Szakszervezeti probléma!

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 10. 19:14

A többiektől elnézést kérek a keserű, indulatos hangnemért.

Ennek egyszerű az oka: mint mindenki más, én is az illetményből élek. Az RSZTÉF azért lett volna jó fórum, mert benne van (ha működik) a pénzügyminisztérium képviselője is. Tehát jó esetben, mivel a legtöbb kérdés anyagi, közvetlenebbül lehetett volna tárgyalni.

Így viszont csaknem egy egész évet vesztettünk, melyet már soha nem kapunk vissza, nem érünk utól. És mindezt azért, hogy az egyik szervezetnek nagyobb szerep juthasson... Úgy vélem, a szavakkal ellentétben nem képviselték a tagság érdekeit. Sem a tűzoltókét, sem a rendőrökét. Ez nem a szervezett munkavállalók érdeke volt.

Végül, de nem utolsó sorban: a családomnak ezt már senki nem adja vissza.

Krampusz
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 10. 18:53

Aha! Az lehet, hogy képviselik az OKF-es tagok érdekeit, de sajnos a tűzoltók nem ott vannak. (Magyar Értelmező Kéziszótárban megtalálható, hogy mi a tűzoltó szó jelentése)

Mellesleg az OKF akkor áll a tűzoltók mellett, ha tiltani, vagy dicsekedni, illetve parancsolni kell. Ez a személyes véleményem, tapasztalatom.

Egyébként nem köszönjük a ...mobil telefontársasággal kötött BRDSZ szerződést. Ha ez nem lenne, akkor nem mondhatnák: mi képviseljük a tűzoltókat! Érdekel, hogy hogyan? Úgy, hogy nem működött az RSZTÉF? Az mennyiben szakszervezeti munka, hogy a többi szakszervezettől tagokat csábítanak? Az lenne a szakszervezeti egység, hogy csak egy szakszervezet van?

Hát lássuk: lehet hogy több, mint hét város van az országban. Bizony, máshol is vannak tűzoltók és nekik is vannak érdekeik. Azt meg úgy lehet szolgálni, hogy minden fórumun eredményt akarunk elérni. Ha egy egyeztető fórum nem működik, az kinek jó? Jó példa erre az RSZTÉF, amely azért nem tudott működni, mert önök kegyeskedtek három szavazatot kérni, mondván, hogy három területről vannak tagjaik. Drága, kérem mondja meg, hogy miért hozták létre az RSZTÉF-et? (Rendvédelmi Szervek Tárcaközi Érdekegyeztető Fóruma) Volt e köze a személyes becsvágynak ahhoz, hogy csaknem egy éven át nem működött ez az érdekegyeztetés?

Rendszeresen olvasom a BÉT jegyzőkönyveket. A tűzoltókról beszélnek önök a legkevesebbet, bár lehet hogy a taglétszámuk miatt. Arról nem is beszélve, hogy tűzoltók tekintetében önök NEM reprezentatív szerv.

További jó, eredményes munkát kívánok önöknek. Most, e pillanatban látom az önök honlapján "Junior" és "Tizedes" hozzászólását. Bizonyos, hogy nem tűzoltók. Mégis vannak problémáik, kérdéseik. Kérem, engedje meg, hogy ügyeikbe ne vartyogjak bele. Elég baj, hogy ezek vannak. Mi pedig megpróbáljuk megoldani a sajátunkat.

Köszönöm a figyelmét: Krampusz
dr.Bárdos Judit
vízpocsékoló

Érdekvédelem

Hozzászólás Szerző: dr.Bárdos Judit » 2005. ápr. 10. 17:28

Tisztelt Lánglovagok!

Nagyon sokáig meditáltunk azon, hogy ezen a fórumon szóljunk-e, vagy sem. De mostanában eléggé furcsán alakulnak a szakszervezetekről szóló tudósítások, ezért határoztam el, hogy én a saját nevemben irok Önöknek.

