Tudtátok, hogy tilos?

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2004. okt. 25. 9:02

Ez a 3ezer fő hülyeség. Ebből is látszik, hogy nyilatkoztak és nem számoltak utána a dolognak.
Kapásból az évi szabi közel a kétharmadára csökkene (úgy hogy ugyanannyit vagy otthon,) és nem kellene kompenzációs nap sem a túl munka megváltására. És rögtön már csak talán ezer fő kellene.
Egy mostani 25 fős szolgcsop 20-21 fővel működne, úgy hogy a készenlét nem szenvedne csorbát.
Bevállalható lenne ez a vonulós állomány részéről?

A költségeket pedig az OKF-nek vállalnia kellene (bér, + egyszeri egyéni védő felszerelések.) Ennyinek bele kellene férnie!

vizsgáló
Lánglovagok
Szerkesztő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lánglovagok » 2004. okt. 25. 8:24

A főigazgató korábbi nyilatkozata alapján háromezerrel:
http://www.magyarorszag.hu/hirek/kozele ... 40309.html
vizsgáló
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: vizsgáló » 2004. okt. 25. 7:26

Utána számolt valaki, hogy mennyivel kellene növelni a létszámot egy 24/48-ról 24/72-re átálláskor?
Szerintem korántsem kellene még egy teljes szolgcsoport létszámot számolni. Ha csak az egy főre eső kevesebb évi szabit számolom már jóval kisebb szolg csoport létszám kellene és az menetne a megszervezendő D csop létszámához.
Gyakorló szolpk-k szerintetek mehetne a szolgálat így?
tuoszi
szikracsapkodó

Hozzászólás Szerző: tuoszi » 2004. okt. 25. 3:29

Hát az igazság,hogy én eldolgozok így csak fizessék meg.Azért mert szeretem ezt csinálni.Nekem ez így jobban tetszik mintha mondjuk 24/72-be járnánk.Bár több idő lenne a maszekhoz,mégjobban hajtani,mégtöbb pénzért.De mégritkábban lennék tűzoltó,amit mindennél jobban szeretek csinálni.Persze fontos az egészség.De hol menjen tönkre? Na de azért nem kell lebunkózni. :?
lolo
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: lolo » 2004. okt. 24. 20:26

Szia Gabi!

Jó helyen jársz de egy kicsit beszélhetnél a a kiskapukról, úgyanis azon nem is olyan könnyű átmenni... nézd meg a 18. cikk (1) bekezdése b)pontjának i) alpontját...

.....

lám-lám ezek a "csúnya" EU-sok nem is engedik olyan könnyen a heti 48 órán túli foglalkoztatást...

Gondolom van még pár aggályod... tárgyaljuk meg!

lehet, hogy én tévedek, de azért van még néhány adú a kezemben! Többek között az általad említett bírosági határozatok, és azok indoklása és azt se feledd, hogy hazánk tagja az Egészségügyi Világszervezetnek is.... itt is vannak kötelezettségek ám....

szakszervezetek... a témának már rég az EU Biróságon lenne a helye, nem pedig valamelyik minisztériumi előadó fiókjában. Persze a szakszervezeti vezetőknek is könnyebb a jutalmukért sorban állni a belügyben mint...

tűzzománc nevetséges vagy... ha érdemben, szakszerűen tudsz hozzászólni azt persze várom...

Gabi! örülök, hogy te azért értelmes vagy, mindig feldobb ha értelmes emberrel találkozom, ez mutatja, hogy van mér remény és ez nem csak a szervezetre vonatkozik.

üdv.

és mégvalami az emberi egészség illetve annak védelme a legmagasabb érték... és Az EU-sok sem azért találták ki ezeket a szabályzókat, hogy jól megszívassák a tagállamokat, hanem pont azért, mert tudják, hogy az elöbb említett értékek milyen fontosak.
Lehet, hogy valakinek furcsa de szabad akaratunkbó mi is csatlakoztunk ehhez az értékrendszerhez.[/b]
tűzzománc
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. okt. 24. 12:12

Big Gabi szerintem te zseniális vagy, no lolo erre mit lépsz, de nehogy egyenként áruld el a frankót, egyszerre.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2004. okt. 24. 11:51

lolo!
Remélem nem tévedek!
Az EU-ban a munkaidőről egy 1993-as irányelv rendelkezik. Az utóbbi időben különösen az Európai Bíróság készenléti időről szóló i ítélete után, egyre több tagállam terveti egy kiskapuval (Opt-out ) az írányelv megkerülését, ezért Brüsszel átdolgozná a direktivát.
Az aktualitás lényege:
A munkavállalók biztosága és egészségének védelme érdekében az EU a 93/104/EG irányelvben átlagosan heti 48 órában maximálta a munkavégzés idejét és legalább évi négy hét szabadságot határoz meg az alkalmazásban lévőknek. A heti 48 órás átlagot négy hónapos időtartamban mérik, azaz bizonyos heteken a munkaidő túllépheti a korlátot, azonban másik héten a 48 óra alatt kell mardnia. Bizonyos foglalkozásoknál a vonatkozási időszak fél évre, a szociális partnerek megállapodása alapján pedig akár egy évre is kitolható.
Az Európai Bizottság azért tartotta szükségesnek a munkaidő felső határának meghatározását, mert összefüggés figyelhető meg a hosszú munkaidő valamint az egészség és biztonság között. 2003-ban a munkaidő definíciója váltotta ki a legtöbb vitát, ezen belül is az a kérdés, hogy a készenléti idő a munkaidőnek számit-e. Az Európai Bíróság két itéletében is kimondta, hogy a készenlét a munkaidőnek tekintendő. !!
A z 1993-as irányelv egyik kritikus pontja egy Nagy Britannia nyomására bekerült " kiskapu ", amit Opt-out-nak hívnak és amely lehetővé teszi a tagállamoknak, hogy kibujjanak a heti 48 órás szabályozás alól. Nem kétséges, hogy az Opt-out tömeges alkalmazása " kiüresiti " a munkaidőről szóló irányelvet, ezért az EU s direktiva átdolgozását tervezi.

