* Belépés   * Regisztráció * GyIK    * Keresés
Pontos idő: 2017. nov. 20. 20:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Hozzászólás a témához  [ 1720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 18:45 
Szent Tömlő őrzője

T.szolg.pk.!
Sok tárgyaláson vettem részt a HTFSZ vezetőjével! Minden alkalommal
a tagság érdekeit képviselte! Ha nem volt felhatalmazása,döntése előtt kikérte a választmány álláspontját. A tagság által meghatározott irányvonalt képviselte.
Nem tudom, mi a próblémád a távolléti díj ügyében! Ma azon perek amelyeket a rendőrség állománya indit a HTFSZ által megnyert perre
épit!!
Ha igaz a hír, hogy Kertész Lacit leváltották, akkor azt kell írnom nagyot hibázott a küldöttgyülés!! El kell dönteni, hogy a HTFSZ kinek vagy
kiknek az érdekképviselete!! Nincs vonulós - megelőzős, tiszthelyettes -
tiszt, hivatásos - közalkalmazott szakszervezete csak egy lehet a Tűzoltóság szakszervezete!!
Nem lehet fejjel a falnak rohanni, mert a fal a keményebb!! Mint
tűzoltónak meg kellett tanulnod, hogy az apró és megalapozott lépés a biztos!! Ti nagy ugrásokat a bizonytalanságba követeltek a szakszervezet
vezetőitől!

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 18:14 
lángterelgető

Tisztelt Kollégák!
Tisztelt Krampusz!
Én úgy gondolom, hogy eggyet értük nagyon sok dologban, bár lehet, hogy félreérthető volt a hozzászólásom a tiszt vagy tiszthelyettes kérdésben. Itt nem ez a fő kérdés, a rendfokozat, csak jelzés számodra is arra vonatkozóan, hogy mióta van a testüleknél ill. végzett-e különböző iskolákat (a tisztek már legalább főiskolát végeztek). Az iskolai végzettség sem minden, de talán egy jogszabályt jobban tud értelmezni. Az 1996-os HSZT még mindig okoz meglepetéseket a szakmának (idén a távolléti díj). És nem értem miért kell kiszorítani azokat akik vonulósokból lettek vonulós tisztek. (Én amikor kiléptem, meg se kérdezték ugyan miért? Pedig tisztségem is volt.) A legutolsó akciónál (a véradásnál) a zászlósok kérdezték, jogosan velük mi lesz? Évekig tartott míg kialakították az ő besorolásukat. Visszatérő ötlet, hogy a ftröm 10 év után legyen zászlós! Miért? A szakmunkásból sem lesz mérnök 50 év után sem. Igazad van, a HTFSZ-nek a tagjait kell képviselnie, azt is képviseli, de ez mára csak egy szűk réteg lett.
Régebben a szakmai vezetéssel, nyíltan kevésbé nyíltan, de együtt müködött a HTFSZ, pl. fecskendők, csizmák, ruházat. Ma is lenne ígény rá, mármint ruházati fejlesztésre (nyári védőruhára, embertelen a Bristol az erdőtüzeknél 40 fokban)
Bízom benne, hogy megváltozik a helyzet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 05. 6:01 
Szent Tömlő őrzője

Srácok!

A küldöttgyűlésnek pontosan az a dolga, hogy a szakszervezet vezetőségének meghatározza a feladatokat. (már persze a reális feladatokat) A szakszervezetnek demokratikusan KELL működni. Ezt (is)biztosítja a küldöttgyűlés. Sőt, ott az "alkalmatlan" vezetőket le lehet váltani. Ha kell.

Egyébként ez a "vezető" szó nem a valóságot takarja. Mert a tagokat nem kell vezetni, a tagság tudja, mit akar. Az úgynevezett "vezetőség" pedig a tagság által meghatározott feladatokat végrehajtja. Tehát a vezetés végrehajtó szerv és a megszólításnak csupán kifelé van szerepe. Egészében véve szerencsétlen szó.

Különben szerintem nem számít, hogy a szakszervezetben kinek, milyen a rendfokozata? Ennek nincs jelentősége az érdekképviseletben. ( a Big Gabi is tiszt, mégsem vette ezt senki észre!) Egyébként, ha tiszti rendfokozatú egy "vezetőségi" tag, az azért van, mert megválasztották. Nem a rendfokozata, hanem a hozzáállása és a munkája alapján. A tagság, az pedig leginkább tiszthelyettesekből áll. Sőt, a szavazás titkos, név nélkül történik.

