* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 22. 1:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 319 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 27. 15:50 
Szent Tömlő őrzője

fireman!
" A Munka Törvénykönyvének módositása nyomán 2001.junius 1-jétől:
- az általános rendben foglalkoztatottak esetében a
törvényes munkaidő heti 40 óra marad.
- az elrendelhető heti munkaidő - túlmunkával együtt értendő -
leghosszabb mértéke 72 óráról 48 órára csökken.
- az új rendelkezés - a torz információkkal ellentétben -
nem vezeti be az " ingyenes többletmunkát"
A javaslat a munka díjazása körében az
"egyenlő munkáért egyenlő bér" elvét és a hátrányos megkülönböztetés tilalmát írja elő.(MT 142/A.§)"
" Minden az általános szabályoktól eltérő munkaidő-beosztást csak a
szakszervezetek jóváhagyásával, kollektív szerződésben vezethető be."
Budapest,2001.május" "
Üdvözlettel:
Dr. Pintér Sándor

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 27. 15:23 
Szent Tömlő őrzője

Annyit lehet hallani, hogy az unióba belépések (határ megszűnések) miatt leépítések lesznek pl.: határőrség és a létszámot, embereket a tűzoltóság kapja meg.
A túlszolgálatért pedig a bírósághoz kellene fordulni. Akinek van ebben a témakörben tapasztalata közzé tehetné!

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 27. 9:06 
vörös kakas réme

üdv.

(Nepszava.hu); A magyar rendőrség immár uniós színvonalon teljesít - jelentette ki a belügyminiszter a rendőrség napján szokásos városligeti rendezvényen. Lamperth Mónika bejelentette, hogy tíz százalékkal növelni kívánja a rendőrök túlórakeretét, amire félmilliárd forintot csoportosítanak át a tárca költségvetésében.
A Magyar Köztársaság rendőrsége uniós színvonalon is megállja a helyét, így nemzetközi összehasonlításban egyenrangú partnernek tekinthető - mondta a belügyi tárca vezetője a városligeti rendőrnapi rendezvényen. Lamperth Mónika beszélt arról, hogy a múlt év valódi eredményeket hozott, minek következtében a lakosság elégedettebb lett a rendőrség munkájával. Érzékelhető eredményt hozott a látható rendőrség programja, és javult a közbiztonság a fővárosban - tette hozzá.
A rendezvényen Lamperth Mónika bejelentette azt is, hogy tíz százalékkal növelni kívánja a rendőrség túlórakeretét, amire félmilliárd forintot csoportosít át a tárca költségvetésében. Elmondta azt is: arra kérte Bene László országos főkapitányt, hogy májustól-júniustól lazítson a túlóra-szabályozás szigorú rendszerén, hogy ott, ahol szükség van rá, tudjanak túlórát fizetni a szakembereinknek.

Reagálás: Ugyan kinek a pénzéből???? A tűzoltóknak miért nem lehet???? Talán majd Flórián-napján nagyasszonyunk bejelenti:
Csökkentem a tűzoltók munkaidejét 168 óra/hó, és a fölötte lévő időt ki kell fizetni túlórában, mint a rendőröknél, mivel nálam nincs diferenciállás. Én ugyan úgy szeretem mindkettőt.

Ezt a nyilatkozatott álmodta MORGÓ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 27. 9:00 
vörös kakas réme

Üdv.

Új tűzoltó-gépjárművek átadása
(BM.hu); Dr. Lamperth Mónika belügyminiszter 2005. április 19-én magasból mentő tűzoltó-gépjárműveket, vízszállító gépjárműveket és egy veszélyfelderítő gépkocsit adott át ünnepélyes keretek között tíz város hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokságának, valamint a Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóságnak.

Az átadásra kerülő eszközök összértéke mintegy egy milliárd Ft. Az átadás helye az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság székhelye (Budapest, XIV. ker., Mogyoródi út 43.) volt. Az ünnepélyes átadás része a tűzoltóság három éves technikai fejlesztési programjának.
Két éve, 2003 áprilisában került elfogadásra az a tűzoltósági technikai fejlesztési program, mely 2006-ig meghatározta a fejlesztés fő irányait, hozzárendelve egyúttal a pénzügyi forrásokat. A mai átadás az éves programokra lebontott, és aktualizált fejlesztési koncepció megvalósulásának következő állomása.