A BRDSZ-nek hét városban van alapszervezete az önkormányzati tűzoltóságokon, illetve minden megyében a katasztrófavédelmi igazgatóságon. Ezt csak azért írom le, hogy érzékeltessem az ottani problémákkal tisztában vagyunk és mi ugyan úgy képviseljük a lánglovag tagjainkat is, mint a rendőröket, határőröket, köztisztviselőket, vagy közalkalmazottakat.

A hova tartozás kérdése az önkormányzati tűzoltók részéről nem most keletkezett probléma.Ez már akkor felvetődött, amikor a HTFSZ akkori vezetői igen csak szorgalmazták a belügyből való elkerülést az önkormányzatokhoz, fel sem mérve ennek azt a következményét, hogy az addigi érdekegyeztetést át kell formálni, hiszen a városi önkormányzatok helyett a belügy számos kérdésben nem tud dönteni, mert ezzel az önkormányzatiság alkotmányban biztosított kereteit sérti meg.
A belügyi érdekegyeztetés BÉT keretein belül csak azokkal a kérdésekkel lehet foglalkozni, ami minden tűzoltót érint és nem szabályozható önkormányzati rendelettel.

A legutolsó BÉT ülésen valóban felmerült a HTFSZ részéről a munkaidőrendszerről való tárgyalás igénye, de tudniuk kell, hogy már hónapok óta foglalkozik ezzel és a Hszt pótlékrendszerének felülvizsgálatával egy szakértő bizottság, melynek az összes érintett szakszervezet a tagja. Ezért nem támogatta most a BÉT ülésen ennek a kérdésnek a megtárgyalását a munkavállalói oldal. A megoldásra tett egységes munkavállalói javaslatot április 25-ig kell megküldeni a politikai államtitkár részére, ezért kezdeményeztem a BRDSZ nevében április 19-ére egy egyeztetést, mert csak egységes javaslattal foglalkozik a minisztérium vezetése.

Erről tartottam szükségesnek Önöket tájékoztatni.
Ettől függetlenül email címemre küldött kérdésekre szívesen válaszolok én, vagy bármelyik jogász kollegám.

Üdvözlettel

Dr. Bárdos Judit
a BRDSZ főtitkára
bardos@bm.gov.hu
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 10. 15:18

Látom nem hagyott hidegen amit írtam. Bár te azt hangoztatod hogy mennyire higadt vagy.A többire nem reagálok , mert szerintem nincs is mire. A baráti jobbot el nem fogadó emberekről nem alkotok véleményt.
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. ápr. 10. 15:01

Te valamit tényleg nagyon nem értesz, engem pedig egyáltalán nem ismersz. Megsérteni szinte csak késsel lehet és (sajnos) haragudni se nagyon tudok (túl empatikus alkat vagyok).
Nem szoktam látatlanban megítélni a másikat (pl. milyen tűzoltó, mennyire szeretik, stb.), de ha baromságot ír (pl. az ember színe fehér), arra szoktam reagálni (pl., hogy hülyeség, meg, hogy egyszerű).
A tisztek - nem tisztek ellentéte a paranojádnak tűnik, kezeltesd!
Ha megtörtént, akkor olvasd el mégegyszer az előző írásomat, hátha mást olvasol ki belőle.
ui.: örülök, hogy sikerült szakszervezeti témáról is írnod
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 10. 13:17