A BÉT-ről: a BM közli, hogy mikor akar tárgyalni, a szakszervezetek meg beleegyezhetnek. A híreket azért nehéz közölni, mert a BÉT jegyzőkönyvek (a hitelesek) sokszor hónapokkal később készülnek el, akkor meg már sokszor elvesztették az aktualitásukat. Talán ez sem véletlen, mert a tagság joggal elégedetlen. Azon el lehet gondolkozni, hogy kinek jó ez az elégedetlenség, illetve ki, kik idézik elő? Talán a szakszervezet? Nem hiszem...

A kritikáról: jómagam az FTSZ belső lapját készítem, szerkesztem. (úgy, hogy ezt szerintem csak jobban lehetne csinálni) Sok kollégával találkozom, elmondják a véleményüket, javaslataikat. Sok a jó ötlet, sok a kritika. Szerintem a kritika viszi elöre a dolgokat, nem az ünneplés. Mégis szomorú tapasztalatom, hogy a nagy hangon kiabáló kollégák nem igazán jönnek el a küldöttgyűlésre. Pedig pont ez fórum az, ahol lehet változtatni. Lehet persze, hogy a maszek miatt nem érnek rá, de hát ez mindenkinek van, mert mi ugyanúgy a tűzoltó fizetést kapjuk.

Egészében véve: a szakszervezet a tagokból áll, a tagokért van. A tagságnak kell eldönteni, hogy mi legyen a feladat, ki legyen a főszolga. Ki dolgozzon ingyen, a szabadidejéből a többiekért (már ha vállalja). De ez csak akkor hiteles, ha a küldöttgyűlésen SOKAN vannak. Minél többen vagyunk, annál biztosabb a demokratikus döntés. Vagyis a szakszervezeti munkában részt kell venni! A szakszervezeti élet nem csak a tagdíj fizetéséből áll.

Ördög László, FTSZ vezetőségi tag (leváltható)
Ja és ftörm.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 03. 21:20 
lángterelgető

Tisztelt Kollégák!
Itt nem az a kérdés, hogy a szakszervezetben "söprés" vagy váltás lesz-e hanem az felismerik-e a változtatás szükségszerűségét.
Magamról csak annyit, a szakszervezetben a kezdetektől tag voltam, és megyei megbízotti tisztséget is vállaltam. Ma már tag sem vagyok. Ennek ellenére úgyvélem szükség van egy egységes erős érdekvédelemre. Hány tagja van most? 2200 vagy 2400? Miért?
Miért ellenség minden zászlós és tiszt kimondva, kimondatlanul? Nézzétek, az országos vezetők is csak ftörm, törm rendfokozatúak. Nem lehet mindig egységes Pl. 7600 Ft emelésben gondolkodni a %-os igazságosabb (gondolj az idősebbekre is, eltűnik a külünbség egy idő után) Olvasom a szakszervezet lapját, csak önmagukkal beszélgetnek nincs érdekeggyeztető (BÉT ülés), csak az állandó partizán akciókal fenyegetőzés.
Az állandó információ hiány megfojtja a szakszervezetet, nincs olyan kapcsolati rendszer, jogsegély amely hatásos lenne.
Szomorú vagyok, de semmi csodálkozni való nincs azon, hogy a vendégek köszönik, de nem mennek el. A maxos tüzoltó vöröslő fejjel kemény fellépést követel, nem ritka az ilyen felszólalás, nagy bátorságra vall, de az eredmény hol marad? A HTFSZ vezetői ugyan mit tudnak ezzel kezdeni?
A Gálos úr idején működött, mert ő működtette, de elmentek mellőle a lehetséges utódok, pedig voltak, többen is. Kár.
Remélem, hogy higgadt és változást hozó gyűlés lesz.
Sok sikert kívánok, mindannyiunk érdekében!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 03. 20:05 
slagmester

Szia Bocibarna.

A keleti régió a söprésre készül, a többi nem rajtunk múlik.

Üdv Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája: Hogyan is lesz hát?
HozzászólásElküldve: 2005. ápr. 01. 16:53 
lángterelgető

Szia Mindenkinek! :D

Itt a Tavasz! És persze a tavaszi nagytakarítás ideje is egyben :wink:

... meg a HTFSZ küldött gyűlés is közelg... 8)

Most lesz "söprés" :x , vagy elmarad a "kitakarítás" :? és marad minden a régiben? :twisted:

Ki hogy készül? :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 20:20 
Szent Tömlő őrzője

fireman írta:

Big Gabi!

