* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 24. 22:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 11:11 
Szent Tömlő őrzője

Bakos Ferenc: Idegen szavak és kifejezések szótára

kibic ném, biz a társasjátékot (főleg kártyázást) csak figyelő, a játékost néha kéretlen tanácsokkal ellátó személy

Tudod Zsoltika ez nem a HTFSZ fóruma.
Nem lehet kéretlen sem a dolog, mert ezt a topicot megnyitotta valaki azért, hogy itt a Fórum regisztrált tagjai mondják el a véleményüket.
Azt is észrevehetted volna, hogy tanácsokkal nem szolgálok (tanács az én értelmezésemben: ezt így és így csináld), csupán elmondom a véleményemet, mert azt ugye lehet. Ha egy kicsit figyelnél is az írásomra, akkor észrevennéd, hogy azt írom le, miként értelmezem én a problémát (azt meg ugye én tudom a legjobban).
Nem írtam le sehol, hogy nálam az igazság (nincs egyébként senkinél sem), de azért nem szoktam hülyeségeket írni (veled ellentétben).
Nem tartom magam buta embernek, és a velem megtörtént dolgokat, a megszerzett tapasztalataimat át tudom ültetni olyan területekre is, ahol még nem jártam, amivel még nem találkoztam. Tudod a tűzoltás vezetésénél is ezt kell csinálni nagyon sokszor, ha olyan esettel találkozunk, amivel még sose - ez elég gyakran van így. Ha ez téged irritál, csak sajnálni tudlak. Vannak gondolataim, meg tudom őket fogalmazni és még le is tudom írni őket...
Azt, hogy te kit szeretsz, egyáltalán nem érdekel, mint ahogyan az sem, hogy engem személy szerint szeretsz-e.
Okos embereket meg jobb ha gyűjtesz (gyűjtetek) magatok köré/mögé/mellé, hátha lesz megfogadható tanácsuk - ahogy innen kívülről látom, ráférne a HTFSZ-re is, és ahogy az írásaidat olvasom, rád is...

ui.: eszembe nem jutott volna újra kommunikálni veled (ezt tudod meg szoktam válogatni), de hát megszólíttattam általad. Ne tedd többet és akkor biztos a szakszervezet is fejlődni fog, okosan, erőteljesen, ahogyan te szeretnéd...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 10:24 
slagmester

Nyugodjatok meg nálunk nincs semmi baj. Csak a kibiceket nem szeretjük.Tudod Janika az olyanokat akik nem csinálnak semmit mégis nagyon okosnak képzelik magukat. :D

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 9:45 
lángterelgető

Igen, csak a vak nem látja.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 10. 8:24 
Szent Tömlő őrzője

Tényleg ilyen nagy a baj a HTFSZ-nél, vagy csak Gyöngyös környékén ekkora a gond? :roll:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 09. 22:03 
slagmester

Sziasztok.

Janika ne térj ki a felkérés elől!
Bízunk benned.

Üdv Zsottty. :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 09. 15:33 
Szent Tömlő őrzője

Persze, hogy aztán:
zsottty írta:
A keleti régió a söprésre készül...

ui.:Én a nyugati régióhoz tartozom... :wink:

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 09. 10:38 
slagmester

Szevasztok.

Danka Jani kérlek, sőt könyörgöm válalj funkciót.

Üdv Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 08. 5:12 
Szent Tömlő őrzője

Szolg. Pk!

A vélemények egyeztetésének módja a megbeszélés, legtisztább eredménye a szavazás. A szavazáson pedig nincs jelentősége a végzettségnek.

A létszám valóban fontos az eredmény szempontjából. Hiszen minél többen szavaznak, annál inkább biztos, hogy a többség akarata érvényesül. És ez a lényeg! Az sem mellékes, hogy a szakszervezet reprezentatív legyen.

Mivel az FTSZ tagja vagyok, nem tudok véleményt alkotni a HTFSZ gazdálkodásáról, nem igazán lenne etikus.

