* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 21. 8:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Leszerelés a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 20:04 
tömlőszállító

obscurum írta:
A tűzoltók ezen része veszett kutya, amelyik ugat... Ennyi IQ jutott neki!

(Vau) :-)

Igen obscurum! Neked is csak ennyi jutott, legalábbis szellemileg. Találóbb nicknevet nem is választhattál volna!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 17:30 
szikracsapkodó

A tűzoltók ezen része veszett kutya, amelyik ugat... Ennyi IQ jutott neki!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 17:27 
szikracsapkodó

Pozsár!
Ne foglalkozz vele...Támadnak a veszett kutyák!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 14:43 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 14:37 
Szent Tömlő őrzője

Vaú.

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 14:24 

Van itt olyan nyugdíjas, aki tudja mire való a szénsugárcső? Na az ugasson! "Mert megteheti" :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 13:55 
pernyekergető

Üdv Mindenkinek!
Szeretnék, Peti hozzászólására reagálni!
Szerintem, kicsit félreérthetően nyilatkozott... Nem így ismerem őt!
Persze bennem is hasonló érzések kavarogtak és szinte ugyan ez a sors jutott!
Mehettem volna, de maradtam..szinte ugyanazok az indokaim!
Sajnálattal láttam,hogy sok kolléga elment,de azt beláttam, hogy ez nem az ő hibájuk!!!
Nagyon hiányoznak azok az emberek,hiányzik a tudásuk, tapasztalatuk a szervezetből!

:-((

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 8:33 
slagmester

Ha jól értettem a topicnyitó szándékát, ez a topic a leszereltekről szólna. Némi képzavarral Pozsár elkezdte lejáratni a nyugállományba vonultakat, sajnálatosan a manapság elvárttá, kötelezővé, létszükséggé vált seggnyalás szinvonalán. Szerintem a leszerelés azokról szól, akik fájdalommal, vagy akár megkönnyebbüléssel megváltak a testülettől az átszervezések, az átalakulások, a juttatások, a szolgálati körülmények miatt. Akik jövedelmezőbb lehetőséget találtak a már egyébként semmi előnnyel, sőt kimondottan hátrányos megkülönbözettéssel járó hivatásos jogviszonyhoz képest. Sajnálom Pozsárt, a mostani légkör, agymosás, presszió nem való annak, akinek a hivatástudata, hivatásszeretete az elmúlt 10-15 évben alakult ki.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 29. 6:28 
Szent Tömlő őrzője

Talán butaságom, értetlenségem okán mozog pár kérdés bennem:

Például, hogy egy vezető hogyan juthat ilyen véleményre a volt bajtársairól?

Pozsár írta:
De nem tudok egy platformon lenni azokkal, akik nem is voltak érdemesek rá.

Ez mit jelent valójában? Mennyi valódi vonulási, tűzoltási tapasztalattal, hogy ne mondjam: beosztotti tapasztalattal rendelkezel??? Mennyi ízületed ment tönkre mondjuk pincetűz oltásánál?

Már megbocsáss a személyes kérdésekért, de ez nekem is személyes ügy, mert fura cipőben járok: leszolgáltam a magam idejét, és kiszuperáltak. Mondhatnánk, hogy nyugdíjas lettem, de ez nem igaz! Én esküt tettem, és megtartottam. Vitatod ezt? Az Állam pedig NEM tartotta be a megállapodást. Ezt vitatod? Ha nem, mire a fenti megjegyzés? Gondold át legközelebb, kiket szólítasz meg: tudod (de ha nem, felvilágosítalak most) hogy kikről szóltál? Azokról, akik a te válladon villogó csillagokat hordták oda, és fényesítették nap, mint nap a munkájukkal.

Pozsár írta:
Nem ítélek én el senkit. Mindenkinek szabad akarata volt, hogy miként lépett és élt (kihasználva) az akkor még meglévő lehetőségeket, azt szedte a sátorfáját és ment... Ő dolga volt :csendesen: Én nem tettem.
Na, erről tudok én szint vallani. El sem tudtam volna képzelni magam másnak, mint tűzoltónak

Tehát akik elmentek, nem tűzoltók? Aki ilyet érzékeltet, az soha nem is volt az.

