Szakszervezeti probléma!

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Re: Szakszervezeti probléma

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 14. 18:03

Barack írta:
A HTFSZ az egyetlen szakszervezet magyarországon amelyik nem vonhatja össze a keletkezett munkaidőkedvezményeit országosan és igy nem tud olyan hatékony apparátust létrehozni mint más szakszervezetek.
Tisztségviselőink munka mellett igen szerény juttatásért látják el tevékenységüket sokszor megletősen ellenséges körülmények között.
Szerencsére eredményeink magukért beszélnek, de mennyivel többet tehetnénk értetek akkor, ha egyenlő esélyeink lennének.

A BÉT-en helyetfoglaló szakszervezetek támogatták ez irányú kérésünket kivéve egy szakszervezet a BRDSZ NEM :!: :!: :?: :oops: Köszönjük :!:
Barack= Kajsza Zoltán HTFSZ elnök ügyvivő
szolg.pk.!
A párbeszédhez minimum két fél szükséges!
Azon kell elgondolkodni miért nem írta alá a BRDSZ a HTFSZ kérelmét!
Mégegyszer leírom: sem az FTSZ sem elődje nem egyesült egyetlen szervezettel és egyetlen tömörülésnek sem tagja!
A
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 14. 17:04

T. kollégák!
T. Krampusz!

A sérelmeket megbeszélni kell, és az nem rontja a kapcsolatokat. Az viszont, ha egy "vendég hölgy" ráirányítja a figyelmet egy problémára, segítő szándékkal közelítve felénk, (nekem ez jött le!) akkor az azért erős, hogy:
De azért azt az arany igazságot se felejtsd el, hogy:
"Nem lehet minden hölgyet ágynak dönteni a világon, ezt minden férfi ember tudja, de az nem jelenti azt, hogy nem arra kell törekedni!"
Tudom nem te írtad, de a párbeszéd csak úgy maradhat fenn, ha kulturált a hangnem, és nem ellenség keresés zajlik.
Elmentünk a lényeg mellett
A saját hibáinkat javítsuk ki előbb.
A fővárosiakkal pedig lehet, hogy más néven ugyan, de tudtommal volt eggyesülés 4-5 éve.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 14. 4:46

Szolg.Pk!

Még egy kérdés: a tények leírása rontja meg a kapcsolatokat???

Fura lenne...
masterix
hamutipró

Helyes

Hozzászólás Szerző: masterix » 2005. ápr. 13. 13:40

Azthiszem értelek.
Tehát a jó az lenne jelen esetben, hogy a kissebség akarata érvényesüljön.
Kicsi ebből, kicsi abból.
de hogyan?
:roll: :D
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 13. 13:26

Ahogy a kisebbség mondaná ha választania kellene melegedés és az étkezés között: "Szalonnát sütni!" :wink:
nazda !
masterix
hamutipró

Szakszervezet

Hozzászólás Szerző: masterix » 2005. ápr. 13. 12:32

:!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?: :!: :?:
Csak egy kérdés!

Mi a jobb?
ha egy szakszervezetbe azért lépnek be, mert különböző szolgáltatásokat kaphatnak. (kedvezményes mobiltelefon előfizetés, üdültetés, támogatások)
Vagy az, ha megfelelően képviselik az érdekeit. (sajtóban, és egyéb médiumokon, a politika felé, és természetesen a szakmai felügyelet :roll: , vagy irányítás :roll: felé)

Ezen is gondolkodtam már.
Más véleményt is szívesen megismernék.
masterix
hamutipró