Az elmúlt évben 5,5 milliárd forint összértékben, összesen 54 tűzoltógépjármű (magasból mentők, műszaki mentők, vízszállítók, daruk, gépjárműfecskendők) javította a bevetések feltételeit.

A ma átadásra kerülő, nagy értékű 4 magasból mentő tűzoltógépjármű, az intelligens vegyi felderítő autó, a 6 vízszállító jármű és a konténer használatba vétele gyorsabbá és biztonságosabbá teszi a helyszínek megközelítését, a mentést a sokemeletes házakból, a magasban történő tűzoltást, a vegyi anyagok okozta károk megakadályozását, ill. elhárítását. Tíz város hivatásos tűzoltóinak eszközállománya egészül ki a mai nappal korszerű, megbízható járművekkel. Ezek: Budapest, Ajka, Érd, Tatabánya, Gyula, Dunaújváros, Győr, Hajdúnánás, Sárvár és Debrecen. A Fővárosi Polgári Védelmi Igazgatóság egy vadonatúj vegyi felderítő gépjárművet vesz ma át, amely a nap 24 órájában teljesít szolgálatot. A mintegy egy milliárd forintos fejlesztést a biztosítók hozzájárulása mellett a tűzoltóságokat fenntartó önkormányzatok önrésze, valamint a központi költségvetés finanszírozta.

Dr. Lamperth Mónika belügyminiszter ünnepi beszédében kiemelte, a technikai fejlesztés mellett, a Kormány gondoskodik a tűzoltók anyagi megbecsüléséről is. A hivatásos szolgálatot teljesítők, a köztisztviselőkhöz hasonlóan, idén azzal, hogy 35 000 forintra emelkedett az illetményalapjuk, 6%-os béremelésben részesültek. Az önkormányzati érdekszövetséggel tavaly kötött megállapodásnak megfelelően, ennek egynegyedét a helyhatóságok állják. Ám a tárcához intézett önkormányzati megkeresésekből kiderült, hogy ez gondot jelent a gazdálkodásukban. Dr. Lamperth Mónika ígéretet tett arra, hogy a béremeléshez szükséges csaknem 750 millió forintos fedezetet – a Kormány egyetértésével - június végéig megkapják az önkormányzatok.

A tűzoltók munkaidő-csökkentésére vonatkozó felvetésre a belügyminiszter elmondta: egyetért azzal, hogy a hivatásos tűzoltók munkaideje közelítsen az Európai Unió többi tagállamának normáihoz, hisz a magyar tűzoltók is ugyanazt az idegileg és fizikailag egyaránt kimerítő munkát végzik. Az erre vonatkozó reális és megvalósítási javaslatokon a minisztérium vezetése az érdekképviseletekkel együtt dolgozik.

Reagálás: Az egésznek az a szépséghibája, hogy a biztosítókhoz befojt 1%-ból vették meg ezeket a felszereléseket,és igencsak úgy kommentálják,mintha ők vették volna. De aki egy kicsit is a szakmai berkekben forog, az tudja, sem a BM, sem a katasztrófavédelemnek egy fillérje sincs benne.

6%-os bérfejlesztés? Mindenki megkapta csak a tűzoltókkal toltak ki. A bérfedezet csak 3,25%-ot fedezett. A BM megpróbálta kijátszani az önkormányzatokat azzal, hogy fizessék ők a tűzoltókat csak ez nem jött nekik össze, így gyorsan fedezetet kellet találni, hát ez az a bizonyos 750 millió.

A tűzoltók munkaidő problémáira most már megoldást is kereshetne a Belügyminiszter asszony. Nem csak üres ígérgetéseket kellene nyilatkoznia. Ha nem tudja megoldani adja át a helyét olyannak aki talán képes rá.

Személyesen köszöntem meg Trunkó úrnak a tűzoltók nevében a jármüveket.

MORGÓ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 20. 11:27 
Szent Tömlő őrzője

krampusz írta:
...Én azért a hírből hiányoltam az átadásnál a biztosítók képviselőit (mégis az ő pénzük), vagy ha ők nem is jöttek el, legalább a szövetségüktől valakit. Lehet, hogy nem is tudtak erről?...

Szia "lekonyult szarvú"! Kép
Kép jól tudod! Ugyanis Trunkó Barnabás, a MABISZ (Magyar Biztosítók Szövetsége) elnöke jelen volt az átadásnál! (Gépjárműátadás a BM OKF-n) ...tehát, emiatt igazíthatsz a "szarvaidon"! Kép
A legjobbakat Neked, Kép !