Pozsár írta:
Tehát egyrészt szégyenlettem volna magam, ezért nem mentem…
Másrészt úgy éreztem, hogy még hasznos tudok lenni. Tudok még mit mondani és mutatni a fiataloknak és a főnökeimnek...
Bűn? vagy megvetni való?

Akkor nekem szégyellnem kell magam, mert évekig jártam szolgálatba három olyan betegséggel, melyek MINDEGYIKE kizáró ok a hivatásos szolgálat alól. Talán igazad van: nem kellett volna elfogadni a két, egymástól független orvosi bizottság minősítését, s esetleg a következő évben, a soros vizsgálat után büszkén mehettem volna munkanélkülinek. Abban teljesen biztos vagyok, hogy részt vettem annyi káresetben, mint te, de most szégyellhetem magam... előtted?

Végül pedig, hogy mi a bűn, vagy megvetni való: ezt döntsd el te a magad oldaláról. Mert a megjelent "véleményed" szinte hűségeskü. :-P Mondd: gondolsz néha a bajtársaidra is? Csak azért kérdem, mert ők védik a farod, és ők építik a karriered... És ha lepusztulnak, mehetnek a szemétre.

Eddig becsültelek. :-(

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 17:34 

Pozsár írta:
Na, asszem lesz itt nyüzsgés és felfordulás nemsokára...
Gondolok itt az érintett keménymag szélesedő körére.

Ugyan én sem a megcélzott, sem a kibővített kategóriába nem tartozom, de miért is ne mondanám el, ahogy gondolom...
Az a helyzet, hogy öt éve mehettem volna, de föl sem merült bennem…
Tudom, most az következik, hogy „én se, ha főnök lettem volna”
Igaz. „Főnök”, aki osztályvezető, vagyis nem is olyan nagy főnök, másrészt én sem főnöknek születtem ám... :-D
Ha figyelembe vesszük, hogy több (parancsnok) nagyobb főnök simán elment, ha a jubileumival összejött a stex és megérte menni… :csendesen:
Nem ítélek én el senkit. Mindenkinek szabad akarata volt, hogy miként lépett és élt (kihasználva) az akkor még meglévő lehetőségeket, azt szedte a sátorfáját és ment... Ő dolga volt :csendesen: Én nem tettem.
Na, erről tudok én szint vallani. El sem tudtam volna képzelni magam másnak, mint tűzoltónak :toprengo: .
Főleg nem nyugdíjasnak. Képtelen lettem volna apám előtt megállni és nyugdíjasnak mondani magam, főleg nem elmondani neki, hogy mennyiért… :ideges:
Másrészt úgy éreztem, hogy még hasznos tudok lenni. Tudok még mit mondani és mutatni a fiataloknak és a főnökeimnek...
Bűn? vagy megvetni való?

Az más kérdés, hogy én is izgultam ám, hogy lesz-e helyem, lehetőségem április 1. után is a szervezetben maradni… :eek:
Úgy alakult, hogy lett. (Talán nem véletlen) Hogy meddig bírok hozzáadni valamit a szervezethez, hogy alakuljon, hogy fejlődjön, nem tudom… Amíg tudom ebben a hitben ringatni magam, én maradni szándékozom :-)
De – már bocs – elhúzom a számszélét, ha azok düszmögnek, akik el akartak menni, akik nem akartak tűzoltók lenni…
Az más kérdés, hogy együtt érzek azokkal, akik nem tudtak maradni, mert nem győzték fizetni a hiteleket és menni kellett pénzt keresni, vagy nem tudtak maradni, mert nem lett helyük de megérdemelték volna, hogy maradhassanak…(kevesen vannak)
De nem tudok egy platformon lenni azokkal, akik nem is voltak érdemesek rá. :tilos:

Maradok üdvözlettel:

Ez annyira gusztustalan, hogy már fáj.