Igen, és is bizalommal várom az új "vezetést", mert: demokratikus döntéssel választották; mert az összes tűzoltónak fontos az ÖSSZEFOGÁS! Gondolok itt például Hoppál András ügyére.

Jó munkát!

Krampusz

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 07. 20:57 
lángterelgető

Tisztelt Kollégák!
Tisztelt Krampusz!

Tényleg sok mindenben eggyező a véleményünk, lehet részletezni a sok kérdést, amit felvetettem, látom más is tájékozódott ezekben az ügyekben. De véleményem szerint, a különböző végzettségű tűzoltók érdekeit mégiscsak összekellene eggyeztetni, mert a létszám fontos a müködés szempontjából is. A kezdetek kezdetén az 1% úgy oszlott meg hogy az országos számlára 30% a helyin 70% maradt, mára úgy tudom megfordult. Mennyi HTFSZ tag van országban?
A stílusról, a Danka Janival eggyetértek, csak én a következményt fogalmaztam meg "nincs olyan kapcsolati rendszer.......amely hatásos lenne" "a vendégek köszönik, de nem mennek el" stb.
Azt azért ti sem gondoljátok nincs szükség változásra? Ugye?
Köszönöm a válaszokat, bizzunk az új vezetésben és segítsük őket.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 07. 10:56 
Szent Tömlő őrzője

Danka János!

Most kapsz a pofádra: igazad van! Bzony szükség van az önmérsékletre.

Szia!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 07. 10:43 
Szent Tömlő őrzője

Tisztelt szolg.pk!

Örülök, hogy sok dologban egyetértünk! Talán több dologban is, mint gondolnánk! Szerintem a viták tárgyát érzelmek nélkük kellene szemlélni, mert lehetnek félreértések.

Vegyünk párat: Az FTSZ-ben (sem) számít a rendfokozat, így az sem hátrány, ha valaki tiszt. (Lásd Big Gabi!) Ugyanis az érdekképviseletnél csak egy értékmérő lehet: az elvégzett munka!

A rendfokozat nem igazán ad arra támpontot, hogy mennyi idős tűzoltóról van szó. Tizennyolc éve vagyok vonulós, ftörm. és ez a pályám csúcsa. (Rendfokozatban) És egy új felszerelő is lehet tiszt, hiszen lehetséges, hogy főiskolája van. Az öreg tiszteknél előfordulhat, hogy nem főiskolai végzettségük van, hanem tiszti átképző. Tehát az időhöz vajmi kevés köze van a rendfokozatnak és olykor a végzettségnek.

Nem vagyok biztos abban, hogy egy főiskolai (egyetemi) végzettségű ember jobban értelmezi a jogszabályokat, mint más. Ismerek olyanokat, akiknek nincs ilyen iskolájuk, mégis éles eszűek, érdeklődők. Ismerek viszont olyan magasabb rendfokozatú személyeket, akik túl azon, hogy nem jogászok, még a HSZT-t sem olvasták. Vagy ha olvasták, nem érdekli őket. Az Alkotmányról már nem is szólva. De erről a Big Gabi talán többet tudna mondani (ha akarna). Egyébként, ha a jogértelmezés csupán iskolától függne, nem lenne dolguk a bíróságoknak, vagy már elsőfokon eldőlnének az ügyek. De nem így van, holott mindkét felet diplomás képviseli.

A kilépésről: ez persze mindenkinek alapvető joga, mint a belépés. De mivel a szakszervezet demokratikus kell hogy legyen, van olyan fórum, ahol lehet változtatni. Küldöttgyűlés, tisztújítás, stb. Minden szakszervezeten lehet változtatni, ha akarunk, mert a szervezet belőlünk, tagokból áll. Tekintve, hogy a dolgok szavazáson dőlnek el, bizony van beleszólásunk. Ha a küldöttgyűlés döntött, azt végre KELL hajtani! Ez ugyanis TÖBBSÉGI döntés, itt nincs helye a sértődöttségnek, vagy az érzelmeknek.