Szakszervezet

Hozzászólás Szerző: masterix » 2005. ápr. 13. 12:19

Pozsárka
Azért nem kell sorban álni a belépéshez :?
Sajnos nincs nagy tolongás :roll:
(talán ha mi is HÖTOSZ [HÖTE :twisted: ] mintára szedhetnénk tagdíjjat :D )
Örülök hogy köztünk vagy. Remélem építő javaslataiddal, és kritikáiddal segíted a szakszervezetet.
És természetesen köszönjük a "főtiszti" szakszervezeti tagdíjjat. :wink:
Őszintén remélem, hogy más tűzoltók is követnek téged.
Nagyon szép gesztus ez... :wink:
(késve, de ez az én hibám :oops: )
Tanusíthatom, hogy megállapodásunk szerint decemberben már be akartál lépni. Megközelítőleg december óta 4szer kértél belépő nyilatkozatot. Én balga, pedig nemtaláltam. (persze el is felejtettem, mert ugye -"akinek nincs esze, legyen notesze"- nem írtam fel.) Most kiforgattam a szakszervezeti szekrényt, és találtam belépési nyilatkozatot (valami békebelit :lol: ).
Úgyhogy ez tényleg rajtam múlt. :?
Pozsárka
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2005. ápr. 13. 9:48

:P
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 13. 7:38

Pozsárka írta:...Ám legyen!...
A francba! Má' megint egy főtiszt..... :wink:
nazda !
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 13. 6:25

Tisztelt Szolg.Pk!

Csak hogy eloszlassak pár félreértést: ahogy a Big Gabi is írta, az FTSZ és a HTFSZ soha nem volt egy szervezet.

Az önkormányzatiságot törvény határozza meg. (szintén Big Gabi írása)

Szerintem nem komolytalan ügy, ha egy szakszervezet egy másik szakszervezet rovására toboroz.

A kormányzati csomag elérhető? Most már igen! De ameddig nem volt elérhető, addig sok tűzoltó lépett át. Volt olyan kerület, ahol csaknem kivétel nélkül! Ez biztosan erősítette az FTSZ-t??? Ha igen, akkor elismerem, hogy komoly kezelésre szorulok!!!

Jó azoknak, akik átléptek? Erről csak annyit, hogy egy normális szakszervezet a tagjai többségét kell hogy képviselje. Már csak azért is, mert a szavazásokon a többség dönt. Egy több, mint húszezres létszámú szervezetben mekkora szava lehet kb háromszáz tűzoltónak?

Az egyesülésről pedig mogoszlanak a vélemények. Ugyanis ameddig kettő reprezentatív szakszervezet képviseli együttműködve a tűzoltókat, addig a BÉT-en KETTŐ szavazatunk van. Ez nem az erők megosztása, hanem (véleményem szerint) az erők többszörözése.

Szia!
Barack
hamutipró

Hozzászólás Szerző: Barack » 2005. ápr. 11. 19:31

Tisztelt Pozsárka!
Üdvözöllek a szervezetben.
Barack
Pozsárka
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: Pozsárka » 2005. ápr. 11. 18:34

Tisztelt Fórumozók!
Tisztelt Barack!
Ám legyen!
Ma kaptam kézhez- kisebb sorban állás után :wink: - a HTFSZ belépési nyilatkozatát, amit ki is töltök...
Üdvözlettel: Handbauer Péter tű. őrgy. oszt.vez.
Barack
hamutipró

Szakszervezeti probléma

Hozzászólás Szerző: Barack » 2005. ápr. 11. 16:11

Tisztelt Fórum látogatók!

Szeretnék néhány információval szolgálni, néhány félreértést eloszlatni, mert látom sok a téves megítélés.

A HTFSZ- ről röviden:

Valóban történt váltás a vezetőségben, de nem az asztalborogatás, hanem a a bizalom megléte illetve hiánya miatt.
Belső okok vezettek ide nem személyes indítékok :!:

A HTFSZ továbbra is MINDEN TŰZOLTÓ érdekeit képviselni fogja legalább olyan harcosan, mint eddig. Eddig is ezt tette, bár rendre támadások érik különböző irányokból, még azok részéről is akiknek segít.

