* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. szept. 19. 18:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 546 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 20. 18:46 
Szent Tömlő őrzője

Egyet elfogadott, 2004. XII. 14.-én 9óra 46 perc !

HSZT 109.§ módosul:
A hivatásos állomány tagja minden naptári évben egyhavi távolléti dijnak
megfelelő összegű külön juttatásra jogosult, amennyiben január 1-jén szolgálati viszonyban áll, kivéve ha:
-30 napnál hosszabb fizetés nélküli szabadságon van
-gyermekgondotási segélyben illetve
-gyermekgondozási díjban részesül.
A juttatás kifizetéséről január 16-án - amennyiben ez szombatra vagy vasárnapra esik, akkor az ezt követő első munkanapon - kell rendezni.
A juttatás mértékének alapja a januári hónapra irányadó távolléti díj.

Indokolás:
A közszférában foglalkoztatottak külön juttatása kifizetésének egységes rendszerét szolgálja a javaslat.

205 igen: 2 nem. 138 tartozkodó szavazat !!

Módositást előterjesztő : Önkormányzati bizottság.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 20. 16:39 
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Valahol ezt olvastam: :cry:

Tisztelt Kollégák!
Az országgyűlés 2004. december 20-án 12.40-kor nem szavazta meg ebben a parlamenti időszakban a szolgálati törvény módosítását, így az legközelebb február végén kerülhet a képviselők elé. Így azok, akik a szolgálati nyugdíj rögzítésének a lehetőségére várnak, még kénytelen tovább várni.

Dr. Bárdos Judit

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 03. 8:20 

Naszóval én a HSZT módosításával kapcsolatban szerettem volna a véleményeteket, de a téma elhajlott....

Úgy gondolom - ha akarunk - az eredeti irányba vissza tudunk térni :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 02. 13:21 
Szent Tömlő őrzője

Fireball tucatnak!
Az előbb elfelejtettem: Talán igaza van annak aki azt írta, hogy kampányolsz. Bár azt, hogy miért, sajnos nem értem.
Ha az vagy, akire gondolok, akkor nem ennél a szervezetnél kellene szavazatot gyűjtened. Vagy az a baj, hogy máshol nem ment?
Ha te ennyire rossznak tartod a munkánkat, gyere ide és csináld jobban!
Bár ha valóban helyes a sejtésem, akkor eddig is lett volna erre módod. Ha meg ennyire rossz a helyzet, akkor az téged is minősít. Kérlek, világosíts fel, eddig te mit tettél a fővárosi tűzoltókért?
Én a magam részéről ftörm. vagyok és nem utálom a tiszteket, mert lehet, hogy egy óra múlva együtt pusztulok velük.
Abban igazad van, hogy vannak még hibák ezen a vonalon. De az ilyen vélemények sokat segítenek ezen, nem igaz?
Az FTSZ-ből sok ember állt oda a főnökség elé névvel, vállalva az arcát.
Tisztelettel kérdezem: Te akkor hol voltál?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 02. 12:48 
Szent Tömlő őrzője

fireball12!

Nem szólok, így talán bölcs maradok.
Fordítsuk meg, ha nem szóltál volna bölcs maradtál volna!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 02. 9:29 
Szent Tömlő őrzője

Szia, Fireball 12!
1) Az FTSZ azért FTSZ, mert ez a név volt szabad, amikor az előző szakszervezetből mindenki kilépett, mert az nem csinált semmit.
2) Az FTSZ-t három szolgálatparancsnok kezdeményezésére alakítottuk meg, mert tenni akartak a tűzoltók érdekében.
3) Big Gabi a 80-as években nekem is szolgálatparancsnokom volt. Az állományért (beosztottakért) minden alkalommal kiállt, ha csak egy kicsit is szükséges volt. Ezért sokszor letoszták, de akkor is folytatta. Soha nem éreztette velünk, hogy nálunk magasabb a rendfokozata. A tiszti rendfokozat annyiban volt fontos számára, hogy nagyobb kokit kaphatott. Miattunk.
4) Ha be akarsz lépni az HTFSZ-be, tedd meg nyugudtan.
5) Az általad írtak alapján ott voltál az FTSZ küldöttgyűlésén. Természetesen a véleményedhez jogod van. De ha figyeltél volna, az is elhangzott, hogy a két szervezet között napi kapcsolat van. A te kedvedért külön elmondom, hogy ez azt jelenti, hogy a feladatokat a két szervezet elosztja egymás között, a "több szem többet lát" miatt. Meg az is igaz, hogy egy ügyben elég ha egy szervezet megy a bíróságra. Pl a "készenléti pótlék" ügyében az FTSZ lépett fel. Akkor szerinted a HTFSZ ezzel nem törődött? Ezt a dolgot azért gondold át még párszor.
Végezetül kijelentem, hogy SEMMIFÉLE függelmi viszonyban nem állok Big Gabival. Azt is kijelentem, hogy MINDENKÉPPEN szeretném, ha az FTSZ vezetésében maradna. Mert azt a tudást, amit birtokol, nem szabad elpazarolni.
Köszönöm a figyelmedet!
Krampusz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 22:25 
pernyekergető