2005. 04. 06. Belügyi Érdekegyeztető Tárgyalás-ról vélemény

Juhász Gábor államtitkár megnyitotta az ülést. Ismertette a napirendi pontokat, majd megkérdezte, van e valakinek hozzászólása, javaslata.
A PVDÉSZ-részéről-az egyebekben essen szó a lakáscélú támogatásokról.
A HTFSZ-részéről javasoltam az egyebekben beszéljünk a tűzoltók munkaidő csökkentéséről.
Ezek után tájékoztattam a jelenlévőket a HTFSZ vezetőségében (kijelentve, hogy ez még csak tájékoztató jellegű) történt változásokról. A hivatalos megkeresés majd egy későbbi időpontban, írásban meg fog történni. Az államtitkár úr közölte, ez nem tartozik most ide, mert külön bizottság foglalkozik a munkaidő problémával. Majd kétségbe vonta a tárgyaláson való részvételem jogosságát, és jelezte Korbuly úr felé, talán meg kellene vizsgálni a HTFSZ mandátumát, hogy részt vehet ezen a tárgyalásokon, addig, míg hivatalos megkeresés nem érkezik felé. Erre én jeleztem, hogy az én mandátumommal semmi gond nincs, és én még akkor is a HTFSZ érdekeit fogom képviselni, ha ő már nem lesz itt. Az államtitkár ekkor a vitát lezárta, és a HTFSZ kérését szavazásra tette fel, melynek eredménye 8-nem, 1-igen szavazattal a napirendbe nem vették fel. A napirendben foglaltak alapján folyt a tárgyalás.
A következő érdekes dolog akkor történt mikor a lakás célú támogatáshoz értünk. Tudniillik
az eddigi támogatás 57 millió forint volt. Most pedig 5 millió forintra csökkentették. A kérdés, hogy miért. Jenei úr válaszában kitért arra, hogy a tavalyi évben összevontan kapta az OKF a támogatást a tűzoltókkal együtt. Az idei évben már csak az OKF kapja az 5 milliót. A tűzoltók, mivel nem oda tartoznak, kérjenek az önkormányzatoktól.
Sajnos megint bebizonyosodott az, hogy a BM a tűzoltókat csak akkor tartja BM-hez tatozónak, ha dicsekedni kell vele! Véleményem szerint ezen a BÉT-n is kiderült, senkit nem érdekel, hogy TŰZOLTÓK is vannak ebben az országban.

Csak egy dolog, példának okáért:
Ombucmani vizsgálat –Tűzoltóknál semmi változás nem történt, BÉT ülésen nem tárgyaltuk.
- Rendőrségnél a BÉT kb. 2 órán át tárgyalta.
Összegzés:- ami a rendőröknél személyiségi jogokat sért (takarítás) az a tűzoltóknál kötelező.
- ami a rendőröknél túlóra az a tűzoltóknál kötelező.

Hogyan lehetséges az, hogy egy HSZT alá tartozók között ekkora különbség van?
Javaslom az országos vezetésnek, annak ellenére, hogy a tűzoltóknak nincs SZTRÁJK joga, vizsgálja meg a lehetőségét, mert én személy szerint nem látok más lehetőséget céljaink elérésére.

Kelt. 2005-04-08 Hócza György
HTFSZ Ügyvivő
Tel: 06-20-310-2342

Ehhez nincs mit hozzáfűzni!
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 10. 12:33

Tudod aki ilyen hamar megsértődik, és ennyire lenézi a saját kollégáit annak kéne elgondolkodnia ezeken a problémákon. Abban egyetértünk hogy ez nem HTFSZ fórum. Ha te is olyan ember vagy mint Pozsárka akkor nem csodálkozom a hozzáállásodon. Ne hidd hogy te vagy az egyetlen tűzoltó Magyarországon, vannak rajtad kívűl még nagyon sokan. Kezdem érteni hogy miért is van úgymond ellentét a tisztek és a beosztottak között. Hozzáteszem nálunk nagyon jó a viszony minden szinten, és elnézést kérek azoktól akiknél szintén ez a helyzet. Pontosan te írod hogy mindenki azt ír amit akar vagy ami éppen a véleménye. Azt hogy ki ír hülyeséget megitélés kérdése. A másik felvetésedre reagálva. Én is elég régóta vagyok már a szakmában ahhoz hogy tudjam, mindíg új és új helyzetekkel találkozunk. Hozzáteszem én (csak 1/1-es vagyok) de lehet hogy jobban megbecsülnek nálad. Azt hogy kit szólítok meg kérlek bízd rám.Ha emlékszel még, nem én voltam az aki elkezdte sértegetni a másikat. Én is megkérlek arra hogy felejts el és akkor megkíméled magad a felesleges idegeskedéstől. Amennyiben találkozunk az életben is én nagyon szívesen leülök veled megbeszélni a problémákat egy sör mellett
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. ápr. 10. 11:11

