* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Leszerelés a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 16:03 
Szent Tömlő őrzője

carman66 írta:

Kérdező viszont veszélyes patkányfajta, óvakodjatok tőle. Ha igaz a gyanú, hogy ő azonos Mészáros Józseffel, aki lecsűrhézte a tűzoltókat, aki a Hötosz alelnökeként az önkormányzatiság mellett kellett volna, hogy harcoljon, most meg élteti az államit… tudjátok, az ilyen árulókat szokott mindkét fél megvetni és felakasztani. Ez a lótetű képviselte az önkormányzati tűzvédelmet hosszú időn keresztül és a mai napig az MTSZ-ben irodavezetőként árt az öte-knek. No persze több volt hötosz vezető váltott hirtelen köpönyeget, ami azért elgondolkoztató.

carman66!

Nem tisztem az általad feltételezett személy helyett szólni, de Ő és „kerdezo84” közötti távolság több száz kilométer!
Feltételezem, hogy „kerdezo84” hsz-e óta nem volt gép közelben, és csakis ezért hagy minket tévhitben személyét illetően!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 12:26 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Carman!

OK. Nagy vonalakban egyetértünk. Azt még megjegyzem, mészárost töröltem az ismerőseim közül, a múltbeli ismeretségünk ellenére. Ennek oka a tüntetés volt, bár sokáig nem hittem el a dolgot. A másik oka az azóta elkövetett írásai voltak, melyek nem nevezhetőek tűzoltóbarátnak. Nagy csalódás volt ez nekem.

Lehet, hogy pozsár meg tudja magát védeni... de hiszen ő támadott a nyugdíjasokra! Valóban nem szorul védelemre. Egyébkét ő az a vidéki személy, aki nem urbanizálódott, hanem orbanizálódott.

Ami meg a tűzoltóságot illeti... ez, itt, a világ szégyene.

Jó egészséget, pajtás! :-D

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 12:18 
tűzkakas-idomár

Kedves Krampusz!

Nem idézlek vissza, a lengyel példát csak felületesen ismerem, de ami itt van nálunk, az a visszamenőlegesség é ez a nagy probléma. A többi írásoddal egyetértek, beleértve a lakosság hergelését is a rendőrség ellen.
Pozsár meg tudja magát védeni, csak a véleményemet mondtam, szerintem rosszul fogalmazott és kicsit túllihegtétek, de nem ingem…
Az okf-ről megegyezik a véleményünk. Itt egy 140 éves, közmegbecsülés tárgyát képező szervezetet tesz tönkre néhány paprikajancsi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 12:00 
Szent Tömlő őrzője

carman66 írta:
Lengyelországban is visszanyesték a kedvezményeket, de nem visszamenőleg, hanem azoknál, akik frissen felszereltek.

Itt van még egy alapvető különbség: amennyire tudom, ott 15 év szolgálatról emelték 20 évre. Nálunk 25 volt, ezt tulajdonképpen eltörölték. Ugyanis, ha esetleg nem felesz meg az éve felmérésen, munkanélküli leszel, így köszönik meg a szolgálatot nálunk. Ez azért nem ugyanaz...

carman66 írta:
A társadalom a tűzoltóktól nem sajnálta a korai nyugdíjat, mert látták az emberek, hogy mit dolgoznak. De biza elmentek korai nyugdíjba hivatásos állományba felvett titkárnők, személyzetisek, olyanok, akik tüzet még sosem láttak közelről, no meg a t. pv állomány, akik bizony megfáradtak az atomvillanásra várásban. Hát náluk azért a társadalom joggal szisszent fel.

Ezért kiöntötték a gyereket is... Okos. Ami a társadalmat illeti: a társadalom azért szisszent fel, mert a jelenlegi uralkodók felpiszkálták őket. Például a 2006-os eseményekkel, bemutatták a nyugállományba távozott rendőröket, hangsúlyozva: véreskezűek.

carman66 írta:
Pozsár hozzászólását elolvasva, nem találtam sem nyalizónak, sem bántónak, szerintem kicsit túl lihegtétek.

Nos, ezt másként látjuk. De ha már túllihegés: mi a repedt répáért saralta a nyugdíjasokat? Nem ez a túllihegés??? Még egyszer elmondom: ő azért nem ment nyugdíjba, mert csak a felét kapta volna!!! El kell olvasni a HSZT-t és világosan látható. Tehát szerintem ő lihegett köpködés közben.

Az okf-ről (pozsár nyalásának tárgyáról), pedig a véleményem igen rossz. NEM vagyok érintett a dologban, csak látom, ismerem a valós (nem propaganda) helyzetet. Sokat beszélek továbbá a régi, még szolgáló bajtársakkal is, tehát szerintem véleményem mások által is megalapozott.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 11:39 
tűzkakas-idomár

Kedves Barátaim!

