Belügyminiszteri nyilatkozatok

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Re: Belügyminiszteri nyilatkozatok

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2009. jan. 23. 9:29

VISSZAÁLLAMOSÍTÁSOK? KÖZMUNKÁK ÁPRILISTÓL

Szabadegyháza - Az önkormányzati államtitkár bizonyos reformokat keresztülvihetőnek tart, mivel az ellenzék programjában is szerepelnek.

Személyi jövedelemadóból több bevételük lesz idén az önkormányzatoknak. Az Út a munkához program április elején indul. A közmunkáknál a bérek 95 százalékát biztosítják, csak 5 százalék terheli majd az önkormányzatokat. Mindez egy szakmai tanácskozáson hangzott el.

Ma még nem lehet tudni, milyen hosszú lesz a világméretű válság, ezért óvatos tervezésre van szükség - mondta tegnap Jauernik István, az önkormányzati minisztérium államtitkára a Szabadegyházán tartott szakmai tanácskozáson. A jelenlévő polgármestereket leginkább érdeklő költségvetésről szólva elmondta, hogy a magasabb bevételek miatt személyi jövedelemadóból 14,1 százalékkal többet kapnak idén az önkormányzatok, mint tavaly. A 13. havi fizetések 180 ezer forint alatti részére a minisztériumok keretéből zároltak 47 milliárdot, így a minisztériumok fedezik majd az önkormányzatok 13. havi bérét. Nincs pénzügyi kényszer, hogy a közszféra ne növelje a munkanélküliek számát.

Az államtitkár elmondta, a minisztériumuk is ír ki pályázatot bölcsődék, óvodák, iskolák felújítására. A 4,1 milliárdos keretből 10-20 milliós pályázatokat támogatnak majd. A polgármesterek ezt üdvözölték, mivel az eddigi lehetőségek csak nagy volumenű munkákra vonatkoztak. Az úgynevezett aszfaltpénzből ezután nem csak javítást, hanem új szilárd burkolat megépítését is engedélyezik.

Elhangzott, hogy április elején lép életbe az Út a munkához program, amely közmunkát, közfoglalkoztatást kíván biztosítani a munkaképes segélyezetteknek. A közmunkák esetében a bér 95 százalékát biztosítja az állam, a maradék 5 százalék terheli csak az önkormányzatokat. Akinek munkát nem tudnak biztosítani, az 23 ezer forint rendelkezésre állási díjat kap, míg feladat nem lesz. Elhangzott, hogy az iparűzési adóból lehet helyi alapot létrehozni a vállalkozások támogatására

A reformokról szólva az államtitkár azt mondta, a nagy ellátórendszerek reformja nélkül önkormányzati sem lehet. Ugyanakkor szükség lenne változtatásra. Azt mondta, ma a közoktatás önkormányzati feladat, ám lehet, hogy az állam kezében jobb helyen lenne, azzal, hogy az óvoda és az alapfokú oktatás maradjon helyben. Más feladatok visszaállamosítását is elképzelhetőnek tartja. Ilyen a tűzvédelem, a közfoglalkoztatás. Kifejtette, hogy a Fidesz programjában is szerepel a tűzoltóság állami kézbe vétele, a megyei és a nagyvárosi képviselő-testületek létszámának csökkentése, a városok és körzetük együttes közszolgáltatás biztosítása.

A polgármesterek kétségbevonták, hogy kétharmados törvényt sikerül módosítani. Kérdeztek a pályázatokkal, az Út a munkához programmal kapcsolatban. A találkozót szervező Ecsődi László országgyűlési képviselő egy kérdésre válaszolva nem tartotta elképzelhetőnek az önkormányzati rendőrség létrehozását

Forrás: http://www.fmh.hu/kozelet/20090121_viss ... _aprilisto
A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. ápr. 19. 12:20

Most majd ott nem mond semmit.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2008. ápr. 19. 10:21

Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. nov. 30. 14:53

A baj esetén ismerszik meg az ember, akkor ér véget a szerepjátszás és kiderül, hogy ki milyen is valójában.
Petikeeeee
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Petikeeeee » 2007. aug. 08. 14:32

Több,mint három éve léptünk be az EU-ba,de én még csak azt hallottam,hogy majd jön a pénz. Hallhattuk belépés előtt,közben,után - most is. Majd fog jönni. Majd.

"Unokáink se fogják látni" című fejezet...
foti
slagmester

Hozzászólás Szerző: foti » 2007. aug. 08. 13:02

Nemzeti Fejlesztési Terv? Eu felzárkóztatási program? 8 ezer m.árd elosztása? = Attila! Írd mán meg légyszi a válaszokat! Jóóéé?
föti
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2007. aug. 08. 11:16

Sziasztok!

