Parancsnoki visszaélések, kiskirályok a tűzoltóságokon

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
affliction
vízpocsékoló

Re: Parancsnoki visszaélések, kiskirályok a tűzoltóságokon

Hozzászólás Szerző: affliction » 2008. júl. 23. 18:53

Tisztelt Slow Fire Ex kolléga!

Na mégsem vállalod hogy ki is vagy te valójában aki ennyire szereti a gazdasági vezető asszonyt?
Én csak hallomásból tudom hogy a régi vezetést 100 emberből 99 visszasírja,vajon miért,talán te az új vezetés része vagy?
Grófúr
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Grófúr » 2008. júl. 23. 18:02

Almera írta:A 240 órát dolgozunk dumát a civil sem veszi be!
Almera
Nem tudom, miért rágtok be szegény Almerára, :-D :-D

Hiszen igaza van! :hazudos: :hazudos:

Egész nap csak kártyázunk, tvézünk, szaunázunk, ja meg szoliba is járunk. :-D :hazudos:

Ez végett lukas az összes tömlö, nem müködik a feszítővágó, a kocsik koszossak, nem üzembiztossak, a laktanya mocskos, a parlagfű méteres, a veszélyben lévő embereket tudás hiányában nem tudjuk kimenteni, a riasztólámpát a horkolástól nem látjuk, és így tovább!!! :-D :-D :hazudos: :hazudos: :hazudos: :hazudos:

Látod, Kedves Almera!! Ez-az igazság, ezt akartad hallani! Akkor tessék! Most, megtudtad az igazit, amit talán Te is beveszel!!!!

De, azért lenne egy kérdésem feléd.
Te, láttál e már, bányászt, kohászt, olvasztárt, favágot, nonstopp 24 órát dolgozni? Vagy, akár Wc-t sikálni, vagy füvetnyírni, esetleg ablakot pucolni?
Én, nem! Még ilyet náluk nem láttam!
Pedig hidd el, én ilyet csak a TŰZOLTÓKNÁL tapasztaltam és csináltam is jó párszor. A folyamatos 24 órás meló is nem egyszer összejött!!! :ideges:
Csak az ÉL igazán, aki másoknak is ÉL! /xakmondas/
Gini
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Gini » 2008. júl. 22. 16:28

Almera írta: A 240 órát dolgozunk dumát a civil sem veszi be!
Kedves Almera!

Ezt a megállapitást kérlek hagyd a civilekre. Én is civil vagyok, mégsem mondom, hogy a civilek nevében irok, mert senki nem hatalmazott fel rá. Igyekszem érvekkel vitatni az igazadat.

A civil szférában sem dolgozzák ki az emberek a munkaidejüket az elsőtől az utolsó percig. Ez alól talán azok a kivételek, akik szalag mellett dolgoznak. Pénteken már, hétfőn pedig még nincs élet. Vegyük hozzá azokat az időket is, hogy ebéd, kávé, cigi, megbeszéljük mit evett a gyerek etc.

A tüzoltók megitélése speciális. Akik teljesen tájékozatlanok, azok azt sem tudják, hogy egyáltalán 24/48-ban dolgoznak. Még sosem gondoltam arra, hogy mit is csinálhat 24 órán keresztül egy tüzoltó. Őszintén megvallva nem is érdekel. Ami fontos az az, hogy ha baj van, akár tüz, akár baleset, vagy bármi, akkor mielőbb legyenek ott, és segitsenek. És biztos, hogy végtelenül hálás leszek, hogy a bajban nem hagytak magamra. És ez a legfőbb dolga a tüzoltónak. Hogy a köztes időben pihen? Esetleg számolja a szőrszálakat a lábán? Hol érdekel.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy a vonulósok fizetésileg nincsenek tulzottan eleresztve. A tüzoltók zöme a szabadnapokon dolgozik valahol. Nyilván ott is helyt kell állni, másképp kirugják. De hát a családot el kell tartani. Nem gondolod? Ha a felszerelésüket menetkész, üzemképes állapotban tartják, és mennek, amikor kell, vastagon teszek rá, hogy a fennmaradó időben mit csinál. Pihenjen. Nem sajnálom tőle.

Tudod azt látom, hogy a tüzoltókat éppen elegen, éppen eleget rugdalják. Persze máshol sem fenékig tejfel, de nekik azért kijutott rendesen. Éppen ezért a saját kérdéseddel zárnám ezt a néhány sort...
Almera írta: Méltó ez egy Tűzoltóhoz?
wing
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: wing » 2008. júl. 22. 16:17

T.Almera!!!