Van azonban a döntéseknek egy olyan vetülete, amivel szintén lehet és kell foglalkozni: ez pedig a realitás. Alapvető tény, hogy a szakszervezet NEM TÖRVÉNYHOZÓ TESTÜLET! A törvényeket be kell tartania, csupán tárgyalhat, indítványokat tehet, vagy kérhet. Hogy ezt meghallgatják, vagy sem? Sajnos sok esetben a tárgyalások csupán formai tárgyalások. A perektől eltekintve (nem lehet naponta pereket nyerni), a kis lépések taktikája válik be. Mint mindenki, én is szeretnék mindent egyszerre. De a valóság más.

Ha például az a feladat (döntés), hogy az illetmény a jővö hónaptól legyen a jelenlegi ötszöröse, eredményre kevés az esély, az viszont erősen elképzelhető, hogy az eddigi eredmények veszélybe kerülnek, vagy akár a tágyalások is megszakadnak. De lehet rosszabb eset. (Pl. veszélyességi pótlék megvonása)

A Kertész Laciról: hosszú ideje ismerem, még vonulós korából. Az igaz, hogy körülményes ember, de elkötelezett érdekvédőt ismertem meg benne. Remélem, hogy az utódjával is eredményesen lehet majd együttműködni, mert a mi munkánk az összefogásról szól és nem a megosztottságról. Már csak azért is, mert ameddig a kettő tűzoltó szakszervezet együttműködik, addig a BÉT-en a tűzoltóknak két szavazata van.

Nyugodt szolit!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 20:06 
Szent Tömlő őrzője

nazda írta:
Ha az asztal-borogatós tárgyalási módra való felhívást a küldötteknek tulajdonítod, akkor tévedésben vagy. Én ilyet nem tapasztaltam, bár eltérő habitusú emberek itt is, ott is vannak.

Köszönöm, ennek a pontositására kértelek, így megkövetem
mindazokat akiket esetleg megbántottam!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 20:02 
Szent Tömlő őrzője

nazda írta:
Ha az asztal-borogatós tárgyalási módra való felhívást a küldötteknek tulajdonítod, akkor tévedésben vagy. Én ilyet nem tapasztaltam, bár eltérő habitusú emberek itt is, ott is vannak.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 19:55 
Szent Tömlő őrzője

Kedves Big Gabi!

Az általad megállapítottakra én csak véleményt tudok nyílvánítani Gabi, mert nem tudom mit és mire kellene pontosítanom! Ezért azt gondolom, hogy az általad tapasztalt "Fal-szindrómát" a legközelebbi találkozásotokkor a HTFSZ vezetésével remélem megbeszélitek, meg tudjátok beszélni.
A felkészületlenségre szerintem sincs mentség!
Remélem, hogy a készített jkv.-ből a részletek is kiderülhetnek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 19:20 
Szent Tömlő őrzője

Asszem kapok a pofámra már megint, hogy újra okoskodok. :wink:
Nem vagyok szakszervezeti tag, így ott semmilyen szintű vezető sem, de mint középvezető, (aki ugyan egy hierarchikus szervezetben működik, de mégis "figyelnie kell" az alulról és a felülről jövő igényekre is és ott valami komprommisszumot találni) van elképzelésem a "vezetésről", függetlenül a helytől, helyzettől.
Na tehát: ha én egy szakszervezetben vezető funkciót vállalnék, azt úgy tenném csak, hogy
1. van egy elképzelésem a dologról
2. ez az elképzelés erősen hasonlít a tagság elképzeléséhez
3. igyekszem ezt az "elképzelést" népszerüsíteni a tagság körében (hatni rájuk).
Ha bármelyik nem működik, akkor felállnék, mert az a vezető már nem én lennék!
A Kertész urat nem ismerem, a HTFSZ "dolgait" szintúgy nem, de ha most jól szűröm le az információkat, akkor azért lett menesztve, mert nem volt elég "harcos" (legalábbis a harcosabbakhoz képest).
Én olvastam a HTFSZ egy levelét nem is oly régen, amit (természetesen) az elnök írt alá. Hát az harcos volt! Szerény értékítéletem szerint néhány megfogalmazása uninteligensen harcos. Elcsodálkoztam, mert egy hivatalos érdekvédő levél - szerintem - nem fogalmazhatódik meg így.
Egyetértek Big Gabival: az ilyen stílus, a megalapozatlan követelések nem viszik előre a dolgot, sőt!
Egyébként erre mindenki rá szokott jönni a saját kis mikrokörnyezetében. Ezt már csak tágítani kell.
Egyszerű.(!)
Jöhet a válasz...