Bocsánat, hogy ide írok, mint öte tag, így nem érintett közvetlenül a kérdésben. Természetesen a visszamenőleges törvénykezést elítélem és tisztességtelennek, antidemokratikusnak tartom. Lengyelországban is visszanyesték a kedvezményeket, de nem visszamenőleg, hanem azoknál, akik frissen felszereltek. Maga a rendvédelmisek nyugdíjával kapcsolatban azt azért meg kell jegyeznem, hogy ez azért nem volt így jó. Az 55 éves nyugdíjlehetőséget senki nem sajnálta. Hogy ez miképp és mikor fordult ki magából, azt nem tudom, de valóban hallottam én is a 38-40 éves korban nyugdíjba vonulásról, ami ugye azért felvethet némi kérdőjeleket. Megjegyzem, hogy Pintér és Bakondi is élt ezzel, sőt az okf egész vezérkara, volt aki csak próbálkozott, mint Bérci, aki ott pedálozott a szakszervezetnél, hogy hogyan mehetne el nyugdíjba, de sajnos neki nem sikerült. (legalább is a megyében így beszélik). Tehát nekik egy rossz szavuk sem lehetne.
A társadalom a tűzoltóktól nem sajnálta a korai nyugdíjat, mert látták az emberek, hogy mit dolgoznak. De biza elmentek korai nyugdíjba hivatásos állományba felvett titkárnők, személyzetisek, olyanok, akik tüzet még sosem láttak közelről, no meg a t. pv állomány, akik bizony megfáradtak az atomvillanásra várásban. Hát náluk azért a társadalom joggal szisszent fel.
Én egy tüzet oltó tűzoltót sem ítélek el, hogy elmenekült, főleg, amikor már látszott, hogy mi fog ebből kikerekedni. Ahogy hallottam, lényegesen több nyugdíjat kaptak, mint a fizetésük volt. Így bármennyire is szerették csinálni, amit csináltak, itt nem lehetett jól dönteni. Menni kellett.
Pozsár hozzászólását elolvasva, nem találtam sem nyalizónak, sem bántónak, szerintem kicsit túl lihegtétek.
Kérdező viszont veszélyes patkányfajta, óvakodjatok tőle. Ha igaz a gyanú, hogy ő azonos Mészáros Józseffel, aki lecsűrhézte a tűzoltókat, aki a Hötosz alelnökeként az önkormányzatiság mellett kellett volna, hogy harcoljon, most meg élteti az államit… tudjátok, az ilyen árulókat szokott mindkét fél megvetni és felakasztani. Ez a lótetű képviselte az önkormányzati tűzvédelmet hosszú időn keresztül és a mai napig az MTSZ-ben irodavezetőként árt az öte-knek. No persze több volt hötosz vezető váltott hirtelen köpönyeget, ami azért elgondolkoztató.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 8:06 
lángterelgető

Sziasztok a Kérdező hozzászólásait ne vegyétek számba rendszeresen ezt csinálja bedob egy demagóg dumát majd az arra érkező értelmes jogos kritikákat rendszerellenségesnek mondja sorra ezt teszi én már automatikusan átgörgetem
azt hittem 90 ben a 3/3 megszűntek de ezek szerint mégsem
felesleges vitatkozni vele eszement, agy mosott, inkább pszichológus ismerősök neveit adjátok oda kezelésre szorul
Sajnálom de őszintén az ilyet verni sem érdemes csak hülyébb lesz

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 4:35 
Szent Tömlő őrzője

Nos, akkor, Pozsár!

Beszéljünk tárgyszerűen: fikázod a nyugger tűzoltókat, és egyetértesz az "átalakításokkal". Ezt nyilván azért teszed, mert így akarod felhívni a nagyok figyelmét magadra, merthogy nagyon hűséges vagy. Gusztustalan.

Pozsár írta:
Először arra gondoltam, hogy a költői munkásságodnak tekintem, amilyen szavakkal megtiszteltél… Amolyan másnaposság előtti „anomáliás” írásnak.

Milyen kedves vagy... Bár a cukorbetegségem itt nem téma, de van egy olyan érzésem, te nálam több alkoholt fogyasztasz. Például pörkölt után. Kissé mintha aljasodnál, s ez beleillik az új irányba. Ha már személyeskedünk, tegyük pontosan:

Hogy milyen tűzoltó vagy, nem tudom. Erről csak a régebben kapott magánlevelek adtak számomra tájékoztatást, ahol leírták pályafutásod sok elemét. Őszintén szólva nem foglalkoztam vele, mert nem tartottam fontosnak, hiszen sok vezetőt szidnak a háttérben. Ma már nem tartalak tűzoltónak a szó nemes értelmében, mert aki egész korosztályokat köp le a maga karrierje érdekében, az lehet főnök, karrierépítő, de semmiképpen nem bajtárs.

Egyébként az érved az volt: te tűzoltó maradtál, nem úgy, mint akik nyugállományba távoztak. Hát, bogárkán (hogy milyen, döntsd el magad), pirinyót hazug vagy! Te azért nem mentél nyugdíjba, mert az egészséged nem romlott meg, ugyanis káreseteknél sokat szerepeltél, de dolgozni... Na de mindegy. Szóval: tényleg nyugdíjba mehettél volna. Csakhogy: kizárólag közös megegyezéssel.

