* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 20. 20:55

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 23. 22:07 
Szent Tömlő őrzője

Pontos számokat nem ismerek, de szvsz a 240 fő a jelenlegi létszám hiány megoldására sem elég. Több, mint a semmi az is igaz!

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 23. 18:42 
Szent Tömlő őrzője

„III. HELYI ÖNKORMÁNYZATI HIVATÁSOS TŰZOLTÓSÁGOK TÁMOGATÁSA
ELŐIRÁNYZAT:

[32 368,6]33 368 6 millió forint

1. A hivatásos önkormányzati tűzoltóság állományának személyi juttatásaihoz :
a) A készenléti szolgálattal rendelkező hivatásos önkormányzati tűzoltóság személyijuttatásaihoz

FAJLAGOS ÖSSZEG:

[3 774 700] 3 786 221 forint/fő"

Indokolás

Az Európai Parlament és Tanács 2003/88/EK. irányelve a tűzoltók munkaidejére vonatkozóan azt rögzíti, hogy „hétnapos időtartamokban az átlagos munkaidő, a túlórát is beleértve, ne haladja meg a 48 órát". Jelenleg a hivatásos tűzoltók munkaideje az irányelvben foglaltakat meghaladja, ezért javasolt a munkaidő folyamatos csökkentése . Ennek a 2006 . évre vetített többletigénye 1,0 milliárd forint . Ahhoz, hogy a tűzoltóság állományának jelenlegi munkaideje csökkentésre kerülhessen, emelni kell a vonulós tűzoltó állomány létszámát . A javaslatban szereplő 1,0 milliárd forint 240 fő vonulós tűzoltó létszámfejlesztésére ad lehetőséget .
Ahhoz, hogy a tűzoltóságot fenntartó helyi önkormányzatok a tűzoltók létszámfejlesztését megvalósíthassák szükséges a módosító javaslatban szereplő főösszeg és személyi juttatás fajlagos összegének megemelése.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 23. 18:38 
Szent Tömlő őrzője

III. HELYI ÖNKORMÁNYZATI HIVATÁSOS TŰZOLTÓSÁGOK TÁMOGATÁSA
ELŐMÁNYZAT:
[32 368,6]32 764,1 millió forint

A támogatás a hivatásos önkormányzati tűzoltóság fenntartásához és működtetéséhez a következő
normatívák alapján vehető igénybe .
1. A hivatásos önkormányzati tűzoltóság állományának személyi juttatásaihoz :
a) A készenléti szolgálattal rendelkező hivatásos önkormányzati tűzoltóság személyi juttatásaihoz

FAJLAGOS ÖSSZEG:

[3 774 700] 3 824 245 forint/fő

A támogatást a készenléti szolgálattal rendelkező hivatásos önkormányzati tűzoltóságot fenntartó helyi önkormányzat
veheti igénybe, a hivatásos önkormányzati tűzoltóságok legkisebb létszámáról szóló 28/1996 . (XI. 26.) BM rendelet
(a továbbiakban : 28/1996 . (XI. 26.) BM rendelet) „A hivatásos önkormányzati tűzoltóságok legkisebb létszáma" melléklete „Létszám összesen" rovat adata szerint .
A normatíva a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996 .évi XLIII . törvény (a továbbiakban: Hszt.) illetményrendszerének megfelelő illetményt tartalmazza .

b) A készenléti szolgálattal nem rendelkező hivatásos önkormányzati tűzoltóság személyi
juttatásaihoz

FAJLAGOS ÖSSZEG:

[4 980 000]5 029 549 forint/fő"

Indokolás

A fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló 1996 . évi XLIIIL törvény módosításáról készült törvényjavaslat (T/18107.) elfogadása folyamatban van . Atörvényjavaslat értelmében a 2006 . évben bevezetésre kerül - többek között - a szolgálati időpótlék minden rendvédelmi szervnél (önkormányzati tűzoltók, büntetés-végrehajtás, vám –és pénzügyőrség, nemzetbiztonsági szolgálatok) . A módosítás célja az, hogy megteremtse a helyi önkormányzati hivatásos tűzoltókat érintő szolgálati időpótlék jövő évi költségvetési fedezetét

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: sajnos
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 14. 14:54 
hamutipró

ha te vagy ilyen módon jogkövető, lecsuknak...
ha a NAGYOK, akkor nincs gáz...
ez szerintem csupán, az érdekek harca...
mindenki megpróbálja a saját magára + dolgokat kiharcolni...
van aki szépszóval, van aki demonstrációkkal, van aki háttéralkukkal,
és van aki bőrönddel...
üdvözöllek titeket a mai magyarországon...
2005.11.14. magyarország, több ló nem indul.........