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 18:58 
Szent Tömlő őrzője

nazda, ha az ifóim valótlanok, kérlek a pontositásra, nem akarok senkit
ok nélkül " vádolni "!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 18:53 
Szent Tömlő őrzője

Kedves nazda!
Tegnap csak a hír ért el, ma tudom a tényleges indokot,ennek ellenére
a vezetés kollektiv munka, amelyben a teljes vezetés részt vett!!
A mai napi BÉT tárgyaláson azt érzékeltem, hogy a tagság újra olyan
irányt és feladatot határozott meg, ami a "FAL" szindrómát okozza!!
(Tényszerüen: munkaídő kérdése. )
Kellemetlen helyzetbe hozzák a vezetést ezen tárgyalásokon.
A gyülésen követelt kocsmai tárgyalási mód még nem hozott sikert.
( Asztal borogatást ezen helyeken nem szoktak rendezni, a tárgyaló asztalnál kulturált módszerek a módik! ). Az más kérdés,hogy a tárgyaló partner felkészült-e a témából, vagy az erő poziciójából tárgyal.
Sajnos ez a mai napon is módszer volt! Téma: tűzoltók lakáscélú támogatására szolgáló központi költségvetési előirányzat! ( Tűzoltókat
támogasa az önkormányzat, annak ellénére, hogy ezt kormány és Bm. rendelet Írja elő! )

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 17:54 
Szent Tömlő őrzője

Big Gabi írta:
...Ha igaz a hír, hogy Kertész Lacit leváltották, akkor azt kell írnom nagyot hibázott a küldöttgyülés!! ...

Igen, a "visszahívás" megtörtént...., helyette Kajsza Zoltán került megválasztásra! (... és történt még némi tisztújítás is)
Egy-két "csemege" a hozzászólásokból:
- Babák Úr: 13. havi illetmény (2004 évi, 11/12-d rész), a munkaügyi pereknek nem jósol nagy eredményt, de az Alkotmány Bírósági döntésnek lehet kedvező a végeredménye...
- HÖTOSZ Elnök: "Higgyék el Uraim, mindenki megkapta a 13. havi illetményét! Tehát ne pereljék a Parancsnokaikat!" (A kifizetett 1/12-d rész "miért"-jére nem "akart" :wink: válaszolni!)

- híradó-ügyeletesek nincsenek csak hírközpont-kezelő technikusok...
- 2004. január 01.-től 1 gyerek után 2, kettő gyerek után 4, három gyerek után 7 nap rendkívüli szabadság jár, amennyiben a feleség azt nem vette igénybe....
- 2005.03.07.-től folyamatosan meg kell kapnia a 25. szolg.év.-t betöltött kollegáknak a munkáltató nyugdíjmegállapító határozatát, összehasonlíthathatóság ( :wink: ) végett...

... ha jól emlékszem.... :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 11:18 
Szent Tömlő őrzője

Babák Úr szavait ismét olvasva, csak azt nem értem, hogy miért perelnek a tűzoltók, ha minden rendben van?
Elfelejtették vizsgálni, mert senki nem szólt? A beosztott tűzoltók senkik?
:oops:

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 8:07 
Szent Tömlő őrzője

szolg.pk. így egyszerűbb!

