* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 13:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Leszerelés a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2015. jan. 07. 0:11 
vízpocsékoló

deviza írta:
Én 5 évig voltam hivatásos tűzoltó, de a duplájára nőt svájci frank alapú hitelem miatt muszáj voltam leszerelni és külföldre menni dolgozni. A kislányomnak nem mondhatam azt hogy apa tűzoltó és az egész fizetését elviszi a hitel és ezért nem tudok neki semmit magadni :-( . Letöltöttem a 2 hónap felmondási időtt és azt mondták hogy bármikor vissza vesznek ha haza akarok jönni dolgozni. 1 év alatt ausztriában helyre áltam anyagilag :-) . Most meg kerestem a volt parancsnokomat hogy vissza szeretnék menni és újra tűzoltó akarok lenni, mert nekem a tűzoltóság mondhatni( állmaim állása) volt. A parancsnokom azt mondta hogy megvann még a helyem meg vissza is szeretne venni csak közben az OKF nagyvezére megtiltotta hogy a leszerelt tűzóltókat vissza lehetsen venni. Most várom hogy történjen már valami mert nagyon szeretnék vissza kerülni az álományba. Ha valaki tudna nekem segiteni, jó tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. okt. 16. 19:01 
vízpocsékoló

Sziasztok én vlamikor voltam tűzóltó de sajna azt monták,hogy jólesz,csak mai napig nem hallottam jó lett vóln. KŐSZÖNÖM.G.S volta.Nem sok ha 23 év De sajna nem lett jóbb.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. okt. 16. 11:27 
vízpocsékoló

Én 5 évig voltam hivatásos tűzoltó, de a duplájára nőt svájci frank alapú hitelem miatt muszáj voltam leszerelni és külföldre menni dolgozni. A kislányomnak nem mondhatam azt hogy apa tűzoltó és az egész fizetését elviszi a hitel és ezért nem tudok neki semmit magadni :-( . Letöltöttem a 2 hónap felmondási időtt és azt mondták hogy bármikor vissza vesznek ha haza akarok jönni dolgozni. 1 év alatt ausztriában helyre áltam anyagilag :-) . Most meg kerestem a volt parancsnokomat hogy vissza szeretnék menni és újra tűzoltó akarok lenni, mert nekem a tűzoltóság mondhatni( állmaim állása) volt. A parancsnokom azt mondta hogy megvann még a helyem meg vissza is szeretne venni csak közben az OKF nagyvezére megtiltotta hogy a leszerelt tűzóltókat vissza lehetsen venni. Most várom hogy történjen már valami mert nagyon szeretnék vissza kerülni az álományba. Ha valaki tudna nekem segiteni, jó tanácsot adni azt nagyon megköszönném.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2013. feb. 15. 23:56 
kapacsmester

5 hetükbe került mire megjött az összes papírom postán. kemény... ilyen bürökráciát még az okmányirodánkban sem láttam... rengeteg ember 4 nyomtatón folyamatosan nyomtatott... viccnek gondolod? nem az...
de, hogy mi a rühes kutyáért kell legalább 20 papírt 2-10 helyen aláírni azt nem tudom.
azt sem, ha a ruhapénzen megvett, ill. megvetetett M10 nevű szart le kellett adni, akkor hol az ára? bakancs dettó.
mindegy, végre vége.
a legjobb, az utolsó papír aláírása előtt közölték velem, hogy soha nem mehetek vissza állományba :) nem aranyosak?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. nov. 01. 15:59 
Szerkesztő

Paul Tamás egykori fővárosi tűzoltó máshol is megállja a helyét:
http://www.wabererstema.hu/kiemelt/wabe ... 1210-szam/

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13. 20:44 
tömlőszállító

püfff.....! :tilos: :tilos: :tilos:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13. 9:15 
Szent Tömlő őrzője

old campaigner! :tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 13. 8:21 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