Nem igaz az a kijelentés, hogy csak a tiszthelyettesek érdekei fontosak.
Tisztjeink, tisztelet a kivételnek, mert ilyenek is akadnak szép számmal már elfelejtették a 2002-es bérfejlesztést ahol a bérolló jelentősen kinyílt a számukra kedvező módon :?:
Nem azt írtam, hogy jelenlegi illetményük sok :!: :!:
Ezt a további nyílást kellene megállítani és inkább közelíteni kellene egymáshoz.

Miért kevés a tiszt a HTFSZ-ben :?:

Nagyon sok parancsnok még mindíg az ellenséget látja a szakszervezetben. / Őt aztán ne perelje a szakszervezet! De ha neki is jár, akkor lehet/ HÖTOSZ ülés/ Ebben a helyzetben a vezető beosztású tisztjeink érthető okokból nem kívánnak konfrontálódni a parancsnokokkal.

A beosztotti állomány jelentős része is osztja ezt a nézetet. Ez nagymértékben kihat a létszám alakulására.

Amit a szakszervezetek kiharcolnak úgy is érvényes lesz rájuk, ha nem tagok :oops:

Még senki nem adta vissza járandóságát azért, mert ezt a szakszervezet harcolta ki számára :oops:

Nincs kizárva senki a szakszervezetből, a vezetőségből. A munkáltatók számára nem összeegyeztethető a szakszervezeti vezetői poszt betöltése.

Minden tennivágyó, ügyünket elősegítő tisztet és parancsnokot várunk sorainkba :!:
Nálunk nincsenek tisztek és tiszthelyettesek, csak tagok és vezetők.
Ehez szemléletváltás, az együvétartozás érzésének kialakulására lenne szükség, erővel ez nem megy.

A tagdíjakról.
Még mindíg nem fordult meg az arány 60-40%. Eszerint, a bevételek 60%-val a helyi egységek rendelkeznek, a jogszabályok betartása mellett, saját belátásuk szerint, erősítve az önálló döntéshozatalt.
Nem a vezetőség dönt a tagdíjak felhasználásáról mint máshol.

A HTFSZ az egyetlen szakszervezet magyarországon amelyik nem vonhatja össze a keletkezett munkaidőkedvezményeit országosan és igy nem tud olyan hatékony apparátust létrehozni mint más szakszervezetek.
Tisztségviselőink munka mellett igen szerény juttatásért látják el tevékenységüket sokszor megletősen ellenséges körülmények között.
Szerencsére eredményeink magukért beszélnek, de mennyivel többet tehetnénk értetek akkor, ha egyenlő esélyeink lennének.

A BÉT-en helyetfoglaló szakszervezetek támogatták ez irányú kérésünket kivéve egy szakszervezet a BRDSZ NEM :!: :!: :?: :oops: Köszönjük :!:

Az FTSZ-el, bár vannak néha eltérő véleménykülömbségek ami természetes, kapcsolatuk jó és segítjük egymás munkáját. Mindkét szervezet elkötelezett a TŰZOLTÓK sorsának javítása érdekében.

Végül a BRDSZ-ről.
A megyék és városok szétválása után / nem szakszervezeti, hanem politikai döntés hatására/ a megyei parancsnokok közül többen úgy gondolták, osszuk meg mégjobban az egységet és inkább egy harmadik szervezetet támogattak. Talán sértődésből. Rossz döntés, de megvalósult elvégre magyarok vagyunk, nehogy már egy irányba menjünk :!:

Jó lenne végre felébredni, és elhinni csak a közös összefogás hozhat látványos eredményeket :!:

Mindenki véleményét tiszteletben tartva.