796
A hivatásos állomány tagját, ha a munkaszüneti napon szolgálatra beosztották és erre a napra szabadságot vett igénybe, a távolléti díj kétszeresen megilleti [1996. évi XLIII. tv. (Hszt.) 86. §, 97. §].

A felperesek keresetükben 1997. november 1-jétől kezdődően az alperesnek készenléti pótlék, valamint a munkaszüneti és pihenőnapokra igénybevett szabadság után kétszeres távolléti díj megfizetésére kötelezését, a jövőre nézve pedig további egyszeri egyéb parancsnoki távollét engedélyezésére való jogosultság megállapítását kérték.

A munkaügyi bíróság közbenső ítéletében megállapította, hogy a felpereseket önmagában a Hszt. 16-17. §-ában rögzített tartózkodási helyük bejelentése folytán a szolgálatteljesítési időt meghaladó időre készenléti pótlék nem illeti meg; a pihenőnapon és azon munkaszüneti napon igénybevett szabadságra, amely a munkarendből adódóan szolgálatteljesítési időnek minősül, kétszeres távolléti díjra vagy további egyszeri egyéb parancsnoki távollét biztosítására nem jogosultak.

A közbenső ítélet ellen a felperesek nyújtottak be fellebbezést.

A megyei bíróság közbenső ítéletével a munkaügyi bíróság közbenső ítéletének nem fellebbezett részét nem érintette, a fellebbezett részét részben megváltoztatta, és megállapította, hogy a felperesek munkaszüneti napon igénybe vett szabadság esetén kétszeres távolléti díjra jogosultak, míg egyebekben a munkaügyi bíróság közbenső ítéletét helybenhagyta.

A szolgálati időt meghaladó időre járó készenléti díj megfizetésére irányuló kereseti kérelem tekintetében a megyei bíróság osztotta a munkaügyi bíróság álláspontját, míg a munkaszüneti napokra járó díjazást illetően azzal nem értett egyet. Kifejtette, hogy a munkaszüneti napokon a hivatásos állomány tagja akkor is részesül a távolléti díjban, ha nincs szolgálat teljesítésére beosztva. Ha szolgálatteljesítésre beosztották, és a munkavégzési kötelezettsége alóli mentesülése céljából vesz ki szabadságot, az őt megillető szabadság mértéke csökken, melyből az a következtetés vonható le, hogy a munkaszüneti napokhoz rendelt távolléti díjon felül a szabadságra eső távolléti díj is megilleti.

A jogerős közbenső ítélet ellen előterjesztett felülvizsgálati kérelmében az alperes annak hatályon kívül helyezését és az elsőfokú bíróság ítéletének helybenhagyását kérte. Álláspontja szerint a Hszt. 86. §-a (4) bekezdésének, valamint a 20/1997. (III. 19.) BM rendelet 7/A. §-ának egybevetéséből az következik, hogy munkaszüneti napokra csak szolgálat teljesítése esetén jár kétszeres kifizetés, vagyis az illetmény és a távolléti díj együttes összege.

A felperesek felülvizsgálati ellenkérelme elsődlegesen a felülvizsgálati kérelem hivatalból való elutasítására, másodlagosan a jogerős ítélet hatályban tartására irányul.

A felülvizsgálati kérelem nem alapos.

A Pp. 270. §-ának (1) bekezdése a jogerős közbenső ítélet felülvizsgálatát nem zárja ki, ezért a felülvizsgálati kérelem hivatalbóli elutasításának nincs helye.

