Szakszervezeti probléma!

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Barack
hamutipró

Hozzászólás Szerző: Barack » 2005. ápr. 27. 20:36

Sziasztok!
A határőrből-tűzoltó elmélet már régóta téma, ha nem is ilyen formában.
A munkaidő tárgyalása során már többször felmerült az, hogy más hivatásos állomány leépítése esetén az itt felszabaduló állom ány tagjaiból akik megfelelnek egészségileg, fizikailag, és vállalják az átképzést átjöhetnének tűzoltónak. Ez a megoldás járna a legkisebb költségvetési terheléssel és megszünne az az áldatlan állapot, hogy frissen felvett kiképzett, vagy kiképzés alatt lévő kollégákat elküldenek, majd néhány hónap múlva újra kezdődik előről.
Igen ez a megoldás valóban elindíthatná a munkaidő kérdés megvalósulását.
Eddig nem volt rá politikai, pénzügyi akarat, vagy talán eddig csak a "kicsi" szakszervezetek javasolták?
Barack
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 27. 18:20

nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 27. 13:38

Szia Gabi!
A hivatkozott levelet ( http://www.brdsz.hu/cikk.php?id=131 ) elvitte a "postás".... ;-) .... ez vajon "szakszervezeti probléma"-e?
nazda !
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 26. 21:40

Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 26. 21:38

Nazda!
Nem tudom,de az előtárgyalások alapján arra vállalnak garanciát,
ami saját hatáskörben végrehajtható, és a zárolt pénzek megmardnak, így az jővőre erre a célokra felhasználhatók lennének.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 26. 21:25

nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 26. 19:40

Kedves Big Gabi és Barack!
"A BÉT Munkavállalói Oldalának Juhász Gábor államtitkárhoz írt levele"-ben foglaltak (lásd: http://www.brdsz.hu/ ) megvalósulása mennyire reális 2006.01.01.-től?
nazda !
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 22. 19:06

fireman!
Murphy 12 parancsolata a VEZETŐNEK!
1. Sokan csakis az elírások szerint tudnak vezetni, jóllehet azt sem tudják, ki írta elő, és azt sem, hogy mit.
12. pont utáni záradék:
a bűrokratikus szervezetekben minél feljebb van valaki a hierarchiában, annál kevésbé szereti Murphy törvényeit.
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. ápr. 21. 21:58

Nem az illúziókkal és nem leszámolni kell.
Ha egy-egy beosztás betöltése politikai döntés következménye, azért nem ártana csak a hozzáértőkből választani.

nekem ez tetszik (SW-és):gib:
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
Almera
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: Almera » 2005. ápr. 21. 14:31

Tisztelt tűzoltó bajtársak!
Olvasván a jegyzőkönyvet, alig hiszem hogy ez igaz lehet!!
Amit Juhász Gábor úr a BM. politikai államtitkára mond az Önkormányzati Tűzoltóságok "hovatartozásáról" az félelmetes, katasztrófális és minősíthetetlen. Minek kell történni ahhoz hogy ebben az országban mindenki ismerje a munkáját meghatározó jogszabályokat, azokat be is tartsa, és betartassa.......
Ha még lettek volna illúzióink ideje leszámolni velük.
Almera
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 21. 10:59

Tisztelt Nazda.

Elöljáróban csak annyit hogy tűzoltó vagyok. Végigolvastam az egész jegyzőkönyvet. A véleményem az hogy erőpolitika ellen csak összefogással érhetünk el valamit. Az ilyen és ehhez hasonló emberek mint az államtitkár urak, szerintem pártkatonák, akik foggal körömmel védik a nem létező mundérjukat, és magasabbrendűnek próbálnak mutatkozni mint amilyenek valójában. A baj csak az hogy nincs remény arra hogy más felfogású emberek kerüljenek ezekbe a székekbe, bárki nyeri is a választásokat. Erre szokták azt mondani: Egyik kutya másik eb.

Üdv Zsottty.
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 21. 0:00

Nos, hátha valakit érdekel? :wink: avagy
Remélem, hogy a készített jkv.-ből a részletek is kiderülhetnek!

