatta a Veszprém Megyei Főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

A tűzoltó alezredes osztályvezetőként, a százados kiemelt főelőadóként dolgozott a pápai tűzoltóságnál, s hivatali helyzetükkel visszaélve olyan cégeket is ráköttettek a pápai központi tűzjelző berendezésre, amelyek erre egyébként nem lettek volna kötelezhetőek.

A rákötésért és a berendezés használatáért a cégek fizettek a városi tűzoltóságnak.

A központi tűzjelzőt egy helyi kft. üzemeltette, illetve tartotta karban, s e cég részére a városi tűzoltóság - az alezredes által aláírt szerződés alapján - negyedévenként milliós összegeket utalt át.

Az átutalt pénz egy részét (öt hónap alatt mintegy 2,5 millió forintot) a két tűzoltótiszt és a kft. két ügyvezetője osztotta szét egymás közt.

A hiányzó összegeket hamis számlákkal fedezték, amelyek kiállításába további bűntársakat vontak be.

Az ügynek tehát további gyanúsítottjai is vannak - összesen még öt civil személy és egy nyugdíjas tűzoltótiszt -, ám ők szabadlábon védekezhetnek."

Lehet, hogy talán nem ideillőnek hangzik amit írok, de megírom a nézőpontomat. Nics ok okozat nélkül. A becsület nem rang, hanem lelkiismeret kérdése. Akik most örülnek, hogy lebuktattak egy 2,5 milliós csalást, büszkék lehetnek magukra. Azokat miért nem buktatták meg akik milliárdokat loptak el. OTT FENT. Szo-szo elítélendő amit tettek, viszont amint azt fent is már megírták, 85-90 ezerből megélni nem lehet, sokan maszekolnak, vagy más módon keresik meg a megélhetésre valót. Ők így próbálták meg, nem jött be. Viszont a polgár nem azt mondja, hogy xy, hanem azt, hogy tűzoltó, amire a bunkó újságírok is rátesznek egy lapáttal.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 22:25 
slagmester

palotai sem ismer, mégis értette, és amúgy civil is lehetnék, akkor is írhatok irónikusan. Én értettem volna :-D
Inni meg majd megtanulok :-) , azért szólj ha felénk jársz!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 22:17 
Szent Tömlő őrzője

Keleti front írta:
Egyetértek, olvasni is tudni kell. Sajnálom szolg.pk. hogy nem veszed észre az irónát. Mostmár ha muszáj, elárulom hogy én is tiszt vagyok, igaz csak 5. éve, bár előtte 7 évig tiszthelyettes voltam. Tényleg ne minősíts, megteszi helyetted a főnököm évente.

Én értettem az iróniát, mert ismerlek és tudom, hogy tiszt vagy - igaz, hiányosságokkal ;-)
Mindenki viszont nem ismer, tehát az emitikonokat kell jobban megválasztani, oszt nincs félreértés... 8-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 22:11 
slagmester

szolg.pk. írta:
Most már, a harmadik válaszoló után azt kell hogy mondjam, olvasni is tudni kell.

De aki ilyeneket ír, hogy:
"Szerintem az összes tisztet el kellene ítélni."
azt hadd ne minősítsem.

Egyetértek, olvasni is tudni kell. Sajnálom szolg.pk. hogy nem veszed észre az irónát. Mostmár ha muszáj, elárulom hogy én is tiszt vagyok, igaz csak 5. éve, bár előtte 7 évig tiszthelyettes voltam. Tényleg ne minősíts, megteszi helyetted a főnököm évente.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 21:58 
lángterelgető

Most már, a harmadik válaszoló után azt kell hogy mondjam, olvasni is tudni kell.
Kérlek olvassátok el még egyszer.
Érdekes, hogy pont azok nem válaszoltak, akiknek a hozzászólása felháborított.
Az, hogy " Miért nem tudnak a gondjaitokkal teljesen azonosulni (?), hát mert a "tiszt" szinte szitokszó lett."
Az nem azt, jelenti, hogy rossz, lenne a kapcsolatom a saját beosztottaimmal, vagy nem azonosulnék azokkal akikkel, egy hajóban ülünk.
De aki ilyeneket ír, hogy:
"Szerintem az összes tisztet el kellene ítélni."
azt hadd ne minősítsem.

Mások is olvassák az írásaitokat!
Ez még viccnek, iróniának is rossz.
Az ellentéteket feloldani, csak értelmes párbeszéddel lehet. Fenntartani azt a legkönnyebb.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 19. 20:40 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Új parancsnoka lesz Pápának márc 1-től.
először is sok erőt és jó egészséget kívánok Neki!

Azt hiszem az, hogy valaki előzetes letartóztatásba kerül, vagy az hogy elfelejti milyen volt nem tisztnek lenni, sem attól nem függ, hogy valaki szakszervezeti tag-e, vagy hogy van-e diplomája. Én nem tudom minek köszönhető, de abban biztos vagyok, hogy nem ezeknek. Az hozzá tartozik a történethez, hogy én is tiszt vagyok. Azt hiszem a tths-ekkel nekem sikerült megtalálni a megfelelő hangot, míg az üvegajtón túli tisztekkel nem igazán. (Van ott olyan tiszt, aki visszaköszönni is képtelen) Aki pedig azt állítja, hogy semmi olyat nem tett, ami egy kicsit is törvénybe ütköző, hát Ő mondja ki az ítéletet. (Szerintem ezt hagyjuk meg a bíróságnak)
Igen két tisztet az ügyészség előzetes letartóztatásba helyezte, de arról ne feledkezzünk meg, hogy mindenki ártatlannak tekintendő a bíróság jogerős ítéletéig. (Én az egyike vagyok azon embereknek akik szeretnék ha pont kerülne ennek az ügynek a végére, és tudnánk hogy mi az amiről azt mondhatjuk: Igen ez történt, de addig...) Van aki mindezt fatális véletlennek titulálja. (És ezt komolyan gondolja...)
Aki azt gondolja, hogy az, hogy valakit előzetes letartóztatásba helyeznek attól függ, hogy tiszt vagy tiszthelyettes, el kell hogy keserítsem, ez emberi magatartás függő.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17. 14:54 
slagmester

szolg.pk. írta:
Gondolkozzatok el, hogy pl. a szakszervezetben miért nincs már tiszt, hát ezért.
A HTFSZ-ben vannak tisztek, sőt helyi szinten is vannak olyanok akik tiszt létükre vállalnak titkári/elnöki titulust.
Ők tudnak azonosúlni a tiszthelyettesekkel és fordítva.
De ez így lenne egészséges.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17. 14:52 

Kedves Szolg.pk!

Korban, szolgálati időben, beosztásban kb. egyformák lehetünk.
Nekem úgy hozta a sors, hogy a vonulósi pályafutásom alatt végig tiszt voltam. Messze nem értek azzal egyet, hogy a"tiszt" főnév csakis pejoratív jelentéssel bírhat.
Tudod embere válogatja.
A volt csoportom tagjaira már nincs ráhatásom, tehát biztosan nem a "megfélelmítés" miatt nem köpnek szemen, vagy kerülnek ki legalábbis az utcán. Úgy gondolom,"MI" bajtársak voltunk.
Igen, személyiségtípus létezik másféle is, de azt nem szabad általánosítani.
Üdvözlettel!
Esztergomból: dobogofire

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]