Bakos Ferenc: Idegen szavak és kifejezések szótára

kibic ném, biz a társasjátékot (főleg kártyázást) csak figyelő, a játékost néha kéretlen tanácsokkal ellátó személy

Tudod Zsoltika ez nem a HTFSZ fóruma.
Nem lehet kéretlen sem a dolog, mert ezt a topicot megnyitotta valaki azért, hogy itt a Fórum regisztrált tagjai mondják el a véleményüket.
Azt is észrevehetted volna, hogy tanácsokkal nem szolgálok (tanács az én értelmezésemben: ezt így és így csináld), csupán elmondom a véleményemet, mert azt ugye lehet. Ha egy kicsit figyelnél is az írásomra, akkor észrevennéd, hogy azt írom le, miként értelmezem én a problémát (azt meg ugye én tudom a legjobban).
Nem írtam le sehol, hogy nálam az igazság (nincs egyébként senkinél sem), de azért nem szoktam hülyeségeket írni (veled ellentétben).
Nem tartom magam buta embernek, és a velem megtörtént dolgokat, a megszerzett tapasztalataimat át tudom ültetni olyan területekre is, ahol még nem jártam, amivel még nem találkoztam. Tudod a tűzoltás vezetésénél is ezt kell csinálni nagyon sokszor, ha olyan esettel találkozunk, amivel még sose - ez elég gyakran van így. Ha ez téged irritál, csak sajnálni tudlak. Vannak gondolataim, meg tudom őket fogalmazni és még le is tudom írni őket...
Azt, hogy te kit szeretsz, egyáltalán nem érdekel, mint ahogyan az sem, hogy engem személy szerint szeretsz-e.
Okos embereket meg jobb ha gyűjtesz (gyűjtetek) magatok köré/mögé/mellé, hátha lesz megfogadható tanácsuk - ahogy innen kívülről látom, ráférne a HTFSZ-re is, és ahogy az írásaidat olvasom, rád is...

ui.: eszembe nem jutott volna újra kommunikálni veled (ezt tudod meg szoktam válogatni), de hát megszólíttattam általad. Ne tedd többet és akkor biztos a szakszervezet is fejlődni fog, okosan, erőteljesen, ahogyan te szeretnéd...
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 10. 10:24

Nyugodjatok meg nálunk nincs semmi baj. Csak a kibiceket nem szeretjük.Tudod Janika az olyanokat akik nem csinálnak semmit mégis nagyon okosnak képzelik magukat. :D
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 10. 9:45

Igen, csak a vak nem látja.
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. ápr. 10. 8:24

Tényleg ilyen nagy a baj a HTFSZ-nél, vagy csak Gyöngyös környékén ekkora a gond? :roll:
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 09. 22:03

Sziasztok.

Janika ne térj ki a felkérés elől!
Bízunk benned.

Üdv Zsottty. :wink:
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. ápr. 09. 15:33

Persze, hogy aztán:
zsottty írta:A keleti régió a söprésre készül...
ui.:Én a nyugati régióhoz tartozom... :wink:
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 09. 10:38

Szevasztok.

Danka Jani kérlek, sőt könyörgöm válalj funkciót.

Üdv Zsottty.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 08. 5:12

Szolg. Pk!

A vélemények egyeztetésének módja a megbeszélés, legtisztább eredménye a szavazás. A szavazáson pedig nincs jelentősége a végzettségnek.

A létszám valóban fontos az eredmény szempontjából. Hiszen minél többen szavaznak, annál inkább biztos, hogy a többség akarata érvényesül. És ez a lényeg! Az sem mellékes, hogy a szakszervezet reprezentatív legyen.