És ez a hazug nyalásod legundorítóbb eleme: te azért nem menték közös megegyezéssel nyugdíjba, mert talán nem engedtek. Vagy engedtek volna? Akkor méginkább gusztustalan... mert akkor csak a megállapított nyugellátás felét kaptad volna a korhatár eléréséig... Hát, mint friss házas, meg jól kereső vezető, azt már nem akartad. Tehát nem kell megjátszanod magad: pénzért, nem kevés pénzért maradtál. Ez bizony olyan tény, amit tegyél a naaaagy tűzoltó képed mellé.

Ne oszd itt az észt abból a kevésből, mert még nem marad, csak a hatalom, meg a jó fizetés. Oszt akkor mi lesz? Vagy... ha... esetleg kormányváltás jön... akkor kinek puszilsz tovább? Hát ennyit rólad, ez is több, mint amit megérdemeltél.

Kérdezőnek: te a tűzoltókhoz, tűzoltáshoz annyit értesz, mint a hajdú a harangöntéshez. Lehet, hogy az új rendfokozatod tűzoltó, de az még kevés. Gondolom, a Mogyoródi úton szép irodád van. Talán inkább írj a katvéd honlapjára.

kerdezo84 írta:
Urak! Ha nektek a fent említett példák tetszettek a rendszerben és úgy gondoljátok nem jó a változás iránya, akkor valóban nem a katasztrófavédelem állományában a helyetek,

Inkább a katasztrófavédelemnek nincs helye a tűzoltóságon.

kerdezo84 írta:
Most kaptunk egy szó szoros értelmében rendvédelmi szervet, KEMÉNY SZABÁLYZÓKKAL, SZIGORÚ HIERARCHIAI RENDSZERREL, KOMOLY KISUGÁRZÁSSAL, HATÓSÁGI JELLEGGEL.

A tűzoltóság megszállását így látod? Hát, szemed rajta. Az említett dogok eddig is megvoltak, kivéve a kisugárzást. Azt meg szerezd be magadnak Pakson. Inkább az volt a bajotok, hogy a tűzoltóság a legjobban elismert szervezet volt az egész országban (Európában is), a katvédnek meg csak papírt szórtak a tetejére... az öblítés előtt.

kerdezo84 írta:
Vagy beállunk a sorba és rendvédelmi szerv tagjaként tudunk viselkedni, vagy nagyon hamar kint találjuk magunkat.... S "rendszeridegenek" leszünk.

Hát igen, ez nem észérv: ez fenyegetés. Nyilván az orbáni rendszerre gondoltál... Tudod, nem titok, hogy a rendszer a tiltakozások miatt bünteti a rendvédelmet, és azon belül a tűzoltókat. Nem vagy túl okos, ilyen érvekkel...

kerdezo84 írta:
Nagyon nagy szemtelenségre képesek az emberek... a tűzoltók... a furakodó tűzoltók...

Elsősorban ti furakodtatok. A hatalom fontos... A szemtelen tűzoltók meg hagyták, mert nem értek rá ilyen hülyeséggel foglalkozni, ugyanis dolgoztak. Nem úgy, mint a katvéd. Azok ráértek foglalósdit játszani, mégsem kaptak ínhüvelygyulladást az akták súlya alatt....

Ennyit rólatok.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 1:49 
lángterelgető

Tiszteletem minden Tűzoltónak !

kerdezo84 írta:
Tehát nem muszáj lojális lenni a szervezethez. Le kell szerelni. El kell tolni a biciklit

Mond kerdezo84, neked még nem tűnt fel hogy itt nagy többségben olyanok vannak, és persze a tűzoltóságokon is, akiknek ha ilyet írsz és elolvassa hát felmegy benne tutira a pumpa és talán lenne pár kellemetlen perced a nyilatkozatod után ? Ilyen marha nagy munkanélküliségben hova akarod hogy menjen az ember ? "Le lehet szerelni " ??? Ki franc jött utoljára és ki akar itt beújítani mindent ? Mi Tűzoltók ? Nekünk jó volt úgy ahogy eddig ment. Kérdezd meg a csizmás átlag tűzoltót hogy melyik rendszerben volt biztosabb és ellátottabb a laktanyája régen vagy most ? Elmondom neked. Régen jobb volt. Hallottál már olyanról hogy egy készenléti szer 6 hónapot áll a szerelőműhely előtt, utána adják vissza ? Sikerült cirka fél év alatt lezülleszteni a hivatásos tűzoltóságokat az önkéntesek szintjére, -és ezzel nem akarom megbántani egyik ÖTE-t sem, de ez az igazság.
Te aztán marha okos lehetsz ha nem látod azt ami itt január 1 óta folyik. Nyisd ki a szemed.
Talán ha olyan változások történtek volna amik pozitív irányba tolnák el a megítélésüket akkor mi Tűzoltók is másként vélekednénk a saját helyzetünkről. Pl.:
- A beavatkozó állományt kellene bővíteni hogy ki lehessen adni normálisan a túl szolgálatokat és ne kelljen működő üzemképes szereket lemondani. Nem a megyéket fel duzzasztani papírtologató emberekkel mert szart se ér a sok statisztika meg elemzés meg a többi felesleges ügyintézés. Bürokrácia az van. Nézd meg hány papírt gyártanak nap mint nap értelmetlenül.
-Ha leadja az igényt a kirendeltség a használati dolgokra, ugyan már nem kellene felülbírálni és ennek fejében még húzni halasztani a kiadását.
-A legrövidebb időn belül kellene visszaadni a javított szereket
stb, stb ....
Van még itt tennivaló, úgyhogy ne okoskodj szerintem mert nem olyan nagy király ez a rendszer amit te ennyire bálványozol.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 1:24 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Drága Tekintetes Kérdező84 Méltóságos Úr!