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 14. 14:06 
csizmás kandúr

Szabadság!
Van ebben a "jogkövetésben" valami filozófiai mélység... :shock:
Előszőr elkövetem a jogsértést (tömegesen), majd miután e ténykedésemet a bíróság (egyenként) helytelennek ítéli: fizetek (egyenként) és kijelentem, hogy jogkövető vagyok! :radobbent:
Meg szerintem pofátlan is...
Demokáré...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 14. 12:11 
Szent Tömlő őrzője

Két idézet:

Masterix:

"ma a demokráciánkban, az egyetlen kényszerítő erő a bírósági ítélet"

BM1:

"a Belügyminisztérium, és a kormány minden egyes szerve jogkövető, így a bírósági ítéleteknek eleget fog tenni".

Ha eddig valaki nem látta volna világosan a BM1 kiváló probléma megoldó képességét, a javaslata a jövőre nézve mondhatnám kötelező!
Minek tárgyalni?? Két pont között a legrövidebb idő a bíróság!

Én komprumisszum kész vagyok a végtelenségig.

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: költségvetés 200...
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 14. 11:59 
hamutipró

nem akarok vészmadár lenni...
azthiszem haragszik ránk a BM.
kb 3x10 milliárd forintba kerülnénk...

A BM nézőpontja, egy általam elképzelt irányból:

6800 ember
kb 100 000ft/fő havonta kézhez...
nem termel(tehát nincs profit)
24/48-as váltásos munkarend
korkedvezményes nyugdíj

a statisztikákat figyelve, nincs jelentős pályaelhagyás[i](ami azt jelenti, hogy kellően meg vannak fizetve)

sokszoros túljelentkezés(ami szintén azt jelenti, hogy megfelelő a bérezés)
tudom, hogy sok a munkaidő(de már a délutáni és éjszakai pótlékok perénél is úgy gondoltam, alszanak szolgálatban eleget.)

Pénzt akarnak.
Egy szemszögből jogosan, a másikból nem.
Ütköztetem a két véleményt, az + pár év.
Nem is próbálkozom, a "lenyomom a torkukon" stílussal, hiszen akkor megint mennek Brüsszelbe.
:csodalkozo:

A megoldás:
teljes kommunikációs csend a szakszervezetek felé...
médiákban lobbi, az igazunkért, és nem nagyon emlegetni a tűzoltóságot, hiszen arra mindenki felkapja a fejét...
uniot biztosítani arról, hogy tudunk a problémáról, és teszünk ellene...
(lsd.:54-ről 52 órára csökkenés)
viszont semmi mást nem mondani a tűzoltókról(így ők is szorongani kezdenek, hogy mi van...)
abban az országban, ahol emberek féltik a munkahelyüket, úgysem fognak ugrálni...
aki ugrál, azt meg nyakonvágom...
(tehát üzenet, a ne ugrálj, mert sz..... fogsz...)

a katasztrófavédelem feladatai közé helyezni:
-kedveskedjetek
-nyugtassatok
-győzködjetek

itt ott részinfók, manipulácók árán azonnal rendezni a kérdést...
akinek nem tetszik, hagyja el a szervezetet, úgyis 100 másik jön a helyére.....
inkább fialtatom pénzem, minthogy lehúznám a kármentés lefolyóján
.(hiszen a kármentés csak kiadással jár. abból a pénzből nem lesz több, meg máshova fontosabb!!!)
no meg különben is: Ne harapdáld azt a kezet, ami enni ad.