Mivel az FTSZ tagja vagyok, nem tudok véleményt alkotni a HTFSZ gazdálkodásáról, nem igazán lenne etikus.

Igen, és is bizalommal várom az új "vezetést", mert: demokratikus döntéssel választották; mert az összes tűzoltónak fontos az ÖSSZEFOGÁS! Gondolok itt például Hoppál András ügyére.

Jó munkát!

Krampusz
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 07. 20:57

Tisztelt Kollégák!
Tisztelt Krampusz!

Tényleg sok mindenben eggyező a véleményünk, lehet részletezni a sok kérdést, amit felvetettem, látom más is tájékozódott ezekben az ügyekben. De véleményem szerint, a különböző végzettségű tűzoltók érdekeit mégiscsak összekellene eggyeztetni, mert a létszám fontos a müködés szempontjából is. A kezdetek kezdetén az 1% úgy oszlott meg hogy az országos számlára 30% a helyin 70% maradt, mára úgy tudom megfordult. Mennyi HTFSZ tag van országban?
A stílusról, a Danka Janival eggyetértek, csak én a következményt fogalmaztam meg "nincs olyan kapcsolati rendszer.......amely hatásos lenne" "a vendégek köszönik, de nem mennek el" stb.
Azt azért ti sem gondoljátok nincs szükség változásra? Ugye?
Köszönöm a válaszokat, bizzunk az új vezetésben és segítsük őket.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 07. 10:56

Danka János!

Most kapsz a pofádra: igazad van! Bzony szükség van az önmérsékletre.

Szia!
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 07. 10:43

Tisztelt szolg.pk!

Örülök, hogy sok dologban egyetértünk! Talán több dologban is, mint gondolnánk! Szerintem a viták tárgyát érzelmek nélkük kellene szemlélni, mert lehetnek félreértések.

Vegyünk párat: Az FTSZ-ben (sem) számít a rendfokozat, így az sem hátrány, ha valaki tiszt. (Lásd Big Gabi!) Ugyanis az érdekképviseletnél csak egy értékmérő lehet: az elvégzett munka!

A rendfokozat nem igazán ad arra támpontot, hogy mennyi idős tűzoltóról van szó. Tizennyolc éve vagyok vonulós, ftörm. és ez a pályám csúcsa. (Rendfokozatban) És egy új felszerelő is lehet tiszt, hiszen lehetséges, hogy főiskolája van. Az öreg tiszteknél előfordulhat, hogy nem főiskolai végzettségük van, hanem tiszti átképző. Tehát az időhöz vajmi kevés köze van a rendfokozatnak és olykor a végzettségnek.

Nem vagyok biztos abban, hogy egy főiskolai (egyetemi) végzettségű ember jobban értelmezi a jogszabályokat, mint más. Ismerek olyanokat, akiknek nincs ilyen iskolájuk, mégis éles eszűek, érdeklődők. Ismerek viszont olyan magasabb rendfokozatú személyeket, akik túl azon, hogy nem jogászok, még a HSZT-t sem olvasták. Vagy ha olvasták, nem érdekli őket. Az Alkotmányról már nem is szólva. De erről a Big Gabi talán többet tudna mondani (ha akarna). Egyébként, ha a jogértelmezés csupán iskolától függne, nem lenne dolguk a bíróságoknak, vagy már elsőfokon eldőlnének az ügyek. De nem így van, holott mindkét felet diplomás képviseli.

A kilépésről: ez persze mindenkinek alapvető joga, mint a belépés. De mivel a szakszervezet demokratikus kell hogy legyen, van olyan fórum, ahol lehet változtatni. Küldöttgyűlés, tisztújítás, stb. Minden szakszervezeten lehet változtatni, ha akarunk, mert a szervezet belőlünk, tagokból áll. Tekintve, hogy a dolgok szavazáson dőlnek el, bizony van beleszólásunk. Ha a küldöttgyűlés döntött, azt végre KELL hajtani! Ez ugyanis TÖBBSÉGI döntés, itt nincs helye a sértődöttségnek, vagy az érzelmeknek.