Kérem, nézze el szemtelenségemet, hogy Önhöz merek szólni, de esedezem, legyen olyan jó, mondja már el, hogy pontosan kit/kiket kell érteni "szemtelen emberek", illetve "szemtelen furakodó tűzoltók" alatt. Talán akik nem idomíthatók? Bocsánatát kérem "taníthatók", de hát ezt Ön Méltóságos Uram idézőjelbe tette, nyilván nem véletlenül.

Nagyon köszönöm, és hálás vagyok Önnek, hogy leereszkedik eme alsó polcra, és megtisztel válaszával. Bízom benne, hogy a Főméltóságú Osztályvezető Úr marhapörköltjéből Önnek is jut egy cupák.

Megtisztelő válaszát feszült figyelemmel várom:
Egy "félázsiai származék".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 19. 0:21 

Nagyon nagy szemtelenségre képesek az emberek... a tűzoltók... a furakodó tűzoltók...

Kedves barátaim!

Addig még rendben is van, hogy az új rendvédelmi szervet, melyeknek tagjai vagytok, nem vagytok képesek elfogadni, mert nem rendvédelmi szervbe szereltetek fel anno... Bocsánat, papíron rendvédelmi szerv volt... De csak papíron..
Most kaptunk egy szó szoros értelmében rendvédelmi szervet, KEMÉNY SZABÁLYZÓKKAL, SZIGORÚ HIERARCHIAI RENDSZERREL, KOMOLY KISUGÁRZÁSSAL, HATÓSÁGI JELLEGGEL. (Nem mellesleg jegyzem meg, erre nagyon is szükség volt már, mert a tűzoltóság kezdett komolytalan cirkusszá válni).

Tehát nem muszáj lojális lenni a szervezethez. Le kell szerelni. El kell tolni a biciklit... Kész vége, slussz. "Nem nekem találták ki, nem vagyok a mindenkori rendszer katonája, nem vagyok hatósági szemléletű, nem vagyok rendvédelmi szerv tagjának való."

Tudjátok, helyetekre jönnek fiatalok, melyekben már az alapkiképzéstől kezdve a hatósági szemléletet nevelik bele, a rendvédelmi jelleget. Valószínű az átszervezések alakításánál figyelembe vették azt is, hogy kit kell feltétlen kidobni a rendszerből... Aki nem "tanítható".

Viszont az kérem szépen, hogy nyiltan figurázunk, szapulunk, csesztetünk egy tűzoltót, (legyen az vezető beosztású, vagy beosztott tűzoltó vagy bárki más) csak azért mert elfogadja a rendszert és tetszenek neki az újítások s fejlődőképes jövőnek gondolja a katasztrófavédelmet, NAGYON CSÚNYA DOLOG!

Az ilyen embereket kellene egytől egyig kidobni a rendszerből, ha volna más a helyükre. De ha nem kidobni, alapos nevelésben részesíteni.

Hogy jöttök ti ahhoz (akár nyugdíjasok, akár aktív állományúak), hogy csesztetni mertek egy tűzoltót. Akárkit. Csak azért mert nem ítéli el a mostani állami rendszert!

Ez kérem szépen nem gumigerinc kérdése.. Pusztán az, hogy nyitott szemmel jár és meglátta azt, hogy egy rendvédelmi szervnek így kellett volna működnie eddig is.. Ami csak papíron volt így..

A katasztrófavédelem nem Máltai szeretetszolgálat. Ezt kell a fejekbe vésni.
A katasztrófavédelem segít a bajban, hisz Magyarország szolgálatában áll a biztonságért. De egyben keményen, határozottan fel is lép a szabályszegőkkel szemben.. A tűzoltókat innentől nem lehet hülyére venni... A tűzoltók innentől kezdve nem járkálnak szart lapátolni az önkormányzatnak szolgálatban... A tűzoltók innentől kezdve nem építenek színpadokat a városnak szolgálatban... A tűzoltók nem járhatnak a parancsnoknak építkezésre kubikolni szolgálatban... A tűzoltók nem részegedhetnek le szolgálatban!