Szakszervezetek! Lehet, hogy figyelmed elkerülte, évek óta minden fórumon felvetett prombléma, a tárgyalások megkezdéséről 2003. február 28.-án megállapodás kötetett a BM. és az érdekképviseletek között!! A tárgyalások eredménye, hogy a BM.-ter előterjesztésel élt a munkaidőnk csökkentése érdekében 2005.-ben 117 szolg.nap 111 napra
való csökkentése és az ehhez szükséges 1.2 milliárd forint költségvetési
elfogadása tárgyában!! Döntés a parlament kezében!
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. okt. 24. 6:59

Szia.
Danka, igazad van érdekképviseleti téma ez.
A témával kapcsolatban csak annyit, hogy azért nem kell hülyének nézni ám senkit (lolo) ugyanis akit érdekel és meg szeretné tudni az EU idevonatkozó szabályait az megkeresheti itt a neten a vizslában vagy bármelyik keresőben. Az eurót sem vezették be azonnal, így ezt a szabályozót sem fogják azonnal bevezetni, fokozatosan , ahogy lesz lehetőség, szóval ez a helyzet barátom.
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2004. okt. 24. 6:35

Sziasztok!
Ha jól emlékszem, akkor van már egy topic e témakörben (talán: tűzoltó munkaidő és az EU - vagy valami hasonló). Ott már boncolgattuk e kérdést, és most várjuk a BM (vagy OKF?) lépését ez ügyben.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2004. okt. 24. 1:09

Bocsi, de akkó' most mi van ???

Mire vagytok mostanság egy kicsit jobban kiváncsiak ? :shock:
8)
Kérlek egyenként ne válaszolj, "lécci" ! 8)
nazda !
lolo
vízpocsékoló

l

Hozzászólás Szerző: lolo » 2004. okt. 24. 0:36

Hi!

Nem fogok egyenként válaszolgatni de pontosítok...

Ha ismered az EU-s szabályokat akkor ird meg annak a pontos számát!!

Vagy csak gondolod, hogy ismered az uniós szabályzókat?

mondtam, hogy meglepi lesz...

Sokba kerül... KIT ÉRDEKEL?? Nem ez a kérdés... Az EU-s jogszabályok betartása nem kivánságműsor az állam számára!!! (az állami luxus autók nem kerülnek sokba???)

.....Egyetértek valóban túlhajtjuk magunkat a maszekban...

üdv
tűzzománc

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2004. okt. 23. 23:43

köszöntelek lolo.
Ügyes téma így nyitásnak, szerintem nagyon sokan ismerik az idevonatkozó szabályozókat, csak nem feszegetik a kérdést mégpedig azért mert nincs reális esélye annak, hogy a munkaidő csökkentés miatt több száz tűzoltót felvegyenek kiképezzék és elhelyezzék, iskolázzák, stb.
Szóval ez nagyon sokba kerülne és a kormányunknak, szerintem erre nem igen futná.
A kis tűzoltó is úgy gondolja jó ez a beosztás nekem, tudom tervezni az életem a maszek melót és miegymást, a 24/72- ben túl sokat melóznánk, a kevert rendszerre meg semmit sem lehet építeni, legalábbis folyamatos melót nem. Így marad a harc a meglévő idő beosztásért és a túlmunka pénzbeli megváltásáért.
Ha jól sejtem nem írtam nagy hülyeséget, de a big jobban tudja
lolo
vízpocsékoló

Tudtátok, hogy tilos?

Hozzászólás Szerző: lolo » 2004. okt. 23. 23:22

Üdv evribádi!

Nem tudom , hogy tudjátok-e, de a jelenleg alkalmazott 24/48 órás szolgálati rend miatti, havi 240 órás foglalkoztatás teljesen ellentétes az EU- szabályokkal. Sőt tilos! Ja hogy a szolgálati törvény nem tiltja.... Az urak elfelejtették a jogharmonizációt? KIT ÉRDEKEL?!!!

Kérdésem, hol vannak a szakszervezetek?

Most megvárom az véleményeiteket (kiváncsi vagyok tudja e valaki, hogy milyen EU-s jogszabály vonatkozik erre a kérdésre) és utána leírom a tényeket.

Megfogtok lepődni!

üdv
Válasz küldése