* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 25. 13:37

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Leszerelés a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2012. szept. 02. 12:12 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

a_vándor írta:
Ha nem tetszik, nem kötelező itt dolgozni. Aki rendesen dolgozik, nincs ideje siránkozni és meg is van az eredménye. Kitüntetés, jutalom, hónap tűzoltója, lovagkereszt, tanácsosi cím, stb.
Ha dolgozni kell, akkor ragadd meg a munka végét, ne siránkozz, mert erre aztán igazán nincs szükség, különösen akkor, ha többen is sorba állnak az utcán, akik nagyon szívesen elvégeznék a feladatot helyetted.

Sajnos ez a munka és a vele járó kitüntetés nálatok fordítottan arányos :(
A becsületes, kitartó munkáért viszont ez jár:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01. 19:01 
tömlőszállító

a_vándor írta:
Ha nem tetszik, nem kötelező itt dolgozni. Aki rendesen dolgozik, nincs ideje siránkozni és meg is van az eredménye. Kitüntetés, jutalom, hónap tűzoltója, lovagkereszt, tanácsosi cím, stb.
Ha dolgozni kell, akkor ragadd meg a munka végét, ne siránkozz, mert erre aztán igazán nincs szükség, különösen akkor, ha többen is sorba állnak az utcán, akik nagyon szívesen elvégeznék a feladatot helyetted.

táborno kúr, elfelejtetted hozzátenni, hogy ..zdmeg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01. 17:04 
Szent Tömlő őrzője

a_vándor írta:
Ha nem tetszik, nem kötelező itt dolgozni.

NEKED SEM!!!

a_vándor írta:
Ha dolgozni kell, akkor ragadd meg a munka végét, ne siránkozz, mert erre aztán igazán nincs szükség, különösen akkor, ha többen is sorba állnak az utcán, akik nagyon szívesen elvégeznék a feladatot helyetted

És leginkább ingyen ragadd meg, mi? És munkanélküliséggel fenyegeted a tűzoltókat?!

[b]Hé, vándor, izé, "földműves", melyik út megyen Budára? [/b]

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01. 12:48 
slagmester

a_vándor írta:

Hiába no! A megszokás:"...ragadd meg a munka végét...", "...és meg is van az eredménye. Kitüntetés, jutalom, hónap tűzoltója, lovagkereszt, tanácsosi cím, stb..." :radobbent:

Tisztességes illetmény, életpálya modell?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01. 11:59 
vízpocsékoló

:radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: :radobbent: köszönöm tábornok úr rég nevettem ekkorát

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. szept. 01. 10:01 
tűzkőről pattant

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 30. 21:26 
tömlőszállító

2012. Abszurditán

A Nagy Áprilisi Katasztrófavédelmi Forradalom (a továbbiakban NÁKF) jegyében katasztrófavédelmi versenymozgalmat hirdetett az okájef „ki tud többet túlórázni?” elnevezéssel. Természetesen ingyér, a forradalom szent ügye érdekében. Reggel 5-6-kor elindulsz hazulról, jó esetben este 8-ra haza is érsz. Nap mint nap. Beteg a gyerek vagy a szülőd? Már nem ismer meg a párod? Kit érdekel? Túlóra kifizetés, ellentételezés? Micsoda??? Ez nem holmi jótékonysági est! Ez a NÁKF! Nem tetszik?!? Pofázol? Ráfázol!

De jól nézel ki! Lefogytál? Egy kicsit ugyan beesettek a szemeid, na nem baj azért ma utoljára még rúgok beléd egyet. Egy óra múlva kérem azt az 50 oldalas jelentést, dehogy kell hozzá egy hét, ne törődj vele, hogy már délután 4 van, ügyes vagy gyorsan meg tudod csinálni. Hogyhogy nincs nyomtatópapír? Vegyél ..zdmeg! Különben is, hová lesz az a sok papír? Miért azzal törli mindenki a sggt? Nincs hetek óta wc papír? Se szappan, se mosogatószer?
Még hogy én adjak rá pénzt? Vedd meg zsebből ..zdmeg! Majd valaki valamikor visszaadja. Miért nincs pénzed? Nem utalta a fizetésedet a GEK? Hogyhogy nem utalta? Igaz a múltkor az enyém is csúszott két hetet, úgy kellett felutaznom Pöstre, futkostam utána egész nap. Előtte meg 3 véletlenszerű időpontban utaltak 3 véletlenszerű összeget. Én ezt nem értem, de ők tuti. Ez a NÁKF!