Barack= Kajsza Zoltán HTFSZ elnök ügyvivő
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 11. 15:17

T. szolg.pk.
Az FTSZ és a HTFSZ soha nem egyesült, így nem is váltak szét!
A szakszervezeti egységről az a véleményem, hogy a "TISZTA" szervezeti képviselet az elfogadható, a "gáspári" szervezetek ideje lejárt! Az én jövőképem : Tűzoltóság Szakszervezete; Rendőrség
Szakszervezete; Határőrség Szakszervezete; Katasztrófavédelem
Szakszervezete; Belügyminisztérium és Háttérintézményei Szakszervezete!
Nem olvastam sem az FTSZ, sem a HTFSZ jövőképe céljai között:
" Érjük el az ágazaton belüli szakmai és területi lefedettséget, a
belügyi ágazat ősszes munkavállalóinak legalább az 51 százaléka a szakszervezet tagja legyen ! "
Én azt hiszem nem az FTSZ és a HTFSZ akarja megosztani erőinket!!
Big Gabi
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: Big Gabi » 2005. ápr. 11. 13:30

Tisztelt Főtitkár Asszony!

Nem tisztem a HTFSZ nevében írni, de a tények tisztázása erre kényszerít. A hova tartozás kérdését 1990-ben a Magyar Parlament döntötte el az LXV. törvény majd 1991-ben a XX. Törvény megalkotásakor. A két törvény „visszaállította” az 1948-as államosítást előtti helyzetet.
1990. és 1991- évek során szárnyait bontogató HTFSZ-nek nem volt olyan nagy mértékű befolyásolása a Magyar Parlamentre, hogy azt kiharcolja.

A hivatásos tűzoltói állományra az 1996. évi XXXI. Törvény egyértelműen rendelkezik:

32. § (1) A hivatásos tűzoltóság és a tűzoltó szakiskolák hivatásos szolgálati viszonyban álló tagjai a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvény hatálya alá tartoznak.

A miniszter feladatait az önkormányzati; tűzvédelmi és a szolgálati törvény szabályozza így a tűzoltókat érintő kérdéseket igenis a BÉT keretein belül kell megtárgyalni.

Alkotmányos gondok akkor keletkeznek, ha jogalkotó és jogalkalmazó törvényben meghatározottakat alárendeli az OKÉT megállapodásnak.

Az Alkotmány 2. §. (1) bekezdése szerint:

A Magyar Köztársaság független, demokratikus jogállam.

A jogállam definiálása az én értékrendemben azt jelenti, hogy az állam különböző jogszabályokban megfogalmazottak szerint végzi tevékenységét. Az Alkotmány 35.§. (1) bekezdés a.) és b.) pont.

35. § (1) A Kormány
a) védi az alkotmányos rendet, védi és biztosítja a természetes személyek, a jogi személyek és a jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek jogait;
b) biztosítja a törvények végrehajtását;

Esetünkben a tűzvédelmi törvény –„41. §. (2) A hivatásos önkormányzati tűzoltóság működésének és fenntartásának költségeit a központi költségvetés az illetékes önkormányzat útján normatív hozzájárulásként, a létesítés és a fejlesztés költségeit pedig pályázati formában a Belügyminisztérium útján biztosítja. A pályázat – a belügyminiszter által rendeletben szabályozott feltételek szerint – a fejlesztési költség egészére vagy annak meghatározott részére irányulhat.”– szabályozását a költségvetési törvény beterjesztője nem tartotta be, és olyan kötelezettséget ró az önkormányzatokra, amelyet törvény részükre nem határoz meg (az OKÉT megállapodás sem tartalmaz ez irányú kötelezettséget). Én úgy emlékszem, hogy ezen ügyben a HTFSZ és az FTSZ szólalt meg a BÉT ülésen más szakszervezet hangját nem hallatta.

A munkaidővel kapcsolatosan tudomásom szerint a Magyar Köztársaság 2004. május 1-jén csatlakozott teljes jogú tagként az Európai Unióhoz, annak jogrendjét a magyar jogrendszerbe beilleszti illetve harmonizálja.