Egyáltalán valamit - új termékként - az államnak kell adnia?

Sajnos nem. Hszt. 245/G.§ és a 21/1998. BM rendelet.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 18:01 
Szent Tömlő őrzője

Fireman!

Köszönöm a segítséged! Tudáshiány miatt voltam pontatlan.

Hali!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 13:52 
Szent Tömlő őrzője

Krampusz!

1973. évi I. tv. vagy tvr. változtatott a hovatartozáson.

Big Gabi!

Egyáltalán valamit - új termékként - az államnak kell adnia?

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 11. 10:02 
Szent Tömlő őrzője

Sziasztok!

Úgy emlékszem, az előző rendszerben a tűzoltók a BM-hez tartoztak szervezetileg is. Ez úgy a '70-es években (vagy a '80-as, nem tudom pontosan) változott meg, mikor az akkori állam aláírt egy nemzetközi megállapodást, miszerint csökkentik a fegyveres (BM) szervek létszámát.

Ennek esett "áldozatul" a tűzoltóság. Ettől az időtől vagyunk "mostohagyerekek". Kint is vagyunk, bent is vagyunk.

Azért az érdekes, hogy akkoriban ugyan nem kellettünk a BM-nek, de parancsot azért adtak. Hiszen létezett a BM TOP, mert ők azért ott maradtak. Tehát a dolog úgy nézett ki, hogy mi nem kellettünk, csak az irányításunk.

Lehet hogy rosszul látom, de most mintha ismétlődne a történelem, legalábbis az OKF törekvéseit nézve. Mi nem kellünk, csak az eredményeink, mert azzal lehet szerepelni. Na meg a hatalom felettünk. Mert hatalom nélkül még a cukor is keserű.

Ami a BM pénzügyeit illeti: tudom, hogy kevés a pénz. De akkor többet kellene kérni és nem rinyálni. Nem úgy kellene tervezni, hogy csak ennyit bír el a költségvetés. Hanem igenis ki kell állni a BM költségvetése mellett. Azért, hogy minden működhessen és jól működhessen.

De ma fontosabb az íróasztal, a zsíros állás, a titkárnők, a reprezentáció mint az általuk vezetett (?) szervezet sorsa és léte. Mert ameddig nincs baj, addig nincs baj. Ha kiborul a vödör? Nekik nem fáj, legfeljebb elmennek nyugdíjba, addig is kapták a fizetésüket. Az országnak meg ittmaradnak a lepusztult tűzoltóságok, a magukat rokkantra fusizó tűzoltókkal.

Az ilyen vezetőkről (?) a következő jut eszembe: "Majd elmúlnak a bajok, én magyar nemes vagyok!"

Jók legyetek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 19:01 
Szent Tömlő őrzője

fireman!
A BM. költségvetési pénze és a HÖT költségvetési pénze két különböző fejezet alá tartozk. A tűzoltó ruházathoz nincs köze a 13. havinak és a távolléti díjnak. A ruházatot mindenki őnmaga vásárolja meg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 16:04 
slagmester

Fireman.

Lassan 20 éve vagyok tűzoltó, de emlékeim szerint soha nem tartoztunk igazán sehova. Komolyan gondolod hogy egy újság véleményére fog adni valaki? A BM mindíg mostoha gyerekként kezelt bennünket. Mindegy hogy milyen rendszerben éltünk, soha nem nézték hol tudnának segíteni az igazi tűzoltókon. Hozzáteszem ez csak az én saját véleményem. Abban pedig igazad van hogy kell a pénz a BM-nek, mint éhezőnek egy falat kenyér.

Üdv Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 15:07 
Szent Tömlő őrzője

Zsottty!

A tűzoltókat megkérdezték (tűzvonal 105), alapvetően nem a ruhával van a baj.

A Brdsz hozzászólása pedig épp a tűzoltók érdekét szolgálja, mert egyszer kivételeznek velünk (szándékunk szerint), akkor máskor is kivételezni fog a BM - akaratunk ellenére. Sok eltérés van a szervek között, de a ruha téma nem az ahol érdemes lenne hangsúlyozni.