Dehogy mehetsz augusztus 20.-án a családoddal ünnepelni. Reggel 8-kor idebenn találkozunk, majd a főhadnagy kisasszonnyal fogtok együtt ünnepelni, 7 különböző helyszínen, persze puszira. Az egész napba belefér, úgy utaztok, ahogy akartok, tudod, hogy az ügyeletes gépjárművet nem lehet ellenőrzésre használni. Tudom, hogy drága a tömegközlekedés, de hát ez van, oldjátok meg saját zsebből és ne kezd már megint, hát hol a hivatástudat? Pofázol, ráfázol! Ilyen a NÁKF!

Ezek nem a legvadabb albán népmesék epizódjai, ezek a közelmúlt eseményei!!!

Éljen a NÁKF, éljen sokáig nagy vezírünk ..zdmeg tábornok!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 30. 19:09 
tömlőszállító

http://www.otvenentul.hu/page.php?PageID=26364

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 30. 9:24 
Szent Tömlő őrzője

:tapsolo:

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 29. 23:13 
tömlőszállító

Kedves obscurum!

Nem haragszom rád és kerülöm a személyeskedést amennyire lehet, most is csak a vicc kedvéért teszem és tényleg nincs harag:
Még nem kerestek a sakkszövetségtől? Mert hogy eltűnt egy sötét paraszt… :-D

Képzeld elszabadultak az állatok a kertből! Ámokfutnak katvéder nagyúr, alias ..zdmeg tábornok vezetésével országszerte. Ott kezdődik az egész, hogy kíváncsi lennék hány újsütetű „tűzoltó” tábornok, főtiszt, tiszt, stb. tud a friss tűzoltói kinevezését alátámasztó, a jogszabályban előírt végzettséget produkálni! Kezdve kedvenc ..zdmeg tábornokunkkal, aki jogilag végzett, de tűzoltó szakmailag aligha, nem beszélve kedvenc kötőszaváról ( b.zd meg). Aki kulturáltan viselkedni még nyomokban sem hajlandó a beosztottjaival szemben, azt sokféle képen hívják, de az igazi tűzoltók megítélése szerint mindenképen illegitim, nem hiteles. Egy bohóc!
..zdmeg tábornok végig ..zdmegolta az FTP utolsó tiszti értekezletet, a mai napig ordítva ..zdmegol a tábornoki karával. Reggel bemegy az okf-re és miután cigarettázva hallgatja végig a vigyázban álló ügyeletes tiszt és ügyeletes parancsnok jelentését, az irodájában ..zdmegolva olvassa végig ezt a fórumot, mert hogy lánlovagok fóbiája van, nap, mint nap evvel kezdi a napot.
A zsarnok nap, mint nap ..zdmegolva és ordítva alázza porig a beosztotjait, legyen az nő vagy férfi, tábornok vagy hadnagy. Nap mint nap rúg ki valakit vagy oszt kegyet. Az emberek beleőszülnek és kihullik a hajuk, gyomorgörccsel mennek be. És még sok ilyen ..zdmeg alezredes, őrgy, meg tiszt van országszerte, akik ugyanilyen kéjes örömmel alázzák a saját embereiket.
Ez az emberi oldala.
Ha ez még nem lenne elég kedves obscurum, mert azért ezt is még sokan lenyelik, lenyelték, akkor ott van a szakmai oldal, amit viszont sokan nem hajlandóak bevállalni és inkább leszereltek, és még fognak is! Nem tudom már hány száz mínusznál tart a leszereltek száma, azoké, akiknek „nem tudtak” de inkább nem akartak új beosztást felajánlani, vagy az ország másik végében és a helyükbe vagy nem vesznek fel senkit vagy újakat, akikbe újra bele kell invesztálni több milliót, plusz 10-20-30 évet, hogy ugyanolyan készségeik legyenek, mint a leszerelteknek. A megmaradtakat is jól megkeverték, műhelyesekből lettek hírközpontosok, személyzetisekből megelőzősök, stb. Létszámában és szakmaiságában megcsonkították az egész szervezetet, szétverték az egészet!
Kirúgások, kinevezések, átalakítások, átnevezések. Ha pofázol, ráfázol!
Ez a Nagy Áprilisi Katasztrófavédelmi Forradalom, ..lvtrsk!