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 20. 8:12 
Szent Tömlő őrzője

Krampusz!

A veszélyességi pótlék nem valósult meg teljesen a mai napig sem.
Szolgálati időről is törvény rendelkezik. Be kellene itt is tartani a törvényt, nem pedig tárgyalni róla. Vagy támogatni a csökkentést, amit uniós megállapodás előír a kormánymak.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 20. 5:16 
Szent Tömlő őrzője

Ez nagyon szép! Megadják az önkormányzatoknak, ami eddig is járt. Pluszt nem adtak, csak ami JÁR, de ez nagy hír! Sőt, merőben szokatlan.

Én azért a hírből hiányoltam az átadásnál a biztosítók képviselőit (mégis az ő pénzük), vagy ha ők nem is jöttek el, legalább a szövetségüktől valakit. Lehet, hogy nem is tudtak erről?

A munkaidő csökkentésre kíváncsi vagyok. Bár ez nem igazán csökkentés, mert ha megvalósul, csupán annyit fogunk dolgozni (mármint időben), mint más. Örülök, hogy a Belügyminiszter támogatja ezt a kérdést, mint ahogyan támogatta a veszélyességi pótlékot is. Igaz persze, hogy arra másfél évet kellett várni. Úgyhogy már csak az a kérdés: MIKOR?

Az én buta, primitív nézőpontomból így szól: a politika ha lassan is, de betartja az ÁLTALA HOZOTT törvényeket és ez nagy hír! Foglalkozik az adófizetők védelmével (az ő pénzükből), mert KÖTELESSÉGE! És ez is nagy hír! Nem lehet, hogy inkább természetes? Mert az az igazi hír, ami többnyire szokatlan...

Lekonyult szarvakkal: Krampusz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 19. 19:18 
Szent Tömlő őrzője

http://www.bm.hu/web/portal.nsf/aktuali ... E7003B6D23

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 19. 16:41 
Szent Tömlő őrzője

Már csak igaz legyen...
Azt azért nem értem (igaz politikus sem vagyok), hogy mért kellett akkor ez a hónapokig tartó szócsata (ott van az önkormányzatoknál, nem kell címzettnek lenni a dolognak stb.). :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 19. 16:30 
Szent Tömlő őrzője

BM-1. a szerek átadása során közölte, június végéig a Hivatásos Önkormányzati Tűzoltóságok megkapják a kölségvetésükből hiányzó
kb. 750mill.ft-ot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 14. 4:17 
Szent Tömlő őrzője

Politikusok...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 11. 16:07 
Szent Tömlő őrzője

" Öröm " volt hallgatni BM-1 válaszát Konrát Károly interpellációjára!
Kérdés a tűzoltóság költségvetéséből hiányzó pénzekröl szólt ,vagyis miért nem biztositotta a költségvetés a béremeléshez szükséges pénzt!
Válasz a már közismert séma volt: a tűzoltóságoknál 2004.-ben
5 milliárd Ft. technikai fellesztést hajtottak végre ( csak az maradt ki,
hogy ezt a biztositók 1%-ából és a bírságokból finanszirozták, a költségvetésnek egyetlen Ft-ja nincs ebben az 5 milliárdban és ebből a
pénzből vásároltak járműveket a kat.védelemnek is!).
OKÉT megállapodás, majd az önkormányzatok pótolják a hiányzó
pénz! A törvényi kötelezettség az nem érdekes!! Ez a helyzet azt eredményezi, hogy a 2005.év a bázisév, így az elkövetkező években
ez a hiány tartósan megmarad.
A választ a többség elfogadta!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. jan. 19. 21:26 
Szent Tömlő őrzője

http://www.bm.hu/web/portal.nsf/aktuali ... 8D003C85A6

BM1 néha tájékozódhatna is, hogy miért is adnak vért a tűzoltók! :wink:

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 15. 10:31 
Szent Tömlő őrzője

Nazda!

Bővebben:
http://www.bm.hu/web/portal.nsf/aktuali ... 6900357F0D

Kényszerírók regisztráljatok és írjatok!
(Ha megkapom a jelszót, jelzem)

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 13. 13:34 
Szent Tömlő őrzője

Nagyon "szép" a fidesz részéről, hogy szót emeltek érdekünkben, de egy kicsit átlátszó a folyamat. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Ők vették el a veszélyességi pótlékot! S az alap emelésében sem jeleskedtek.