JKV. BÉT 2005.04.06.
nazda !
Barack
hamutipró

Hozzászólás Szerző: Barack » 2005. ápr. 20. 17:44

Krampusz!
Vannak közös céljaink, de mem csak azt kellene nézni egy egyeztetésen melyik szervezet jut elönyhöz egyik vagy másik szervezettel szemben, hanem azt is, melyik, mióta van elmaradásban.
Legutóbb 19.-én közös nevezőre tudtunk jutni, de van még mit tenni ez ügyben.
Barack
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 20. 5:30

Szívből köszönöm mindenkinek a pontosítást, segítséget! Valóban hibát követtem el, mint azt már megírtam. Beismerem!

Viszont az összefogásról még nincs hír...

HTFSZ?

BRDSZ?

Vannak közös céljaink? Ha igen, kezdhetünk tiszta lappal.
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 17. 14:04

Krampusz!
A T/12678 számon beterjesztésre került a HTFSZ jogos kérelme!
" A Házszabály 94. §-ának (1) bekezdése alapján " a fegyveres és rendvédelmi szervekkel összefüggő egyes törvények módositásáról"
szóló T/12678 számon benyújtott törvényjavaslathoz a következő
módositó javaslatot
terjesztem elő:
A törvényjavaslat 1 §.ának elhagyását javaslom- a törvényjavaslat
paragrafusainak számozása értelenszerüen változik:
Indokolás
Véleményem szerint a tervezet indokolatlanul tesz különbséget a hivatásos dolgozók szakszervezetei között. Nem tartom szerencsésnek
a javaslatot kodifikációs szempontból sem, hiszen a tűzoltókkal külön jogszabály rendelkezik.
Budapest,2004.december 7
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 17. 4:08

A következő kormányzati ciklusban ismét meg kell próbálni. Talán, ha egységesen lépünk fel, sikerülhet.
MORGÓ
vörös kakas réme

Hozzászólás Szerző: MORGÓ » 2005. ápr. 16. 20:17

Üdv.

A FIDESZ nem szavazta meg ,mert az MSZP terjesztette be.
A FIDESZ képviselője, Kontrát úr,mikor vele tárgyaltunk
egészen mást mondot nekünk.
Azért kell egy szakszervezetnek hátrányban dolgozni,mert ezek kinem álhatják egymást.

MORGÓ
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 16. 9:48

Marhaságot írtam: a munkaidő kedvezménnyel kapcsolatban a BM kezdeményezte a törvénymódosítást, azt a Törvényhozás nem fogadta el.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 16. 9:18

Tisztelt Főtitkár asszony!

Ezen a fórumon nem a BRDSZ értékelése folyik, hanem a szakszervezeti problémákról írunk. Mindenki tudja, hogy a szakszervezeti munka hatékonyságát növeli, növelheti, ha szervezetnek minél több függetlenített képviselője van, úgy, mint nyilván önöknél is.

A HTFSZ esetében sem közönbös ez a szám. Ezért kérték ezt. Érthető, hogy törvénymódosításra lett volna szükség, ezért kérte a BM a kérdésben a szakszervezetek egységes álláspontját. Tekintve, hogy önök (kizárólag önök) nem támogatták ezt az igényt, a BM felé nem is volt egységes álláspont. Következésképpen nem kezdeményezte a BM a törvénymódosítást. Ebben a kérdésben talán van ok-okozati összefüggés.

Szerintem önök is kihasználják ezt a törvényes lehetőséget, miként az természetes, szükséges az eredményes munka okán. Abban az esetben, ha önök támogatták volna a HTFSZ (szerintem jogos) kérését, önöket nem érte volna semmiféle hátrány. Ezt nem hívnám megbékélési aktusnak.

A 75-ös BRDSZ alapszervezet megalakítása sem volt konfliktusoktól mentes, igaz, ezúttal az FTSZ került igen kínos helyzetbe. Az említett toborzás nem az ön által kívánt kívülállókat érintette, hanem az FTSZ szakszervezeti tagságát. Ezt sem hívnám békülékeny, együttműködő cselekménynek.

A magam részéről azt is kijelenthetem, hogy az önök honlapjának csupán olvasója vagyok, írni eddig sem írtam, ezután sem fogok. Ön azonban írt ezen a fórumon, ezért nem kellene meglepődni, ha választ is kap.