Egy szösszenetet engedjetek meg a pálya széléről!

Nekem a nyilatkozata alapján az az érzésem, hogy nem ő lesz az aki a tűzoltóság szekerét kihúzza a kátyuból. Olyan "villámhárítós"-nak tűnik a hozzáállása (vagy ez lenne a feladata?).
Tudom, tudom .... türelem, mert még csak most került abba a beosztásba! Nem mehet rögtön fejjel a falnak. Nem lehet csakúgy bebetonozott dolgokat hipp-hopp átépíteni. Értem én, (hisz próbálok "nagyobb léptékben" gondolkodni!) csak nem vágom a dolgot (mivel "alulnézetből" ismertem meg a problémát)!
Egyébként, nála mennyi is a próbaidő? Tudjátok az az idő, amíg kiderül, hogy alkalmas-e a kinevezett a beosztásra, az abban történő véglegesítésre?
(A következő miniszteri kinevezés netán? ;-))

Azért ez megnyugtató: :mad:
... A Kormány azonban biztosítani fogja, hogy a jelentős szolgálati idővel - legalább 20 év - rendelkezők nyugdíjszámítása és rögzítése változatlan feltételekkel történjen 2007. december 31-ig. (Ezt ajánlom Ördög László úr figyelmébe is.)
Szóljon hát az éhes tűzoltó dala!
"Mert ma még, nem ettünk semmit. Nem mehet ez így tovább! Enni kell, ha meghalunk is! Enni kell, az angyalát!" ;-)
nazda !
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. aug. 07. 21:43

ÖTM1 milyen gyorsan megtanult "tűzoltó" nyelven beszélni.

Sokkal hitelesebb lett volna, ha saját szavaival mondja el gondolatait.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 30. 9:01

Big Gabi!

A Monika probléma egy általános, minden politikust érintő tényezőre vezethető vissza.
Ezek az emberek úgy gondolják mindenhez értenek hiszen Ők alkotják az Elitet (politikait és talán a gazdaságit is). Sajnos a hozzáértésük sok témában a nullával egyenlő és sokszor politikai és személyes érdekeik befolyásolják a racionális döntéseket.
A parlamentben (kormányban) 10 millió ember érdekeit szolgáló döntéseknek kellene születniük, de a fenntiek miatt ez soha nem történik meg. Mindig a farok csóválja a kutyát.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 30. 8:59

Big Gabi!

A Monika probléma egy általános, minden politikust érintő tényezőre vezethető vissza.
Ezek az emberek úgy gondolják mindenhez értenek hiszen Ők alkotják az Elitet (politikait és talán a gazdaságit is). Sajnos a hozzá értésük sok témában a nullával egyenlő és sokszor politikai és személyes érdekeik befolyásolják a racionális döntéseket.
A parlamentben (kormányban) 10 millió ember érdekeit szolgáló döntéseknek kellene születniük, de a fenntiek miatt ez soha nem történik meg. Mindig a farok csóválja a kutyát.
Babarczi Eszter
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. jún. 29. 22:37

Big Gabi írta:Megnéztem a felvételt!

Elkeserítő, hogy 5 évi regnálása időszakában, a Miniszter Asszony, egyszer sem olvasta el a Katasztrófavédelmi és a Tűzvédelmi törvényeket! ! 5 évig, abban a hitben vezette a Minisztériumot, hogy 2000. január elsejével a Tűzoltóság és a Polgári Védelem került összevonásra.!
Csak egyszer kellett volna tájékozódni vagy olvasni és máris nem nyilatkozna ekkora butaságot!

Fireman!

2007. évben 500 fő létszámnövekedés, a szakszervezeti megállapodás ebben realizálható!
A munkaidőre vonatkozóan szintén butaságot mondott, de ezt megint a tájékozatlanságra vagy a félretájékoztatásra lehet visszavezetni.
1996. évi XXXI. törvény a tűz elleni védekezésről, a műszaki mentésről és a tűzoltóságról:

„3. § A hivatásos állami, a hivatásos önkormányzati, az önkéntes és a létesítményi tűzoltóság (a továbbiakban együtt: tűzoltóság)…”

1999. évi LXXIV. törvény a katasztrófák elleni védekezés irányításáról, szervezetéről és a veszélyes anyagokkal kapcsolatos súlyos balesetek elleni védekezésről:

„25. § (1) A katasztrófavédelem megvalósításában részt vevő Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság, a polgári védelem és az állami tűzoltóság országos szerveiből összevont, annak területi szervei, a megyei parancsnokságokból összevont, államigazgatási feladatot is ellátó rendvédelmi szervek.”
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. jún. 29. 22:14

Megnéztem a felvételt!