Az OKF-et nem szabad sajnálni, mert az előző évben 40%-os, azt megelőzően 30%-os emelést kaptak. Az, hogy most sokan vagy kevesen vannak, szerintem egyértelmű.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 13. 11:30 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok !

Egy BM program:

"December 16. (csütörtök)
9.00–9.50 óra között dr. Lamperth Mónika belügyminiszter – a minisztérium történetében először - on-line szakmai fórumot tart, melynek résztvevői közigazgatási szakemberek. (Külön meghívót küldünk.)
Információ: Tóth Gábor (BM - T: 441-1779)"

Akkor bárki kérdezhet a net-ről ? Vagy csak meghívóval lehet on-line ?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 11. 14:12 
Szent Tömlő őrzője

Felszólalás adatai
190. ülésnap, 72. felszólalás
Felszólaló Kontrát Károly (Fidesz)
Felszólalás oka a képviselő elutasítja a választ
Beosztás
Bizottsági előadó
Felszólalás ideje 1:02

Felszólalások: << 72 >> Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. KONTRÁT KÁROLY (Fidesz): Államtitkár Úr! Nem én tartom elsődlegesen kevésnek ezeket az illetményeket, hanem a szakszervezet. Ez a felhívás, ez a politikai hirdetés, ez a fizetett hirdetés példátlan segélykiáltás, és ide, a parlamenthez is elhallatszott, ide is szól. Abban bízom egyébként, hogy a költségvetéshez beadott módosító indítványainkat reményeink szerint ön is tudja támogatni, és akkor ezzel is előrejutunk. Akkor megszűnik az a rossz helyzet, hogy például önök ebben az évben nem fizetnek 13. havit, nemcsak a hivatásosoknak, hanem a közalkalmazottaknak sem, a köztisztviselőknek sem.

Az illetménykiegészítéssel a helyi szervek részére nem adnak illetményemelést a felsőfokú végzettségűek tekintetében. Az átszervezéssel több száz kiválóan képzett hivatásos volt kénytelen elhagyni a rendőrséget. A rendőrségnek példátlan módon '97-es mértékű adósságállománya van, és most a határőrség is adóssággal küzd.

Államtitkár úr, ezt a választ nem tudom elfogadni. (Taps az ellenzéki padsorokban.)

Felszólalások: << 72 >> Ülésnap adatai

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 11. 14:10 
Szent Tömlő őrzője

Felszólalás adatai
190. ülésnap, 70. felszólalás
Felszólaló Juhász Gábor (MSZP)
Felszólalás oka az interpellációt szóban megválaszolja
Beosztás belügyminisztériumi politikai államtitkár
Bizottsági előadó
Felszólalás ideje 3:53

Felszólalások: << 70 >> Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

JUHÁSZ GÁBOR belügyminisztériumi államtitkár: Köszönöm a szót, elnök asszony. Kedves Képviselő Úr! Volt Államtitkár Úr! - ezt azért tartom fontosnak hangsúlyozni, hiszen ön azon államtitkárok egyike, akik nem arról híresültek el a Belügyminisztériumban, hogy akkoriban a szakszervezettel nagyon együttműködők lettek volna. Viszont ami tény, hogy ez a szakszervezet - valóban, ahogy ön is mondta - éppen egy tisztújító, ünnepi közgyűlést tartott. Ezen én ott voltam, ön nem volt ott, így aztán abból a hangulatból, ami ott kialakult, maximum most az én tolmácsolásommal tud egy kis ízelítőt kapni.

Annyiban én teljesen egyetértek a dolgozókkal, hogy tisztességes munkáért tisztességes bér jár. Azért hadd mondjam el, hogy ez a jelenlegi helyzet, ami most van, úgy néz ki, hogy egy tiszthelyettes nettó 80-90 ezer forintot keres, egy tiszt nettó 140-150 ezer forintot keres, egy városi kapitány szintű vezető nettó 220-230 ezer forintot keres. Én belátom, hogy ez nem sok, és én magam is szívesen adnék többet, ha rajtam múlna. Ugyanakkor szeretném önnek elmondani azt is, hogy ez most nem csak rajtam múlik, hanem itt részben a tisztelt Házon múlik, hiszen a parlament előtt van a jövő évi költségvetés. Ugyanakkor el kell mondanom önnek azt is, hogy a jövő évi költségvetés a rendészeti szerveknek csaknem 4 milliárd forinttal többet ígér a mostani állapotok szerint is, mint ahogy az eredeti elképzelésben volt. Én bízom benne, hogy a képviselő úr is megszavazza és támogatja majd azt a költségvetést, amely adott esetben a rendvédelmi dolgozóknak is egy lényegesen jobb helyzetet teremthet.