Az 1993. november 23-ai 93/104/EK irányelv a maximális heti munkaidőre 48 órát határoz meg beleértve a túlórát is. A Magyar Köztársaság az EU-s csatlakozás előtárgyalásain nem kért halasztást ebben az ügyben, a Munka törvénykönyvét ennek megfelelően módosította. A tűzoltók munkaidejéről évek óta tárgyalgatunk minden eredmény nélkül, ezért nem csodálkozom, hogy a HTFSZ ügyvivője sürgetőleg lépett fel a legutolsó BÉT ülésen ( más kérdés, hogy én sem szavaztam meg ezt a napirendi pontot mivel arra felkészületlen voltam) . Nagy érdeklődéssel várom e témakörben április 19-ei egyeztetésen a BRDSZ álláspontját.

Tisztelettel:
Nagy Gábor
FTSZ elnök
fireman
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: fireman » 2005. ápr. 11. 9:57

Szolg.pk.!

Nem az önkormányzatiság a hibás egyes emberek viselkedésében.
Az állami rendszerben is meg volt ugyanez, lásd Prohászka megye. Szerintem a mai napig nem heverték ki.
A kádárista állam felszámolása nélkül nem lehet igazi jövőképet, valódi alternatívát kínálni - sem jobboldalit, sem baloldalit. Mindaddig minden politikai szlogen csak fedőnév az állam fosztogatási lehetőségek kiaknázására.
Babarczi Eszter
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 11. 9:06

Tisztelt Kollégák!
Tisztelt Krampusz, Tisztelt Nazda!

Komolytalan a telefon ügy, mert a kormányzati tarifacsomag elérhető (szolgáltatót nem írok) és jó. A többivel mivel más kategóriákra oszlanak, igazából nem összevethetők érdemben. Aki csak ezért tag, itt vagy ott azért nem kár, mert az tenni sem fog semmit sem.
A vádaskodások (csábítás stb.) viszont a jó kapcsolatot rontják meg. Lassan indíthatnánk egy új témát: Jó e nekünk az önkormányzatiság? A fórum címei közt szerepel A kiskirályok a Pk-k, a szakszervezeti probléma stb. és az egyéb ügyek (a sok lebukott alkalmatlan Pk) is indokolnák az újragondolását.
Az FTSZ-ről nincs információm, véleményem, én végig a HTFSZ-ről írtam, de volt idő amikor eggyesült a két szervezet. Mióta van külön és miért? Miért osztjuk meg az erőinket ( a létszámot)?
U.i.: Igaz a hír Kertész Laciról?
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 11. 6:16

Egyébként, ha valaki nem hinne nekem (joga van hozzá), az FTSZ küldöttgyűlésekről jegyzőkönyv készül, valamennyit megőrizzük. Megtekinthető, úgy, mint pl a BÉT jegyzőkönyvek. Tehát az állításaimat ellenőrizni is lehet.

Szerintem az ilyen problémákon túl kellene lépni, összefogni.

MOST MÁR EREDMÉNYEK KELLENEK!

Ebben pedig partner az FTSZ, nyilván a HTFSZ is. A többieket várjuk.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 11. 5:42

Szolg. Pk!

Nem tudom, kinek, mi a lényeg? Itt, ahol mi írogatunk, "szakszervezeti probléma" a téma. Talán a szakszervezetek együttműködése fontos lehet, ha eredményt akarunk elérni. Az együttműködésnek gátja lehet a többi szakszervezet lekezelése, a tagok átcsábítása. Mert ha pl az FTSZ tagságát sikerülne a reprezenzatív szint alá csökkenteni (mondjuk egy mobiltelefon szerződéssel), a BÉT-en már nem vehetnénk részt. Az pedig nem együttműködés, hanem kiszorítás.