Urak! Ha nektek a fent említett példák tetszettek a rendszerben és úgy gondoljátok nem jó a változás iránya, akkor valóban nem a katasztrófavédelem állományában a helyetek, hanem egy városgazdálkodásnál, városgondnokságnál.. A stílus már megvan hozzá... A többit ott adják. (ásó, lapát, kasza).

Vagy beállunk a sorba és rendvédelmi szerv tagjaként tudunk viselkedni, vagy nagyon hamar kint találjuk magunkat.... S "rendszeridegenek" leszünk.

Nem szól másról a fórum mint a valós helyzetről, ami a laktanyákban uralkodik:
Irigységről, fúrásról, morgásról... Hol erősebben, hol gyengébben. De addig ne várjon senki pozíciót, míg szidja a rendszert, két ököllel veri a laktanya ajtaját, szidja a főnökeit, s toporzékol, hogy szolgálat parancsnok akarok lenni!!

Gondolkodjatok el az életeteken...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 18. 22:59 

Én ebbe nem szólok bele, az idézetem nem neked szólt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 18. 20:07 
Szent Tömlő őrzője

krampusz írta:
Pozsárt ne kérdezd: takarítja a szája szélét, újabb tevékenységre készülve. Ő ugyanis pontosan megfelel az új világ követelményeinek, s Te nem: a szakma, a tudás nem fontos, csak a gumigerinc. Sajnos, Te tűzoltó vagy, és az itt nem kell. Na de a nyaloncok...

Először arra gondoltam, hogy a költői munkásságodnak tekintem, amilyen szavakkal megtiszteltél… Amolyan másnaposság előtti „anomáliás” írásnak. 8-)
Csakhogy Barni most téged idézett… már-már klasszikussá kezdesz válni… :razz:

Írod:
„takarítja a szája szélét” mármint én.
Hát tudod, ördögöd van! :twisted:
Katám-csillagom (feleségem) olyan marhapörkölttel lepett meg, hogy bizony nem győzöm nyalakodni a számszélét. :elvarazsolt:

„pontosan megfelel az új világ követelményeinek” mármint én.
Hmmm… Köszönöm. :csendesen:
Tudod, ’86-ban mikor fölszeltem, nem volt nagy cucc megfelelni a szolgálat követelményeinek, hiszen mindenki ezt várta a kopasztól, főleg én magam, magamtól. Így volt ez akkor is, amikor az Ybl után tisztté avattak, meg amikor szolg.pk., majd ov. lett belőlem… Most, vén fejemmel, deres halántékkal nem is dicsérhettél volna jobban meg. Hát még mindig képes vagyok feladataimat ellátni? :csodalkozo: A kihívásoknak megfelelni… köszönöm, jól esett. :-P

„a szakma, a tudás nem fontos” mármint nálam?
Hát igen. Szégyen ide, szégyen oda, valóban nem sok mindenhez értek… :-(
A tűzhöz talán, egy kicsit. Gondolom én magamról… Bár, ahogy a dolgok folyását látom, a többség még kevésbé… :eek:

„a gumigerinc” Megfogtál. De jó lenne!
Tudod, a negyedik és ötödik csigolya között van valami… Bizony egyre gyakrabban fordul elő, hogy nem tudok fölállni, néha mozdulni se… :ugyefogyott: Orvosi segély kell ilyenkor, meg egy nagy adag szuri-turmix. Bizony mondom, jó lenne, ha gumiból lenne és nem kellene mindenféle porokat és drazsékat ennem… :sad:

„Te tűzoltó vagy, és az itt nem kell”
Én most is tűzoltó vagyok. :csendesen:

„nyaloncok” mármint én.
Erről az előbb már elmondtam, hogy ezzel miképpen is vagyok… Katámnak hála nem győzöm nyalakodni a szám szélét… ;-)

:cool:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 18. 15:58 

Pinky írta:
Kopasz105 írta:
Sajnálom, hogy nem sikerült dűlőre jutni a cégvezetéssel. :(

Az ördög tudja a választ:

krampusz írta:
Kedves Barátom!
...Ő ugyanis pontosan megfelel az új világ követelményeinek, s Te nem: a szakma, a tudás nem fontos, csak a gumigerinc. Sajnos, Te tűzoltó vagy, és az itt nem kell. Na de a nyaloncok...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 17. 20:49 
lángterelgető

Kopasz105 írta:
Sziasztok!

(...)
a nem létező Tahitótfalui őrsön. Azért írom, hogy nem létező mert ez a laktanya valójában nem létezik! Nem csak akkor és ott nem létezett, de az akkori információk alapján nem is lehetett tervezni vele,
(...)

Csak pontosításképpen: az őrs ugyan nem áll, de a Tahi/1 már él. - de gondolom ezt tudod. - bár nem értem, hogy ez miért jelent létszámigényt, de ez az én szőke fejem baja sztem.
Sajnálom, hogy nem sikerült dűlőre jutni a cégvezetéssel. :(

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09. 14:38 
Szent Tömlő őrzője

Visszamenőlegesen törölnek el törvényeket, életek munkáját köpik szembe, egy igaz szavuk nem volt még, majd pont egy alapító okiratot vesznek figyelembe?