Megfordítanám a" kérdést",a Te szvsz mit kellene a tüo-nak csinálnia vagy tennie a 24h-rás szolgálati ideje alatt!!!!,természetesen a riasztási időn kívül.

Nem veszekedni akarok itt veled,csak puszta kíváncsiság!!!!,mert ugy látom nem fogadod el Krampusz által írt napirendi pontok hitelességét.

Lehet,hogy Te jobbat tudsz hátha rákap valaki!!!

Üdv:wing
Biztonsági öv használata kötelező!!!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. júl. 22. 12:37

„A 240 órát dolgozunk dumát a civil sem veszi be!”

Igen, ezzel most sokat segítettél. Így még pozitívabban ítélik meg a tűzoltókat a civilek… Kösz!

Ha esetleg ezek után béremelést szeretnénk, mit mond a civil társadalom? „Minek ’a, úgyis egész nap döglenek?”

Holott, ha az ember nem a jobb elsőben ül évtizedekig, tudja, hogy ez nem igaz.

De legalább jó helyre írtad be ezeket a dolgokat. Ez is egyfajta parancsnoki álláspont.
"Nincs jog, csak hatalom" Raymond E Feist

"Éljen a demokrácia! Éljen a Köztársaság!"

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2008. júl. 22. 12:24

Fiúk !
Mi ez a riadalom?
Valaki kérdezett Benneteket, Ti pedig pánikba estetek, mellébeszéltek!Méltó ez egy Tűzoltóhoz?
Elek!
Lám "lebuktattál", ez a válaszod a kérdésre? Ez amolyan elvtársi módszer, de lelked rajta.
Urak ha valaki vitatja a másik igazát, érvel s nem handabandázik!
Fel sem tételezitek, hogy valaki hátsó szándék nélkül kérdez? A katonákról valószínű a katonáktól kérdez!
A 240 órát dolgozunk dumát a civil sem veszi be!
Almera
foti
slagmester

Hozzászólás Szerző: foti » 2008. júl. 22. 7:47

Sztem nagy genyaság éppen a vonulós tűzoltók esetében feszegetni ezt a munkaidő-munka-készenlét-napirend-szolgálati idő stb. kérdését. A magyar hivatásosok között ez az egyetlen adófizetők pénzén fenntartott szolgálat, melynek tagjai naponta végeznek a legsokrétűbb helyzetben szolgáltatást a lakosság részére, az országban manapság már csak ők takarítanak-objektumvédenek-felújítanak-karbantartanak saját körletük érdekében, a legsokrétűbb technikai ismereteket kell elsajátítaniuk, és ahhoz képest az anyagi-szociális-rekreációs lehetőségeik a legsatnyábban. A munkaidő fogalmát jogszabályok(eu-s is) egyértelműen rögzítik. A lakosságnak, meg mindenkinek meg az lenne a legjobb, ha csak kártyáznának. Nem tisztességes, de, ha összehasonlítjuk például azzal, hogy mennyi katasztrófa, háború van-volt-lesz, nagyon billeg a mérleg minden tekintetben. Csak a juttatásaikat, előmeneteli lehetőségeiket, jövedelmii-üdülési-rekreációs lehetőségeiket nézve. Katonák pl. mennyit dolgoznak ezekhez képest is?
föti
LinkElek
kapocspárkulcs tekergető
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LinkElek » 2008. júl. 21. 23:42

Alméra írásaiból részletek:

Szánalmas ez a vonulós-főnökös dumátok......, a főmérnök sem áll az esztergagép mellé, mert nem az a dolga! A hídépítést sem a kubikusok irányítják. Emellett a tűzoltótisztek többsége vonulós volt, csak továbbtanult.., és többet tud nálatok, valamint jóval nagyobb a felelőssége!

Eddig sem voltál vitapartner!
Ez utolsó hozzászólásoddal is bizonyítod, hogy a legszerencsésebbet teszed.. elhúzol..!
Azért mi tűzoltók csak vitatkozzunk!!!!!!!!!

civil guard! Örülök a véleményednek. Amit velünk anyagi vonatkozásban művelnek a felelősök az tragikomikus. Pedig szerintem is volna honnan átcsoportosítani. Egy megyei igazgatóság dologi kiadásaira annyi pénz van mint egy megyeszékhelyi tűzoltóságnak jut!