Obscurum! Lehet, hogy nem is téged kerestek a sakkszövetségtől? Vagy az állatkertből?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21. 20:12 
lángterelgető

Üdv.
Osztom FireBlade véleményét és hozzáteszem hogy a a legvégső pont egy tűzoltó életében az, ha önként választja a megélhetés miatt a leszerelést. Sajnos eszt jól tudja a vezérkar is és ki is használja kőkeményen. Vajon mit érezne egy jelenlegi kat.védes vezető ha ővele csinálnák ugyanezt végig ? Hogy reagálná le a szituációt, a visszamenőleges törvénykezést, az áthelyezést, az ebből adódó elbocsájtást ??? Vidáman ? Esetleg csalódottan ? Hát ha az utóbbi, na akkor értik meg hogy mit is érzünk mi TŰZOLTÓK igazából.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 21. 8:28 
kapacsmester

Híradósokat békén lehetne hagyni, főleg annak tükrében, hogy a 24et alvás nélkül kellett lenyomniuk (utolsó információm épp egy pesti, de már nyugállományú híradóssal beszélgettem a minap)

No.
Szépen megszaporodtak a hozzászólások itt (is).
Szerintem egyet értünk abban, hogy kérdező84 (elképzelhetetlen) hiánya sokunkban fog könnyezős reakciót kiváltani. Valami olyasmit, mint amikor végre a laktanyába visszaérve ráülhet az ember az angolra...

Bizonyosságot szereztem róla, hogy eme hozzászólásokat olvassák új vezéreink is. Nem csak nagyon fent, de középtájon is :)
Üdvözöljük őket.
Természetes read only módban vannak, az egér használatát sikerült már elsajátítaniuk, a billentyűk ismerete, és használati módjának elsajátítása még a messzi jövő ködébe vész... mint ahogy az írások kontextusban való értelmezése is.

De itt vannak, ez már számomra is bizonyos :)

obscurum:
Szerény véleményem szerint, jobb is, hogy nem szereltél fel. Sok időt töltöttél volna zárt helyen... mondjuk az ágyneműtartóban :) Ez pedig esetleg a dúcideg-rendszered állapotára lett volna kedvezőtlen kihatással.

Krampusz aug 19.-ei írása pedig telitalálat :)

Minap nyújtottam be a leszerelési papíromat.
Kíváncsi vagyok, hogy visszatartanak-e majd, vagy sem, mert már létszámhiány van itt (is).
8 év... nem sok, de tapasztalatnak jó volt.
Ide vissza soha többet.

Még annyit, ha már valaki felhozta, hogy az önkormányzatnak/parancsnoknak kellett dolgozni...
Inkább dolgozok az önkormányzatnak társadalmi munkában, meg építek sátrat egy rendezvényre, ami közösségépítő hatású (is), mint egy jellemsérült akárkinek ugráljak kénye-kedve szerint.
Önkormányzat legalább adott ellenszolgáltatást.
KatVéd meg sz.rba néz, és azzá járat a médiában.

