Szakszervezeti probléma!

Munkaidő, fizetések, pótlékok, szakszervezet...
Itt lehet tépni egymás idegeit is.
Válasz küldése
tűzzománc
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Hozzászólás Szerző: tűzzománc » 2005. márc. 03. 15:13

Nagyon sok igazságod van kedves barátom, de ezek a szavak "mondjon le" már egy ideje elvesztették a varázsukat.
Nem világos előttem melyik szakszervezet ellen emelted fel a szavad és konkrétan ki ellen emelsz kifogást. Így általánosságokban viszont nehéz korrekt állásfoglalást képviselni, szerintem.
tűzoltó24
tűzokádó sárkány legszörnyűbb rémálma

Szakszervezeti probléma!

Hozzászólás Szerző: tűzoltó24 » 2005. márc. 03. 13:56

Sziasztok!
Sajnos olyan problémát kell most felvetnem, amit egy jól működő szakszervezetnél nem kéne.
Mostanában azt tapasztalom, hogy nem védik az érdekeinket csak a fizetést, veszik fel. Az első probléma, amit tapasztaltam a ruhapénznél akadt. Hogy írhat alá egy ember a beleegyezésünk nélkül egy ilyen fontos dolgot? Azt nem hiszem, hogy a mi érdekünk a ruhamodósitás saját zsebből való kifizetése. Van egy pár dolog, ami ebben nagyon furcsa! –Mért kerül egy bőrdzseki 80000ft-ba, amikor ennyi pénzért már rád szabják a bőrt te, választod ki az anyagot, fazont! Kinek az érdekeltségi körébe tartozik az a gyár, műhely, ami majd legyártja ezeket? Evvel mi nem járunk jól, csak bizonyos körök, ahova tartozni akar a vezető, aki aláírta ezeket a módosításokat! Tudom súlyos szavak ezek, de kezd igazzá válni! Régebben, ha új felszerelésről volt szó a tűzoltóság állta az elsőt, most fizessünk, nem elég a régit pótolni, de az újat is vedd meg?- A fizetésemelésért mért nem áll ki igízán a szervezet? Eddig mindig a gazdasági helyzetre hivatkoztak, hogy mért nincs normális emelés, most amikor oly hangosan mondják, hogy egyre jobb a helyzet akkor mért nem emelnek jobban?
Szerintem le kéne váltani a vezetőséget, és olyan vezetőket kéne választani, akik függetlenek! Nem a bm adja a fizetésüket, így nem zsarolhatják őket. Felléphetnének a sztrájkjogunkért is! Ha annyira majmolják a nyugatot akkor azt is, bevezethetnék Magyarországon is! Demonstrálással nem lehet elérni semmit sajnos.
További Kellemes szolgálatokat és eseménymenteset!

:?
"A tűzben az az érdekes, hogy alattomos - lopakodik, nyalakodik, aztán a válla fölött hátranéz, és kiröhög. És gyönyörű is, a rohadt életbe. Mint a naplemente, ahogy vörösbe borít mindent maga körül."
/Jodi Lynn Picoult/
Válasz küldése