Uraim! Két dolgot szeretnék leszögezni: 1.A hozzászólásaitokból minden értelmes ember leszűrheti, hogy fogalmatok sincs az önkormányzatiság lényegéről. Én magam mint "kopter" 23 éve vagyok önkormányzati hivatásos tűzoltó így van némi tapasztalatom. Gyorsan megjegyzem, hogy a tűzoltóságnál a kor nem...
(06-20-454-XX-XX)
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. júl. 21. 21:24

Írhattam volna papagájmentést is… :shock: :shock: :shock:

Mint pihenőidőt. :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :tapsolo:

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2008. júl. 21. 21:08

Te szegény Öszekötő!
Lassan írom hogy megértsd, és egyenesen konkrétan válaszoljatok a konkrét kérdésre:
Effektíve, a kiképzésekkel együtt hány órát is dolgoztok ti?
Nem készenlétet, nem vonulást kérdezett a cimbora..
Ha e kérdés korrekt megválaszolása meghaladja képességeiteket, akkor nagyon szomorú vagyok.
De én is kérdeznék tőled: 6 óra 45-től másnap 7óra 10-ig hány óra?
Krampusz ezt másnak mondd: szoros napirend stb.
Almera
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. júl. 21. 20:47

Almera!

Ha csak a kárelhárítás a munka, akkor a többit miért KELL elvégezni???

Napi kiképzés, szerelés, gyakorlatok, kötelező sport, elméleti képzés, takarítás, külső körlet, karbantartás, elméleti, gyakorlati vizsgák, dolgozatírások, épületjavítás, adott esetekben bérmunka??? Hobbi, ugye?

Ez csak annak nem munka, aki ellenőrzi…

1 "Kádár-Huszár" Ezred
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. júl. 21. 19:51

Almera: Amennyiben az effektív munka a tűzoltást, kárelhárítást jelenti, akkor roppant egyszerű a válasz: annyit dolgoznak, ahányszor riasztják őket.
Valamennyiünknek az az érdeke, hogy ez a munka a lehető legkevesebb legyen.
Tudom persze, néhány fotelseggű embernek komoly kihívást jelent megemészteni ezt.
Az ilyen embernek, ha pozícióba kerül, folyton azon csikorognak a fogaskerekei, vajon mit kellene csináltatni az embereivel, hogy hatékonyan töltsék ki a 24 órát.
osszekoto1

Hozzászólás Szerző: osszekoto1 » 2008. júl. 21. 19:04

Almera írta:Katasztrófás
Ne dumálj mellé!
Válaszolj okosan a feltett kérdésre:
Mennyit dolgoznak a tűzoltók effektíve /két-két szabad ill pihenőnap után??! naponta??
Almera
Majd én válaszolok Neked! :-D
Ha reggel 7-től másnap reggel 7-ig vannak szolgálatban akkor ez pont 24 óra.
Tehát a tűzoltó két szabad, illetve pihenőnap után egy teljes napot, tehát 24 órát dolgozik.

Akinek ez nem érthető az a társadalom szégyene, az intelligenciahányadosa négyzete, szorzótényezője a rosszindulat mutatónak. :-D (de ez nem is vicces!)

Az ilyen, ha bajban van elsőként pereskedik, mert egy percen belül nem érkezett segítség. :twisted:
affliction
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: affliction » 2008. júl. 21. 17:35

Tisztelt Slow Fire!
Morimur ex kollégával ellentétben én szívesen vállalom a kilétemet,ugyanis én már más pályát kezdtem el,tehát nem hiszem hogy bármi hátrányom lehet ebből.Tehát az én becses nevem Megyesi Norbert ahogy fogalmaztatok 5+1.Kíváncsi lennék a te kilétedre,valószínűleg nem a 24 órások közzül vagy,ha viszont igen akkor isten mentse az ex kollégákat.
Azzal tisztában vagyok hogy volt aki kavarta nekem a nokedlit.Hát mit mondjak róla,ha igazak a pletykák hogy ki volt az,róla csak annyi a véleményem hogy nem az esze és az inteligenciája miatt szeretik.A volt szolg pk bizosan kizárhatjuk,ő ahoz túl egyenes ember.
Egyebként egy érdekes helyzetben voltam hogy kívülről és belülről is figyelhettem a kecskeméti viszonyokat.
A hölgy munkatársról és az egyébb juttatásokról az a véleményem hogy akisváros ahol az öt évet töltöttem nem volt ilyen hölgymunkatárs,de volt 13-14 havi,volt kalácspénz,pulykapénz ilyen olyan jutalmak,új autók,laktanya felújítás,pedig nagyon szegényes pénzügyi helyzetben volt a város.Mindezektől függetlenül én kecskeméten jobban szerettem lenni.
Tehát kíváncsi lennék hogy te ki vagy,bár tippem van.
Egyébként tényleg gyomorforgató a HSZT mögé bújni és az utolsó nap utcára tenni az embert.
A másik,nem tudom kedves barátom (aki ellenem beszéltél,esetleg javasoltál az elküldésre)elém álnál e egy kézfogás erejéig.Bár nem biztos hogy olyan nagyon rosszat tettél velem.
Sajnos van egy két kolléga aki indentitás zavarban küzd,az esze a törzshöz,a szíve a 24órásokhoz húzza és nem tudja hová tartozik.