Fontos elmondani válaszomban azt is, hogy ez a bizonyos szakszervezet, amelytől ön egy idézetet elmondott, a minisztérium legnagyobb szakszervezete. Van különben talán a fél tucatnál néhánnyal több is - inkább így mondom -, de ez a legnagyobb szakszervezet, mintegy 21 ezer fő tagja van, és talán ez az, amelyik a legtöbb szolgáltatást, a legtöbb biztonságot nyújtja a szakszervezeti tagoknak. Ezt a szakszervezetet eddig is komolyan vettük, ezután is komolyan vesszük. Most választották meg régi-új elnöküket, dr. Bárdos Judit asszonyt, akinek innen is gratulálnék ehhez a különben nem túl könnyű munkához.

Azzal szeretném zárni válaszomat, hogy igen, én érzek személyes felelősséget, de hogy erről kicsit többet mondjak: azért el kell mondjuk, hogy 2005-re vonatkozóan egy 6 százalékos illetményfejlesztésről vannak egyeztető tárgyalások. Ha ezek az egyeztető tárgyalások sikerrel lezárulnak, akkor mind a munkaadóknak, mind a munkavállalóknak megfelelő alku kerül majd általunk szentesítésre.

(14.50)

Az a 3,5 milliárd forintos csomag, amely már bírja a Pénzügyminisztérium és a kormány támogatását, mind a határőröknek, mind a tűzoltóknak, mind a rendőröknek több új pluszlehetőséget biztosít.

Ebben a hátralévő fél percben pedig, bár tudom, hogy költségvetésügyben jót nem lehet mondani, de én is kérdeznék a képviselő úrtól: lenne-e költségvetési vitában olyan válaszom, amelyet ön elfogadna? Amikor ön volt államtitkár, akkor minden igényt ki tudtak-e elégíteni, amely a költségvetés tárgyában ellenzéki sorokból jött? És az lenne az utolsó, hogy tiszta-e az ön lelkiismerete. Amikor önök voltak, akkor mindent kifizettek-e az ígéretüknek megfelelően?

Kérném válaszom elfogadását. Köszönöm szépen. (Taps az MSZP soraiban.)

Felszólalások: << 70 >> Ülésnap adatai

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 11. 14:09 
Szent Tömlő őrzője

Felszólalás adatai
190. ülésnap, 68. felszólalás
Felszólaló Kontrát Károly (Fidesz)
Felszólalás oka elhangzik az interpelláció/kérdés/azonnali kérdés
Beosztás
Bizottsági előadó
Felszólalás ideje 3:06

Felszólalások: << 68 >> Ülésnap adatai

A felszólalás szövege:

DR. KONTRÁT KÁROLY (Fidesz): Köszönöm a szót, elnök asszony. Tisztelt Országgyűlés! Tisztelt Államtitkár Úr! Gyurcsány Ferenc nap mint nap a bátor, lendületes és igazságos kormányzásról beszél. A kétségbeesett munkavállalók a szó igazi értelmében bátran és eddig példátlan módon a Népszabadságban fizetett hirdetés formájában tették közzé véleményüket Gyurcsány Ferenc kormányáról. Idézem: ?A Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete küldöttgyűlése tiltakozik a különböző sajtóorgánumok híradásai miatt, amelyek a belügyi állomány valóságosnál magasabb járandóságairól tesznek említést. A küldöttgyűlés a nyilvánossággal tudatni kívánja: dolgoznak kollégák nettó 60-70 ezer forintos illetményért az utcán, fegyverrel az oldalukon, adott esetben az életüket kockáztatva a bűnözőkkel folytatott harcban vagy az elemekkel vívott küzdelem során, nem beszélve a határokon tapasztalható áradat kordában tartásáról. A rendvédelmi szerveknél szolgálatot teljesítőkön túl nagyon is fontos számunkra a köztisztviselőink, közalkalmazottaink sorsa, s nem feledkezhetünk meg a munka törvénykönyve alapján foglalkoztatott munkavállaló kollégáinkról sem. Mindannyiuknak jár a tisztességes munkáért tisztességes bér, az, hogy évről évre legalább inflációkövetően növekedjen a fizetésük, és emberinek nevezhető munkakörülmények között dolgozhassanak. A költségvetési törvény tervezetéből nem úgy tűnik, mintha a kormány szeretné megbecsülni a hozzá lojális munkavállalókat, hisz elvenni készül tőlük, csökkenteni kívánja a juttatások mértékét. Elég volt a hitegetésből, a megalázottságból, az alulfizetettségből! Az élet- és munkakörülményeink, a járandóságaink érdemi javítását követeljük! Amíg az újabb ígéretek valóra válnak, ne tegyenek úgy, mintha adtak volna, holott elvenni akarnak! Ezt visszautasítjuk!ö