Van azonban a döntéseknek egy olyan vetülete, amivel szintén lehet és kell foglalkozni: ez pedig a realitás. Alapvető tény, hogy a szakszervezet NEM TÖRVÉNYHOZÓ TESTÜLET! A törvényeket be kell tartania, csupán tárgyalhat, indítványokat tehet, vagy kérhet. Hogy ezt meghallgatják, vagy sem? Sajnos sok esetben a tárgyalások csupán formai tárgyalások. A perektől eltekintve (nem lehet naponta pereket nyerni), a kis lépések taktikája válik be. Mint mindenki, én is szeretnék mindent egyszerre. De a valóság más.

Ha például az a feladat (döntés), hogy az illetmény a jővö hónaptól legyen a jelenlegi ötszöröse, eredményre kevés az esély, az viszont erősen elképzelhető, hogy az eddigi eredmények veszélybe kerülnek, vagy akár a tágyalások is megszakadnak. De lehet rosszabb eset. (Pl. veszélyességi pótlék megvonása)

A Kertész Laciról: hosszú ideje ismerem, még vonulós korából. Az igaz, hogy körülményes ember, de elkötelezett érdekvédőt ismertem meg benne. Remélem, hogy az utódjával is eredményesen lehet majd együttműködni, mert a mi munkánk az összefogásról szól és nem a megosztottságról. Már csak azért is, mert ameddig a kettő tűzoltó szakszervezet együttműködik, addig a BÉT-en a tűzoltóknak két szavazata van.

Nyugodt szolit!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 06. 20:06

nazda írta: Ha az asztal-borogatós tárgyalási módra való felhívást a küldötteknek tulajdonítod, akkor tévedésben vagy. Én ilyet nem tapasztaltam, bár eltérő habitusú emberek itt is, ott is vannak.
Köszönöm, ennek a pontositására kértelek, így megkövetem
mindazokat akiket esetleg megbántottam!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 06. 20:02

nazda írta: Ha az asztal-borogatós tárgyalási módra való felhívást a küldötteknek tulajdonítod, akkor tévedésben vagy. Én ilyet nem tapasztaltam, bár eltérő habitusú emberek itt is, ott is vannak.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 06. 19:55

Kedves Big Gabi!

Az általad megállapítottakra én csak véleményt tudok nyílvánítani Gabi, mert nem tudom mit és mire kellene pontosítanom! Ezért azt gondolom, hogy az általad tapasztalt "Fal-szindrómát" a legközelebbi találkozásotokkor a HTFSZ vezetésével remélem megbeszélitek, meg tudjátok beszélni.
Ha az asztal-borogatós tárgyalási módra való felhívást a küldötteknek tulajdonítod, akkor tévedésben vagy. Én ilyet nem tapasztaltam, bár eltérő habitusú emberek itt is, ott is vannak.
A felkészületlenségre szerintem sincs mentség!
Remélem, hogy a készített jkv.-ből a részletek is kiderülhetnek!
nazda !
Danka János
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Danka János » 2005. ápr. 06. 19:20