Üdv Mindenkinek Megyesi Norbert(AFFLICTION)
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. júl. 21. 16:16

Almera!

Egy: KÉSZENLÉTI SZOLGÁLAT! Mit is jelenthet ez?! :shock:

Kettő: ismered a napirendet? Csak mert a tűzoltók ideje percre be van osztva, kivéve a takarodó, és ébresztő között. De riasztás akkor is jöhet. :shock:

Nem? :tapsolo:

1 "Kádár-Huszár" Ezred
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2008. júl. 21. 15:39

Katasztrófás
Ne dumálj mellé!
Válaszolj okosan a feltett kérdésre:
Mennyit dolgoznak a tűzoltók effektíve /két-két szabad ill pihenőnap után??! naponta??
Almera
katasztrofális

Hozzászólás Szerző: katasztrofális » 2008. júl. 21. 14:16

Sokan a civilek közül is örülnének, ha munkaidőben aludhatnának, sportolhatnának, televíziót nézhetnének. éjszaka aludhatnának és talán még az ország tűzoltói közül is lennének jelentkezők e nehezen elviselhető körülmények között eltölteni havonta 7 teljes napot. Effektive a kiképzésekkel együtt hány órát is dolgoztok ti?
Kit érdekel, mit csinál egy hivatásos tűzoltó szolgálatban, ha nincs riasztás?!
Engem speciel nem. Engem csak az érdekel, ha bajba kerülök, minél hamarabb megkapjam az elvárt szakszerű segítséget.
A tűzoltói tevékenységet más szakmával ugyan össze lehet hasonlítani, csak éppen semmi értelme nincs.
Csak remélni tudom, hogy nem vagy tűzoltó.
slow fire
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: slow fire » 2008. júl. 21. 12:34

Szia kedves Morimur! A kecskeméti tűzioltósággal kapcsolatos hozzászólásodat olvasván, nagyon fel lehetsz háborodva! Írd meg, hogy mi az apropója-vagy talán Te vagy a sértett fél? Vállald fel! Többen csak saját maguk által kitalált dolgokat tuningolnak negativ irányba és lehet, hogy nincs is alapja. Vajon tényleg spontán, ok nélkül lett elbocsátva az az 5+1-es tűzoltó és társai, vagy esetleg közvetlen előljáró (szpk-szpkh) javasolta a parancsnoknak (természetesen ezt nem úgy tálalta visszafelé tálalni mert esetleg könnyebb másra fogni).Ha jól tudom a próbaidő vége előtt indoklás nélkűl megszüntethető a beosztás. De javítski ha rosszak az információim. Azt pedig végképp nem értem, milyen alapon bírálsz te valakit a külsősége miatt. Ha jók az információim, amióta Keméten dolgozik az a bizonyos hölgy, azóta van a beosztott állománynak is valamennyi jutalma. (14.havi ; 15. havi; üdülési csekk). Bár az utóbbi idő jutalmait nem tudom, de úgy látom a laktanya épület szebb lett; a vonulós állomány konfortosabb körülmények között lehet 24 órára "bezárva" az előbb említett épület falai közé; és talán némi változás is történt a gépjárművek között is. Sokan a civilek közül is örülnének, ha munkaidőben aludhatnának, sportolhatnának, televíziót nézhetnének. éjszaka aludhatnának és talán még az ország tűzoltói közül is lennének jelentkezők e nehezen elviselhető körülmények között eltölteni havonta 7 teljes napot. Effektive a kiképzésekkel együtt hány órát is dolgoztok ti?
Üdv: Tudod a Tűzoltók lassabban "égnek" mint az átlag ember!
Atesz690
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Atesz690 » 2008. júl. 20. 20:50

Morimur Szia!
Vannak lehetőségeitek nektek is. Csak meg kell találni. A HTFSZ is tud segíteni esetleg. Keress priviben és beszélünk róla.
Üdv!
Nem az a baj hogy nagy az isten állatkertje. Az a baj hogy alacsony a kerítés.
morimur
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: morimur » 2008. júl. 18. 21:47