"Nem ítélek el senkit..." "...nem is voltak érdemesek rá."
Huhh de bonyolult. Azért nem ártana először a saját házad táján szétnézni, mielőtt arról évődsz, hogy ki mire érdemes. Te "Főnök". "Aki osztályvezető." Te jó ég...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 16:44 
Szent Tömlő őrzője

Az évszám nem azt jelenti, hogy a 25 év teljesítve van. Azt jelenti, hogy az előző munkaviszony beleszámít a szolgálati jogviszonyba. '96-tól máig 16 éved van (most nem tekintve a pótlékolt időt 1.2 szorzóval), s ha ez előtt még dolgoztál 9 évet, akkor teljesült a 25 év. Ha volt sorkatonai szolgálatod, beleszámít. Erről kimutatást kell kapnod.

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 16:24 
csizmás kandúr

"... mint 1996.szeptember 01-e előtt felszereltnek a 25 éve..."

Ezt nem értem! Én jóval a fent emlegetett időpont előtt szereltem fel(1995), és még most sincs meg a 25 évem! :idea:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 13:37 
Szent Tömlő őrzője

Péter!

Kizárólag, a „Az a helyzet, hogy öt éve mehettem volna, de föl sem merült bennem…” "Mindenkinek szabad akarata volt, hogy miként lépett és élt (kihasználva) az akkor még meglévő lehetőségeket, azt szedte a sátorfáját és ment... Ő dolga volt Én nem tettem." kijelentésre reflexióval élve!

Lehet, hogy öt éve meg volt, mint 1996.szeptember 01-e előtt felszereltnek a 25 éve, de mivel a mai napig a hivatásos állomány tagja vagy ez azt jelenti, hogy saját vagy orvos által hivatalból kezdeményezve, egészségügyileg, a három tagú orvosi felülvizsgáló bizottság, a hivatásos szolgálatra alkalmatlannak vagy beosztásodra alkalmatlannak nem minősített!

Tehát, egészségügyileg az „öt éve mehettem volna” nem állja meg igazát , mivel akkor is és azóta is, a minden évben kötelező egészségügyi; - a fizikai felmérés és a pszichés állapot vizsgálat a hivatásos szolgálatra, beosztásod betöltésére, alkalmasnak minősített.

„mehettem volna” Igen, közös megegyezéssel!

Mint nevében is belefoglaltatott: „közös megegyezés”, azaz a Te akaratod kevés lett volna ahhoz, hogy nyugdíjba vonuljál!

Nem állítom, hogy megtörtént, de amennyiben a munkáltató úgy döntött, hogy nyugdíjba meneteledhez nem járul hozzá( lásd. FTP 2007. nyarán történtek), csak egyet tehettél, közölted elöljáródal, hogy értettem!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 4:54 
Szent Tömlő őrzője

Pozsár!

Az alábbiakat ajánlom figyelmedbe:

http://www.ftsz.hu/index.php?option=com ... &Itemid=45

"Még abban az esetben is, ha az említett módosításokat nem hajtják végre, a baj már megtörtént. Az évtizedek alatt felhalmozott tapasztalat egy része elveszett. Ez nemcsak elvi síkon, hanem anyagilag is pazarlás, hiszen helyükre új tűzoltókat kell kiképezni s ez nem olcsó dolog.

Első pillantásra úgy tűnhet: ez nem is rossz, sok fiatal tűzoltó kezdi meg a pályát. Az idők folyamán, s a képzés során elsajátítják a tapasztalatot. Azonban ez tévedés: a tapasztalat vérrel és fájdalommal megszerzett dolog, a személyes példamutatás az egyik legfontosabb tényezője.

De vajon lesz-e elegendő fiatal tűzoltó? A fokozott igénybevétel fokozott elhasználódást jelent, ezt eddig csupán a nyugdíjjal összefüggő korkedvezmény kompenzálta. Most már ez sem lesz. A Tűzoltóság immáron nem nyugdíjas állás.

A tűzoltókkal szemben támasztott elvárások magasak: fizikai, szellemi követelmények, egyes Alkotmányos jogok korlátozása, iskolai végzettség és nem utolsó sorban életének kockáztatása.

Azonban az a pályakezdő, aki ezt teljesíti, vállalja, találkozik a valós élettel. Ez az élet pedig arról szól, hogy Alkotmányos jogait csorbítják, egészségtelen környezetben él, élete veszélyben van, érdekeit semmibe veszik, jogbizonytalanság a része és ha már elhasználta a szolgálat, mehet az utcára.