old campaigner írta:
„Ha nem tetszik, nem kötelező itt dolgozni.” – Ez az okájef legfőbb hozzáállása! Kimondva, vagy ráutaló magatartással, de rákényszerítik a munkavállalókat a térítésmentes túlmunkára. Ha így van, akkor folyamatos és rendszeres jogsértést követnek el a kirendeltségeken, a megyei igazgatóságokon, a tűzoltóságokon. Ha kapsz egy azonnali munkát a nyakadba – amit minden nap kapsz - és nem végzel a kijelölt határidőre, történni fog veled valami. Ha nem maradsz benn, történni fog veled valami. Ha pofázol, ráfázol!!!
Kitüntetés és jutalom a HÖT idejében is volt, de akkor tűzoltó adta tűzoltónak és őszinte érzéssel! Ma nesze ..zdmeg van és marha nagy média hírverés. Gondosan ügyelnek rá, hogy a kommunikációban megjelenjen a tűzoltók megbecsülése. Valójában 2010 óta a tűzoltó egy utolsó senki, megtűrt szolga, akit ellehetetlenítettek, bármikor kirúghatnak! Egy darab bit egy személyzeti fájlban.
Az Állam visszaható hatállyal elvette azt, amit nagyrabecsülése jeléül adott, sőt mi több, kiszolgáltatottá tett. A különleges közszolgálatot teljesítő hírtelen konc lett! A hivatásos szolgálattal járó nagyobb áldozatvállalás elismerése teher lett! Egy Csillagban dekkoló életfogytosnak több joga van! Őt biztos hogy nem rúgják ki és van wc papírja, szappanja, és nincs sötét a cellájában mert kiégett az izzó!
Ezek után még a nyakunkba sóztak egy hatezer fős „atomvillanásra váró” semmire sem használható bürokrata tömeget! Egy közös állományparanccsal – atomvillanásra – tűzoltót varázsoltak hatezer pv-sből. Képesítési követelményben előírt végzettsége? Ugyan kérem! És a nyakunkba sózták ..zdmeg tábornokot. Ez mindennek a teteje! A skizofrén őrület megszállta ezt az országot!
Mindeközben városok tűzvédelmével játszadoznak! Készenléti szereket, fecskendőket vontak ki, van olyan megye, ahol 20 településre jut egy darab fecskendő!!! Az is IFA, mert a NÁKF szele megérintette a Heros-t is. Hetekig állnak a lepukkant szerek úgy hogy nem történik velük semmi. Fejér megyébe Bp-ről kellett emelőt vezényelni, mert ott nincs magasból mentő, de Budapesten sem jobb a helyzet, a 25 éves Simonokat, amiknek már a roncstelepen a helyük, újra készenlétbe kellett állítani. Tökéletes káosz és dilettantizmus mindenhol. A PV exponálta a tűzoltóságot. Csak egy atombomba volt a vaku.

:tapsolo: :tapsolo: :tapsolo:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 12. 23:53 
tömlőszállító

„Ha nem tetszik, nem kötelező itt dolgozni.” – Ez az okájef legfőbb hozzáállása! Kimondva, vagy ráutaló magatartással, de rákényszerítik a munkavállalókat a térítésmentes túlmunkára. Ha így van, akkor folyamatos és rendszeres jogsértést követnek el a kirendeltségeken, a megyei igazgatóságokon, a tűzoltóságokon. Ha kapsz egy azonnali munkát a nyakadba – amit minden nap kapsz - és nem végzel a kijelölt határidőre, történni fog veled valami. Ha nem maradsz benn, történni fog veled valami. Ha pofázol, ráfázol!!!
Kitüntetés és jutalom a HÖT idejében is volt, de akkor tűzoltó adta tűzoltónak és őszinte érzéssel! Ma nesze ..zdmeg van és marha nagy média hírverés. Gondosan ügyelnek rá, hogy a kommunikációban megjelenjen a tűzoltók megbecsülése. Valójában 2010 óta a tűzoltó egy utolsó senki, megtűrt szolga, akit ellehetetlenítettek, bármikor kirúghatnak! Egy darab bit egy személyzeti fájlban.
Az Állam visszaható hatállyal elvette azt, amit nagyrabecsülése jeléül adott, sőt mi több, kiszolgáltatottá tett. A különleges közszolgálatot teljesítő hírtelen konc lett! A hivatásos szolgálattal járó nagyobb áldozatvállalás elismerése teher lett! Egy Csillagban dekkoló életfogytosnak több joga van! Őt biztos hogy nem rúgják ki és van wc papírja, szappanja, és nincs sötét a cellájában mert kiégett az izzó!
Ezek után még a nyakunkba sóztak egy hatezer fős „atomvillanásra váró” semmire sem használható bürokrata tömeget! Egy közös állományparanccsal – atomvillanásra – tűzoltót varázsoltak hatezer pv-sből. Képesítési követelményben előírt végzettsége? Ugyan kérem! És a nyakunkba sózták ..zdmeg tábornokot. Ez mindennek a teteje! A skizofrén őrület megszállta ezt az országot!
Mindeközben városok tűzvédelmével játszadoznak! Készenléti szereket, fecskendőket vontak ki, van olyan megye, ahol 20 településre jut egy darab fecskendő!!! Az is IFA, mert a NÁKF szele megérintette a Heros-t is. Hetekig állnak a lepukkant szerek úgy hogy nem történik velük semmi. Fejér megyébe Bp-ről kellett emelőt vezényelni, mert ott nincs magasból mentő, de Budapesten sem jobb a helyzet, a 25 éves Simonokat, amiknek már a roncstelepen a helyük, újra készenlétbe kellett állítani. Tökéletes káosz és dilettantizmus mindenhol. A PV exponálta a tűzoltóságot. Csak egy atombomba volt a vaku.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 05. 14:34 
hamutipró