Mire gongolok konkrétan? A BRDSZ-nek sikerült egy jó szerződést kötni, előnyös tarifával (kormányzati csomag), egy mobil társasággal. Ez nagyon helyes, ez is a dolga, mert a tagoknak előnyös. Ezután azonban nem a tűzoltószakszervezeteket kereste meg, hogy az eredményt megossza velük, hanem külön a tagokat, természetesen annak kínálva fel az említett szerződést, aki belép a soraikba. Ott voltam azon a küldöttgyűlésen, ahol a tagok (küldöttek) követelték ugyanezt a szerződést. (Szerintem teljes joggal) Mivel az FTSZ vezetősége erről a szerződésről semmit sem tudott (honnan tudott volna?), a tagság körében hatalmas zúgolódás volt. Az FTSZ azonnal megkereste a mobilszolgáltatót és tárgyalásokat kezdeményezett. Egy ilyen tárgyalás hónapokon át tart. Közben pedig sorban léptek át a tagok. Illetve kettős tagságot vállaltak. Erről mi a véleményed?

Ami pedig az RSZTÉF működését illeti: a szakszervezeteknek egyenrangúan kell működni. Ezt nem segíti elő, ha az egyik nagyobb szerepet, több szavazatot követel, mint a másik. A munkáltatói oldal képviselői elégedetten dőltek hátra, hallva a vitát. Lőttek az érdemi munkának. Nem vitatom (nem is dolgom) a BRDSZ eredményeit, bár az is igaz, hogy sokat nem látok belőle, pedig tűzoltó vagyok. Ha vannak eredmények, az dícséretes. De az RSZTÉF működését akadályozni presztízs okokból... Talán nem a tagok érdeke. Eredmények? Pl a "pótlék perek"? A BRDSZ a közelben sem volt.

A "Tűzvonalban 105" című újságban megjelent egy írás Babák úrtól. Kifejezte azt az igényét, hogy jobb lenne a BM-nek csak egy szakszervezettel tárgyalnia. Nem tudom, melyik szakszervezetre gondolt, csak kizárásos alapon lehet véleményem. Leírta, hogy a legtöbb probléma (indítványok, követelések) a tűzoltó-szakszervezetektől jön. Véleménye szerint ezzel a KETTŐ szervezettel több a gond (mármint a BM-nek), mint a másik hat ágazattal.

Kérdéseim a következők:
A gondot az jelenti, hogy eredményeket akarunk, nem csak tárgyalásokat?
Ki akar többet elérni a tűzoltóknak?
Melyik a másik hat ágazat?
Kivel jó tárgyalni?
Melyik lehet az a szervezet, akivel kellemes a tárgyalás?
A tagoknak mi a fontos, a kellemes tárgyalás, vagy az eredményes?

Ezzel persze nem azt mondom, hogy kiabálni kell, hanem müködtetni azokat a fórumokat, ahol eredményeket lehet elérni. Tekintve, hogy a munkáltatói oldal többnyire erőből tárgyal, csak az összefogás segíthet. Talán nem a tagokat kellene ide-oda csábítgatni, hanem egyeztetni a közös fellépést. Ami a BÉT-et illeti: szerintem nem a hozzászólások hossza, hanem a TARTALMA a fontos. A hosszú hozzászólások a többi szakszervezettől veszik el az időt. Javaslom, hogy olvasd el az elérhető BÉT jegyzőkönyveket.

Nyugodt szolit!
nazda
Szent Tömlő őrzője

Hozzászólás Szerző: nazda » 2005. ápr. 10. 23:13

krampusz írta:A többiektől elnézést kérek a keserű, indulatos hangnemért...
Szerintem nem kell elnézést kérned, hisz szíved joga arról véleményt nyílvánítani ami téged bántott!
De azért azt az arany igazságot se felejtsd el, hogy:
"Nem lehet minden hölgyet ágynak dönteni a világon, ezt minden férfi ember tudja, de az nem jelenti azt, hogy nem arra kell törekedni!"
(Remélem sikerült egy kis plusz energiát juttatnom! :wink: )
Üdv ! 8)
ui.: Egyébként szerintem, ha minden szakszervezeti vezető legalább annyit tesz a hivatásos állományért mint a Dr Bárdos Judit, akkor fog ez a szekér haladni tovább is.
nazda !
szolg.pk.
lángterelgető

Hozzászólás Szerző: szolg.pk. » 2005. ápr. 10. 20:26

Csak így tovább Fiúk!