Üdv.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 21:50 
szikracsapkodó

Obscurum! Köszi, hogy nem szereltél fel tűzoltónak! Azt is elmondhatom, hogy, igen a 105-ös hívószámok végén mindig jól képzett kollégák ültek! Teljesen biztos vagyok benne! Abban is biztos vagyok, hogy szellemileg és fizikailag is alkalmasak erre és voltak is! Engem is ezért nyugdíjaztak, mert nem voltam alkalmas már semmi ilyen szolgálat ellátására! Igen, én, szerencsére, még bele fértem, de ma már ki rúgják őket! Pont manapság várják azt, hogy olyan emberek üljenek a híadóba, sőt a fecskendőkön, akik erre nem alkalmasak! Vagy olyanokat tesznek oda akik még tapasztalatlanok, de formálhatók, mert félnek! Vagy csak be nyalnak, és ez elsősorban nem a vonulós állomány tulajdonsága! Tehát köszönöm, hogy nem lettél tűzoltó és nem ilyenre kell rábíznom az életem adott estben! Hanem olyanokra akiket ha személy szerint nem is de a volt hivatásom miatt "ismerek"!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 17:52 
Szent Tömlő őrzője

Akkor hát úgy szólsz bele, hogy nem értesz hozzá. Az okf.-re biztosan jó vagy. :tapsolo:

Rólad meg ennyit....

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 17:27 
szikracsapkodó

És én még majdnem felszereltem hamutiprónak 2-3 éve. ...hm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 16:11 
Szent Tömlő őrzője

:-D :tapsolo:

Vaú

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 15:50 

obscurum írta:
Biztos, hogy a 105-ös hívószám végén általában jól képzett kollégák ültek? Teljesen biztos vagy benne?

Mentőknél, rendőrségnél a legképzettebb tisztek ültek a vonal végén. Ellenben a tűzoltóságokkal, ahová tudomásom szerint olyanokat ültettek, melyek fizikailag, szellemileg másra nem voltak képesek.

obscurum írta:
Pozsár!
Ne foglalkozz vele...Támadnak a veszett kutyák!

Duuuuuuurván bunkónak lenni jobb?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 14:39 
szikracsapkodó

Mi folyik itt?
Elszabadultak az állatok a kertből? :))
Ti már mindenkit Mogyoródinak hisztek?? Duuuuurván paranoidok vagytok :)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 14:21 

Nyolcadik senki, második hülye.
Csak megtaláljuk, melyik az a kényszeríró mogyoródi frusztrált cserépedény :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 12:41 
szikracsapkodó

A második.
Hülye.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 11:56 
tömlőszállító

obscurum írta:
Hogy alakul mostanság a pályaelhagyás Borsodban?
Úgy hallottam nagy a létszámhiányuk.
Ez igaz?

VAUÚÚÚÚ

obscurum!

Ezt a Mogyoródi hányadik emeletéről kérdeztetik?

VAUÚÚÚ !

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 11:03 
szikracsapkodó

Hogy alakul mostanság a pályaelhagyás Borsodban?
Úgy hallottam nagy a létszámhiányuk.
Ez igaz?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 10:54 

paloc írta:
a mogyoródin úgyis sztár lehetsz :hazudos: :hazudos:

Aki a mogyoródin sztár, az nem publikál ide! Inkább lehet a mogyoródin egy nyolcadik frusztrált senki, aki itt ereszti ki a gőzt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 20. 9:29 
lángterelgető

hála istennek végre eltűnsz
veled sem veszt senki max az agymosottak
menj el és ne gyere többet vissza
a mogyoródin úgyis sztár lehetsz :hazudos: :hazudos:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 18:59 

Nem, nem vagyok Mészáros József.

Én ezennel nem vagyok kíváncsi, mi folyik itt. Lezártam a dolgot magamban. Mindenki főljön csak saját levében. Nem kívánom a több éves témát, szélmalomharcot folytatni. Mindenki eldönti magában mi a jó neki. Menni vagy maradni.

Azért pöccentem be, mert most épp Pozsárt vettétek célkeresztbe. Mindig van valaki akit célkeresztbe vesztek. Annyira jellemző.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]