Ami a lényeg: tönkrevágták a tűzoltóságot. És ezt egy nyalonc sem tudja láthatatlanná tenni.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09. 13:24 
Szent Tömlő őrzője

Kopasz105 írta:

"Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság alapító okiratában sem szerepelt, ami 2012. március 28-án kelt és 2012. április 1-jén lépett hatályba. Sőt mi több, a mai napig nem szerepel! Aki nem hiszi tekintse csak meg az OKF honlapján maga! Ja, és mindezt természetesen nem titkoltam el soha – vagyis az állományilletékes parancsnoknak legkésőbb akkor a tudomására kellett jutnia, amikor hivatkoztam erre a szerintem nem éppen lényegtelen apróságra az elbeszélgetésen."

Gondolom ezekre az alapító okiratokra hivatkozol!

Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, fővárosi és megyei katasztrófavédelmi igazgatóságok, Központi Oktatási Központ alapító okiratai

http://www.kormany.hu/hu/dok?source=1&t ... mentBrowse

http://www.kormany.hu/hu/dok?page=4&typ ... mentBrowse

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 09. 12:24 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Barátom!

Pozsárt ne kérdezd: takarítja a szája szélét, újabb tevékenységre készülve. Ő ugyanis pontosan megfelel az új világ követelményeinek, s Te nem: a szakma, a tudás nem fontos, csak a gumigerinc. Sajnos, Te tűzoltó vagy, és az itt nem kell. Na de a nyaloncok...

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 08. 18:28 
vízpocsékoló

Sziasztok!

Évek óta csak olvasója voltam a fórumon megjelent írásoknak,de most úgy döntöttem hogy leírom a saját esetemet mert egyesek nem értik a kialakult helyzetet és simán bedőlnek a katasztrófavédelmi propagandának és az itt bujkáló agitátoroknak.

1994-ben szereltem fel az I-II-XII TP állományába. Előbb beosztott tűzoltó, majd kinevezett gépjárművezető voltam. A 18 évemet mindvégig a "B" csoportban töltöttem el úgy hogy több szolgálatparancsnok, laktanyaparancsnok keze alatt teljesítettem szolgálatot. 18 év alatt ellenem fegyelmi eljárás nem indult, fenyítve sosem voltam. Ugyanakkor ezen idő alatt több ízben részesültem jutalomban, és számtalanszor ismerték el a munkámat egyéb módon.

A 2012. január 1-el elkezdődött, a „tűzoltóságok átszervezése” jelszó alatt végrehajtott személyügyi változtatások folyományaként jelezték, hogy velem is elbeszélgetésre kerül sor. Ez még túl sok aggodalomra nem adott okot, ilyen és ehhez hasonló átszervezéseket éltünk már meg az évek folyamán. Pozitív jelként lehetett értelmezni azt is, hogy az én elbeszélgetésem előtt újoncoknak ajánlottak fel kinevezett gépjárművezetői pozíciókat. A tragikomédia azonban még csak most vette kezdetét.

Az elbeszélgetés során közölték velem, hogy pont az én gépkocsivezetői státuszom fog megszűnni, ezért felajánlanak egy nem létező gépjárművezetői helyet a nem létező Tahitótfalui őrsön. Azért írom, hogy nem létező mert ez a laktanya valójában nem létezik! Nem csak akkor és ott nem létezett, de az akkori információk alapján nem is lehetett tervezni vele, hiszen még a Pest
Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság alapító okiratában sem szerepelt, ami 2012. március 28-án kelt és 2012. április 1-jén lépett hatályba. Sőt mi több, a mai napig nem szerepel! Aki nem hiszi tekintse csak meg az OKF honlapján maga! Ja, és mindezt természetesen nem titkoltam el soha – vagyis az állományilletékes parancsnoknak legkésőbb akkor a tudomására kellett jutnia, amikor hivatkoztam erre a szerintem nem éppen lényegtelen apróságra az elbeszélgetésen.

Egy szó mint száz, ezt 18 tisztességgel leszolgált év után messzemenőkig méltánytalannak találtam. Különösen abban az összefüggésben, hogy gyakorlatilag az orrom előtt, az én elbeszélgetésemet megelőzően neveztek ki próbaidejüket éppen csak kitöltött, alig 1 év szolgálati viszonnyal rendelkező gépjárművezetőket.

A félreértések elkerülése végett: Maximálisan tiszteletben tartom az említetteket, az ő általuk elvégzett eddigi munkát és a képességeik alapján tőlük elvárt jövőbeni teljesítményeket! Ugyanakkor nem tudom elfogadni azt a kifacsart gondolkodásmódot, mely eddig vezetett. Hogy kidobunk az ablakon egy évtizedes gyakorlati tapasztalattal rendelkező, már bizonyított embert és egy újoncot ültetünk a helyére. És nem azért mert ez a történet most rólam szól, SENKIVEL ne lehessen ezt megtenni! Hogy egy már kiképzett, több év balesetmentes vezetéssel a háta mögött bizonyított embert mindennemű indoklás nélkül lehessen csak így egyszerűen az utcára tenni hatalmi (felsőbb?) szóval, az egy más rendszer sajátja volt...