Magán véleményem az, hogy amíg a 13.havi és távolléti díjas perek be nem fejeződnek nem lesz új ruhánk (kell a pénz a BM-nek).

A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 12:54 
slagmester

Üdv.

Fireman, ajánlanám figyelmedbe amit Morgó leírt.
Akkor most ki kit képvisel????? Talán el kéne töprengeni! Szerintem.

Tiszteletem mindenkinek Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 10. 11:27 
vörös kakas réme

Üdv.

Egy kis BRDSZ Érdekegyeztetés.
Ajánlom a tűzoltótagozat figyelmébe.
Jegyzőkönyv részlet:2004.08.17. BÉT-ülés.

Dr. Bárdos Judit asszony, főtitkár, Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete:
Valamit igazából nem értek. Gyakorlatilag ugye elhangzott, hogy nem kapnak ruhapénzt. Ki nem kap ruhapénzt? Itt elhangzott, hogy a hivatásos önkormányzati tűzoltók kapnak ruhapénzt, őket meg kéne nyilatkoztatni egyenként, hogy vállalják-e az új egyenruhát. Ez azért nekem egy kicsikét nem tiszta, hogy nem igazán az egyénnek kell nyilatkoznia, hogy vállal-e új egyenruhát, mert itt 40 ezer embert nem kérdezett meg a kutya sem, hogy vállalják-e három éven keresztül, hogy új egyenruhában ülnek-e vagy sem, és visszatartották erre a ruhapénzt - ez az egyik dolog. A másik pedig az, hogy lehet, hogy az újonnan felszerelők nem kapják meg. Azért nem kapják meg, mert nincs mit megkapniuk, mert nincs új egyenruhájuk, és gyakorlóban teljesít mindenki adott esetben szolgálatot. Tehát, itt valamilyen fogalmi zűrzavart kezdek érezni, amely fogalmi zűrzavart helyre kéne rakni. Alapvetően, ha a tűzoltók úgy döntöttek szerintem jogilag, hogy új egyenruha kell nekik, akkor nem az egyén függvénye. Nem az egyén függvénye, hanem az önkormányzatnak a függvénye, hogy egyrészt az önkormányzat mennyit tesz hozzá, másrészt, hogy mikor emelik le a tűzoltónak ugyanúgy a fizetéséből, ahogy a rendőrnek, a határőrnek, és a többinek leemelték. Tehát, az nem képzelhető el, hogy a rendvédelmi szervek között valamilyen teljesen eltérő rendszer legyen, mert akkor részünkre megdöbbentő, hogy akkor miért nem másként kezelték a rendőrök ügyét, meg a határőrök ügyét is.

igy is lehet érdeket képviselni.

Talán ilyen dolgok miat nincs megálapodás a BRDSZ-FTSZ-HTFSZ-között.

MORGÓ

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 10:23 
slagmester

Szia krampusz.

Csak annyit szeretnék lírni hogy teljesen egyetértek veled.
Üdv Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 09. 6:27 
Szent Tömlő őrzője

Szia Zsottty!

Az országban tényleg vegyes a helyzet a parancsnokok között. Mára talán már több olyan parancsnok van, akinek a "humán gazdálkodás" nem azt jelenti, hogy ö a király, a többi az alattvaló. Sőt, vannak, akik belátják, hogy a beosztottak munkája az, amiért ők a fizetésük kapják.

De nézzük meg, hogy honnan indultunk? '96 előtt még törvény sem volt, a Munka Törvénykönyve meg nem vonatkozik ránk. Sőt, még Szolgálati Szabályzat sincs. Csak Etikai Kódex.

Ez persze nem a parancsnokok hibája, mert a szabályokat nem ők alkotják. Itt csatlakoznék Big Gabihoz: egy szint felett már csak a szék fontos, az összeköttetések és hogy ne legyen hiba. Az meg akkor nincs, ha nem doldozol. Hogy egy példát mondjak: hat évig tököltek a HSZT-vel. Többször kellett módosítani, sőt még pereket is vesztettek. Vagyis hibáztak.

Ma meg az a fontos, hogy az Önkormányzati Tűzoltóságot államosítsák. Ott ahol ez fontos, talán semmi sem változott, csak a személyek. Hiszen akkor vagyok nagyobb király, ha több az alattvalóm, nem igaz? És a királytól senki nem kérdezi meg: te minek létezel egyáltalán?! Az OKF legtöbb megnyilvánulása az önigazolásról és a hatalomvágyról szól.