Elkeserítő, hogy 5 évi regnálása időszakában, a Miniszter Asszony, egyszer sem olvasta el a Katasztrófavédelmi és a Tűzvédelmi törvényeket! ! 5 évig, abban a hitben vezette a Minisztériumot, hogy 2000. január elsejével a Tűzoltóság és a Polgári Védelem került összevonásra.!
Csak egyszer kellett volna tájékozódni vagy olvasni és máris nem nyilatkozna ekkora butaságot!

Fireman!

2007. évben 500 fő létszámnövekedés, a szakszervezeti megállapodás ebben realizálható!
A munkaidőre vonatkozóan szintén butaságot mondott, de ezt megint a tájékozatlanságra vagy a félretájékoztatásra lehet visszavezetni.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 29. 18:28

Szakszervezetekkel megállapodva???? Akkor miért vannak perek???

Mónika ébresztő! Munkaügyi miniszter leszel, ott legalább megmondják, hogy törvénytelen az ingyen munka!
Babarczi Eszter
töfi
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: töfi » 2007. jún. 29. 17:36

A topik címe akár Ludas Matyi is lehetne. Mónika ügyben gratulálok Nektek, nekünk meg volt, tudjuk milyen :-D :-D :-D :-D de azért ugye nincs harag? :-D :-D
BM KOK
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BM KOK » 2007. jún. 29. 14:36

fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2007. jún. 15. 12:04

Leváltották Mónikát!

"Kiss Péter helyére Lamperth Mónika érkezik az önkormányzati és területfejlesztési tárcától, őt pedig Bajnai Gordon a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség vezetője váltja."

Cseberből-vederbe???
Babarczi Eszter
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. márc. 20. 18:01

Most csinálnak a tűzoltóból mindenes beavatkozó személyzetet. A pulykavésztől a nukleáris balesetig. A bizottsági tagságért bizottsági fizetés is társul, eltapsolnak egy halom pénzt a központ kialakítására és a fizetésükre, mi meg dolgozhatunk....
Nem volt hadra fogható embere a polgárvédelemnek... majd most lesz. :-(
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2007. márc. 20. 15:07

foti
slagmester

bmny

Hozzászólás Szerző: foti » 2007. márc. 01. 7:07

Nekem is lenne egy javaslatom. Ne nyúlhasson a tűzoltóságot érintő jogszabályokhoz, a személyzetihez sem, olyan, aki nem tűzoltó, és nincs legalább 10 (20) éves gyakorlata abban, amelyik területbe bele akar kotnyeleskedni. :-D
föti
dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2007. feb. 22. 20:24

Anno megelőzős koromban, 2-3 vizsgáló továbbképzésen résztvehettem.
Láttam hasznát, jó alap volt, a gyakorlatban alkalmazható.
Ez 1990-91-ben volt. Azóta vonulósként se én se a kollégáim nem kaptunk ilyenirányú "tényleges" továbbképzést.

Pedig nem ártana , de olyantól aki már látott ilyet.
dobogofire :???:
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2007. feb. 22. 18:58

A Ket.-hez vélhetőleg egy megelőzős kollegának illik jobban "érteni".
A tűzvizsgálatnak ahhoz a részéhez, ami a tűz keletkezési okát vizslatja viszont jól jönnek olyan ismeretek, mint égéselmélet, egy kis élő tapasztalat tűz terjedésével és oltásával kapcsolatban, stb. - ehhez viszont a beavatkozói állománynak illik jobban érteni.
dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2007. feb. 22. 18:37

Én a többi munkám miatt legalábbis megengedő vagyok-voltam.
Hadd vizsgáljanak jobban, kevesebb fogás van rajtunk.
Tüzet persze ettől, még én láttam többet, s átvenni sem nagyon akarták a vezetést.
:-D :-D Üdv: dobogofire
Dwyn
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Dwyn » 2007. feb. 22. 17:14

Most komolyan azt mondod, hogy egy szolgálatparancsnok kevesebbet ért a tűzvizgálathoz és a KEThez mint a egy megelőzős?? Naneee. :-)
foti
slagmester

tüzvi

Hozzászólás Szerző: foti » 2007. feb. 22. 13:00

Erre mondtam én, hogy egyértelműen kellene az éseket és a vagyokat használni. szerintem minden tűzoltói gyakorlat fontos, de talán tűzoltási gyakorlattal kevésbé lesz jártas valaki az Áe. vagy Ket ben, ami nagyon fontos a jogszerű eljáráshoz. Viszont egy jó megelőzős éppen a tűzmegelőzési előírások pontos ismerete révén van előnyben a keletkezési okok meghatározásánál. Ezek kizárását szolgálják a megelőzési előírások. Mindenképpen speciális ismeretekre is szükség van, ami nem tűzoltásos, és nem megelőzős.
föti
Válasz küldése