Ha vissza lapoztok, és indulat nélkül, megpróbálva mintegy kívülről szemlélni az idáig mondottakat, rá kell jönni a vita meddővé vált. Elsiklik a lényeg felett.
Pl.:
"A hova tartozás kérdése az önkormányzati tűzoltók részéről nem most keletkezett probléma.Ez már akkor felvetődött, amikor a HTFSZ akkori vezetői igen csak szorgalmazták a belügyből való elkerülést az önkormányzatokhoz, fel sem mérve ennek azt a következményét, hogy az addigi érdekegyeztetést át kell formálni, hiszen a városi önkormányzatok helyett a belügy számos kérdésben nem tud dönteni, mert ezzel az önkormányzatiság alkotmányban biztosított kereteit sérti meg. "
Dr. Bárdos Judit (akit az elvégzett munkája, hozzáértése miatt tisztelek)

Ugyan ilyen a tiszt nem tiszt kérdése, a létszám stb.

Talán nem kellene mindenkiben ellenséget látni.

A fiúk nevében/helyett is elnézést kérek Dr. Bárdos Judittól.
zsottty
slagmester

Hozzászólás Szerző: zsottty » 2005. ápr. 10. 19:15

Kedves Krampusz.

Teljes métékig egyetértek veled. Ennél jobban nem lehetett volna megfogalmazni. Csak így tovább .
Zsottty.
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 10. 19:14

A többiektől elnézést kérek a keserű, indulatos hangnemért.

Ennek egyszerű az oka: mint mindenki más, én is az illetményből élek. Az RSZTÉF azért lett volna jó fórum, mert benne van (ha működik) a pénzügyminisztérium képviselője is. Tehát jó esetben, mivel a legtöbb kérdés anyagi, közvetlenebbül lehetett volna tárgyalni.

Így viszont csaknem egy egész évet vesztettünk, melyet már soha nem kapunk vissza, nem érünk utól. És mindezt azért, hogy az egyik szervezetnek nagyobb szerep juthasson... Úgy vélem, a szavakkal ellentétben nem képviselték a tagság érdekeit. Sem a tűzoltókét, sem a rendőrökét. Ez nem a szervezett munkavállalók érdeke volt.

Végül, de nem utolsó sorban: a családomnak ezt már senki nem adja vissza.

Krampusz
krampusz
Szent Tömlő őrzője
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krampusz » 2005. ápr. 10. 18:53

Aha! Az lehet, hogy képviselik az OKF-es tagok érdekeit, de sajnos a tűzoltók nem ott vannak. (Magyar Értelmező Kéziszótárban megtalálható, hogy mi a tűzoltó szó jelentése)

Mellesleg az OKF akkor áll a tűzoltók mellett, ha tiltani, vagy dicsekedni, illetve parancsolni kell. Ez a személyes véleményem, tapasztalatom.

Egyébként nem köszönjük a ...mobil telefontársasággal kötött BRDSZ szerződést. Ha ez nem lenne, akkor nem mondhatnák: mi képviseljük a tűzoltókat! Érdekel, hogy hogyan? Úgy, hogy nem működött az RSZTÉF? Az mennyiben szakszervezeti munka, hogy a többi szakszervezettől tagokat csábítanak? Az lenne a szakszervezeti egység, hogy csak egy szakszervezet van?