A mi szakmánkban fontos lenne a törvényi kiszámíthatóság. Na ez azért nem egészen állandó. Sőt, vannak, akik még a törvényeket sem ismerik. Tavaly nyáron volt olyan ember a BM-ben, aki nem is értette, hogy a tűzoltókkal miért kellene tárgyalni? Hát önkormányzatiak a jó életbe! A dologban az az érdekes, hogy a HSZT tavaly már nyolc éve volt hatályban, ott mégsem tanulták (ismerték) meg. Mi lesz akkor, ha megalkotják a Közszolgálati Törvényt???? Újabb nyolc év?

Egyébként nálunk is volt ilyen probléma. Utoljára talán 2002-ben fordult elő, hogy egy kerületi osztályvezető a HSZT-t a páncélban tartotta, abból csak a kötelességeket idézte. Mi ezt megírtuk a szakszervezet lapjában, a hiba meg is szűnt azonnal. (Sőt később a beosztás is, ha nem is ezért. A fószer meg ma már nyugdíjas.)

Szóval csak azt akarom mondani, hogy van változás, csak lassú, mert nagy a szervezet. Közben meg lassan elmúlik az életünk.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 21:24 
slagmester

Kedves Boci Barna.

Ez az élcelődő megjegyzés sajna de nem talált. Tudniillik én is nagyon jó viszonyt ápolok a parancsnokommal. Ha esetleg tájékozódnál az ország egyes parancsnokságain, lehet hogy más lenne a véleményed. Hozzátenném azt is hogy addig amíg nem ismered meg ezeket a problémákat nem tudsz tényszerűen nyilatkozni. Viszont örömömre szolgál az a tény hogy vannak helyek az országban ahol cukor a parancsnok. Higgyétek el mi vagyunk kevesebben.
Üdv Zsottty.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 20:58 
Szent Tömlő őrzője

D.J.
A kerületi problémák zöme a pénztelenségre vezethető vissza, a felújitások, butorzat elhasználódása stb. A rendszer valóban "FTP-specifikus"

Barack!
Nagyon sok igazságot írsz, remélem kapcsolódó véleményem megjelenik a Tűzvonalban 105 következő számában. Azért pontostsunk a fővárosban
mindig önálló szervezet létezett, az más kérdés, hogy nem működőtt,s ezért kellett újjá szervezni. A HTFSZ-ben voltak-vannak a fővárosból tagok.
BRDSZ terjeszkedését Ti tudjátok megállitani, de nekünk is van ebben feladatunk, hiszen a telefon akció a - tagsághoz kötött - a fővárosban is hóditott. Remélem sokan belátják majd, hogy nem a jegyzőkönyv stratégi
és taktika a szakszervezeti munka lényege, hanem a tettek. El kell felejteni az üdültető, segélyező stb szervezeti igérgetéseket és az érdekképviselet legyen a lényeg.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 19:46 
hamutipró

Tisztelt Lovagok!
Sok igazság van mindabban amit leírtatok.
Én úgy látom, van az ország és van egy főváros. Nem pejoratív értelemben írom de ez van. Ami ott természetes azért az ország számos pontján kín keservesen kell állandó fenyegetettség alatt társadalmi munkában kűzdeni. Sokszor a sáját kollégák / nem tagok / nem hogy támogatnák, de időnként félreinformáltság, vagy egyéni okokból gátolják azt a munkát, amik ezek a tisztségviselők végeznek. A sorban persze ott állnak / és nem is a legvégén / egy esetleges kedvező döntés után. Egy sem mondja ÉN NEM KÉRTEM. :oops:
Jó lenne tárgyalásos úton megoldani gondjainkat, de tárgyalni csak azzal lehet aki erre hajlandó. Mint tudjuk nem vagyunk egyformák és másként fogalmazunk meg dolgokat, de csak egy elv vezélehet mindenkit :javítani a TŰZOLTÓK élet és munkakörülményein :!: :!:
Az eszközök változatosak, az eredmények magukért beszélnek. Nem hiszem, hogy versenyezni kellene melyik szervezetnek jutott előbb eszébe, mert egyik sem tudja a másik nélkül önállóan országos szintre emelni. Jó lenne egyesíteni erőinket és olyan lelkes emberekkel megtölteni a szervezetet mint ti. Azokon a helyeken ahol nincs szakszervezet ki képviseli az állományt :?:
A HSZT értelmében erre csak a szakszervezet jogosult senki más :D :D Nem ártana végre a kevésbé együttműködő parancsnok uraknak is megérteni, a szakszervezet nem ellenük jött létre, de ne csodálkozzanak rajta, ha viselkedésükkel, szakmai hozzá-nem-értésükkel, nem vívják ki beosztottaik elismerését.
Az emberek nem a csillagokat fogják tisztelni, hanem az emberséget és a tudást :!:
Szerencsére ilyen példa is akad bőven :D :D