az én véleményem:
Talán ez a szemszög is lehet egy viszonyítási pont.
A költségvetésben van ami van. A gépjármű tenderek kerülnek, amibe kerülnek. a kiképzés kerül amibe kerül.
Az irányító gépezet szintén...
A bérköltségeket úgy alakítják, hogy aki egyszerűen árthatna, azt jobban fizetik.
Minden forintnak megvan a helye!
Ha fizetnem kell akkor nincs mese...
ma a demokráciánkban, az egyetlen kényszerítő erő a bírósági ítélet
sajnálom a szakmát, de a jelenlegi nézőpontok, még sajnos 10 éves hátrányban vannak magyarországhoz képest is....
A egyéni teljesítmények összege viszi előre a szekeret.
Sajnos én nem látom a közeli megoldást, de mindent megpróbálok megtenni azért, hogy a vélt, vagy valós igazamat bebizonyítsam....
minden áron...
nem szabad elfelejtenünk, hogy mi most élünk...
az unokáink is fontosak, csak nem lesznek, ha most, nem neveljük fel apukát/anyukát.
szerintem 10 milliárd forint nem olyan hatalmas összeg, Állami szemszögből természetesen...

tanácstalan vagyok...............................................................................................
.......................................................................................................
......................................................................................................
...........
hol itt a megoldás???
egyáltalán szembe lehet menni ezzel a szándékkal, mondjuk???
mit kell tenni, hogy megbecsüljék az áldozatokat???

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: természetesen
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 14. 10:27 
hamutipró

jobb viszonyban vagyunk, csak...........
a rendőrökkel, határőrökkel, büntetés végrehajtással, úgytűnik megegyeztek.....
tudod: csak magadra számíthatsz...
bárki mármit mond, nincs ránk pénz...
ha valakiben hajlandóság lenne is, zs, nincs....................

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 13. 22:09 
lángterelgető

Lehet ,hogy itt is az kell hozzá mint Belgiumban, vagy Franciaországban? Itt is össze kell ugrasztani a rendőröket és a tűzoltókat, akár a tettlegességig????? Ugye fiúk mi ennél sokkal jobb viszonyban vagyunk!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: hááááááááááááááááááááááááááát
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 11. 22:03 
hamutipró

szerintem színtől függetlenül, ki kell építeni a menekülő pályákat...
valahova akkor is el fog menni a pénz....

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 11. 20:45 
Szent Tömlő őrzője

"még egy ciklus mindenkinek kell, hogy építse a karrierjét... "

Csak akkor, ha rá szavazunk!!! :-P Most ezért pedáloznak!!

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: mi mennyi
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 11. 20:26 
hamutipró

Vajon ha nekünk, vonuló tűzoltóknak, hasonlóképp változott volna a bérünk, akkor örülhetnénk?
természetesen honatyáinkat is fizessék meg rendesen, hiszen nem mindegy ki ül ot!!!
sok pénzért jó munkaerő...
országunkban mi a helyzet?
én tűzoltó ftörm.-ként kb 100.000forintot viszek haza.
természetesen a nekem járó extrákkal, havonta 240-264 óra szolgálattal, amit folyamatos pszichikai nyomás alatt, akár életem árán is ellátok.
ezt vállaltam, és imádom a munkám.
akár ingyen is...
ezt hívják hivatásnak szerintem...
ami engem zaklat, hogy egy rakás jómódú ember, 7000 hasonlón spórol mint én.
A gazdasági bűncselekmények, sikkasztások, értelmetlen perek :-)
nyomán(természetesen ország szinten, nem párt, vagy belügy :shock: ), pedig elfolyik a pénz.
nem tudom, hogy mikor lesz itt változás....
a parlamentünk létszámát szerintem, egy 3x ekkora országra tervezték,
és senki sem akar magától "leszerelni" :shock:
majd 2010...
még egy ciklus mindenkinek kell, hogy építse a karrierjét...
remélem, ti NAGY emberek valamikor lenéztek ránk:

Közzétették az Országgyűlés honlapján a mostani ciklusban kifizetett képviselői költségtérítések személyre lebontott, összesített táblázatát, valamint azt, hogyan alakult a képviselők alap- és pótdíjainak összege 1990 és 2005 között. Az adatokból kiderül, hogy több mint száz képviselő közel négymillió forintos költésgtérítést vett fel tavaly.

Az összefoglaló szerint míg az 1990 júliusi adatok szerint a képviselők és az Országgyűlés elnökének alapdíja azonos, havi 32.500 forint volt, és a házelnök 58.500 forint pótdíjban részesült, addig 15 év alatt, 2005 januárjára, a képviselői alapdíj 210 ezer forintra, a házelnöki egymillió 365 ezer forintra emelkedett, a házelnöki pótdíj megszűnése mellett.