Szia One!
Látom Te velünk vagy! Rátapintottál a lényegre. Lehet hogy gerinc problémája van a "T.kolégának"?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 21:55 

Fireball12.
Szeritem írásaidat olvasva neked nem kell átigazolni oda ahol netán vezetőségi tag vagy?!?!
A többi az csak kampányolás ill. bomlasztás a részedről.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 20:42 
pernyekergető

Szia Fireball12!
Sorolj fel egy pár dolgot, hogy érted mit tett vagy tesz a HTFSZ.
A potlékokat szerinted ki harcolta ki? Én ugy tudom az FTSZ.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 20:21 
hamutipró

Nem a gabit akarom bántani!
De sajnos a szakszervezetünk vezetése a neve szerint jár el sokszor "Fővárosi Tűzoltóság Szakszervezete". Nem a tagság a fővárosi tűzoltók érdekében. Mi tagok úgy érezzük nem a tiszteletdíjuk 57.000 FT/hó lett volna a legfontosabb téma az éves küldöttgyülésünkön. Lehet, hogy sokan átigazolunk a HTFSZ-be ahol lehet, hogy több a tagdíj de legalább tesznek értünk konkrét dolgokat!!!!!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 19:34 

T. Fireball12.
Nem tudom hogy te hol szolgálsz illetve élsz, de ez szerintem és még sokak szerint/meg előlelegezve/ kicsit furcsa. Ha csak egy kicsit is ismernéd a Big-et akkor nem írnál ilyen sületlenséget.
Pontosan Ő az az egyik EMBER aki az esetleges ilyen jellegű súrlódásokat próbálja elcsitítani. Az állomány és a nagyjaink között. Elég sok sikerrel.
Előbb tájékozódnod kellene személyesen, mielőtt fröcsögsz.
Még valami, csak nézz utána RÉSZLETESEN hogy mi minden történt amióta a BIG vezetésével működik az FTSZ. Többnyire szerintem csak sikereket fogsz találni. Arrol szerintem nem tehet Ő sem hogy még nem keresünk milliókat.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. dec. 01. 18:13 
hamutipró

Kedves BIG GABI
Úgy érzem Te folyamatosan a tisztekért állsz ki mint a szakszervezetetek nevében a vezetőség A nevetek se piskóta Fővárosi Tűzoltóság Szakszervezte. Nem a tagokért létrejött szervezet vagytok! Csókoljátok meg a Bende érát ez a dolgotok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 30. 17:39 
Szent Tömlő őrzője

Big Gabi!

Ha jól emlékszem, van olyan módosítás, hogy a minősítés alapján is ki lehet rúgni valakit, de nem emlékszem, hogy erre vonatkozna-e az, hogy jogerőssé válásig (birósági eljárás) nem lehet alkalmazni. Nem tűnik valami korrektnek. :cry: :cry:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 19:50 
Szent Tömlő őrzője

fireman!
Igazat írsz hozzászólásodban, de igaza van BM KOK-nak is abban,hogy a módositás kérelme az "Egységes Közszolgálati" tv. hozta felszinre! A HJT 2002.01.01-én lépett hatályba és eddig nem volt ilyen kérelem.

fireball12!
A szakszervezetnek az egység megteremtése az egyik fő feladatai közé tartozik, nem tehetjük, hogy ellentétet fokozzunk tiszthelyettes és tiszt, vonulós és megelőzős,stb. között!!!!!!!!!!!!!!!4
Több tűzoltótiszt és tiszthelyettes akik befejezik aktiv tűzoltói pályát nevében kérem ki, hogy szönyeg alatti embernek minősits!!! Ahol a jelentés és az egyebek úralják az otthont ott más a baj és annak nincs köze a tűzoltósághoz és a nyugdijhoz!!!!!!!!!!!!!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 18:59 
Szent Tömlő őrzője

BM KOK!