Az ön írásában az volt a leginkább megkapó, amikor, ha csak sejtetve is, de a HTFSZ-t tette közvetve felelőssé az önkormányzatiság esetleges buktatói, hátrányai miatt. Eltekintve attól, hogy az nem fedi a valóságot, hogy a HTFSZ erőltette az önkormányzati tűzoltóságot (nem is tehette,mert NEM JOGALKOTÓ SZERV), ez a sejtetés a tagság irányába negatívan jelenhet meg.

Az eredményes szakszervezeti munka összefogást kívánna az érdekképviseletektől. Úgy értem, valamennyitől. Az eddig, nem csak általam leírtak alapján úgy vélem, önöknek van még mit tanulni az összefogásról.

Igen, mi is szeretnénk megbékélni. Nagyon sajnálom, ha ön, önök támadásként értékelik a tények leírását. Mert ezek tények. Tények még akkor is, ha kellemetlenek. Bizony, ezeket nem mi idéztük elő.

Véleményem szerint valóban szükséges az összefogás, mert a széthúzás a munkáltató (BM) malmára hajtja a vizet. Ez nem lehet cél, mert valamennyi szakszervezet valamennyi tagjának komoly hátrányt okoz, ha nem működnek a fórumok (BÉT, RSZTÉF). Vagy ha nincs egyetértés a munkavállalók között. Márpedig őket mi képviseljük.

Ezért a javaslataim:
1 Tegyük félre az eddigi problémákat és ne okozzunk újakat (főleg egymásnak).
2 A munkáltatóval (BM) szemben minden esetben alakítsunk ki egységes álláspontot.
3 Segítsék egymást a szervezeteink. (pl munkaidő kedvezmény)
4 Minden szakszervezet bánjon a másikkal egyenrangúan.
5 Minden esetben, ha csak teheti, erősítse egymás pozícióját.

A magam részéről hajlandó vagyok békejobbot nyújtani az eredményes munka reményében. Szerintem a pozíció, önérzet, sértettség semmit nem jelent a tagság érdekeivel szemben. Mert a tagságért vagyunk. Ön hogy' gondolja?

Ördög László
FTSZ vezetőségi tag.
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 15. 9:23

Tisztelt Főtitkár Asszony.

Reagálni szeretnék arra a mondatára amikor a megbékélésről ír. Nem a vezetők feladata lenne ezt a dolgot megoldani??? Én úgy látom a tagságnak nincs egymással problémája. Azt hogy önök milyen érdekektől vezérelve haragszanak egymásra nem tudhatom, de egy vezetőnek nem a személyes szimpátia alapján kell vagy kellene dolgoznia. Ezúton szeretném megkérni, és nem csak önt hanem minden vezetőt, hogy az elkövetkező időkben ne egymással hanem a tagságok problémáinak megoldásával foglalkozzanak. Annyit azért még hozzá szeretnék fűzni, hogyha már van tűzoltó a BRDSZ-en belül akkor az ő érdekeiket is képviseljék.

Tisztelettel: Román Zsolt tüó. ftörm Gyöngyös
masterix
hamutipró

Tisztel Judit

Hozzászólás Szerző: masterix » 2005. ápr. 15. 6:55

Bizonyára Ön mindent megtett, hogy a BRDSZ tűzoltó tagjainak érdekeit megfelelően képviselje.
Talán nem Ön volt az, aki csak úgy volt hajlandó foglalkozni a pótlékainkal, ha a teljes belügyi szféra pótlékrendszerét átvizsgálják?
Én ezt...
No mindegy...
nem voltam, és nem is leszek BRDSZ tag.
Én tűzoltó vagyok, és az én érdekeimet sajnos Önök nem képviselik.
Bizony a BRDSZ-nek fel kell kötnie a nadrágot, ha a tűzoltó tagokat meg akarja tartani.
Sok sikert kívánok hozzá.
( hiszen az esély, és a lehetőség megvan rá, mert a belügy csak Önökkel tárgyal szívesen :D )
Vagy talán tévedek?
dr.Bárdos Judit
vízpocsékoló

szakszervezeti problémák

Hozzászólás Szerző: dr.Bárdos Judit » 2005. ápr. 14. 21:07

Nagy Gábornak és a többieknek!