A Hszt. 86. §-ának (6) bekezdése alapján a munkaszüneti napra távolléti díj jár. Az alperes részéről a felülvizsgálati kérelemben megjelölt 20/1997. (III. 19.) BM rendelet 7/A. §-a szerint munkaszüneti napon teljesített szolgálatért a hivatásos állomány tagját az aznapi munkájáért járó illetményén felül a távolléti díj is megilleti. E rendelkezés - az alperes álláspontjával szemben - nem lerontja, hanem éppen megerősíti a másodfokú bíróság álláspontját. A munkaszüneti napon szolgálatra kötelezett hivatásos állomány tagja a szabadság kivétele miatt mentesül a szolgálati kötelezettsége alól. A Hszt. 97. §-ának (5) bekezdése szerint a szabadság címén engedélyezett távollét idejére távolléti díj jár. Ebből következően a hivatásos állománynak a munkaszüneti napon szolgálatra beosztott, de szabadságát igénybe vevő tagját a távolléti díj a Hszt. 86. §-ának (6) bekezdése és a 97. §-ának (5) bekezdése alapján egyaránt, vagyis kétszeresen megilleti.

A kifejtettekre figyelemmel a másodfokú bíróság az ítéletet a jogszabályok helyes értelmezésével hozta meg, ezért azt a Legfelsőbb Bíróság a Pp. 275/A. §-ának (1) bekezdése alapján hatályában fenntartotta.

(Legf. Bír. Mfv. II. 11.345/2001/4. sz.)

BELÜGYI ÉRDEKEGYEZTETŐ TANÁCS
T i t k á r s á g
Szám: 12-21/16/2003.

J E G Y Z Ő K Ö N Y V
A Belügyi Érdekegyeztető Tanács 2003. október 9-én
megtartott üléséről

Bárdos Judit asszony, főtitkár, Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete:
Ehhez csatlakozik, hogy február hónapban a Legfelsőbb Bíróság hozott felülvizsgálati eljárása során egy döntést, tűzoltókról van szó, de érinti az összes hivatásos állományú kollégát, aki valamilyen rendben munkaszüneti napon dolgozik, tehát folyamatos munkarendben dolgozik. A Legfelsőbb Bíróság ítéletében 2003. február 12-én kifejtette, hogy a váltásos munkarendben dolgozó hivatásos állományú kollégák, nemcsak a munkaszüneti napon teljesített rendes szolgálatért jár kétszeres távolléti díj, hanem akkor is, amikor munkaszüneti napon ugyan dolgozott volna, de kivette erre a napra a szabadságát és a szabadsága napjára is kétszeres távolléti díj illeti meg. Tisztelettel arra kérem Belügyminiszter Asszonyt, vizsgáltassa felül a rendvédelmi szerveknél, hogy a váltásos munkarendben dolgozó kollégák munkaszüneti napon járó szabadsága esetére, hogyan fizeti ki a kétszeres távolléti díjat.

Babák László pv. ezredes úr, főosztályvezető, BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság:
Röviden, tehát erre bizonyos munkaszüneti napon végzett munkával kapcsolatban március hónapban valamennyi tűzoltó parancsnokot összehívtunk, valamennyi tűzoltó parancsnoknak szóban és írásban elmagyaráztuk, bemutattuk, hogy, hogyan kell számfejteni az OKF-en is és az önkormányzati tűzoltóságokon is Tudomásom szerint, így történik a számfejtés, nincs ezzel kapcsolatban probléma. Legalábbis ilyen jelzést nem kaptunk.

Bárdos Judit asszony, főtitkár, Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete:
Ez nemcsak rájuk vonatkozik, ez a váltásos munkarendben dolgozó összes hivatásos állományú munkavállalóra, csak ott nyertek pert. Na most, a kérdésem arra irányult, hogy a minisztérium vezetését arra kértük, szíveskedjen a határőrségnél és a rendőrségnél is megvizsgáltatni, hogy a váltásos munkarendben dolgozó munkavállalók így kapják-e a pénzüket. Erről szólt. Nem azt mondtam, hogy a tűzoltóknál nem kapják így a pénzüket, hanem azt kértem, hogy terjesszék ki a vizsgálatot.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 06. 7:10 
Szent Tömlő őrzője

szolg.pk.
Az erdőtűz a fővárosban( +22 település ) is erdőtűz,nincs ebben
különbség.
Távolléti díj: a Brdsz honlapján olvashatod a szolg.panasz indokolását,
a 2002.-es 796. számú elvi dötésre hivatkozik.
http://www.lb.hu Elvi határozatok - Polgári Kollégium/ Munkaügyi szakág
itt elolvashatod ! Utána http://www.brdsz.hu Belügyi érdekegyeztetés
2003.október.9.-én megtartott BÉT ülés jegyzőkönyvét( utolsó harmad )!
" ki kell nyitni az ajtót " igen én is ezt írtam,de az ajtó nyitását a tagság nem engedte,azzal, hogy olyan feladatot adott a vezetőségnek amely a falnak rohanást eredményezte!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 21:21 
lángterelgető