Kedves renegát!
1.,Te sem dolgozhattál életedben mint tűzoltó, ha ezt így le merted írni.
2.,Múlt héten is elment egy volt kollega, és ezerrel, hátra sem nézett!! És aki elment, mind örül, mert végre pénzt is keres, nem csak "megbecsülést kap. Szerettek tüzet oltani, és nehezen döntöttek de most el tudják magukat tartani. Ja, és vonulósokról Írtam!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 05. 8:55 
slagmester

renegát írta:
Ha már a témánál-leszerelésnél tartunk-akkor hadd jegyezzem meg épp most könyörgi vissza magát egy régebbi versenyző aki nagy gázzal még nagyobb arcal hagyta el nem is oly rég a testületet,de aztán rájött civilben dolgozni is kell ennyi pénzért-ja és még jönnének vissza rajta kívül is!

he he

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 05. 8:09 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

renegát írta:
Ha már a témánál-leszerelésnél tartunk-akkor hadd jegyezzem meg épp most könyörgi vissza magát egy régebbi versenyző aki nagy gázzal még nagyobb arcal hagyta el nem is oly rég a testületet,de aztán rájött civilben dolgozni is kell ennyi pénzért-ja és még jönnének vissza rajta kívül is!

Én inkább pont az ellenkezőjét hallottam... Szerintem nem olyan meglepő dolog a munka annak, aki leszerel, hiszen majdnem mindenki másod- harmadállásba rohangászik emellett is, hogy valahogy meg tudjon élni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 05. 7:43 
kapocspárkulcs tekergető

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 20:45 
Szent Tömlő őrzője

oooooo írta:
Úgy nagyjából az utolsó 6-7 hozzászólásnak semmi köze e témához. A T. Moderátor át is helyezhetné valami önkéntes mentős topicba...

Igen, igazad van!

kormos írta:
Helló !
Bocsi nem pont ide tartozik a téma, de legalább a Hunoros avatáson és persze más nyilvános helyen nem történt, olyan mint pl. tegnap a Közszolgálati Egyetem megnyitóján történt.
Pedig Ők is a rendvédelem tagjai ...................................
http://hvg.hu/itthon/20120903_Igy_estek ... _Egyetem_h

Ezt az állításod újra kellene fogalmaznod!
Szerinted, az egyetemen, csak rendvédelem területére történik okítás?
A felelőst kell megkérdezni, aki 45 perccel a rendezvény kezdése előtt felsorakoztatta a hallgatókat, hogy miért is!

Engedj meg egy példát.
1974 nyarán, hasonló meleg, sorkatonaként Hajós Sándor határőr ezredest szállítom Ady-ligeti laktanyába, eskütételre, elöljárójaként.
A vele utazó másik határőr tisztnek mondá „megfenyítek mindenkit, ha 5 (azaz öt) perccel a kezdés előtt felsorakoztatnak”.
Kíváncsi lennék, a megnyitón történtekért kit vonnak felelősségre!
Nem ugyanazon személy szervezte a kettő rendezvényt, ha a „Hunoros” avató rendezéséért felelős személy szervezi a megnyitót, ezek az események nem történnek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 20:13 
kapacsmester

Úgy nagyjából az utolsó 6-7 hozzászólásnak semmi köze e témához. A T. Moderátor át is helyezhetné valami önkéntes mentős topicba...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 20:07 
vízpocsékoló

Helló !
Bocsi nem pont ide tartozik a téma, de legalább a Hunoros avatáson és persze más nyilvános helyen nem történt, olyan mint pl. tegnap a Közszolgálati Egyetem megnyitóján történt.
Pedig Ők is a rendvédelem tagjai ...................................
http://hvg.hu/itthon/20120903_Igy_estek ... _Egyetem_h

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 19:42 
vízpocsékoló

Tisztelt Krampusz !
Teljes mértékben igazad van a Görögországi tűzoltásnál is részt vett egy Budapesti Tűzoltó csapat is , elnézést kérek ezt elfelejtettem és lehet, hogy még sokakat. (már akkor is Tűzoltó voltam Én is).
Viszont nem szerencsés, hogy kiragadsz egy-egy sort vagy mondatot, gondolatot és azokra válaszolsz vagy teszel megjegyzéseket.
Szerintem amit délután írtam az igaz,persze ellenvéleményeket szívesen meghallgatom, elolvasom.
S még egyszer elnézést kérek a Bp. Tűzoltóktól, úgy tudom többeket megdicsértek,jutalomban részesítettek hazatérésüket követően. Gratula.
( Viszont ez az eset spontán történt és feszültséget okozott az akkori Fővárosi Tűzoltóság vezetése és az akkori OKF között). Sajnos !
Nem tudom ki erőlteti ezt a hős "dumát", mert Én sem magasztalom őket, de nem akarom leírni ugyan azt mint délelőtt.
Üdv
Ui: Ismerek pár Hunorost, nem irigykedek rájuk ( na ez nem igaz :-D ), rengetek szabadidejük megy el nekik az elhivatottságuk "miatt". De ezt is vállalták.............