Egyébként a kecskeméti vezérkar is zéró tolarenciát hirdetett.pl fizikai felmérő most ezzel próbál minél több régi VONULÓS tűzoltót kibaszni.így ál bosszút a perek miatt.A gazdasági igazgató asszony (igaz civil az ártatlan)de olyan dagadt hogy beszorul a folyosón neki nem kell fizikai felmérő.a parancsnok úr kb 20 kilót tud fekvenyomásban de hát ő a parancsnok.oszd meg és uralkodj.úgy látszik követi ezt a régi elvet.ámokfutásának egy másik módja összekavarta a csoprtokat az évtizedes kapcsolatokat ezzel szétrugta.ne legyenek barátok,összeszokot kollégák a birodalmában,ami hatalmát gyengítené.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2008. júl. 18. 17:42

Keresd Atesz 690-et privátban.

Szia!

1 "Kádár-Huszár" Ezred
morimur
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: morimur » 2008. júl. 18. 17:31

hali mindenkinek.

nem hiszem hogy valahól az országban folynak még akkora mocskosságok mint kecskeméten,a tisztelt parancsnok úr most új divatnak hódol,neve ámokfutás.
A próbaidő utolsó napján indoklás nélkül elküld három embert,és másnap már állományba is vesz hármat.Persze a három fiatal után kap új ruházatot a bérüket más hivatalok fizetik.Van itt kecskeméten egy szenzációs mártika gazdasági oszt vez,civil asszonyság valójában ő a parancsnok,aki adja a szenzációs ötleteket a pk-nak,persze minketten gyűlölik a tűzoltókat.
van olyan visszavett kolléga aki hat évet volt tűzoltó 5+1 és a ő is ki lett aljas módon rugva,úgy hogy vagy tíz autóra volt papírja.
igazából nem tudunk kihez fordulni mert az okf-en is tisztek vannak és őket is csak a számszaki dolgok érdeklik.(holvan már SZÉCHENYI) forog a sírjában hogy mi lett a tűzoltóságokból és az egész eszményből.
Ez a drága parancsnok úr megtiltotta azt is hogy egy kolléga esküvőjén a szertár előtt a tiszteletére szirénázzanak az autók.
Visszatérve a fő témához a testületi ülésen majd jól mutat hogy személyzeti változtatásokkal keresett 3-4 millió forintot.Igaz mikor kirugott egy főtisztet abban a perben bukott 15-17 milliót de nem baj.
Egyébként érdekes hogy a munkaerőpiacon az elvárás 5 év gyakorlat,a tűzoltóságon kizáró ok ha valaki már volt tűzoltó,a 0 km es a jó.
dobogofire

Hozzászólás Szerző: dobogofire » 2008. júl. 18. 16:21

Én ajánlkoztam, de nem erőszakoskodtam.
Azt a választ kaptam a létszám betelt:) (csupa "0" km-es kollégával) . Az alkalmatlanságom foka:
jelenlegii beosztására alkalmatlan.
Ha akarták volna valami hasznomat csak látták volna:)
Egy próbálkozást megért:))))))
érdekes
vízpocsékoló

Hozzászólás Szerző: érdekes » 2008. júl. 18. 10:54

Csak nem az "közepébe" találtunk?
Se cáfolat, se megerősítés.
A lehető legjobb amit tehetnek a "tisztelt urak", nagyokat hallgatva behuzzák fülüket farkukat.
Ráférne egy nagymosás és nagytakaríás az ftp-re.
Van még a lejtő aljánál lejjebb?
puska bá'
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: puska bá' » 2008. jún. 12. 15:43

Annyiban igazad van,hogy furcsa ez az egész...De!Teszem fel a góré betöltötte az idejét,de még van függő játszmája (cliffhanger"s),addig marad ,amíg le nem zajlik....és nem Tovább!Ha eddig Ezredesi beosztás volt,most,hogy lehet nyugdíjasi?Hm.....kis tüzoltó ijedtében meglép,de nem butul el...Lehet -e nyugdíj mellett kezelő?Lóxart!Még a laktanyában is "persona non grata",mert biztos azért jön,hogy a fiatalokat ótogassa...A cigizés meg egyébiránt belefér,ez nem negatívum. :-(
"lényünkbe rejtve homályosan és mélyen alszik az elmúlt veszedelmek rémülete....."
Válasz küldése