A törvényhozás tagjai, ha országgyűlési alelnöki, jegyzői, bizottsági elnöki, alelnöki, titkári, vagy bizottsági tagsági, illetve frakcióvezetői, vagy frakcióvezető-helyettesi posztot töltenek be, az alapdíj különböző százalékaiban meghatározott pótdíjban részesülnek.

Ma egy bizottsági elnök 210 ezer forinttal egészíti ki alapdíját, akárcsak a frakcióvezető-helyettesek. A bizottsági tagok 84 ezer forintos pluszért vesznek részt a szaktestület munkájában, és a frakcióvezetők 252 ezer forintért vállalják a képviselőcsoportja irányításával járó többletfeladatokat.
Az Országgyűlés alelnökeinek alapdíjához havi 378 ezer, a jegyzőkéhez 147 ezer, a bizottsági alelnökökéhez 168 ezer forint pótdíj járul. A képviselőknek utazási, szállás- és alkalmazotti költségtérítésre is jogosultságuk van.

A szállásköltség-térítés mértéke az alapdíj 50 százaléka - ez ma havi 105 ezer forintot jelent -, az pedig, aki Budapesttől számított 200 kilométeren túlról jár be parlamenti munkahelyére, akár 336 ezer forint utazási költségtérítést is zsebre tehet havonta.
Az Európai Parlament magyar képviselőinek tiszteletdíja az idén havi 1.137.500 forint, amelyet nyelvvizsgapótlék egészít ki: felsőfokú C típusú nyelvvizsgáért 227 ezer 500 forintot utalnak, de még a középfokú A, vagy B típusút is díjazzák 68.250 forint erejéig.

A tavaly kifizetett legmagasabb költségtérítési tétel egész évre 3.801.600 forint volt, amelyet 108-an vettek fel a képviselők közül. A szállás-költségtérítést igénybe vevők (mintegy 280 képviselő) döntő többsége a legmagasabb összeget, 1.188.00 forintot kapta.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 08. 0:12 
lángterelgető

fireman írta:
Csak a "trükköt" megalapozták. Mi másért módosították volna a törvényt??

lehet , hogy én vagyok "pepsimiska" de Mónika is csak addig ígért amíg ellenzékben volt!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 07. 11:46 
Szent Tömlő őrzője

Csak a "trükköt" megalapozták. Mi másért módosították volna a törvényt??

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 07. 11:39 
csizmás kandúr

Szabadság!
Ezt a beszállós játékot már tavaly eljátszották egyszer. A Juhász álomtitkár bizonygatta eleinte, hogy egyezség született az önkormányzatokkal és minden OK. Aztán kiderült, hogy mégse... :shock: A végén meg fizetett a BM. :-(
Tisztelt KíSÉRLETEZŐ KEDVŰ BELÜGYI ILLETÉKESEK!
Egy kísérlet, ugyebár nem kísérlet.(ala: Öveges prof.) Mégis meg kell kérdeznem: érdemes-e újra pazarolni időt, energiát és pénzt? (Mármint az álompógárok adóját...) Vagy új embert vettek fel erre a dologra és nem szólt senki neki, hogy ezt a trükköt már elsütötte valaki előtte? :cool:
Demokáré...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 05. 18:35 
Szent Tömlő őrzője

A nyári tűzvédelmi tv. módosítás erre is irányult!
Senki ne lepődjön meg, ha tavasszal a BM pont a módosításra hivatkozva közli, hogy az önkormányzatok is szálljanak be a finanszírozásba.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 05. 15:44 
Szent Tömlő őrzője

Pozsárka írta!
"Tisztelt HÖTOSZ!
Kedves HTFSZ!
Lesztek szivesek egy kicsit az asztalt ütni, amíg még lehet! (ha ugyan már nem késő... )"
Folyamatban van!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. nov. 05. 14:39 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szervusztok!

Most, hogy miután már tudom mennyit változik pk-ságom költségvetése az idei évhez képest,aggodalmam támadt.... :-s

A dologi csak egy lehelletnyivel több mint 1 %-kal,
a személyi pedíg csupán 2 %-kal növekszik :-?