Az a személy, aki ezeket a követelményeket teljesíti, szolgálatba áll, egy dologban bizonyosan elbukott: a szellemi képességek dolgában."

Ez a levél 2006. december 09-én íródott. Most 2012 van, és ez a borzalom megvalósult. Most akkor örülni kell? Az a hibás,mit hibás! BŰNÖS!!! Aki leszerelt??? Ezt gondold át, kérlek!

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 28. 4:47 
Szent Tömlő őrzője

Milyen szép vélemény... :tapsolo:

Na és arról mit kellene "düszmögni", hogy kollégákat más megyébe akarnak áthelyezni? Aki így nem tud maradni tűzoltó, mert pl az egész élete köti a lakhelyéhez? Felesége munkahelye, gyermek iskolája, a szülei, stb?

Miféle POFÁTLAN javaslat: adja el a házát, és költözzön el, ha tűzoltó akar maradni???

Pozsár írta:
Az más kérdés, hogy én is izgultam ám, hogy lesz-e helyem, lehetőségem április 1. után is a szervezetben maradni… :eek:
Úgy alakult, hogy lett. (Talán nem véletlen) Hogy meddig bírok hozzáadni valamit a szervezethez, hogy alakuljon, hogy fejlődjön, nem tudom… Amíg tudom ebben a hitben ringatni magam, én maradni szándékozom :-)

Ehhez a fentieket is hozzá kell adni, hogy a teljes kép kialakuljon. Mert ez az ember, és tűzoltóbarát szervezet az: OKF

1 "Kádár-Huszár" Ezred

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27. 20:42 
Szent Tömlő őrzője

Na, asszem lesz itt nyüzsgés és felfordulás nemsokára...
Gondolok itt az érintett keménymag szélesedő körére.

Ugyan én sem a megcélzott, sem a kibővített kategóriába nem tartozom, de miért is ne mondanám el, ahogy gondolom...
Az a helyzet, hogy öt éve mehettem volna, de föl sem merült bennem…
Tudom, most az következik, hogy „én se, ha főnök lettem volna”
Igaz. „Főnök”, aki osztályvezető, vagyis nem is olyan nagy főnök, másrészt én sem főnöknek születtem ám... :-D
Ha figyelembe vesszük, hogy több (parancsnok) nagyobb főnök simán elment, ha a jubileumival összejött a stex és megérte menni… :csendesen:
Na, erről tudok én szint vallani. El sem tudtam volna képzelni magam másnak, mint tűzoltónak :toprengo: .
Főleg nem nyugdíjasnak. Képtelen lettem volna apám előtt megállni és nyugdíjasnak mondani magam, főleg nem elmondani neki, hogy mennyiért… :ideges:
Bűn? vagy megvetni való?

De – már bocs – elhúzom a számszélét, ha azok düszmögnek, akik el akartak menni, akik nem akartak tűzoltók lenni…
Az más kérdés, hogy együtt érzek azokkal, akik nem tudtak maradni, mert nem győzték fizetni a hiteleket és menni kellett pénzt keresni, vagy nem tudtak maradni, mert nem lett helyük de megérdemelték volna, hogy maradhassanak…(kevesen vannak)
De nem tudok egy platformon lenni azokkal, akik nem is voltak érdemesek rá. :tilos:

Maradok üdvözlettel:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27. 19:22 
Szent Tömlő őrzője

Tiszteletben tartva és értve a topik szerzőjének szándékát, de amennyiben lehetséges, egészítsük ki a témakört azokkal, akik nem akartak a tűzoltóságtól leszerelni, de az átszervezés miatt a leszerelés maradt számukra.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27. 14:56 

Nyigus írta:
Üdv mindenkinek!
Rövid leszek.
Tisztába van vele mindenki, hogy miért kezdtek külföldre párologni a tűzoltók, rendőrök.. Sajnálatos dolog ez, de hivatástudattal még nem tudok(unk) boltba fizetni. :-( A kukás autó hátulján álló ember 10.000ft-al keres kevesebbet mint mi!!!!!!! És ezzel nem az ő munkájukat akarom lenézni. 5 éve vagyok tűzoltó, és ez a helyzet évről évre csak romlik. :-( Ebből most lett elegem!
Szeretnék külföldre menni dolgozni de nem engednek csak ha lemondok(se illetmény nélküli, se közös megegyezés) 2-honapig pedig ugye vissza is fognak tartani. Hogy van ez????
Nem vagyok jogorvos így hiába forgatom a HSZT-t.
Ha tudna nekem valaki valami okosat írni ezzel kapcsolatosan azt megköszönném.
További nyugodalmasat mindenkinek.