Tisztelt Államtitkár Úr! 2002-ben egészen másról volt szó. Idézem: ?Kiemelt béremelést nyújtunk a rendőröknek, segítjük lakásügyeik megoldásátö - ígérték a szocialisták. Nézzük akkor, hogy a ciklus végén, a szocialista kormány utolsó évében mit is kapnak a rendvédelmiek a kormánytól! Az illetményalap alacsony emelési terve a szinten tartáshoz sem lesz elegendő, a nyelvismeret után járó pótlékok lendületesen tűnnek el a dolgozók fizetéséből, a határőrség és a Katasztrófavédelmi Főigazgatóság költségvetési keretei drasztikusan csökkennek 2002-ben, a rendőrség 3 milliárdos, a határőrség 700 milliós adóssággal zárja a 2004. évet.

Mindezek alapján kérdezem államtitkár urat: egyetért-e ön a rendvédelmi munkavállalók véleményével? Amennyiben igen, ön mint a minisztérium tényleges vezetője, miért nem tesz semmit a dolgozók érdekében? Államtitkár úr, érez-e személyes felelősséget a rendvédelmi dolgozók élet- és munkakörülményeinek elmúlt két és fél évben történt, látványos romlása miatt? Miért van az, hogy immár a harmadik költségvetési tervezet is mostohagyerekként kezeli a hivatásosokat? Ez lenne az igazságos, bátor és lendületes kormányzás?

Várom igaz válaszát. (Taps az ellenzéki pártok soraiban.)

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 10:42 
Szent Tömlő őrzője

:radobbent: :arrow: :lol:

De jó egyeseknek, hiszen már tudják a szavazás végeredményét....
.... és a Mikuláson is túl vannak ! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 10:01 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Nazda!
Vedd tudomásul: Van, ahol rohan az idő....!

BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 9:47 
Szent Tömlő őrzője

T. BM KOK !

Elszomorítasz !
Én azt hittem, hogy a "rendezett", "ett"-részében van a hiba !!!!! :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 9:39 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

T. Nazda!
Én idézem, mert érdekes a szöveg így 2004. december első napján:

"A Belügyminisztérium vezetése 2004. 12. 07-én elismerések átadásával egybekötött ünnepséget rendezett a BM központi épületében az elmúlt időszakban kiemelkedő tevékenységet nyújtó rendőrök, határőrök, tűzoltók tiszteletére."

Egyébként - ha a jelenlegi időszámítás szerint tényleg lesz 2004.dec.7-én valami- , akkor gratulálok az elismerésben részesülteknek (részesülőknek), csak azt bánom, nekünk (eddig) senkit sem kellett jelölni erre a rendezvényre.

BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 8:37 
Szent Tömlő őrzője

Ez, hogy tetszik :?:
http://www.bm.hu/web/portal.nsf/archiv_ ... 5C004A66D0

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 30. 17:44 
Szent Tömlő őrzője

Köztestületnél nem tudok most jobbat.
Finanszírozás, törvényi megállapítás x Ft/tűzoltó alapján + infláció követés, és már független a szerv.
Nem is a régi MTSZ-re gondolok, csak a létező érdekérvényesítő formák közül választottam, erősen remélve a gyökeres változást (bizalom).

Ui. egyetértek az ui-tal, de nem sírom vissza a régit. Annál csak jobbat lehet kitalálni.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 319 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]