Nagyon sajnálom, hogy a szakszervezeti munka értékelése itt a Fórumon Nálatok/Önöknél abban merül ki, hogy a BRDSZ munkáját értékelik, és azon meditálnak, hogy a Fővárosban évekkel ezelőtt megalakult alapszervezet miért és milyen eszközökkel szervezte be tagjait. Ugyan csak furcsának tartom, hogy a HTFSZ volt és jelenlegi vezetőinek az a legnagyobb problémájuk, hogy a különböző önkormányzatok területén működö alapszervezeteknél felhalmozódott munkaidő kedvezményt hogyan tudnák központosítani és ezáltal több szakszervezeti tisztségviselőt függetleníteni, illetve ennek sikertelenségéért a BRDSZt okolni.
Ismét leírom, hogy ehhez a HSZT módosítása szükséges, amelyet az országgyűlés nem hagyott jóvá, ez nem a BRDSZ és nem a BÉT kompetenciája.

Abban már csak reménykedni tudok/tudunk, hogy egyszer a belügyi szakszervezetek megbékélnek egymással, és azt is tudomásul veszik, hogy a szakszervezeti tagság önkéntes. A kilépés és belépés a tag szuverén joga. A belügyi munkavállalók több mint 50 %-a még nem szakszervezeti tag ezért a kivülállókat kell megnyerni.

Bárdos Judit
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 14. 19:34

szolg.pk. írta:... akkor az azért erős, hogy:
De azért azt az arany igazságot se felejtsd el, hogy:
"Nem lehet minden hölgyet ágynak dönteni a világon, ezt minden férfi ember tudja, de az nem jelenti azt, hogy nem arra kell törekedni!" Tudom nem te írtad, de a párbeszéd csak úgy maradhat fenn, ha kulturált a hangnem, és nem ellenség keresés zajlik.
Elmentünk a lényeg mellett
A saját hibáinkat javítsuk ki előbb.
A fővárosiakkal pedig lehet, hogy más néven ugyan, de tudtommal volt eggyesülés 4-5 éve.
A gyengébbek kedvéért: ez a kis idézet tűzoltó nyelven azt jelenti, (mifelénk :wink: ) hogy:
"Ha ismered a jót, de nem tudod elérni, azért még a jó iránti vágyadat nem kell feladni!"
Bocs, ha elmentél a lényeg mellett Pajti.... :wink:
nazda !
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 14. 18:51

2002.szeptember.3.
"BRDSZ 75.sz. Alapszervezet - VODAFONE megállapodás.
Tisztelt Kollegák!
Mint már julius hónapban tájékoztattunk benneteket megalakult a Belügyi
és Rendvédelmi Dolgozók Szakszervezete 75.sz. Alapszervezete a
Fővárosi Tűzoltóparancsnokság hivatásos és közalkalmazotti dolgozói közül.
Szakszervezetünk-e rövid ídő alatt komoly előrelépést tett a tagság érdekeinek képviseletében. Erről szeretnék mindenkit tájékoztatni.
.............

Az Alapszervezet vezetősége a tagság kérésére Szerződést kötött a
VODAFONE telefonszolgáltatóval kedvezményes díjcsomag használatára.
.
...........

ki igényelhet ilyen szolgáltatást?
Aki a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók 75.sz. Alapszervezet tagja.
Aki vállalja a VODAFONE fizetési feltételeit.
Aki aláírja a szakszervezettel kötendő megállapodást a telefon
használatáról.
Akit érdekel ez a lehetőség az a FTP XVII. KER. Parancsnokságon megtalál minket.
Várjuk érdeklődéseteket."
Kranpusz erről a telefon akcióról írt, de írhatjuk toborzónak is!
Szerinted ez a párbeszéd!?
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 14. 18:29

Szolg.pk.!
Olvasva krampusz írásait, részletekben leírom az általad igényelt
párbeszéd stilusát: Az FTSZ 1999. január. 6-án tartotta alakúló ülését, augusztusban több mint 900 fős lett tagjaink száma,így a BÉT tagjai lettünk!
2002.julius.22-én a következő tájékoztatás történt:
"Kérem Parancsnok Úrat, hogy a Belügyi és Rendvédelmi Dolgozók
Szakszervezete 75.sz. Alapszervezet( Főbvárosi Tűzoltóparancsnokság)
megalakulásáról megküldött tájékoztatót a teljes személyi állománnyal ismertetni, majd ezt követően a faliújságon elhelyezni szíveskedjen."
Szerinted ez a párbeszéd!?
Válasz küldése