Köszi Atiska!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 20:57 
kapacsmester

szolg. pk!

A /quote az idézetet jelenti, csak lemaradt egy karakter ezért nem jelent meg idézetben az általad írt szöveg. Egyálatalán nem sértés.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 20:53 
lángterelgető

Tisztelt kollégák!
Tisztelt Big Gabi!

Gondolom, Budapesten oltod az erdő tüzeket, mert nálunk sajnos a nagy területeken, amíg nem tudjuk mivel állunk szemben addig szükség van a védőruhára, és aztán a távolság és az idöszükséglete miatt nincs lehetőség az átöltözésre. A domborzati viszonyok, és a segítség (emberi erő) hiánya senkinek sem jut eszébe ha van engedély akkor sem visszagyalogolni azért, hogy utánna a saját ruháját koszolja és szakítsa ki a bozótban. Igen is szükség lenne egy könnyebb, vékonyabb védőruhára. Ezen a tüzoltási szabályzat nem segít.
Más, a távollétidíj ügyében az a véleményem, hogy tévedsz, mert a távollétijat azok kapják a HTFSZ-nek köszönhetően akik szolgálatban vannak. Tudtommal a rendőröknek meg azt is megítélte a bíróság amikor szabadságon vagy szabadnapon vannak. Te augusztus 20-án otthon akarsz lenni, de szoliban lennél akkor a szabaságod terhere megteheted, a 8 órásnál nem így van. Ha például, "A"-s vagy akkor kedd és péntek szoli, de csütörtök ünnep, akkor számodra volt-e ünnep? Kapsz rá bért? Mert én nem.
Na, erről szól a rendőrök pere.
A szakszervezet vezetőségével, a Kertész Lacival kapcsolatban, csak annyit a jóindulatukat a tenni akarásukat soha sem kérdőjeleztem meg, de hogy légüres térben mozognak az biztos. Egy szakszervezet ereje a tagok számától függ. A létszám a müködés fokmérője is, 9000 tűzoltóból hány tagja a HTFSZ-nek?
A quote nem tudom mit jelent, gondolom valami sértés. Tán nem kellett volna, mert az értelmes párbeszédnek van értelme, a vita az érvek előbbre vihetnek, de ez nem.
Igazad van, nem fejjel kell a falnak rohanni, ki kell nyitni az ajtót. Eggyezkedni, értelmes kompromisszumot kell kötni, és a munkamódszerben változásra van szükség, tárgyalópartnernek kell lenni.
Én nem provokálni akarok senki sem, ellenben a problémafelvetésre úgy gondolom szükség van.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 19:44 
Szent Tömlő őrzője

[quote="szolg.pk.
Régebben a szakmai vezetéssel, nyíltan kevésbé nyíltan, de együtt müködött a HTFSZ, pl. fecskendők, csizmák, ruházat. Ma is lenne ígény rá, mármint ruházati fejlesztésre (nyári védőruhára, embertelen a Bristol az erdőtüzeknél 40 fokban) .[/quote]
Nem tudom melyik szakmai vezetésre gondolsz!
Bristol az erdőtűzeknél: "Tűzoltási szabályzat!
Az erdők és a tőzegterületek tűzeinek oltása: 353. pont
A tűzoltásvezető meghatározhatja az oltásban részt vevő tűzoltók
számára a személyi védelmet biztositó védőruházat könnyitett
használatát , és ellenőrzi annak betartását. "

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]