A nyugdíjemelést (évenkénti mértékét) törvény írja elő.
Természetesen az illetményemelés marad el.
A korábbi nyugdíjak lemaradását az okozza, hogy a nyugdíjalap maximuma és a sávozás (ennek változása is szabályozott) mindig nagyobb mértékben nő, mint a nyugdíj emelés.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 17:25 
Szent Tömlő őrzője

T. fireball12!
Te nagyon jól tudod. hogy a HSZT módositására BÉT-en a szakszervezetek tettek a javaslatot, mivel a HJT ezt megfogalmazza!!!
Nyugdij korhatár: 57év 1996.IX.01-je óta, a hosszabbitás pedig 3év lehet!!
Tiszti illetmény!! Az én 1évi jövedelmem kb 1,5millió forinttal marad el a nyigdij számitás felső határától!! Tehát a tiszti állomány nagyon nagy (kb.85%) része ugyanugy érdekelt a jubileumi jutalom által megemelt alapban !!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 16:49 
hamutipró

Sajnos nem figyeltek arra, hogy nem mindegy kinek a béréről beszélünk!
Tiszthelyettes ha jubileumi jutalom után még abban a naptári évben megy nyugdíjba kb. 20-30 ezerrel lesz több a nyugdíja mint a fizetése a következő évi nyugdíjemeléssel együtt. Nem éri el az idén 184.000 FT-ban maxumált felső nyugdíj küszöböt amit tisztek esetében átlép a nyugdíjösszeg elvileg, de mégsem lehet ennél több. Tehát tisztek inkább húzzák a magasabb bérrel akár 57 éves korukig (2 évet még a Belügyminiszter engedélyez általában 55 után) mert havonta többet tudnak hazavinni így mint amennyi a nyugdíj és ne felejtsük a hatalmat. Legtöbb helyen otthon csak a szőnyeg alatti közlekedés megengedett nyugdíjasként (nincs jelentés és egyebek). :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 14:42 

Fireman

Azt hiszem a korábban vésztjósló Közszolgálati törvénytervezet okozta "pánik" feloldására lehet jó a tervezett és idézett megoldás.

Az általad említett törvényszerűség fennálló tény, csak az a kérdés hogy a nyugdíjemelés vagy a fizetésemelés marad el (illetve emelkedik jobban)

BM KOK

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 14:29 
Szent Tömlő őrzője

Gyakorlati tapasztalat az, hogy minnél később megy valaki nyugdíjba annál magasabb lesz a nyugdíja. "Annál"= korábban nyugdíjba mentek évenkénti emeléssel együtt értendő nyugdíja.
Sztem, csak annak "jó", aki nyugdíj elött alacsonyabb beosztásba kerül, vagy "kilóg" a jubileumiból.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 9:45 

Kiegészítés az előzőekhez

E törvény 18. §-ában szabályozott szolgálati nyugdíj összegének megállapítására vonatkozó rendelkezést, azon hivatásos állományúak esetében, akik e törvény hatályba lépésekor már elérték, vagy meghaladták a 25 éves szolgálati idejüket, azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy e törvény hatálybalépésekor megszerzett szolgálati idejük szerint kell megállapítani a szolgálati nyugdíjuk összegét.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: HSZT-módosítás
HozzászólásElküldve: 2004. nov. 29. 8:42 

Tisztelt társaim
Többeket érdekelhet, hogy vannak egész kedvezõ fejlemények is a HSZT módosításban. Lásd:
http://www.mkogy.hu/irom37/12678/12678.pdf

Különösen teszik nekem ez a rész:

A Hszt. 182. §-a a következõ (8)-(10) bekezdéssel egészül ki: �(8) A hivatásos állomány azon tagjának, aki a szolgálati nyugdíjra jogosultsághoz szükséges, a 182. § (1) bekezdésében meghatározott 25 év tényleges szolgálati idõt megszerzi, a szolgálati nyugdíja összegét � annak folyósítása nélkül 6 hónapon belül � hivatalból meg kell állapítani. (9) A szolgálati nyugdíj összegének megállapítása alapján a hivatásos állományú nem minõsül nyugdíjasnak. (10) Ha a hivatásos állomány tagja szolgálati nyugdíjának (1) bekezdés szerinti rögzítését követõen legalább 365 naptári napra szolgálati idõt szerez, a szolgálati viszonyának megszüntetésekor kiszámított szolgálati nyugdíj helyett � amennyiben ez számára kedvezõbb � választhatja az (1) bekezdés szerint rögzített nyugdíjának az évenkénti emelésekkel növelt összegét.�

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 546 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]