2 hónap betegállomány, amit külföldi kezelésen töltesz... :-D ;-)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 27. 8:12 
slagmester

Ez a topic akkor fog forogni, ha szólnak a leszerelteknek, hogy légyszi, mondd el itt a történetedet. Mert, sajna, aki leszerelt, többsége előtte sem topicozott, vagy annyira tele lett a töke a rendszertől, hogy egy darabig be sem kukkant ide. Pedig sokan vannak már.
Az aktívak meg talán még otthon sem mernek ide benézni valamilyen okból kifolyólag. :csendesen:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 26. 23:21 
kapacsmester

off
ez lesz az én topikom.
hamarosan megkapom a papírom, akkor felírom a történetem.
érdekes olvasmány lesz.
off vége.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 26. 13:00 
vízpocsékoló

Üdv mindenkinek!
Rövid leszek.
Tisztába van vele mindenki, hogy miért kezdtek külföldre párologni a tűzoltók, rendőrök.. Sajnálatos dolog ez, de hivatástudattal még nem tudok(unk) boltba fizetni. :-( A kukás autó hátulján álló ember 10.000ft-al keres kevesebbet mint mi!!!!!!! És ezzel nem az ő munkájukat akarom lenézni. 5 éve vagyok tűzoltó, és ez a helyzet évről évre csak romlik. :-( Ebből most lett elegem!
Szeretnék külföldre menni dolgozni de nem engednek csak ha lemondok(se illetmény nélküli, se közös megegyezés) 2-honapig pedig ugye vissza is fognak tartani. Hogy van ez????
Nem vagyok jogorvos így hiába forgatom a HSZT-t.
Ha tudna nekem valaki valami okosat írni ezzel kapcsolatosan azt megköszönném.
További nyugodalmasat mindenkinek.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 26. 10:19 
csizmás kandúr

:???:
...hmmm... 22 évesen... és .... 9 hónapot... meg ... 40 órás tanfolyam elég volt....

norbertcsige!

Hol szolgáltál te?
Hivatásos tűzoltó voltál egyéltalán? ... merthogy az a gyűjtőnév, hogy tűzoltó sok mindent jelenthet ám... úgyhogy a leszerelés szó sem mindenhol ugyan azt jelenti...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2012. júl. 25. 22:30 
vízpocsékoló

Sziasztok.
Igyekszek rövid lenni, 22éves vagyok érettségi óta tűzoltó akartam lenni 2.5-3évembe telt mire sikerült ismerőseim által bekerülni ebbe a közegbe és nagynehezen el tudtam menni egy 40órás tanfolyamra ami még tavaly elég volt és tudtam vele dolgozni 9hónapot míg megérte foglalkoztatniuk. Képzésekről mindig lecsúsztam mert valaminek mindig lennie kellett, és most ott vagyok ahol a part szakad, de ennyi idő eltelte után már feladom egyszerűen nem éri meg. Fizikálisan pedig nem lennék rossz bírnám is szeretném is de ez már hasonlít a viccre. A 9hónap ha fizetést tekintjük inkább hagyjuk, de a szakma lett volna az első mert szerettem csinálni. Tisztelettel és elismeréssel a munkátok iránt!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Leszerelés a tűzoltóságtól
HozzászólásElküldve: 2012. júl. 25. 20:48 
csizmás kandúr

Fórumozók!

Sajnos a nyugdíjrendszer átalakítása és a válság miatt nagyon sokan szerelnek le és külföldre,illetve a civil szférába távoznak.
Ez egy nagyon nagy probléma amit tabuként kezelnek a tűzoltó vezetők.
Kérek mindenkit,aki leszerelt az írja meg,hogy miért hagyta ott a Tűzoltó hivatást?
Vagy aki tud információt a kollégákról az írjon.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 99 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]