Asszem kapok a pofámra már megint, hogy újra okoskodok. :wink:
Nem vagyok szakszervezeti tag, így ott semmilyen szintű vezető sem, de mint középvezető, (aki ugyan egy hierarchikus szervezetben működik, de mégis "figyelnie kell" az alulról és a felülről jövő igényekre is és ott valami komprommisszumot találni) van elképzelésem a "vezetésről", függetlenül a helytől, helyzettől.
Na tehát: ha én egy szakszervezetben vezető funkciót vállalnék, azt úgy tenném csak, hogy
1. van egy elképzelésem a dologról
2. ez az elképzelés erősen hasonlít a tagság elképzeléséhez
3. igyekszem ezt az "elképzelést" népszerüsíteni a tagság körében (hatni rájuk).
Ha bármelyik nem működik, akkor felállnék, mert az a vezető már nem én lennék!
A Kertész urat nem ismerem, a HTFSZ "dolgait" szintúgy nem, de ha most jól szűröm le az információkat, akkor azért lett menesztve, mert nem volt elég "harcos" (legalábbis a harcosabbakhoz képest).
Én olvastam a HTFSZ egy levelét nem is oly régen, amit (természetesen) az elnök írt alá. Hát az harcos volt! Szerény értékítéletem szerint néhány megfogalmazása uninteligensen harcos. Elcsodálkoztam, mert egy hivatalos érdekvédő levél - szerintem - nem fogalmazhatódik meg így.
Egyetértek Big Gabival: az ilyen stílus, a megalapozatlan követelések nem viszik előre a dolgot, sőt!
Egyébként erre mindenki rá szokott jönni a saját kis mikrokörnyezetében. Ezt már csak tágítani kell.
Egyszerű.(!)
Jöhet a válasz...
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 06. 18:58

nazda, ha az ifóim valótlanok, kérlek a pontositásra, nem akarok senkit
ok nélkül " vádolni "!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 06. 18:53

Kedves nazda!
Tegnap csak a hír ért el, ma tudom a tényleges indokot,ennek ellenére
a vezetés kollektiv munka, amelyben a teljes vezetés részt vett!!
A mai napi BÉT tárgyaláson azt érzékeltem, hogy a tagság újra olyan
irányt és feladatot határozott meg, ami a "FAL" szindrómát okozza!!
(Tényszerüen: munkaídő kérdése. )
Kellemetlen helyzetbe hozzák a vezetést ezen tárgyalásokon.
A gyülésen követelt kocsmai tárgyalási mód még nem hozott sikert.
( Asztal borogatást ezen helyeken nem szoktak rendezni, a tárgyaló asztalnál kulturált módszerek a módik! ). Az más kérdés,hogy a tárgyaló partner felkészült-e a témából, vagy az erő poziciójából tárgyal.
Sajnos ez a mai napon is módszer volt! Téma: tűzoltók lakáscélú támogatására szolgáló központi költségvetési előirányzat! ( Tűzoltókat
támogasa az önkormányzat, annak ellénére, hogy ezt kormány és Bm. rendelet Írja elő! )
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 06. 17:54

Big Gabi írta:...Ha igaz a hír, hogy Kertész Lacit leváltották, akkor azt kell írnom nagyot hibázott a küldöttgyülés!! ...
Igen, a "visszahívás" megtörtént...., helyette Kajsza Zoltán került megválasztásra! (... és történt még némi tisztújítás is)
Egy-két "csemege" a hozzászólásokból:
- Babák Úr: 13. havi illetmény (2004 évi, 11/12-d rész), a munkaügyi pereknek nem jósol nagy eredményt, de az Alkotmány Bírósági döntésnek lehet kedvező a végeredménye...
- HÖTOSZ Elnök: "Higgyék el Uraim, mindenki megkapta a 13. havi illetményét! Tehát ne pereljék a Parancsnokaikat!" (A kifizetett 1/12-d rész "miért"-jére nem "akart" :wink: válaszolni!)

- híradó-ügyeletesek nincsenek csak hírközpont-kezelő technikusok...
- 2004. január 01.-től 1 gyerek után 2, kettő gyerek után 4, három gyerek után 7 nap rendkívüli szabadság jár, amennyiben a feleség azt nem vette igénybe....
- 2005.03.07.-től folyamatosan meg kell kapnia a 25. szolg.év.-t betöltött kollegáknak a munkáltató nyugdíjmegállapító határozatát, összehasonlíthathatóság ( :wink: ) végett...

... ha jól emlékszem.... :roll:
nazda !
Válasz küldése