De vissza a történetemhez:

Az átszervezések során végül II. Kerületi Hivatásos Tűzoltóság nevet nyert szolgálati helyem több beosztotti státussal bővült. A mi 2-es fecskendőnk megúszta az átszervezést, sőt az eddigi 4 helyett 6 fős lett, valamint egy főhíradós (ügyeletes) beosztás is megjelent szolgálati csoportonként. Ezek közül azonban érdekes módon egyiket sem ajánlották fel számomra, inkább az alapfokú iskolát most végzett újoncokkal töltötték fel a csoportokat. Valaki(k) 18 év szolgálati tapasztalattal, 18 év balesetmentes vezetéssel és a laktanyánkban eddig megfordult összes szerre meglévő végzettségeimmel egyetemben (ez ugye önmagában is több év és több millió forint befektetést jelet) sem talált(ak) érdemesnek még ennyire sem.

Óbudai lakosként furcsállom azt is hogy pont nekem kínáltak vidékre beosztást - míg csak az én volt szolgálati csoportomban van olyan újonc aki Jászapátiból jár szolgálatba évi több százezer forint útiköltségért. Ráadásul ebből a faluból elhelyezkedése és távolsága miatt tömegközlekedéssel be sem lehet jutni szolgálatba. A pontos és precíz tervezés után végrehajtott átalakítás nyilván ezzel is számolt, hogy pl. mi lesz akkor ha ennek a kollégának lerobban az autója – vagy egyszerűen csak egy szmogriadó miatt nem jut be a laktanyába.

Hosszas mérlegelés után az eddig felsoroltak alapján úgy döntöttem, hogy szolgálati panaszban keresek válaszokat az engem ért sérelmekre. Ebben az alábbi kérdést is feltettem:

"Ki és milyen szakmai érvekre alapozva hozta meg azt a döntést, hogy jelenlegi szolgálati helyemen az én gépjárművezetői státuszom szűnik meg?"

Szolgálati panaszomra 90 nap elteltével kaptam egy semmitmondó választ, többek között az alábbi megfogalmazással:

"A szervezet-átalakítás személyügyi feladatai a törvényesség keretei között a humán szempontok messzemenő érvényesítésével kerültek végrehajtásra."

A válaszból sok minden látható, messzemenőkig leszűrhető belőle ennek az egész mostani rendszernek – és az azt üzemeltetőknek – a beállítottsága. Ugyanakkor szakmai érveket érdekes módon egy darabot sem sikerült felhozni. Megjegyzem ezen nem nagyon lehet csodálkozni, az lenne csak az igazi csoda, ha sikerülne. Ja igen, természetesen személy(ek) sem lettek megnevezve. Valamiért a döntést meghozók mind a mai napig a jótékony homályban tevékenykedhetnek.

Hogy ez az egész mennyire humánus eljárás, azt döntse el mindenki saját maga. A szolgálati panaszom jelenleg az OKF jogi osztályán van, kíváncsi vagyok hogy ők mit válaszolnak – bár sokat nem várok tőlük se.

Bennem olykor felmerült a kérdés, de végig gondolni nem merem: Mi van ha nem „a humán szempontok messzemenő érvényesítésével” kerültek volna végrehajtásra ezek az átszervezések?

Az eset kezdete óta több elbeszélgetésen vettem már részt. Soha nem ajánlottak fel más beosztást annak ellenére, hogy pl. csak az én szolgálati helyemen egy másik csoportból kinevezett gépjárművezető szerelt már azóta le. Mindezek alapján úgy döntöttem, hogy ezt a számomra felajánlott méltatlan és megalázó beosztást nem fogadom el. Ekkor automatikusan elindult a felmentési majd a felmondási idő. A cég 28 év 10 hónapot igazolt le, úgyhogy 8 hónap felmondási időmet töltöm. Mivel nem fogadták el indoklásomat (az ő értelmezésükben úgy látszik ezek nem alapos indokok) csak 4 havi végkielégítést kapok.

Számoljunk csak egy kicsit mibe, kerül ez az államnak? És mibe került volna a próbaidős újoncokat
elküldeni? Semmibe!

Az egész sztorit ráadásul mindenestül átszövi még egy jelentős tény: Szakszervezeti tisztségviselő vagyok. Az ezzel kapcsolatos vonalról a Fővárosi Tűzoltóság Szakszervezetének honlapján olvashattok, „Szakszervezeti jogok értelmezése 2012. április” címen. (http://www.ftsz.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1200&Itemid=1)

És amiért hozzászóltam az oldalhoz, felteszem a kérdést mindenkinek de különösképpen POZSÁRNAK:

Jól döntöttek azok, akik kihasználva a lehetőséget munkájukat elismerve tisztességgel nyugdíjba mentek? Vagy ezt kellett volna megélniük amit nekem? Hogy 18 év után szemen köpik az embert...