Hát lássuk: lehet hogy több, mint hét város van az országban. Bizony, máshol is vannak tűzoltók és nekik is vannak érdekeik. Azt meg úgy lehet szolgálni, hogy minden fórumun eredményt akarunk elérni. Ha egy egyeztető fórum nem működik, az kinek jó? Jó példa erre az RSZTÉF, amely azért nem tudott működni, mert önök kegyeskedtek három szavazatot kérni, mondván, hogy három területről vannak tagjaik. Drága, kérem mondja meg, hogy miért hozták létre az RSZTÉF-et? (Rendvédelmi Szervek Tárcaközi Érdekegyeztető Fóruma) Volt e köze a személyes becsvágynak ahhoz, hogy csaknem egy éven át nem működött ez az érdekegyeztetés?

Rendszeresen olvasom a BÉT jegyzőkönyveket. A tűzoltókról beszélnek önök a legkevesebbet, bár lehet hogy a taglétszámuk miatt. Arról nem is beszélve, hogy tűzoltók tekintetében önök NEM reprezentatív szerv.

További jó, eredményes munkát kívánok önöknek. Most, e pillanatban látom az önök honlapján "Junior" és "Tizedes" hozzászólását. Bizonyos, hogy nem tűzoltók. Mégis vannak problémáik, kérdéseik. Kérem, engedje meg, hogy ügyeikbe ne vartyogjak bele. Elég baj, hogy ezek vannak. Mi pedig megpróbáljuk megoldani a sajátunkat.

Köszönöm a figyelmét: Krampusz
dr.Bárdos Judit
vízpocsékoló

Érdekvédelem

Hozzászólás Szerző: dr.Bárdos Judit » 2005. ápr. 10. 17:28

Tisztelt Lánglovagok!

Nagyon sokáig meditáltunk azon, hogy ezen a fórumon szóljunk-e, vagy sem. De mostanában eléggé furcsán alakulnak a szakszervezetekről szóló tudósítások, ezért határoztam el, hogy én a saját nevemben irok Önöknek.

A BRDSZ-nek hét városban van alapszervezete az önkormányzati tűzoltóságokon, illetve minden megyében a katasztrófavédelmi igazgatóságon. Ezt csak azért írom le, hogy érzékeltessem az ottani problémákkal tisztában vagyunk és mi ugyan úgy képviseljük a lánglovag tagjainkat is, mint a rendőröket, határőröket, köztisztviselőket, vagy közalkalmazottakat.

A hova tartozás kérdése az önkormányzati tűzoltók részéről nem most keletkezett probléma.Ez már akkor felvetődött, amikor a HTFSZ akkori vezetői igen csak szorgalmazták a belügyből való elkerülést az önkormányzatokhoz, fel sem mérve ennek azt a következményét, hogy az addigi érdekegyeztetést át kell formálni, hiszen a városi önkormányzatok helyett a belügy számos kérdésben nem tud dönteni, mert ezzel az önkormányzatiság alkotmányban biztosított kereteit sérti meg.
A belügyi érdekegyeztetés BÉT keretein belül csak azokkal a kérdésekkel lehet foglalkozni, ami minden tűzoltót érint és nem szabályozható önkormányzati rendelettel.

A legutolsó BÉT ülésen valóban felmerült a HTFSZ részéről a munkaidőrendszerről való tárgyalás igénye, de tudniuk kell, hogy már hónapok óta foglalkozik ezzel és a Hszt pótlékrendszerének felülvizsgálatával egy szakértő bizottság, melynek az összes érintett szakszervezet a tagja. Ezért nem támogatta most a BÉT ülésen ennek a kérdésnek a megtárgyalását a munkavállalói oldal. A megoldásra tett egységes munkavállalói javaslatot április 25-ig kell megküldeni a politikai államtitkár részére, ezért kezdeményeztem a BRDSZ nevében április 19-ére egy egyeztetést, mert csak egységes javaslattal foglalkozik a minisztérium vezetése.

Erről tartottam szükségesnek Önöket tájékoztatni.
Ettől függetlenül email címemre küldött kérdésekre szívesen válaszolok én, vagy bármelyik jogász kollegám.

Üdvözlettel

Dr. Bárdos Judit
a BRDSZ főtitkára
bardos@bm.gov.hu
Válasz küldése