Hogy ebből mi lesssz!!! :radobbent:

Tisztelt HÖTOSZ!
Kedves HTFSZ!
Lesztek szivesek egy kicsit az asztalt ütni, amíg még lehet! (ha ugyan már nem késő... :mad: )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 24. 12:54 
Szent Tömlő őrzője

Így 5,14 % az emelkedés!
Fedezetet rá sehol nem találni.

Egyébként, ha az OKF az ÁSZ véleményét figyelembe vette volna, akkor most sem kapta volna meg - sokadjára - az elmarasztalást.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 24. 10:46 
csizmás kandúr

Szabadság!
"Előterjesztés az Országos Közszolgálati Érdekegyeztető Tanács részére a költségvetési szférában javasolt 2006. évi bérpolitikáról...A köztisztviselői illetményalap 35.000 forintról 36.800 forintra...emelés időpontja 2006. január 1-je. (Hszt.)." Ez a kormányzati oldal hivatalos álláspontja. Van még egy utalás benne, hogy további bérpolitikai intézkedések is lesznek, de erre a RSZTÉF-en kerül sor.
Demokáré...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: 2006.
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 24. 8:02 
hamutipró

Azt hallottam, hogy az okf szerint számvevőszéki javaslatra változtattak a normatívákon. Elég pitiáner javaslatnak tűnik egy ilyen tekintélyes szervezettől. Ha lett volna ott tűzoltó, szerintem meg tudta volna védeni az álláspontunkat, az eredeti normatívaszerkezet szükségességét.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 23. 18:29 
Szent Tömlő őrzője

S az is, amit már írtál Gabi, hogy a májusi 750 millió hiányzik!

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 23. 13:02 
Szent Tömlő őrzője

Ennek a jelentésnek az a hibája, hogy elfeledkezik:
"f) A készenléti szolgálattal rendelkező tűzoltó-parancsnokság intézményi létesítményüzemeltetési kiadásaihoz - irodaszer, információhordozó eszközök, kommunikációs és számítástechnikai eszközök - és egyéb kiadásokhoz
FAJLAGOS ÖSSZEG: 34 893 forint/fő/nem találok adatot/
A támogatást a készenléti szolgálattal rendelkező hivatásos önkormányzati tűzoltóságot fenntartó helyi önkormányzat veheti igénybe a 28/1996. (XI. 26.) BM rendelet - a hivatásos önkormányzati tűzoltó-parancsnokságok kötelező legkisebb létszáma - melléklet „Létszám összesen” rovatának adata szerint. " jogcím, megszűnt, és összevonásra került a
"a) A tűzoltólaktanyák üzemeltetéséhez és fenntartásához
FAJLAGOS ÖSSZEG: 3350 forint/m2 /2006. 4680ft/m2/ " jogcímmel!
Tehát a jogcímek száma nem eggyel csökken, hanem kettővel!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 23. 11:23 
Szent Tömlő őrzője

Állami Számvevőszék

VÉLEMÉNY
a Magyar Köztársaság 2006. évi
költségvetési javaslatáról

Az önkormányzati hivatásos tűzoltóságok támogatása 4,4%-kal növekszik
a javaslat szerint. Az azonos fajlagos támogatású különleges és speciális
szerek önálló normatívái összevonásra kerülnek, így a jogcímek száma eggyel csökken. A személyi jellegű kiadásokhoz kapcsolódó jogcímeken kívül a tűzoltólaktanyák üzemeltetésével, fenntartásával és intézményi kiadásaival összefüggő fajlagos támogatás közel 40%-kal növekszik, míg a többi normatíva változatlan mértékű.
A szabályozás a támogatás elszámolására, a maradvány következő évre történő átvitelére továbbra sem terjed ki.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. okt. 03. 15:26 
Szent Tömlő őrzője

Önkéntes tűzoltó egyesületek támogatása: 250 m.ft/év (300)
Köztestületi tűzoltóságok támogatása: 1 131.0 m.ft/év (1000)

Tűzvédelmi bírság + biztosító 1% 3610,7 (3000)

A 760 milliót a személyi juttatáshoz kellene hozzáadni nem az előirányzathoz.

Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 170 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]