Én hiszem hogy jól tették, és ezúton kívánok nekik hosszú és tartalmas nyugdíjas éveket!

Az ügyemet olvasva pedig döntse el mindenki maga, hogy mi a véleménye. Sőt! Írjátok meg a véleményeteket! Itt, és mindenhol ahol csak lehet.

Köszönöm a figyelmeteket.

Hódos Béla tű. ftörm.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. aug. 06. 21:20 
kapacsmester

Akik a mi megyénkből leszereltek (akikről bizton tudok) szerencsére jobbra fordult a sorsuk. Akad olyan aki nyelvtudásával, külföldi tűzoltóságon helyezkedett el, de van olyan is akit már nem nyomaszt rémálom, békében él. Nem tudok olyanról, (legalábbis nálunk) akinek problémás és nehézkes lett volna a leszerelés folyamata. arról viszont tudok, hogy sajnos nincs vége a leszerelési kérelmek beadásának....
Amit Pozsár írt, abban azzal értek egyet, hogy a következők nem érdemelték meg a közös megegyezéses nyugdíjat:
-alkoholista
- drogos
- szerencsejátékos csoportpénzből
- korrupt
- tűzoltóságot nyilvánosan lejárató
-"csak nekem, a beosztottnak semmi"kategória
- tolvaj.
(ez megyei területi szinten, nem egy tűzoltóság állományából)
Mondjuk a többségénél a büntetés nem maradt el, hisz tudjátok: Isten nem bottal ver.... néha keményebben mint gondolnánk, vagy mint kívántuk volna.
Ha felvetődne a kérdés, hogy a csoport miért nem dobta ki, ezeket. Válasz:nem tudtuk, csak annyit, hogy nem engedtük őket a "tűz" közelébe, mert oda azért bizalom kell.....

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 8:11 
szikracsapkodó

Vau, vau. És még mindig aktív!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 7:53 
Szent Tömlő őrzője

Lánglovagok írta:
Emlékeztetőül: Tépett rózsa

Köszi, kerestem, de nem találtam. (Ennyit értek hozzá) :-(

És: Vaú.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 7:48 
Szerkesztő

krampusz írta:
S például Rózsa Csabát is kirúgták. Pedig ha valaki, ő nagy árat fizetett a tűzoltásért.

Emlékeztetőül: Tépett rózsa

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 7:42 
slagmester

Barni írta:
Van itt olyan nyugdíjas, aki tudja mire való a szénsugárcső? Na az ugasson! "Mert megteheti" :)

Barni!
Van!
És van ahol még használják, nagy depóniák esetén pl. tengeri kikötők!
VAÚ, VAÚ

szélkakas=(apu szds. 2003. aug. 27. 8:16)= Fejes József aki figyeli, figyelteti, hogy mit írok, teljesen képben legyen!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 30. 4:14 
Szent Tömlő őrzője

S például Rózsa Csabát is kirúgták. Pedig ha valaki, ő nagy árat fizetett a tűzoltásért.

Vagyis? Vaú. És ha nem tetszik, akkor, mivel kutyákról van szó, szagolhatod a másik végem.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 20:31 
tömlőszállító

obscurum írta:
A tűzoltók ezen része veszett kutya, amelyik ugat... Ennyi IQ jutott neki!

Mint köztudott a tűzoltók veszett kutyák. Ha életet kell menteni, ha a saját életükről, a megélhetésükről van szó, ha a jogaik csorbításáról van szó. És akkor is ha katvéder nagyúr és nyalifalizó bandája b..dmegolva osztja az észt.

Csak az FTP-n 300-al csökkent az össz vonulós, készenléti létszám az átszervezés óta. A hírközpontból sokan elmentek, mert az ígéretekkel ellentétben lecsökkentették a csoportlétszámokat 10 -ről 6 főre, és a 24/72-őt 24/48-ra. Hazudtak az állománynak!!! Voltak akiknek elege lett az egészből és leszereltek, külföldre mentek. A. Zolinak nem jutott tiszti hely az egész országban, ő leszerelt. Volt akinek nem jutott státusz, ők vidékre mentek. Most persze már rájöttek, hogy ez nem lesz jó, kezdik visszatöltögni a létszámot, volt műhelykocsin szolgálatot teljesítő szerelővel (nem az ő hibája) és ki tudja kikkel. Talán közmunkásokkal. Pest megye két városi tűzoltóságáról tudok, az egyikről 4-en a másikból 8-an szereltek(nek) le. Minden hol ez van, szépen csendben elszivárognak a tapasztalt tűzoltók. A nyóc egyik szolg.parancsnoka letipilizett Németországba. Az idei fővárosi év tűzoltója a 3. volt szolg.parancsnoka a díj átvétele után 1-2 hónappal szintén külföldre ment.

A legsikeresebb és legnépszerűbb nemzetvédelmi ágazat - a tűzoltóság - szétverése, szakmai lenullázása folyik ezerrel ügyvédi segítséggel...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]