A széttagozódást nehéz megérteni. Nem új szervezeteket kell létrehozni ha nem értünk egyet, hanem el kell fogadni a többségi döntések néha nem nekünk tettsző véleményét is. A HTFSZ-ben működtek a fővárosiak egykor, nem hiszem hogy abban az időben a vidékiek határozták meg miként tárgyaljanak a főváros vezetésével, miként ma sem mondja meg egyik vásos sem a másiknak. Valószínű inkább személyes okok vezethettek ide. Jó lenne ezeken túllépni :idea:
A BRDSZ terjeszkedését a régi megyék és a nem együttműködő vezetők segítették a megosztás érdekében. Elég szégyen ez a TŰZOLTÓKra nézve.
Kicsit hosszú lettem, de erről még nagyon sokat fogunk beszélni.
A katonák jelmondatával búcsúznék: Rólunk nélkülünk ne döntsenek :!: :!:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 19:16 
Szent Tömlő őrzője

Nem véletlenül kérdeztem. Az FTP tagoltsága (szervezetileg) teljesen más, mint a vidéki HÖT-oké. A problémák zöme nyilván helyben képződik (kerület), de amíg vidéken a parancsnokkal zárul a kör (szervezetileg), addig nálatok ott a következő szint, az FTP vezetése.
Amennyiben a helyi problémák helyben, a kerületnél megoldhatók lennének, nem kellene az FTP vezetéséhez fordulni (itt nyilván olyan dolgokra kell gondolni, ami a kerületi pk. hatáskörébe tartozik). Biztosan itt is lehetne (van) szerepe az FTSZ-nek.
Egyébként az ötlet jó, bár "FTP-specifikus".

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 19:04 
Szent Tömlő őrzője

A kibővitett érdekképviseleti napon az FTP parancsnoka és helyettesei, valamint főosztályvezetők" ugymond ülnek az asztal egyik oldalán," a másik oldalon a kérdezők. Lehet, hogy furcsa amit írok, de a kérdezők között Őrsparancsnok ( nálatok Tűó.oszt.vez. ) is ül. A kérdések zöme, bár helyi ügy, központi intézkedést igényel. Pk.Úr az ügy jellegéből indul ki, ha helyileg orvosolható, elhangzik a kérdés: Ker.Pk Úrnak jelezték-e a problémát, milyen intézkedést tett!
Hiányossága az egyeztetésnek, hogy van olyan kerület ill. tűzőrség amely ezt a lehetőséget nem használja ki.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 16:46 
Szent Tömlő őrzője

Krampusz!
Ezen a kibővített érdekképviseleti napon az FTP parancsnoka és vezetőtársai vesznek részt, vagy a kerületi parancsnok?

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 14:05 
lángterelgető

Hi! zsottty-ka!
"... Addig amíg a parancsnok urak nem nézik embernek a vonulós tűzoltót addig hiába akarjuk őket partnerként kezelni. ..." :shock: :? 8)
E szerint a te pk-d nem vesz ember-számba téged :gunyos: Mi másért lenne ez a véleményed... 8) Valyon miért többesszámban fogalmazod a véleményed? Tán fel vagy erre hatalmazva? :hazudos:

Képzeld! Engem emberszámba vesz a pk-m! :P
Na mit szólsz ehhez :?: :mrgreen:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2005. márc. 08. 10:40 
Szent Tömlő őrzője

nazda írta:
Sziasztok !
13. havi ügyileg a HTFSZ és az FTSZ mit tett/tesz? Némi infót ha lehet!
A BRDSZ honlapon azért pár dolog észlelhető ezügyben!
Üdv ! 8)

nazda a HTFSZ lépését a www.htfsz.org olvashatod.
FTSZ! Úgy gondolom, hogy kivárom az Alk.Bíróság határozatát.

Vissza a tetejére
 Profil E-mail küldése  

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1720 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 65, 66, 67, 68, 69  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]