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 19:26 
slagmester

Jahhh!

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 18:59 
lángterelgető

Az ördög nem csak néha bolondul meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 18:09 
Szent Tömlő őrzője

kormos írta:
Érdekes a Magyar ember, alig alakult meg valamilyen szervezet, még bizonyítani sem tudott, de már mondanak rá mindenfélét.

Érdekes a a magyar ember... még nem bizonyított, de már dicső, jobb, mint a tűzoltó... bár a segge nem égett, de nagy hőőőőőőőőőőős...

kormos írta:
Szerintem igenis kellett egy ilyen alakulat a Tűzoltóságon belül, hogy létrejött.

Háááááááááááát lehet.... de a tűzoltóságon belül? Akkor tűzoltók lennének, nem igaz??? De hát nem azok... És miféle alakulat? Hol mentettek ezek? He???

kormos írta:
Eddig a külföldi médiában egyetlen Hivatásos,Hivatalos Magyar állam által létrehozott képzett alakulat nem "bukkant" fel katasztrófaelhárítás során.

Piciny tufám: Görögországi tűzoltás??? Hát, kispajtás, ott Budapesti tűzoltók dolgoztak... Te akkor hol a mamádban voltál???

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 15:10 
lángterelgető

Igazad van kormos és egyetértek
győzz meg nem fog ugye a kommunikáció során átváltozni az alakulat azzá,hogy csak ők a tűzoltók a többi henye ingyenélő

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 04. 15:02 
vízpocsékoló

Helló !
Kezdeném azzal, hogy nem vagyok Hunor tagja, de Tűzoltó vagyok és nem most neveztek át Tűzoltóvá.......... Érdekes a Magyar ember, alig alakult meg valamilyen szervezet, még bizonyítani sem tudott, de már mondanak rá mindenfélét. Szerintem igenis kellett egy ilyen alakulat a Tűzoltóságon belül, hogy létrejött. ( direkt nem írtam a katasztrófavédelem nevét, mert ezt sokan nem tetszéssel fogadják). Miért is, hát azért, mert ha visszanézünk a múltba azt látnánk, hogy "mindenféle" Magyar mentőcsapat kint van egy sajnálatos természet okozta katasztrófa helyszínen, és nyilatkozik Magyarország színeiben. Nyilatkozik úgy ,hogy közben tiszta a ruhája, felszerelése "eladja magát a médiának", majd hazatér a 2-3 napos bevetése után................. Természetesen elnézést kérek a kevés kivételtől akikre ez nem helytálló.
Eddig a külföldi médiában egyetlen Hivatásos,Hivatalos Magyar állam által létrehozott képzett alakulat nem "bukkant" fel katasztrófaelhárítás során.
Szerintem egy ilyen Hunor,Huszár alakulatoknak csak örülhetünk ,és már sokkal régebben életre kellett volna már kelteni.
Értékelést meg hagyni kell majd azon országoknak,államoknak akiken majd sajnos segíteni fognak a srácok. ( Ha pedig itthon fognak segíteni, reméljük soha......., na majd megint az fog hibát találni aki távolról nézi, majd Őket).
Üdv

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 03. 20:59 
lángterelgető

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
ugy ugy az elitspecialforceüberalles legalább 3 közülük akit ismerek soha nem vágtam még ki embert kocsiból romból és nem használtam élesben vetterpárnát stb DE teljesítettek a feltételeket bekerültek ami nem kis fizikai teljesítmény elismerésre méltó!
csak kisebb arccal lesz szíves

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 03. 20:28 
hamutipró

Vennétek inkább róluk példát.
Ők nem nyávognak, és a legjobbak.

http://www.katasztrofavedelem.hu/index2 ... hirid=1281

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 02. 12:19 
lángterelgető

"Aki rendesen dolgozik, nincs ideje siránkozni és meg is van az eredménye"
nincs wc papir,kézmosó,szóda,védőkesztyű, cipőtisztító krém,mosópor,autóalkatrész, írószer,nyomtatópatron, papír,izzó,stb
ami 04.01től van közmunkás alkalmazott akinek 40 napja nem fizettek" segélyt "illetve nagy nagy fegyelem,valamint egy 40 éves ifa
javaslom a teknek 1200 as kombi Zsigulik beszerzését
a mentőknek a nysa visszaállitását a zászlócskával

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]